(maar voor minder kan ook.) 1: sauxantjen Deens bezoek op Bonhoeffer college V oorlichtingsavond Bonhoeffercollege K.V.G. St. Monica Heiloo Flashing Heiloo Foster Parents Plan op zoek naar regiocoördinator vrijwilligers in Noord-Holland Bonhoeffer-tezing 1993 Randstadprovincie bezorgd over haalbaarheid bouwprogramma gezondheidszorg Het felle stootje Fusie Bram Daalder Mavo en O.S.G. Noord- Kennemerland Openbare bibliotheek „kun je lezen, lees dan mee De beste adviseurs staan langs de zijlijn! DRINGEND VERZOEK De redactie van de Uitkijkpost wil via deze oproep het volgende verzoek doen aan alle schrijvers en schrijfsters van kopij: WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redactie veel tijd. Grote schoonmaak Nee, we overdrijven niet. \D" ruisende palmen, bloeiende gar denia's en orchideeën zijn in de anbieding. En we pakken ze ook nog zö voor u in, dat ze niet eens merken dat ze van ons naar u verhuizen. Cymbidium (orchi dee). Hoogte 55-60 cm. Houdt van een vrij lichte plek, maar niet van volle zon. Van 24,95 voor MUZIEKSCHOOL HEILOO Areca (vlinderpalm) Houdt van veel licht, maar niet van volle zon. Van 27,50 voor Voorjaar in een mandje Keuze uit hyacinten of narcissen. Ze blijven lang mooi op een lichte J Af plaats. Compleet Gardenia, (Kaapse jasmijn). 0 35 cbi. Bloeit met mooie witte geuren de bloemen. Van A AC 14,95 voor NIEUWE ZAAD- COLLECTIE NU 25% r M KORTING. Cycas revoluta palm (palmvaren). Hoogte 30 cm. Houdt van licht en zon. éfe- Van 22,95 1 A AC Trendy gieter Gelakt. In groen of v bordeaux. A_ Van 22,95 1/I95 voor voor Eeuwig bloeiende tulpen Van kunststof. In diverse kleuren. Per stuk van 1,95 voor Kamerbamboe (Pogonatherum paniceum). Hoogte 30-35 cm. Houdt van veel licht, maar niet van felle zon. Van 8.95 voor -HET GROENE WARENHUIS HEILOO Vennewatersweg 15, tel. 072-332727 CASTRICUM - Het Bonhoeffercollege, oecumenische school voor gymnasium, atheneum, havo en mavo in Castricum, heeft in het weekend van 8 op 10 januari 200 Deense middelbare scholieren te lo geren gehad. Wie zich relasiteert wat het betekent met zo'n 200 leerlingen (en 19 mensen staf) een reis van een kleine drie weken te maken, kan zich 'n beetje indenken welke taferelen zich in dat weekend heb ben afgespeeld. Zo'n organisatie vergt echt wel heel wat talent en improvisatie vermogen. Dat bleek Peter Buch Larsen en zijn staf wel toevertrouwd. Al heel gauw na aankomst van de Deense gasten was een groot gedeelte van de school onherkenbaar veranderd veran derd. De gymzalen waren slaapzalen ge worden, de zitkuil en de kantine gezellig ogende restaurants, de administratie ruimte een waar zenuwcentrum waar werd gefaxt, getelefoneerd, gekopieerd, geschreven en gesproken, een aantal klaslokalen hotelkamers, de leraarka mer ziekenboeg. Het liep allemaal als een trein. Er is een goed gegeten en geslapen en ze hebben een reuze weekend in Castricum be leefd. Dat laatste geldt zonder twijfel ook de Havo 4-leerlingen, die massaal zaterdagavond kwamen opdraven om zich enthousiast in een Deens-Hollands samenzijn te storten, zich uitstekend in 't Engels konden redden en zich als pri ma gastvrouwen en gastheren ont popten. Die zaterdagavond was bedoeld als hoogtepunt in het festijn, en dat is 't ook geworden. Een Deens sprekende burgemeester van Castricum ontlokte luid applaus aan de buitenlandse scho lieren, die de tentoonstelling van de produkten van hun onderwijsprojekt