]v^NTf Informatierubriek van de gemeente Heiloo gS heiloo ^groFf^. RETOUR Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Rijbewijzen Expositie in het gemeentehuis van Heiloo Ingediende bouwaanvragen Burgerlijke stand Nieuwe bouwplannen De chemokar staat op 11 en 12 mei 1993 in het dorp Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie: Bezoek aan Stichting Damland te Bergen 1 Commissie Welzijn, Emancipatie, Volksgezondheid en Voorlichting Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie Bezoek aan boerderij Boomverzorging Aula begraafplaats Holleweg Herziening bestemmingsplan centrumgebied 't Loo Commissie Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting PAGINA 4 UITKIJKPOST 5 MEI 1993 In tegenstelling tot eerdere berichten kunnen rijbewijzen oud model (modellen 8 A en 8 B) tot nader order ook na 1 januari 1993 omgewisseld worden, mits de geldigheid ervan is verlopen na 30 juni 1985. Mocht u vragen hebben over reisdocumenten en rijbewijzen, dan kunt u die voorleggen aan de afdeling Burgerzaken van de gemeente Heiloo, telefoonnummer 313 113. Vanaf donderdag 25 maart 1993 is er een expositie te bezichtigen in de gangen en de hal van het gemeentehuis. Er zijn tekeningen te zien van Els Heeremans-Schutte en keramiek van Marieke Koudstaal. De expositie is iedere werkdag te bezichtigen van 08.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. De tentoonstelling zal te zien zijn tot 4 juni 1993. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artike 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Westerweg 55, Fam. Heezius - ged. vergroten woning Vennewater 8, Fa. P. Hoogland en Zn - vernieuwen/vergroten kweekkas Westerweg 237, P.M. Groefsema - geheel vernieuwen terrasafscheiding Hoogeweg 92, J.P. Bruin - plaatsen/oprichten garage Westerweg 379, C.J. Kaandorp - vergroten woning/plaatsen dakkapel Holleweg 13, J.Th.A. Negenman - vergoten woning Ewislaan 23, L.P. Besteman - plaatsen dakkapel Laarmanstraat 31A. Borst - plaatsen/oprichten garage Westerweg 28, M.H.G. Groes - plaatsen/oprichten garage Informatie tot en met 29 april 1993 Geboorten Dieuwertje J., dochter van Stokman, Franciscus P. en Stocking Korzen, Henriette L. Eveline S.F., dochter van Maan, Willem en de Bart, Suzanne J. Danielle, dochter van van Zijl, Hendricus J.G. en Baltus, Margaretha A.M. Tim, zoon van de Moor, Dirk M. en van het Kaar, Hendrina. Elders geboren Alex, zoon van Voerman, Robertus J.N. en Meijer, Colinda. Jurgen, zoon van van Leunen, Evert J. en Veenstra, Trijntje. Ivan, zoon van Eugster, Lex en Kranenburg, Alida C.T.L. Bianca G.M., dochter van van Saase, Jacobus P.C. en Zaagman, Jacqueline O. Jasper M., ?oon van Smit, Hermanus T. en Hess, Marjolein A. Nicolaas P.J., zoon van Ranzijn, Petrus P.C.L. en Heeremans, Geertruida J. Robin, zoon van Keijzer, Jacobus M. en Oudhoff, Maria L. Brenda P., dochter van Schouten, Albertus N.A. en Kuiper, Edith. Huwelijksaangiften Roos, Witsen B. en van der Krol, Jeannetta J.M. Hubers, Johannes D. en van der Velden, Debbrah; J.M. van Schooten, Erik A.W. en Wessel, Paulina A.A.P. Hoetjes, Johannes M. en van Sluis, Wilhelmina J.M. Kuijper, Reginald T.A. en Boender, Debby. de Looff, Bernard A. en Berkel, Femke E.A. Oud, Kees J. en Wilvers, Alexandra M. Huwelijken Groot, Peter en Nauta, Jantje, van Ast, Robbert E.C. en Henkelman, Celeste M. Koijmans, Cornelis en Hiemstra, Jeltje R.M. Overleden Oudeboon, Izaak. Elders overleden Altelaar, Willem F.H. Breed, Alida A., weduwe van van Leeuwen. Dekker, Hendrikus B.M. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergunning te verlenen: Stationsweg 12, C.W. de Wit - uitbreiden woonhuis. Werkendelslaan 56, D.O. Kaal - uitbreiden woonhuis. De ontwerp-besluiten liggen met de bouwplannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 6 mei 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus X, 1850 AA Heiloo. Deze maand wordt u weer in de gelegenheid gesteld om uw klein chemisch afval op een milieuvriendelijke manier te laten verwerken. De gemeente zal met eigen personeel en auto op de vaste inleverpunten aanwezig zijn. Bij deze medewerkers kunt u met al uw vragen over chemisch afval terecht. Wilt u weten waar en op welk tijdstip u de chemokar kunt vinden? Raadpleeg dan de achterkant van de GFT- ophaalkalender. U kunt hierop overigens ook nog eens beknopt terugvinden welke stoffen tot het klein chemisch afval behoren. In de periode van 19 maart t/m 20 april 1993 hebben basisschoolleerlingen deelgenomen aan één van de vele activiteiten van de Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie, en wel een bezoek aan de Stichting Damland te Bergen. De Stichting Damland is het natuurbelevingscentrum in de Damland Polder te Bergen, Noord-Holland. De Stichting bestaat uit vrijwilligers en haar doelstelling is om de bewustwording omtrent natuur en milieu te bevorderen. Zij doet dit door - opvang en revalidatie van vogels; - beheer van een ecologisch weidegebied; - natuur- en milieu-educatie. Er hebben 10 scholen een bezoek gebracht aan Damland, met in totaal 478 leerlingen (groepen 3,4,5,6). De ouders brachten de leerlingen naar Stichting Damland. De activiteit duurde ruim 1 V2 uur. Hoe zag het programma bij de Stichting Damland eruit? Als eerste kregen de leerlingen een korte uitleg door de heer G. Veldman in 'de edukeet' op het terrein van Damland, vervolgens kregen ze een opdracht met een 10-tal vragen. De opdrachten hebben te maken met verschillende aspecten van het leven van vogels. Voor de groepen 3 en 4 was er een kabouterpad en voor de groepen 5 en 6 een speurneuzenpad uitgestippeld op het terrein, van Damland. De groepjes bestonden uit 3 a 4 leerlingen begeleid(st)er. De opdrachten werden in een willekeurige volgorde uitgevoerd. Per opdracht kregen ze 5 a 10 minuten. Na ruim een uur waren de opdrachten voltooid en werden de ervaringen uitgewisseld in 'de edukeet'. Een van de opdrachten was, dat de leerlingen een reusachtig vogelnest moesten maken. Er lagen takken en zakken hooi, daar gingen ze mee aan de gang. Ze vlochten de takken in elkaar, zodat het een stevig vogelnest werd. De volgende groep ging hier weer mee verder, tot alle groepen waren geweest. Het vogelnest had een doorsnede van 21/2 meter. In het vogelopvangcentrum zagen ze hoe de vogels (o.a. zeekoeten) verzorgd worden en waar ze verblijven. (Maar ook de Jan van Gent, de kokmeeuw, de zilvermeeuw, de wilde eend en de blauwe reiger en egels, die in de winter daar overwinteren). De verschillende eieren, nestjes en nestkastjes en het voedsel van allerlei vogels konden ze met elkaar vergelijken. Op het terrein zagen ze ook een klein volkstuincomplex. Langs de rand van het uitgegraven meer op het natuurbouwterrein 'De Weide Nes' staat een vogelobservatiehut, geschonken door het Wereld Natuur Fonds. Vanuit deze hut konden verschillende vogels op en rond het meer bekeken worden met behulp van een verrekijker. De leerlingen hebben ontzettend genoten, het was een zeer leerzame en leuke excursie. Weer een geslaagde activiteit van de Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Welzijn, Emancipatie, Volksgezondheid en Voorlichting vindt plaats op maandag 10 mei 1993 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan ondermeer de volgende punten: - t.k.n. Campagne 'Vrouwen kiezen'; - Vaststelling subsidie 1991/1992 en goedkeuring jaarrekening 1991/1992 Muziekschool Heiloo. In de periode 15 t/m 22 april 1993 hebben de basisschoolleerlingen deelgenomen aan de activiteit 'bezoek aan boerderij' in Heiloo. De groepen werden verdeeld over 3 veehouders uit Heiloo de heren J. Dekker, J. Mooij en P. Kaatee. Aan de activiteit deden 255 leerlingen uit de groepen 1 en 2 mee afkomstig van 7 basisscholen. De activiteit duurde circa 11/2 uur. Hoe zag het programma bij de boerderij eruit? De leerlingen kregen veel te zien en mochten zelf ook veel doen. Ze gaven de koeien voer (korrels) en mochten zelfs de koeien melken. Onder het melken gaven ze wat voer, zodat de koe rustig bleef. In de wei liepen lammetjes en schapen, waar de leerlingen tussen liepen. Van enige angst voor de dieren was gelukkig geen sprake. Dat bleek wel uit het aaien van de dieren. Er werden veel vragen gesteld en beantwoord. De leerlingen speelden tenslotte ook nog in het hooi; dat kan natuurlijk niet achterwege blijven. De leerlingen werden héél leuk ontvangen door de veehouders. Ze hebben ontzettend genoten. Weer een geslaagde activiteit van .de Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie. 'Groenpraat' van de afdeling Groen en Landschap. Het element, dat bepalend is voor het karakter van Heiloo, is de grote rijkdom aan laanbomen en solitaire bomen; ongeveer 12.000 stuks. Als deze bomen worden weggedacht, zal een beeld van een onaantrekkelijke leegte ontstaan. Om de bomen op een efficiënte wijze te onderhouden en voor de toekomst de grote rijkdom van bomen veilig te stellen, zijn beheersplannen opgesteld. In de beheersplannen worden de maatregelen beschreven, die noodzakelijk zijn voor een goed beheer. In dit artikel willen de boomverzorgers (de bomenploeg) iets van hun kennis doorgeven. Want als u weet, dat een boom ook onderhoud nodig heeft, ook sterft en gekapt moet worden, dan kijkt u wellicht in de toekomst met andere ogen naar de boomverzorgers. Bomen stellen ook eisen De eisen, die bomen en boomplantkundigen stellen, zijn: Voldoende ondergrondse groeiomstandigheden. Dit is de belangrijkste voorwaarde voor de ontwikkeling van een gezonde boom met een goed functionerend wortelstelsel. Net als bij de mens moeten de wortels over voldoende lucht en voedsel kunnen beschikken om te overleven. Voldoende bovengrondse ruimte om te kunnen groeien. Ook bovengronds stelt een boom eisen aan zijn leefruimte om tot volle wasdom te komen. Is deze ruimte er niet, dan wordt de boom op een bepaald moment als te groot, te lastig en in de weg staand ervaren. De boom is in een dergelijk geval vrijwel altijd de dupe: er wordt dan gesnoeid, gekandelaard (het terugzetten van de takken tot een halve meter van de stam) of gekapt. Het planten Bij de aanleg of herinrichting van straten of plantsoenen worden waar mogelijk bomen geplant. Zo als u overal in het dorp kunt zien worden bij elke boom twee boompalen geplaatst. De reden daarvan is dat Heiloo dicht bij de kust gelegen is en dus last heeft van harde winden. Door twee boompalen te gebruiken kan de boom niet omwaaien. Na ongeveer 6-8 jaar, als de boom goed vast geworteld is, worden de palen (meestal dan ook verrot) verwijderd en moet de boom het verder zelf doen. Snoeien en wanneer? Het tijdstip van snoeien