I I Informatierubriek van de gemeente Heiloo 1993 |fe Pfy O HEILOO O DEN HAAG <c. Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Hinderwet Verleende collectevergunningen Aanvraag met ontwerp- hinderwetvergunning Stuurgroep Jaar van de Ouderen bericht: Commissie Financiën en Personeelszaken Commissie Welzijn, Emancipatie, Volksgezondheid en Voorlichting Commissie voor Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting Uitbreiding verzorgingshuis Overkerck Expositie in het gemeentehuis van Heiloo Informatie-avond 'Bouw woongebouw met wintertuin' in Ypestein gaat niet door Ingediende bouwaanvragen GIRO 646900 PAGINA 4 UITKIJKPOST 9 JUNI 1993 Burgemeester en wethouders van Heiloo maken, gelet op artikel 31, tweede lid onder c. van de Wet algemene bepalingen Milieuhygiëne, bekend, dat zij d.d. 8 juni 1993 op de hieronder vermelde aanvraag voor een vergunning ingevolge de Hinderwet, positief hebben beschikt onder een aantal voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen: I Motor Travel Adventure v.o.f. voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting, bestemd voor de in- en verkoop, reparatie en verhuur van motorfietsen; en de verkoop van kleding en accessoires, op het perceel Kennemerstraatweg 95, 1851 BB HEILOO. De beschikking en andere ter zake zijnde stukken liggen op het gemeentehuis van Heiloo, Raadhuisplein 1, afdeling VROM, kamer 110, ter inzage en wel van 10 juni 1993 t/m 8 juli 1993 iedere werkdag vanaf 09.00 tot 12.30 uur alsmede op het bureau van de Rijkspolitie aan de Kennemerstraatweg 356, alhier, op vrijdagavonden van 11 juni 1993 t/m 2 juli 1993 vanaf 18.00 tot 21.00 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen Milieuhygiëne staat tot en met 8 juli 1993 beroep open bij de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degene, die overeenkomstig artikel 20, 21 en 22, tweede lid, of 28, eerste lid onder c, van de Wet algemene bepalingen Milieuhygiëne bezwaren heeft ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij/zij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de onder c. genoemde artike-len bezwaar in te dienen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij binnen die termijn beroep wordt ingesteld of met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Een beroepschrift moet in tweevoud worden gericht aan de Raad van State, afdeling Voor de geschillen van bestuur, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in de hierna vermelde perioden: 1. AVO Integratie Gehandicapten 13 juni tot en met 19 juni 1993. 2. Nationaal Epilepsie Fonds 27 juni tot en met 3 juli 1993. De collectanten horen een legimatiebewijs bij zich te hebben waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. (art. 12 en 29 WABM) Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat bij hen een aanvraag is ingekomen van de Maatschap G. en E. Bos te Heiloo voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een veehouderij op het perceel Kennemerstraatweg 276, 1851 BG HEILOO. Het college is voornemens de vergunning te verlenen onder een aantal voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De aanvraag, de ontwerpbeschikking en andere ter zake zijnde stukken liggen op de sector Grondgebied, afdeling VROM (kamer 110 Milieuzaken) ter inzage en wel vanaf 10 juni 1993 tot en met 8 juli 1993, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.30 uur alsmede op het bureau van de Rijkspolitie aan de Kennemerstraatweg 356, alhier, op vrijdagavonden vanaf 11 juni 1993 tot en met 2 juli 1993 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan op de afdeling VROM, na telefonische afspraak (nr. 313 223), een mondelinge toelichting worden gegeven. Aangezien in beginsel wordt aangenomen, dat er geen behoefte aan zal bestaan om over de aanvraag adviezen uit te brengen of daartegen bezwaren in te brengen, is de ontwerpbeschikking tegelijk met het verzoek ter inzage gelegd. