L A Opening f De Lantaarn Marcel Wessel Equipe Coiffures be lantaarn 93 AKERSLOOT LIMMEN Prins Claus overhandigt Koning Willem I Plaquette aan Driessen i' Veertig jaar Corneliusschool J- iT I IVI IVI N Bowlen Steengrillen f 42,50 Bouwplan vrijdag 11 juni met muziek in de zaal van CAFÉ-BAR ff opzichter/tekenaar m/v Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Privatisering sporthal Voeteltoernooi '93 Aangevraagde bouwvergunningen Meldingen bouwvoornemen Bouwplannen Fa. M. STEENH0EK EN ZONEN uw Oergezellig uit! Politieberichten Burgerlijke stand Bijeenkomst CDA 'f - - UW KERASTASE-KAPPER DRINGEND VERZOEK H.S.V. Limmen Ronde van Limmen Kinderopvang Limmen Circus in Akersloot Gemeenschappelijke Technische Dienst vacature UITKIJKPOST 9 JUNI 1993 PAGINA 15 De heer J.G. Driessen (links) poseert samen met de drie andere onder scheidenen en Prins Claus (midden) in de Ridderzaal te Den Haag. LIMMEN - De firma Driessen kreeg op 1 juni in de Ridderzaal te Den Haag de Koning Willem I plaquette uitgereikt. Deze ondernemersprijs werd uitgereikt door de erevoorzitter van de Stichting Willem I, Prins Claus. Driessen Aircraft B.V. in Limmen is in ternationaal marktleider met lucht vaartproducten als trolleys, containers en galley uitrusting (wagentjes in vlieg tuigen). Met drie Nederlandse vestigin gen en produktie en verkoopbedrijven in de V.S., Thailand en Engeland is Driessen uitgegroeid tot een kleine mul tinational. De plaquette, welke Prins Claus aan de firma Driessen uitreikte. De President van de Nederlandse Bank, de heer Duisenberg, die voorzitter is van de jury zei: ,,Het is de bedoeling met de ze onderscheiding bedrijven voor het voetlicht te halen die een bijzondere bij drage leveren aan de economische be drijvigheid als bron van welvaart en van werkgelegenheid in ons land". Namens de regering sprak Staatssecre taris van Economische zaken mevr. Yvorine C. M. T. van Rooy. Zij is niet zo somber over de toekomst van de ex port. Het doemdenken zoals men op het ogenblik overal bespeurt is niet terecht. Zij verwacht een groei van de export van één procent voor dit jaar en acht een groei van 4,5 procent voor het vol- -gend jaar niet uitgesloten. Driessen richt zich thans op marktuitbe- reiding. De spoorweg maatschappijen vormen de eerste doelgroep terwijl ook de vooruitzichten in ziekenhuizen en verzorgingstehuizen veelbelovend zijn. Door bijna 90% van de binnenlandse produktie af te zetten in het buitenland is aan Driessen de Koning Willem 1 Pla quette in de categorie export uitgereikt. LIMMEN - Het college vroeg de raad vorige week donderdag akkoord te gaan met privatisering van de sporthal met een multifunktioneel centrum. CDA, VVD en P.v.d.A. konden zich hierin vinden, zo niet de Limmer Gemeen schap (LG). „Neem geen te snel besluit, wij gaan niet akkoord, maar, met ons is wel te praten", aldus O. Bruschke. „Waarom vraagt u niet wat de SAS (Stichting Algemene Sportbelangen) er van vindt. Jaren hebben zij zich ingezet voor ons en zijn van begin tot het einde bij de privatisering betrokken geweest", vervolgt Bruschke. Wethouder Snijder antwoordde hierop dat de SAS absoluut niet geïnteresseerd is. Wel kan de SAS als een soort inter mediair naar de gemeente toe dienst doen. De Limmer Gemeenschap zet zich al ja ren in voor het behoud van het Paro chiehuis, maar ziet de kans hierop nu toch verkeken. Dat het CDA nu ook ak koord gaat met de verkoop van het Pa rochiehuis kwam bij de LG hard aan. „Het CDA laat na Vredeburg nu ook het Parochiehuis vallen", aldus Brusch ke. Mevrouw Nuijens reageerde: „Na de eigendoms wisseling hebben wij geen enkele binding