HAAGSE TRAMS «Éi Johan Blok: Haagse trams Retourtje Wassenaar De culturele commissie Heiloo organiseert een bezoek aan "Tijd van leven, vier eeuwen ouder worden in Nederland". Galerie De Kapberg Dick van Belle - schilderijen en Ada' Strooper - keramische beelden en objecten Oppositie zet zich schrap voor de eindfase!!!! 3de Nationale selectie wedstrijd fietscrossen voor de wereldkampioenschappen Nederland. Aktiviteiten in Overkerck Nivon: excursie naar Urk en Schokland Tennisclub Hogedijk Nipt verlies voor SV de Vrijheid tegen Bergen Victorie groep zeilt weer Ouderen en eigen woningbezit Tennisvereniging Heiloo TV H.S.V. Nieuws TV 't Vennewater Heren Flashing-Vlotman verliezen laatste wedstrijd competitie Duivenberichten Informatie 3e national d.d. 9 mei 1993 te Heiloo Start van het 'groene seizoen' bij de landelijke rijvereniging Heiloo Ponyclub Heiloo en omstreken boekt in competitie wisselend succes AV Trias Open dag bij Atletiekvereniging Trias In Bibliotheek niet alleen boeken F.N.R.S. Manege Groot Wedstrijdnieuws van hengelsportvereniging De Vroegte Wint Bridge club "Sans Atout" PAGINA 6 UITKIJKPOST 5 MEI 1993 Hl 1 II \A(M- THAMM.VU'UIKI l N AN IKf.4 T« YI lil 1+1 N KHIAN Hl UK HEILOO - Onlangs is bij uitgeverij El- mar verschenen het boek 'Haagse trams'. Het boek werd samengesteld door Johan Blok uit Dieren en behan delt zoals de subtitel reeds aangeeft het Haagse trammaterieel van 1864 tot he den. Al het trammaterieel dat bij de Haagse Tram Maatschappij, de H.T.M., en haar voorlopers heeft gereden wordt besproken. Begonnen wordt bij de eerste paardetramrijtuigen in 1864, daarna worden stoomtram, accutram en electrische tram uitgebreid beschre ven. Ook werkmaterieel en museum trams komen aan bod. De informatie wordt gecompleteerd door tabellen, ma terieel en (soms wat klein afgedrukte) si tuatietekeningen. Het is een boek voor de wat meer in techniek geïnteresseerde liefhebber. De foto's zijn ondergeschikt aan de tekst en hebben hoofdzakelijk als doel te tonen hoe een bepaald type tramrijtuig er uit zag of wat er zoal aan werd verbouwd of gewijzigd. Voor de liefhebber die van al het Haag se trammaterieel, vanaf het eerste paar- detramrijtuig tot de nieuwste dubbelge- leide tram, alle detaisl als leveringsdata, verbouw, ombouw en dergelijke wil we ten, is dit in de boekhandel verkrijgbare boek onmisbaar. Ad van Kamp Nu het onderwerp trams toch aan de or de is, willen wij van de gelegenheid ge bruik maken om het in november 1992 verschenen boek 'Retourtje Wassenaar' onder de aandacht te brengen. Het boek werd samengesteld door Ad van Kamp uit Heiloo, die reeds meerdere uitgaven op tramgebied op zijn naam heeft staan. 'Retourtje Wassenaar' haalt herinnerin gen op aan de interlocale electrische tramlijn Den Haag-Wassenaar-Leiden van de Haagse Tramweg Maatschappij. Helaas werd deze populaire tramlijn op 9 november 1961 opgeheven en vervan gen door een N.Z.H.-buslijn. Na een beschrijving van de geschiedenis van de lijn en het materieel, toont het boek aan de hand van veelal op groot formaat afgedrukte foto's hoe de 'Gele Tram' de Residentie via Wassenaar met de Sleutelstad verbond. Veel mooie fo to's, echt een kijkboek voor de liefheb ber van oude stadsgezichten en van trams. Het boek is verkrijgbaar in de boekhan del of direct bij de schrijver, A. van Kamp, Heersmeeth 14 te Heiloo (tel. 331291); prijs 36,95 (ev. incl. toe zending). Redactie Uitkijkpost HEILOO - Dit is een schitterende infor matieve tentoonstelling in het Amster dams Historisch Museum. Deze excursie is gepland op dinsdag 25 mei a.s. Onze groep (max. 25 pes.) krijgt een speciale rondleiding. We gaan dit keer per trein, omdat het museum op loo pafstand van het Centraal Station ligt en ook makkelijk per tram bereikbaar is. De tentoonstelling is specifiek op ons oude ren toegesneden en we verwachten dat de groep van 25 mei volgeboekt wordt. De culturele commissie is dan gaarne bereid een extra bezoek te organiseren op dins dag 1 juni (minimaal 15 deelnemers). De reiskosten zijn voor eigen rekening; de kosten voor entree, rondleiding en kof fie bedragen 10,-. Inlichtingen en bespreken bij B.M. Dekker, Ewisweg 108, tel. 