I Schoon Schip Milieutip Nieuw onderkomen gemeente werkensector ruimte en groen Door De Kleine Aarde, postbus 151, 5280 AD Boxtel Je reinste reiniging Milieucentrum De Kleine Aarde: 20 jaar fris Teenage dance club nieuws Vlaamse theateravond in Buk Buk Schaken Open Huis Grote Klaverjasdrive bij St. Adelbert De heer G. A. Abbo Koninklijk onderscheiden ,De Eeuwige Drift': een diner-theaterprogramma in de sfeer van ridders en zeelieden. Tentoonstelling Opening markt zonnehoek Rob Schuyt- jeugdtoernooi in de Lelie Limmer IJsclub Guns n Roses-avond in Storey Handbal Meervogels 60 Akersloters in videofilm The Sunday Brass Ecco consort in Egmond aan de Hoef Bridgeclub Egmond PAGINA 12 UITKIJKPOST 3 MAART 1993 HEILOO - Heeft u ze al gehoord, de eerste merels en mezen? Heeft u ze al gezien, de krokusjes en de bloesemk noppen? De natuur roept Lente! Tijd om de muffe winterluchtjes het huis uit te boenen. Oeps! - even oppassen dat het milieu niet kopje onder gaat in al die sopjes. Er zijn vele, vele schoonmaakmiddelen. Voor glas, voor de wc, noem maar op. De fabrikanten van zulke specialiteiten strijden om uw gunst met de makers van zogenaamde allesreinigers. Steeds vaker duiken daarbij milieuverhaaltjes op. Welke middelen staan garant voor een waarlijk schone schoonmaak? Vier is genoeg Zaken als chloor en fosfaathoudende middelen zijn in ieder geval foei. Eigen lijk heeft u aan vier reinigers genoeg voor alle poetskarweitjes. Een schuur middel, spiritus, azijn en een allesreini- ger. Van de gangbare synthetische allesreinigers kunnen Froggy en Comete zich prima meten met duurdere merken, terwijl ze ook op milieugebied aardig scoren. Nog milieuvriendelijker en kwa- litatitief ook in orde zijn Almacabio en Driehoek op basis van zeep. Echt alles reinigen doen allesreinigers niet. Voor hardnekkige vlekken op een niet-kwetsbare ondergrond heeft u een schuurmiddel nodig. In poeders (gewo ne vim, bijvoorbeeld) zitten de minst vervelende stoffen. Het reinst is echter Akwarein, waarvoor u wel even bij de BOXTEL - De rubriek Schoon Schip Milieutip wordt verzorgd door De Klei ne Aarde in Boxtel, een milieucentrum dat al twintig jaar borg staat voor groe ne vernieuwingsdrang. Een nadere ken nismaking. Boxtel, diep in het meest verzuurde stukje Noord-Brabant, is regelmatig als milieustadje in het nieuws. Meestal is dat vanwege eigenzinnige initiatieven van De Kleine Aarde, opgericht in 1972 als proeftuin voor De Jonge Onderzoe kers, maar inmiddels uitgegroeid tot een allround milieucentrum met uitgespro ken eigen ideeën. De Kleine Aarde is gehuisvest in een ou de hoeve met twee hectare grond. Zo'n dertig betaalde krachten en vrijwilligers voegen er de daad bij het woord. Het terrein is ingericht als een milieubewuste woon-, werk- en leefomgeving met on der andere een windmolen, zonnepane len en levensgrote modelwoningen. Op het land wordt biologisch landbouw be dreven. Laten zien Speerpunten in het werk van De Kleine Aarde zijn Biologische landbouw, voed sel en voeding, konsumentenzaken en bouwen en wonen. Met opzet wordt aan theorie steeds praktijk gekoppeld. In Nederland zijn nergens anders zoveel klanten van een groene lifestyle bij el kaar te zien. Jaarlijks komen daar een kleine dertigduizend bezoekers en kur- sisten op af. Zij vormen, na de dertien duizend donateurs en de verkoop van milieupublikaties, voor De Kleine Aar- groensuper of de natuurvoedingswinkel langs moet. Spiritus is voor glazen en ruiten. Een scheutje spiritus in wat warm water is net zo effektief als een dure glasreini ger. Kalkaanslag in toilet, bad of kof fiezetapparaat verwijdert u door het te neutraliseren met zuur: gewone keuke- nazijn, of -nog krachtiger- schoonmaa- kazijn. Als het goed is staat