I I |^!STF Informatierubriek van de gemeente Heiloo GLASBAK (3 3 HEILOO Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur De Stuurgroep Europees Jaar van de Ouderen 1993 bericht Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Ingediende bouwaanvragen Glas in de glasbak Onkruidbestrijdings middelen in plantsoenen en bestratingen Nieuw bouwplan Expositie in het gemeentehuis Verleende collecte vergunningen Heiloo houdt zicht op de weg Gemeente Heiloo maakt een verkeersplan Commissie Openbare Werken, Beplantingen en Sociale Zaken PAGINA 4 UITKIJKPOST 24 FEBRUARI 1993 EUROPEES JAAR VAN DE OUDEREN EN SOLIDARITEIT TUSSEN GENERATIES - 24 februari 1993 in de Loet: culinaire reis door Spanje onder de creatieve lei ding van het hoofd Voedingsdienst de heer A.Gonggrijp. De 'reis' is bedoeld voor de bewoners van de Loet en de deelnemers van het Project Open Tafel. - 25 februari 1993 verzorgt de Federatieve Vrouwenraad Heiloo een themamiddag 'Wijs op Weg' waarin de derde levensfa se van vrouwen centraal staat. De middag wordt gehouden in het Open Huis van 14.00 - 16.00 uur en is toegan kelijk voor alle vrouwen uit Heiloo e.o. Toegang gratis. Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouw vergunningen en positief bevonden meldin gen verleend Boekelermeerweg 3, M. en W. Konijn - ver nieuwen warenhuis t.b.v. glascultures. Oosterzijweg 38, J. Rijkhoff - bouw woning met garage. Oosterzijweg 36, E. Hoogvorst - bouw wo ning met garage. Ewislaan 25, A. Jolman - vernieuwen en vergroten dakkapel. Kennemerstraatweg 272, Ver. tot behoud van Natuurmonumenten - gedeeltelijk veran deren poortwachterswoning. Butterlaan 20, H.A. Punt - plaatsen tuin huisje. Bergeonstraat 2, A. Zwijnenburg - vervan- gen bestaande houten garage/berging. Kennemerstraatweg 129, W.G. Amels - aan brengen luifel. Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1maandag t/m vrijdag tus sen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden al leen na telefonische afspraak, nummer 313217 of 313240). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 313217 of 313240. Burgemeester en wethouders maken be kend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder ver melde bouwaanvragen zijn ingediend. Kennemerstraatweg 99, Het Silhouet B.V. - vergroten winkel E.J. Potgieterweg 43, A.J. Wijker - vergroten woonhuis (dakopbouw) De Hoghe Weijdt 42, J.W. de Jong - vergroten woning Sandecamplaan 26, W.G. Heijne - dakopbouw Sandecamplaan 13, W.A. Gegenworth - plaatsen dakkapel Rosendaal 16, J. Bart - vergroten woonhuis 13 Glasbakken Glas hoort in een van de dertien glasbak ken die door heel Heiloo verspreid staan. Nog beter zou het zijn wanneer op alle fles sen en potten statiegeld zou worden gehe ven en de glasbakken dus overbodig zouden zijn. Maar zolang dat niet zo is vormt de glasbak een goed alternatief. Meer dan de helft van ons verpakkingsglas komt er in terecht. Maar zo'n 300 ton glas per jaar nog niet. Dat zou anders moeten! Waarom glas in de glasbakken? Hiervoor zijn twee redenen aan te geven: 1Hergebruik van glas levert een aanzienlij ke besparing van grondstoffen op. Om glas te maken heb je nodig: soda, kalksteen en zand. Van die grondstoffen hebben we veel, maar de voorraden zijn natuurlijk niet onuitputtelijk. Daarom is het verstandig op het gebruik van deze grondstoffen te besparen. Hoe??? Heel eenvoudig door het oude glas om te smelten en er opnieuw flessen en potten van te maken. Een Heiloos huishouden kan op deze wijze zo'n 110 kilo grondstoffen per jaar sparen. 