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot en met 8 juli 1993 a.s. schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen tot een week voor bovengenoemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Degene, die een bezwaarschrift indient, |<an verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot slot wordt er de aandacht op gevestigd, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenomschreven en de belanghebbenden die aantonen dat zij daartoe redelijkerwijs niet in staat zijn geweest, naar aanleiding van de beschikking beroep kunnen instellen bij de Kroon. De openbare bibliotheek Heiloo organiseert, in samenwerking met Het Trefpunt, een bijeenkomst, waarbij schrijfster Liselore Gerritsen over haar eigen werk vertelt op maandag 14 juni, aanvang 14.30 uur in de openbare bibliotheek aan het Malevoort. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Financiën en Personeelszaken vindt plaats op donderdag 10 juni om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: 1. Trendmatige verhoging toeristenbelasting 1994; brief van recreatieondernemers om verhoging achterwege te laten. 2. Krediet treffen geluidwerende maatregelen pand Slimpad 16. 3. Krediet herinrichting voormalige Hofdijkschool. 4. Begroting 1993-1994 Muziekschool Heiloo. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Welzijn, Emancipatie, Volksgezondheid en Voorlichting vindt plaats op maandag 14 juni 1993 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: 1Begroting Stichting Volksmuziekschool 1993/1994. 2. Invulling voormalige W.J. Hofdijkschool. 3. Discussie nota 'Rendementsverbetering theater de Beun'. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting vindt plaats op dinsdag 15 juni 1993 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Voorbereidingsbesluit onderdelen Zuid-Oost N.B. Het 'glaspaleis' is niet opgenomen in dit voorbereidingsbesluit en zal derhalve niet worden besproken. - Verzoek tot uitbreiding verzorgingshuis Overkerck. - Verzoek tot bouw van een verblijfswoning en een aanleunwoning op een perceel grond aan de Vennewatersweg. Woningbouwvereniging Sint Willibrórdus heeft verzocht het verzorgingshuis Overkerck aan de Stationsweg 92c te mogen uitbreiden met 15 woningen en een zorgcentrum na de sloop van 8 bestaande woningen. Het op te richten gebouw staat 'haaks' op, en zal worden verbonden met het bestaande gebouw. Ter hoogte van deze verbinding aan de zijde van het spoor bestaat het gebouw uit drie lagen, nl. een zorgcentrum op de begane grond en twee lagen woningen daar boven op. Aan de zijde van,de woningen aan de Westerweg zal het gebouw bestaan uit twee lagen. De bouwtekeningen en de maquette zijn door u te bezichtigen in de bovenhal van het gemeentehuis, afdeling VROM, vanaf donderdag 3 juni a.s. gedurende een periode van veertien dagen van 08.00 - 12.30 uur. Het is de bedoeling het bouwplan, in verband met een te started vrijstellingsprocedure, te bespreken in de vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening op dinsdag 15 juni a.s. Informatie-avond Om ook uw mening te horen, zou het college van burgemeester en wethouders u graag willen ontmoeten op donderdag 10 juni a.s. om 20.00 uur in het verzorgingshuis Overkerck. Tijdens deze bijeenkomst kunt u vragen stellen en informatie inwinnen. Vanaf donderdag 10 juni 1993 is er een nieuwe expositie te bezichtigen in de gangen en de hal van het gemeentehuis. Er hangen schilderijen van Heieen Peiger en Nel Tjaden. Ina Middelkoop van der Wateren stelt haar beeldhouwwerken ten toon en van Frans Huyzer is er een expositie van foto's van ouderenwoningen in Heiloo. Mw. A.A.M. Willemse-van der Ploeg zal de tentoonstelling op donderdag 10 juni om 16.00 uur openen. De expositie is iedere werkdag te bezichtigen van 08.