Seizoen 1993-1994 in theater De Beun: meer toneel, meer cabaret, meer muziek Cfi E] Open hockeydag bij de Terriërs KUYPER Kosters is een andere winkel geworden Net wat meerMode A J. VOS OPEN DAG C. HACHMANG SS? JAARGANG VERKOOPPLANNEN?? NVM Luilak, maar Heiloo is wakker! Hockeyvereniging DE TERRIËRS zaterdag 5 juni a.s. van 10.00-12.00 uur Jeugd v.a. 6 jaar WELKOM Geslaagd Makelaars Taxateurs o.q. ^totheVkeRn°°P(Hl Dijkverhoging Egmondervaart Amels v.d. Ridder Makelaardij o.g. Kennemerstraatweg 129 1851 BC Heiloo Tel. 072-330332 H.R. CV-KETELS MET SUBSIDIE Holleweg 19 Vijfenzestig jaar liefde voor het leven SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 Schilderwerken, wandafwerking Kwaliteit en vakmanschap Eerlijk advies en kosteloze offerte Nieuwe vegetarische produkten bij AH Penalty-bokaal HSV MAKELAAR TAXATEUR O.G. ASSURANTIËN Crejat exposeert Ponyclub Heiloo Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures Vraag offerte! A*ft Jacques Zoon. Foto Covert de Roos HEILOO - Zaterdag is het Luilak. Voor deze gelegenheid heeft de gehele Mid denstand van Heiloo een spectaculaire aktie op touw gezet. De meeste winkels gaan om 7.00 uur open (ook de super markten) en tot 9.00 uur zijn er wat je noemt spetterende aanbiedingen. Wat dat zijn, ziet u in dit blad, kijk goed want de winkelcentra staan niet bij elkaar maar treden als één groep Mid denstanders naar buiten. Lees elke ad vertentie dus goed want daar zit uw voordeel. Bent u van plan een koopje te halen, dan even de wekker vroeg zetten. Waar schijnlijk is dat niet nodig, want de don derbussen e.d. maken al genoeg lawaai. Misschien heeft u het even moeilijk, maar het is toch wel uniek dat u al uw boodschappen al om 7.00 uur kunt doen, dan nog de spetterende akties en uw dag is heerlijk lang. Zaterdag 29 mei dus vroeg uit de veren, het is de moeite waard en ze zullen tegen u geen luilak zeggen. HEILOO - Deze week ontvangt u bij de Uitkijkpost de nieuwe gids van het Hei- looër theater De Beun voor het seizoen 1993-1994. In deze gids presenteert de programmacommissie van het theater maar liefst 24 voorstellingen, die vanaf zondag 19 september 1993 gehouden zullen worden in het sfeervolle en prima uitgeruste theater aan de Willibrordus- weg (naast 't Loo). Daarnaast is er ook een zo volledig mogelijk overzicht van de voorstellingen, die gegeven worden door de Heilooër verenigingen, welke actief zijn met muziek, toneel of musical. De uitbreiding van het aanbod in thea ter De Beun geschiedt op alle fronten: toneel, cabaret, muziek en jeugdvoor stellingen. Je kan het Beun-programma een doorsnee van het Nederlandse thea teraanbod noemen met één ontbrekende uitingsvorm: dans. De programmacom missie hoopt hier in het seizoen 1994- 1995 in te voorzien. Toneel Het Beun-seizoen opent op 19 septem ber met de toneelvoorstelling 'Kroniek van een aangekondigde dood' naar het boek van de Colombiaanse schrijver Gabriel Garcia Marquez. Twee weken later komen Ellen Vogel, Marlous Fluitsma en anderen met de productie 'Het Misverstand' naar Heiloo. Voorts zijn de producties 'Tommie' (met o.a. Paul Röttger en Jules Hamel), 'Kean' (Jules Croiset, Marlous Fluitsma e.a.), 'Nu sijt wellecome' (o.a. Trudy Labij en Kitty Janssen) en de solovoorstelling 'Het verdriet van België' door Tine Ruysschaert geboekt. Het cabaretaanbod - met twee abonne mentmogelijkheden - is zeer divers: Bert Klunder Mylou Frencken, De Beri ni's, Purper, Erik van Muiswinkel Margöt Ros, Marjolein Touw, Reinder van der Naait, Zindroom, Joop Visser, Peter Lusse, Jeroen van Merwijk en Paul Haenen zullen allen hun nieuwste shows in De Beun opvoeren.. Voor