KWALITEITSMEUBELEN VOORDELIGER BIJ THEO STET B.V. Verkeersplan maakt tongen los in gemeenteraad Heiloo Senioren Info Polderbrood: gezond brood van eigen Noordhollandse bodem THEO STET MEUBELS Jubileumconcert begeleidingsorkest Sint Jan Mavo in eerste finale Minimale stijging van de huren in Heiloo Onderwijsmarkt voor volwassenen Ponyclub Heiloo Nivon op seniorenmarkt UvA-Studenten onder zoeken jeugdbeleid Vakantie voor ouderen Senioren Verwijzersmap Tijd van leven PAGINA 6 UITKIJKPOST 9 JUNI 1993 Bij Theo Stet B.V. vindt u meer dan 3000 m2 woonplezier in alle genres. Haal sfeer in huis met dit romanti sche bankstel Londen, voorzien van hoogwaardig zitcomfort en keuze uit vele stoffen. Theo Stet Prijs cnn 3 2 combinatielOyU," Kwaliteit, compleetheid, uitstraling en uitrusten zijn voor deze slaapka mer trefwoorden. Deze complete hoekopstelling is een van de 40 slaapkamers die Theo Stet B.V. voor u heeft tentoongesteld en aange naam geprijsd. Wij kunnen u deze slaapkamer PAULA geheel compleet met lattenbodems en drakamatras- sen aanbieden voor de Theo Stet van slechts 4250,- HEERHUGOWAARD Pascalstraat 16 - Ind.terr. Zandhorst Tel. 02207 - 18088 Dagelijks geopend (vrijdag koopavond) Polderbrood, een op-en-top Noordhollands produkt. BERGEN - Het begeleidingsorkest voor Noord-Holland bestaat dit jaar 20 jaar! Dit wordt gevierd met een bijzonder concert op vrijdag 11 juni in de Petrus- en Pauluskerk in Bergen, aanvang 20.15 uur. De artistieke commissie van dit orkest heeft vanwege het jubileum een extra in teressant programma samengesteld. Het is een pittig programma geworden voor het begeleidingsorkest, dat voor het grootste deel uit amateurs bestaat. Maar volgens dirigent Pieter Jan Olthof kunnen de leden van het orkest dit pro gramma prima aan. De vierde van Mah ler is een zeer beroemd en geliefd werk, en wordt door alle symfonie-orkesten graag uitgevoerd. De sopraan Judith Mok zal in het vierde deel van deze sym fonie de hemel bezingen. Maar dirigent Pieter Jan Olthof houdt zelf het meest van de drie Nocturenes van Debussy. In dit stuk wordt de Griekse held Odysseus uitgebeeld, die zich ketende aan een schip om de sirè- nes, dit is een groep prachtige vrouwen, te weerstaan. De sopranen en alten van de Koorvereniging Bergen zingen de rol van de sirenes. Ook worden de ouvertu re Don Giovanni van Mozart en The unanswered question van Ives uitge voerd. Dit laatstgenoemde werk is heel apart doordat het met twee dirigenten wordt uitgevoerd. Het begeleidingsorkest is 20 jaar gele den opgericht om enkele'oratoriumko ren uit de provincie Noord-Holland jaarlijks te begeleiden bij hun concer ten. Er wordt steeds met de koren over legd, zodat zij werken kiezen die ook voor het orkest interessant zijn. Daar naast geeft het begeleidingsorkest elk jaar een eigen concert, waarvan boven genoemd concert er één van is. Het be geleidingsorkest bestaat voor het merendeel uit amateurs, aangevuld met enkele vakmensen. Elke vrijdagavond wordt van 20.00 tot 22.30 uur gerepe teerd in het Open Huis in Heiloo. Wie een blaas- of strijkinstrument bespeelt, dat in een symfonieorkest thuis hoort, wie daarop bovendien be hoorlijk gevorderd is en ervaring heeft met het spelen in orkestverband en be langstelling heeft voor het begeleiding sorkest kan informatie opvragen bij Margo Huggers, secretaresse van het or kest, tel. 02206-4776 of 8343 of bij de voorzitter Ab Kalshoven, tel. 02208- 12747. Een keer langskomen op de repetitie-avond kan ook altijd. Vooral strijkers kan het begeleidingsorkest