I I Informatierubriek gemeente Heiloo O HEILOO A Double Stars Heiloo 18 gediplomeerde bondsscheidsrechters Toekomstige ontwikkeling openbare basisonderwijs Raadsvergadering De chemokar staat op 9 en 10 maart 1993 in het dorp Ontgronding PAGINA 6 UITKIJKPOST 3 MAART 1993 <C. Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Algemeen Deze perspublicatie heeft tot doel ouders van leerlingen en andere belangstellenden op de hoogte te houden van 'de plannen die het gemeentebestuur in haar rol als schoolbestuur van de openbare scholen heeft met betrekking tot de toekomstige ontwikkeling van de openbare basisscholen. Wij menen, dat met name de ouders recht hebben op tijdige en eerlijke informatie. Discussienota Nog even ter herinnering: Op initiatief van het gemeentebestuur is een projectgroep ingesteld bestaande uit: - bestuurlijke en ambtelijke vertegenwoordigers: - directeuren openbare basisscholen. De projectgroep heeft een discussienota opgesteld waarin een visie wordt gegeven op de toekomstige ontwikkeling van het openbaar basisonderwijs om te komen tot 3 stevige schoolorganisaties, gehuisvest in de huidige 5 gebouwen voor openbaar basisonderwijs. Informatie-avonden De afgelopen maanden zijn op de openbare basisscholen die betrokken zijn bij de aangekondigde fusieplannen informatie avonden gehouden, t.w. De Zeskant, De Nieuwe Hoeve, Vondelschool en J.P. Hasebroekschool. Reacties op de discussienota Naar aanleiding van de voorlichtingsavon den hebben de medezeggenschapsraden van de betrokken scholen een eerste reac tie gegeven aan het gemeentebestuur op de visie die in de discussienota is neergelegd. Uit de reacties is gebleken, dat men over het algemeen positief gestemd is over de plannen van de gemeente. Principieel bestaan er geen bezwaren tegen de voorge nomen fusieplannen van de scholenkoppels De Zeskant/De Nieuwe Hoeve en de J.P. Hasebroekschool/Vondelschool. Wel hebben de medezeggenschapsraden aan de voorgenomen fusieplannen (per 1 augustus 1994) een aantal voorwaarden ver bonden. Met name wordt grote aandacht gevraagd voor een verkeersveilige bereikbaarheid van de schoollocaties. De op- en aanmerkingen c.q. suggesties van de medezeggenschapsraden zijn zoveel als mogelijk en noodzakelijk was verwerkt in de discussienota en hebben uiteindelijk ge leid tot het opstellen van een Beleidsnota Openbaar Basisonderwijs Heiloo. Beleidsnota Openbaar Basisonderwijs Heiloo Het beleid van de regering is gericht op schaalvergroting in het basisonderwijs en op een betere Toerusting en Bereikbaarheid van de basisscholen. Een van de maatregelen die de regering heeft aangekondigd is het verhogen van de opheffingsnorm van de basisscholen. Voor Heiloo gaat een opheffingsnorm gelden van 131 leerlingen. Voor een aantal scholen heeft dit tot gevolg, dat zij op korte of middellange termijn met opheffing worden bedreigd. Het gemeentebestuur is van mening, dat zij in haar rol als bestuur van het openbaar on derwijs de verantwoordelijkheid naar perso neel en ouders van leerlingen niet uit de weg moet gaan en tijdig actief op deze ont wikkelingen moet inspelen. Een afwachten de houding kan tot gevolg hebben dat scholen gesloten moeten worden en dat is niet de bedoeling van het gemeentebestuur. Behoud van de bestaande schoolgebouwen is uitgangspunt, opdat kinderen in hun eigen wijk naar school kunnen gaan. In de Beleidsnota Openbaar Basisonderwijs wordt daarom ingespeeld op de ontwikkelin gen op rijksniveau. Het uitgangspunt van de nota is: Het geven van een visie op toekomstige goed werkbare openbare basisscholen in de gemeente Heiloo en het tot stand brengen van kwalitief