Informatierubriek gemeente Heiloo i De Rabofoon ctNTf Geen hond is schuldig: maatregelen bestrijding hondenoverlast Rabobank RABOBANK HEILOO - LIMMEN PAGINA 6 UITKIJKPOST 24 FEBRUARI 1993 Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur De evaluatie De invoering Per 1 januari 1992 zijn er maatregelen van kracht geworden met betrekking tot de bestrijding van hondenoverlast. De hoofduitgangspunten van de huidige maatregelen zijn als volgt te verwoorden: buiten de bebouwde kom zijn grote losloopgebieden en binnen de bebouwde kom zijn kleinere losloopgebieden aangewezen. In deze gebieden mogen de honden los lopen en geldt er geen opruimplicht. In de gehele gemeente zijn hondenroutes ingesteld. Dit zijn routes waar honden aangelijnd hun behoeften mogen doen, zonder dat deze persé moet worden opgeruimd. In de overige delen van Heiloo is de hondenbezitter verplicht de uitwerp-selen op te ruimen. De reacties Vele mensen hebben gereageerd op de drastische aanpak van de overlast door honden. Vooral in het begin van de invoering van de regeling zijn er vele klachten gekomen. Nu een jaar na de invoering van de maatregelen zijn de klachten gereduceerd tot normale proporties en vergelijkbaar met de andere stroom van reacties omtrent gemeente-activiteiten. De evaiuatie Na driekwart jaar werken met de maatregelen is er een evaluatierapport geschreven waarin alle facetten van de regeling bekeken zijn en uiteindelijk voorstellen tot aanpassing zijn gedaan. Enkele bevindingen: - De grootschalige losloopgebieden voldoen aan de gestelde eisen. Een probleem voor hondenbezitters blijkt te zijn, dat zij niet exact weten waar een losloopgebied begint c.q. eindigt. - De kleinschalige losloopgebieden zijn over het algemeen te klein. In deze gebieden zijn de verschillende functies (losloopgebied, recreatie, natuur) moeilijk tot niet te scheiden. - In de evaluatie wordt voorgesteld de hondenroutes, waar een aanlijngebod geldt maar geen opruimplicht, in te krimpen. Geconcludeerd kan worden dat hondenroutes, gelegen binnen de bebouwde kom, met direct aanliggende woningen worden opgeheven. - Opvallend is, dat ook in gebieden waar geen opruimplicht is de drollinettes goed worden gebruikt. Deze evaluatie geeft vervolgens nog een aantal voorstellen tot aanpassingen weer, zoals: Losloopgebieden Trompenburg, van Merlenlaan, Spanjaardslaan, Ewisweg, de Oude Werf, Breedelaan en Commandeurslaan opheffen; Een deel van het Heilooër Bos, tussen Kuillaan, Kerkelaan, Zanderslootweg en de Westerweg aanmerken als gedooggebied. Elders in het Heilooër Bos dient het aanlijngebod en ruimplicht te worden nageleefd. Een deel van het Tercoulsterbos aanmerken als gedooggebied en elders het aanlijngebod en ruimplicht doen naleven. Het bos was eerst verboden voor loslopende honden. E.e.a. op verzoek van en in overleg met de beide boseigenaren. Uitbreiden van drollinettes in gebieden waar hondenroutes worden opgeheven en op gehandhaafde hondenroutes binnen de bebouwde kom en in losloopgebieden. De herkenbaarheid verbeteren door hondenroutes te markeren. Duidelijke bebording bij begin en eind van de losloopgebieden. Strengere controle van de hondenpenhing. Bij grote parkeerterreinen borden plaatsen met de in Heiloo geldende hondenmaatregelen' ten behoeve van mensen die niet in Heiloo wonen, maar hier wel hun hond komen uitlaten. Aanschaf van een ,'drollenzuiger' om de hondenroutes regelmatig te reinigen. Als alle genoemde maatregelen en de maatregelen die nog verder in de evaluatie staan worden uitgevoerd, houdt dit een verhoging van de hondenbelasting in van f 84,60 naar f 94,60 voor het jaar 1994. Hiermee is de hondenbelasting dan weer 100% kostendekkend. Genoemde evaluatie wordt nog in diverse raadscommissies behandeld. In het voorjaar zal dit onderwerp dan ter sprake komen in de gemeenteraad. Na vaststelling van de aanpassingen zal door middel van voorlichting in de Uitkijkpost en via een folder worden bekend gemaakt welke de aangepaste hondenmaatregelen inhouden. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met afdeling Groen Landschap, telefoonnummer 313 233. Willem Blaeu college Startende ondernemers Ledenvergadering NVVH Meditatief boventoon concert in Heiloo Carnaval in Overkerck Recept van de week Bloemschikken in Ypsalon Houseparty in Buk Buk Sterrenkijkdagen Expositie De Duif KvK-training Spreekvaardigheid Wicked Ways in Storey Manege Groot Tropical Weekend met The Bob Color F.N.V. Heiloo-Limmen Werkgroep Het Malevoort Gespreksgroep Kennemerstraatweg 143/Westerweg 244, 072-335344. Kerkweg 2, tel. 02205-2044 HEILOO - Op woensdag 17 februari vond de jaarlijkse ledenvergadering van de ned.ver. van huisvrouwen plaats. De opkomst was groot. Onze scheidende presidente Gees Polling opende de ver gadering en memoreerde enkele hoogte punten van het afgelopen jubileumjaar. Hierna werd de agenda punt voor punt doorgenomen. Het jaarverslag van de secretaresse werd goedgekeurd, evenals de jaarrekening van de penningmeeste- resse en de begroting '93. Na de jaar verslagen van de sub-commissies en clubs werd er stilgestaan bij het be leidsplan van de NVVH voor de komen de vijf jaar. Met het oog op de één wording van Europa, is het thema 'grenzeloos'. Het gewest Noord-Hol land is aangewezen om zich specifiek te richten op Spanje. Hierna volgde de formele bestuursver kiezing. Afscheid werd genomen van onze presidente Gees Polling. Na een 'stageperiode' heeft zij 4 jaar het voor zitterschap vervuld. Haar opvolgster Carry Betzema sprak haar enkele loven de woorden toe voor al haar energie aan de vereniging besteed. Ook werd af scheid genomen van Afien Drenth en enkele werksters in het veld, zoals Mw. 1. Verbiest, mw. Verhaal en mw. G. Noordenbos. Tot het bestuur treden toe de dames Gobets en van der Heyden en ook de vacatures in de subcommissie zijn allemaal ingevuld. Oud presidente mw. C. Stikkel bedankte tot slot het ge hele bestuur voor al haar verrichte werk. HEILOO - Op uitnodiging van de stich ting voor natuurgeneeskunde Arbor Vi- tae geeft de musicus en klanktherapeut Erik Karsemeijer op dinsdag 2 maart in de zaal van de gereformeerde kerk aan de Noordergeeststraat 9 te Heiloo een boventöonconcert, met zang, klank schalen, gongs en tampoera. De aan vang is 20.00 uur en de entree bedraagt 10,00. in nei oovenioon zingen hoor je dat een klank is opgebouwd uit meerdere tonen. In dit concert zullen deze boventonen hoorbaar worden in de Nepalese en Ti betaanse klankschalen, de Indiase tam poera, de Chinese gongen en de klank kleur van de stem. We zullen ervaren wat boventonen voor lichaam en geest kunnen betekenen. Tevens zal uitleg worden gegeven wat boventonen zijn en hoe we ze kunnen gebruiken om onszelf en anderen in harmonie te brengen. Voor informatie kunt u bellen naar 072-619574. HEILOO - Vorige week werden be woners en omwonende van Over kerck getrakteerd op de jaarlijkse carnavalsavond. Zoals altijd werd de avond verzorgd door de boeren hofkapel, de Kinkelluters en carna