nog steeds gebruiken. Informatie over het concert is eveneens bij de genoemde personen verkrijgen. De entfee is 17,50 (f 15,00 CJP/65 HEILOO - Acht leerlingen van de Don Boscoschool in Heerhugowaard en de St. Jan Mavo uit Heiloo zullen hun school vertegenwoordigen in de eerste finale van 'Het Bibliospel' van Radio Noord-Holland. De hoofdprijs bestaat uit een popconcert door de groep Bob Color op het schoolplein van de win nende school op 23 juni. Op 9 juni wordt dus beslist of dat in Heerhugo waard of in Heiloo zal zijn. De tweede finale wedstrijd wordt op 16 juni gespeeld én gaat tussen de Ministerpark Mavo uit Bussum en De Hogerberg uit Den Burg op Texel. 'Het Bibliospel' is een onderdeel van het wekelijkse programma 'De Blauwbil- gorgel', dat elke zaterdag wordt uige- zonden tussen 10.00 en 12.00 uur. Het programma gaat over lezen en schrijven en wordt gepresenteerd door Jan Meng. 'De Blauwbilgorgel' komt tot stand in samenwerking met de Provinciale Bibli otheek Centrale. In de finale van 'Het Bibliospel' moeten per school in totaal 24 vragen worden beantwoord. De antwoorden op 20 vra gen kunnen worden opgezocht in de bi bliotheek. De andere vier vragen worden gesteld n.a.v. een boek dat de leerlingen hebben gelezen (in dit geval "Jan Rap en zijn maat" van Yvonne Keuls). In totaal kunnen ze met de 24 vragen 60 punten verdienen. De opnamen voor het programmma zijn op woensdag 9 juni tussen 17.00 en 19.00 uur in de Openbare Bibliotheek in Heerhugowaard, Middenwaard 83. Het prograipma wordt uigezonden op zater dag 12 juni* tussen 10.00 en 12.00 uur. Radio Noord-Holland is in Kennemer- land te ontvangen via FM 97.6 (of via een van de kabelfrequenties). HEILOO - Het Polderbrood is brood voor de fijnproever. Dit komt mede door de teeltwijze en het maalproces. Op initiatief van een zaadteeltdeskundi- ge, akkerbouwers en bakkers, wordt er binnen de Noord-Hollandse Waard- en Groetpolder sinds anderhalf jaar mi lieuvriendelijke baktarwe geteeld. De reden hiervan is dat tot voor kort 80 tot 90% van de tarwe die gebruikt wordt om brood van te bakken, uit de rest van Europa kwam. De tarwe die in Neder land verbouwd werd, gebruikte men vaak voor koekjesbloemen en veevoer. Pas de laatste jaren wordt er in Neder land op kleine schaal baktarwe geteeld. In de Waard- en Groetpolder werken 18 akkerbouwbedrijven mee aan dit pro ject. Inmiddels is er voor dit teeltseizoen weer 100 hectare baktarwe uitgezet. De ze tarwe is bijzonder goed geschikt voor het bakken van het Polderbrood. Dit kwma met name naar voren door het uitvoeren van diverse bakproeven. Doel van de bakkers en de akkerbouwers is een gezin en milieuvriendelijk brood op de markt te brengen. De tarwe wordt geïntegreerd geteeld, om het milieu mi- HEILOO - De huren van de woningen van WBV Willibrordus Heiloo en van de Vereniging voor Volkshuisvesting Heiloo stijgen dit jaar met de minimaal door het Ministerie van Volkshuis vesting toegestane percentages. De zusterverenigingen hebben na overleg een zelfde standpunt ingenomen ten aanzien van de huurverhoging in de ge meente Heiloo. Beide corporaties vinden namelijk dat de huurverhogingen in de afgelopen ja ren niet in verhouding stonden met de 'normale' prijsstijgingen en inkomen sontwikkelingen waardoor een oneven redige woonlastenstijging het gevolg was. Zowel WBV Willibrordus als de Vereniging voor Volkshuisvesting zijn van mening dat de bezuinigingsmaatre gelen van deze regering niet afgewenteld moeten worden op hun huurders. Dit zijn veelal minder