met het Parochiehuis, wij stemmen in met de privatisering". Het Parochiehuis is nu eigendom van projectontwikkelaar Bremefa BV uit Beverwijk geworden. Wie de eigenaar van de Sporthal met multifunktioneel centrum zal worden is nu nog niet be kend. Er zijn twee gegadigden t.w. H. van Rees van de Gastronome en K. Vel- lenga van de Hoornsevaart. Op 21 juni zullen zij hun plannen toelichten. In de Commissievergadering van 23 juni zal besproken worden wie van de twee het wordt en op 15 juli zal dan besloten worden wie de nieuwe eigenaar van de Sporthal plus multifunktionele ruimte plus horeca gedeelte gaat worden. LIMMEN - Aan het jaarlijkse Voetel toernooi, dat gehouden wordt van 19 t/m 25 juli op tennispark de Voetel te Limmen wordt dit jaar voor dé tweede keer deelgenomen door een buitenland se groep. Uit Amerika komt een groep jongens en meisjes onder begeleiding van 2 coaches, die zowel in het jeugd- als in het seniorentoernooi deelnemen. Hun speelsterkte varieert van D2 t/m B2. Wellicht een mooie gelegenheid om uw krachten eens te meten met die van een andere nationaliteit. Inschrijving is nog mogelijk t/m 26 juni. Inlichtingen: 02205-1862. Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Middenweg 3a, Limmen. Telefoon02205-1456 (artikel 41 Woningwet) De volgende aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend: - F.M. van Leen, Burg. Nieuwenhuijsenstraat 89 te Limmen - plaatsen huishoudelij ke berg-/woonruimte. - W.F.M. Mooy, Het Achtkant 64 te Limmen - vergroten woning - A.B. Hunnekink, Westerweg 37 te Limmen - plaatsen schuur Dronenlaantje 1 De aanvragen liggen niet ter inzage. Op dit moment kan tegen de aanvragen geen bezwaarschrift worden ingediend. De volgende meldingen van een voornemen tot bouwen zijn binnengekomen: - M.M. Dekker, den Burglaan 10 te Limmen - plaatsen tuinhuisje - D. Dekker/E. Brakenhoff, Enterij 2+4 te Limmen - plaatsen dakkapel - Stichting Hortus Bulborum, p/a Rijksweg 30 te Limmen - plaatsen tuinhuis Zuidkerkenlaan 23a - R. Stuifbergen, Zomerschoon 28 te Limmen - plaatsen bijkeuken. De meldingen liggen niet ter inzage. Op dit moment kan tegen de meldingen geen bezwaarschrift worden ingediend. Het college van burgemeester en wethouders is van plan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het bestemmingsplan Strandwal teneinde bouwvergunningen te kunnen verlenen aan: - H.C. Spijker-Mooij, De Vang 9 te Limmen - bouwen woning perceel Hogeweg 181 te Limmen - H.C. Spijker-Mooij, De Vang 9 te Limmen - bouwen garage/berging perceel Hogeweg 181 te Limmen - H.C. Spijker-Mooij, De Vang 9 te Limmen - bouwen dierenverblijf perceel Hogeweg 181 te Limmen. Het college van burgemeester en wethouders van Limmen is van plan om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen aan: - W.C. Koot, Du Peyroulaan 8 te Limmen - bouwen woning perceel Achterweg 52 te Limmen. De bouwplannen liggen met ingang van 10 juni 1993 veertien dagen voor eenieder ter inzage op het gemeentehuis. Gedurende genoemde termijn kan eeniederschriftelijk zijn haar bezwaren tegen het plan aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. 