hoogwaardig basisonderwijs, goed gespreid over de gehele gemeente. Een goed werkbare schoolorganisatie heeft een bepaalde schoolgrootte 300 leer lingen). Om die schoolgrootte te bereiken zijn in de beleidsnota fusievoorstellen opgenomen die erop neerkomen dat De Zeskant met De Nieuwe Hoeve en de J.P. Hasebroekschool met de Vondelschool fuseren. Voor alle duidelijkheid: in de toekomst zul len er in Heiloo dus drie schoolorganisaties zijn voor openbaar basisonderwijs. Deze drie schoolorganisaties zullen gehuisvest zijn in de vijf bestaande gebouwen, zodat elk kind zoveel mogelijk in zijn eigen wijk naar school kan gaan Alle vijf openbare schoolgebouwen zullen de komende 10 a 15 jaar gebruikt worden voor het openbaar basisonderwijs. Reden voor de gemeente om na de opknapbeurt van de Vondelschool nu ook het achterstal lig onderhoud aan de J.P. Hasebroekschool, de Zeskant en de Nieuwe Hoeve flink aan te pakken. Als fusiedatum is gekozen voor 1 augustus 1994 om de scholen ruimschoots de gele genheid te geven het fusieproces zorgvuldig voor te bereiden. Het fusieproces zal onder wijskundig worden begeleid door de Onder wijs Begeleidingsdienst. Hoe nu verder De beleidsnota is nu vastgesteld door bur gemeester en wethouders. De nota en de personele gevolgen die uit de fusievoorstel len voortvloeien zijn nu formeel voor advies c.q. instemming voorgelegd aan de mede zeggenschapsraden van de scholen, alsme de de gemeenschappelijke medezeggenschapsraad. Het streven is erop gericht de nota te be handelen in de gemeenteraadsvergadering van 1 april 1993. Een en ander houdt verband met de uit drukkelijke wens van ouders en personeel om zo snel mogelijk met inachtneming van de nodige zorgvuldigheid duidelijkheid te verschaffen over de toekomstplannen. De eerstvolgende openbare raadsverga dering vindt plaats op donderdag 11 maart om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Naast de gebruikelijke inleidende punten staan de volgende te behandelen onderwerpen op de agenda: - Convenant benoeming commissaris Gasbedrijf Kop Noord-Holland N.V. - Vaststelling verordening op de koopavond - Evaluatie minimabeleid en voorstel voor uitvoering 1993. - Vaststelling regionaal werkprogramma NMP. - Vaststelling jaarrekening 1991-1992 Stichting Open Huis. - Vaststelling uitgaven en inkomsten open bare John F. Kennedymavo over 1991. - Beschikbaar stellen van een krediet voor de functiewaardering van het personeel. - Wijze van vaststellen van arbeidsvoor waarden. - Verkoop strookje grond, gelegen aan Droonecampstraat. - Begrotingswijzigingen. - Ingekomen stukken. Voor een ieder liggen de stukken ter inzage tot en met donderdag 11 maart 1993 tijdens de openingsuren in de leeszaal van de openbare bibliotheek en op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur in de leeshoek van de centrale hal bij de receptie in het gemeentehuis. Deze maand wordt u weer in de gelegenheid gesteld om uw klein ch^piisch afval op een milieuvriendelijke manier te laten verwerken. De gemeente zal met eigen personeel en auto op de vaste inleverpunten aanwezig zijn. Bij deze medewerkers kunt u met al uw vragen over chemisch afval terecht. Wilt u weten waar en op welk tijdstip u de chemokar kunt vinden? Raadpleeg dan de achterkant van de GFT- ophaalkalender. U kunt hierop overigens ook nog eens beknopt terugvinden welke stoffen tot het klein chemisch afval behoren. Burgemeester en wethouders van Heiloo brengen ter uitvoering van artikel 10, eerste lid van de Ontgrondingenwet en artikel 2, eerste lid van de Ontgrondingenverordening Noord-Holland ter openbare kennis, dat door boomkwekerij