«o. «r sX &j Saföptaa*' f. Trnmv r^rmrnnn IfeiÉIÉÉHHHHÉÉÉÉÉIlHH Hskkesteeqt f/. v>^cn Hulptransport naar Roemenië Aquarium Vrienden Club Vivaria Fanfare showband Heiloo viert jubileum met Taptoe Tennisclub Hogedijk Raad Akersloot Wandelen over gras Goed resultaat FSH op concours 50OsteWONlNG Li-ak levert 500e woning op Rob Karst in actie op het circuit van Zandvoort. ew óe iesoT - Yxe^1'* a ovje* i\eö- >t\ö cje V\0v>de°' Qe\^e nteV+e(Vi ee 0o* ÏM a\\eeO foa&( 0óyZ-etv o o*eX acoPveï;.„ sias^3 p \\e ®°^ce 'poeWeSoeU;\aoo^ veë0 se NjeWe0;_,o 0p\a9e Lrt de v i\o sse >N*\ ad\^S' ,oteO a° vjd\daP- Rob Karst derde in algemeen klassement Rommelmarkt van Eensgezindheid Pridini: volksdans voor jong en oud PAGINA 12 UITKIJKPOST 9 JUNI 1993 HE1LOO - Rond 18 juni vertrekken de vrijwilligers van de Stichting Hulp Kin dertehuizen Roemenië voor een 4e hulp transport naar het kindertehuis in Tirgu Bujor. Bij het vorige transport is daar een start gemaakt met een renovatie van het sanitair. Dit wordt uitgevoerd door plaatselijke bouwbedrijven. Tijdens het komende transport zal gecontroleerd worden of de verbouwing goed is uitge voerd. Als de werkzaamheden voltooid zijn, zal de tweede fase aan de Roe meense middenstand uitbesteed worden. Voor de tweede keer wordt bij het trans port gebruikt gemaakt van een Roe meens vrachtbedrijf Frigo Express uit Oradea. Zo'n 80 kubieke meter hulp goederen wordt door hen naar hun thuisland gebracht. Hulpgoederen bestemd voor het weeshuis in Tirgu Bu jor en het dorp Brostinie. Dit afgelegen en zeer arme dorp is een nieuw projekt van de Stichting. Deze reis gaan o.a. de oude schoolmeubels van de Radbout- school uit Heiloo mee; deze zullen een plekje vinden in de plaatselijke school. Ook de vele armen en vaak grote gezin nen uit dit dorp worden met hulpgoede ren gesteund. Het transport wordt mogelijk gemaakt door materiële en financiële giften van vele bedrijven en particulieren. De kin deren van de bijbelgroep uit Heiloo spaarden wekenlang een bedrag bij el kaar. Een aantal dozen knuffelberen werden door Heilooënaren ingezameld en eindigen in Roemeense kinderhan den. Fa. G.P. Groot steunt ons door be langeloos een container beschikbaar te stellen. De vrijwilligers van onze Stichting zou den graag nog frequenter richting Roe menië gaan. In een magazijn bij de UNA in Beverwijk staan hulpgoederen voor nog wel 10 vrachtauto's! Het pro bleem voor onze Stichting is het kapi taal voor zo'n transport: benzine, verzekeringen, reis- en verblijfkosten kunnen zonder uw hulp niet betaald worden. We hopen door uw giften nog vele malen op hulptransport te kunnen gaan. U kunt uw bijdrage storten op gi ro 1708566 van de Stichting Hulp Kin dertehuizen Roemenië. AKERSLOOT - Op 18 mei is in de IJ- mond een nieuwe aquariumvereniging opgericht, welke de naam kreeg Aquari um Vrienden Club Vivaria. Tijdens de oprichtingsvergadering gaven zich al 24 leden op en dit aantal neemt gestaag toe. De vereniging heeft een onderkomen ge vonden in de Animal-farm, gelegen in het Willem Alexanderplantsoen te Be verwijk. Om aan de verschillende wen sen van de leden tegemoet te komen is besloten om op maandag- of dinsdag avond clubavond te houden. Zo is in ju ni elke dinsdagavond vanaf half acht clubavond en in juli elke maandag avond, enzovoort. Zij, die belangstelling hebben in