draagkrachtigen met een huurwoning in de sociale sector. In 1993 is de huursombenadering inge voerd. Deze methodiek geeft de wo ningbouwverenigingen meer vrijheid om zelf de huurverhoging te berekenen. Het Ministerie voor Volkshuisvesting geeft de bovengrens (voor 1993 maxi maal 6%) aan. Ook wordt aangegeven hoe hoog de gemiddelde huurverhoging moet zijn. Voor 1993 moet de huurstij- ging voor het hele woningbezit van een woningcorporatie op minimaal 4,75% uitkomen. Dit gaat inhouden dat voor de diverse complexen van een woning bouwvereniging verschillende huurver hogingen berekend kunnen worden. Het bestuur bepaalt, na overleg met de huurders, welk percentage wordt door berekend. Voor 1993 hebben de beide corporaties gekozen voor eenzelfde huurstijging voor nagenoeg het gehele woningbezit. Voor 1994 zal bezien wor den of een meer gedifferieerde huurstel- ling per complex in de rede ligt. Dit wordt vastgelegd in een nog op te stellen huurbeleidsplan. Eind vorig jaar besloten WBV Willi- nimaal te fcelasten. Hierin wordt het project gesteund door Cavo Latuco en de Provincie Noord-Holland. Nadat de tarwe geoogst en grondig ge- reindigd is, wordt een melange samen gesteld voor een heel jaar. Het malen van tarwe gebeurt op steken (dit in te genstelling tot de meelfabrikanten die op walsen malen). Door deze oude maaltechniek blijven de smaak en het aroma beter behouden. De milieuvriendelijk geteelde tarwe wordt bij de warme bakkers in Noord- Holland gebruikt voor het bakken van het Polderbrood. Het Polderbrood wordt door u warme bakker gebakken als het Poldervolkoren en Poldermeer- granen. Inmiddels zijn er 60 bakkers in Noord-Holland die het Polderbrood bakken. Het Polderbrood is herkenbaar aan de ouwel op de onderzijde van het brood. Deze dient het opschrift te heb ben van Poldervolkoren of Poldermeer- granen. Houdt u vari goed en eerlijk brood, dan is het Polderbrood een goe de keuze. (Zie ook de advertentie elders in de Uitkijkpost). Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zul len wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnemen. brordus Heiloo en de Vereniging voor Volkshuisvesting Heiloo nog, vooruit lopend op de ontwikkelingen, om de huren met 5,5% te laten stijgen. Dit percentage was ondermeer gebaseerd op het zogenaamde subsidieafbraakpercen- tage. Dit is het percentage waarmee het ministerie van Volkshuisvesting de sub sidies aan de corporaties verlaagt. Ook werd met de rente-ontwikkeling en de beheerkosten rekening gehouden. Nu de rente-ontwikkeling gunstiger is dan verwacht hebben de verenigingen besloten de huurstijging te verlagen van 5,5% naar 4,75%. Dit percentage komt ook overeen met de wens van de lande lijke belangenorganisatie voor huurder sorganisaties "De Woonbond" die een huurstijging van 4,75% voldoende vindt. Het nieuwe percentage voor de huurstij ging kan niet aan alle bewoners worden doorberekend. Op grond van rijksvoor schriften krijgen woningen die tussen 1 juli 1987 en 1 juli 1992 na nieuwbouw of ingrijpende verbeteringen zijn opgele verd een verplichte huurverhoging van 5,5%. Onder deze bepaling vallen bij voorbeeld de woningen in plan Ype- stein. De huurverhoging wordt met in gang van 1 juli doorgevoerd. De corporaties zullen de derving aan in komsten, zijnde het verschil tussen het 'subsidie-afbraakpercentage' en het huurverhogingspercentage uit de eigen reserves betalen. De verenigingen zien hun besluit over deze verhogingsronde tevens als een signaal naar hun huurders en naar sociale verhuurders in de