de jeugd zijn er drie voorstellin gen: 'Superknüf', 'Alle vogels vliegen' en 'The Porcupines-matinee'. Deze HEILOO - Op maandag 24 mei is In- grid Holstvoogd uit Heiloo afgestu deerd aan de Universiteit van Amster dam; zij mag zich nu doctorandus Europese Studies noemen. Postbus 95.1850 AB Hetloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN tJJvM Kantoor Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES l- I laatste voorstelling is er in een enigszins gewijzigde vorm ook voor volwassenen. Op 2 januari 1994 brengt de uit Heiloo afkomstige popformatie namelijk twee voorstellingen onder de noemer 'Happy New Year'. En er is meer muziek: kof fieconcerten door Regina Albrink en de ex-Heilooër Jacques Zoon en muziek theater door de Gebroeders Flint. Inschrijven Met het verschijnen van de Beun-gids is het mogelijk geworden om kaarten te reserveren voor alle genoemde voorstel lingen. Daarbij geldt dat, wanneer men voor 1 juli reageert, er een korting van 10 procent w ordt gegeven, wanneer men voor vijf of meer verschillende voorstel lingen kaarten reserveert. Men kan zo een eigen theater-abonnement samen stellen tegen een gunstige prijs. Daar naast zijn er twee cabaretabonnementen van elk vier voorstellingen mogelijk a 55,00. Alle informatie over de voorstellingen en de wijze van bestellen is opgenomen in de Beun-gids 1993-1994. Wie onver hoopt geen exemplaar heeft ontvangen, kan bij de voorverkoopadressen (Bru- naboekhandel Avis, Rookshop Jan- Tine Braam en Holland International) terecht. Ook kan men contact opnemen - t Pptpr uccp Paola met Sem Buitenkant (coördinator) via De cabaretvoorstelling Schoudervulling met v.r.n.l. Peter Lusse, Paoi tel. 331027. Verbij en André Breedland: (Fo,opansok> HEILOO - De eis voor boezemwaterke- rende dijken is door de provincie be paald op een minimale hoogte van NAP 0,25 meter, omdat deze dijken de wa terkering vormen tussen boezemwater en poider. Het waterschap is al jaren be zig om alle dijken dié niet aan de deze norm voldoen op het vereiste niveau te brengen. In dit kader worden er elk jaar een aantal dijken opgehoogd. De dijk die langs de westzijde van de Egmondervaart tussen de Hoevervaart en het gemaal van de Sammerspolder loopt, is in de loop der jaren door zak king, zetting en gebruik onder het ver eiste niveau gehaald. De dijk voldeed niet meer aan de minimale hoogte-eis Van NAP +0,25 meter. In de maanden februari en maart is deze dijk in op dracht van het waterschap door de firma G.P. Groot opgehoogd en geher- profileerd. Het hele dijkverhogingspro ject is nu over een lengte van 1 Zi kilometer afgerond. Het karwei kostte MmI, ruim 17.000 gulden, waarbij 2500 m' Ellen Vogel (links) en Marlous Fluitsma in 'Het Misverstand'.(Foto Jaap Pieper, klei werd aangevoerd en verwerkt. Stationsweg 85,1851 LJ Heiloo HEILOO - Afgelopen zaterdag was het feest voor de familie Eij(ers op camping Klein Varnebroek. 65 Jaar geleden ga ven de heer en mevrouw Eijlers elkaar het ja-woord in Amsterdam. Zaterdag vierden ze dit in Heiloo op camping Klein Varnebroek'. Al jaren komen zij hier elke zomer genieten van hun staca ravan, het mooiste stekkie van het Ro- zenpark, het weer en de rust. Rust is er echter niet veel, want inmid dels is de familie Eijlers uitgegroeid tot een familie van 7 kinderen, 12 kleinkin deren en vorige week is het negende ach terkleinkind geboren. Regelmatig komt het hele spul eens aanwippen voor kof fie, soep ert een praatje. Als het hele spul met aanhang verschijnt, is de staca ravan al gauw te klein. Vijf jaar geleden werd er al uitbundig feest gevierd in het restaurant van de camping, en zaterdag werd