I I ttNrf Informatierubriek van de gemeente Heiloo Gift van 30.000 gulden voor restauratie van De Bosmolen O HEILOO CijvAjl Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Minder afval heb je zelf in de hand Raadsvergadering Heiloo houdt zicht op de weg Aanvraag met ontwerp- hinderwetvergunning Rijbewijzen Hinderwet Aanlijngebod voor honden in Zuiderneg Commissie Milieu en Educatie c.a. Ingediende bouwaanvragen Expositie in het gemeentehuis van Heiloo PAGINA 4 UITKIJKPOST 27 JANUARI 1993 Hergebruik oude kleding en schoenen Vroeger kwam de 'voddeman' of 'lompenboer' regelmatig door de straat. Deze persoon is nu uit het straatbeeld verdwenen. Daarna zijn oude kleding, gordijnen, schoenen en beddegoed veelal in de afvalzak terecht gekomen. Verbranding of storten op een stortplaats was het gevolg. Gelukkig hebben diverse instellingen en verenigingen zich de laatste jaren op de inzameling van deze afvalstroom gestort. In onze gemeente zijn hierbij aktief: 1) Een tiental instellingen welke bij toerbeurt huis aan huis akties organiseren. In 1993 zullen 4 aktie's door de gemeente worden toegestaan: februari Stichting Strijd Tegen Reuma (S.S.T.R.). mei Leger des Heils. juli Stichting tot steun Kankerbestrijding (S.K.I.). oktober Stichting Strijd Tegen Aids (S.S.T.A.). 2) Heilooër verenigingen die oud papier inzamelen: a) Fanfare Showband Heiloo. b) Scouting, Victoriegroep. c) Benedictusschool. d) De Nieuwe Hoeve. e) Paulusschool. 3) Stichting K.I.C.I uit Den Haag, die twee kleding containers in onze gemeente heeft staan: a) Winkelcentrum 'Ypestein'. b) Winkelcentrum 'Het Hoekstuk'. Al deze acties hebben tot doel om de inkomsten van de inzamelaar te verhogen, het hergebruik van grondstoffen en verkleining van de afvalberg. Het is ook goed voor de portemonnee van de gemeente Heiloo, want afvoer via de grijze emmer kost in 1993 nog altijd f 197,50 per ton. Hergebruik Het ingezamelde materiaal gaat na sortering de volgende weg: 1) Nederlandse 2e hands kledingmarkt. 2) Projecten in Derde Wereld landen. 3) Projecten in het Oost-Europa. 4) Industrie (isolatie, dekens, vullingen). 5) Poetslappen/katoenfabricage. 6) Verbranding van onbruikbare restanten. Alle reden om de kleding e.d. niet in de grijze rolemmer te gooien, maar mee te geven aan de verenigingen die acties organiseren. Aanbieding - Probeer de kleding e.d. schoon en in zakken verpakt aan te bieden. - Schoenen aan elkaar binden. - Zeer smerige kleding e.d. niet mee geven. - Kijk naar de 'Oud Papier Acties' in de Uitkijkpost voor verenigingen, die ook oude kleding inzamelen. De eerstvolgende raadsvergadering vindt plaats op donderdag 4 februari 1993 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. De vergadering is openbaar. Naast de gebruikelijke inleidende punten staan de volgende te behandelen onderwerpen op de agenda: - Installatie nieuwe gemeentesecretaris. - Herinrichting Centrumgebied. - Milieupremie oud papier. - Vaststelling jaarrekening en subsidie 1990-1991 Stichting Volksmuziek school Heiloo. - Opnieuw vaststellen van grondprijs bedrijventerrein De Oude Werf. - Verkoop strook grond aan Van der Feen de Lilleweg, aan familie Den Bandt. - Begrotingswijzigingen. - Ingekomen stukken. Voor een ieder liggen de stukken ter inzage tot en met donderdag 4 februari 1993 tijdens de openingsuren in de leeszaal van de openbare bibliotheek en op werkdagen tussen 08.00 - 12.30 uur in de leeshoek van de centrale hal bij de receptie in het gemeentehuis. Storingen in de openbare verlichting kunt u op werkdagen