a GReeNTfAce- Dierenbescherming Concert Sine Nomine Logeerproject INGEZONDEN Bond van plattelandsvrouwen Interkruis geeft kraaminformatie Schilderen bij Tintoretto Bowel Flowers in Buk Buk Zwemdiploma's Uitslag kinderjury CDA Informatie-uur Gemeenteraad Egmond De Vroegte Wint Radio Noordzee Hemelpop in Joeb Sjoelclub Heiloo TV H.S.V. LAAT DE WALVIS NIET NAAR DE HAAIEN GAAN. Tennisclub Hogedijk Grote zomerbraderie en ringsteken in Akersloot Meervogels Handbal Donateursconcert in de Slotkapel KVG St. Monica Politieberichten Indoor Beach toernooi bij V.V. Oranje-Wit PAGINA 10 Inspectie Heiloo e.o.: 072-335642. Katten en vermiste of gevonden dieren: 072-616106. Honden Heiloo en Limmen: 072- 332879. Knaagdieren: 072-119998. Honden en katten Akersloot: 02513- 10079. Vakantie advies: 072-336180. Asiel (ook voor adoptiehond om mee te wandelen) 072-114861. Goed tehuis gezocht voor Kobus, een bijna blinde rood/witte ka ter van 2 jaar; Noortje en Noraly, een zwarte met iets wit stelletje van 1 jr.; Nog een Noortje, een lief en aanhanke lijk klein zwart/wit poesje van 2Vz jr. dat graag op schoot komt. Meer infor matie bij tel.: 072-616106. Vermist Zwarte gc. kater met enkele witte borst haren en vrij korte staart 8 jr.; Venne- watersweg, Heiloo. Donker grijs/zwart cyperse gec. kater, iets lichter onder de kin, bruine vlooien band, 1 jr. Haesackerlaan, Heiloo. Lapjespoes met witte onderkant, 9 maanden, Het Maalwater, Heiloo. Zwarte poes met witte bef, buik en sok jes, 3 jr. Vredenoord, Heiloo. Rood/cyperse gec. kater, witte sokjes, buik, witte staartpunt, 5 jr. omg. Zuid- kerkelaan, Limmen. Schuwe zwarte gec. kater met wit befje, voor sokjes en achter kousjes, 2 jr. Westerweg omg. Laan van Muijs, Heiloo. Grijze valkparkiet, Nijenburgerweg, Heiloo. Inl.: 072-616106. Gevonden Lapjespoes met cypers, wit rond de snuit, grote witte bef, buik en pootjes, Past. van Muijenweg, Heiloo. Muisgrijze kat met lichtcyperse teke ning, Kennemerstraatweg omg. Stati onsweg, Heiloo. Inl.: 072-616106. HEILOO - Kamerkoor Sine Nomine uit Alkmaar geeft op dinsdag 25 mei een vrij toegankelijke try out van het nieu we voorjaarsprogramma in de hal van de muziekschool Heiloo. Aanvang 20.15 uur. Velen zullen dit koor nog kennen van het afgelopen kerstconcert in het Witte Kerkje van Heiloo. Het nieuwe lente programma bezingt de thema's bloemen en dieren, waarbij humor, romantiek en moderne harmonieën elkaar afwisselen. Een boeiend en gevarieerd programma met een echt lentesfeertje. Dit programma wordt vervolgens als concert gezongen op zaterdag 12 juni om 20.15 uur in de Lutherse Kerk te Alkmaar en op zaterdag 19 juni om 20.15 in de hal van het gemeentehuis in Tuitjenhorn als onderdeel van een kunstweek. De toegang is dan 10,00 en voor CJP/Pas 65 8,50. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal voor aan vang van het concert of telefonisch te reserveren: 02240-98158. ALKMAAR - Het logeerprojekt Noord Kennemerland heeft een neiuwe logeer- mogelijkheid erbij gekregen. Naast het logeren in gastgezinnen is er nu ook in beperkte mate de mogelijkheid om te lo geren in een gezinsvervangend tehuis in de regio. Het logeren in een gezinsver vangend tehuis is alleen mogelijk voor volwassen verstandelijk gehandicapten, die in principe in aanmerking komen voor wonen in een gezinsvervangend tehuis. De regels zijn hetzelfde als bij het loge ren in gastgezinnen: er mag maximaal 7 nachten per maand gelogeerd worden, voor langere periodes (vakanties) is eventueel een regeling te treffen. De ou ders betalen 10,00 per etmaal aan het gezinsvervangend tehuis. Meer informatie over het logeren is te verkrijgen bij de coördinator van het logeerprojekt, Corine Burger, op maan dag- en vrijdagmorgen te bereiken on der telefoonnummer 072-152768 of schriftelijk bij het Logeerprojekt Noord Kennemerland, p/a Centraal Buro Noord-Hollands Noorden, James Watt straat 7, 1817 DC Alkmaar. Aanmel dingsformulieren zijn telefonisch dan- wel schriftelijk aan te vragen op hetzelfde adres. Voor het logeren in logeergezinnen zijn nog steeds gezinnen nodig, vooral voor de logé's, met specifieke verzorginspro- blemen, zoals meervoudige handicaps, autisme, behoefte aan structuur. Er worden eisen gesteld aan opleiding en beroepservaring binnen het logeergezin. Aanmelding op hetzelfde adres. Centrum