valsvereniging, de Doorzakkers. Prins Charles de le en de raad van elf hadden een prachtige playbacks- how in elkaar gedraaid, met als the ma dieren. Zo zagen we o.a. Dorus met z'n twee motten, Ron Brandste- der met Bella Beer, de duiven van Gert en Hermien, de Lijsters in de La en als klap op de vuurpijl het kippelied van Barneveldse Mien. Door dit alles heen speelde de boe- renkapel dat het een lieve lust was, en werden er diverse polonaises ge lopen. Ook werden er onderschei dingen uitgereikt aan het hoofd Civiele dienst, aan 3 bewoonsters en 1 medewerkster vanwege hun carnavals-outfit. HEILOO - In het voorjaar start voor de 2e maal een cursus bloemschikken in wijkgebouw de Ypsalon in Ypestein. De bedoeling is dat per keer twee bloemstukjes gemaakt gaan worden. De les op woensdag 7 april zal in het teken staan van Pasen. De kosten van de hele cursus bedragen 70,00. Data: woensdagavond 17 maart, 7 april en 28 april. Tijd: 19.45-22.15 uur. Voor meer informatie en opgave kunt u contact opnemen met Atie Maas, tel. 072-336995. HEILOO - Onder het thema ,Back to the Rave II' gaat er vrijdag 26 februari weer een knaller van een houseparty plaatsvinden in jongerencentrum Buk Buk. Uiteraard met de twee betere un derground dj's Indian Denew. De zaal zou de zaal niet zijn als deze niet volledig op z'n kop zou worden gezet en er de nodige creativiteit op los werd ge laten. Vervolgens zullen er een aantal nieuwe attracties zijn. Entree is 10,00 en de aanvang 21.00 uur. ALKMAAR - Per 1 augustus 1993 zul len O.S.G. Noord-Kennemerland en de Bram Daalder Mavo samen verder gaan als één openbare scholengemeenschap voor gymnasium, atheneum, havo en mavo onder naam Willem Blaeu Colle ge. Tijdens een informele kennisma kingsbijeenkomst voor de teams van beide scholen op 18 februari is deze naam bekend gemaakt. Willem Blaeu is de stamvader van de be kende familie van kaartenmakers. Hij vervaardigde wereldberoemde land kaarten en wereldbollen. Hij is in Alk maar opgegroeid. Hij werd in 1571 geboren als zoon van een welgestelde haringhandelaar. Hoewel hij voor bestemd was om zijn vader op te vol gen, ging zijn belangstelling uit naar de wiskunde en astronomie. Vanaf 1604 verschijnen regelmatig landkaarten in atlasformaat, waarvan een aantal weer gebruikt wordt voor de beroemde Atlas Novus. In 1633 volgt zijn benoeming tot kaartenmaker van de Verenigde Oost-Indische Compag nie. In zijn uitgeverij gaf hij ook werken uit voor coryfeeën als Snellius, Metius, Vossius en P.C. Hooft. Het Willem Blaeu College zal mede door de invoering van de basisvorming ook enigszins van onderwijskundige aanpak veranderen. Voor alle leerjaren zal worden overgegaan op een 45-minuten rooster. Het voordeel hier van is dat er tijd in het lesrooster ont staat voor geïndividualiseerde begeleiding. Dit betekent in de praktijk dat er bijv. in de eerste klas naast de ge wone lessen o.a. vele hulplessen en ver- rij kingslessen zijn. Alle nieuwe leerlingen van de eerste klas zullen ge huisvest worden in het gbouw aan Ro- bonsbosweg. De tweede, derde en vierde klassen Mavo zullen voorlopig nog in het gebouw van de Bram Daalder blijven. ALKMAAR - Op vrijdag 26 en zaterdag 27 februari kan het publiek op 60 plaat sen in ons land terecht voor een ken nismaking met de wereld van sterren en planeten. Op al die plaatsen staan tele scopen opgesteld om bijvoorbeeld de Maand en de planeet Mars te bekijken. Op de maan zijn tientallen kraters te zien en mogelijk zullen bij een goede 'sseing' details