melden op telefoonnummer 313 206. Defecte lichtmasten worden na melding binnen 14 dagen gerepareerd. Wilt u bij de melding de straatnaam en het nummer van de lichtmast vermelden? (art. 12 en 29 WABM) Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat bij hen een aanvraag is ingekomen van Arend de Winter Combi- Groen B.V. te Heiloo voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een Bedrijfsgebouw op het perceel De Oude Werf 15. Het college is voornemens de vergunning te verlenen onder een aantal voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De aanvraag, de ontwerpbeschikking en andere ter zake zijnde stukken liggen op de sector Grondgebied, afdeling VROM (kamer 110 Milieuzaken) ter inzage en wel vanaf 28 januari 1993 tot en met 1 maart 1993, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.30 uur alsmede op het bureau van de Rijkspolitie aan de Kennemerstraatweg 356, alhier, op vrijdagavonden vanaf 29 januari tot en met 26 februari 1993 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan op de afdeling VROM, na telefonische afspraak (nr. 313 223), een mondelinge toelichting worden gegeven. Aangezien in beginsel wordt aangenomen, dat er geen behoefte zal bestaan om over de aanvraag adviezen uit te brengen of daartegen bezwaren in te brengen, is de ontwerpbeschikking tegelijk met het verzoek ter inzage gelegd. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot en met 1 maart 1993 a.s. schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen tot één week voor bovengenoemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot slot wordt er de aandacht op gevestigd, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenomschreven en de belanghebbenden die aantonen dat zij daartoe redelijkerwijs niet in staat zijn geweest, naar aanleiding van de beschikking beroep kunnen instellen bij de Kroon. In tegenstelling tot eerdere berichten kunnen rijbewijzen oud model (modellen 8 A en 8 B) tot nader order ook na 1 januari 1993 omgewisseld worden, mits de geldigheid ervan is verlopen na 30 juni 1985. Mocht u vragen hebben over reisdocu menten en rijbewijzen, dan kunt u die voorleggen aan de afdeling Burgerzaken van de gemeente Heiloo, telefoonnummer 313 113. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken, gelet op artikel 31, tweede lid onder c. van de Wet algemene bepalingen Milieuhygiëne, bekend, dat zij d.d. 26 januari 1993 op de hieronder vermelde aanvraag voor een vergunning ingevolge de Hinderwet, positief hebben beschikt onder een aantal voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen: - Hoebe Bronbemaling B.V. voor het oprichten en in werking hebben van een aannemersbedrijf voor bronbemaling op het perceel Kennemerstraatweg 347. De beschikking en andere ter zake zijnde stukken liggen op het gemeentehuis van Heiloo, Raadhuisplein 1, afdeling VROM, kamer 110, ter inzage en wel van 28 januari 1993 t/m 1 maart 1993 iedere werkdag vanaf 09.00 tot 12.30 uur alsmede op het bureau van de Rijkspolitie aan de Kennemerstraatweg 356, alhier, op vrijdagavonden t/m 26 februari 1993 van 18.00 tot 21.00 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen Milieuhygiëne staat tot en met 12 februari 1993 beroep open bij de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degene, die overeenkomstig artikel 20, 21 en 22, tweede lid, of 28, eerste lid onder c, van de Wet algemene bepalingen Milieuhygiëne bezwaren heeft ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij/zij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de