Senioren i ^sdnbxxtuin MÊÊ¥mlSï% JL r-j rauws» «H mmm KBO Heiloo 40 jaar Ouderen en eigen woningbezit Vervoersproject De Loet en Overkerck Races voor historische auto's op Zandvoort HSV presenteert nieuw jeugdplan HSV F2 kampioen Goede start van Trias-ploegen Ponyclub Heiloo AV Trias TV Heiloo Luchtpost Niet..? Dan bent u hierbij uitgenodigd voor een bezoek. Als u in de vijverweek komt, hebben we naast al die leuke vijveraan biedingen ook nog allerlei vijveractiviteiten. VIJVERWEEK T/M 22 MEI Win een vijver! Bij aankoop van min. 50,- aan vijverartikelen maakt u kans op o.a. een fraaie vijver. Vijverfilter (Biofloc700) Het perfecte filter voor het mecha nisch en biologisch zuiveren van uw vijverwater. Van 119,-»voor «SB Solanum Blue Fountain Bloeit tot diep in de herfst met fraaie paars-blauwe bloemen. Van 12,95voor Aah B. 1|PrT -ff Waterlelie (Nymphaea A Alba). Wit. Sie- Aap ff raad in uw vijver. yMH Van 14.95 voor Goudvis Lengte 4-7 cm. Nu 10 voor Vijver Calmus Slll Van Ubbink. Opp. 1,74 m2. Inhoud 400 liter. Van 449,- voor Neem wat vijverwater mee in een potje of flesje. Wij testen de kwaliteit en geven u het juiste advies. Gratis. HEILOO Vennewatersweg 15, tel. 072-332727 Hemelvaartsdag geopend van 10. 00 - 17. uur. HET GROENE WARENHUIS*^ mÊÊÊffl W I 9 HE PAGINA 8 UITKIJKPOST 19 MEI 1993 HEILOO - Naast een terugblik op het verleden, houdt de KBO Heiloo ook het oog gericht op heden en toekomst. Het heden: feest bij gele genheid van het 40-jarig bestaan. De feestcommissie heeft onderhand de puntjes op de i gezet. Zij is ver schillende keren bij elkaar geweest met als resultaat mogelijkheden voor een prachtig feest. Alles aan dragen, maar uiteindelijk bepaalt de inzet van de feestgangers, of het feest zal slagen. Op zondag 23 mei om 9.15 uur be ginnen we de feestelijkheden met een PI. Eucharistieviering in de Wil- librorduskerk aan de Westerweg. Monseigneur Vicaris G. Geukers en de plaatselijke Pastores H. Helsloot en G. Walstra zullen hierin voor gaan. Het is.ook Vicaris Geukers die in zijn predikatie het thema van de viering „Onder Uw Hoede" zal toelichten. Want „Onder Uw hoe de" werd de KBO een bloeiende vereniging en gaat hij vol vertrou wen de toekomst tegemoet. De zang wordt verzorgd door het dames en herenkoor. Zij zingen Gregoriaans voor de wisselende Latijnse gezan gen. De vaste gezangen voeren zij meerstemmig uit. Hiervoor kozen zij de „Missa in C" van A. Bruck ner. Alles onder leiding van hun vaste dirigent de Heer P. Vessies en de organiste mevrouw A. Buzing. 's Middags bestaat de mogelijkheid om de jubilerende Bond te felicite ren en toe te spreken. Om 14.30 uur zijn genodigden en leden van harte welkom op een feestelijke receptie. De heer P. Bruin zorgt voor gezelli ge achtergrond muziek. Wat de middag verder brengt, blijft nog even een verrassing. Maar gezellig wordt het, dat is zeker. Daarvoor staan gastvrouwen en feestcommis sie borg. Verder is er voor alle leden van de KBO een feestmiddag georgani seerd op 27 mei in Motel Heiloo. Ja, echt voor alle leden. Wie nooit op de soos komt en aan geen enkele activiteit deelneemt, is op 27 mei toch van harte welkom. Een prach tige kans om op een gezellige ma nier wat nader kennis te maken met de Bond en mede-senioren