9 juni 1993, Burgemeester en wethouders van Limmen INSTALLATEUR Holleweg 71 - Heiloo Tel.331855 b.g.g. 334972 Landelijk erkend De aarde is het beu, want auto's wassen op straat is slecht voor het milieu. AUTOWASSALON SUPERCLEAN Ind.terrein Oosterzij 2, Heiloo, tel. 072-336084. fteiloo LIMMEN - Op 31 mei vond er op de kruising Visweg-Hogeweg een aanrij ding plaats tussen een bromfietser en een personenauto. De bromfietser ver leende geen voorrang aan de voor hem van rechts komende personenauto. Na de aanrijding is de bromfietsbestuurder met zijn passagier weggereden nadat hij ongeveer 10 minuten had staan wachten op de politie. De benadeelde bestuurder van de personenauto had echter ver zuimd om zijn naam te noteren. De man reed op een rode damesbrommer. Zo wel bestuurder als passagier droegen een zwarte helm. De vorige week als vermist opgegeven bokken, bleken na enig zoeken nog in het weiland te liggen (onder het hooi) Op 3 juni vond er op de Rijksweg, even ten zuiden van de kruising met de Vis- weg een aanrijding plaats tussen drie voertuigen. De niet oplettende bestuur der van een bestelauto botste op de voor hem, stapvoets, rijdende personenauto. Deze botste vervolgens tegen de voor hem rijdende bestelauto. De achterste bestelauto botste als gevolg van zijn snelheid ook nog tegen de voorste beste lauto. Een hoop materiële schade en een hoofdwond voor één van de bestuurders die na behandeling in het ziekenhuis weer naar huis kon. Op 5 juni vond er een aanrijding plaats op de Uitgeesterweg. De bestuurder van een personenauto sloeg linksaf een uitrit in en liet een hem tegemoetkomende motorfiets geen vrije doorgang. De bestuurder van de motorfiets die zijn weg geblokkeerd zag, week uit naar links en botste vervolgens frontaal op een hem tegemoetkomende personenau to. De motorrijder kwam ten val en liep pijnlijke plekken aan hoofd en been, alsmede enkele schaafwonden op. De snelheid van de motorrijder is vermoe delijk te hoog geweest. Gevonden: bosje sleutels aan metalen koord met nagelknipper. Openingstijden bureau Limmen: maan dagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur en donderdagmiddag van 14.00 tot 17.00 ur; buiten deze uren kunt u het beste even een afspraak maken. Denkt u ook nog even, aan de vakantie- kaarten die op het politiebureau voor u klaar liggen. Hiermee kan uw vakantie, vakantieadres en oppas aan de politie doorgegeven worden. Die kan dan in ie der geval o.a. uw woning één keer con troleren. Tevens is er bij de politie een folder met een aantal tips en maatrege len voor de vakantieperiode ver krijgbaar. Attentie In de regionale bladen is een onjuist te lefoonnummer terechtgekomen, waar onder de polite Limmen per 4 juni 1993 bereikt kon worden. Dit nummer is een reeds bestaand nummer in Limmen. Het juiste nummer, dat in de loop van de week in werking wordt gesteld, is 02205-3386. Indien men het 'oude' nummer kiest (02205-1783) zal men au tomatisch worden doorverbonden met de meldkamer in Alkmaar. LIMMEN I- Geboren: Nicolaas Wilhel mus Ronald, zoon van Wilhelmus F. Groot en Margaretha A.M. Verver. Kay Adrianus Johannes, zoon van Franci- scus M. Scheerman en Lucia A.M. van der Peet. Nikita Pauline Elisabeth, dochter van Gerardus N.M. Admiraal en Elisabeth J.M. Hageman. LIMMEN - Morgenavond, donderdag 10 juni, organiseert de Limmer afdeling van het CDA een informatie-avond voor iedere belangstellende. De avond wordt gehouden in de benedenzaal van Vredeburg en begint om 20.00 uur. Tij dens deze avond wil het CDA met de Limmers in gesprek komen over zaken, die de gemoederen bezig houden. Inwo ners van Limmen zijn welkom om hun vragen te stellen en met de CDA-ers te discussiëren over 'hot items' in de Lim mer politiek. De leerkrachten van de Corneliusschool onder de versierde poort. LIMMEN - Deze week is het feest op de Corneliusschool, een 40-jarig bestaan moet gevierd worden. Maandag hebben alle kinderen een T-shirt gekregen met het vignet van de school erop. De ou derraad heeft een nieuwe vlag aangebo den en de kinderen hebben de school versierd. Dinsdag was er een vossen jacht en moest er gezocht