plan HEILOO - Het was eigenlijk al bij voorbaat duidelijk, dat de winkeliers van het winkelhof 't Loo de naderende verbouwingsellende en de huurverho ging van plm. 30% voor lief zouden ne men, als daar tegenover zou komen te staan een omzet verhoging. Die omzet- verhoging kan niet uit Heiloo worden gegenereerd doch zal moeten komen door aantrekken van publiek uit de re gio. Dit laatste was ook het eerste uit gangspunt van de Centrumvisie. Na een groot aantal protesten hiertegen werd later verklaard, dat het de bedoe ling zou zijn de huidige kopers langer in het winkelcentrum vast te houden. Tij' dens de commissievergadering Ruimte lijke Ordening van 11 mei waren bij de agenda, waar onder punt 4 „Start pro cedure herzieningsplan totale Centrum gebied 't Loo" aan de orde kwam ook de doelstellingen van het college van B&W gevoegd en daarin staat onder 3 vermeld: „Handhaven c.q. vegroten kwaliteit en aantrekkingskracht om te winkelen in het centrum-hart Heiloo, ook het regionaal huidig aanbod van plm. 15%". Slechts één der commissie leden durfde dit aan te roeren. De gevolgen, waar door de bevolking voor was gewaarschuwd, nl. toename van het verkeer, wordt vermoedelijk af gedaan met „het verkeersplan" waar al leen de bewoners en de verspreide middenstand van Heiloo nadeel van on dervinden. Stichting Heiloo Houden Zo! HEILOO - Donderdagavond 13 mei, de laatste bijeenkomst van dit seizoen, werd geopend door de vice-voorzitter, zij heette iedereen hartelijk welkom en in het bijzonder Ina Broekhuizen met haar gezelschap. Na enkele huishoudelijke mededelingen gaf zij het woord aan Siem de Haan, de ze heette op z'n Westfries ons welkom en vertelde zo het een en ander over het tot stand komen van dit Skroivers- groepje, die hun doen het West fries te behouden. De muzikale leiding had de heer Teun v.d. Kommer, Ina Broekhui zen, Vera Dekker en Siem de Haan lie ten om beurten iets van hun eigen werk horen. Siem de Haan meestal met lied jes, Ina en Vera met hun gedichten en verhalen. Het was fijn om ze dit zo on gedwongen te zien en te merken dat ze er zelf ook zoveel plezier aan beleven. Het was een fijne avond met een goede opkomst en omdat het ook de afsluiting was van ons jubileum jaar werden we deze keer getracteerd op koffie en een gepast drankje. De vice-voorzitter be dankte het gezelschap en wenste iede reen een fijne zomer toe. ALKMAAR - Interkruis Noord-Kenne- merland geeft kraaminformatie op don derdag 27 mei van 16.00-20.00 uur (koopavond) in het hoofdgebouw aan de Gasthuisstraat 2 in het centrum van Alkmaar. De toegang is gratis. Wat kunt u er verwachten? Er is foto informatie over zwangerschapsvoorbe reiding, het hielprikje, het consultatie bureau en oudercursussen. Een diëtist beantwoordt vragen over de voeding tij dens de zwangerschap. Met dia's en vi deo wordt uitleg gegeven over het kraampakket, de inrichting van de ba bykamer en het werk van de kraamver- zorgende en twee film over bevallingen worden regelmatig gedraaid. Ook be zoekers die geen nederlands spreken zijn van harte welkom; er liggen folders in andere talen. Informatie over deze kraaminfo is mogelijk tussen 9.00-12.00 uur via telefoon 02208-90600. HEILOO - Tekenen en schilderen is een heerlijke bezigheid en het is beslist geen wonder dat hoe langer hoe meer mensen zich ermee bezighouden. Er zijn mensen die denken dat het buitengewoon moei lijk is, maar dat blijkt mee te vallen. En thousiasme moet wel het uitgangspunt zijn en verder is er natuurlijk wel een beetje vasthoudendheid voor nodig. Bij de vereniging Tintoretto, opgericht in 1945, kunnen momenteel nieuwe le den worden ingeschreven voor het ko mende seizoen, dat in september begint. Na betaling van de contributie heeft u toegang tot de gezellige clubavonden op donderdag, van 19.30-22.00 uur. U kunt dan kiezen uit portret, stilleven of vrij werken. Op deze avonden wordt geen les gegeven, maar er is altijd bege leiding door een ervaren en bevoegde deskundige, die u met adviezen terzijde staat. Daarnaast heeft u als lid recht op het bijwonen van één instructie-ochtend of -avond per veertien dagen. Daar krijgt u van september tot mei (zestien keer) les. Wilt u meer dan één cursus volgen dan kan dat ook, maar dan is een redelijke aanvullende bijdrage nodig. U heeft ook recht op het deelnemen