deze nieuwe vereniging, zijn op de clubavon den van harte welkom. Ook kunnen be langstellenden contact opnemen met de secretaris, P. Knikman, Wagnerlaan 26, 1921 ED Akersloot, tel. 02513-13307. HEILOO - Fanfare Showband Heiloo bestaat op 10 juni 25 jaar. Een jubileum waar best even bij stil gestaan mag wor den. Het korps viert dit met een taptoe op zaterdagmiddag 12 juni. Deelnemers aan deze taptoe zijn: het trompetter korps Alkmaar, C.M.V. Dinuda uit Enkhuizen, drum- en showfanfare Edes uit Enschede en natuurlijk de jubileren de vereniging zelf. Een verjaardagskado waarop de vereni ging zichzelf getrakteerd heeft, is de aanschaf van zomeruniformen. De dik ke rode jassen zijn erg comfortabel in de winter. FSH verzorgt echter meedere malen per jaar optredens in binnen- of buitenland waarbij de temperatuuro- ploopt tot boven de 25 graden. Dat is met die dikke jassen nauwelijks te doen. Sinds 30 april van dit jaar beschikt het korps nu over de zomeruniformen, waarbij uiteraard herkenbaarheid van het korps door de bordeaux rode uit monstering gehandhaafd blijft. Fanfare Showband Heiloo zal op 12 ju ni vanaf kwart voor drie een openlucht concert verzorgen op het taptoe terrein. Om half vier begint de eigenlijke taptoe. De City Guards of Alkmaar is een showband opgericht op 24 maart 1983. Zoals al blijkt uit de naam presenteren zij zich in Engelse stijl wat tot uiting komt in de commando-voering en het uniform, bestaande uit helder rode uni formjasjes gecompleteerd door een zwarte 'beremuts'. Dit korps speelt een repertoir van koraal tot chachacha. De Christelijke Muziekvereniging Din- dua is afkomstig uit Enkhuizen. Dit korps in het begin van de jaren '80 over geschakeld van een trompetterkorps be zetting naar een drumfanfarebezetting. Het repertoire gaat van kerkmuziek via de klassieke marsen tot populaire wer ken zoals b.v. The Beatles. Dat Dindua een gewild korps is blijkt wel uit de in drukwekkende rij van optredens die het korps al verzorgd heeft. Drum- en showfanfare Edes uit Ensche de is eveneens een vereniging die van trompetterkorps naar drumfanfare is overgeschakeld. Edes bestaat dit jaar 35 jaar. Het korps verleent jaarlijks, al dan niet aangevuld met marjorettepeloton, meerdere malen medewerking aan inter nationale evenementen. Daarnaast wordt ook veel in Nederland opgetre den. Met de galashow die Edes in Hei loo zal presenteren, behaalde men in 1992 een eerste prijs op het KNF top- concours. Fanfare showband Heiloo zal driemaal aantreden, waarmee de veelzijdigheid van muziekvereniging getoond wordt. Allereerst zullen zij met een openlucht- concert het voorprogramma verzorgen. Tijdens de taptoe zullen de vijftig muzi kanten en majorettes hun eigen show opvoeren. Daarnaast zullen de majoret tes als aparte groep een show uitvoeren op mechanische muziek. Het jubileumprogramma vindt plaats op 12 juni voor de kerk aan de Noorder geeststraat vlak achter winkelcentrum 't L.oo. Het openluchtconcert begint om 14.45 uur en de taptoe om 15.30 uur. EGMOND - Competitie-uitslagen Za terdag 5 juni: Heren: Grootslag 1 - Ho gedijk 1 3-3; LTZV 2 - Hogedijk 2 1-5; Gemengd; Hogedijk 1 - Atlas 1 3-2; Ho gedijk 2 - St. Pancras 2-3; Vet. gemengd Hh.waard 1 - Hogedijk 1 2-2; De Rijp 1 - Hogedijk 2 2-2; Vet. heren 35 Ho gedijk 1 - Hoog Op 2 4-0; Hogedijk 2 - De Rijp 2 