dit nog eens dubbel en dwars over gedaan. Familie, vrienden en kenissen werden door het bruidspaar uitgenodigd om dit bijzondere feit te vieren. De bruid en bruidegom zijn beiden actief en staan nog altijd midden in het leven. De heer Eijlers is voetbalfanaat en mist geen wedstrijd op t.v. Maar niet alleen voet bal heeft zijn aandacht, ook van andere sporten geniet hij volop. Ook weet hij precies wanneer er een familielid exa men doet, op vakantie is of een nieuwe auto heeft gekocht. Voor zijn vrouw geldt hetzejfde, een moeder en oma op en top, maar daar naast ook een vrouw die er moderne ie- deeën op na houdt, en creatief is in de keuken en met het schilderspalet. Meni geen in de familie heeft een echt „Eij lers" aan de muur. De dag zat vol verrassingen. Tijdens de receptie verscheen de boerenblaaskapel van Heiloo met een aubade, het echt paar kreeg een telegram van de Konin gin en 's avonds was het feest compleet met een zingende Italiaanse ijscoman, kado's en liedjes gezongen döor kinde ren en kleinkinderen. Een vermoeiende dag voor het bruidspaar Eijlers, maar een dag die niemand had willen missen, want 65 jaar getrouw zijn, komt maar zelden voor. -L HEILOO - Vanaf 1 juni is bij alle Al- bert Heijn-supermarkten in Nederland een aantal nieuwe vegetarische produk ten op groentebasis verkrijgbaar. Hier mee wordt ingespeeld op de wens van de huidige consument die graag gevarieerd en gezond wil eten. Het nieuwe assortiment bestaat uit een viertal varianten, te weten een sperzie bonen- een bloemkool- en een uit meerdere groentesoorten bestaande groenteschnitzel en een maïsburger. Met de toevoeging van deze produkten aan het al bestaande assortiment van ve getarische artikelen brengt Albert Heijn meer variatie en gebruiksmogelijkheden aan in haar vegetarische assortiment. De op dit moment al te verkrijgen vege tarische produkten, zoals de vegetari sche Cordon Bleu, de champignon schnitzel en een hamburger, zijn samen gesteld op soja-basis en bedoeld als vleesvervangende produkten. De groen teschnitzels zijn samengesteld uit groe- ne(n) en tarwezetmeel, soja is niet of nauwelijks in de nieuwe produkten ver werkt. De groenteschnitzel is behalve als vleesvervangend produkt dan ook uitstekend geschikt als groentevervan- gend maaltijdcomponent. HEILOO - Op dinsdag 1 juni is het de beurt aan de jeugd van HSV om te trachten de penalty-bokaal in de wacht te slepen. Zo'n 40 spelers, van A- tot en met F-junioren, zullen proberen de hoofdprijs te winnen. Daarvooor moe ten zij wel een ervaren doelman passe ren: Marco Ruitenbeek, doelverdediger van AZ, zal zijn uiterste best doen de strafschoppen te stoppen. Het panalty schieten begint om 19.00 uur op het HSV-terrein aan de Ba'yershoffweg. HEILOO - Zaterdag 5 juni kan de jeugd vanaf 6 jaar kennismaken met de hoc- keysport. Die dag organiseert de Hei looër vereniging Terriërs een 'open dag' tussen 10.00 en 12.00 uur. Niet alleen worden er enkele demonstraties ver zorgt, waarbij de technische snufjes van de sport worden getoond, maar ook kan de jeugd zelf aan de slag. Jeugdtrainers en spelers van zowel het eerste heren- als het eerste damesteam geven namelijk proeftrainingen. Op een speelse manier kan men zo eens proberen wat het is om een hockeystick te hanteren. Op de bovenstaande manier hebben ook Mascha de Goede en Erik Jazet in het verleden kennis gemaakt met hockey. Deze ex-Terriërs spelen inmiddels op het hoogste nationale niveau bij Bloe- mendaal. Mascha de Goede stapte drie seizoenen terug over naar de topclub. ,,Bij Bloemendaal kon ik met meisjes van mijn eigen leeftijd en van mijn ei gen niveau gaan spelen", aldus