333248. B.g.g. M.W. Maas, Ter- meijen 117, tel. 333764. Expositie J.B. Kamp (1884-1953) Gale rie De Kapberg prijst zich gelukkig door de erven Kamp in de gelegenheid te zijn gesteld een expositie samen te stellen van een keuze uit het werk van deze boeien de kunstenaar, die zich op vele gebieden van de kunst bewogen heeft. De expositie zal op zaterdag 8 mei om 15.00 uur worden geopend door de heer Willem Uittenbogaard. De expositie duurt t/m 13 juhi. Openingstijden: za terdag en zondag van 13.30-17.00 uur. Deze expositie zal worden geopende op zondag 9 mei om 15.00 uur, en is daar na nog te bezichtigen tot en met 6 juni. Bij galerie Nu, ty.v.d. Veenstraat 48, Castricum. HEILOO - Het wordt zeer spannend de komende weken als de eindstand moet worden opgemaakt voor de tweede helft en voor het algemeen kampioenschap over het hele seizoen '92-'93. De kemp hanen Cor van Etten en Peter Fol- kertsma gaven elkaar in de voorlaatste ronde niets toe door allebei hun partij te winnen, zodat naar aller waarschijnlijk heid een laatste prachtig schaakgevecht zal zijn hun onderlinge partij, die de ware kampioen moet aanwijzen. Het is sinds jaren niet meer zo spannend ge weest bij het bepalen van de clubkampi oen. Door het wegvallen van Dhr. Slob in het tweede gedeelte van het seizoen is de strijd om het kampioenschap zeer spannend geweest. In de B-poule is het ook nog zeer hectisch om de diverse promotieplaatsen. Daar vechten om de laatste twee promotieplekken nog 5 clubgrootmeesters te weten Hassink- Niehaus-v.d. Werff sr. v.d. Wal en Ebregt. Uitslagen d.d. 27-5-1993: Lindenhovius-van Etten 0-1, Folkertsma-Rey v. Buuren 1-0, Maas- Heeringa V2-V2, Alleman-v. Hoek 1-0, Manni-Kerst V2-V1, Jongkind-Jonkheer 1-0, v. Lienen-Langereis afg., v.d. Werff-Plas 1-0, Hassink-v.d. Wal afg., Koenders-Ebregt 0-1, Niehaus-KIein 0-1, Alleman-Blom 1-0, v.d. Zwart-v.d. Brink'/2-'/2Ooyevaar-Hoogerwerf '/2-'/2, Obdam-Vonk 1-0, Beyers-Witte 1-0, v. Stee-Moll 1/2-'/2. HEILOO - Op zondag 9 mei wordt op de totaal vernieuwde crossbaan van F.C.C. "Boscrossers" in het sportpark Het Vennewater te Heiloo de beslissen de derde selectie wedstrijd voor deelna me aan de wereldkampioenschappen 1993 te Schijndel gehouden. Alle leden en aanhang van de Boscrossers zijn al maanden bezig de fietscrossbaan, welke tussen kerst en nieuwjaar '92, totaal veranderd is, in prima staat te brengen, zodat de 550 deelnemers een prima ge prepareerde crossbaan kunnen berij den. Vooral de laatste weken moest er nog van alles gebeuren rondom de baan. Ook de kantine werd van binnen helemaal opgeknapt. Bij het sportcom plex 't Vennewater zal het a.s. zondag dan ook een drukte van belang zijn waar de omgeving misschien iéts last van kan hebben en waarvoor het bestuur van "De Boscrossers" zich ver ontschuldigt. Maar het is nu eenmaal zo, dat geen één vereniging bij wedstrij den zonder publiek kan. Zaterdag 8 mei is er vanaf 14.00 uur trainen welk vrij toegankelijk is voor het publiek. Zondag 9 mei begint de wedstrijd om 10.30 uur. Na 13.00 uur is de toegang voor publiek gratis. Daar deze wedstrijd de enigste grote thuiswedstrijd is die F.C.C. "De Boscrossers" dit jaar mo gen organiseren, hopen zij dan ook op een geslaagd evenement. Mevr. J. Wuyster komt de wedstrijd openen!!! Zij is wethoudster van sport zaken van Heiloo. HEILOO - 20 en 27 April jl. kwamen de kinderen uit groep 5 en 6 van de Willi- brordusschool naar het verzorgingshuis .Overkerck'. Er was een projekt, solida riteit tussen de generaties, dit was in het kader van het jaar voor ouderen. 20 April was het eerste bezoekje van ve le kinderen in een verzorgingshuis. In de recreatiezaal werd het één en ander ver teld over het wonen en de aktiviteiten in het huis. Daarna kregen de kinderen in groepjes een rondleiding door het huis. Ze konden een kamer van een be woonster bezoeken en vragen stellen aan de bewoner. Deze vragen waren erg goed voorbereid. Verder konden ze een kijkje nemen in de keuken, kapel en bibliotheek en de verzorgingsafdéling. Het spannendste was dat ze even in de rolstoel mochten en de badlift had ook grote aftrek. 