4-0; gem. jeugd t/m 12 jr. Hogedijk 1 - Langedijk 1 2-4; Hogedijk 2 - Twiske 1 0-6; Meisjes 12/15 jr. KLTV 1 - Hogedijk 1 3-3; Jongens 12/15 jr. Hogedijk 1 - Zeswielen 1 4-2. Zondag 6 juni gemengd: Schagen 2 - Hogedijk 1 0-8; Hogedijk 2 - Juliana- dorp 3 4-4; Heren Hogedijk 1 - St. Pan cras 3 3-3; Hogedijk 2 - De Gouw 3 4-2; Heren 35+ Hogedijk 1 - Zeswielen 1 6-0; Hogedijk 2 - St. Pancras 1 0-6; Ge mengd 35 Monnickendam 1 - Hoge dijk 1 2-3; Junioren HH.Waard 6 - Hogedijk 1 8-0. De kampioensoogst was dit jaar helaas niet zo groot. Slechts 4 teams konden op zondag 6 juni, de laatste speeldag van de competitie, in de bloemen wor den gezet. Nadat voorzitter Marcel Ul- lers woorden van dank gericht had tot de competitieleiding, de baancoördina- toren, de coaches en de kantinecommis sie was het de beurt aan het woensdag middag-jongensteam t/m 10 jaar om door de voorzitter met het behaalde kampioenschap en de daaraan verbon den promotie gelukgewenst te worden. Bovendien ontvingen de spelers van dit team een fraaie beker van de Kring. In de Dames Districts Competitie werd Hogedijk 1 kampioen en speelt volgend jaar in de 3e klasse. Zowel in de zaterdag- als in de zondagcompetitie slechts één kampioensteam. In de zaterdag-/districtscompeitite eindigde het le veteranen heren team op de plaats, in de landelijke-/zondagcompe- titie werd gemengd 3 kampioen. Vol gend jaar speelt dit 3e gemengde team in de 6e klas. Het le gemengde zondagteam slaagde er net niet in, om als eerste in de poule te eindigen en daardoor naar de 4e klas te promoveren. Volgens verwachting werd met 8-0 van het zwakke Schagen gewonnen. Maar concurrent Bakkum 4, dat niet meer dan één punt mocht laten liggen bij HH.Waard 8 om kampioen te worden, won helaas voor Hogedijk met 7-1. Bakkum en Hogedijk eindigden daardoor gelijk, maar omdat Bakkum de onderlinge confrontatie had gewon nen, werd Bakkum kampioen. AKERSLOOT - Donderdag 10 juni ver gaderen de leden van de gemeenteraad van Akersloot vanaf 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. Tijdens deze openbare vergadering zal onder meer gesproken worden over de voor jaarsnota 1993, nieuwbouw gemeente huis en een aantal bestemmingsplannen. Wie de volledige agenda en de daarbij behorende stukken wil inzien kan daar voor tijdens kantooruren terecht in het gemeentehuis. HEILOO - Elk jaar sluit de afdeling Heiloo van het Nivon het winterseizoen af met een wandeltocht, zoveel mogelijk 'over gras'. Dit jaar, op zondag 13 juni, staat het Schermereiland op het pro gramma: een gebied waar de omringen de meren, die vaak nog in open verbin ding stonden met de zee, eerst in de loop van de 16e en 17e eeuw werden droogge legd. Nog tot in de 19e eeuw stonden de polders in het najaar vaak onder water. De tocht leidt vanuit Grootschermer via de Schermer Ringvaart naar Driehuizen voor een koffiestop en vandaar door weilanden verder. De totale lengte is on geveer 11 km. Wandelschoenen aanbe volen, zo ook het meenemen van kijker voor het waarnemen van vogels. Het meenemen van honden is niet toege staan i.v.m. de mogelijke aanwezigheid van schapen. Opgeven bij Ina Bennen (tel. 336427) of Reina Mulder (tel. 333127). Plaats en tijd van verzamelen worden nader be kend gemaakt; op de ochtend zelf kan bij onverhoopt slecht weer tussen 8.30 en 9.00 uur bij Ina Bennen worden