Ook Heiloo heeft nu een treintaxi Paashazen in het Stationscentrum Magie Circus betovert iedereen in Limmen en de Egmonden Concert in de Witte Kerk Tintoretto schildert Heiloo Falkland Toneel presenteert 'De Moegnog' voor de jeugd PAASMOTEN. KONIDAS C. HACHMANG 4500 Gulden voor Eritrea SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 Schilderwerken, wandafwerking - Kwaliteit en vakmanschap Eerlijk advies en kosteloze offerte H.R. CV-KETELS MET SUBSIDIE DAKDEKKER - LOODGIETER Holleweg 19 072-335085 Voor De vermaarde Belgische pralines naar WARME BAKKER BORST 't Hoekstuk 12, Stationsweg 96 Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze wegk niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mogelijl volgende week opnemen. A I 1IAO Makelaars Taxateurs o.g. ^pÓthekenOOP 7 APRIL 1993 Politie wil wensen bevolking weten Rommelmarkt Ontspanningsmiddag De Zonnebloem NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EH OMSTREKEN Zilver voor Trudie Dekker bij typekampioenschap Vakantie taai-cursus bij De Wester Chill Battle bij de teenage dance club |^8^AARGAnTnÖ^4 Vis maakt een paasfeest paasfeestelijker. Zeker als die vis zuur- stofarm verpakt is. Lekt niet. Ruikt niet. En kan zo de koelkast in. Niet vergeten dus, om vis mee te nemen voor - de paas. Paaszalmmoten bijvoorbeeld, met gratis kruidenboter. 7 Zalmmoten met gratis kruidenboter, verpakt per 2 stuks, O OQ 100 gram Rose garnalen met gratis cocktailsaus, verpakt per ca.T50 gram Q Q 100 gram L-7TZJ Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 10 april a.s Albert Heijn, Winkelhof 't Loo 50, Heiloo. Voor de kinderen vanaf 4 jaar. "De Moegnog" \q theater de Beun. Entree f 5,-. Donateurs: f 2,50 Zat. 17 april om 13.30 en 16.00 uur. Zon. 18 april om 14.00 uur. Kaarten bij: Reisburo Holland Int. Boekhandel Avis Sigarenmagazijn 't Hoekstuk Sandy's Bloem-Idee (Ypestein) Het Open Huis en één uur voor aanvang aan de kassa van theater De Beun. Info: 072-338022 Brochure gezondheidszorg MAKELAAR TAXATEUR O.G. I £1 «I VUJi Postbus 95.1850 ABHe.loo Tel 072-331895 ASSURANT|EN W Kantoor Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES FALKLAND TONEEL HEILOO - De politie in Noord- Kennemerland Oost gaat de bevolking vragen wat zij van de politie wenst. In de eerste week van april is aan totaal 1800 adressen in de gemeenten Heerhu- gowaard, Heiloo, Limmen, Langedijk, Akersloot, Schermer, en Graft-de Rijp een enquêteformulier gestuurd. Er wor den vragen gesteld over de taken waa raan de politie aandacht zou moeten besteden. Ook wordt de mening over het optreden van de politie gevraagd. De politie hoopt met de informatie uit de anonieme enquête haar prioriteiten beter af te kunnen stemmen op de wen sen van de bevolking. De wensen en op merkingen uit de enquête zullen zoveel mogelijk worden verwerkt in het jaar plan 1994 van de basiseenheid Noord- Kennemerland Oost. De resultaten van de enquête zullen via de media worden bekend gemaakt. De politie vindt het van groot belang dat de geënqueteerden hun vragenformulier zo zorgvuldig mo gelijk invullen. Alleen zo kan een be trouwbaar beeld worden verkregen. Als klein? aanmoediging voor de invullers wordt met het enquête een markeerpen meegestuurd. Hiermee kunnen waarde volle voorwerpen worden ."gemerkt". AKERSLOOT - Vrijdag 30 april is het weer zover dan wordt rommelmarkt Koninginnedag ten bate van de hand- baljeugd