onder c. genoemde artike len bezwaar in te dienen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij binnen die termijn beroep wordt ingesteld of met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Een beroepschrift moet in tweevoud worden gericht aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. In de Zuiderneg geldt een aanlijngebod tussen 1 januari en 16 mei. In dit losloopgebied geldt voor deze jaarlijkse periode een aanlijngebod voor honden om te voorkomen dat de rust van vogels en vee, in de tijd dat zij jongen verwachten of hebben, verstoord wordt. De aanlijnperiode wordt vermeld op de borden die bij het losloopgebied komen te staan. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Milieu en Educatie vindt plaats op woensdag 3 februari om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan de volgende punten: - Mededelingen van de voorzitter. 1. Vaststelling van de notulen van de openbare vergaderingen d.d. 2 december 1992 en 6 januari 1993. 2. Evaluatie maatregelen bestrijding hondenoverlast. 3. Financiering OBD. 4. Overschrijdingsregeling voortgezet onderwijs en vaststelling exploitatieoverzicht John F.Kennedy-mavo. 5. Verhuur gymzalen. 6. Regionaal werkprogramma NMP. 7. Verslag verkeerscommissie d.d. 18 november 1992. 8. Stukken ter kennisneming. 9. Rondvraag. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Bergeonstraat 11, A. Spaans - plaatsen serre Nijenburgerweg, A.M. Louwe - oprichten woonhuis met garage Oosterzijweg 36, E. Hoogvorst - oprichten woonhuis met garage Vanaf donderdag 14 januari 1993 is er een expositie te bezichtigen in de gangen en de hal van het gemeentehuis. Er zijn schilderijen en aquarellen te zien van vier verschillende kunstenaars. Het gaat om de volgende vier schilders: de heren Adriaan Zoon, Paul C. Helder, Tjaard Sterenberg en Waldemar Pohley. De heer Wim Klein Schiphorst zal de expositie op 14 januari openen om 16.00 uur. De expositie is iedere werkdag te bezichtigen van 08.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. De tentoonstelling zal te zien zijn tot 18 maart a.s. H.S.V. Nieuws HEILOO - H.S.V. is er niet in geslaagd om zijn eerste thuiswedstrijd na de win terstop in winst om te zetten. In een van beide kanten matige wedstrijd won het bezoekende de Rijp met 2-1. Voor rust was de Rijp met de sterke wind in de rug het meest in de aanval maar de H.S.V. doelman Rene Buur stond steeds op de goede plaats. H.S.V. mocht nog van ge luk spreken dat men met een 1-0 achter stand kon gaan rusten. Na rust kwam H.S.V. gesteund door de harde wind wat beter in de wedstrijd zonder echt ge vaarlijk voor het doel van de Rijp te worden. Vijf minuten voor tijd kwam H.S.V. op gelijke hoogte toen Edward Geeskens een toegekende strafschop feilloos in schoot 1-1. Maar de Rijp pakte even la ter toch nog de volle winst toen een hoekschop ineens achter Rene Buur in het doel plofte. Ook koploper H.S.V. 2 verloor in een van H.S.V. 2 zijde zeer slechte wedstrijd moest men met 3-0 hun meerdere in D.T.S. 2 erkennen. Het programma voor zondag 31 januari is als volgt: H.S.V. 1 uit tegen Pur- mersteijn I, aanvang 14.00 uur; H.S.V. 3 uit tegen Flamingo's 2, aanvang 12.00 uur. Nederlandse Vereniging van Plattelandsvrouwen HEILOO - De heer de Winter, notaris in Heiloo, komt onze leden beter infor meren over erfrecht, schenkingen, sa menlevingscontracten en goederenrecht. De bijeenkomst vindt plaats in het Open Huis op donderdag middag 4 februari en begint om 14.00 uur. Belangstellenden, die geen lid zijn, zijn