geïn formeerd of de tocht doorgaat. In de afdeling is het plan geopperd om een wandel- en/of fietsgroep op te rich ten, die bijvoorbeeld één of twee keer per maand op een vaste, door-de-week- se middag gezamenlijk erop uittrekt. Ook een combinatie van fietsen en lo pen zou natuurlijk mogelijk zijn. Route en afstand worden in overleg bepaald. Belangstellenden kunnen zich melden bij Ina Bennen, telefoon als boven vermeld. HEILOO - Afgelopen zondag Jieeft de Fanfare Showband Heiloo deelgeno men aan het concours te Westzaan, wat werd georganiseerd door drumband De Reef. Deze vereniging had dit concours opgezet in verband met hun 25-jarig ju bileum. Een groot voordeel was, dat het schitterend weer was, hetgeen zeker bij gedragen heeft aan de feestelijke stem ming. Gelukkig voor de organisatie was er een redelijk gevarieerde bezetting, bestaande uit majorettepelotons, tam boerkorpsen en drumfanfares (blazers met een tamboergroep). Voorafgaand aan het concours werd er door een gedeelte van Westzaan een de- filé gehouden. Het feit dat F.S.H. ook op de gewone straatmarsen show maakt, heeft hoogstwaarschijnlijk voor een groot deel bijgedragen aan het feit, dat de Heilooënaren ervandoor gingen met de defilé-prijs. Fanfare Showband Heiloo heeft ook tijdens het concours voor een zeer verdienstelijk optreden gezorgdy hetgeen door de jury beloond werd met 87 punten oftewel een royale le prijs. Overigens: het puntenaantal was het hoogste wat er deze dag behaald werd, hetgeen ook nog eens goed was voor een fraaie beker. Aangezien F.S.H. helemaal aan het slot van het concours op moest, was ons door de organisatie gevraagd of we na ons optreden onze show op wilden voe ren, zodat de jury alle administratie af kon wikkelen. Een show opvoeren bij een dergelijke temperatuur is een hele klus, zeker als je net je concoursoptre den achter de rug hebt, maar we hebben desalniettemin onze beste beentje voor gezet en gezien het applaus mogen we concluderen, dat het geheel zeer door het publiek gewaardeerd werd. AKERSLOOT - De woningstichting LI- AK gaf een feestelijk tintje aan de uit reiking van de sleutel van de 500e wo ning. De familie G. Kaandorp zal deze woning aan de Tarp in plan Zuid II gaan bewonen. De voorzitter van de LI- Ak, de heer A. van den Kommer over handigde de familie Kaandorp de sleutel en liet dit vergezeld gaan van een bos bloemen. Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Dierenbescherming Limmen Honden en katten: tel. 072-334316. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Praktijken Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal B.V., Vuurbaak 9, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. af spraak. R.P.M.Donker, Het Achtkant 12, Limmen, tel. 02205-3369. Praktij kadres: Dusseldorperweg 139, tel. 02205-3219. Alg. Maatschappelijk Werk Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Slimpad 16 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). Indicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Stichting Interkruis Noord-Kennemerland Ledenadministratie: tel. 072-199222. Wijkgebouw, Middenweg 26a, 1906 AR Limmen. Ouder- en kindzorg: spreekuur ma. t/m vrij. 8.30-9.00 en van 12.30-13.00, tel. 02205-4275. Volwassenenzorg: spreekuur ma. t/m vr. 12.30-13.30 uur, tel. 02205-1250. Voor spoedeisende gevallen kunt u de