aan de bui- jenactiviteiten, waar de leden heel erg op gesteld zijn. Het programma voor de instructie ziet er als volgt uit: Maandagochtend, 9.30-12.00 uur; aquarel voor gevorderden. Maandagochtend, 9.30-12.00 uur; olie verf voor gevorderden. Maandagavond, 19.30-22.00 uur; be ginners. Maandagavond, 19.30-22.00 uur; ge vorderden. Dinsdagavond, 19.30-22.00 uur; begin ners en gevorderden. Dinsdagavond, 19.30-22.00 uur; olie verf voor beginners. Voor alle inlichtingen kunt u terecht bij de secretaris van Tintoretto, de heer A. Zoon, Oosterzijweg 4, 1851 PA Heiloo, tel. 072-331191. HEILOO - Zaterdag 22 mei speelt Bo wel Flowers in jongerencentrum Buk Buk. De entree bedraagt 5,00, aan vang ca. 22.00 uur. Bowel Flowers is een driemans-formatie uit Alkmaar, die al aardig op weg is om een grootschalig publiek voor zich te winnen. Vorig jaar werd ze tweede bij de Big Buk Buk Band Battle en daarna heeft ze in het voorprogramma van Hallo Venray in de Buk gestaan. Optredens rondom Alk maar heeft de banjl genoeg. Zelfs België heeft ze al mogen besmetten met haar Seattle-rock, en dat niet zonder succes. Naar aanleiding daarvan hebben de bandleden een demo opgenomen en zul len we Karten v.d. Oort (drums), Mar- tijn Besteman (bas) en Mike Rusteck (gitaar/zang) - oftewel Bowel Flowers - wel eens terug kunnen zien op de grote re festivals. HEILOO - Dinsdag 11 mei hebben de volgende kinderen, die zwemles hebben genoten in zwembad 't Vennewater te Heiloo, afgezwommen: Voor het A-diploma: Rick Meyer, On- no Bakker, Lennart Ruder, Krijn de Visser, Robin Wyker, Nancy en Miriam Broers, Sabrina Homborg, Tatjana Schaap, Heieen Hemmink, Ron v. Zeist, Frank Hemmekam, Cynthia Koeh, Patrick Groot en Sebastiaan Nooy. Voor het B-diploma: Floortje Zonne veld, Frank Klein Entink, Wouter en Erik Bouvy, Inge Rol, Vonne Apel doorn, en Pascal Ent. HEILOO - Op de slotbijeenkomst van de kinderjury in Heiloo heeft de schrijfster Carry Slee de titels van de ge kozen boeken bekend gemaakt. De boeken die gekozen zijn door de kin deren van 6 t/m 9 jaar zijn: 1De domi nee van Dreutelen, Roald Dahl, 2. Buurman Bolle, Burny Bos 3. De boze heks is weer bezig, Hanna Kraan. 4. De Minpins Roald Dahl 5. Hallo Baby, Carry Slee. De boeken die gekozen zijn door de kin deren van 10 t/m 12 jaar zijn: 1. Metro van de angst, Eddy Bertin 2. Nachtmer rie, Stasia Cramer 3. Het geheim van de blauwe steen, Reina Bakker 4. De Stomme van Kampen, Thea Beekman 5. Koppen dichtt, Karei Eykman. Aangezien er in de leeftijdsgroep 13 t/m 16 jaar slechts enkele deelnemers waren, wordt in deze categorie in Heiloo geen prijs toegekend. De stemformulieren van alle drie de leeftijdscategorieën worden opgestuurd naar de Nederlandse Kinderjury 1993. De bekroningen worden op zaterdag 19 juni bekend gemaakt. In Heiloo hebben 105 kinderen hun stem uitgebracht en samen hebben zij 755 boeken gelezen. HEILOO - Ditmaal vanwege Hemel vaartsdag niet op de gebruikelijke 3e donderdag van de maand maar volgen de week donderdag 27 mei vanaf 19.30 uur in Het Open Huis. Wij behandelen niet de raadsagenda, tevens houden wij geen fractievergadering, nee de 27e staat de inwoner van Heiloo bij het CDA hoog op de agenda. Vele zaken vragen Uw en onze aandacht, gelet op de vele brieven die ons bereikten. Ver standig is het echter schriftelijk aange kaarte zaken verbaal kracht bij te zetten. Spreek raadsleden aan op de daarvoor bestemde plaatsen. Bovendien fietst de fractie 2-maande- lijks haar „CDA-fietsrondje", zaterdag 5 juni (de dag van het milieu) is het weer zover. Vanaf 10.00 uur fietsen we door Heilooër dreven. Wenst u ons te spre ken? Wilt u dat we ergens komen kij ken? Belt u dan: Anne Marie Worm-de Moei, Fractievoorzitter, tel. 120544, of Evalyn Schoutsen-Bolten, tel. 334319. Schriftelijk kunt u uw reacties zenden aan: CDA Fractiesecretariaat, Henk Veeninga, Postbus 147, 1850 AC Heiloo. EGMOND - Op maandag 24 mei houdt de gemeenteraad van Egmond een openbare vergadering in het gemeente huis aan de Zwartendijk 1 te Egmond aan Zee. De vergadering begint om 20.00 uur. Op de agenda staan ondermeer de ex ploitatie van De Doelen, het herstel van de toren van de NH-kerk in Egmond aan Zee, een achttal voorbereidings- besluiten en de voorjaarsnota 1993. De stukke^ behorend bij deze en andere agendapunten zijn