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. Deze werken blijven hangen tot 10 september 1993. De aangekondigde informatie-avond op 9 juni a.s. in Ypsalon over het appartementengebouw (vanwege de centrale overdekte glazen hal het 'glaspa leis' genoemd) in de noordhoek van Zuid- Oost II gaat niet door. Het college van Burgemeester en wethouders heeft besloten op dit moment de ontwikkeling van het bouwplan voor 24 appartementen in de premiehuur-sector, gepland aan het water direct ten zuiden van het bestaande woongebied 'Zuid-Oost I' niet door te zetten. Elders in het bouwplan zal moeten worden gekeken naar. ruimte om de 24 premiehuur-woningen, het contingent 1993, te realiseren. Het college wil meer tijd nemen om een zorgvuldige afweging te kunnen maken tussen enerzijds de belangen van de mensen die al in het gebied wonen en anderzijds het willen realiseren van plannen in een nieuw gebied. De behandeling van dit bouwplan zal dus niet in de Commissie Ruimtelijke Ordening van 15 juni a.s. worden besproken. Ook de maquette en de tekeningen liggen voorlopig niet meer ter inzage in de bovenhal van het gemeentehuis. Meer informatie over het vervolgtraject kunt u, na besluitvorming door het college, lezen in de gemeentelijke informatierubriek van de gemeente in de Uitkijkpost. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Rechte Hondsbosschelaan 24a, St. Nicolaas Beetsschool - plaatsen rijwieloverkapping. Heerenweg 116, G.J. Wijdenes - wijzigen dakkapel. Het Maalwater 7, W. Zonneveld - vergroten woning. Spanjaardslaan 14, A. de Kleuver - veranderen woning. Kanaaldijk 17b, Coöp. Aan- en Verkoop organisatie voor Land- en Tuinbouw Cavo-Latuco, B.V. - plaatsen kantoor, g.m.b. ruimte, weegbrug, opslagruimte etc. Zuid-Oost II, Bouwfonds Woningbouw BV - oprichten 18 vrije sectorwoningen. Ver. v. Volkshuisvesting 'Heiloo' - oprichten 40 huurwoningen. Stichting Eigen Woningbezit - 36 koop woningen. terre des hommes VEILIG EN FISCAAL VRIENDELIJK BELEGGEN Het Lange Rond zet het gemaal Boekelermeer/ Oosterzij te kijk Libris boekhandels: bomenverkoop voor behoud regenwoud 'V Ook per FAX bereikbaar: 335644 EUROPEES JAAR VAN DE OUDEREN EN SOLIDARITEIT TUSSEN GENERATIES huép aan kinderen in nood telefoon 070-3037940 leggers koerswinst op, waarover volgens de huidige fiscale wetgeving geen be lasting hoeft te worden betaald. Overi gens betaalt het fonds wel zelf 35% vennootschapsbelasting over het behaal de rendement. Dit tarief ligt vaak lager dan het tarief inkomstenbelasting dat de belegger betaalt. HEILOO - Voor de tweede keer wordt in Nederland de nationale waterschaps dag georganiseerd. Bijna 200 water schappen zetten zaterdag 12 juni de deuren van normaliter gesloten water objecten wagenwijd open. Gemalen, molens, centrale werkplaatsen, histori sche gebouwen, waterzuiveringsinrich tingen, rioolpompgelpouwen, kantoren en sluizen. De Noordhollandse water schappen laten zich niet onbetuigd. Zij zetten dit jaar een keur aan objecten al voor de derde keer te kijk (indertijd be ten zij met een provinciaal georganiseer de open dag de Nederlandse spits af). Waterschap Het Lange Rond is van zelfsprekend ook van de (water)partij. Het gecombineerde gemaal in aanbouw Boekelermeer/Oosterzij bij Alkmaar staat zaterdag de hele dag feestelijk te kijk. De herinrichting van de polder Boeke lermeer tot bedrijventerrein is de oor zaak dat Het Lange Rond ten zuiden van Alkmaar aan het Noordhollands Kanaal een nieuw, gecombineerd ge maal bouwt. Op de plaats waar nu de huisvuilcentrale verrijst, werden eerder dit jaar twee gemalen gesloopt. Het wa ter van de polders Oosterzij en Boeke lermeer wordt tijdelijk op de bouwlo- katie van het nieuwe gemaal door con tainergemalen verzorgd. Voor het zover was, moesten eerst nieuwe aanvoerslo- ten worden gegraven. Op het bouwterrein van het nieuwe ge maal gonst het daarom van de activitei ten. Graven, meten, stellen, ijzervlech- ten, betonstorten en ondertussen gewoon doorpompen. Geen huzaren stukje, maar wel gewoon Hollands wa terwerk. Werk dat met geld van de inge landen (dat is de deftige term voor de (water)burgers van een waterschap) wordt gemaakt. Een investering van een slordige 3 miljoen gulden. Tijdens de nationale waterschapsdag heeft u bij Alkmaar de kans zo'n waterwerk eens van