te ont moeten'. En wie misschien van plan was lid te worden, maar dat nog steeds heeft uitgesteld: doe het nu! Een belletje naar 331134 is voldoen de. Wedden, dat u zegt: „Dat had ik veel eerder moeten doen!" Wie niet zelf kan komen, kan ge haald en gebracht worden. Het tele foonnummer voor vervoer staat in de maandcirculaire van mei. Ver voer mag dus geen reden zijn om niet te komen. In de grote, ruime en gezellige ac commodatie van Motel Heiloo gaan we genieten van het Amsterams Ca baretgezelschap Jolijt. Deze groep bestaat uit vijf personen, die leuke en serieuze liedjes en sketches naar voren brengen. En natuurlijk wordt het leven veraangenaamd door een drankje en een hapje tijdens de pau ze. Tussen 16.30 uur en 17.00 uur wordt het feest besloten. De feest commissie hoopt dan op een geslaagde viering terug te kunnen zien. En dan gaat het gewone leven weer verder. De zomder staat voor de deur. We gaan weer meer genieten van het buitenleven. De activiteiten in de soos staan op een laag pitje. Maar denk niet, dat het Bestuur stil zit in deze maanden. Er zijn zoveel .zaken, die voortdurend om aan dacht vragen: aangepaste woning bouw, veranderingen (niet alleen verbeteringen helaas) in de zorgsec tor, decentralisatie en lokaal oude renbeleid ouderenpastoraat, educa tie, sociale vernieuwingen, plannen voor een nieuw en groter Trefpunt. Deze opsomming kan met vele drin gende zaken worden aangevuld. Gelukkig bestaat er een goede har monie tussen de KBO en de ANBO en er is samenwerking op velerlei terrein. Want eendacht maakt macht, dat gaat nog altijd op. In dit Europees jaar van de Ouderen, waarin de aandacht naar de oude ren uitgaat, hopen wij, dat het niet alleen bij aandacht blijft, maar dat er vooral veel belangrijke projecten, waar ouderen in hun dagelijks leven mee te maken krijgen en die het le ven vaak op simpele wijze kunnen veraangenamen, gerealiseerd kun nen worden. Elke dag moet het waard zijn, geleefd te worden. De KBO zet zich daarvoor in, met be houd van haar eigen identiteit. De KBO: een Bond, die werkt. De KBO omdat er meer is! HEILOO - Uit het rapport: „Inko men en eigen woningbezit van oude ren" van het ministerie van VROM (Mei 1991) blijkt dat het eigen wo ningbezit van 65- plussers landelijk rond de 30 procent ligt. Verwacht wordt, dat het aantal oudere huis houdens met een eigen woning tus sen nu en 2010 verder zal toenemen. In februari 1990 besloot de Zeeuwse raad van Ouderen (ZRO) een pro ject op te zetten voor ouderen met een eigen huis. Met dit project heeft de Zeeuwse Raad voor Ouderen de oudere eigen woningbezitters geïn formeerd over mogelijkheden van onderhoud, verbetering en aan passing. Doel van het project was te onder zoeken of ouderen met een eigen huis behoefte hebben aan informa tie en advies over onderhoud, aan passing en verbetering van de woning. De achterliggende gedachte daarbij was dat (vroeg-)tijdige maatregelen het zolang mogelijk zelfstandig blijven wonen, kunnen bevorderen. De Zeeuwse raad van Ouderen gaf naar aanleiding van dit onderzoek een brochure uit. Titel: „Op onder zoek in eigen huis". Deze ligt ter in zage op het Senioren Info Centrum. Graag zijn wij bereid u meer infor matie over dit onderzoek te ver strekken, u kunt