alarmcentrale bellen: tel. 072-619818. Gezinsverzorging, Ouderenhulp en Alphahulp Stichting Noord Kennemerland/Noord -Holland Midden. Hoofdkantoor: Nas- saulaan 30, 1815 GL Alkmaar. Voor hulp bij problemen in de verzor ging van uw huishouden. Spreekuur da gelijks van 8.30 tot 9.30 uur. Telefoon: 072-127066. Voor acute hulp na 17.00 uur en in het weekend: tel. 072-156400. Openbare Bibliotheek Kapelweg 6 te Limmen Openingstijden: maandag 14.30-17.00/ 19.00-20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.30-20.30 uur. Dierenkliniek Castricum Laan van Albertshoeve 140, Castricum, tel. 02518-54345. Dierenartsen: H. Wol- ters en mw. S. Asyee. Spreekuur zater dag 13.00-14.00 uur, verdervolgens telefonische afspraak. Dierenartspraktijk A. van Lohuizen, J. Borsje en W.J.M. van Look, Dotter bloem 7, Castricum, tel. 02518-55910. Tijdens de weekenddienst wordt u even tueel automatisch doorgeschakeld. Be handeling kleine huisdieren na tel. afspraak. Dierenarts Limmen Dr. Schaap en Dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 02205-2583 (Rijksweg 104, Limmen). Spreekuur maandag tot en met vrijdag van 13.30-14.30 uur en vol gens telefonische afspraak. Stichting Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: mw. E.Th.H. Rodenhuis-Jans- sen, Kerkweg 47, 1906 AV Limmen, tel. 02205-1410. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. Verloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). Telefooncirkels Telefooncirkels Limmen: mw. W. Sege- rius, coördinatrice, tel. 1772. Welfare Limmen Inlichtingen: mw. Boersen, Visweg 46, tel. 2483. Parochie H. Cornelius Pastoor: S. Tol, Dusseldorperweg 74, tel. 02205-1275. Spreekuur: dinsdag en donderdag 18.00-19.00 uur, woensdag 9.30-10.30 uur. Pastoraal werkster: mw. H.G.M. Boo- mars; privé 02513-15563 (tussen 18.00-19.00 uur). Banknummer parochie: 336400756; gi ronummer: 248524. Kerkbijdrage bank nummer: 336421400. Unie van Vrijwilligers (UW) Voorzitster: mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tuu- sen 18.00-19.00 uur): tel. 1398. >\/\0§ 0\jef *>ot pov# ^eten AKERSLOOT - De vierde race van de APM/Citroën AX GTi heeft de Noord- Hollandse afvaardiging wisslend succes gebracht. Rob Karst uit Akersloot was alweer de beste maar kwam niet verder dan een zesde plaats. Michael Zentveldt reed een hele sterke inhaalrace die hem nog op de achtste plaats deed belanden, maar de tweede Alkmaarder Bart Hoogland stond al in de eerste ronde aan de kant. Rob Karst kwam niet goed uit de voeten omdat zijn Citroën AX GTi om ondui delijke redenen niet goed lag. ,,Bij de start lag ik meteen derde maar moest al snel anderen voorbij laten. Ik troost me maar met de gedachte dat ik toch nog op de derde plaats in het algemeen klas sement sta". EGMOND - De muziekvereniging Eens gezindheid organiseert op zaterdag 12 juni voor de 23e achtereenvolgende keer, haar jaarlijkse grote rommel markt. Deze markt vindt plaats op het kerkplein in Egmond-Binnen, waar de muzikale marktkooplui zo'n 2500 nv' met spullen zullen uitstallen. En vrijwel alles van deze spullen is te koop. Er is een groot aanbod en een grote verschei denheid aan koopwaar, dat vaak voor leuke prrjzen het marktterrein afgaat. Er is echt van alles te koop op deze gro te rommelmarkt en de ware liefhebber zou zichzelf tekort doen wanneer er niet een kijkje