gehouden. Heeft u nog spullen die wij op de rommelmarkt kunnen ver kopen, dan kunt u die brengen bij de fa milie Kerssens, Dielofslaantje 13, of u kunt bellen als de spullen opgehaald moeten worden: telefoon: 13292/13734. Wethouder J. Wuijster-Schuddeboom onthulde vorige week de zuil, die de standplaats van de treintaxi nabij het NS-station markeert. HEILOO - Wethouder J. Wuijster- Schuddeboom heeft in aanwezigheid van haar collega uit de Egmonden G. Damstra de treintaxi officieel in gebruik gesteld. Men verwacht per maand zo'n 1200 passagiers te vervoeren. Taxibe drijf Zwart, die de treintaxi gaat verzor gen heeft hiervoor speciaal een nieuwe auto aan zijn wagenpark toegevoegd en noemt het een nieuw aspekt van zijn be drijf. Wethouder Wuijster noemde de Treintaxi een verrijking van het open baar vervoer als de belbus er nu ook nog kwam. Tevens maakte de wethouder van de gelegenheid gebruik om de NS (Nederlandse Spoorwegen) te vragen of de verbinding naar Den Haag niet ver beterd kan worden. De Treintaxi heeft een eigen standplaats naast de gewone taxi. U kunt ook afge haald worden om naar de trein toe te gaan. U moet dan wel een geldig plaats bewijs van de NS in uw bezit hebben. Komt u op de plaats van bestemming dan kunt u daar weer gebruik maken van de Treintaxi (mits aanwezig) per rit betaalt u 5,00. Er zijn ook .bonboek jes verkrijgbaar voor houders van een abonnement, ov kaart 60+ Senioren- kaart en nog een aantal vormen van een abonnement. Op het Station is een boekje verkrijg baar waar alle informatie in staat. Van 's ochtens 7 uur tot de laatste trein kan er van de Treintaxi gebruik gemaakt worden, ook voor de Egmonden. nog? Zo ontstaat er een strijd tussen de voor- en tegenstanders van Moegnog. Tenslotte moet de Moegnog zelfs het onderspit delven. Maar is dat wel zo? Ben je jarig en wil je een leuk feestje vie ren? Kom dan met je vriendjes en vrien dinnetjes naar dit leuke toneelstuk kijken. De jarige krijgt zelfs een ver- jaardagskadootje! Het stuk wordt za terdag 17 april om 13.30 en 16.00 uur en op zondag 18 april om 14.00 uur gespeeld in theater de Beun te Heiloo. Entree: 5,00, donateurs 2,50. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de volgen de adressen in Heiloo: Reisburo Hol land International (Raadhuisweg), Boekhandel Avis (Stationsplein), Siga renmagazijn 't Hoekstuk (winkelcen trum 't Hoekstuk), Sandy's Bloem-Idee (Grosmarkt, Ypestein) en het Open Huis (ook 's avonds) boven winkelhof 't Loo. Kaarten zijn tevens één uur voor aanvang van de voorstelling te verkrij gen aan de kassa van theater de Beun. Voor meer informatie kunt u bellen met Cor Veen, tel. 072-338022. HEILOO - Zaterdag 3 april was één van de zalen van Motel Heiloo gevuld met gasten van de Zonnebloem, het Rode Kruis en U.V.V. Na een woord van wel kom, door de heer A. Spruit kon iede reen genieten van het optreden van Mieke van Ingen, een artieste uit Weesp. Met liedjes, voordrachten, parodietjes en typetjes zorgde zij voor een geslaag de middag. Vooral de liedjes van vroe ger deden het goed en werden flink meegezongen. Een hapje, een drankje en een verloting met leuke prijzen maakten de middag tot een succes. Het volgende evenement van de Zonne bloem is de jaarlijkse boottocht op 8 mei. De Geulvallei voert ons van Scha- gen naar Den Helder, waar een tocht door de haven volgt. HEILOO - Zaterdag, 10 april lopen er in het Stationscentrum