worden naar een leerkracht die ergens in het dorp, verkleed, rond liep en moest er een puz zel opgelost worden. Wat er de rest van de week nog gaat gebeuren verklap ik lekker nog niet, dat moet een verrassing blijven. Er is ook nog een leuke jubi leumkrant uitgegeven, waar een hele boel mensen over vroeger vertellen. Geschiedenis Aan de buitenkant heeft de Cornelius school nog niets ingeboet aan het beeld van vroeger: een gezellige dorpsschool met een groot schoolplein. Toch is er in die 40 jaar wel veel veranderd. De oude school bestond uit een jongensschool (de Corneliusschool) en een meisjes school (de Mariaschool) wel samen in één gebouw. De heer I.J.M. Mok was toen hoofd van de school. In 1953 werd de eerste steen gelegd voor de nieuwe school, de heer J. Duij- kersloot was toen hoofd van de Corneli usschool, een vijfklassige school met 135 leerlingen. In de loop der jaren groeide de school naar 260 leerlingen en op dit moment zijn er weer 130 kinde ren. Hoe dat komt: „Ik denk door de vergrijzing", zegt de heer G. Vriend, het huidige hoofd van de school, „maar ik denk dat we in de toekomst toch wel weer flink zullen groeien, in verband met de nieuwbouw. Over 7 jaar zijn we weer een volledige school". Inclusief de part-timers werk en nu 8 leer krachten Verandering In die 40 jaar is het type leerling duide lijk veranderd. De heer Duijkersloot vertelt: „In mijn tijd (van '62-'82) was wat de meester zei altijd waar, men keek naar hem op en zijn wil was wet". Dat is nu duidelijk anders. Een kreet als: „Meester daar klopt geen donder van" is heel normaal. De discussie wordt makkelijk aangegaan. Toch zegt Vriend Rijksweg 77 Tel. 02205-2953 Limmen Het college van burgemeester en wethouders van Lim men is van plan om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de ruimtelijke ordening bouwvergunning te ver lenen aan: - W. C. Koot, Du Peyroulaan 8 te Limmen - bouwen woning op perceel Achterweg 52 te Limmen. Het bouwplan ligt met ingang van 10 juni 1993 veertien dagen voor eenieder ter inzage op het gemeentehuis. Gedurende genoemde termijn kan eenieder schriftelijk zijn/haar bezwaren tegen het plan aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. „Je ziet het aantal probleem-kinderen langzaam aan steeds meer worden en ook de agressie neemt toe". Ook de kleuterklas is anders dan 40 jaar geleden, het is niet meer de z.g. „be waarschool" maar de kinderen wordt geleerd hoe je je in het verkeer moet ge dragen, dat je voor het eten je handen moet wassen en waarom je tanden moet poetsen en douchen e.d. Er zijn bij het basisonderwijs ook veel nieuwe vakken bijgekomen. Er wordt onderwezen in geestelijke stromingen, en andere culturen. Ook het engels is er bijgekomen. „Of ik er altijd zo geluk kig mee ben, weet ik niet, het gaat altijd ten koste van andere vakken", zegt Ge rard Vriend. „Vroeger had je 15 vakken waar je les in kreeg nu zijn het er 6, maar je gaat dieper op de stof in, wat beter is, ik weet het niet". Taal Ook het groffe taalgebruik is iets wat vroeger niet vaak voorkwam, maar dit wordt vandaag de dag op school ook niet geaccepteerd. Natuurlijk zijn er ook veel zaken ten goede gekeerd. Zo wordt regelmatig het jeugdjournaal besproken, de kinderen mogen dan zeg gen wat ze van bepaalde zaken vinden. Zo ontstaat een discussie en leren kinde ren naar elkaar te luisteren. De grote vraag is nu, zal de Cornelius school haar 50-jarig jubileum ook nog vieren of zal er dan een nieuw onderko men in plan Kerkweg-Noord gevonden zijn. Niemand weet het nog en sombere gedachten zijn deze week niet op z'n plaats. Nu gaan we feestvieren! De redactie