welkom tegen betaling van 2,50. Forester Nieuws HEILOO - Bepaald geen wervelende hervatting van de comeptitie voor wat betreft het eerste elftal, dat kan gesteld worden na de nederlaag bij degradatie kandidaat P.S.C.K. Heel wat beter zijn de resultaten van het tweede elftal, werd eerst al gewonnen bij SRC in Schagen, nu moest kampioensgegadigde Helder 2 kennismaken met de dadendrang van dit elftal met als resultaat een zeer goede 3-2 overwinning! Ook voor aanstaande zondag nog maar een beperkt programma, allen het eerste en tweede elftal dienen aan te treden. Hopelijk zal blijken dat de nederlaag bij PSCK het gevolg was van tijdelijk vormverlies en zullen onze jongens er in slagen de thuiswedstrijd tegen Texel in winst om te zetten. Als een der weinigen slaagde De Fo resters er in beide punten van het eiland mee te nemen, zodat van enige revanche gedachten bij bezoekers ongetwijfeld sprake zal zijn. Het tweede elftal gaat trachten de goede resultaten voort te zetten, ditmaal wordt de reis naar Hoorn aanvaard om aan te treden tegen Always Forward. De aanvang van de wedstrijd van het eerste elftal is zoals gewoonlijk om 14.00 uur. Vooruilopende op de diverse te melden voorjaarsaktiviteiten van de jeugd- teams, kan nu reeds worden vermeld dat met hemelvaartsdag door het Al-team wederom zal worden deelgeno men aan een toernooi in Dellwig, Duitsland! Bridgeclub Egmond EGMOND - Uitslag dinsdag 19 januari 1993: A-lijn gem. 84 1. mevr. v.d. Heijden-Dekker 97, 2. Hopman- Liefting 93, B-lijn gem. 112 1. Dames van Elsen-Beer 131 2. Schuit-Hollander 130, C-lijn gem. 84 1. Borburg-Vendel 108 2. Mevr. Schut-de Waard 94. Bijbelavond: Getuigen van je geloof HEILOO - Op vrijdag, 29 januari zal de heer B. Ottens spreken over de wijze waarop een christen van zijn geloof mag getuigen. In de wereld om ons heen, valt op te merken dat allerlei religies op een indringende manier zich manifesteren, en dit wordt gerespecteerd. Het christe lijk getuigen lijkt echter verloren te gaan. Met de bijbel in ons bezit, willen we op zoek gaan naar de realiteit van getuigen. De bijeenkomst is in de Zaal van de Ge- ref. Kerk aan de Noordergeeststraat te Heiloo en begint om 8 uur. Iedereen is welkom. Inl.: M. Oppenhuizen, 02518-54596 of H. R. Smit, 072-337151 Info uur en openbare fractievergadering D66 HEILOO - De fractie van D66 Heiloo houdt dinsdagavond 2 februari a.s. om 19.30 uur een info uur in het oude ge deelte van het gemeentehuis. Iedereen is welkom en kan bij ons terecht met vra gen over allerlei zaken die in onze ge meente spelen of om eigen informatie aan de fractie door te geven. Daarna houdt de fractie zijn fractievergadering, die zoals altijd ook openbaar is. Het be langrijkste onderwerp van de fractiever gadering betreft dit keer het plan met betrekking tot 't Loo: „Herinrichting Centrumgebied" waarover de Gemeen teraad op donderdag 4 februari een besluit zal nemen. Voor nadere inlichtingen over het ge meenteraadswerk van D66 kunt u te recht bij de fractieleden Hans van Halem (tel. 334590) en Gert Jan Noort (tel. 330421) of bij de fractiesecretaris Hans Vlug, tel. 155499, Westerweg 43, 1851 AB Heiloo. Oud-burgemeester Kingma toont de cheque van 30.000 gulden. EGMOND - In een vliegende storm bood wethouder C. Wijn vorige week aan de oud-Burgemeester van Egmond de heer Kingma een cheque aan van 30.000 voor de restauratie van de Bosmolen. De heer Kingma nu in funk- tie als bestuurslid van de Molenstichting was verheugd met de gulle gave en sprak de hoop uit dat Alkmaar en Bergen