2) Geen glas in de rolemmer betekent min der vuil naar de vuilverbranding en dus minder kosten. Glas weegt zwaar en voor elke 1000 kg die bij de vuilverbranding wordt afgele verd moet f 197,58 worden betaald. Wanneer u, net als in 1992, ca. 556 ton glas in de glasbak gooit levert dat,een besparing van ca. f 110.000,-. op. De kosten die gemaakt moeten worden voor de glasbakken waren ca. f 20.000,-. Een positief voordeel dus van f 90.000,-. Hoe gebruikt u de glasbak? Enkele tips: 1) Zoals de naam al zegt hoort in een glas bak alleen glas thuis. Porselein, plastic of aardewerk horen er dus niet in. 2) Haal thuis de doppen en deksels van de flessen en de potten. Deze kunnen in de grijze emmer. 3) De doos of kist waarin u uw lege glas werk hebt vervoerd neemt u natuurlijk mee naar huis terug. 4) De meeste bakken staan bij winkels of winkelcentra waar mensen vlakbij wonen. Bezorg deze mensen geen geluidsover last: gebruik de glasbak overdag (08.00 - 19.00 uur). Waar staan glasbakken? - Van Aostastraat (parkeerterrein 't Loo) - Het Hoekstuk (parkeerterrein) 2 stuks - De Loet (parkeerterrein, Plan Oost) - Schoollaan (parkeerterrein 't Loo) 2 stuks - Stationsplein (parkeerterrein) - Westerweg/Ewislaan (parkeerterrein, Grosmarjd) 2 stuks - Willibrordusweg (parkeerterrein 't Loo) - Ypesteinerlaan parkeerterrein, Grosmarkt) - Het Zevenhuizen (parkeerterrein, sportpark) - Zevenhuizerlaan/Kennemerstraatweg (supermarkt) Wilt u meer weten over de glasbak? Bel de afdeling Civiel Reiniging, tele foon 313 203. Doet u dit dan bij voorkeur 's morgens tussen 08.00 en 12.00 uur. Binnenkort zal in Heiloo een gedeelte van de plantsoenen en bestratingen met on kruidbestrijdingsmiddelen moeten worden behandeld, teneinde een al te uitbundige groei van onkruiden in het komende voor jaar te beperken. Hierbij is het van belang om het huidige verzorgingsniveau te handhaven. Met onkruiden worden bedoeld kruiden die zich ontwikkelen op plaatsen waar dit niet gewenst is. Het gebruik van onkruidbestrijdingsmiddelen wordt in Heiloo steeds verder teruggedron gen. In de oudere wijken is de beplanting inmiddels zover uitgegroeid, dat onkruiden weinig groeikansen hebben en bestrij dingsmiddelen geheel achterwege kunnen blijven. Elders in de gemeente kunnen minder bestrijdingsmiddelen worden toegepast doordat bij de aanleg van plantsoenen ge kozen is voor beplantingen die zelf de con currentie met de onkruiden goed aankunnen. Daarbij komt ook de verander de waardering van veel mensen voor on kruiden in plantsoenen. Sommige soorten vindt men thans zelfs mooi. De nadruk wordt gelegd op het voorkomen van onkruidgroei door al in het voorjaar te gaan spuiten. Daardoor zijn de hiervoor be nodigde middelen het minst schadelijk. Bo vendien zou bestrijding van reeds opgekomen onkruiden dorre planten opleve ren die het beeld van straat en plantsoen niet verfraaien. Toch blijven er nog plaatsen waar toepas sing van onkruidbestrijdingsmiddelen niet kan worden gemist. Met name geldt dit voor de goten en langs drukke wegen. Dit laatste gebeurt uit oogpunt van veiligheid voor de groenmedewerkers. Chemische onkruidbestrijding wordt in Hei loo uitsluitend door speciaal daarvoor opge leide en gediplomeerde personen uitgevoerd. leder jaar wordt er een bestrijdingsmidde lenplan opgesteld. In dit plan staat precies aangegeven welke middelen worden toege past en waarvoor. De gemeente kiest uit sluitend uit de middelen die voor plantsoenen wettelijk zijn toegestaan. Burgemeester en wethouders maken be kend, dat zij voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen aan de heer B.W. Tervoort te Heiloo voor het uitbreiden van de woning met een serre op het perceel Warmoeziers- laan 26. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf 25 februari 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, af deling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefo nische afspraak nr. 313152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Vanaf donderdag 14 januari a.s. is er een expositie te bezichtigen in de gangen en de hal van het gemeentehuis. Er zijn schilderijen en aquarellen te zien van vier verschillende kunstenaars. Het gaat om de volgende vier schilders: de heren Adriaan Zoon, Paul C. Helder, Tjaard Sterenberg en Waldemar Pohley. De expositie is iedere we'rkdag te bezichti gen van 08.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. De tentoonstelling zal te zien zijn tot 18 maart a.s. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen vergunning ver leend voor het houden van een collecte in de hierna vermelde perioden: Leger des Heils: 28 februari t/m 13 maart 1993. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben waaruit blijkt dat zij be voegd zijn te collecteren. Storingen in de openbare verlichting kunt u op werkdagen melden op telefoonnummer 313 206. Defecte lichtmasten worden na melding bin nen 14 dagen gerepareerd. Wilt u bij de melding de straatnaam en het nummer van de lichtmast vermelden? Waarom maken we een verkeersplan? Een van de belangrijkste redenen om een verkeersplan op te stellen is het terugdrin gen van de verkeersonveiligheid. In een publicatie in deze rubriek in november 1992 zijn al enige gegevens vermeld met betrek king tot de verkeersonveiligheid in Heiloo. Daarnaast is op sommige wegvakken de verkeersbelasting zo groot dat maatregelen dringend gewenst zijn. In deze toelichting zullen van deze twee aspecten enige voor beelden worden gegeven. Tevens worden enkele oplossingen uit het ontwerpver- keersplan genoemd. Onveilige kruispunten Dit betreft een vergelijking van 2 periodes van 4 jaar in de afgelopen 11 jaar. In de ta bel hieronder zijn de 9 kruispunten in de gemeente Heiloo vermeld waarop in de peri ode 1980 tot en met 1983 meer dan 10 on gevallen zijn gebeurd. Ter vergelijking is tevens de periode 1989 tot en met novem ber 1991 vermeld. Omdat dit slechts 3 jaar betreft zijn deze cijfers, met 1,37 verhoogd om een vergelijkbare periode van 4 jaar te verkrijgen. De laatste kolom (x 1,37) is dus vergelijkbaar met de kolom totaal '80-'83. Wegvakken met relatief veel ongevallen Op een aantal wegen inclusief kruispunten komen relatief veel ongevallen voor zoals aangegeven in onderstaande tabel. (u.m.s. uitsluitend materiële schade) Verkeersbelasting Het aantal motorvoertuigen per etmaal op enkele wegen van het (hoofd)wegennet zijn volgens tellingen uit 1991/1992: Kennemerstraatweg Stationsweg Kerkelaan Zeeweg Malevoort Pastoor van Muyenweg Vennewatersweg 12.960-21.140 6.923 6.952 5.000 3.474 3.254 2.490 Uit dit overzicht blijkt dat de Kennemer straatweg en de Stationsweg de twee wegen zijn met de grootste verkeersbe lasting. Beide wegen hebben ook een be langrijke woonfunctie waarbij de huizen veelal dichter op de rijbaan staan dan bij voorbeeld langs Het Malevoort, Vennewa tersweg en Zeeweg. Specifieke knelpunten De specifieke knelpunten die uit het ver keersplan naar voren komen en waarvoor een deel van de argumentatie in de hierbo ven vermelde tabellen is vermeld zijn: - Kennemerstraatweg tussen van Fo- reestlaan en Zevenhuizerlaan - Stationsweg en enkele kruispunten buiten deze routes zoals - Zeeweg/Westerweg - Ewisweg/Pastoor van Muyenweg Oplossingen - Kennemerstraatweg 1Verbeteren van kruispunten door een be tere oversteekbaarheid door o.a. het aan brengen van verhoogde heuvels in het midden van de rijweg. Hierdoor zal ook de snelheid van het verkeer worden be perkt en het inhalen worden bemoeilijkt. Het terugdringen van de verkeersintensi teit is langs deze route niet goed moge lijk.In het najaar zal het kruispunt Kennemerstraatweg-Ypesteinerlaan-noord op deze manier worden verbeterd. In het kader van onderhoud aan de weg zullen naar verwachting ook nabij de Laan van Zeeman en in Heiloo noord nog aanpas singen worden verricht die de verkeers veiligheid en de oversteekbaarheid zullen verbeteren. 