die in uw supermarkt op de plank. Oplossers In hand-afwasmiddelen,zitten geen fos faten. De plantaardige vuilloswekers in Ecover en Nixe-H zijn het best biologi sche afbreekbaar. Ook soda is een scho ne keus. Vaatmasmachines gebruiken meer water, kosten meer energie en ma- chineafwasmiddelen bevatten vaak wél fosfaten en chloor. Zoniet, Siin Pro gress en Calgonit compact (in de super markt) en Ecover, Alcambio en Nixe-M (in reform- of natuurvoedingswinkel). Gootsteen verstopt? Een ontstop- pingsspiraal of een rubberen zuignap brengen uitkomst. Als op meer plekken tegelijk de afvoer traag loopt, kunt u de loodgieter bellen. Maar is er een goed kopere en milieuvriendelijke oplossing: een Pro Run-set voor de grote ontstop- pingsbeurt, voor krap 70,- te bestel len bij Makuport in Haarlem (023- 317850). Vragen? Bel De Kleine Aarde: 04116- 84921. Of bestel het boekje Leef gerust Milieubewust, E.A. nr. 32, De Kleine Aarde, 1991, ISBN 906454283X, 8,50 incl. porto. f mct '6R06M- Ml*] AUTO V V)V. (>CW00N) de de belangrijkste inkomstenbron. Speciale projekten - ook uw milieutip - worden grotendeels uit subsidies be taald. Een nieuw projekt is de 'Groene Keuken' een rondrijdende expo van milieu-ideeën voor in huis. Elke maand bezoekt de Groene Keuken een andere provincie. Ruim aanbod Gasten vinden verder een bezoekerscen trum, maquettes, voorbeeldtuinen en een wegwerpmuseum. Elke lente is er een tuinmarkt en elke zomer en herfst een open dag. Het ekologische restau rant is in juli en augustus op vrijdag open (reserveren). Voorlichters verzorgen rondleidingen, lezingen en een ruim kursusaanbod. De uitgeverij brengt elk kwartaal het tijd schrift De Kleine Aarde uit. Andere veelgevraagde uitgaven zijn: herge- bruik-etiketten voor gebruikte envelop pen en de boekenreeks 'Ekologische Al ternatieven'. Drie keer per jaar ver schijnt bovendien een gratis aktivitei- tenkrant, te bestellen via telefoonnum mer 04116-84921 HEILOO - Zoals jullie weten is de ver bouwing van het bruno-gebouw begon nen dit houdt in dat wij vanaf de zomer een eigen ruimte tot onze beschikking hebben. Hierdoor zijn wij helemaal ge scheiden van de Buk Buk. Het Tiener werk valt onder de Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo. Hoe we gaan heten is nog niet helemaal bekend, maar de kans dat we Teenage Dance Club blijven he ten is ook heel groot. Wij zullen ons alleen bezig gaan houden met de jeugd tussen de 12 en 16 jaar, en willen hiervoor vele aktiviteiten gaan or ganiseren. Om dit te realiseren willen wij drie dagen per week open gaan. Extra medewerkers zijn daarom van harte wel kom. Wil je je hiervoor opgeven, dan kun je altijd een keertje langskomen op een van onze TDC-avonden. Binnenkort wordt er ook een Tienerwerkster aan gesteld, die zich alleen bezighoudt met de jeugd. Onze eigen ruimte zal naar smaak van de jeugd worden ingedeeld en kun nen we hier altijd nog ideeën voor gebrui ken. Tevens hebben wij nog een kleine oproep aan jeugdbands. Wij willen deze jeugdbands de gelegenheid geven om te komen oefenen in ons gebouw, en wil len hen een optreden laten verzorgen op een van onze TDC-avonden. Ook willen wij in een later stadium gaan proberen wedstrijden tussen verschillende jeugd bands te organiseren. Maar hierover meer nieuws in de toe komst. Voor verder informatie kun je al tijd even langskomen in het Brunogebouw of bel ons gewoon even op. HEILOO - Wurre, Wurre. Vlaanderen en theater. Wij zij gemeen hebben zal vrijdag 5 maart blijken tijdens de Vlaamse Avond in jongencentrum Buk Buk. Voor de prijs van tien pieken kun je jezelf eens tracteren op een leuk avondje 'anders' uit. Om 21.30 uur zal het Gentse theaterduo Wurre Wurre be ginnen met haar show ,Don 't Wurre'. Wurre