Mascha, die via de A-junioren inmiddels in het eerste damesteam van Bloemendaal is terecht gekomen. Ook maakt zij deel uit van de nationale selectie. Haar leven staat in het teken van hockey: vier maal per week trainen en eenmaal een wed strijd. Volgend seizoen krijgt zij het nog drukker: bij haar oude club Terriërs zal de VWO-leerlinge waarschijnlijk de jongens Cl gaan trainen. Tijdens de open dag op 5 juni is zij natuurlijk ook van de partij. Vaste kracht Erik Jazet stapte al langer geleden over van Terriërs naar Bloemendaal. Hij speelde er in de BI en Al en is inmiddels vijf seteoenen een vaste kracht in het eerste herenteam. In feite is de overgang vergelijkbaar met die van Mascha de Goede: in het Noordhollands jeugd- team speelden beide Terriërs samen met een groot aantal Bloemendalers. En ja, als dat bevalt, is de overgang in feite eenvoudig. De carrière van Erik Jazet is evenwel in een verder gevorderd stadium. Eind ja ren '80 werd hij geselecteerd voor het Nederlandse team en maakte trips naar o.a. Australië, Bali en Pakistan. Door een trainerswissel bij de nationale ploeg moest Erik de Olympische Spelen van Barcelona missen, maar inmiddels traint hij vanaf september '92 weer met het Nederlandse team, dat zich voorbe reid op het Europees kampioenschap, dat volgend jaar op de kalender staat. Een goed gevulde kalender overigens: zeven dagen hockey per week, waaron der het geven van trainingen aan de Terriërs-jeugd op maandag en vrijdag. Vooralsnog geen probleem voor Erik, die sport en studie (Meao) combineert. Op 5 juni moet hij verstek laten gaan. Dat weekend is hij met Bloemendaal ac tief in Ierland. Trots Jöhan Visser, bestuurslid en wedstrijd secretaris van Terriërs, steekt niet onder stoelen of banken dat de club trots is op Heaenweg 167.1851KN Hetoo.W.: 072-331716. 4* pJP Mascha de Goede en Erik Jazet zijn regelmatig op het Terriërs-terrein te vinden. Hier bijvoorbeeld tijdens het grote jeugdtoernooi, dat twee weken geleden werd gehouden. de drie (ook Bart van der Meer maakte de overstap) Heilooër 'Bloemendalers'. De dames en heren van de Heilooër club komen al een aantal jaren uit in de der de klasse, te laag voor de grote talenten. Bij Terriërs heb je een vreemde leef tijdsopbouw van de leden: veel jeugd, veel veteranen en relatief weinig senio ren", aldus Visser. ,,Het is moeilijk om jongeren voor de club te behouden. Als ze 18, 19 jaar zijn, gaan ze studeren of werken en zoeken een club in de buurt van hun nieuwe woonplaats. Terriërs is daarbij overigens niet uniek: het is een landelijk probleem". De op-en-top familievereniging Terriërs doet er overigens alles aan om het jong en oud naar de zin te maken. Er is een jeugdplan om de jonge hockeyers opti maal te begeleiden, het kunstgrasveld wordt intensief gebruikt en natuurlijk zijn er tal van toernooien. Beroemd is inmiddels het internationale Hemel- vaart-toernooi, dat afgelopen weekend gehouden werd. Vijftien ploegen uit het buitenland, waaronder voor het eerst twee Zweedse ploegen, waren van de partij naast zeven Nederlandse teams. Ook voor de jeugd zijn in de afgelopen weken toernooien gehouden. Wie kennis wil maken met deze actieve Heilooër hockeyvereniging kan op za terdag 5 juni vanaf 10.00 uur terecht op het Terriërs-complex op sportpark 't Vennewater. De jeugd vanaf 6 jaar kan dan actief deelnemen, ouderen kunnen er alle gewesnte informatie krijgen. HENSBROEK - In de Nederlands Her vormde Kerk te Hensbroek zullen van 28 mei t/m 12 juni 10 mensen hun werk exposeren, dat ze afgelopen jaar maak ten. Binnen zullen schilderijen en ruim telijk werk van keramiek, raku, brons, steen, hout, en