nabij te bekijken. Een unieke kans, omdat het gemaal nog helemaal 'droog' staat. U kunt er als het ware helemaal doorheen kijken. U wandelt bij wijze van spreken langs en door een maquette op ware grootte. Het nieuwe gemaal vervangt dus twee, ondertussen gesloopte, gemalen. Eind van dit jaar regelt dit moderne water werk volledig automatisch 4 waterpei len. Dat van de polders Boekelermeer en Oosterzij, de Boekelerpolder èn het bedrijventerrein. Tijdens uw bezoek krijgt u dat allemaal haarfijn uitgelegd. Deskundige rondleiders staan tot uw dienst. In een speciale tent wordt u op koffie, limonade, informatie, rondlei ding en traktatie onthaald. Elke jonge bezoeker die zaterdag 12 juni langs komt, trakteert Het Lange Rond op het strip-drieluik van de nationale held van de waterschappen: Droppie Water 1De reis van het afvalwater 2: De reis van het regenwater en 3: Droppie op de dijk. Informeren doet consumeren, ofwel kij ken maakt hongerig. Daarom heeft Het Lange Rond met het nabijgelegen Mac Donald's-restaurant een lokaal "wate- raccoord" gesloten. Tegen inlevering van een kortingsbon, die u "verdient" met een bezoek aan het gemaal Boeke- lermeer/OOsterzij in aanbouw, wordt u bij Mac Donald's aan de Robijnstraat een speciaal waterbujgermenu voor een extra voordelige prijs 'geserveerd. Zo wordt een leerzame excursie bovendien een smakelijk uitje. Het Lange Rond ziet u graag voor een bezoek verschijnen. Het gemaal vindt u op het bedrijventerrein Boekelermeer, ten zuiden van Alkmaar aan het Noord hollands Kanaal, op de locatie hoek Zeglis/Topaasstraat. De openstelling duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Na een discussie van enige uren werden uiteindelijk het verkeersplan en de her inrichting van de Kennemerstraatweg vastgesteld. De door de raad gevraagde aanpassingen, waaronder ook het voor alsnog terugnemen van de voorgestelde verandering van de aansluiting van de Laan van Zeeman op de Kennemer straatweg, zorgden ervoor dat het oor spronkelijke plan uiteindelijk flink werd uitgedund. En dan te bedenken dat een aantal zaken nog eens terug zal komen in de raad, wanneer daadwerke lijk een krediet beschikbaar moet wor den gesteld voor een (eventuele) aanpassing. HEILOO - Milieu- en natuurbewuste le zers kunnen bij Libris Boekhandels naast boeken en tijdschriften nu ook bomen kopen. Voor 25,00 verkrijgt men een persoonlijk, genummerd certi ficaat als officieel bewijs dat men eige naar is van een bestaande boom in het Libris Boekhandelswoud nr. 1. De ko per/eigenaar draagt zo concreet bij aan het behoud van het regenwoud. Het Libris Boekhandelswoud nr. 1. maakt deel uit van een ruim 44.000 hec tare groot oorspronkelijk regenwoudge bied op Marajó, een eiland in het mondingsgebied van de Amazone in Brazilië. Dit regenwoud stond op de no minatie gekapt te worden, maar kan door tussenkomst van het World Tree Fund (WTF) gespaard blijven. De bo menverkoop via Libris Boekhandels is één van de acties in het kader van de bij zondere en ambitieuze aanpak van het WTF. De reddingsactie voor het behoud van het regenwoud op Marajó is een initia tief van het World Tree Fund (WTF). Dit in 1992 opgerichte fonds heeft zich ten doel gesteld zoveel mogelijk (be dreigde) regenwoudgebieden op aarde te redden en te beschermen. Een belang rijk wapen in de WTF aanpak is dat de (bedreigde) oerwoudgebieden worden gekocht door het WTF om als eige naar/beheerder optimale zeggenschap over het regenwoud te kunnen uitoefe nen. Het WTF verkoopt de bomen ver volgens per stuk aan particulieren en bedrijven. Het bomenbestand op aarde loopt snel terug, met name door commerciële houtkap en milieuproblemen. De regen wouden dreigen uiteindelijk geheel te verdwijnen, in het huidige tempo zal dat zelfs binnen enkele decennia kunnen ge beuren. Die ramp moet voorkomen worden, want mensen en dieren kunnen zonder bomen niet (over)leven. Regen wouden betekenen immers: zuurstof, brandstof, grondstoffen, voedsel, medi cijnen, etcetera. En: onderdak voor