27 April kwamen dezelfde groepen weer naar verzorgingshuis .Overkerck'. Deze middag begon met een optreden van het duo .Double One' die 3 hele oude lied jes 'zongen en zichzelf begeleiden met gi- taat en mandoline. Verder was er veel samenzang van 't Overkercks gemengd koor en groep 5 en 6 Willibrordschool. De kinderen verrasten ons nog door di verse liedjes ook uit te beelden en als topper een moderne baby-rap en disco- music. Het was een verrassende mid dag, met veel vrolijkheid, zang en spon taniteit. HEILOO - Op zondag 9 mei a.s. orga niseert de afdeling Heiloo van het Nivon een excursie voor de leden van de geolo- giegroep en andere belangstellenden in oude geschiedenis. Allereerst wordt een bezoek gebracht aan het museum Schok land in Emmeloord, waar o.a. een com pleet skelet van een onlangs in Siberie opgegraven mammoet te bewonderen valt. Daarna volgt een rondleiding door het 'Van der Lijn reservaat' in Urk (kei- leemafzetting) en tenslotte zal de gesteen- tetuin op Schokland zelf kunnen worden bekeken. De tocht gaat per eigen vervoer: opgave vooraf is noodzakelijk, mede in verband met het indelen van de auto's, bij Joop Koorn (tel. 334001); b.g.g. bij Piet Post- ma (tel. 330721). Verzamelen om 8.30 uur bij de Beun in Heiloo. Meenemen: lunchpakket/drinken ep eventueel museum/65 kaart. De kosten bedragen: entree museum Emmeloord 12,50 resp 10,00, en v.d. Lijnreser- vaat 2,50 p.p. Voor het meerijden be taalt men 12,00 p.p. N.B. De in het seizoenprogramma aan gekondigde rondwandeling door Enkhui zen is uitgesteld tot 23 mei a.s. Nadere aankondiging over deze excursie volgt. EGMOND - Competitie uitslagen, zater dag 1 mei: Heren Hogedijk l-'t Woud 1 2-4, Hogedijk 2-H.T.C. 2 4-2, Hogedijk 3-Wognum 2 5-1, DEM 4-Hogedijk 4 3-3, Hogedijk 5-Sigma 1 5-1 Obdam 4-Hogedijk 6 Gemengd: Anonymus 1-Hogedijk 1 1-4, Hogedijk 2-Bakkum 1 1-4, Hogedijk 3-Oudorp 2 1-4, Berk 1-Hogedijk 4 0-5, Hogedijk 5-Kwadijk 3 4-1, DEM 4-Hogedijk 6 0-5. Vet. gemengd: Hogedijk 1-Forbo 11-3, Hogedijk 2-Anonymus 1 2-2. Vet. Heren 35+ Hogedijk 1-Zeswielen 1 3-1, Hulk 2-Hogedijk 2 j 1-3. Gem. jeugd t/m 12 jr. Bakkum 2-Hogedijk 1 1-5, Dijkzicht 2-Hogedijk 2 6-0. Meisjes 12-15 jr. Limmen 1-Hogedijk 1 2-4. Jongens 12-15 jr. Limmen 1-Hogedijk 1 0-6. Zondag 2 mei GenTengd: 't Woud 1-Hogedijk 1 3-5, Hogedijk 2-Uitgeest 6 7-1, Assumburg 4-Hogedijk 3 0-8, Bakkum 8-Hogedijk 4 0-8, Hogedijk 5-Bergen 3 1-7. Heren Hogedijk 1-Santana 3 3-3, Drie- ban 1-Hogedijk 2 5-1, Hogedijk 3-Langedijk 2 3-3. Heren 35+ Hogedijk 1-DeGouw 1 4-2, Hogedijk 2-Wijde Wormer 2 6-0, Wijde Wormer 1-Hogedijk 3 0-6, Juliana 3-Hogedijk 4 5-1, Hogedijk 5-Nieuwe Brug 1 0-6. Gemengd 35+ Hogedijk 1-Elckerlyc 4 5-0. Junioren Bergen 1-Hogedijk 1 5-3. Competitie bijna halverwege Na de le inhaaldag op Koninginnedag en het afgelopen weekend - de 3e competi tieronde - kan een betrouwbare balans worden opgemaakt en een voorzichtige prognose voor de toekomst worden gedaan. In de zaterdag-/distriktscompetitie gaat het niet goed met Heren 1. Wederom ver lies. Ook het meespelen van good old Ben Hamberg mocht niet baten. Alle zeilen zullen bijgezet moeten worden, om het vege lijf in de 2e klasse te redden. Ge mengd 1 won twee van de drie wedstrij den en lijkt zich in de le klas te zullen^ handhaven. Gemengd 2, uitkomend in de' 2e klas, verloor alle drie de wedstrijden, zij het met gering verschil. Het le gemengde zondagteam -het vlag- geschip van de club- blijft het prima doen. Na de inhaalwedstrijd vand e le speeldag met 6-2 te hebben gewonnen van Monnickendam 3, werd zondag jl. een zwaar bevochten overwinning op 't Woud 1 behaald (5-3). Opmerkelijk goed presteert ook gemengd 2. Het team van aanvoerder Leon Ter voort behaalde drie sprekende overwin ningen. In de kategorie 'Heren 35 zegevierde het team van captain Jan Veldhuizen, Hogedijk 2, voor de derde achtereenvol gende keer. Ook in de dames distriktscompetitie, de dinsdagcompetitie, gaat het de beide Hogedijk-teams yoor de wind. Zowel het le (4e klas) als het 2e (5e klas) team staan bovenaan. HEILOÓ - Schietvereniging De Vrij heid uit Akersloot is er afgelopen dins dag niet in geslaagd de punten in Akersloot te houden tijdens de schiet wedstrijd tegen de gasten uit Bergen van de gelijknamige