bellen naar, of binnenlopen bij het: Senioren Info Centrum, Westerweg 294 Heiloo, telefoon 331297, bereikbaar op werkdagen van 9.00-12.00 uur. HEILOO - Binnenkort zal het ver voersproject zorgcentra van start gaan. Daartoe heeft zorgcentrum De Loet een rolstoelbus aange schaft. De Unie van Vrijwilligers (UW) draagt zorg voor de vrijwilli gers, zonder wie dit project niet van de grond had kunnen komen. In middels hebben zich twee vrijwilli gers gemeld voor het berijden van de bus en enkele vrijwilligers voor de begeleiding. De zorgcentra en de UW zouden echter graag méér vrijwilligers wil len hebben voor de begeleiding en doen daartoe deze oproep. Het pro ject is bedoeld om bewoners van de zorgcentra in de gelegenheid te stel len om eens even buiten de muren en of de directe omgeving van het zorgcentrum te vertoeven door ver plaatst te worden naar het winkel centrum 't Loo en daar^begeleid te worden bij het winkelen. Voorlopig heeft ieder zorgcentrum gedurende een dagdeel per week op de donderdag de beschikking over de bus. De bewoners worden opge haald van het zorgcentrum en naar het winkelcentrum gebracht, alwaar zij opgewacht worden door de bege leiders. Het is de bedoeling dat de bewoners gedurende ongeveer één uur begeleid worden. Per dagdeel zullen twee groepen van ongeveer zeven personen vervoerd en bege leid kunnen worden. De initiatief nemers hopen dat dit project uw belangstelling wekt en wanneer dit het geval is, of u wilt eerst nog wat méér weten, kunt u contact opne men met de UW, mevrouw van Tuijl, (02205-1990) of mevrouw Groot (072-332626) of met zorgcen trum De Loet (072-330744) met de heer van Baar of de heer Nagelhout. ZANDVOORT - Liefhebbers van histo rische race-auto's kunnen op 22 en 23 mei hun hart ophalen. Voor de 17e keer organiseert de Historische Auto Ren Club (HARC) races om de Historische Zandvoort Trophy op het Circuit Park Zandvoort. Er zijn verschillende inter essante startveleden aangemeld. Het programma start zaterdagochtend om 10.00 uur met de officiële trainingses sies. Om 16.00 uur is de eerste race van dit weekend. Op zondag gaat de eerste race van start om 13.00 uur. Er zijn ra ces voor alle categoriën kampioen schappen met als hoofdattractie de 1-uursrace voor toerwagens, welke mee telt voor het Europees Historisch Kam pioenschap. Er zijn reeds vele interes sante auto's ingeschreven waaronder de nodige "dikke" Ford Mustangs, BMW's, Alfa Romeo's. Tevens is er eerv internationale race voor uitsluitend Morgan automobielen en een presenta tie van de internationale Morgan Clubs. De toegangsprijs bedraagt voor beide dagen 15,00. Indien u het allemaal van zeer dichtbij mee wilt maken kunt u een Paddockkaart aanschaffen. Voor ÏÏMWMm De Fiat Abarth 1000 TC Berlina Corsa uit 1965. 