hadden omlijst met theater en muziek. Het was een zeer tevreden groep Denen die zondagmiddag weer in de Bussen stapte voor het vervolg van hun reis, die hen via Amsterdam en Parijs naar Straatsburg zal voeren (waar aan het Europese parlement een verklaring zal worden aangeboden), en via Florence en Venetië op 24 januari terug in Dene marken. CASTRICUM - Voor kinderen in de achtste groep van het basisonderwijs en hun ouders/verzorgers is het een be langrijk schooljaar. Na dit jaar verlaten de kinderen het basisonderwijs en gaan zij verder op een school voor voortgezet onderwijs. Ouders/verzorgers staan nu voor de vraag: welke school zullen wij voor ons kind kiezen? Samen met hun kind en in overleg met de basisschool zullen zij daar een antwoord op moeten vinden. De Vereniging voor Oecumenisch Voor tgezet Onderwijs in Castricum (VO- VOC) organiseert in het kader van dit keuzeproces een informatieavond over het onder haar bestuur ressorterende Bonhoeffercollege, oecumenische school voor gymnasium, atheneum, ha vo en mavo. De bijeenkomst, waarvoor uitsluitend de ouders/verzorgers van een kind in de achtste groep worden uitgenodigd, zal plaatsvinden op dinsdag 2 februari om 20.00 uur in de aula van het Bonhoef fercollege aan de Pieter Kieftstraat 20 te Castricum. Na een kort welkomstwoord van de rec tor houdt mevrouw drs. I. van der Hoe den, als schoolpsychologe verbonden aan het Bonhoeffercollege, vanuit haar specifieke deskundigheid een korte in leiding betreffende de overstap basison derwijs - voortgezet onderwijs en het maken van de schoolkeuze. Daarna zullen de rector, de heer H.J. Limmen, en de conrector van de brug klassen, de heer G. Tervoort, onder meer informatie geven over onderwer pen als toelating, begeleiding, werkwij ze in de brugklas, basisvorming en buitenlesactiviteiten De open huisavond op dinsdag 9 febru ari -aanvang 19.30 uur- is uiteraard voor ouders/verzorgers èn kinderen sa men. Die avond maakt men veel meer dan op 2 februari kennis met de school in bedrijf. Voor de kinderen worden met het oog op de schoolkeuze nog an dere acitiviteiten georganiseerd, zoals de reeds lopende bezoeken van basis scholen aan het Bonhoeffercollege. Op dinsdag 2 februari a.s. om 20.00 uur zijn de ouders/verzorgers van harte welkom! HEILOO - Flashing Heiloo Dames 1 heeft in een gelijk opgaande strijd tegen Harlem Lakers de winst gegrepen met 66-57. Heiloo begon de wedstrijd in ver dedigend opzicht met het „man to man" systeem, wat effect sorteerde. Na de 13e min. bij een stand 19-18 voor Heiloo, verslapte de Flashing Dames echter, zodat gerust werd met een ach terstand van 32-25. In de rust heeft Co ach H. van Boven z'n dames eens flink toegesproken en dat had het nodige suc ces. Na 4 min. was het, na twee mooie acties van Marieke Kramer 37 gelijk en toen begon Flashing heel langzaam aan de winst tewerken via 43-39 en 53-49 kwam de verdiende overwinning in zicht. Heiloo hield het hoofd koel, met een zone wisten ze de dames van de La- kers het scoren te beletten. De winst werd binnengehaald door goed sa menspel. De topscorsters bij Heiloo wa ren: Andrea de Vries met 13 punten, Annet Schotbourgh, Sonja van Lies hout en Anita Feijen elk goed voor 12 punten. Flashing Heiloo Heren 1 heeft in het tweede deel van de eerste helft de wedstrijd tegen het Heemsteedse H.O.C. verloren. Na een goed begin, het stond in de 13e minuut 17-14 voor de ploeg uit Heiloo. Maar