schietclub aldaar. Al hoewel de start uitstekend was van de Akersloters, wist Bergen vooral in de er eklasse voor de nodige punten te zorgen en met minimaal verschil van slechts 3 punten wisten zij hun gastheren voor te blijven. Deze wedstrijd tegen Bergen was de laatste uit de z.g. Vierkamp, tus sen SV De Vrijheid en Prins Hendrik uit Egmond aan Zee, en de al eerder ge noemde SV De Vrijheid uit Bergen en uit Akersloot en deze vierkamp werd wederom gewonnen door Egmond en Akersloot mag er trots op zijn dat zij er in geslaagd zijn om deze vereniging in eigen huis te kloppen enkele weken terug. Na deze vierkampwedstrijd resteren er nog twee onderlinge kompetitie wedstrijden waarna de koningsschutter bekend zal worden gemaakt en gezien het feit dat er vooral in de Ereklasse zeer slecht geschoten is dit jaar, zal een verrassing niet uitgesloten zijn en zal wellicht op de laatste avond pas bekend worden wie zich een jaar lang konings schutter van Akersloot mag noemen. De resultaten van afgelopen week waren als volgt: G. Jak 97 pnt. H. Bosman 94 pnt. H. Leijen 92 pnt. A-klasse: Sj. Kerssens 98 pnt. H. Jak 98 pnt. P. Tijmes 97 pnt. B- klasse: F. Ruigewaard 95 pnt. C. Groen 94 pnt. N. Oud 94 pnt. C-klasse: IJ. Kaptein 92 pnt. S. Melker 91 pnt. C. Stoop 90 pnt. HEILOO - Na een winter van schuren, krabben en verven waren de boten van de scoutinggroep Victorie dit weekend klaar om te water gelaten te worden. Vanaf het terrein aan de Westerweg werden de acht boten van de groep ver voerd naar de tewaterlaatplaats in Akersloot. Vandaar werden ze door de zeeverkenners overgevaren naar het aan het Alkmaardermeer gelegen scouting- centrum ,De Stierop'. De groep deelt deze tot scoutingcentrum omgebouwde boerderij met een aantal andere zeeverkennersgroepen uit de re gio. Er kan elk weekend gekampeerd worden, en de boten liggen er in een speciaal voor de scouts aangelegde ha ven klaar om uit te varen op het meer. De verkenners; dit zijn meisjes en jon gens in de leeftijd van elf tot en met "Ijf- tien naar, fietsen elke zondag naar De Stierop om te zeilen. Ze zijn dan de hele dag op het meer om waterspelen met de boten te doen of om vrij rond te zeilen. Ze blijven ook vaak een weekend kam peren. Vooral het Pinksterweekend is altijd een groot succes. Alle scouting groepen zijn dan aanwezig.' Ongeveer honderdvijftig verkenners maken er met elkaar een groot feest van. De oudere le den, in de leeftijd van zestien tot en met drieentwintig, bepalen zelf wanneer ze zeilen. Zij hebben naast de stalen lelie- vletten ook een houten boot tot hun be schikking. Ook de jongste leden van de groep maken regelmatig gebruik van de boten. Deze welpen, kinderen van zes tot en met elf jaar, zeilen een paar da gen per jaar onder begeleiding van de oudste groep. Voor verdere inlichtingen over de Victo rie groep kunt u contact opnemen met de fam. Röling, tel. 072-332749 of groepsvoorzitter Bas Swüste tel. 072-335521. Uit het rapport: "Inkomen en eigen woningbezit van ouderen" van het ministerie van VROM (mei 1991) blijkt dat het eigen woningbezit van 65- plussers landelijk rond de 30 pro cent ligt. Yerwacht wordt, dat het aantal ou dere huishoudens met een eigen wo ning tussen nu en 2010 verder zal toenemen. In februari 1990 besloot de Zeeuwse raad voor Ouderen (ZRO) een pro ject op te zetten voor ouderen met een eigen huis. Met dit project heeft de Zeeuwse Raad voor Ouderen de oudere eigen woningbezitters geïn formeerd over mogelijkheden van onderhoud, verbetering en aan passing. Doel van het project was te onder zoeken of ouderen met een eigen huis behoefte hebben aan informatie en advies over onderhoud, aanpassing en verbetering van de woning. De achterliggende gedachte daarbij was dat (vroeg-)tijdige maatregelen het zolang mogelijk zelfstandig blijven wonen, kunnen bevorderen. De Zeeuwse Raad van Ouderen gaf naar aanleiding van dit onderzoek een brochure uit. Titel: "Op onder zoek in eigen huis". Deze ligt ter in zage op het Senioren Info Centrum. Graag zijp wij bereid u meer infor matie over dit onderzoek te verstrek ken, u kunt bellen naar, of binnenlopen bij het: Senioren Info Centrum, Westerweg 294, Heiloo, tel. 