verkrijgbaar bij het bureau voorlichting van de gemeente tijdens kantooruren. HEILOO - De eerste damesviswedstrijd van dit seizoen werd op 12 mei vervist bij zeer mooi weer. Er werd echter wei nig gevangen. De uitslag was als volgt: In de A-klasse: 1.) mevr. Jansen, 5 stuks; 2.) Diny Dekker, 3 stuks 3) Vro- nie Becker, 2 stuks. In de b-klasse: 1) Ina Lampe, 3 stuks; 2) Lijsbeth van Berkum 3) Truus van Willigen. Ondanks de zeer geringe vangst hadden de dames een fijne avond. En het ziet ernaar uit, dat de dameswedstrijden dit komende seizoen gezelliger worden dan ooit tevoren. De ploeg is namelijk ver sterkt met vijf dames, een bewijs te meer, dat het damesvissen bij DVW leeft! De DVW-dames hebben een vast onderkomen gevonden in 't Kroegje aan de Westerweg. Daar aangekomen, wisten zij niet wat zij zagen: 20 bekers stonden er op een rij, beschikbaar gesteld door een anonieme sponsor. De volgende damesviswedstrijd is op woensdagavond 26 mei. Ditmaal wordt gevist in Ypestein. Verzamelen om 18.45 uur bij de Grosmarkt aldaar. Voor nadere informatie: mevr. H. Beentjes, tel. 336762, of mevr. H. de Jong, tel. 337239. Door de heren werd 16 mei gevist op het Maalwater onder mooie weersomstan digheden. De vangsten waren zeer wis selend, van 2370 gram voor de nummer 1 tot 0 gram voor de twaalfde en laagst geklasseerde deelnemer. Dit waren de uitslagen: 1) P. van der Heydt, 2370 gram; 2). J. Zwart, 1525 gram; 3) J. Walta, 1125 gram. 4) C. Bakker, 975 gram. 5) J. Kleef 900 gram. UITKIJKPOST 19 MEI 1993 EGMOND - Er is veel gebeurd in de af gelopen drie maanden sinds radio Noordzee uit de lucht is. De naam van de voormalige radiopiraat is nu officieel Stichting Radio Noordzee Egmond ge worden en de aanvraag voor een zend vergunning is de deur uit. Nu is het wachten nog op het antwoord van het Commissariaat van de media en dan kunnen de uitzendingen, wat de noord- zee medewerkers betreft, zo snel moge lijk beginnen. Radio Noordzee hoopt zich in de toe komst te kunnen bedruipen door spon soring van programma's en eventueel door het uitzenden van reclamebood schappen. Gezien de ervaringen in het verleden maakt Noordzee zich daarover geen zorgen. De Egmondse midden stand heeft altijd zeer positief gestaan tegenover de activiteiten van Radio Noordzee en haar dan ook altijd opti maal gesteund. De programma's zullen ook in de toekomst klinken zoals de vaste luisteraars dat gewend waren afge wisseld met nieuws en activiteiten uit de regio. Op dit moment voert Noordzee een ak- tie onder het motto: Noordzee, return to zender. Op deze' manier probeert Noordzee de trouwe luisteraars te be trekken bij de legalisering van het radi ostation. Binnenkort is het Noordzee- team vertegenwoordigd op twee typi sche Egmondse evenementen, namelijk op 23 mei op de rommelmarkt op het terrein van de voetbalclub Egmondia te Egmond Binnen en op zondag 13 juni op het Hoever Dorpsfeest op het Hans- wijk in Egmond aan den Hoef. Meer in formatie over deze en andere activitei ten die Noordzee houdt, kan men 24 uur per dag verkrijgen door te bellen met de Noordzee informatielijn: 02206- 6073. EGMOND - Op donderdag 20 mei (He melvaartsdag) wordt er voor de achtste keer in successie het traditionele hemel pop gehouden. Vanaf 18.00 uur zal in ons jongerencentrum het geweld los barsten. De volgende groepen treden in willekeurige volgorde op. Dat zijn Raya (symfonische rock), Fandango (stevige rock), Graduate love en de Neukteugels (grappig en grollende muziek). Het ge heel zal duren tot ongeveer 23.00 uur zodat de laatste bus gemakkelijk ge haald kan worden. De entree deze dag is geheel gratis. Tot donderdag aan de Herenweg 69 in Egmond-Binnen. HEILOO - Donderdagavond 13 mei is het seizoen 1992-1993 afgesloten. Dit gebeurde onder het genot van een hapje en een drankje. Ook werden diverse soorten sjoelspelletjes gespeeld. Ook de diverse gewonnen bekers werden uit gereikt. Ere-klasse: 1. dhr. de Groot 133,9 2e Mevr. Kaandorp 132,2 3e. Dhr. Kaan dorp 122,2 A-klasse: le Dhr. Bult 119,7 2e Dhr. Klaver 118,5 3e Mevr. Kraakman 117,2 B-klasse: le Mevr. de Herder 114,2 2e Mevr. Bult 110,1 D-klasse: le Dhr. A. Vos 101,6. Het nieuwe seizoen start op donderdag 9 september, wederom in het Open Huis om 20.00 uur. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Inlichtingen: de Hr. Kla ver, 337712; de Hr. de Groot, 336293. HEILOO - Deze week wederom schitte rend tennisweer en dat geeft extra veel plezier aan deze sport. Zeker als het so ciale gebeuren na de partij kan plaats vinden op een zonovergoten terras. In de Dames Kring competitie is het vooral het 7e team wat uitzonderlijk goed presteert en terecht naar een hoge re klasse promoveert waar ze zich dan volgend jaar weer kunnen waarmaken. Het 4e team pakte de volle winst tegen Vennewater II. In de Dames district competitie heeft het le team, na drie keer gelijk te heb ben gespeeld, hun eerste overwinning te pakken. Het zaterdag gemengde team pakte hun 5e overwinning op rij en maakt nu goede kans op een kampi oenschap. Verdere uitslagen zijn: dames kring competitie: HSV 1-Pancras 1 1-3, Lan- gedijk 2-HSV 2 2-2, Oudorp 2-HSV 3 3-1, HSV 4-Vennewater II 4-0, Oudorp 8-HSV 5 3-1, Langedijk II-HSV 6 3-1, HSV 7-Langedijk 13 4-0, HSV 8-Schoorl 6 3-1. District competitie: Dames Castricum 4-HSB 1 2-4, Gemengd HSV 1-DEM 1 4-1, Heren HSV 1-Westerhout 2 4-2, Heren Oudorp 5-HSV 2 6-0, Heren Neck 7-HSV 3 5-1, Heren Obdam 4-HSV 4 3-3, Veteranen ZLTC-HSV 1 1-3, Veteranen HSV 2-Grootslag 2 2-2, Veteranen HSV 3-Santana 1 1-3. Zaterdagavond competitie: Gemengd DEM 1-HSV 1 5-3. Zondag district competitie: Heren HSV 1-Zijpken 1 1-5, Heren de Vlieter 1-HSV 2 6-0. Zondag landelijke competitie: gemengd Zeswie- len 1- HSV 1 3-2. Heren HSV 1-Broek in Waterland 1 2-4. - *&*- mBSM Misschien wel! De walvis is nog lang niet veilig. Elk jaar wanneer de Internationale Walvisvaart Commissie vergadert, proberen voor standers van de jacht hun zin te krijgen. En Noorwegen en Japan jagen gewoon door. Greenpeace wil de walvissen beschermen. U kunt helpen: bel 020-5249528 en word donateur. Laten er nu eens een paar diersoorten zijn waar we met z'n allen van afblijven. EGMOND - Competitie-uitslagen zater dag 15 mei: Heren: L.T.V.Z. 1 - Hoge dijk 1 5-1Hogedijk 2 - Akersloot 15-1; Gemengd: Hogedijk 1 - Enkhuizen 1 2-3; Hogedijk 2 - Twiske 13-2; Vet. ge mengd Drieban 1 - Hogedijk 1 4-0; Ani mo 1 - Hogedijk 2; vet. heren 35 Hogedijk 1 - Sluis 13-1; Hogedijk 2 - Drieban 3 2-2; gem. jeugd t/m 12 jr. Hogedijk 1 - Grootslag 1 0-6; Hogedijk 2 - Westerhout 1 0-6; Meisjes 12-15 jr. St. Pancras 1 - Hogedijk 1 1-5; Jongens- 12/15 jr. Hogedijk 1 - Hoorn 2 4-2. Zondag 16 mei: gemengd: Hogedijk 1 - Heerhugowaard 8 6-2; Assumburg 1 - Hogedijk 2 7-1; Heren Hogedijk 1 - Grootslag 3 4-2; Westzaan 1 - Hogedijk 2 2-4; Heren 35+ Hogedijk 1 - West zaan 1 2-4; Hogedijk 2 - Marquette 1 6-0; Gemengd 35+ Hogedijk 1 - Ou dorp 2 4-1; Junioren Schoorl 2 - Hoge dijk 1 2-6. Onverwacht grote tegenstand onder vond zondag gemengd 1 van Heerhugo waard 8. Na de enkelspelen was de stand gelijk 2-2. Judith en Richard won nen hun partijen, Yvette en Erik gingen strijdend ten onder. De dames dubbel was een uiterst spannende aangelegen- AKERSLOOT - Zondag 23 mei staat Akersloot in het teken van een fan tastisch paardenspektakel, en wel het Oudhollandse ringsteken, dat door zo'n 30 combinaties zal worden opgevoerd. Het traditionele ringsteken mag zich de laatste jaren verheugen op een enorme belangstelling. Uit de gehele provincie komen de authentieke wagens en Akersloot is er bijzonder trots op dat zo'n groot aantal naar dit plaatsje aan het Alkmaardermeer zullen komen deze dag. Tilbury's, kapwagens, dogwagens, jachtwagens worden getrokken door fraai opgetuigde paarden van verschil lende rassen en zij zullen proberen om de kleine ringen welke aan palen be vestigd zijn zoveel mogelijk te steken. Dit steken is een uiterst secure handig heid. Immers gezeten op een schomme lende wagen valt het lang niet mee om deze kleine ringen van de palen te ste ken, maar koetsier en steekster zijn combinaties die vaak al jaren deze sport beoefenen en uiterst bekwaam zijn ge worden. Samen met dit Oudhollandse vermaak zal een grote zomerbraderie worden ge organiseerd welke 's middags om 13.00 uur zal aanvangen. De organisatie is bij zonder verheugd dat deze zomerbrade rie binnen mum van tijd volledig bezet was. Deze grote zomerbraderie zal een keur van artikelen te zien geven, van sweaters tot kaas en van klompen tot bloemen en planten. Zowel op de markt, als langs de Kerklaan, waar het rinsteken zich afspeelt zal een geluid sinstallatie zorgen