Limmen Provinciecommissaris Prof. dr.J.A. van Kemenade opent Hortus Bulborum £3Caxccr.cpqiji38CD m WAAR ZUN Wü NOU A A L Soms kun je ze wel achter het behang plakken Rode Kruis afdeling Limmen T.T.V. Limmen: tegen degradant in de fout Samenwerkingsoverkeen- komst Heiloo, Akersloot en Limmen ondertekend Limmer IJsclub start trainingsseizoen '93/'94 Uitslagen bloemendagen 1993 van Limmen Wflmm, te' wm. PAGINA 18 UITKIJKPOST 5 MEI 1993 LIMMEN - Compleet met bollenschuur is de Hortus Bulborum weer terug op zijn "oude stek" in Limmen. In het prille voorjaar groen, naast het Her vormde kerkje aan de Zuid Kerkelaan liet de Hortus zich op z'n mooist zien. De voorzitter van de Stichting Hortus Bulborum, de heer J. R. Bijl van Duij- venbode, liet zich verleiden tot de woor den: „Er ligt een juweel met vele facetten te pronken in de zon". Prof. dr. J. A. van Kemenade, commis saris van de Koningin van Noord- Holland verrichtte deze middag de offi ciële opening van de "schatkamer" van de Nederlandse bollenkwekers. In de in leiding vertelde mevrouw M.C.C. Teu- ne, Hortulane van de Hortus Botanicus te Leiden over de komst naar ons land van de vele bolgewassen en over het le ven van de kruidkundige Carolus Clusi- us, die in 1594 de Leidse Hortus aanlegde. De Hortus Bulborum, gestart in Lim men, daarna naar Heiloo ging is nu weer terug in het Bollendorp Limmen waar het thuishoort. Pieter Boschman begon rond 1920 met het verzamelen van oude tulpensoorten en bloembol lengereedschappen. Maar zoals dat vaak met verzamelaars gaat, de collectie wordt te groot. Samen met zijn vriend Klaas Blokker weet hij zijn verzameling van oude tulpen en hyacinthencultivars onder te.brengen bij de firma van 't Hof en Blokker. Dit was het begin van de Hortus Bulborum.. De heer Bijl bedankte alle sponsors, waaronder de weduwe van Klaas Blok ker, mevrouw A. Blokker van Wierin- gen. Dc bollenschuur, die geheel in oude stijl werd opgebouwd werd moge lijk gemaakt door het Productschap voor Siergewassen. Hierin worden de bollen vakkundig bewaard. De collectie telt ruim 1500 verschillende bloembol len. Zou er eventueel toch iets misgaan dan is er in Lisse een z.g. "schaduwcol lectie". Van Kemenade zei in zijn toespraak: „Zoals de Hortus nu is, is het de kroon op het werk van de vrijwilligers. Van daag staan we in de kraamkamer van een belangrijke industrie". De Hortus is eigenlijk een museum, maar niet met een statische collectie maar met een le vende collectie die toch stokoud is. (oudste tulp dateert uit 1595). Van Ke menade ging ook nog op het bollenbe- leid in, dit heeft de laatste tijd nogal wat negatieve publiciteit ondergaan. ,,U wilt graag horen", ga zo door", maar dat kan niet. Deze forse peiler van de economie, mag toch niet tenkoste van andere waardevolle zaken gaan. Omzet ting kan niet ongedaan worden ge maakt, we zullen daarom de grond meer multifunktioneel moeten benutten" al dus de commissaris de Koningin. Na het officiële gedeelte volgde een rondleiding door de schitterende Hor tus. Burgemeester Huisman droeg hier officieel de grond over aan de Stichting Hortus Bulborum en Ryanne Snijder, de Bloemenkoningin, overhandigde van Kemenade een oude tulpenvaas. De Hortus is geopend van maandag t/m zaterdag van 10.00-17.00 