331297, bereikbaar op werkdagen van 9.00-12.00 uur. HEILOO - In een sportieve wedstrijd te gen Alkmaar-Guardians ging het in de eerste helft steeds gelijk op, nu eens stond Alkmaar voor dan weer Heiloo, het ver schil was nooit meer dan 4 punten. De rust werd bereikt met de gelijke stand 38-38. Na de rust liepen de Guardians langzaam uit, in de tiende minuut was de stand 51-55 voor Alkmaar en deze trend zette zich door, de Guardians bleven scoren en Flashing-Vlotman kon maar niet dichter bij komen. Aan beide kanten werden weinig fouten gemaakt, aanvallen werden goed afgewerkt, de wedstrijd was het aanzien meer dan waard. Bij de stand van 65-76 voor de Guardians zette Flashing- Vlotman haar slotoffensief in, Arno Jün- ger maakte z'n tweede drie punter van de wedstrijd, maar Alkmaar hield het hoofd koel. In de laatste minuut van de wedstrijd scoorde Flashing nog wel 6 punten, maar de winst bleef in Alkmaar, met een eindstand van 85-76 voor de Gu ardians. Ondanks het verlies kon Flas hing terug zien op een prima wedstrijd, de ingezette weg in de laatste wedstrijden van goed spel en de wil om tot het eind toe er voor te blijven knokken, geeft goe de vooruitzichten voor het volgende sei zoen als coach Huib Hartman tenminste instaat is om z'n ploeg bij elkaar te hou den. Topscorers bij Flashing-Vlotman waren Arno Jünger met 23, Huib Hart man met 15, Armstrong Okobia en Mar- tijn Bakker met 10 punten. HEILOO - De resultaten van onze zo.n- dagteams zijn ronduit uitstekend te noe men op deze koude zondag. Heiloo 1 won makkelijk van Alkmaar 5. Alle en kelpartijen werden gewonnen. De enige die een set af moest staan was Niels Po land. Toch wist hij zijn partij in drie sets te winnen. De enige partij die voor Alkmaar een overwinning betekende was'een mixed partij. Einduitslag 7-1. Dit team draait goed mee in de vijfde klasse. Team 2 en 3 wonnen beiden met 8-0 en zijn daardoor nog in een zeer kansrijke positie om bovenin mee te draaien. Ook het jeugdteam won zijn derde wedstrijd. Ditmaal verloor Oudorp met 7-1 van onze jongeren. Er is nog volop kans voor de bovenste plaats. Volgende week is de wedstrijd tegen St. Pancras, de me dekoploper. De overige kompetitieuitslagen luiden: damesdistrictskompetitie van 27 april: Heilool-Limmen 1 2-4; Heiloo 2-Castricum 3 2-4; Heiloo 3-Assumburg 1 1-5; Heiloo 4-Zijpken 2 2-4. Zaterdagdistriktscompetitie van 1 mei: Heiloo hr.l-Julianadorp 1 2-4; Heiloo hr.2-Juliana 3 0-6; Heiloo hr. 3-Zeswielen 6 6-0; Heiloo vet.hr. 35 1-Castricum 1 1-3; Heiloo vet.hr. 35 2-Akersloot 13-1; Heiloo vet.hr. 35 3-LTVZ 1 2-2; Heiloo vet.hr. 35 4-Santana 1 0-4; Heiloo vet.hr. 50 1-Heb Durf 13-1; Heiloo vet.gem. 35 1-Medemblik 1 2-2. Zondagdistriktscompetitie van 2 mei Heiloo sen.gem. 1-Kwadijk 1 0-5; Hei loo sen.gem. 2-Uitgeest 1 0-5; Heiloo heren 18+ l-'tOghe 1 4-2. Zaterdag- jeugdkpmpetitie van 1 mei Heiloo gem. jeugd t/m 14 1-HTC 2 3-3, Heiloo gem. jeugd t/m 14 2-Westerhout 2 4-2, Hei loo gem. jeugd t/m 18 1-LTVZ 1 0-6, Heiloo meisjes 12-15 jr. 1-Hoorn 1 2-4. Heiloo jongens 12-15 jr. 1-Pancras 1 4-2, Heiloo jongens 15-18 jr. 1-Dijkzicht 2 1-5. HEILOO - Na een week met heel mooi weer waarin de duiven optimaal kunnen worden voorbereid was dan zaterdag 1 mei weer een duivenvlucht voor de Luchtpost Heiloo vanuit Strombeek (B). De duiven werden om 8.30 uur ge lost met kalme zuid-westen wind. De aankomst van de eerste duif was om 10.42 uur en wel bij Hein Schouten een mooi verjaarscadeau voor deze liefheb ber. De tweede duif was voor de Comb. Molenaar en de derde duif voor de Comb. Jan Ranzijn de vierde duif voor de Comb. Molenaar en de vijfde duif voor Sjaak Bakker. Mannen gefelici teerd. Het was een snelle vlucht en bij het uitslaan van de klokken waren dan ook alle duiven op hun hokken terug. De liefhebbers kunnen nu in alle rust weer hun duiven prepareren voor de volgende vlucht op 8 mei a.s. HEILOO - FCC De Boscrossers. Alle nationale licentiehouders: girls, experts, cruisers en superclass 20+ en 24.kun nen deelnemen. De wedstrijd telt voor de nationale Van Kuringen Assurantiën Trophy 93 en voor de GT team competi tie. Inschrijving is op de wedstrijddag: van 08.00-09.00 uur voor club- en