mis schien ook nog wat in petto hadden. „De molen ligt op een drielanden punt, dus waarom niet", aldus de heer King ma. Men hoopt in mei de vlag er op te zetten en de molen dan ook maalvaar- dig te hebben. Damclub Heiloo HEILOO - Na de ongedacht zware ne derlaag in de competitie van de Kenne- mer damkring in en tegen Bergen, wachtte een uiterlijk ongeschokt Hei loos dammersvolkje weer de eigen on derlinge competitie. Deze is hoe men het ook wendt of keert nog uitermate inte ressant en spannend. De absolute top per was die tussen de nummers één en twee, de heren Nico Ligthart en Frans Schouten. Eerstgenoemde, dia la een behoorlijk gat met de volgers heeft geslagen, kreeg het in deze prachtige ontmoeting soms echt benauwd. Schou ten stond evenwichtig en sterk, maar een heel klein foutje in de opbouw bracht toch nog de ommekeer. Ligthart deed hierna met een dodelijke precisie zijn werk- en zegevierde bekwaam. Aan de andere kant van de ranglijst deed de heer Kroon uitstekende zaken. Deze immer montere oud-voorzitter hield de wat sterker geachte Cor van Lieshout kundig op remise. De uitslagen waren: M. Out-R. de Boer 1-1, A. Kroon-C. v. Lieshout 1-1, R. Koch-P. Heijne 1-1, A. Valkering-N. Ursem 2-0, J. Kraakman-L. Koersen 0-2, F. Schouten-N. Ligthart 0-2. Vrijmetselaars: Vrije Bridgeclub Saus Atout mannen van goede HEILOO - A-Lijn: 1. fam. Kaashoek 61,7%, 2. Schipper en Zn. 57,9%; B- Lijn: 1. fam. Kuyt 61,3%, 2. fam. Dol mans 57,1%; C-Lijn: Vi fam. H. Toby 62,9%, 2. ds. Kempen-Rootjes 62,9%; D-Lijn: 1. ds. de Winter-de Vries 65,1%, 2. fam. Schreiber 58,3%; E.- Lijn: 1. ds. Frugte-Visser 60%, 2. mw. Beerekoot-Bijleveld 57,5%; F-Lijn: Zi fam. Doeleman 54,6%, Vi Tromp- Rusch 54,6%. naam CASTRICUM - Op zondag 31 januari houdt de Castricumse Vrijmetselaarslo ge .Branding' wederom een kennisma kingsbijeenkomst voor belangstellenden. Op deze koffie ochtend is iedereen van 10 tot 13 uur welkom in gebouw Geesterhage om in besloten sfeer met leden van Loge Bran ding van gedachten wisselen. Een vers gratis kopje koffie staat voor u klaar. Nivon-excursie naar het rijksmuseum HEILOO - De afdelingen Alkmaar en Heiloo organiseren op zaterdag 30 janu ari een gezamenlijke excursie naar Amsterdam. Onder deskundige begelei ding van drs. Annemarie van Teunen wordt een bezoek gebracht aan de aardewerk- en porceleinverzameling van het Rijksmuseum. Opgave voor deelname bij Reina Mul der, tel. 333127. De kosten voor de rondleiding bedragen voor leden 2,00, voor niet-leden 3,00 p.p. Treinreis en entree museum zijn voor ei gen rekening. Het maximum aantal deelnemers is 18 personen. Nieuwe cursus Afro- Cubaanse percussie HEILOO - Op 3 februari begint er een nieuwe cursus AFro-cubaanse percussie in de Wereldmuziekschool Regio Alk maar. De cursus wordt op tien woens dagavonden gegeven, van 19.30 tot 22 uur. Docenten zijn de bekende percussi onisten Chris Colleye en Ifor Baynes. Zowel beginners als gevorderden zijn welkom op deze cursus. De twee docen ten zorgen ervoor dat iedere cursist vol doende individuele aandacht krijgt. De cursus wordt gegeven in het ACKV op de Vondelstraat 27 te Alkmaar. Binnen kort, beginnen ook nieuwe wereldmu- ziekcursussen in Balkan zang, Turkse saz en ud, Arabische percussie, Hindoestaans-Surinaamse zang en in strumenten en Turkse dans voor kinde ren en volwassenen. Folders zijn verkrijgbaar bij bibliotheek en muzie kwinkels of bij het ACKV. Voor infor matie en opgave: de Wereldmuziekschool, tel. 072-404336.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 4