Wurre - bestaande uit Tom Roos en Philppe de Maertelaere - beperkte zich oorspronkelijk tot straattheater. Toch begeeft ze zich nu ook binnens huis. In de theatervoorstelling ,Don 't Wurre' is het straattheater nog een dui delijke invloed op beide heren. Een ver haal is er niet, inhoud en decor zijn spoorloos en over de rode draad wordt voortdurend gestruikeld. De show bestaat uit een reeks losse sketches: sim pel, naïief, onbehouwen en vooral pre tentieloos, maar wel grappig. Met behulp van eenvoudige voorwerpen creëren Tom en Philippe de meest waanzinnige stituaties. Bijgestaan door hun bijzondere motoriek, timing en (anti-)logica, overkomt 'Don 't Wurre hen én het publiek. Bijkomend van de onvermijdelijke buikkrampen van het lachen, kun je in het café nagenieten met een Belgisch pintje in de hand. Als extraatje zal daar nog een kort optreden van Wil de Wel volgen. Wil de Wel van de Suikerspin- tent - zoals zijn/haar volledige naam klinkt - is een extravagante .verschijning die muzikaal cabareteske animatie brengt. Al met al dus een vermakelijke avond om weer even bij te tanken na een vermoeiende werkweek. Wethouder Damstra rijdt dwars door de muur, die gelukkig van behangpapier was. HEILOO - Zaterdag 6 maart Snel- schaaktoernooi in het Open Huis. Het traditionele snelschaaktoernooi van Op positie zal zeker weer heel wat regionale en soms landelijke schakers naar Heiloo doen trekken om het spannende snel schaak weer eens te beoefenen. Het toernooi is zoals altijd zéér vriendelijk van opzet o.a. de eerste 3 van de groep ontvangen een prijs van de organisatie, terwijl de hele dag slechts 10,00 kost. De aanvang is 10.45 uur. De groepen bestaan uit 6 personen en de speelduur is 25 min.p.p. De dag zal ongeveer 16.30 uur afgelopen zijn. In. en aanmel ding bij de heer J. de Vries tel. 072-622205 (tot 4 maart). Ook is het mogelijk een uur voor de aanvang nog in te schrijven, maar inschrijven geeft u echte zekerheid dat u meedoet. Voor de EGMOND - Wethouder G.G. Damstra zorgde vrijdagmiddag voor een specta culaire opening van het nieuwe onder komen van de buitendienst Sector Ruimte en Groen. Met een vrachtwagen werd dwars door een stenen muur gere den. Gelukkig bleek dat dit een stuk be hang was. Wethouder Damstra noemde dit ,,Een goed begin". Het gebouw heeft een rijke voorgeschiedenis het staat n.l. naast de plek waar vroeger de gasfabriek heeft gestaan. Het kon dan ook niet uitblijken dat de bodem ver vuild was, dus werd besloten tot sane ring over te gaan. Men vond zolang onderdak'bij het bollenbedrijf van de heer Hopman. Maar nu was verleden tijd en had men weer een eigen plek. Ar- chitekt Zonderhuis en aannemer Ter voort boden het personeel een radio-cd installatie aan om nog meer plezier in het werk te krijgen. Wethouder Damstra vertelde nog iets over de historie van het terrein. Op 29 april 1907 wordt .er een gasfabriek met direkteurswoning gebouwd vervolgens vindt op 10 mei 1907 de openbare aan besteding plaats van: een kolenloods, een oven-batterij fabriekstoestellen en een gashouder enz. dit was getekend door burgemeester Pranger en wethou der Gouda. Er werd een direkteur ge zocht, die men een salaris bood van 800,00 met twee jaarlijkse verhogin gen van ieder 100,00 en zodra de ambtswoning klaar was, vrij wonen vuur en licht. Op 2 oktober 1907 werd de vergunning verleend tot het oprichten van een gas fabriek. Daarbij behoorden de direk teurswoning met 2 kantoren en een laboratorium. Totale kosten: 106.000!!! Vele filters en stokers en lantaarnopstekers kwamen en gingen enkele namen zijn nog: Jaap Vis, Job en Gerrit Gravemaker, Jan Zwart, Jacob Wijker de barbier en Klaas Zwart, Glijn Zoon. Eind 1958 werd er onderhandeld over overname van het gasbedrijf