op het marsoppervlak waarneembaar zijn. Misschien lukt het de komeet Schaumasse in beeld te krij gen. Ook de beroemde sterrenhoop de Pleiaden of het Zevengesternte is het be kijken waard, evenals de sterrenbeelden Orion, Tweelingen e.d. met veel interes sante details. De Afdeling Alkmaar van de Neder landse Vereniging voor Weer- en Ster renkunde doet ook mee met beide sterrenkijkdagen. Van 19.30 tot 24.00 uur bent u welkom bij de basisschool 't Kompas aan de Kofschipstraat te Alkmaar-Noord. In de aula van de school worden kijkers, dia's en sterren kundige computerprogramma's ge toond en wordt uitleg gegeven. Dus ook bij bewolkte hemel kunt u komen. ALKMAAR - Velen die plannen hebben om een eigen bedrijf te beginnen komen bij de Kamer van Koophandel om infor matie. Een goede zaak, want een bedrijf starten vraagt een goede voorbereiding. De Kamer biedt aspirant-ondernemers diverse mogelijkheden om zich op het zelfstandig ondernemerschap te oriënte ren, minder of meer diepgaand. In dit kader vindt op woensdag 10 maart de oriëntatiedag voor startende ondernemers plaats. Op deze dag wor den in het bijzonder de financiële en commerciële aspecten van het zelfstan dig ondernemerschap belicht. Wat be treft het thema 'financiën' komen aan de orde: investeren, lenen en verdienen. Bij het commerciële onderdeel wordt behandeld hoe een ondernemer zijn klanten kan ontdekken, bereiken en be houden. De bijeenkomst begint om 14.00 uur en duurt tot 20.00 uur; voor documentatiemateriaal en een brood maaltijd wordt een bijdrage in de kosten van 75,- per persoon be rekend. Verder start op zaterdag 20 maart de cursus 'Een eigen bedrijf beginnen?' Deze cursus is bestemd voor starters die al een ondernemingsplan hebben op gesteld. Dat eigen plan neemt geduren de 6 zaterdagen durende cursus voor iedere individuele deelnemer een centra le plaats in. Tijdens een cursus wordt een veelheid aan onderwerpen behan deld, die alle betrekking hebben op het opzetten en uitoefenen van een eigen be drijf. De cursustijden zijn steeds van 10.00-16.00 uur. Na aftrek van een sub sidie van het Ministerie van Economi sche Zaken bedragen de kosten van deelname 495,- per persoon inclusief documentatiemateriaal en broodmaal tijden. De Kamer organiseert de Oriëntatiedag en de cursus in samenwerking met het Instituut voor de Midden- en Kleinbe drijf. Voor meer informatie en aanmel ding kan men de kamer bellen: tel. 072-195700. HEILOO - Op donderdag 25 februari bestaat de mogelijkheid om een unieke expositie te bezoeken op C.B.S. De Duif. Van 18.00 - 20.00 uur is dan niet alleen het resultaat te zien van het twee weken durende project 'Kunst' door leerlingen van De Duif, maar valt er ook werk te bezichtigen van hün ouders! Er zullen schilderijen (o.m. aquarellen), poppen, houtsnijden en etsen worden tentoongesteld - allemaal vervaardigd door ouders van leerlingen van De Duif. Daartussen bevinden zich ook schilde rijen van Marijke Sloff. De expositie vormt het hoogtepunt van twee weken projectonderwijs aan C.B.S. De Duif rond het thema 'Kunst'. Zo werd o.m. aandacht besteed aan de verschillende kunststromingen en werd een dia-serie vertoond van alle beeld houwwerken in de gemeente Heiloo. De dia's waren speciaal voor de gelegen heid gemaakt door onderwijzer J. Tulp. Het adres van De Duif: Mariënstein 180, Heiloo. ALKMAAR - Dit voorjaar organiseert de Kamer van Koophandel in samen werking met Instituut Rhetorica voor de eerstemaal een training .Spreekvaardig heid - presenteren voor publiek'. De training bestaat uit 5 avonden van 20.00-22.30 uur op de maandagen 15, 22 en 29 maart en 19 en 26 april en wordt gehouden in het gebouw van de Kamer. Doel van de training is dat de deelnemers na afloop daarvan in staat zijn om zichzelf, het bedrijf en het pro- dukt/de dienst op een effectieve wijze te presenteren. De kosten van deelname aan de training bedragen 975,00 per persoon. Geïnteresseerden kunnen con tact opnemen met de Kamer, contact persoon mevrouw M. Beentjes, tel. 072- 195700. AKERSLOOT - Vrijdag 26 februari zal de Storey Club gevuld worden met de heftige klanken van de roek-formatie Wicked Ways. Deze vier leden tellende band, speelt alweer bijna twee jaar sa men en heeft haar bestaansrecht in die tijd dubbel en dwars verdiend. Afgelopen jaar wist Wicked Ways zich op diverse regionale festivals te ontpop pen tot en opvallende kwalitatief goed spelenden band. Ook de optredens in de jongerencentra en rock-café's oogstten veel positieve reacties van het publiek en organisatoren. Vrijdagavond zullen de vier heren een groot aantal vers ingestu deerde covers ten gehore brengen. Dit zullen nummers zijn van o.a. Metallica, Bon Jovi, Mr. Big, Van Halen en Guns 'n Roses. De Storey Club gaat om 21.00 uur open, de entree is vrij. EGMOND - Afgelopen zaterdag is er een carnaval Duo Dressuur wedstrijd verreden voor de ouderen, en zondag voor de jeugd. Hierbij waren zowel de ruiters als de paarden verkleed. Voor de mooiste en origineelste duo's waren er prijzen, en voor de beste uitvoering van de proef, gejureerd door P. van Reste ren. Kleding-jury waren de dames, N. Mathot en H. de Boer. De uitslag van zaterdagavond: Duo Dressuur: 1. Jeroen de Weert, Serin v.d. Molen; 2. Rinus van Houten, Piet de Haan; 3. Marion Metselaar, Michelle Stolk; Duo verkleed: 1. Giulietta Roel, Corinne Knaap; 2. Difca van Wijngaar den, Ilse Raat, 3. Gerard Salleveld, Kees Broersen. De uitslag van zondagmiddag: Duo Dressuur Proef 1:1. Iris Bokhorst, Kim Wamper; 2. Carolien Postma, Martine Admiraal; Duo verkleed: 1. Willemijn Bosch, Susanne Wiedijk, 2. Simone Keyzer, Marieke Morsch. Proef 2: 1. Tessa v.d. Molen, Merel Trompert; 2. Jojanneke Morsch, Nynke v.d. Heide; Duo verkleed: 3. Iris Bok horst, Kim Wamper, 4. Maaike Ma thot, Bas Mathot. EGMOND-BINNEN - Voor de achtste keer in successie staat het komende weekend het jaarlijkse Tropical Wee kend voor de deur. In ons jongerencen trum Joeb kun je onder het genot van een heerlijke tropische coctail, een hete zon en een prachtige omgetoverd strand genieten van een gezellig weekend. Op vrijdag speelt er een reggaeband uit de Antillen waarvan we de naam nog angst vallend geheim houden. Zaterdag avond is er een optreden van onze eigen dorpsconferanciër Oor, alias A. de Waard. Met zijn grappen en grollen zal hij het publiek en zichzelf weer op aller lei manieren voor schut zetten. Zondag is het hoogtepunt van dit weekend, na melijk de Bob Color. Deze band heeft verder geen aankondiging nodig. Wel vermelden wij dat de voorverkoop op vrijdag begint. Wees er snel bij want vol is vol. Tot 26, 27 of 28 februari aan de Herenweg 69 te Egmond-Binnen. HEILOO - Ook dit jaar kunnen F.N.V.