Boekelermeer te Heiloo bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland een aanvraag is ingediend om een vergun ning voor ontgrondingswerkzaamheden ten behoeve van het cultuurtechnisch geschikt maken (omspitten) voor de kwekerij van een perceel grond aan de Boekelermeerweg 19A te Heiloo, kadastraal bekend gemeente Heiloo, sectie C, nr. 448. De aanvraag en de daarbij behorende stukken liggen met ingang van 4 maart 1993 gedurende een termijn van 30 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling VROM. Een ieder kan binnen bovengenoemde termijn schriftelijk bezwaren indienen bij de directeur van de dienst Ruimte en Groen, Postbus 6090, 2001 HB Haarlem. UW Heiloo \2Vi jaar Forestersnieuws Gymnastiek en Turnvereniging Heiloo Flashing Vlotman Klaverjasdrive club EHK Het Nivon werft nieuwe leden Jewel unplugged in devil's city Heilooër Bridge club Bridgeclub Sans Atout Dames bridgeclub Sans Atout No Licence in de Café de Oud Inn CDA In formatie INGEZONDEN Stichting eeuwfeest Heiloo" Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. HEILOO - Op donderdag 25 maart 1993 wordt de jaarvergadering - tevens jubileumviering - van de Stichting Unie Van Vrijwilligers (UW) Heiloo gehou den in verzorgingshuis ,De Loet'. We nodigen u van harte uit voor de recep tie. Van 16.00 - 17.30 uur is er gelegen heid tot feliciteren. Op 25 oktober 1980 werd de eerste officiële vergadering van de Stichting UW Heiloo gehouden, de 18 afdeling van de Landelijke UW. In de daarop volgende 121/2 jaar is er door heel wat vrijwilligers veel tijd en energie gestoken in het opzetten, begeleiden en uitvoeren van de diverse projekten. In drie artikelen willen we u graag in formeren. „Vriendschappelijk kontakt", de me dewerkers van dit projekt proberen een brug te slaan naar mensen, die op de één of andere manier geïsoleerd zijn ge raakt. Het gaat niet altijd enkel om een praat-kontakt. Samen iets ondernemen, samen wandelen of winkelen kan weer een nieuwe impuls geven. Dertig vrijwil ligers leggen regelmatig bezoeken af aan zowel zelfstandig, als in de verzorgings huizen wonende ouderen. „Luisterlezen": visueel en/of lichame lijk gehandicapten kunnen boeken be luisteren d.m.v. geluidsbanden van de Ned. Luister- en Braillebibliotheek in Den Haag. Indien nodig helpt een vrij williger bij het samenstellen van de ge wenste boekenlijsten. Onze kaartenbak bevat de namen van 61 mensen, die in onze regio hiervan gebruik maken. Een enorm groot en gevarieerd boeken bestand is op cassette beschikbaar. Wil men bepaalde informatie, teksten, e.d. snel op cassette in huis hebben, dan kan men gebruik maken van de leesexpresse van de NLBB. Het is een groot succes! „Watergymnastiek": een instructrice van Zwembad Loos geeft tweemaal per week, op dinsdag van 15.00-15.30 uur en op vrijdag van 11.30-12.00 uur, wa tergymnastiek aan 65-plussers. Vrijwil ligers helpen bij de oefeningen in het water en/of met omkleden. Hierna kun nen de deelnemers en vrijwilligers nog even genieten van een kopje koffie of chocolademelk. Een hecht team van 15 vrijwilligers en een goede sfeer zijn de oorzaak van een blijvende en nog steeds groeiende belangstelling van de ouderen. Spreekt dit werk u aan en wilt u meer in formatie dan kunt u kontakt opnemen met mevr. A. J. de Groot, tel. 332626 of mevr. E. J. E. v. Tuyl, tel. 02205-1990. HEILOO - Een vooral door blessures zwaar gehandicapt eerste zondagteam niet minder dan zes basisspelers waren absent, kon het tegen koploper ZAP niet bolwerken en moest dan ook beide punten in Breezand achter laten. Veel beter verging het eerste zaterdagteam dat er in slaagde een der