20,00 meer heeft u dan ook toegang tot het rennerskwartier. Kinderen tot 12 jaar betalen de helft. Het programma staat borg voor een interessant histo risch raceweekend en als het weer mee werkt kan er ook op aanzienlijke bezoekersaantallen worden gerekend. Aan het programma wordt o.a. deelge nomen met de Fiat Abarth 1000 tc uit 1965 van H. Izaks uit Heiloo, HEILOO - Volgende week dinsdag zal het op het voetbalcomplex van HSV aan de Bayershoffweg een drukte van be lang zijn. Die avond verzorgen namelijk Gerrie en Arnold Muhren een voetbal- clinic van 48 jeugdspelers van HSV. De ze clinics worden mogelijk gemaakt door het blad Voetbal International. Maar er staat, deze avond nog meer op het programma. Na afloop van de clinic zal namelijk het nieuwe jeugdplan van de Heilooër Sport Vereniging aangebo den worden aan het hoofdbestuur. Dit jeugdplan is de basis voor de werkwijze in de komende jaren. Jeugdvoorzitter Rein Kuipers is zeer in zijn nopjes met het plan, dat werd op gesteld door Charles van Altena, Bon nie Bult, Kees van Velzen en Peter Morsch. „In de maatschappij zie je al lerlei ontwikkelingen op het gebied van vrijetijd en recreatie. Als sportvereni ging kan je je daar niet afzijdig van houden", zegt Kuipers. „Je moet je profileren: aangeven wat je nastreeft en hoe je dat wilt bereiken. In het jeugd plan wordt dit gedaan". De algemene doelstelling bij HSV is dat een ieder naar zijn mogelijkheden moet kunnen spelen en trainen, waarbij ple zier in het voetbalspel een belangrijke factor speelt. Voor de één betekent dat in hoofdzaak prestatiegericht spelen, voor een ander ligt de nadruk op het re creatieve. Met beide mogelijkheden is in het jeugdplan rekening gehouden en zijn er taakomschrijvingen voor de vrij willigers en trainers, die de jeugd bege leiden. Het viertal schrijvers van het plan heeft het zich er niet makkelijk gemaakt. Alle mogelijke aspecten zijn in het plan be trokken. Bijvoorbeeld is schematisch aangegeven wat de typische kenmerken zijn van de verschillende leeftijdsgroe pen, waarmee wordt gewerkt. Gelet op de huidige stand van zaken bij HSV, waar alle jeugd de mogelijkheid heeft om tweemaal per week onder des kundige leiding te trainen, zal de realise ring van het jeugdplan een nog prettiger situatie opleveren voor de voetballende jeugd. Van groot belang daarbij is ook dat de begeleiders en trainers enthousi ast hun medewerking verlenen. Jeugd voorzitter Kuipers verwacht dat dit zeker zal lukken. Bij HSV gaat men opgewekt het nieuwe seizoen tegemoet. De vrolijke stemming zal alleen nog maar toenemen, wanneer de ex-profs Gerrie en Arnold Muhren dinsdag 25 mei niet alleen de HSV- jeugd trainén, maar natuurlijk ook hun vaardigheden met het ronde leder de monstreren. Aansluitend om 21.00 uur is dan de presentatie van het jeugdplan in de voetbalkantine. HEILOO - Na week in week uit een sei zoen lang buffelen op de groene mat is het de allerjongsten van HSV, de F2, gelukt om kampioen te worden. Het ging wel niet zo officieel als bij bijvoor beeld junioren en senioren, maar toch: als je op één na alle wedstrijden wint, dan kan je toch spreken van de nummer 1 van de poule. Alle jongens waren altijd van de partij, bij wedstrijden en bij trainingen. De be geleiding was in handen van B. van Gaal en H. Westerhof. Volgend jaar spelen de jongens in de E-competitie. HEILOO - Afgelopen zondag werd de eerste wedstrijd van de atletiekcompeti- tië afgewerkt. Zowel door de dames als door de heren van Trias werden prima prestaties geleverd met een hoge eind klassering als resultaat. In Zwolle waren de dames actief in de landelijke eerste divisie en zij eindigden uiteindelijk op een tweede plaats in hun poule met een puntentotaal dat hoger