van 1 i .30 - 15.30 uur weer Paashazen rond. Zij hebben manden met eieren bij zich die zij aan het winkelend publiek zullen uitdelen. Nou kunnen er in die eieren prijzen zit ten b.v. waardebonnen, die dan weer in het Stationscentrum besteed moeten worden. Ook bestaat de mogelijkheid dat u in een.winkel iets leuks of iets lekkers mag komen ophalen. Voor de kinderen, zit ten er chocolade eitjes in de mand. Alle reden om zaterdag a.s. even in het Stati onscentrum te gaan kijken. Natuurlijk zijn er clowns van de partij in Circus Magie. LIMMEN - Veel harten gaan sneller kloppen wanneer het circus in aantocht is. Zeker als het om een gewoon circus gaat. Natuurlijk ontbreken de clowns en de dieren niet, maar The Magie Cir cus wordt betoverd door goochelaars en illusionisten. Ster in het programma is super-illusionist David Davidson. Zijn magic show is exclusief voor Nederland rechtstreeks geïmporteerd uit Amerika. En dat staat garant voor een nooit ge zien magisch spektakel vol schier onmo gelijke gebeurtenissen dat de toeschou wers immer verbijsterd achterlaat. Otto Orbelli probeert ook te goochelen. Dat lukt af en toe zo goed dat hij er op internationale goochelfestivals al vele troostprijzen mee in de wacht heeft .gesleept. Soms lukken zijn trucs. Soms net niet. Komisch is Orbelli in ieder ge val. Over komisch gesproken. Magie Circus is een echt circus met echte clowns. Los Chicolinos laten het pu bliek schaterlachen om hun fratsen en spelen meeslepende muziek met Zuida merikaans temperament. En uiteraard zijn er dieren. Onstuimige De wordt gespeld Uw advertentie wordt gelezen raspaarden galopperen door de piste. De edele viervoeters worden gepresen teerd door de Franse dresseur Jacques Chevalier. Zeldzaam eigenwijze Tibe taanse berghokken geven staaltjes akro- batiek ten beste. Een bonte stoet van vertederende kleine dieren maakt geheel in de stijl van het Magie Circus zijn op wachting: als uit het niets verdwijnen en verschijnen ze. Voor de variété-elementen zorgen Anita Alvarez met haar dansende, welhaast gedresseerde "vliegende schotels" en Mario Montez. Mario bouwt en balan ceert een glazen toren die soms gevaar lijk veel op die hele scheve toren van Pisa lijkt. The Magie Circus is anders dan anders. In een tent met een capaci teit van maximaal vijfhonbderd bezoe kers wordt een voorstelling vertoond die met een waas van magie is omgeven, maar toch honderd procent circus is. Een meeslepende betovering voor jong en oud. The Magie Circus bezoekt Limmen op dinsdag 13 april. Aan de Dampegheest- laan begint de voorstelling om 15.00 uur. Op 14 april is het circus op het par keerterrein aan de Egmonderstraatweg in Egmond aan den Hoef, op 15 april op het Kerkplein van Egmond-Binnen. Ook hier beginnen de voorstellingen om 15.00 uur. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo Tel. 072-330175. Fax 072-335644. Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1. 