gegadigde voor d e bovenste plaats, Always Forward, in eigen huis te verslaan! Of dit goede re sultaat een logisch gevolg is van de door Piet van Houwelingen tweemaal per week geleide trainingen of dat het aan trekken van sponsor Jan Bolten aan dit succes heeft bijgedragen laten wij in het midden maar feit in ieder geval dat dit team door medewerking van deze spon sor de komende seizoen perfekt gekleed de-groene mat zahbjtfeden. Aanstaande zaterda'gkan dit team over igens direkt al bewijzen of de goede re sultaten van de laatste weken voortgezet kunnen worden want dan komt koplo per SRC uit Schagen op bezoek. Een goede gelegenheid voor de voetbalfans uit Heiloo en omgeving eens kennis te komen maken met het zaterdagvoetbal bij de Foresters. De aanvang is 14.30 uur. Het eerste zondagteam heeft een vrije zondag, hopenlijk zijn dan de week daarna weer enkele van de geblesseer den zodanig hersteld dat zij weer van de partij kunnen zijn. Het tweede elftal gaat zondagochtend naar Heerhugo- waard om SVW 3 te bestrijden, aan vang van deze wedstrijd is 11.00 uur. Gymnastiek en turnvereniging Heiloo. HEILOO - Op de zaterdagen 13 en 20 februari jl. was het een gaan en komen in de gymzaal aan de Kerkakkers van gymnasten en belangstellenden. Onder ling gingen de kinderen hun best doen zo goed mogelijk te turnen en hun fami lie kwam in groten getale kijken, wat er zo al op de wekelijkse lessen wordt ge daan. Een waar circus stond klaar voor de kleuters, die de spits moesten afbij ten. Vol trots draaiden, klommen en sprongen ze hun aangeleerde kunsten. De jongens, keurig in het zwart en wit zwaaiden o.a. aan de brug, not nét niet zoals op de t.v. maar tóch heel ver dienstelijk! De verschillende programmapunten werden afgewisseld' door een de monstratie zwaaien aan de trapeze-stok op muziek. Grotere meisjes, die les heb ben van Nelleke Pieterse, gaven hier een staaltje van hun kunnen. De meisjes van de Burenweg, de Kerkakkers en het Slimpad turnden hun oefeningen op brug, lange mat, evenwichtsbalk en kast. De keurploeg zorgde aan het eind voor een daverend slot! De besten van elke groep kregen een medaille, alle an deren een diploma en een vaantje. Het was een hele organisatie, zo'n 200 kin deren aan het werk te hebben, maar al les is vlekkeloos verlopen, mede dankzij de inzet van de vele vrijwilligers en de goede leiding. HEILOO - De beide eerste teams van Flashing Vlotman hebben hun competi tie wedstrijden van het afgelopen wee kend verloren. De heren moesten in een aantrekkelijke wedstrijd in de spelers van Lake City Players hun meerdere er kennen. Na een perfecte start van de Flashing mannen, de stand was na 3 mi nuten 8-0 voor Heiloo, vroeg de coach van de tegen partij een time out aan en dat had succes. De L. C. Players gingen straffer verdedigen en daar had Flas hing Vlotman geen antwoord op, ze werden zenuwachtig en leden steeds on nodig bal verlies. Uitgeest kwam steeds dichterbij, met de rust was de stand zelfs 32-22 voor L.C.P. In de rust heeft speler/coach Huub Hartman z'n team- maten flink onder handen genomen en dat had gedeeltelijk succes want de ach ter stand werd niet geheel weggewerkt. A. Junger met 25 punten de topscorer en D. Wesselius met 11 punten konden het tij niet keren. Met 64-56 gingen de basketballers uit Uitgeest met de winst naar huis. Vrijdagavond heeft Dames I de winst in IJmuiden laten liggen. In een bijzonder slechte wedstrijd lieten de Flashing Da mes zich door de Dames van Exercitia over klassen. De dames van Coach Huib van Boven, die niet geheel op volle oorlog sterkte waren, starten veel belo ven. Na 13 minuten bij een stand van 