is sterk afhankelijk van de soort boom, de mate van snoeien en de noodzaak om te snoeien. Sommige bomen zoals b.v. Berk, Esdoorn en Noot mogen alleen gesnoeid worden, als de boom 'zogenaamd' stilstaat: dit is net na de bladval; anders bloeden de bomen dood. Andere bomen kunnen beter in de zomer gesnoeid worden: als de boom het aktiefst is genezen de snoeiwonden het snelst. De voornaamste reden om een boom te snoeien is begeleiding naar volwassenheid. Dit noemen we de begeleidingssnoei. Hierbij wordt de jonge boom op verantwoorde wijze naar zijn volwassen en blijvende vorm toegesnoeid. Dood en beschadigde takken worden weggehaald. Ook takken, die de natuurlijke vorm van de boom verstoren en takken, die niet goed met de boom vergroeid zijn, de zogenaamde 'plakoksels', worden verwijderd. Langs wegen, fiets- en voetpaden worden bomen gesnoeid om te zorgen dat het verkeer en voetgangers geen hinder van bomen ondervinden. Andere redenen om een boom te snoeien zijn; beschadiging, vandalisme, storm e.d. Wondverzorging U zult nog maar zelden een snoeiwond bijgesneden en ingesmeerd zien worden. Ook worden de bomen niet meer chirurgisch behandeld, zoals uithollen, impregneren. Onderzoek heeft uitgewezen, dat deze behandelingen nauwelijks nut hadden voor de boom zelf. Veelal zijn ze daardoor zelfs nadelig benvloed. Het beheer van de aula op de begraafplaats aan de Holleweg is overgegaan van de gemeente naar de Uitvaartverzorging IJmond. De aula is onlangs geheel gerenoveerd. Zo is al het meubilair vernieuwd en is er vloerbedekking gekomen. Tevens is een muziekinstallatie aangebracht. Nu alle werkzaamheden klaar zijn, kan een ieder weer gebruik maken van de aula. Voor informatie kunt u contact opnemen met Uitvaartverzorging IJmond, telefoonnummer 06-0375. Gestart zal worden met de ontwikkeling van de herziening van het bestemmingsplan 'Omgeving 't Loo'. Er is inmiddels een begrenzing gemaakt van dit gebied. Als onderdeel hiervan zal, vooruitlopend op de genoemde bestemmingsplanherziening, door middel van een vrijstellingsprocedure op grond van artikel 19 van de Wet op de ruimtelijke ordening de uitbreiding en aanpassing van het Winkelhof 't Loo worden gemaakt. Wanneer wordt er over gesproken? In de vergadering van de Commissie voor Ruimtelijke ordening en Volkshuisvesting van 11 mei a.s. zal het bouwplan voor de uitbreiding van Winkelhof 't Loo worden besproken. De vergadering is openbaar en zal worden gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis. Aanvang 20.00 uur. Indien u gebruik wenst te maken van het spreekrecht in de Commissie Ruimtelijke Ordening, dan dient u dit vooraf door te geven aan de secretaris van de commissie, de heer L. Bas, telefoonnummer 313 121. Het bouwplan kan tijdens kantooruren van 08.00 - 12.30 uur worden bezichtigd vanaf vrijdag 7 mei a.s. in de bovenhal van het gemeentehuis. Medewerkers van de afdeling VROM zijn dan graag bereid u een toelichting te geven. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Ruimtelijke ordening en Volkshuisvesting vindt plaats op dinsdag 11 mei 1993 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda onder meer staan de volgende punten: - Startprocedure herziening bestemmings plan voor het totale centrumgebied 't Loo e.o. en artikel 19-procedure uitbreiding Winkelhof 't Loo. - Tweede uitwerking van het bestemmingsplan 'Zuid-Oost II'. - Voorbereidingsbesluit in verband met artikel 19-procedure bouw woning aan do Droonecampstraat 13. jic IT

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 4