toen moesten de mannen, die goed gecoachd werden door Armstrong Okobia het initiatief laten aan H.O.C. Bij Flashing ontbra ken een aantal basis spelers en dat werd merkbaar, ook al werd er door de jeug dige invallers (John Kops, Dirk Jan Vermeulen en Floris Vogel) goed gespeeld. Ondanks een opleving vlak voor de rust met als hoogtepunt een per fecte driepunter vanaf de middellijn in de laatste seconde van David Wesselius, werd de ruststand 38-29 voor H.O.C. Na de rust ging het gelijk op, met name het onnodige bal verlies bij het opbren gen van de bal was naast het niet rustig uitspelen van de aanval, de oorzaak van het uiteindelijke verlies. Eindstand 67-55. Topscorers van Heiloo: D. Wes selius met 22 punten en A. Jünger met 12 punten. Aanstaande zaterdag wordt er in de zaal het Vennewater niet gespeeld, Heren 1 speelt uit tegen Ra cing Beverwijk en Dames 1 speelt in de Rijp tegen Derba. Vrijwilligersregio ruim 3 jaar actief! In de vrijwilligersregio Noord-Holland zijn ruim 20 enthousiaste vrijwilligers actief. Zij geven voorlichting over Foster Parents Plan en werven Foster Parents en fondsen. De vrijwilligers zijn op zoek naar ie mand die Foster Parents Plan een warm hart toedraagt en over voldoende vrije tijd beschikt (gemiddeld één tot twee dagen per week) om hun activiteiten te coördineren. Vandaar dat de vrijwilligers in Noord- Holland op zoek zijn naar bijvoorbeeld een VUT-er die één a twee dagen per week tijd over heeft, die het leuk vindt om te organiseren en die gewend is om met uiteenlopende mensen om te gaan. De regiocoördinator krijgt alle on dersteuning van de afdeling Externe Ac tiviteiten van Foster Parents Plan in Amsterdam. De gemaakte onkosten voor telefoon, porto en reiskosten wor den uiteraard vergoed. Wilt u meer weten over deze vrijwilli gersfunctie? U kunt tijdens kantooru ren bellen met Anneke Wienema van de afdeling Externe Activiteiten, tel. nr. 020-6767676. Voor meer informatie over de regio kunt u ook contact opne men met mevr. L. Hobbelen in Castri cum tel.nr. 02518-51752. HEILOO - Woensdag 20 januari hield het K.V.G. haar eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar. De dames Rodenhuis en van Bleisen uit Limmen verzorgden deze avond met als thema geheugen training. Schematisch is er sprake van drie fasen n.l. waarnemen, opslaan, en terughalen van de informatie. Belang rijk bij de verschillende fasen zijn bij het waarnemen: goed kijken, luisteren, motivatie, concentratie. Opslaan: aktief bezig zijn met de informatie door ge bruik te maken van beeld denken, ver bindingen leggen, orde aanbrengen (structureren, selecteren. Terughalen: ordelijk terug halen (aktief) herinneren door associaties (passief). Door het ge ven van opdrachten werden de verschil lende fasen bij ons getest en geactiveerd, wij hadden een leerzame en boeiende avond. Wij hopen met deze in formatie ook u te aktiveren uw geheu gen te trainen. Woensdag 24 februari hebben wij onze volgende bijeenkomst aanvang 20.15 uur thema New-Zealand. HEILOO - Op donderdag 4 februari a.s. 