14-12 voor Exercitia zakte Flashing he lemaal in. Bij de rust was de achterstand opgelopen tot 27-16. Ook in de tweede helft werd het spel van Flashing Vlot man niet beter, onnodig bal verlies en slechte passes waren de oorzaak. Alleen A. Feijen (met 9 punten) haalde met haar spel een voldoende. Topscorster was S. van Lieshout met 12 punten. A.s .weekend zijn beide eerste teams vrij, de overige teams spelen uit. HEILOO - a.s. Maandag 8 maart hou den wij weer onze open drive in het Open Huis te Heiloo, aanvang 8 uur aanmelden om half acht in de zaal 4 of telefonisch bij de heer Knegt 334056 of de heer Leurink 334366. HEILOO - Op 9 januari gaf het Nivon het startschot voor een korte maar krachtige actie om het ledenaantal te vergroten. Tot half april gaan Nivon- leden daarom aan de weg timmeren om te laten zien wat hun vereniging alle maal in huis heeft. Nieuwe leden wor den beloond met een presentje in de vorm van een boek of een gratis over nachting in een Nederlands natuur vriendenhuis. Met zijn 40.000 leden is het Nivon al een flinke organisatie, maar men denkt dat er in Nederland veel meer mensen geïn teresseerd zijn in de activiteiten die va riëren van recreatie tot politiek-culturele zaken. De plaatselijke afdelingen organiseren recreatiemoge lijkheden in de vorm van natuur- en omgevingsverkenningen, reizen, fiets en wandeltochten. En ze bieden een plek waar men zich kan verdiepen in ac tuele maatschappelijke onderwerpen door bijv. koffieochtenden met een the ma, lezingen, taal- of literatuurcursus sen, voorlichtingen over gemeentelijke zaken tekenlessen milieuexcursies en studiegroepen. Verder bezit het Nivon 15 natuurvien- denhuizen en 16 kampeerterreinen en men heeft als Nivon-lid bovendien toe gang tot 800 van zulke huizen in heel Europa. Vaak liggen deze huizen aan de Lange-Afstand-Wandelpaden. Dat zijn doorgaande wandelroutes voor meerde re dagen (zoals het Pieterpad), ontwik keld en onderhouden door Nivon-leden en beschreven in ae Nivon- wandelgidsen. Het Nivon biedt ook een pakket reizen aan. Culturele reizen bijv. en actieve vakanties voor mensen die willen wandelen of fietsen. Op een paar activiteiten na gebeurt het meeste werk door vrijwilligers. Men richt zich ook op speciale doelgroepen zoals jeugd en jongerenorganisatie, 50-plussers en éénoudergezinnen. Voor meer informatie kunt u bellen met de contactpersoon van de afdeling. Verder is het Nivon op werkdagen tussen 10.00-16.00 uur bereikbaar: Nivon, Nieuwe Herengracht 119, 1011 SB Amsterdam, tel. 020-6269661. Contactpersoon mevr. R. Mulder- Oudgenoeg, Het Veld 12, 1852 GG Hei loo, tel. 072-333127. HEILOO - De formatie Jewel geeft zon dag 7 maart haar afscheidsconcert in Buk Buk's hardrockcafe Devil's City. Dit doet zij op akoestische wijze, waar door het zeker nu ook de moeite waard is voor de mensen die iets minder har- drockminded zijn. Het café is vanaf 15.00 uur geopend de entree bedraagt 5,00. De band, die uit vier leden bestaat en opgericht werd door gitarist Henky Backer, is het nooit gelukt een platen contract te vinden daar geen enkele pla tenmaatschappij het aandruft het complexe songmateriaal uit te brengen. Reden voor de jongens om voor iets nieuws te kiezen en Jewel op te heffen. De band bracht in '89 en '91 cd's uit in eigen beheer, waarvan de laatste - ge naamd .Revolution in Heaven' - het ook zeer goed deed buiten de Neder landse grenzen. Er zal nog één cd uit- gbracht worden onder de naam .Heads or Tails'. Jewel is op het ogenblik met een afscheidstoer bezig, dus dit is echt de laatste kans dat je deze band live in de Buk Buk kunt aanschouwen. HEILOO - Uitslagen