regio. HEILOO - De gemeenteraad van Hei loo heeft het door het college voor gestelde verkeersplan en de herinrich ting van de Kennemerstraatweg niet zonder meer aangenomen. Langdurig werd vorige week gediscussieerd en op acht punten was een stemming nodig om de wensen van de raad duidelijk te krijgen. Daarvoor had het college al een tweetal onderdelen teruggetrokken. Het CDA diende een motie in ter bestrijding van het sluipverkeer op de Westerweg en Kuillaan, mede gestoeld op de bescherming van natuur en mi lieu. Deze motie werd aangenomen, echter niet nadat enig geharrewar plaats vond over de juiste tekst met betrekking tot het in dit deel van Heiloo gevestigde bedrijfsleven en de middenstand. Ook vroeg het CDA aandacht voor twee knelpunten, die niet in het verkeersplan zijn opgenomen: de spoorwegovergang bij de Zevenhuizerlaan en de kruising Zeeweg, Stationsweg en Heerenweg. Een uitspraak van de raad werd niet gedaan. De VVD-fractie wekte de verbazing van de overige raadsfracties met de sug gestie het doorgaande verkeer naar Eg- mond aan Zee te leiden via Vennewa- tersweg, Malevoort en Zeeweg. Niet al leen botst dit met de afspraken die ge maakt zijn met de onwonenden van het Malevoort, maar ook staat een oude af spraak met de gemeente Egmond dit in de weg. Een motie om de hardheid van die afspraak met de buurgemeente te toetsen haalde geen meerderheid. Het zelfde lot onderging de VVD-motie om op de Kerkelaan opnieuw tellingen te houden om aan de hand daarvan even tueel de Raadhuisweg-Noord aan te sluiten op de Kennemerstraatweg. Al leen Heiloo 2000 en VVD steunden deze motie. Evenals andere fracties had de PvdA grote moeite met het afsluiten voor doorgaand verkeer van enkele wegen in westelijk Heiloo (o.a. Bayershoffweg). Dit voorstel werd later door het college teruggenomen. Daarnaast verbaasde de partij zich erover dat het doortrekken van de Ewisweg naar de Vennewaters- weg nog steeds in het verkeersplan is, terwijl deze optie tot in lengte van jaren onmogelijk zal zijn. Meer aandacht moet volgens de PvdA geschonken wor den aan de verkeersdruk op de Schuine Hondsbosschel&an. Voltallige steun van raad en college kreeg het PvdA-voorstel om de kruising van Mariënstein en HEILOO - De onderwijswinkel organi seert in samenwerking met het regionaal educatief centrum Noord-Holland- Noord (R.E.C.) op zaterdag 12 juni weer een Onderwijsmarkt voor volwas senen in De Vest aan het Canadaplein in Alkmaar van 10.30 tot 15.00 uur. Het motto voor deze markt is: Werken en le ren, goed te combineren. Er is kinde ropvang aanwezig, zodat iedereen zich rustig kan oriënteren. Verschillende instellingen en instituten zijn aanwezig en geven informatie over opleidingen en cursussen, zowel voor vrouwen als voor mannen, in Alkmaar en omgeving. Er zijn niet alleen oplei dingen en cursussen voor technische, administratieve en verzorgende beroe pen, maar ook voor talen, persoonlijke ontplooiing en creatieve ontwikkeling. De markt biedt naast een overzicht aan opleidingen en cursussen, ook de moge lijkheid zich te informeren over be roepskeuze, omscholen en herintreden. De Onderwijswinkel verstrekt op de markt aanvullende informatie, ook over opleidingen buiten de regio, en geeft in lichtingen over onderwerpen als studie financiering, tegemoetkoming studiekosten en u kunt er terecht met vragen en problemen betreffende on derwijs, opleiding en studie. Als door andere afspraken een bezoek aan de markt niet mogelijk is, dan biedt het spreekuur van de Onderwijswinkel uit komst. Het