uur en zondag van 12.00-17.00 uur. Volwassenen beta len 5,00 entree, 65 3,50 en kinde ren beneden de 12 jaar 2,00. Ryanne Snijder overhandigt de heer van Kemenade een tulpenvaas onder het toeziend oog van burgemeester Huisman. In de maanden mei en juni is er in de Openbare Bibliotheek Limmen een ten toonstelling over peuters te zien. lederen die peuters heeft weet hoe leuk, maar ook hoe moeilijk ze kunnen zijn. Deze ten toonstelling belicht zowel die leuke kan ten (door middel van speelgoed, voor- en leesboekjes) als de moeilijke momenten door middel van boeken over opvoeding. Als u de tentoonstelling komt bekijken krijgt u het adres van de Stichting Spel en opvoedingsvoorlichting. Daar kunt u allerlei handige brochures bestellen. De bibliotheek heeft alvast een leuke folder over het belang van (voor)lezen met jon ge kinderen. De peutertentoonstelling is te zien tijdens de openingsuren van de bi bliotheek. Tot ziens! LIMMEN - Oproep algemene ledenver gadering. Op dinsdag 11 mei 1993 vindt om 20.15 uur in de brandweerkazerne de algemene ledenvergadering plaats van het Rode Kruis afdeling Limmen. Alle leden, dat zijn er ruim 400, worden van harte uitgenodigd deze vergadering bij te wo nen en hun stem te laten horen. Voor inlichtingen kunt u contact opne men met Th.W.J. Krom, secretaris, te lefoon: 02205-2078. LIMMEN - Kansloos voor een van de bovenste plaatsen presteerden de spelers van het eerste seniorenteam het nog in de laatste wedstrijd in Hoorn tegen Dis- nieRats 3 de punten te laten liggen en dat was des te verwonderlijker daar de eerste ontmoeting nog in een 10-0 over winning resulteerde. Na winst door Mark en Giovanni en het netaan gewonnen dubbel wees een voor sprong van 3-1 nog gewoon naar een re guliere overwinning: het zou heel anders uitpakken!! Het tweede zette de zege reeks voort en won van A-Merk 6 met 9-1, waarbij alleen Jaap een klein steek je liet vallen - dat mag in het najaar in de vierde klas niet meer voorkomen, vanzelf Het derde sloot met de titel op zak de competitie af tegen een goed WA'TT 1, miste de ongeslagen Mike Valk een klein beetje en kwam niet verder dan een 4-6 nederlaag, waarbij ook hier weer het verloren dubbelspel van doorslaggevende betekenis bleek te zijn. Het vierde had nog steeds zicht op een kampioenschap, maar trof in 't Zand een stug en stram Doko 5 dat zich niet gewonnen wenste te geven - een vooraf ingediend protest wegens competitiever valsing vond geen gewillig oor - en on danks de drie fraaie overwinningen van Jacob Peek en de "vaste" twee van Freek een 4-1 voorsprong wist te verga ren die door de onzen netaan nog in een gelijkspel kon worden omgebogen toch een goed seizoen voor dit team, dat via Koos en Jacob sterk wisselende re sultaten tentoon spreidde. Voor onze toekomsthoop, het jeugd- team, was ook de laatste tegenstander niet te begaffelen: Spirit j.3 was voor Casper en Ric vooral net iets te gerouti neerd en alleen Ary wist een enkelspel te winnen en later samen met Casper ver rassend toch het dubbel - dat gaat de goede kant op en zal in het komende na jaar ongetwijfeld betere uitslagen geven!! Op 27 april 1993 hebben de colleges van burgemeester en wethouders van de ge meenten Heiloo, Akersloot en Limmen een samenwerkingsovereenkomst