assemblages te zien zijn, zeer persoonlijk en origineel werk. Bui ten staat de beeldengroep "een gezellig dagje". Een project, dat de groep in overleg met elkaar gemaakt heeft. De mensen die meewerken aan deze ten toonstelling zijn cursisten van Crejat. Crejat is een stichting, die zich ten doel stelt mensen te begeleiden in hun per soonlijke expressie-mogelijkheden, op beeldend gebied. Er zijn opleidingen, cursussen en workshops in Schagen, Alkmaar, Heemskerk, Haarlem en Hoofddorp. Inmiddels bestaat Créjat 10 jaar en is een bekend en gewaardeerd opleidingsinstituut in Noord-Holland geworden. De meeste cursisten volgen de 2-jarige part-time opleiding Creatieve Hand vaardigheid. De mensen die in Hens broek exposeren, hebben die 2 jaar afgerond, waarna zij nog een jaar IT HEILOO - Drie weken lang werd er gezaagd, getimmerd, vloerbedekking gelegd en nog veel meer, om de lampen winkel van Kosters aan de Westerweg te bouwen tot wat het nu is, een moderne winkel met wasmachines van de merken Miele, AEG en Zanker, koffiezetappa- ratuur, stofzuigers, een exclusieve lam pencollectie, tv's en video enz. De zaak is nu in handen van de drie zo nen Kosters, Arnold en Alex zitten er al een tijdje in, Ron is de derde zoon die in het bedrijf van zijn ouders stapt. En zoals dat gaat, dé nieuwe generatie wil alles mooier en moderner. Daar zijn de gebroeders Kosters mede door de ideeën HEILOO - Uitslag wedstrijd Sterneo 20 mei: le Paul van 't Veer, 127 pnt.. Uitslagen wedstrijd Heiloo 21 mei: B- dressuur: Rijbaan 1 le Suzanne Groot 130 pnt., 2e Chantal Huisman 123 pnt., 4e Liesbeth Zonneveld 122 pnt.; Rij baan 2 LI. dressuur: 3e Jeanine Luybe 129 pnt., 4e Vanessa v. Arkel 128 pnt. "voor gevorderden" gevolgd hebben. Op de tentoonstelling te Hensbroek zul len steeds een aantal cursisten, o.a. uit Heiloo aanwezig zijn die u graag alle in formatie geven over de opleiding en de tentoongestelde werken. Voor prospec tus over de opleiding: Crejat 02510- 37400. De tentoonstelling is geopend van 28 mei t/m 12 juni, alleen op vrij dag, zaterdag, zondag en maandag van 10.00 tot 17.00 uur. van Interieurbouw Kaandorp volledig in geslaagd. De winkel is een stuk groter geworden omdat het magazijn er bij getrokken is. In dit gedeelte vindt u installatie materi aal voor de doet-het-zelver. Wat vroe ger verborgen zat in het magazijn is nu onverzichtelijk in schappen voor de klant uitgestald. Schakelmateriaal, pvc pijp, mofjes, schroefjes, alles per stuk verkrijgbaar; wat niet op voorraad is, is binnen 4 uur leverbaar. Van de wasmachine, drogers, ijskasten, tv's en video's kan de firma Kosters u alle merken leveren. Er is 24 uurs servi ce ook in het weekend: telefoon num mers: 330566 (6.00-18.00 uur) en 332973, 331981, 332391 of 338716 (18.00-6.00 uur). De vroegere 'lampenwinkel' heeft nu een zeer exclusieve collectie armaturen van o.a. 24 karaats-verguld tot staal met halogeen. Dit staat geëtaleerd tegen een fraaie spiegelwand. „Licht is heel belangrijk", zegt Ron. „Hoe belangrijk willen wij door middel van het thema 'Kunst en Licht' in de zaak tot uitdruk king brengen. Kunstenaars kunnen zich bij ons aanmelden, wij zullen hun werk dan van de juiste belichting voorzien en dit kan voor een bepaalde tijd bij ons in de zaak hangen". Naast de winkel heeft de firma Kosters al jarenlang een installatiebedrijf, hier bij werken zo'n 27 mensen. Een groot 'gedeelte van de binnenstad van Amster dam werd door de firma Kosters van electriciteit voorzien. Een bedrijf dat er zijn mag en waar nu de volgende gene ratie z'n schouders onder gezet heeft.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 1