-leden hun belastingformulier gratis laten invullen. Het invulteam ver leent deze extra service telefonische op gave: dinsdag 2 maart 14.00-16.00 uur en donderdag 4 maart 17.00-19.00 uur, tel. 072-332683. HEILOO - De Werkgroep Het Male voort heeft op 18 februari met de CDA- fractie van de gemeenteraad van Heiloo van gedachten gewisseld over het Ver keersplan. De werkgroep heeft haar be zwaren tegen het planonderdeel Het Malevoort, namelijk de aantasting van de verkeersveiligheid en het leefmilieu, met succes aan de fractie voorgelegd. De fractie onderschrijft deze bezwaren en heeft toegezegd op de door haar in geslagen weg door te gaan. In de com missie milieu van januari heeft de fractie immers al dezelfde kritiek op dit onderdeel van het Verkeersplan laten horen. Ook werd de werkgroep in dit gesprek duidelijk dat de CDA-wethou- der mevr. Willemse in het college tegen (je plannen voor Het Malevoort heeft gestemd. Het college heeft besloten op 22 maart een informatieavond over het ver keersplan te organiseren. Op deze avond kan iedereen aan het college dui delijk maken dat de plannen voor het Malevoort niet acceptabel zijn. ALKMAAR - De Fiom, bureau voor (a.s.) alleenstaande ouders, start bin nenkort een gespreksgroep voor wedu wen en weduwnaars. Deze groep is bedoeld voor weduwen en weduwnaars, die nog de zorg voor de kinderen heb ben en wordt begeleid door 2 maat schappelijk werkers, Marianne Slinger land en Job Vos. Voordat iemand kan deelnemen aan de groep, vindt er een kennismakingsgesprek plaats met de be geleiders. Voor een afspraak en/of in formatie kan men bellen naar de Fiom, tel. 072-118812. HEILOO - De zomer lonkt, maar de winter is nog niet geweken. Tijd voor voedzaam eten met een straaltje zon in de nasmaak. Italiaanse minestrone- maaltijdsoep voor vier personen. Ingrediënten: 50 g witte bonen, droog Vi 1 water bonekruid 50 g macaroni verse selderij, basilicum, peper, (krui- den-)zout 1 ui 1 teentje knoflook Zi stevige winterwortel 1 prei 1 aardappel 2 eetlepels olie Vi 1 tomatensap Week de bonen een nacht in het koude water. Kook ze in 60 minuten gaar in het weekwater met bonekruid. Voeg de laatste tien minuten de macaroni toe. Maak intussen de groenten schoon, snipper de ui en pers de knoflook. Snijd de wortel in halve plakjes, de prei in halve ringen en de aardappel in blokjes. Fruit de ui en de knoflook in de olie, voeg de overige groenten en de aardap pel toe en laat 5 minuten smoren. Voeg de groenten, fijngehakt selderij en basilicum toe aan de gare bonen en laat de soep nog 10 minuten koken. Breng op smaak met peper en (kruiden-)zout. Eventueel wat water toevoegen. Serve ren met geroosterd brood en/of gerasp te (Parmezaanse) kaas. Ook u kunt thuis keukenkruiden telen. Lees: Keukenkruiden telen zonder pro blemen. E.A. nr. 22 ISBN 9064542651, Prijs: 8,50 inkl. porto. Bellen met uw Betaalrekenin 06-9272 Hoeveel staat er nog op de rekening? Is het salaris al gestort? Zijn die betalingen al afgeschreven? Met de Rabofoon heeft u nu een directe lijn met uw Betaalrekening. Via deze nieuwe service van de Rabobank kunt u zeven dagen, per week, 24 uur per dag en voor 40 cent per minuut op de hoogte blijven hoe de zaken er voor staan op uw Betaalrekening. Van de Rabofoon gebruik maken is heel sim pel. U belt 06-9272, waarna u verbinding krijgt met de computer die de meest up-to-date informatie over uw Betaalrekening gesproken aan u doorgeeft. En omdat u een persoonlijke telefooncode heeft, bent u ook de enige die met uw rekening kan bellen. De Rabofoon is ideaal als u tussen de bankafschriften door wilt weten hoe het met de financiën is gesteld. Wilt u meer informatie over de Rabofoon? Loop dan even bij de Rabobank binnen. Of probeer het eens: Bel 06-9272.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 6