's avonds om 20.00 uur zal in het Bonhoeffercollege, Pieter Kieftstraat 20 te Castricum, de jaarlijkse Bonhoeffer- lezing worden gehouden. Dat zal dan de derde keer in successie zijn dat aan deze traditie vorm wordt gegeven. De datum 4 februari is de geboortedatum van de naamgever van de school, Dietrich Bon hoeffer. Hij werd geboren op 4 februari 1906. De lezing is openbaar en dus toe gankelijk voor eenieder die in sprook jes, ze kunnen me nog meer vertellen, is, ook voor hen die geen bindingen met de school hebben. Vandaar: 4 februari 's avonds vanaf 20.00 uur: iedereen welkom! De drie Randstadprovincies zijn zeer verontrust over de haalbaarheid van bouwprojecten in de zorgsector. Voor de komende 8 a 10 jaar is zo'n 2 miljard nodig voor renovatie en ongeveer 1 mil jard voor uitbreiding in de sectoren ver pleeghuizen, zwakzinnigeninrichtingen en instellingen voor geestelijke gezond heidszorg. Vervolgens hebben de Randstadprovincies de komende 10 jaar zo'n 1.6 miljard nodig voor omvangrij ke ziekenhuisprojecten. Ook willen de Randstadprovincies dat de Staatssecre taris van Volksgezondheid de afgekon digde bouwstop voor de jaren 1995 en 1996 opheft. Meer financiële ruimte is nodig, omdat zij anders de kwaliteit van de zorg niet kunnen garanderen. Reden voor deze randstedelijke actie is het forse aantal knelpunten die de drie provincies nu reeds signeleren in de voorstellen voor bouwprojecten voor de intramurale gezondheidszorg. Verschil lende bestaande verpleeghuizen, zwak- zinnigeninrichten en instellingen voor geestelijke gezondheiszorg moeten no dig vernieuwd worden. Een belangrijke deel van deze accommodaties, die veelal dateren uit de jaren zestig/begin zeven tig, zijn verouderd en voldoen niet meer aan de kwaliteitseisen van deze tijd. Zo komt het bijvoorbeeld nog vaak voor dat patiënten in deze instellingen met vier of zes personen een kamer delen, terwijl zij daar soms jarenlang verblij ven. De noodzakelijke investeringen in deze sectoren bedragen voor de Randstadprovincies zo'n 2 miljard: twee keer zoveel als het bedrag dat nog beschikbaar is voor alle projecten voor de jaren 1995 tot en met 1998. Naast noodzakelijke renovaties zijn er ook grote capaciteitstekorten in deze sectoren. Het aantal patiënten neemt toe. Alleen al om te voorkomen dat het voorzieningenniveau niet daalt als ge volg van de vergrijzing, zal bijvoorbeeld het aantal plaatsen in verpleeghuizen tussen 1995 en 2000 met zo'n 1.500 moeten toenemen. Dan is er nog geen rekening gehouden met de huidige grote tekorten in sommige Randstadregio's. Provincie Noord-Holland Lily Nijsten tel.: 023-144152. HEILOO - Na alle drukke decemberwë- ken kwamen we er eindelijk weer aan toe om serieuze wedstrijden te gaan spe len. Na 10 jaar lid geweest te zijn namen we met een bloemetje, een borrel en een traan afscheid van Joke Bussing. Ook Thea 'Modder bedankte als lid. Als nieuw (oud-)lid mochten we Marjolein Hoogland weer begroeten, die reeds van 1980 t/m 1986 lid was geweest. Met een wel erg kleine club (9 leden) proberen we er toch iets van te maken en spelen dus meer wedstrijden tegen elkaar. Dus dames, wil je eens iets anders, kom dan een avondje (maandag) kijken bij La Strada en proberen te biljarten. Wie weet houden wij er dan weer een nieuw lid aan over. Alle dames van alle leeftij den zijn van harte welkom. De uitslagen van 11 en 18 januari: M. Hink-E. Hoet- jes 3-0, M. Hink-M. Hoogeland 3-1, M. Hoogeland-V. Becker 2-0, H. Koedijk- T. v. Willigen 0-2, E. Hoetjes-M. Kraakman 3-0, E. Hoetjes-T. v. Willi gen 3-0, V. Becker-E. Hoetjes 0-3, M Hoogeland-H. Koedijk 3-1, H. Koedijk-E. Hoetjes 2-0. Tijdens de openbare vergadering op 20 januari van de commissie onderwijs van de gemeenteraad heeft een meerderheid van deze commissie ingestemd met een fusie