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 HEILOO - Op de in maart gehouden nationale kampioenschappen typen en steno heeft Trudie Dekker uit Heiloo de 2e plaats veroverd in de categorie prak tijkkandidaten. Onder begeleiding van Joeke Spierings van Dompvloet Opleidingen te Heiloo wist Marianne Groot uit Alkmaar in de zelfde categorie de 5e plaats te bereiken. In de categorie scholieren tot en met 16 jaar behaalde Joyce Tervoort uit Heiloo de 5e plaats en Dick Smorenberg uit Eg- monde aan den Hoef de 11e plaats. Trudie Dekker ontving voor haar prestaties de zilveren medaille, terwijl de overige geklasseerde deelnemers een oorkonde met de behaalde resultaten ontvingen. De nationale kampioen schappen vinden elk voorjaar plaats en worden georganiseerd door intersteno Groep Nederland. Indien uw belanstelling hierdoor is op gewekt kunt u altijd inlichtingen vragen bij Joeke Spierings, p.a. Dompvloet Opleidingen te Heiloo, tel. 330936. HEILOO - Op zaterdag 24 april aan vang 20.15 uur, wordt er in de Witte Kerk te Heiloo een concert gegeven door het Varius Ensemble bestaande uit Julia Bronhorst, Ivar Berix, Pieter Grimbergen en Arjen Uittenbogaard. Julia Bronhorst (mezzo-sopraan) stu deerde bij Sofia van Santé, Udo Reine- mann en Margreet Honig. Zij verleende de afgelopen jaren solistische medewer king bij de Nederlandse Operastichting, gaf diverse recitals met Pieter Grim bergen. Ivar Berix (klarinet) studeerde bij Geor ge Pieterson en Bas de Jong. Hij maakt deel uit van het rietensemble Calefax en is freelance verbonden aan het Schönberg- en het Asko-ensemble. Pieter Grimbergen (piano) studeerde o.a. bij Danielle Dechenne, Noël Lee en Sylvia Tray. Hij treedt op zowel als so list als begeleider. Momenteel is hij werkzaam bij Cristofori. Arjen Uittenbogaard (cello) studeerde bij Harro Ruysenaars. Hij was cellist in het Nationaal Jeugdorkest en verleende o.m. medewerking aan een serie opera producties in Italië. Momenteel maakt hij deel uit van het Radio Symfonie or kest. Hij speelde onlangs het solocon cert voor cello van Saint-Saëns. Het ensemble zal in diverse formaties optreden en werken uitvoeren van Van Beethoven, Brahms, Diepenbrock, Schubert, Schumann en Spohr. Toe gangsprijs 12,50 (65+ en CJP 10,00). Plaatsreserveren is mogelijk, telefoon 072-331721/332882. ALKMAAR - Gaat u met vakantie en wilt u nog snel even weten hoe u daar de weg kunt vragen, geld opnemen, een plaats bespreken op de camping of een kamer in een hotel? Op een terrasje of in een restaurant juist dat bestellen waar u trekt in heeft? Instuut De Wester organiseert korte vakantie-cursussen Frans, Spaans, Itali aans, Duits en Engels. In acht lessen leert en oefent u de belangrijkste begrip pen, zodat u straks niet met de mond vol tanden staat. Omdat de groepen klein zijn, is er voldoende persoonlijke aandacht voor ieder afzonderlijk. De lessen starten op 11 en 13 mei. Voor meer informatie of opgave kunt u bellen naar Instituut De Wester, tel. 072- 128709. Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Een aantal leden vaTintoretto tijdens het jaarlijkse schilderweekend. HEILOO - De Heilooër Vereniging van Amateurschilders Tintoretto exposeert op zaterdag 17 en zondag 18 april in de Zevensprong. U kunt daar zien: beken de en onbekende stukjes Heiloo, ver eeuwigd in olieverf, aquarel, sepia of andere technieken. De ruimte aan de Ewisweg is beide dagen open van 12.00 tot 18.00 uur. Ook het komende seizoen zult u groep jes schilders kunnen aantreffen op de mooiste plekjes van ons dorp. De be doeling is dat Tintoretto ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan een kalender uitgeeft met afbeeldingen van Heiloo gemaakt door de leden. Tintoretto is een uniek vereniging, waar jong en oud in een plezierige sfeer crea tief bezig is op het gebied van tekenen en schilderen. Op donderdagavond, de