facto- ryteams tot 09.30 uur. Training: za. 8 mei: 14.00-15.00 uur vri je training, 15.00-17.00 uur starthek- training, 18.30-20.00 uur starthektraining. Zo. 9 mei: 08.15-10.00 uur: starthektraining, 10.00-10.15 uur training voor 6 t/m 9 jarigen. Aanvang wedstrijd 10.30 uur: rijders en rijdsters en kinderen t/m 12 jaar hebben gratis toegang, overigen 6,- p.p. Beperkt mogelijk op parkeerplaats en groenstrook sportpark, toiletwagen en koud stromend water aanwezig, geen electra. Kosten 10,00 per overnach ting per caravan, kampeerwagen of tent. - Via VVV Heiloo, telefoon 072-3319659/333719. - Motel Heiloo, telefoon 02205-2244. - Camping Heiloo, De Omloop 24, Heiloo, tel. 072-331950. Nadere informatie te verkrijgen bij Mw. de Groot, tel. 072-334661. HEILOO - De derde competitie 'week is alweer achter de rug. Bij de dameskring competitie pakte het tweede en het ze vende team de volle winst van 4-0. Het enige team wat zaterdagavond competi tie speelt deed hetzelfde en won met 8-0 van het Zaanse KZTV. Het jeugdige herenteam HSV1 (landelijke comp.) moest op koninginnedag de inhaal wedstrijd tegen Monnickendam spelen, waar zij een sterke 5-1 overwinning van daan haalden. Afgelopen zondag tegen Bakkum werd dit echter een 2-4 neder laag, waarbij aangetekend moet worden dat er met twee invallers gespeeld moest worden die hun uiterste best hebben ge daan en hun dubbele partij zeer sterk te genstand boden, doch niet winnend konden afsluiten. Verdere uitslagen zijn: dames kring competitie: 2e kl. Limmen2-HSVl 1-3, 3e kl. HSV2-Hoogendijk3 4-0, 3e KL. HSV3-Groetinckel 3-1, 4e kl. Heiloo3-HSV4 2-2, 4e kl. HSV5-Akersloot7 1-3, 5e kl. Hoogendijk7-HSV6 3-1. 5ekl. HSV7-Raakvlakl 4-0, 6ekl. NoordEnd 5-HSV8 3-1. Dames district competitie 4e kl. HSV1-Westerkogge 1 3-3. Zaterdag district competitie: Meisjes t/m 15 Deuce 1-HSV1 3-3, ge- mened H.H.W. 3-H.S.V.l 1-4, Heren KLTV 3-HSV 1 2-4, HSV 2-Beemster 2 3-3, HSV 3-Raakvlak 1 6-0, HSV 4-Neck 8 4-2. Veteranen HSV 1-Swaegh 0-4, Gieteling 1-HSV 2 0-4, Juliana 2-HSV 3 1-3. Zaterdagavond competitie: Gemengd HSV 1-KZTV 1 8-0. Zondag district competitie: Warmenhuizen 1-HSV 1 1-5, HSV 2-Langedijk 1 3-3. Zondag Landelijke competitie: Heren: Monnickendam 3-HSV 1 1-5, Bakkum 1-HSV 1 4-2. Gemengd 35+ HSV 1-Limmen 2 4-1. HEILOO - De landelijke rijvereniging Heiloo organiseert haar eerste buiten wedstrijd op zondag 9 mei a.s. De wedstrijd staat geheel in het teken van de dressuur. Combinaties van de eigen ver eniging, maar ook van landelijke rijve- renigingen uit geheel Noordholland hebben ingeschreven. Er wordt gereden in de beginnersklasse, de klassen licht, midden en zwaar. Om de afdelingsdres- suur te promoten heeft "Heiloo e.o." een viertalcompetitie georganiseerd. Het gaat daarbij om vier wedstrijden en wel op 9 mei, 16 juni, 14 juli en het C.H. op 1 au gustus a.s. Tijdens het grote C.H. op 1 augustus, dat wederom gehouden wordt op de terreinen aan de Dors en het Maal water vindt de bekendmaking van het beste viertal plaats. De individuele dres suur en de afdelingsdressuur op 9 mei a.s. vinden eveneens plaats op de terreinen aan het Maalwater. De aanvangstijd is 09.30 uur. Tijdens het middagprogram ma worden de aangespannen rubrieken verreden. Voor beide evenementen heb ben veel combinaties zich ingeschreven. De toegang is gratis. De wedstrijden op 16 juni en 14 juli zijn avondwedstrijden en beginnen om 18.00 uur. HEILOO - Uitslagen TexelconcOurs 1 mei:* Rijb. 1 B. dress, le Jeanine Luybe 135 pnt., 5e Chantal Huisman 122 pnt., Rijb. 2 LI dress. 3e Jenny Beukeveld 122 pnt., Rijb. 3 Ml dress, le Janneke Peelers 121 pnt., Rijb. 5 B. dress. 2e Suzanne Groot 117 pnt. B.springen 5e Janneke Peeters. Uitslagen Texelconcours 2 mei: Rijb. 1. B.dress, 2e Monique Hoogland 130 pnt., 4e Jeanine Luybe 126+ pnt., Rijb. 2 B.dress; Tamara Meyer 124 pnt., Chantal Huisman 122 pnt., Mar leen v. Diest 118 pnt.; Rijb. 3 B.dress, le Monique Hoogland 134 pnt.; Rijb. 4 B. dress, le Tamara Meyer 130 pnt., LI dress. 