door de ge meente Alkmaar, de kosten wérden te hoog, dit gebeurde uiteindelijk in 1962. Toen men besloot gas af te nemen van het gasbedrijf kop Noord-Holland. Nu dus een niéuw onderkomen voor ge meentewerken waar iedereen apetrots op is. De buurtbewoners zijn ook tevre den omdat men de Pieter Schot manstraat flink heeft opgeknapt. De middag werd besloten met een rondlei ding door het zeer fraaie gebouw. EGMOND - De St. Adelbert supporters-vereniging ,Rood Zwart' houdt a.s. vrijdagavond 5 maart weer een klaverjasdrive. Deze zal plaats vin den in de gezellige Adelbert kantine op sportpark de Kwekerij te Egmond- Binnen. De aanvangstijd is 20.00 uur en de drive is voor iedereen toegangkelijk, voor leden en niet-leden, voor jong en oud en voor koppels en alleenstaanden. Er zijn zowel bij de verloting als bij de drive weer leuke prijzen te winnen. Voor alle inlichtingen en opgave kunt u zich wenden tot mevr. Sentveld, Venne- watersweg 19, Êgmond-Binnen, tel. 02206-3743. vele huisschakers die Heiloo e.o. nog kent een leuke gelegenheid om Opposi tie en het schaken op deze manieree le ren kennen. Tot zien in het Open Huis boven 't Loo. Ook de jeugd is van harte welkom, voor hen zijn er speciale groe pen en prijzen. Uitslagen interne competitie: A. van Et- ten - v. Hoek 1-0, Bosma - Rey. v. Buu- ren 1-0, v.d. Werff - Folkertsma 0-1, Sauer - Lindenhovius Z2-Z2, Groot - Langereis afg., Alleman - Jongkind 0-1, Kracht - Kerst 1-0, Maas - Jonkheer 1-0, Bos - de Jager 1-0, Afg. Lindenh. - Kerst 1-0. B: Kleijn - Plas 0-1, Ligthart - v.d. Brink 1-0, Alleman - Nieuhauss Z2-Z2, Hassing - Ebregt Z2-Z2, Blom - v.d. Zwart 1-0, Beyers - Koenders Z2-Z2, Kraaijenbrink - Obdam 0-1, Moll - Vonk 1-0, Ooyevaar - Horninge Z2-Z2, v.d. Werff sr. - Hoogerwerf 1-0. Koninklijke onderscheiding voor de heer G. A. Abbo. EGMOND - Vrijdag werd aan de heer Gerardus Adrianus Abbo de eremedail le in zilver uitgereikt. De heer Abbo is 33 jaar onafgebroken voorzitter van de afdeling Egmond van het F.N.V. ge weest. In 1949 heeft hij het z.g. "Steun wettig gezag" opgericht, samen met een tweetal andere verzets mensen. Dit was een vrijwilligersorganisatie met o.m. re- servepolitie en brandweer in de voorma lige gemeente Egmond Binen. Vanaf 1953 tot 1970 is hij lid geweest van het korps Reserve Rijkspolitie. Na werkzaam geweest te zijn in de bloem bollenteelt en als magazijnchef bij een machinefabriek is de heer Abbo, door een-ongeval in 1969 volledig arbeidson geschikt geworden. Door zijn grote wilskracht is hij toch weer gedeeltelijk gaan werken bij een kaarsenfabriek. De heer Abbo wordt omschreven als een markante, sociaal en bewogen persoon lijkheid. EGMOND - Wie zin heeft in een heel bijzonder avondje uit of wie iets te vie ren heeft, kan eens informeren naar de mogelijkheden in de historische Slotka pel in Egmond aan den Hoef. In deze prachtige gerestaureerde en comforta bele ambiance van de Graven van Eg mond worden - een beperkt aantal keren per jaar - diners gehouden, met tussen de gangen door een avondvul lend speels muzikaal programma over de woelige historie van deze streek. Een troubadour die zingt en vertelt over voorvaderen die leefden bij de duinen en de zee en over de verwantschap met ons koningshuis. Een monnik en een ridder die op hun (eigen)aardige wijze verschijnen op deze verrassende avond. Een zeeman wiens liedjes over redders, jutters en stropers u misschien wel wilt meezingen. Een harpiste die met de troubadourharp langs de tafels gaat ter wijl zij Oudhollandse liedjes en zee manswijsjes zingt. Kortom: een sfeervolle avond waarop telkens iets anders valt te beleven. On derwijl serveert restaurant la Chatelaine uit Egmond aan Zee een keur aan ge rechten van het buffet. Binnenkort