ge tekend. Voordat de overeenkomst in werking treedt, zal het om een accoord worden voorgelegd aan de respectievelijke ge meenteraden. De samenwerking richt zich, zoals eerder gemeld, op zaken met een gemeenschappelijk belang en taken die beter of goedkoper gezamenlijk kun nen worden uitgevoerd. Op dit moment wordt de gezamenlijke uitvoering onderzocht van: - de Wet voorzieningen gehandicapten. - het Besluit woninggebonden subsidies. - Welstandscommissie. Nadere informatie kan worden ingewon nen bij de secretaris van de gemeente Hei loo, mr. F.G. Mencke, telefoon 072-313105 en/of bij de burgemeester van de drie betreffende gemeenten: Heiloo, de heer N.P.M. Schoof, 072-313 288 Akersloot, drs. J.F.N. Cornelisse, 02513-12044 en Limmen, E.J.T.M. Huis man, 02205-1456. LIMMEN - virjdag, 14 mei 1993 begint de duintraining voor de leden van de Limmer IJsclub. Aanvang 19.00 uur pre cies vanaf het parkeerterrein bij Konings bosch te Bakkum-Noord. Schaatsers in bijzonder, maar ook lopers, fietsers of andere sporters kunnen aan deze training deelnemen. Er wordt gewerkt met niveau- en leef tijdsgroepen. De jeugdleden krijgen uit eraard bijzondere aandacht. Vervolgtraining elke maandag- en vrijda gavond, zelfde tijd en plaats, de gehele zomerperiode door. Vanaf maandag, 10 mei 1993 is er voor de fietsliefhebbers van de Limmer IJsc lub gelegenheid deel te nemen aan speci fieke fietstraining onder leiding van Piet Bloedjes. Aanvang: 19.00 uur waarbij verzamelen aan de Achterweg in Limmen. Regc' daarbij: het is niet de bedoeling, dat wordt gewisseld tussen duintraining en fietstraining. Of er wordt gekozen voor de duintraining op de maandag of je kiest voor de fietstraining eveneens op de maandag. Niet-leden die belangstelling hebben voor de trianingen kunnen zich ter plekke mel den bij de trainers. Inlichtingen over lidmaatschap enz. kunt u krijgen bij de secretaris van de Limmer IJsclub, Nic. Smit, Visweg 52, Limmen, tel. 02205-2640. Warme en koude bloemendagen LIMMEN - Jan Tuyn was degene die, met een zoen voor de jarige mevrouw Valkering, de 41e bloemendagen officieel voor geopend verklaarde. Even daarvoor had de heer Piet van der Steen van de Stichting Oud Limmen, het eerste exemplaar van het boekje "40 jaar bloemendagen" uitgereikt aan J. Tuyn, die 38 jaar penningmeester en nu ere voorzitter van het mozaiekencomité is. De weergoden houden zich met bloemen dagen duidelijk niet bezig, wat voor de deelnemers niet altijd even leuk is, of het regent (te hard) of het waait (te hard). Voor de variatie wa's het nu te warm en later te koud. Dit was in het bijzonder erg jammer voor degenen die zich weer honderd procent hadden ingezet om de ze dagen tot een feest te maken. De witte en blauwe hyacintennagels wa ren voortijdig bruin geworden. Over macht, maar erg sneu. Toch bleef er veel over om van te genieten. In totaal waren er 115 mozaieken! Geweldig, jammer dat de Meidoornlaan en de Van Alkemade- laan deze keer verstek hadden laten gaan. Verheugend was het te zien dat de nieu we wijken, dus veel jonge mensen, weer enthousiast de handen ineen en uit de mouwen hadden gestoken. De Molen weg, de Wieken, de Achtkant, Theebos en de Hogeweg hadden veel mozaïeken. Veel was op de actualiteit ingespeeld. Philips