2. Het veiliger maken van de verkeersafwik keling door middel van nieuwe ver keerslichten. Eind 1991 is dit gebeurd op het kruispunt met de Stationsweg/Kanaal- weg waardoor het ongevallencijfer op dit punt behoorlijk is gedaald. - Stationsweg Dit is op zich een probleem omdat alter natieven voor deze route ook moelijk zijn te vinden. Toch wordt er een oplossing gepresenteerd door het omleiden van een beperkt deel van het verkeer van de ze weg naar de route Vennewatersweg, Het Malevoort richting Zeeweg. Hiervan behoeven we geen wonderen te verwach ten op de Stationsweg maar het lijkt niet meer dan redelijk om de Vennewaters weg en het Malevoort een beetje beter te gebruiken zeker gezien de beschikbare ruimte langs die wegen. Uiteraard wor den dan tegelijkertijd maatregelen getrof fen om de verkeerveiligheid langs deze routes te verbeteren zoals oversteekvoor- zieningen en middenheuvels. Deze wijze van werken, te weten het beter en rede lijker verdelen van het huidige verkeers aanbod over de beschikbare ruimte, is een van de uitgangspunten van het ver keersplan. - Kruispunt Zeeweg/Westerweg en Ewisweg/Pastoor van Muyenweg Uit tellingen is gebleken dat de Pastoor van Muyenweg zeer intensief wordt ge bruikt door fietsers. Het is de bedoeling een deel van het au toverkeer dat nu langs de Pastoor van Muyenweg rijdt om te leiden via de Zee weg. Daarmee wordt bereikt dat de 'ge vaarlijker' linksafbeweging op het kruispunt bij de Westerweg vanaf de Zeeweg richting Pastoor van Muyenweg kan worden beperkt. Door het verminde ren van het verkeer op de Pastoor van Muyenweg kan dan tevens worden be reikt dat de kruising Ewisweg/Pastoor van Muyenweg anders kan worden inge richt waardoor de huidige onduidelijke si tuatie met te veel ongevallen wordt verbeterd. Algemeen Deze plannen worden op 22 maart op een informatieavond gepresenteerd in het ge meentehuis. In de week daaraan vooraf gaand zijn de plannen in te zien in de hal op de eerste etage van het gemeentehuis. De afwikkeling van het verkeersplan in de raadscommissies en gemeenteraad vindt plaats in de maanden april en juni. Voor na dere informatie kunt u zich wenden tot de heren P.Aalders tel. 313 206 en W.J.Tiele- man tel. 313 202 van de afdeling Civiel en Reiniging. Wegvak Ongevallen 1989-1991 Totaal Dodelijk Letsel u.m.s. 1Kennemerstr.weg 2. Westerweg 3. Stationsweg 4. Kanaalweg 5. Heerenweg 6. Schoollaan 222 75 40 16 35 28 2 42 12 6 2 2 1 178 63 34 14 33 27 De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Openbare Werken, Beplantin gen en Sociale Zaken vindt plaats op maan dag 1 maart om 20.00 uur in de raadszaal van het gemeentehuis, oudé ingang Raad- huisweg. Op de agenda staan o.a. de volgende punten: - Beschikbaar stellen krediet reconstructie Bayershoffweg tussen Westerweg en Ark laan (onder voorbehoud van goedkeuring College van burgemeester en wet houders). - Evaluatie minimabeleid. Nadere informatie kunt u verkrijgen bij de heer W.J. Tieleman, tel. 313 202. Locatie 1980 1981 1982 1983 1989 1990 1991 totaal totaal x1,37 '80-'83 •89-'91 1 Kennemerstr.weg/Kanaalweg 29 25 34 Stationsweg 6 8 10 5 4 11 10 2. Zeeweg/Westerweg 8 4 10 9 5 9 3 31 17 14 11 23 19 15 14 3 Heerenweg/Stationsweg 7 1 4 2 4 5 5 14 4 Ewisweg/Pastoor v Muyenweg 4 2 2 2 4 5 2 10 5 Kennemerstr.weg/Kerkelaan/ 8 1 5 3 2 4 4 17 10 6 Kennemerstr.weg/Groenelaan/ 20 Zevenhuizerlaan 6 4 5 5 2 2 0 4 5 7 Kennemerstr.weg/Dokterslaan/ 10 Raadhuisweg 8 0 5 3 4 1 2 16 7 8 Stationsweg/Breedelaan 3 5 2 2 1 0 1 12 2 3 11 9 Zeeweg/Ringweg/Ewisweg 2 3 4 1 4 3 1 10

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 4