wor- der er enkele avonden gehouden waarvoor u zich individueel kunt aan melden. Liefhebbers kunnen een tafel bespreken voor twee, maar ook voor twintig personen. Wie het gezellig vindt of wie alleen komt, kan aanschuiven aan de 'riddertafel'. Dit alles alleen na (spoedige) reservering. Verder is het programma beschikbaar voor besloten gezelschappen. Meer informatie wordt gaarne verstrekt door Restaurant La Catelaine, tel. 02206-2355. EGMOND - De uitgave van de maand februari in de serie Noord-Holland in Proza, Poëzie en Prenten' is dit keer ge wijd aan de gemeenten Egmond. Deze serie heeft als onderwerp alle 70 ge meenten in Noord-Holland en de februari-nummers volgen de 63 eerder verschenen nummers. Telkens brengen een literator Olaf Bal- tus met een gedicht of een verhaal en een beeldend kunstenaar Hélène Min in EGMOND - De afgelopen weken is door de kinderen en door de ouders heel hard gewerkt aan de organisatie van een wereldmarkt. Een markt, die een aantal dingen, die voor een school nuttig, no dig en prettig zijn aan elkaar verbindt. Het is de afsluiting van een projekt, waarmee de kinderen laten zien dat ze heel veel hebben geleerd over de ver schillende werelddelen, over de mensen die daar leven en hoe ze leven. En dat heeft kennis opgeleverd in allerlei vak ken zoals aardrijkskunde, economie, geschiedenis, toegepast' rekenen, en heeft de handvaardigheid en creativiteit vergroot omdat voor deze markt van al les moest worden gemaakt. En op die markt zelf, leer je dan weer wat over handel, omgaan met geld, en moet je uit je hoofd kunnen uitrekenen hoeveel er moet worden betaald of te ruggegeven. Zo is deze markt niet alleen een feest maar ook nog heel veel school. Als het goed gaat met de verkoop en dat moet natuurlijk goed gaan, levert de markt ook nog geld op. En dat is dan niet voor de Zonnehoek zelf, maar gaat naar het kleuterschooltje in het doprje Pashan-Wadi in India. Een schooltje dat al 12 jaar wordt gesteund door de Zonnehoek. En daar is dan weer zo'n verbinding: onze kinderen worden zich er van bewust dat je tegenwoordig niet meer kunt volstaan met alleen bezig te zijn met verantwoordelijkheid draagt voor mensen die het minder goed heb ben, ook als ze op een heel ander deel van de wereld wonen. De Zonnehoek doet dat al twaalf jaar. Het is dan ook van belang, dat deze verbondenheid tus sen twee scholen wordt voortgezet zo lang het mogelijk is. En hoelang dat zal zijn is nog een poosje onzeker, omdat het voortbestaan van de Zonnehoek niet helemaal zeker is. Omdat voortbestaan te verzekeren zijn er meer leerlingen no dig. En in onze ogen moet het kunnen uit de regio meer leerlingen te krijgen. Immers, overal in het land en ook in de regio is de vorming van grote scholen door middel van samenvoegingen aan de orde van de dag. Dan kan een school als deze, juist profiteren vna het feit dat het een kleine school is, die de mogelijk heid in zich heeft daardoor meer indivi duele aandacht aan kinderen te geven. De Ltiiijkptot wordt gespeld Uw advertentie wordt gelezen een zeefdruk hun band met een bepaal de gemeente in Noord-Holland tot uit drukking. De uitgaven verschijnen met een frequentie van drie nummers per maand, in de beperkte oplaag van 125 (genummerde) exemplaren waarvan er 100 voor de verkoop zijn bestemd (70 voor abonnementen en 30 losse num mers). Er ontstaat na twee en half jaar op deze wijze een unieke serie van niet eerder gepubliceerde en getoonde lite raire en beeldende kunst. De serie wordt uitgegeven door d,e Culturele Raad Noord-Holland, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de tentoonstel lingsdienst. De schrijver-dichter-schilder Olof Bal- tus werd in 1946 in Egmond aan Zee ge boren. Zijn gedicht