van de Uitkijkpost wil via deze oproep het volgende verzoek doen aan alle schrijvers en schrijfsters van kopij: WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redactie veel tijd. LIMMEN - Zondagochtend 6 juni werd de tweede wedstrijd van de witviscom- petitie gehouden. Ditmaal was de plaats van handeling de Langereis. Helaas voor ons vissers, bleef het na een veelbe lovend eerste half uur, de rest van de wedstrijd stil. De volgende wedstrijd is op 27 juni is het kanaal nabij Kolhorn. Uitslagen A-klasse: 1. J. Jak 1525 gr. 2. R. Jak 1175 gr. 3. K. Levering 900 gr. B-klasse: 1. P. Levering 750 gr. 2. R. Droog 725 gr. 3. J. Leurs 500 gr. LIMMEN - Zaterdag 12 juni oganiseert tourclub Limmen in samenwerking met B.R.C. Kennemerland de jaarlijkse ron de van Limmen. Na het geslaagde spek takel van vorig jaar, met de dernie wedstrijden voor dames en amateurs, waarbij het slechte weer echter de grote spelbreker was, geven we de weergoden gelegenheid voor een herkansing. Om 16.30 uur hopen wij te kunnen star ten met een wedstrijd voor nieuwelingen (aankomend regionaal talent van ca. 15 jr.) Aan de start zullen o.a. verschijnen Bob Nuy, Cristian de Rover, Jurriaan Oudhoff (van IJsclub Limmen) en Mar cel Duin uit Castricum. Vervolgens zijn dan, om ca. 18.00 uur de heren amateurs aan de beurt. Achter de dernies zullen tien topamateurs een afvalkoers rijden over twintig ronden. De tien topamateurs zijn: Erwin Kiste- maker, Niels van Stralen, Patrick Kops, Maurice de Bruin, Rick Strooper, Ray- ender van Dongen, Edwin Ruden, Jos Mooy, Ton Zweers en Mathijs van Bon. Om ca. 19.00 uur is het dan tijd dat de toerclubleden zelf aan de start verschij nen. En wel in een gentlemans-koers. Dat wil zeggen een toerclublid heeft een gast uitgenodigd (de Gentleman) waar mee hij drie ronden rijdt. Het gezellig fiefsen staat hierbij hoog in het vaandel. Totaal rijden er 35 a 40 paren, die per 6, met 20 seconden verschil starten. Het wielrencomiteheeft, gesponserd door de Limmer middenstand en bedrij ven leuke prijzen en premies beschik baar. Het is niet. verplicht in wielren- outfit aan de start te verschijnen, ech ter, een valhelm moet gedragen worden. Voor alle deelnemers en deelneemsters van deze gentlemenskoers is er na af loop een herinnering op te halen in het parochiehuis alwaar na de wedstrijden een bandje deze sportieve avond muzi kaal zal afronden. Gaat u niet te vroeg naar het parochie huis want dan mist u de laatste serie van de 10 topamateurs die na de gentlemens koers hun wedstrijd zullen vervolgen. Dit zal rond 20.30 uur plaats vinden en ongeveer een uur duren. Ook ditmaal zal rond het parcours de plaatselijke horeca door middel van stands acte de présènce geven. Tevens heeft het wielrencomite de familie Beentjes weer kunnen strikken om met hun springkussen op het kerkplein te kómen staan waar door de allerkleinste toeschouwertjes gratis gebruik van kan worden gemaakt. LIMMEN - Kinderopvang Limmen be stond 1 juni één jaar. Reden om terug te kijken naar een positief jaar. Dieneke en Karin hebben keihard gewerkt aan de voorbereidingen om de KOVL be staansrecht te geven. Na een drukke beginperiode van voor bereidingen 't opstarten en bezoekjes brengen bij zowel vraag- als gastouders konden ze koppelingen gaan maken. Op dit moment hebben Dieneke en Karin het weer druk met de aanvragen, ook enkele op langere termijn. Er komen ook aanmeldingen van gast- en vraa- gouder samen die al een koppeling wa ren buiten de K.O.V.L., maar die zich nu willen aanmelden om een stuk zeker heid in te bouwen in hun opvang, wat een hele goede zaak is. Op dit moment zijn er 12 