2e Jenny Beukeveld 125 pnt. Rijb. 6. Ml dress, 3e Janneke Peéters 124+ pnt., M2 dress, le Renske v. Vliet 118 pnt. L.stijlspringen le Janneke Peé ters. HEILOO - Als drie speelweekeinden re presentatief zijn voor het verloop van de tenniscompetitie, dan is de uitkomst voor de topteams van "Het Vennewater" nog al wisselend. Hele goede wedstrijden en resultaten worden afgewisseld met mati ge en slechte. Het gemengde zondagteam onder aanvoering van Inge van Soest haalde de maximale score binnen. Tegen. Elzenhagen I werden alle partijen in twee sets gewonnen. Heren I daarentegen had een off day: tegen Enkhuizen I was de uitslag 1-5. De zaterdagheren deden het beter: 4-2 tegen Uitgeest I. In de wat lagere regionen doen vooral de derde teams het goed. In de zondagcom petitie wonnen Ton Sikkens c.s. met 5-1 van Westzaan I, bij de zaterdagheren won het derde o.l.v. Cor van Etten voor de derde achtereenvolgende keer, nu met 4-2 van Oudorp 6. Heren IV op zondag kon een 3-1 achterstand in de dubbels ge lijk trekken en eenzelfde 3-3 uitslag boek te Vennewater 5 van G.J. de Boer tegen Westerhout II. Andere uitslagen, gemengd zaterdag: Vennewater III - DEM II 4-1; Vennewa ter IV - Hulstenaar IV 4-1; Vennewater V - Zaanstad VII 4-1; Vennewater VI - LTVZ V 4-1. Veteranen: Vennewater- Elckerlyc 1-3. Heren zaterdag: Vennewater IV- Westerhout IV 0-6; Vennewater VIII- Winnenum III 4-2; Vennewater IX-Berk V 2-4. Jeugd zaterdag: gemengd t/m 14 jaar Vennewater I-Swaegh 6-0; jongens t/m 15 jaar Vennewater I-Balletuin I 3-3. Dames kring, derde klasse: Vennewater VI-Heerhugowaard III 4-0; vierde klas se; Vennewater IX-Groetincke 2-2; Ven newater X-Heehugowaard VIII 3-1; Vennewater XII-Noordend 3-1. HEILOO - In Beverwijk werden afgelo pen zaterdag diverse meerkampen geor ganiseerd voor C/D junioren. Een flinke afvaardiging van atletiekvereni ging Trias was aanwezig en zorgde voor enkele mooie prestaties. Het beste resul taat kwam op naam van Marga Marga ret die bij de C-meisjes het werpblok won en tevens het clubrecord kogelsto ten verbeterde tot 12.20 m. Een eerste plaats was er ook voor Marjolein Knaap bij het springblok voor meisjes D, ter wijl Sabine Graas in dezelfde categorie tweede werd in het werpblok met o.a. een prima speerworp van 26.08 m. Der de plaatsen waren er voor de D-jongens Ruud Pilkes en Floris Bruin in de werp- blokken. De eerste wedstrijd in de veteranencom- petitie werd zondag in Amersfoort ge houden. Trias was hier met een damesploeg vertegenwoordigd, waarbij de beste prestatie werd geleverd door Annet van der Tholen, die de 800 meter won in 2.28.9 min. Marian Oud was snel op de 100 meter met 14.4 sec. en Jolanda Brasser wierp de discus 35.74 m. ver. Erna Hopman liep tenslotte de 300 meter in 11.27.7 min. HEILOO - Atletiek ook jouw sport! Op zaterdag 8 .mei houdt A.V. Trias een open dag, speciaal bedoeld voor jon gens en meisjes van 6 tot en met 15 jaar. Op de fraaie kunststof atletiekaccom- modatie aan het Maalwater te Heiloo kan de jeugd op die dag meedoen aan een wedstrijd in lopen (sprint), werpen (bal of speer) en springen (ver). Boven dien wordt voor iedereen, dus ook voor ouders en andere belangstellenden een z.g. "coopertest" gehouden. Dit is een 12 minuten durende loop, waarna aan de hand van de afgelegde afstand de conditie kan worden bepaald. Voor de jongste jeugd van 6 tot en met 11 jaar beginnen de wedstrijden om 11.00 uur; voor jongens en meisjes van 12 tol en met 15 jaar is de aanvangstijd van de wedstrijden om 11.45 uur. Om mee te doen kunnen zij zich tot een half uur vóór de wedstrijden laten in schrijven bij het wedstrijdsecretariaat op de atletiekbaan. De deelname is gra tis. Voor nadere informatie over de open dag, maar ook over alle andere ak tiviteiten van atletiekvereniging Trias: tel. 072-332647. Atletiek, óok jouw sport!!!! HEILOO - De openbare leeszaal van onze gemeente mag er wezen. De bezoe ker van het gebouw aan het Malevoort is steeds weer verbaasd over de grote en op hoog peil staande sortering boeken, die dahr te vinden is. Naast wereldliteratuur zijn er ook boe ken over biljarten, voetbal, kaartspelen, handwerken, geschiedenis, geneeskun de, wetenschappen en muziek. En on getwijfeld kunnen er aan dit rijtje nog heel wat andere specialismen worden toegevoegd, die in de leeszaal te vinden zijn. Leeszaal dekt de lading niet meer, die zich