dinsdag 23 februa ri: A-Lijn 1. fam. Moscou 60.42, 2. fam. v.d. Vlies 53,75, 1mw. Hoff - hr. Tamminga 57.08, 2. ds. Brinkhuis- Meuleman 53.33; B-Lijn 1. hr. Kloots- mw. Kramer 59.50, 2. ds. Admiraal- Visser 57.50, 1. fam. Muller 58.00, 2. ds. v.d. Mark-Ribberink 51.50. Donderdag 25 februari A-Lijn 1. ds. De Bruyckere-Stark 57.08, 2. hr. Ranzijn- Spruit 53.75, 1. ds. v.d. Baar-v.d. Lin den 65.00," 2. mw. Arnold-hr. Huting 59.58; B-Lijn 1. ds. Jonker-Vogel 60.00, 2. ds. Hopman-KLerk 54.17, 1. fam. Nierop Groot 59.58, 2. fam. Nieuwboer 50.83; C-Lijn 1. fam. de Jong 61.00, 2. hr. v. Loon-Mak 52.00, 1. ds. de Jager-de Wilde 54.00, 2. ds. Dammann-in 't Veld 52.00; D-Lijn 1. hr. v. Haperen-Hurkmans 72.00, 2. fam. Wegewijs 66.50, 1. ds. Huiberts- Nlelen 70.150, 2. ds. Meyssen-Mulder 63.00.' HEILOO - Uitslagen maandag A-Lijn 1 fam. Schaffer 57.1%, 2. ds. Bakker-de Waal 55,8%; B-Lijn 1. fam. Gootjes 64,2%, 2. mw. Glorie-Dibbel 62,5%; C-Lijn 1. ds. Tuinstra 55,4%, 2. fam. H. Toby 54,6%; D-Lijn 1. ds. Zomerdijk-Visser 63%, 2. Roelofs- Bijlsma 60,4%; E-Lijn 1. Bennink- Roozen 62,9%, 2. R. de Wildt-Tromp 60,4%; F-Lijn mw. Jansma-Jansen 58,9%, 2. ds. Schuiling-Spruyt 57,8%. HEILOO - Uitslagen woensdag 24 fe bruari: A-Lijn 1. Schaffer-Roozen 63.75, 2. Tuinstra-Tuinstra 60.42; B- Lijn 1. Nieuweboer-Bennen 65.42, 2. Schreiber-Cornelissen 60.00; C-Lijn 1. Vijn-Wuijts 56.67, 2. Bosch-Ouwens 55.83; D-Lijn 1. Antonijssen-Coebergh 68.75, 2. Roest-Roozen 62.50. HEILOO - No Licence is in november '91 opgericht door een aantal muzikan ten die al jaren actief waren in diverse bands. Hun muzikale achtergronden lo pen uiteen van jazz en blues via latin en synfonische rock naar hardrock. Samen spelen ze covers die op een No Licence manier worden neergezet. Hun muziek klinkt daardoor strak, iets pittiger en met de nodige dynamiek. Zo bewerkten ze nummers van Robert Palmer, Gene sis, Black Crowes, INXS en The Tal king Heads. Hun debuut in juli '92 zorgde voor posi tieve reacties. Hierna speelden ze gere geld en 1993 belooft een positief jaar worden voor No Licence. Een geslaagde stickeractie zorgde al voor de nodige naamsbekendheid (tot de gemeenteraad aan toe). No Licence bestaat uit: Joost Schouten, zang, mondharmonika; Martijn Crab- bendam, Altsaxofoon, toetsen; Michel Nieuwenhuis, drums, zang; Godfried Crabbendam, gitaar; Jan Voeten, bas gitaar. HEILOO - Tijdens de verbouwing gaat de verkoop gewoon door. In verband met de krokusvakantie is de raadsverga dering van 4 maart verzet naar donder dag 11 maart. In materiële zin hebben we onze zaken goed voorelkaar. En tel kens konstateren we dat Heiloo en Hei- looërs voor allerlei onderwerpen en toestanden behoorlijk "warm" kunnen lopen. In de ajs. raadsvergadering buigt de raad zich o.a. over Ag. punt 5: „Wij ziging verordening koopavond". Onder andere komt daarbij aan <ie orde de koopavond op Goede Vrijdag (9 april) ter sprake. Er worden altijd, over elk onderwerp zoveel afwegingen gemaakt en prioriteiten gesteld. Welke afweging maken we nu? Ten aanzien van de koopavond op Goe de Vrijdag is de fractie van het Christen Democratisch Appèl duidelijk, de frac tie is tegen de koopavond op Goede Vrijdag en voor verplaatsing naar een andere avond. De ondernemers en ban ken die elk jaar om prin'cipiele redenen en uit respect hun bedrijven gesloten houden, doen dan ook weer mee. Zo blijft er voor allen een tijd van herden ken en vieren. Alle kerken in Heiloo zijn in de Stille Week voor vieringen en meditatie open. Ook op Goede Vrijdag en met een variant op bovenstaande eerste regel zouden we dan kunnen zeg gen: „en de verkoop gaat op een andere