mil joenen unieke dieren en planten. Dat Libris Boekhandels in zee gaat met het WTF past in het "groene" beleid van het bedrijf. Bij de bedrijfsactivitei ten worden natuur emmilieu zoveel mo gelijk ontzien, en niet alleen in eigen huis. Ook bij de keuze van toeleveran ciers, zoals drukkers, wordt scherp gelet op milieu-aspecten. De belangrijkste motivatie voor Libris Boekhandels is en blijft echter de bezorgdheid over de mondiale bedreigingen voor natuur- en milieu. De bomen-verkoopactie is bij Libris Boekhandel gestart op 1 juni. Mensen kunnen niet alleen zelf een boom ko pen, maar bijvoorbeeld ook een Libris- boom als milieubewust cadeau geven. In Heiloo kan men terecht bij Libris boekhandel Deutekom. Het belastingbiljet is weer ingevuld. En opnieuw hebben veel Nederlanders ge merkt, dat de invloed van de fiscus groot is. Niet alleen op hun inkomen of huis, maar ook op het spaargeld. Bijna iedere Nederlander wil graag sparen. En over het spaargeld wil men een hoog rendement behalen. Dat rendement wordt beïnvloed door de fiscus. Vandaar dat men steeds meer aandacht heeft voor de fiscale gevolgen van sparen en beleggen. Vrijstellingen Toch biedt de fiscus een aantal aantrek kelijke mogelijkheden. Immers, de hui dige belastingwetgeving kent een aantal vrijstellingen. Allereerst kunnen spaar ders optimaal gebruik maken van de 1.000,- fiscale rentevrijstelling (voor een echtpaar is dat 2.000,-). Afhanke lijk van het rentepercentage kan een spaarder zoveel sparen, dat de 1.000,- rentevrijstelling maximaal wordt benut. Over het meerdere aan rente-inkomsten moet inkomstenbelasting worden be taald. Naast c|e rentevrijstelling kent de fiscus ook een dividendvrijstelling. Ook deze bedraagt 1.000,- per persoon en 2.000,- voor een echtpaar. Voor het be nutten van de dividendvrijstelling kan ook gebruik worden gemaakt van obli gatiefondsen, die in plaats van rente di vidend uitkeren. Zo wordt met een relatief laag risico toch gebruik gemaakt van deze vrijstelling. Onbelaste koerswinst Koerswinsten zijn fiscaal gezien onbe last. En dus heel interessant. Een moge lijkheid om koerswinsten te behalen is het beleggen in aandelen of aandelen fondsen. Een andere mogelijkheid is door het kopen van obligatiebeleggings fondsen, die helemaal niets uitkeren. In plaats van het rendement uit te keren aan de aandeelhouders, wordt dit geld direct weer belegd. Zo wordt het fonds dus steeds meer waard. Het gevolg hier van is dat de koers van het aandeel stijgt. Deze waardestijging levert de be- Het Nettorente Fund Een voorbeeld van een dergelijk groei- fonds is het nieuwe Nettorente Fund van de Robeco Groep. Dit fonds belegt in deposito's, geldmarktpapier en kortlo pende obligaties. Deze beleggingsvor men zijn uiterst veilig en hebben een korte looptijd. Het fonds draagt zelf 35% vennootschapsbelasting af en geeft daarna de resultaten aan de aandeelhou der door in de vorm van onbelaste koerswinst. Het Nettorente Fund belegt alleen in de veilige en stabiele Nederlandse gulden. Zowel het beleggingsbeleid als de valuta keuze maken het fonds een interessante, veilige en fiscaal vriendelijke beleg ging. Beleggen en de fiscus In de brochure Beleggen en de fiscus heeft de Rabobank een groot aantal fis cale aspecten van beleggen naast elkaar gezet. Deze aspecten worden kort uit eengezet en met voorbeelden verduide lijkt. Onderwerpen waaraan aandacht wordt geschonken zijn onder andere rente, dividend, aftrekbare kosten bij beleggen en vermogensoverdracht. De brochure geeft een handig overzicht van verschillende alternatieven. Persoonlijk advies Bij de Rabobank kunt u terecht voor een persoonlijk advies op het gebied van sparen en beleggen. In dat beleggings advies wordt rekening gehouden met al le wensen, eisen en beleggingsdoelen. De Rabobank kan u informatie geven over het Nettorente Fund en over de andere fiscaal vriendelijke mogelijkheden. Ook kunt u vragen naar de brochure Beleg gen en de fiscus.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 4