hele jaar door kan men daar met zijn vragen terecht. Adres: Geester- weg 21, Alkmaar, telefoon 072-152385. Geopend op dinsdag- en donderdaga vond van 19.00-21.00 uur, woensdag van 9.30-11.00 uur en zaterdag van 11.00-13.00 uur. Pastoor van Muijenweg met name voor fietsers veiliger te maken. Groen Links ging inzake de Raadhuis- weg-Noord een stap verder dan de VVD. De collegepartijen stemden ech ter tegen het voorstel om deze weg zo spoedig mogelijk aan te sluiten op de Kennemerstraatweg. Het herinrich tingsplan van deze drukste weg van Hei loo had niet de instemming van Groen Links. Deze partij ziet liever een inhaal- verbod, electronische snelheidscontrole en bijvoorbeeld tunnels voor fietsers en voetgangers. De suggestie dit deel van het collegevoorstel terug te nemen en naar andere oplossingen te zoeken werd echter niet gehonoreerd. D66 reageerde op het verkeersplan on der andere met een motie om de maxi mum-snelheid voor de gehele getneente te bepalen op 30 km/uur, waarbij een aantal wegen wordt uitgezonderd (zoals Kennemerstraatweg). Dit ging de ande re fracties vooralsnog te ver.-Wel was er een meerderheid voor het handhaven van de uitvoegstroken voor het links- afslaand verkeer op de Kennemerstraat weg. Het college wilde deze stroken weghalen om zo de snelheid van het ver keer af te remmen. Onder andere D66 vreesde dat hierdoor de doorstroming van het verkeer ernstig wordt belem merd. Besloten werd bij het nieuwe kruispunt Y pesteinerlaan-Kennemer- straatweg de stroken weg te laten bij wijze van experiment en verder de situa tie ongewijzigd te laten. Heiloo 2000 mist in het verkeersplan een structurele oplossing voor de ver keersdruk op Kerkelaan en Stations weg. Veel grotere prioriteit moet ook de kruising van laatst genoemde weg met de Breedelaan krijgen. „Het plan is een soort catalogus van aanpassingen. Het college gaat veel te ver", aldus woord voerder Ten Hoope. Evenals de overige fracties stemde Heiloo 2000 voor het openhouden van de afslag naar de Oude Kennemerstraatweg ter hoogte van de Kerkelaan. Alleen de wethouders Wuijster-Schuddeboom en Borsjes wa ren hier tegen. Geen raadsmeerderheid was er tenslotte voor het CDA-plan om de proef met snelheidsremmende maat regelen op de Breedelaan uit te stellen in afwachting van de resultatèn van proe ven in andere gemeenten. HEILOO - Uitslag wedstrijd Castri- cum: LI. dressuur: le Vanessa v. Arkel, 124 pnt. Uitslagen wedstrijd Heiloo 6 juni: Rij baan I. B. dressuur: le Hedwich de Groot 126 pnt., 2e Wendy de Koning 124 pnt., 3e Rineke de Man, 123 pnt. 4e. Chantal Huisman 123 pnt. 5e Tama ra Meyer 122+ pnt. Rijbaan 2 L2 dressuur le Mireille Sen- gers 126 pnt. Rijbaan 3 LI. dressuur: 4e Suzanne Groot 125 pnt. 6e Jeanine Luybeé 122 pnt. Rijbaan 4 L2. dressuur. 5e Moni que Hoogland 120 pnt. Rijbaan 5 L2. dressuur: le Carla de Graaf 113 pnt. Rijbaan 6 M2. dressuur, 2e Janneke Pééters 121 pnt. HEILOO - Op de informatiemarkt, die op zaterdag 12 juni wordt gehouden in 't Loo, zal ook het Nivon met een stand aanwezig zijn. Belangstellenden kunnen daar inlichtingen krijgen over de vele aktiviteiten van deze vereniging. Ten eerste de algemene gegevens over lande lijke activiteiten, waaronder die van de Melgers-Stichting voor 50-plussers, over de Natuusvriendenhuizen en het Vakantie-adviesbureau. Daarnaast de mogelijkheden die de afdeling Heiloo biedt, te weten het werk van de geolo- giegroep en een vooruitblik op het ko mende cursusseizoen. Enkele van de cursusleiders zullen daar bij een demonstratie geven. Dat