koppelingen gemaakt, dus een goede reden om eens contact op te nemen met de K.O.V.L., als u denkt aan gastouderschap of denkt om misschien weer eens te gaan werken. Er zijn nog gastouders die graag één of meerdere kinderen willen opvangen. De toekomst van de K.O.V.L. ziet er dus goed uit voor Limmen, maar daar moet u ook aan blijven meehelpen. Aan het enthousiasme van Dieneke en Karin zal het niet liggen. AKERSLOOT - De bontgekleurde ka ravaan van circus Bavaria komt dinsdag 15 juni naar Akersloot toe. In een prachtige nieuwe tent, een rood chapi- teau met gele sterren, zal een circus voorstelling worden gegeven om 16.15 uur. De kassa is open van 11.00-13.00 uur. Men vindt de tent nabij de Roe- mersdijk. Dit seizoen heeft circus Bavaria weder om een zeer internationaal programma weten samen te stellen. Zo zien we in de piste artiesten uit België, Marokko, Nederland, Polen en Tjechië. Dit inter nationale gezelschap bezoekt in acht maanden tijd 150 steden en dorpen in verschillende landen. In de gezellige tent, voor iedereen een fijne en gegaran deerd goede zitplaats dicht rond de piste, is plaats voor 500 bezoekers. Alle elementen van het klassieke circus zijn vertegenwoordigd in het nieuwe programma van circus Bavaria. Zo zien we in een gevarieerd programma knap pe dressuur, verrassende akrobatiek, bloedstollende magie, flitsende jong leurs en vrolijke clownerie. Dusseldorperweg 56 1906 AL Limmen Telefoon 02205-1313 DANKBETUIGING Langs deze weg willen wij eenieder bedanken voor de vele attenties en belangstelling bij ons afscheid uit café "De Lantaarn", maar vooral in het in ons gestelde vertrouwen de afgelopen 11 jaar. Tevens willen wij onze opvolger de heer H. van Ammers en zijn partner met de heropening van café "De Lantaarn" a.s. vrijdag 11 juni bij u aan bevelen en van harte feliciteren. Hans en Doreen veel succes in de toekomst! Aris en Henny Engel Thalia 28 1906 XZ Limmen De gemeenten Limmen en Akersloot, met een gezamenlijk inwonertal van 10.000, hebben een Gemeenschappelijke Technische Dienst. Bij het bureau Weg- en Waterbouw van deze dienst is een vacature ontstaan van een: Algemene informatie De Technische Dienst bestaat naast de directeur uit drie bureaus, te weten Weg- en Waterbouwkunde, Bouw- en Woningtoezicht en Milieu. De dienst is belast met alle werkzaamheden op civieltechnisch, bouwkun dig en milieugebied. Het bureau Weg- en Waterbouwkunde bestaat uit vier medewerkers binnendienst en achttien medewerkers buitendienst. Functie-informatie De te benoemen opzichter/tekenaar zal worden belast met de volgende werkzaamheden: - het verrichten van tekenwerk - het voorbereiden en begeleiden van civieltechnische werken - het uitvoeren van landmeetkundige werkzaamheden - het bijhouden van het werk- en tekenarchief - het inventariseren van gegevens ten behoeve van riolering-, weg- en groenbeheer - het uitvoeren van alle voorkomende werkzaamheden. Functie-eisen: - een afgeronde opleiding op MBO-niveau, met als studierichting Weg en Waterbouwkunde - communicatieve vaardigheid, flexibele en samenwerkende instelling - een zelfstandige werkhouding. Salaris Het salarisniveau is afhankelijk van opleiding en ervaring. Overige informatie en sollicitaties Voor het gebruik van eigen auto wordt een onkostenvergoeding verstrekt volgens de Rijksregeling. Belangstellenden voor deze functie kunnen zich binnen veer tien dagen voor een oriënterend gesprek melden bij het hoofd van het bureau Weg- en Waterbouw, de heer ing. H.J. de Leeuw, kantoor Akersloot, Mendelssohnplein 16a, telefoon 02513-14253.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 15