dat een ieder op de hoogte blijft en zullen gezellige muzika le klanken zorgen voor gezelligheid en sfeer. De toegang is uiteraard geheel gratis. Dit allés is mogelijk gemaakt door de verkoop van donateurskaarten en door een groot aantal sponsors. Als hoofd sponsors fungeren dit jaar de Rabobank Akersloot en Castricum, Heineken Ne derland en Ven Groothandelscentrum uit Alkmaar en zij zorgen samen met een groot aantal plaatstelijke sponsors dat Akersloot deze zomer weer bol staat van aktiviteiten. De plaatselijke horeca zal uiteraard vol ledig inspelen op dit folkloristisch schouwspel en zal door middel van een groot aantal terrassen met gezellige mu ziek de sfeer nog verhogen, 's Avonds is in 't Achterom de prijsuitreiking met muzikale klanken van Trio DeTelstars en zo belooft dit eerste evenement van Stichting Akersloot Promotie wederom veel mensen naar Akersloot te trekken. De volgende aktiviteit van deze Stich ting is op zaterdag 26 juni, wanneer de "Nacht van Akersloot" zal worden ge houden, een gigantische Solexrace, met meer dan 50 deelnemers, tezamen met een groot OldtimerfestivaL AKERSLOOT - Door omstandigheden hadden de dames van Meervogels maar één wissel in de wedstrijd tegen Quick. Bovendien viel Silvia Overpelt nog ge- belesseerd uit. Toch werd het een grote overwinning (4-13). Vooral het prima keepen van Annemarie Woestenburg was daar debet aan. Meervogels was aanvallend, combinerend en verdedi gend de betere ploeg en speelde als col lectief een uitstekende wedstrijd. HVC bleek vooral in de eerste fase van de wedstrijd een zwakke tegenstander voor de Meervogels heren. Na een kwartier spelen stond het 0-10, mede door het goede keepen van Arjan van de Poorte. Tegen het einde van de eerste helft deed HVC iets terug, waardoor de rust met 4-15 bereikt werd. Na de pauze werd de strijd aantrekkelijker en kon HVC ook scoren, doch de eindstand van 14-25 zegt genoeg over de over macht van Meervogels. Het op papier sterkere Risdam probeer de met hard spel de heren junioren van Meervogels te intimideren. Maar het zelfvertrouwen en technisch verzorgd handbal, waaruit fantastische doelpun ten voortkwamen, bleken het juiste ant woord hierop. Na een 9-7 ruststand lukte het Meervogels om Risdam in de tweede helft weg te spelen en zonder punten naar Hoorn terug te sturen. EGMOND - Op zondag 23 mei vindt in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef het jaarlijks donateursconcert plaats ter herdenking van de strefdag van Lamo raal van Egmond op 4 juni 1568 te Brus sel. Het concert wordt gegeven door de pianisten Yvonne Lotichius-van Geest en Anatol Karemacher, die vierhandig werken spelen van Brahms, Grieg, Schubert, Liszt en Scharwenka. Yvonne Lotichius heeft gestudeerd aan het Amsterdams Conservatorium bij Nellie Wagenaar. Behalve met Anatal Karemacher treedt zij ook op in combi natie met viool en cello in een pianotrio. Zij is jarenlang docente geweest aan het muzieklyceum te Amsterdam en aan het Muziekcentrum Noord. Anatol Karemacher, van Hongaars af komst, heeft gestudeerd bij Lily Kraus, Eduard del Peyo en Louis Hiltbrand. Hij heeft diverse opnamen op zijn naam staan met o.a. onbekende werken van Beethoven en is verscheidene malen op getreden met orkesten in Frankrijk en Zuid Afrika. Thans is hij verbonden als docent aan het Muziekcentrum Noord te Amsterdam en aan de Amsterdamse Muziekschool. Aanvang van het concert 15.00 uur, toe gang niet-donateurs 10,00 incl. koffie en koek. heid. Die tie-break in de 3e set bracht de beslissing ten voordele van de Hogedijk-dames. En toen leek de ban gebroken. De resterende partijen - he ren dubbel en de mix-partijen - werden relatief makkelijk door Hogedijk ge wonnen. Einduitslag 6-2. Hogedijk 2 koesterde kampioensaspira ties. Maar na het grote verlies tegen As sumburg 1 lijkt de kampioensdroom voorbij. Gemengd 3 is na de 7-1 over winning op Overdan 2 nog steeds in de race. Zondag heren 1 won, evenals het 2e team heren 35 Het kampioen schap komt voor deze teams binnen handbereik. In de zaterdagcompetitie waren de meest opvallende uitslagen: klein verlies voor gemengd 1, fors ver lies voor heren 1; veteranen heren 1; meisjes 12/15 en jongens 12/15 handha ven zich door winst van afgelopen zater dag aan de kop. Voor de TCH-jeugd is de Luilakviering traditie. Op het