op het Malevoort bevindt. Men kan er ook terecht voor het lenen van een vi deoband (in deze dagen is de video over het koningshuis erg actueel) of van de laatst verschenen CD. En dan zijn er nog de binnen- en buitenlandse tijd schriften en de knipselmappen over ge selecteerde onderwerpen. Wie meer wil weten over hetgeen de openbaar leeszaal van Heiloo te bieden heeft, kan op don derdag 6 mei om 2 uur tercht in gebouw Het Trefpunt aan de Westerweg 294. De directrice van de leeszaal, mevrouw A. Timmer, zal dan voor de 50-plussers iets vertellen over haar werk en ze zal ook veel uit de leeszaal meenemen om aan de aanwezigen te laten zien. Voor een beperkt aantal deelnemers aan deze bij eenkomst van de voorlichtingscommis sie ouderenwerk wordt op 13 mei een excursie naar de openbare leeszaal geor ganiseerd. De kosten voor 6 mei bedra gen 2,50 inclusief een kopje koffie. BOEKEN, VIDEO, CD HEILOO - waar vindt u boeken over biljarten, voetbal, kaartspelen, hand werken en andere hobby's? En waar kunt u terecht voor een video over het Koningshuis? Waar vindt u de muziek, waar u al zolang naar zocht? De bibliotheek heeft ook voor ouderen meer te bieden dan men denkt. Wie daarover meer inlichtingen wenst, kan op 6 mei om 2 uur terecht in Het Tref punt, Westerweg 294. Mevrouw A. Timmer, directeur van de openbare leeszaal, zal dan op een bij eenkomst van de voorlichtingscommis sie Ouderenwerk iets over de bibliotheek vertellen en vooral laten zien en horen. Toegangsprijs 2,50, in clusief eeq kopje koffie. Sporthal 't Vennewater Donderdag 6 mei: van 14.00 tot 15.30 uur: Stichting Oude renwerk, sportinstuif. van 16.30 tot 17.45 uur: Effect, volley bal. van 19.00 tot 23.15 uur: KNVB, zaal voetbal. Vrijdag 7 mei van 19.00 tot 23.15 uur: KNVB, zaalvoetbal. Zaterdag 8 mei: van 10.30 tot 12.30 uur: div. clubs, zaal voetbal. van 15.30 tot 21.30 uur: Telephone Stars, Z.V. toernooi. Zondag 9 mei van 10.00 tot 15.00 uur: D.ST.J, Volleybal. Maandag 11 mei van 19.30 tot 20.30 uur: KNVB, zaalvoetbal. Woensdag 12 mei: van 16.30 tot 17.30 uur: Gem.perso neel, volleybal. van 19.00 tot 23.00 uur: Aris de Wit (toernooi), zaalvoetbal. HEILOO - Op 30 april jl. koninginne dag werd er een springwedstrijd verre den voor de junioren en senioren van Manege Groot. Er kwamen 33 kombi- naties aan de start in twee verschillende groepen, de eerste groep sprong het lage parcours van 50 cm, de tweede, meer gevorderden groep sprong het hogere parcours van 90 cm. Er werd beoordeeld op foutloos waarna een barrage volgde. De uitslag is ge worden: Laag 1. Nynke Rohling, 2. Elise Folte- te, 3. Desire Burger 4. Daniella Verell. Hoog 1. Loes Kroeb, 2. Joyce Sturm 3. Sander Verschoor 4. George Wighman 5. Simone Keyzer. HEILOO - Eerste viswedstrijd'voor de dames op 12 mei a.s. een nieuwe lente, een nieuw geluid is één der bekendste spreuken. In dit geval echter is het niet het geluid van lieflijk gekwinkeleer van zangvogels, maar dat van de DVW- wedstrijdtoeter die de aandacht trekt. Deze zal een nieuw DVW- hengelsportwedstrijdseizoen openen en wel op woensdagavond 12 mei a.s. Die avond van de twaalfde mei zullen de da mes van DVW bij 't Vennewater in Hei loo West de eerste witviswedstrijd van het seizoen vervissen, welke reeds vier dagen later, dus op zondag 16 mei een vervolg vindt met de eerste witvis wedstrijd voor de heren (nadere infor matie hierover volgt nog). Wie aan deze dameswedstrijd, wil deel nemen, moet lid zijn of worden van DVW en zich op de aangegeven dag uit erlijk om 18.45 uur melden bij sporthal 't Vennewater, waar verzameld wordt. Wenst u nog nadere informatie? Bel: (072) 336762) en vraag naar mevrouw Beentjes, of bel: (072)-337239 en vraag naar mevrouw de Jong. Zij vertellen u graag meer. HEILOO - Uitslagen maandag A-lijn: 1. Fam. Diepen 65,8% 2. Fam. Kuyt 64,6% B-lijn: 1. Fam. Mak 60.8% 2. Bolweg-Pikkel 57,9% C-lijn: 1. Kuiper- Huting 62,1% 2. Fam. Daudey 57,9% D-lijn: 1. Ds. v. Toornburg-de Vries 65,6% 2. Bennink-Roozen 55,2% E- lijn: 1/2 Mw. Gieles-Verkleij 67,9% 1/2 Mw. Schrijver-Fagel 67,9% F-lijn: 1. Mw. Bronkhorst-v.d. Linden 60,4% 2. Mw. Janma-Janssen 58,3%.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 6