avond gewoon door. Voor meer informatie kunt u kontakt opnemen met de fractie voorzitter van het CDA, Anne Marie Worm de Moei (tel. 120544) b.g.g. Henk Veeninga Fractiesecr. (331412). HEILOO - Met grote belangstelling heb ik het artikel en de advertentie gelezen van de oprichting „Stichting Eeuwfeest Heiloo". Omdat ik een liefhebber van feesten ben, kan een feest mij, in het al gemeen, niet te vroeg beginnen. Maar eerlijk gezegd, dit feest begint volgens mij wel een jaar te vroeg. Immers, men wil de overgang naar de 21e eeuw ge denkwaardig maken en kiest daarvoor 31 december 1999 en 1 januari 2000. Echter dit is nog niet de overgang naar de 21e eeuw, hoewel velen dit wel den ken. Het hele misverstand heeft n.l. te maken met het verschil tussen tellen en meten. Met tellen begint met met (nr.) 1, met meten begint men met 0 (nul). Bij het vaststellen van de leeftijd van ie mand (meten) begint men met nul, als men een jaar geleefd heeft is men 1 jaar oud en begint aan zijn 2e jaar en zo ver volgens. Iemand die zijn 20e verjaardag viert kan zeggen dat hij aan zijn 21e jaar begint. Hij heeft 20 volle jaren geleefd, hij moest dus eerst 20 jaren volmaken. Met de jaartelling gaat het anders, jaren worden geteld, c.q. genummerd. Men begint met het jaar 1nr. 1 dus. Net als huisnummers e.d. begint tellen met nr. I. Het eerste huis is niet nummer 0, maar nummer 1. Onze jaartelling is begonnen met het jaar 1 (het jaar nul heeft niet bestaan). Dit had tot gevolg dat na afloop van het jaar 1 (na 365 dagen) het 2e jaar was begonnen. Na afloop van het jaar 10 op 31 december (10 volle jaren) begon jaar II. Na afloop van het jaar 100, dus op 31 december 100 begon de 2e eeuw. Na afloop van het jaar 1000 op 31 decem ber 1000 begon de 11e eeuw. Derhalve na afloop van het jaar 2000, op 31 december 2000, begint de 21e eeuw, en niet zoals ten onrechte wordt gedacht op de wisseling van 31 decem ber 1999 en 1 januari 2000. Dit is een jaar te vroeg. Men dient dus eerst het jaar 2000 vol te maken om met de 21e eeuw te kunnen beginnen. Misschien dat de „Stichting Eeuwfeest Heiloo", zich n.a.v bo venstaande nog op de juiste datum wil bezinnen. Joh. Heijstra, Heiloo Double Stars HEILOO - Sinds vorige week mag Dou ble Stars Heiloo zich verheugen in het feit dat niet minder dan 18 van haar le den tot officiële honkbalscheidsrechters benoemd zijn. Zij slaagden voor het scheidsrechtersdiploma. Zo'n groot aantal binnen één vereniging is maar zelden voorgekomen binnen een vereni ging. Voorzitter Ger Steenhuis was dan ook terecht trots en reikte de geslaagden na afloop een presentje uit dat zij straks bij het uitoefenen van het scheidsrechte ren goed kunnen gebruiken. Cursusleider Ede Pool was blij verrast met het hoge niveau van deze groep. Slechts één lid van Double Stars Heiloo moest hij afwijzen, maar die heeft al medegedeeld een volgende keer zeker weer van de partij te zullen zijn. Opval lend was dat zoveel jongeren aan deze cursus hebben deelgenomen. Zelfs kon den een paar hun diploma nog niet in ontvangst nemen omdat zij niet aan de vereiste leeftijd voldeden. Hun diploma wordt door bondsbestuurslid Otto Hof fmann veilig bewaard tot zij officieel bevoegd zijn. Grote uitblinker tijdens het examen was Coen de Graag die alle dertig vragen foutloos wist te beantwoorden. Een' prettige gevoel voor een vereniging als Double Stars Heiloo dat zoveel leden zich willen bekwamen in een taak die, naast hun eigen wedstrijd, zo belangrijk is binnen een vereniging waar de bond, helaas, niet altijd voor een bonds- scheidsrechter kan zorgdragen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 6