naast het tennispark ge legen Zeevogels-voetbalveld wordt ge kampeerd, de avond en nacht worden doorgebracht met spelletjes, tennissen en heel misschien enkele uurtjes slapen. Voor het eerst wordt ook voor de senio ren met Luilak iets georganiseerd. Op vrijdag 28 mei worden de deelnemers om 21.30 uur verwacht. Er wordt geten nist, geklaverjast, onder leiding van Nelleke Pieterse ochtendgymnastiek ge daan en ontbeten in de kantine. Zater dag om 8.00 uur is het Luilakgebeuren ten einde. HEILOO - Op woensdag 12 mei om ne gen uur verzamelen zich op het station '26 dames van het KVG voor hun jaar lijkse uitstapje. Dit keer nu eens niet ge organiseerd per touringbus maar per openbaar vervoer van trein, bus en boot. Per trein togen de dames naar Hoorn waar werd overgestapt op de NZH-bus naar Medemblik. Hier werd het bakkerijmuseum bezocht en de kof fie gedronken. De tocht werd voortge zet per boot richting Enkhuizen. Een prachtig boottochtje met goed verzorg de lunch die de dames van het ene naar h£t andere mooie havenplaatsje aan het IJselmeer vervoerde. In Enkhuizen werd vervolgens nog het flessen- scheepsmuseum bezocht hetgeen heel interessant bleek te zijn. Daar ook het weer deze dag volle medewerking ver leende kunnen de dames terugzien op weer een zeer geslaagd KVG-dagje. LIMMEN - De bloemendagen zijn in het dórp over het algemeen rustig verlo pen. Enkele illegale bloemenstalletjes werden na klachten van de legale stand houders verzocht hun biezen te pakken. De topdrukte was op zondag tussen 13.00-17.00 uur, er is toen verkeersrege lend opgetreden. Enkele kleine aanrij dingen werden ter plekke afgehandeld. Langs de Visweg werd op 5 mei een he kwerk door een vrachtauto stukgere den. Via de politie werd de dader ach terhaald en werd de schade geregeld. Eveneens op 5 mei werd een jeugdige in woner van Limmen door een man op een racefiets enkele malen gestompt. De man raakte verbolgen over het water spuiten met een waterpistool en bezorg de de jongen een bloedneus en enkele blauwe plekken. Dit vond plaats in de omgeving Rijksweg/Hogeweg. Vanaf een volkstuinencomplex aan de Uitgeesterweg werd een waterpomp gestolen. Dit gebeurde in de nacht van 6 op 7 mei. Vanaf de Rijksweg werd een mountain bike gestolen. Op zondag 9 mei werden in de avondu ren twee inbraken gepleegd. Eenmaal aan de Vang en eenmaal aan de Hooge- weg. Geld, kleding en stereoapparatuur werden weggenomen. In de nacht van 10 op 11 mei werden er aan de Dusseldorperweg twee auto's opengebroken. In beide gevallen werd het slot vernield en werd er gereedschap weggenomen. In de periode van 7 tot 12 mei werden er bromfietsonderdelen vanaf een brom fiets aan de Vijverlaan gestolen. Bij een controle op de geslotenverkla ring aan de Westerweg, op 14 mei werd een zestal bestuurders bekeurd omdat zij de geslotenverklaring negeerden. In de nacht van zaterdag 15 op zondag 16 mei werden langs 't Kieftenland en de Dampegheest een aantal auto's ver nield. De dader is gezien en hij zal nader aan de tand gevoeld worden. Tevens werd er in de nacht van 15 op 16 mei getracht in te breken in een woning aan de Meidoornlaan. Men probeerde een achterdeur en een raam open te bre ken, doch hierin is men niet geslaagd. In de periode van 21 april tot en met 7 mei werden de volgende voorwerpen als gevonden aangemeld: een rood/paarse kinderfiets, sleutelbos met Fiatsleutel, accu boormachine merk Hitachi, sleu telbos met 6 sleutels, zwart kabelslot, sleutelbos met 4 sleutels, groene tas met shirt en broek, li.blauwe jeanstas met babyspullen. Openingstijden postbureau Limmen: maandag van 9.00-12.00 uur en donder dag van 14.00-17.00 uur, buiten deze u ren kunt u het beste even een afspraak maken. LIMMEN - Op zondag 2 mei is de in schrijving van start gegaan voor het te houden Indoor Beach Toernooi. On danks het frisse weer op die zondag was het een gezellige drukte rond de kramen van de zich presenterende ondernemers aan de Vuurbaak. Ook de Oranje Wit stand mocht zich verheugen in een grote belangstelling: de kleinste jeugd een oranje en/of een witte ballon riker en durvers na een rit op de mechanische rodeo-stier soms een illusie armer. Voor het jubileum-comité in de oranje- witte kraam maakten de aanmelding van nieuwe leden, de uitgifte van vele inschrijf-formulieren voor het Indoor- beach-toernooi