was dan het vorig seizoen. Vooral op de loopnummers werden goede prestaties geleverd. Olga Overmeer was zeer snel op de 400 meter in de prachtige tijd van 58.72 sec. en Lisa Jane Horgan liep een goede 12.95 sec. op de 100 meter. Óp de 800 meter eindigde Maud Ackermans na 2.32.21 min. en Annet van der Tho- len kwam uit op de 1500 èn de 3000 me ter. Dat ging haar zeer goed af gezien haar tijden van resp. 4.55.50 en 10.12.31 min. De heren traden aan in Krommenie voor hun wedstrijd in de districts eerste klasse. Ook de heren van Trias waren goed op dreef wat resulteerde in een glansrijke overwinning met 14039 pun ten waarbij de nummer twee ruim 500 punten achterbleef! Er sneuvelden in Krommenie twee clu brecords. De eerste kwam op naam van Jorg van der Wel die de speer maar liefst 52.06 m ver wierp en daarmee het oude record met ruim twee meter verbe terde. Voor het tweede record was Dick ten Bruggencate verantwoordelijk die een schitterende 5000 meter afsloot na 14.53.6 min, een nieuw veteranen clu brecord. Verder waren er goede presta ties van Robert Wijker die 6.40m ver sprong en Henkjan Thoes die 51.7 sec. op de 400 meter liep. Paul Mul tenslotte werd tweede bij het discuswerpen met een worp van 37.14 m. In Almere waren de B-junioren present voor hun eerste competitiewedstrijd. Taco Hamers viel weer op bij het hoogspringen met 1.80m en Timo Zijl vestigde nieuwe records bij het ko gelstoten en discuswerpen met resp. 10.63m en 30.00m. De C/D junioren waren zaterdag al actief in Heerhugo- waard. Ellen Olbers sprong bij de C- meisjes met 4.98m zeer ver en Sabine Graas liep bij de D-meisjes een snelle 1000 meter in 3.29.0 min. Morgen, Hemelvaartsdag, worden op het Trias-complex wedstrijden georga niseerd voor senioren en A/B junioren. De aanvang is om 12.00 uur en de wedstrijden zijn om ongeveer 15.00 uur afgelopen. Toeschouwers zijn van harte welkom. HEILOO - Uitslagen wedstrijd Midcjen- Beemster 7 mei: B.dressuur: 1. Paul v't Veer 134 pnt., 2. Tamara Meijer 122 pnt. Uitslagen wedstrijd Heemskerk 12 mei: B. dressuur: 1. Jaenine Luybé 128 pnt., L.l dressuur: 1. Linda de Koning 130 pnt. Uitslag wedstrijd Midden-Beemster 15 mei: B. dressuur: Suzanne Groot 2e 126 pnt. en 127 pnt; M.l dressuur: 3e Jan- neke Peéters 120 pnt.; L-springen 2e Janneke Kuyper. Uitslagen le Ónderlinge wedstrijd op 16 mei: rijbaaan 1 wedstrijd ruiters B.dres suur: 1. Suzanne Groot 129 pnt., 2. Paul v't Veer 127 pnt., 3. Chantal Huis man 125 pnt. Rijbaan 2 wedstrijd ruiters: L.l. dres suur: 1. Monique Hoogland 122 pnt., L.2 dressuur: 1. Mireille Sengers 122 pnt., 2. Soraya Groot 120 pnt.; M.2 j dressuur: 1. Janneke Peéters 111 pnt. Rijbaan 3. recreatie ruiters B en LI dressuur: 1. Margriet Zonneveld 125 pnt., 2. Lisenka Westerneng 124 pnt., 3. Iris de Waard 121 pnt., 4. Simone Baltus 121 pnt. Springen: 1. Mireille Sengers, 2. Janne ke Kuyper. Spel: le Mireille Sengers, 2e Elvira v. Houten, 3e Elma Dikkeboom. Op 2e Pinksterdag (31 mei) is er op het terrein van de Ponyclub op een grote paarden- en ponykeuring aan de hand. Aanvang 10.00 uur. Toegang is gratis. HEILOO - Bij nationale atletiekwed strijden vorige week zondag in Hoorn, heeft Trias-atleet Dick ten Bruggencate een prachtige prestatie geleverd. Hij wist