wordt genomen. Op de rommelmarkt van Eensgezind heid, de muziekvereniging die dit jaar haar 60-jarig bestaan viert, is overigens voldoende gelegenheid om ook aan an dere zaken aandacht te schenken. Be halve de aanschaf van bijvoorbeeld een stoel, fiets of meubel, kan men er ook terecht voor de aankoop van een kana rie of konijn. Ook de huisvesting van zo'n dier is meteen te regelen: het is er allemaal in Egmond-Binnen. Uiteraard zijn er ook attracties welke tot vermaak van de marktbezoetrer "rol len dienen. Een prikbord met mooie prijzen, het bekende rad van avontuur, het touwtje trekken, de grabbelton, en het altijd prijs rad voor de kleintjes zijn ook dit jaar weer van de partij. De in wendige mens behoeft op deze markt ook niet zonder te zitten. Diverse snacks en dranken zijn te bekomen en een spe ciaal team van baksters zal er voor zor gen dat er de gehele dag verse panne koeken gereed liggen voor consumptie. Het belooft, net als in alle andere jaren een gezellige boel te worden op het Kerkplein te Egmond Binnen. De markt begint om 9.00 uur en echte kopers die nen er vlug bij te zijn om hun slag te slaan, Eenieder is van harte welkom. De baten van deze markt zijn voor de mu ziekvereniging Eensgezindheid uit Egmond-Binnen, welke vereniging de opbrengst hoopt aan te wenden om de leerlingen-opleiding voor een deel te kunnen bekostigen, maar ook om nieu we uniformen en/of instrumenten aan te kunnen schaffen. HEILOO - Bij de Heilooër volksdans vereniging Pridini kunt u zich nu al aan melden voor het nieuwe seizoen, dat in september start. Volksdans is voor jong, middelbaar en oud een leuke, ac tieve en leerzame manier om met ritmes en gebruiken van andere culturen ken nis te maken. Er is in Heiloo keuze uit onderstaande groepen. Een kleutergroep, voor kinde ren vanaf 3 jaar, op dinsdagmiddag van 16.00 tot 17.00 uur in wijkgebouw Yp- salon in de wijk Ypestein. Een kinder groep voor kinderen van 6 tot 12 jaar, op vrijdagavond van 18.30 tot 19.30 uur, in de gymzaal van de beide M.A.V.O.'s aan de Dors. Een voiwassenengroep voor gevorderde dansers, op woensdagavond, in de voormalige Hofdijkschooj, in Ma- riënstein. Bij voldoende belangstelling start er tevens op woensdagavond een beginnersgroep, voor enthousiastelin gen, vanaf 12 jaar. De eersten hebben zich reeds voor deze groep gemeld, bent u de volgende? Voor ervaren dansers is er een de monstratievolksdansgroep, voor zan gers een folklorezanggroep. Beide laatste groepen verzorgen optredens in de regio, en vertegenwoordigen Heiloo soms in het buitenland. Ook deze beide groepen kunnen enige versterking ge bruiken. Gelukkig mag er weer gevolksdanst worden, folklore is in opkomst, en de accordeon mag weer, zelfs in de popmu ziek, dus waarom zou u er niet eens ken nis meemaken. Proberen kost slechts 40,00 voor volwassenen, en 30,00 voor kleuters en kinderen. U heeft dan 3 maanden de tijd om te kijken of volksdans/zang, dat is waar u, uw zoon of dochter al zo lang naar zocht. In verband met het al dan niet doorgaan van de diverse groepen, het minimale aantal deelnemers is 16 personen, ver zoeken wij u zich voor 15 juli aan te melden. Voor nadere informatie en op gave kunt u contact opnemen met Nel Coolegem, tel. 072-335427, of Flora Groot, tel. 072-336012. v

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 12