én de verkoop van de speciale beach-shirts en beach-sweaters deze promotie geslaagd en voor herha ling vatbaar. Deze kans doet zich voor op de zomeravond-braderie van 21 juli. Het organiserend comité voor de jubileum-aktiviteiten hoopt dan ook weer in de gelegenheid te worden gesteld op deze braderie de volleybal-sport in het algemeen en het Indoor Beach Toer nooi in het bijzonder onder de aandacht te kunnen brengen. Dit toernooi, dat op 2,3 4 en 5 septem ber wordt gehouden, vormt de hoofd- aktiviteit in dit jubileumjaar van Oranje Wit. Wat is een Indoor Beach Toernooi en wat moeten we ons daarbij voorstel len? Een korte uitleg is hier wellicht op z'n plaats: een beach volleybal toernooi is een aantal volleybal-wedstrijden via het knock-out systeem op het strand. Slechts een deel van dit idee is door het organiserend comité als leidraad gehan teerd voor het Indoor Beach Toernooi. Er zijn echter aanzienlijke verschillen. Allereerst is het geen afval-wedstrijd en naast volleybal behoren ook andere wedstrijd-onderdelen tot het program ma. Bovendien speelt elk team ook fina lewedstrijden op de slotdag van het toernooi. Een ander duidelijk kenmerk is het begrip Indoor. Het betekent dat het toernooi zich niet in de buitenlucht afspeelt waardoor de weergoeden dit evenement niet kunnen bederven. Er zijn echter ook overeenkomsten. In een grote evenementen-tent met een totaal oppervlak van ca. 1900 m2 wor den vijf strand-lokaties aangelegd. Op deze lokaties kunnen de teams hun sportieve en creatieve strijd leveren. In de voorronden op 2 en 3 september van 19.00 tot 23.00 uur en op zaterdag 4 september van 17.00 tot 21.00 uur. Op zondag 5 september van 12.00 tot ca. 17.00 uur volgen voor alle teams de fi nales ter bepaling van de eindstand en de prijsuitreiking. Natuurlijk hopen de organisatoren dat aan het einde van de zomervakantie dat alle deelnemende teams een bruin tintje hebben verkregen en dit ook willen showen. Ter ondersteuning van de sfeer mogen een goede dekoratie en muziek niet ont breken, waaraan dan ook de nodige aandacht zal worden besteed. In het ka der va sfeerverhogende aktiviteiten past dan ook de Beach-party die op zaterda gavond 4 sept. aansluitend op de laatste voorronden wordt gehouden. De aan vang van deze tropical night is om 21.00 uur en zal worden opgeluisterd met live muziek door een 10 mans formatie. Voor alle belangstellenden is de toe gangsprijs zeer aantrekkelijk, n.l. slechts 5,00. De deelnemende teams hebben via deelnemerskaart gratis toegang. Ook voor de volleyballende B- en C- jeugd wordt een toernooi georgani seerd. Dit toernooi wordt op zaterdag 4 september van 11.00 tot 15.00 uur ge houden en zal in dezelfde sfeer worden verspeeld als het grote hoofd-toernooi. De jeugdteams dingen ook mee in de hoofdtrofee voor het toernooi aange zien de wedstrijdresultaten van alle deelnemende teams worden uitgewaar- deerd per klasse maar ook in een overall-winnaar. Ook de lagere scholen van Limmen zul len een toernooi in de evenementen-tent kunnen beleven. Hiervoor is de eerste vrije woensdagmiddag op 8 september gereserveerd. Het organiserend comité zal in overleg met de schoolleidingen ook hiervoor een aantrekkelijk pro gramma opstellen. Gezien de nu reeds getoonde belangstel ling voor deelname heeft het comité een sluitingsdatum vastgesteld voor teams die aan het grote toernooi deelnemen; de datum hiervoor is 24 juli 1993. Deze datum is gekozen rond de zomeravond braderie van 21.juli. In de stand van Oranje Wit wordt u dan attent gemaakt op deze sluitings-datum. Tevens bent u ook dan weer in de gele genheid de Beach-shirts en -sweaters te kopen waarmee u de organisatie helpt de kosten van dit gebeuren te verlichten. Deze vrije-tijdskleding is voorzien van een speciaal voor dit doel ontworpen beach-logo van Alex Stuifbergen. Ge schikt voor strand, sport en camping en voor de prijs hoeft u het niet te laten: shirt 15,00 en sweater 30,00. Mocht u belangstelling hebben voor deelname, lid willen worden van de ver eniging Oranje Wit, nog geen inschrijf formulier hebben, dan is een telefoontje naar de volgende personen van het or ganiserend comité een kleine moeite: T.E. Tebbens 02205-1732; R. Agterof 02205-3274; P. v. Willigen 02205-1750.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 10