namelijk op de 3000 meter steeple chase het Nederlands record voor vete ranen met bijna vier seconden te verbe teren en te brengen op 9.23.54 min. De harde wind en de hoge temperatuur maakten de omstandigheden voor een dergelijke wedstrijd heel moeilijk, maar desondanks kon de Triasveteraan zijn race zeer regelmatig indelen en trad er geen verval op in de rondetijden. In de laatste twee ronden versnelde Ten Brug gencate nog, met bovengenoemde tijd als resultaat en een nieuw Nederlands recqrd rijker. HEILOO - De uitslagen zijn wederom redelijk te noemen de competitie. De zondagteams presteerden wisselvallig. Het gemengde team van Heiloo 2 won haar wedstrijd tegen Hogedijk 4 met maar liefst 8-0. Door dit goede resultaat is de promotie wel heel dicht bij gekomen. Gemengd 3 speelde tegen Zeswielen 3 een goede wedstrijd. Helaas kwam Mar- tine Bolweg in haar damesdubbel zo on gelukkig te vallen, zodat ze haar pols brak. We wenéen haar beterschap toe. Het gevolg was dat 2 partijen opgegeven moesten worden. Eindresultaat 3-5. Andere uitslagen: Landelijke jeugd: St. Pancras 1 - Heiloo 1 8-0; Heiloo 1 ge mengd district - Langedijk 1 0-5; Zon dag gemengd: Joy Mozaiek 8- Heiloo 1 3-5. De overige competitieuitslagen luiden als volgt: damesdistrictscompetitie van 11 mei: Heiloo 1-Uitgeest 15-1; Heiloo 2-Enkhuizen 2 3-3; Heiloo 4-Neck 1 2-4. Zaterdagdistrictscompetitie van 15 mei: Heiloo heren 1-Schoorl 2 4-2; Heiloo heren 2-Westzaan 4 5-1; Heiloo vet. he ren 35+ 1-Grootslag 1 4-0; Heiloo vet. heren 35 2-Heerhugowaard 1 2-2; hei loo vet. heren 35+ 3-Schoorl 1 2-2; Heiloo vet. heren 35+ 4-Juliana 2 0-4; Heiloo vet. heren 50+ 1-Anna Paulow- na 1 0-4; Heiloo vet. gem. 35+ 1-De Maaier 1 2-2. Zaterdagjeugdcompetitie van 15 mei: Heiloo gem. jeugd t/m 14 jr. 1-Pancras 1 0-6, Heiloo gem. jeugd t/m 14 jr. 2-Egmond 2 6-0, Heiloo gem. jeugd t/m 18 jr. 1-Westzijderveld 1 2-4, Heiloo meisjes 12-15 jr. 1-Westerkogge 1 2-4, Heiloo jongens 12-15 jr.-Oudorp 1 4-2, Heiloo jongens 15-18 jr. 1-Marquette 0-6. HEILOO - Zaterdagmorgen 15 mei snel kijken op Teletekst en ja hoor, de dui ven waren los in Roye (Fr.) om 10.00 uur. De voorzitter van P.V. Luchtpost Heiloo bellen en dan ook maar wachten op de dingen die komen gingen. De dui ven waren gelost met zuidwesten wind dus dat kon wel eens een snelle vlucht worden. Om 13.33 uur klokte Hein Schouten de eerste duif, de tweede, derde en vierde duif werden geklokt bij de Comb. Oos- terveer, weliswaar geen inwoners van Heiloo maar wel lid van P.V. Luchtpost Heiloo. De vijfde duif was wederom voor Hein Schouten. Zoals verwacht was het een hele snelle vlucht. Bij het uitslaan van de klokken waren alle dui ven dan ook weer op hun hokken terug om vertroeteld te worden door hun blije baasje die nu weer kunnen poetsen voor volgende week want dan is er weer een vlucht. Kentu de Intratuinse plassen al? Routebeschrijving: 1. Afslag Heiloo-west (tussen Heiloo en Limmen) 2. Over het spoor. 3. U staat bij Intratuin. Vrijdag koopavond. Aanbiedingen zijn geldig twee weken na verschijning in deze krant of zolang de voorraad strekt.' HSV F2, met staand Wilko, Pim en Daan, zittend René, Ruben, Stefan en Sander en liggend Casper.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 8