Zi watt, oma-ma-mia ontsnap pingen uit de gevangenis. Belle en het Beest, Charles en Diana, all you need is love, rekenfouten van de gemeente en nog vele mooie anderen. Aan de Kerkweg was iemand die het niet meer zo zag zit ten „je ne maintiendrai pas" Ik zal niet handhaven. De politie, die straks zijn domicilie bij het nieuwe gemeentehuis zal krijgen, liet het doek vallen over de post aan de Rijks weg. Op de Hogeweg was „draak licht geraakt" heel indrukwekkend. Op het gebied van de bloemsierkunst viel ook veel moois te bewonderen, evenals in de leuke kindermozaïeken. Limmen had zich met zijn mooie tuinen, zijn vlag gen en bloemstukken feestelijk opge maakt om gezamenlijk koninginnedag en bloemendagen te vieren. Het boekje van het historisch overzicht van 40 jaar bloemendagen is te bestellen bij W. Bremmer 02205-1600 en bij Josep hine Seignette, 02205-1634. KINDER MOZAÏEK WERKSTUK MOZAÏEK le Prijs: Bultiny's, Molenweg 7 (Fl)eu- 2e Goud, winnaar zilveren tulp: De 2e Goud, Jeanette, Molenweg 7, All rodisney. Pintprikkers, Visweg 6, Amazing. you need is Love; 2e Goud, De Prik- ploeg, Enterij 24; le Zilver, 't Lamme handje, Kieftenland 6, Gevangenis?; le zilver, Om de hoek, Koningsdam 39, Philips 1/2 watt!; 2e zilver, Prikploeg Castricum, Schoolweg 19, Efteling nr.l; 2e zilver, Hollands Glas, Nieu- wenhuijzenstr. 45, Zo lek als een mand je; 3e zilver, Molentieners, Molenweg 17, Laat met pit de boel bewaken; 3 zil ver, De Zilte vijver, Vijverlaan 16, De bodemloze Put; 3e zilver, De School- prikkers, Schoolweg 12, Oma zwan ger?; 3e zilver, familie prikkers, Visweg 7, Moeders Mooiste; le brons, De Hof- stekers, Hogeweg 23, Nijntje in de speeltuin; le brons, De Wieken, De Wieken 59, De truc(k)s van Daf; le brons, Achtkanters, Achtkant 36, 10 jaar Lubbers; le brons, De grote ver warring, Hogeweg 80, rekenfouten ge meente Limmen; 2e brons, fam. Kuyper-Bruschke, Bosmalaan 10, Hui sartsen geplaagd door de tv-dokter; 2e brons, Disneyprikkers 92, Theebos 3, Tom en Jerry 50 jaar; 2e brons, Wim Castricum, Middenweg 42, Portret; 2e brons, Tikkie werk, Hogeweg 93, Belle en het Beest; 2e brons, F. P. Huisman, Hogeweg 165, 't Leger moet leger; 2e brons, Rond de Limmer Toren, Ker kweg 26, BI.Bollenvelden: ik zal niet handhaven; 2e brons, Oude Nieuwen- huijzen, Nieuwenhuizenstr. 79, Enge land Windsor; 3e brons, Rijkspolitie Limmen/Egmond/Heiloo, Rijksweg 136, Het doek valt; 3e brons, 2 bij 2, De Wieken 5, Hoezo Cellentekort?; 3e brons, J. W. Kaandorp, Dusseldorper- weg 142, Belle en het Beest; 3e brons, De volhouders, Bosmalaan 9, Groeten uit Limmen; 3e brons, Team Heijne, Bogerdlaan 44, Boris Jeltsin; 3e brons, De Doorzetters, Achtkant 3, Asse poester; 3e brons, De Molenaars, Mo lenweg 37, Wegenbeleid Limmen; 3e brons, De Primeurs, Molenweg 103, Martin Luther King; 3e brons, De Koe koekprikkers, Westerweg 28, Ontsnap pingen, vroeger ook al zo vaak? 3e brons, Achtkant 88, Achtkant 29, Oma - ma mia; le prijs De Gulden Midden weg, Middenweg. BLOEMSIERKUNST le Prijs: Coby v.d. Neut, Kieftenland 110, 2e prijs, E. v.d. Meer-v. Blitters- wijk, Hyacinthenlaan 2; 3e prijs, Yvon ne Groot, Hyacinthenlaan 1, Vrije Expressie. S t a' S5'ö B öraocjuaoEsaQca-j tÊKÊm

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 18