over de zee vervaardigde hij voor de uitgave .Eg mond in Proza, Poëzie, en Prenten' en hierin geeft hij de band met kunstdorp Egmond aan. Olof Baltus was redacteur van het Amsterdams studentenweekblad Pro pria Cures en publiceerde in diverse tijdschriften. Zijn roman De Duinroos ('79) is gesitueerd in het Egmond van zijn kinderjaren. Hij ziet zichzelf in de eerste plaats als schilder. Hélène Min vervaardigde voor deze uit gave een zeefdruk waarin ze de thema tiek van haar oeuvre van de laatste jaren hanteert: vissen en schepen. AKERSLOOT - In samenwerking met het distrikt het Noorden van de KNBSB organiseert de nieuwe soft-en honkbal vereniging the Black Birds uit Akersloot een jeugdtoernooi. Zaterdag 6 maart zal er door diverse verenigingen een jeugd- softbaltoernooi worden gespeeld en op zondag 7 maart wordt er gehonkbald. De bedoeling is dat op deze wijze Akersloot kennis kan maken met de soft- en honkbalsport. Tevens kan men kennis maken met de enthousiaste leden van de nieuwe club. Hopenlijk melden op dat weekend nieuwe leden (zowel da mes als heren en jeugd) zich aan. Mocht u meer informatie wensen dan kunt u terecht bij Ingrid Laan, Akersloot, tel. 02513-15059 of Aad Zandbergen in Uit geest, tel. 02513-11909. Deelnemende ploegen: 1. Cromtigers Krommenie; 2. Flying Petrols Purme- rend (vervangt Vitesse uit Castricum), 3. Pirates Diemen; 4. Bears Bergen, 5. DVH Amstelveen; 6. Double Stars Hei loo; 7. Alcm. Victrix Alkmaar. Programma: 10.00-10.40 uur; Cromti gers 2- Flying Petrols; 10.45-11.25 uur: Flying Petrols-DVH; 11.30-12.10 uur: Pirates 2 - Cromtigers 2; 12.15-12.5 uur: Bears-DVH; 13.00-13.40 uur: Pira tes 2 - Double Stars; 13.45-14.25 uur: Ale. Victr.-Bears; 14.30-15.10 uur: Double Stars-Alc.Victr. 15.15-15.30 uur Pauze. 15.30-17.00 uur: Instuif voor Akerslo- ter Jeugd; 17.00-18.30 uur: Training Black Birds uit Akersloot; 18.30-20.00 uur: onderlinge wedstrijd Black Birds. Van 10.00 uur tot 15.15 uur staat onder leiding van het Distrikt het Noorden van de KNBSB. Van 15.30 uur tot 20.00 uur heeft de recreatie- jeugdkommissie van de Akersloter soft- en honkbalvere niging the Black Birds de leiding. Honkbal-jeugdtoernooi Deelnemende ploegen: 1. Rangers Schoorl; 2. Alcm. Victr. Alkmaar; 3. Beagles Hoogkarspel; 4. Koedijk Koe dijk; 5. Volewijckers Amsterdam; 6. Cromtigers Krommenie. Programma: 10.00-10.50 uur: Rangers- Alc.Victr.; 11.00-11.50 uur: Alc.Vic.- Beagles; 12.00-12.50 uur: Beagles- Rangers; 13.00-13.50 uur: Koedijk- Volewijckers; 14.00-14.50 uur: Cromtigers-Koedijk; 15.00-15.50 uur: Volewijckers-Cromtigers. 16.00-16.15 ,üur: Pauze. 16.15-18.00 uur Instuif Akersloter jeugd tot 16 jaar. Van 10.00-16.00 uur heeft het Distrikt het Noorden van de KNBSB de leiding en vanaf 16.15 uur tot 20.00 uur is de leiding in handen van de recreatie- jeugdkommissie van the Black Birds uit Akersloot. LIMMEN - Zaterdagavond heeft de Limmer IJsclub haar laatste wedstrijd op de Meent gereden. Dit was de 2de wedstrijd die ging om het clubkampi oenschap. De uitslag en tevens club kampioen van het seizoen 1992-1993 is als volgt: Junioren A heren 1500 en 3000 meter: 1 Richard Bloedjes 2.14.8-4.57.0; Ï.Theo Soeters 2.12.4-5.03.2; 2. Frank Rijs 2.24.2-5.08.5; 3. Kees Verbuig 2.22.9-5.26.3. Veteranen heren 1500 en 3000 meter: 1. Dirk de Haan 2.19.6-4.51.7, '2. Willem Blakborn 2.22.7-4.52.2; 3. Hans Zo merdijk 2.27.8-5.06.2; Neo sen. Heren 1500 en 3000 meter: 1. Erik Kroone 2.44.3-6.30; Pupillen jongens 300 en 500 meter: 1. Jeroen Lute 33.9-53.5, 2. JOhan Stienstra 34.2-57.9; 3. Sander Mors 35.9-61.2; Pupillen Meisjes 300 en 500 meter: 1Manon Veldt 37.1-62.9; 2. Mariska Veldt 45.0-1.16.2; 3. Annema- rieke Al 46.1-1.196; Jun. C Jongens 1500 meter: 1. Erik Zomerdijk 