tussen de Bram Daalder Mavo en de openbare scholengemeenschap Noord-Kennemerland per 1 augustus 1993. De verwachting is dat de gemeen teraad dit besluit op 28 januari zal be krachtigen. De commissie onderwijs beschouwt de fusie als een tussenstap op weg naar een brede scholengemeenschap met de Technische School Alkmaar en Alcme- re/Levensmiddelentechnologie. Behou dens onvoorziene ontwikkelingen zal de brede fusie uiterlijk per 1 augustus 1995 een feit moeten zijn. De directeuren van de vier scholen voeren daarover reeds overleg met elkaar. Het is de bedoeling bij deze brede fusie te komen tot twee sectorscholen op twee lokaties: één voor de afdelingen gymnasium, atheneum, havo en mavo aan de Robonsbosweg en één voor de afdelingen van het voorbe reidend beroepsonderwijs aan de Ber- gerweg. De leerlingen kunnen gedurende de eerste twee leerjaren over stappen van de ene sector naar de ande re en binnen de sectoren tussen de afdelingen. Op deze wijze kunnen zij hun definitieve studiekeuze nog even uitstellen. Uiteindelijk kunnen zij die keuze afstemmen op hun resultaten in de eerste leerjaren en de ontwikkelde in teresse. Informatie Ouders van aanstaande eersteklassers die in deze ontwikkelingen geïnteres seerd zijn, worden uitgenodigd de voor lichtingsavond op 26 januari te bezoeken. Plaats: Noord- Kennemerland, Robonsbosweg 11, Alk maar. Aanvang: 20.00 uur. Ouders èn leerlingen kunnen kennismaken met de school tijdens de open dag op zaterdag 13 februari van 10.00 tot 13.30 uur. Beide activiteiten vinden plaats in het gebouw aan de Robonsbosweg. HEILOO - Al jaren is dhr. van der Ham aktief op het gebied van pensioen, hy potheek en verzekeringsadviezen. Ver stand van voetballen is hem vreemd. Maar op het verzoek om sponsering van Peter Kuyper (codch van B Two) rea geerde hij enthousiast. Ook in andere takken van sport laat hij van zich ho ren. En wat de B2 betreft, sinds het de nieuwe naam op de borst draagt, heeft het in de competitiestrijd nog niet verloren! Toeval? Dhr. van der Ham denkt van niet. De tijd zal het leren. Wij wensen HSV B in ieder geval veel succes met hun nieuwe sponsor. fotoonderschrift: v.l.n.r. dhr. Raat, Jaap Schouten, Frank de Haan, Peter Baltus, René Dupon, Ramon Vader. Paul Burger, Jeroen Smit, H. van der Ham. Jeroen v.d. Ham, Menno Kuyper, Bar ry Aelbers, Bart Dirkson, Sander v.d. Peet. Rogier Raat, Boris Bruin, Peter Kuyper. HEILOO - Gehuld in professionele outfit alsof ze een chemisch zwaar vervuild pand te lijf moesten, arri veerden collega's van Johan en Mariene Steenhoek bij hun nieuwe woning op 't Zandstuk. Johan Steenhoek, wiens bedrijf STI Engineering gevestigd is op de Oude Werf, kon er samen met zijn echtgenoot en onverwachte gasten smakelijk om lachen. HEILOO - Alle kinderen in Heiloo die kunnen lezen nodigen wij uit om zitting te nemen (een deftige uitdrukking voor „mee doen") in de kinderjury. Ben je nog geen lid van de openbare bilbio- theek in Heiloo, vraag dan thuis of je lid mag worden. Het kost niets, alleen 2,50 inschrijfgeld. Vraag dan ook, of één van je ouders de eerste keer mee komt om je op te geven. Je mag dan meteen al meedoen in de kinderjury. Dat houdt in dat je, net als de kinderen die al lid zijn, de nieuwste pas uitgekomen kinderboeken mag le zen. Die boeken zijn er voor alle leeftij den. Wanneer je zo'n boek hebt gelezen, mag je op een invulformulier vragen beantwoorden. Zoals: waarom vond je