algemene clubavond, kan men werken HEILOO - Hoeveel kost het zieken fonds mij eigenlijk? Waarom moet ik naast mijn premie voor de particuliere ziektekostenverzekering ook nog 'wet telijke bijdragen' betalen? Wat is er al lemaal aan het veranderen in de gezond heidszorg en waarom is dat nodig? En wat gaan die veranderingen voor mijzelf betekenen? Met deze en talloze andere vragen wer den de medewerkers van de Stichting De Ombudsman in 1992 bestormd. Zij be manden de Informatielijn Stelselherzie ning en beantwoordden de vragen van tienduizenden Nederlanders, die het overzicht hadden verloren in de stroom \an berichten over wat toen het 'plan Simons' werd genoemd. Op basis van de ervaringen die mede werkers opdeden bij de beantwoording van vragen van het publiek, heeft de Stichting de Ombudsman nu een aange paste herdruk uitgegeven van de bro chure 'Gezond verzekerd'. Iedereen, die meer wil weten over de veranderingen in onze gezondheidszorg, kan een gratis exemplaar van deze brochure aanvragen bij Stichting De Ombudsman, Postbus 1700, 1200 BS Hilversum, onder ver melding van 'Gezond verzekerd 2'. naar portret- of figuurmodel. Ook wordt dan een bloem- of ander stilleven opgesteld. Deskundige begeleiding is steeds aanwezig. Daarnaast kunnen de leden deelnemen aan speciale cursussen, gegeven door bevoegde docenten op verschillende dagen, overdag of 's avonds. Nieuwe leden, ook beginnelingen, zijn van harte welkom. Nadere inlichtingen kunt u verkrijgen bij de secretaris, de heer A. Zoon, tel. 331191. HEILOO - Aanstaande vrijdag (9 april) is het dan eindelijk zover, de Chill- battle! Als je je nog in wilt laten schrij ven dan kan dat nog steeds. Alleen be denk je dan wel dat je nog maar 2 dagen de tijd hebt. Schrijf je vandaag nog in. Voor de eerste prijswinnaars zullen er twee bioscoopbonnen plus twee Oilily baseball-petjes te winnen zijn. Voor de tweede prijswinnaars twee bioscoop bonnen plus twee aardigheidjes van de winkel Yes Yes en voor.de derde prijs winnaars twee bioscoopbonnen plus twee zakken popcorn. En tevens is er nog een prijsbeker voor ieder ook. Uite raard zijn wij voorzien van een uiterst deskundige jury. Mathieu Cheret, die tevens in de jury zit, zal een spetterende show weggeven. Aanvang 19.30 uur uur, entree inclusief garderobe 3,00. HEILOO - Voor alle kinderen tussen 4 en 12 jaar én hun ouders, speelt Falk land het door Rainer Hachfeld geschre ven toneelstuk ,,De Moegnog". Het stuk handelt over het verschil tussen de fantasiewereld van kinderen en volwas senen. Een stel grote mensen besluit to neel te gaan spelen. Twee ervan worden kind. Deze kinderen laten spontaan de Moegnog ontstaan, maar de grote men sen kunnen hen in deze fantasie niet vol gen. Want wat is dat dan, een Moeg- Leden van Falkland Toneel tijdens de repetitie van het tweede jeugdstuk van het seizoen 1992-1993. van EI EI LOO - Op zaterdag 27 maart werd door kinderen uit Heiloo en Limmen deelgenomen aan een sponsort ocht, waarvan de op brengst ten goede komt aan een project in het Afrikaanse land Eri trea. De jeugdige Heilooërs en Lim- menaren liepen samen 4500 gulden bij elkaar, een mooi resultaat. Het initiatief voor de wandeltocht was genomen door de Werkgroep Kerk en Samenleving. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: briefpapier tot full-color brochures Vraag offerte!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 1