2.38.1; 2. Frank Kaandorp 3.32.9; 3. Bram de Waard 3.34.2; jun C Meisjes 1500 me ter: 1. Leonieke Zomerdijk 3.06.7, 2. Marloes Wessel 3.06.7; 3. Jessica Zo merdijk 3.12.2; Jun. b Jongens 1500 meter: 1. Dennis Bloedjes 2.22.3, 2. Jan Bruin 2.29.5; 3. Jurriaan Oudhoff 2.29.4; Jun. B. Meisjes 1500 meter: 1. Jolanda Lammers 3.09.0; jun A Meisjes 1500 meter: 1. Kathalijne Oudhoff 2.31.6, 2. Gonda Stienstra 3.05.4; Neo sen. Dames 1500 meter: 1. Lydia Buur 2.56.2; sen. Dames 1500 meter: 1. Astrid Hessels 2.51.4, 2. Elly Buur 2.56.1; Vet. dames 1500 meter: 1. Hetty v.d. Laan 3.22.9. AKERSLOOT - Zondagavond 7 maart is het Guns n Roses-avond in de Storey. Dan zal op een groot formaat video scherm een live-concert van deze Ameri kaanse rockband te zien zijn. Dit is de eerste van zes concert-avonden die de Storey Club het komende half jaar zal organiseren. De benodigde video apparatuur wordt beschikbaar gesteld door Elektro '84. Het audio/video be drijf met filialen in Akersloot en Uit geest wil hiermee de aandacht vestigen op hun prima verhuurfacaliteiten. Het concert van G R, dat zondag zal worden vertoond, is opgenomen in Ja pan en bevat hun beste nummers. Een goed alternatief voor iedereen die geen kaarten heeft kunnen bemachtigen voor 5 en 6 juni in Nijmegen. Een lekkere p/warmer voor hen die dat wel is ge lukt! De Storey is vanaf 20.00 uur gratis toegankelijk. AKERSLOOT - Dames sen. 1-DSS 1 8-7. Twee matig spelende teams en de eerste tien minuten doelpuntloos Marie- Jose Hogeboom opende met een fraai doelpunt de^core. Twee benutte straf- worpen door Moniek Kerssens bepaalde de ruststand op 4-2. Na rust scoorde Sylvia Overpelt driemaal vanuit de hoek. Bij de stand 8-3 verslapte Meer vogels waarvan DSS gretig gebruik maakte. Na een spannende eindfase wist Meervogels nipt te winnen. Dames jun. Al ZAP-Meervogels 7-12. Door vakantie en ziekte werd het junio renteam versterkt door Mariska Hoope en Jeannette Krom» Een goed gespeelde eerste helft met prima kombinaties en een kollektief hardwerkend team. Ruststand 3-8. De wetenschap dat er ge wonnen moet worden voor de kampi oenskansen maakten de dames wat nerveus maar reservekeepster Maryse Wolzak stond steeds op de juiste plaats. Zondag 14 maart de beslissings wedstrijd tegen Kolping. Heren sen. 1 HVC 90-Meervogels 16-22. Meervogels was op het eind de te rechte winnaar. HVC liet weinig hand bal zien alleen door fysieke kracht wist HVC te scoren. Meervogels daarente gen bleek over techniek te beschikken wat .meer doelpunten opleverde. Op merkelijk goed was het optreden van beide kéepers waarvan Arjan v.d. Poor- te geblesseerd de strijd moest staken, waarna Ronald Neelen niet te passeren leek. Door deze winst zit een tweede plaats er nog dik in. HerenJun. Al HVC 90 - Meervogels 20-21. Een nipte winst voor de heren ju nioren. Er is hard gewerkt voor deze twee punten. Driemaal moest Meervo gels een achterstand wegwerken. Ruststand 11-8. Een spannende tweede helft met vijf minuten voor het einde weer een achterstand, maar met subliem eindspel toch een overwinning voor Meervogels. Programma zondag 7 maart sporthal de Enterij Limmen; 12.00 uur heren jun A. - VZV 1; 13.15 uur heren sen. 1 - Con cordia 1. Klaverjassen bij Meervogels handbal Vrijdag 5 maart is er wederom een kla verjasdrive in de handbalkantine aan de Boschweg te Akersloot. Vanaf 19.30 uur is de kantine open en kan men va naf die tijd inschrijven. Om ongeveer 20.30 uur worden de eerste kaarten geschud. EGMOND AAN DEN HOEF - The Sunday Brass bestaat uit tien jonge en enthousiaste amateur- en professionele muzikanten, die u zullen laten horen dat muziek-maken hun grootste hobby is. The Sunday Brass is sinds januari 1991 een zelfstandige ensemble. De oor sprong