het een mooi boek? Of juist niet! Dat doe je dan met alle nieuwe boeken die je hebt gelezen. Minstens vijf stuks. Je krijgt er ruim de tijd voor tot mei. Alle kinderen in Heiloo en in andere dorpen en steden in ons land doen het zelfde. Op een centraal punt worden dan alle binnengekomen uitslagen ge teld, en inderdaad ook hier geldt: „de meeste stemmen gelden". Het boek dat de kinderen in ons land het mooiste, het spannendst, in ieder geval het fijnste verhaal vonden heeft dan gewonnen, en de schrijfster of schrijver wordt ge huldigd. Vorig jaar was dat verdriet met mayo naise van Carry Slee. Op 12 mei a.s. wordt er voor alle kinderen die mee heb ben gelezen in de kinderjury een feeste lijke afsluiting gegeven met mevrouw Carry Slee. Zij zal dan bekend maken, welk boek jullie in Heiloo het mooiste, fijnste, spannendste, kortom het beste jeugdboek van 1992 vinden. Als jullie mee willen doen, dan kunnen jullie je vanaf 10 februari a.s., dat is op een woensdagmiddag, tot 4 uur opgeven op de jeugdafdeling, daarna starten we met de kinderjury. Jullie krijgen dan een deelnemerskaart en dan zal me vrouw van Nes, jullie precies vertellen hoe de kinderjury dit jaar werkt. Tentoonstelling: De Poolstreken Een indrukwekkende fotoreportage van witte winterlandschappen. Winterland schappen genomen, zo het lijkt, op weg naar de top van de wereld; de Noord pool. Waar, zoals uit de vele begelei dende boeken valt op te maken, slechts één macht de dienst uitmaakt, het niets en niemand ontziende klimaat, waarin alle leven ver-ijst. Ongenaakbaar, alles aan zijn ijselijke wil onderwerpend, re geert hij daar. Geen emotie duldend. Als tegenspeler in de strijd om te overle ven, erkent hij slechts het koele vernuft van mens en dier. Carla van de bibliotheek. Het Veld 11852 GQ Heiloo Tel. 072-332460 HEILOO - Op woensdag 27 januari, va navond dus, is in de muziekschool een spéelavond. Leerlingen van twee docen ten, Doroté Crijns (piano) en Martin Rozema (dwarsfluit) zullen hun beste beentje voorzetten. Volgende week dinsdag, 2 februari, treden leerlingen van JanJaap Langereis, docent blok fluit, en Roel Steeman, docent viool, op. Zoals altijd krijgt u een heel afwis selend programma voorgeschoteld. Be ginners en gevorderden laten u luisteren naar wat zij kunnen. De aanvang op beide avonden is (als al tijd) om half acht en drie kwartier a een uurtje later staat u alweer buiten. Een uitgelezen gelegenheid om kennis te ma ken met de muziekschool. U bent van harte welkom. De toegang is gratis. Sinds 1 januari van dit jaar heeft het Noordhollands jeugdorkest zijn domici lie in de Muziekschool. U begrijpt dat we dat erg leuk vinden. Op deze manier is ons gebouw steeds meer een echte 'muziektempel'. We hopen dat het or kest, leden en bestuur, het heel lang zaam aangenaam zullen vinden om bij ons te zijn. Het brengt ook voor u een voordeeltje mee. In de namiddag vindt doorgaans een tutti-repetitie plaats. Wanneer u echt geïnteresseerd bent kunt u dat meemaken (of een deel er van!) Zondag 31 januari a.s. is er een repetitie van het NHJO. Tot ziens. K-:v' tientjes de tropen. intratuin Routebeschrijving: 1 Afslag Heiloo-west (tussen Heiloo en Limmen) 2. Over het spoor. 3. U staat bij Intratuin. De maanden januari en februari geen koopavond. Aanbiedingen zijn geldig twee weken na plaatsing in deze krant of zolang de voorraad strekt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 6