ligt bij de Hoogovens Harmo nie, alwaar groepsrepetities al gauw uitmondden in uitbreiding met andere instrumentalisten. Sinds die tijd zijn veel gastconcerten gegeven bij Harmo nieën eq Fanfares in Noord-Holland naast een eigen jaarlijks concert in Wor- merveer. Humor is een van de eigen schappen die The SUnday Brass niet vreemd is. Dirigent Ruud Pletting staat vanaf het begin van de eerste groepsrepetities aan de basis van dit ensemble. Het concert begint om 15.00 uur, de entreeprijs be draagt 10,00, waarbij inbegrepen de koffie en koek in de pauze. Reserveren is mogelijk via telefoon 02206-2033 en 02206-2387. De Kapel is zoals altijd heerlijk verwarmd. AKERSLOOT - Akersloot heeft geluk kig nog veel mooie plekjes en sfeervolle oude huizen, welke door Trudy Krom en Riet Clazing op videofilm werden vastgelegd. In deze film vertellen de be woners bijzonderheden van hun huis. Aan de videofilm is lang gewerkt. Af spraken moesten sluitend worden ge maakt eri öok; het weer wds een belangrijke factor. Maar de mensen wa ren graag bereid informaties over hun huis in te winnen en tijdens de opnamen in te spreken. Naast de bewoners van de huizen, verleende ook het mannenkoor St. Cecilia onder leiding van Nina de Wijs medewerking als muzikale on dersteuning van de film. Het koor werd begeleid door Piet de Groot en Menno Herkes. Binnenkort wordt het tweede gedeelte van de film op grootbeeld vertoond in Bar 't Achterom aan de Kerklaan om 20.00 uur. Na een sfeervolle introduktie bestaat het te vertonen filmgedeelte uit de bebouwing van Akersloot aan de oostzijde van de Geestweg vanaf het huis van de fam. Swart aan de Pontweg tot aan de Sluis en Fielkerweg. Vanwege de verwachte belangstelling wordt de vi deofilm op twee avonden vertoond, donderdagavond 1 april en vrijdaga vond 2 april. Toegangskaarten verkrijg baar op 23 maart van 19.00-20.00 uur bij: Trudy Krom, Mendelssohnplein 18, Ria Louwe, Buurtweg 33, toegangprijs 7,50 incl. kopje koffie. EGMOND - Op vrijdag 5 maart a.s. komt het Bredase instrumentale en vo cale ensemble ,Ecco Consort' in Egmond aan den Hoef voor het verzorgen van een concert in de Slotkapel. Het concertpro gramma is in het bijzonder opgebouwd rond de Mattheuspassion van de Duitse componist Johann Thelle (1646-1724), een leerling van Heinrich Schütz en een voorganger van Johann Sebastian Bach. Deze passie is korter dan het bekende werk van Bach en de instrumentatie is so berder. Het werk wordt uitgevoerd door een vocaal ensemble van ongeveer tien personen, een aantal vocalisten en een in strumentaal ensemble met drie blokflui ten, viool, viola da gamba en een clavecimbel. De koorbezetting is: drie sopranen, drie tenoren en drie bassen, van waaruit ook de benodigde solisten komen. Het instru mentaal kwartet bestaat uit drie (renais sance) blokfluiten en gamba; daarnaast beschikt het ensemble nog over een viool en een clavecimbel. De leiding is in han den van C. Hein van Garderen die tevens clavecimbel en orgel speelt. De opbrengst van de concerten komt ten goede aan het pastoraal-therapeutische werk van de Open Hof Federatie, waarmee de leden van het consort zich nauw verbonden we ten. Het concert begint om 20.15 uur en de toegangsprijs bedraagt 10,00, waar voor u tevens koffie met koek krijgt aan geboden. Voor verdere inlichtingen belt u met de heer Van den Berg, 076-212652. Reserveringen zijn mogelijk via telefoon 02206-2033 of 02206-2387. EGMOND - Uitslag dinsdag 23 februa ri: A-Lijn gem. 112, 1Rasch-de Waard 141, 2. mw. Wittebrood-Wittebrood 128; B-Lijn gem. 112, 1. mw. deGoede- Imming 153, 2. fam. van der Pluym 128; C-Lijn gem. 112, 1. dms. Glas- Imming 136, 2. mw. Motta-Krijnen 135.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 12