zijn: Pergamano door Jorine Huisman (10.00-12.00 uur); Calligrafie door Jan van der Nat (12.00-14.00 uur); .En caustic painting' (schilderen met warm te en bijenwas) door Irene Dicke (14.00-15.30 uur); en Zonnekindpoppen door Trudy Bolleman (15.30-17.00 uur. Iedereen is welkom, voorlichtingsmate riaal is beschikbaar. HEILOO - De Jongerensociëteit Buk- Buk blijkt in de 25 jaar van haar bestaan niet alleen in het Noordholland se jeugd- en jongerenwerk een prima re putatie te hebben opgebouwd. Ook landelijk trekt de succesformule van de Heilooër Stichting Jeugd en Jongeren volop de aandacht. Dat het Buk-bestuur in de concurrentieslag met de commer ciële vrijetijds- en vermaakindustrie, die zich sterk op de jeugdmarkt concen treert, overeind is gebleven, is geen ge ringe prestatie. Mede dankzij de inzet van enkele tientallen jonge vrijwilligers, die zich nauw met de Buk verbonden voelen, maakt het open jongerenwerk in Heiloo een opmerkelijke bloeiperiode door. Deze maand verricht een groep van 12 studenten aan de Universiteit van Amsterdam een onderzoek naar het lo cale jeugdbeleid en het open jeugdwerk in de Gemeente Heiloo. In het kader van hun doctoraal studie „Organisatie en Beleid" houden zij zich bezig met problemen van beleidsvorming en -uitvoering op verschillende niveaus. Eerst hebben zij zich verdiept in enkele recente nota's en rapporten op het ge bied van het jeugdbeleid, uitgebracht in opdracht van het Ministerie van WVC. Nu willen zij nagaan óf en hoe deze overheidsmaatregelen en -plannen op locaal niveau worden uitgevoerd en over welke beleidsruimte ten aanzien van voorzieningen voor jongeren de ge meente zelf beschikt. In het Gemeentehuis van Heiloo wor den zij uitgebreid ingelicht door de heer A.M.T. Beuker, hoofd van de sector Welzijn en Burgerij. Met de nota van de Raad voor het Jeugdbeleid „Investeren in jeugd" uit 1992 op zak, willen de stu denten hem aan de tand voelen over o.a. locale werkgelegenheidsprojecten en jongerenhuisvesting, preventie van vandalisme en kleine criminaliteit, de inrichting van jeugdinformatie en - oriëntatiepunten, alcohol- en drugsge- HEILOO - Door omstandigheden heeft de Stichting Vakantie door en voor Ouderen nog 2 tweepersoons- en 1 éénpersoonskamer vrij voor snelle beslissers. Het betreft een 12-daagse reis naar Zuid-Bohemen in Tsjechië, die op 10 juli vertrekt. Wij logeren in een 4 sterren hotel, dat nieuw gebouwd is in het mooie stadje Strakonice. Alle kamers be schikken over douche en toilet. Ge noemde reis heeft 4 middag- en 3 dagtochten, o.a. naar Praag. Voor meer informatie kunt u reisleider W.Otte bellen, tel. 072-334213, na 18.00 uur. Ook de reis naar de Ober-Harz in Duitsland heeft nog enkele 2 per- soons kamers beschikbaar. Deze 8-daagse reis vertrekt 8 augustus. Wij logeren in een prima hotel in Luatenthal. Alle kamers met dou che en toilet. We maken 2 dag- en 4 middagtochten. Voor meer infor matie kunt u reisleider J. Hooyberg bellen, tel. 072-114758, na 18.00 uur. HEILOO - Op zaterdag 12 juni zal tij dens de Senioren Informatiemarkt de eerste Senioren Verwijzersmap Heiloo aan A.A.M. Willemse-van der Ploeg worden aangeboden. Dit gebeurt om 10.40 uur in de Foyer van het Open Huis te Heiloo. De verwijzersmap Ou deren Heiloo is bestemd voor diegene die beroepsmatig, als vrijwilliger, of uit andere hoofde regelmatig met ouderen te maken heeft en op de hoogte moet en wil zijn van de voorzieningen en moge lijkheden op het gebied van zorg, huis vesting, vervoer, vakantie, alarmering, indicatiecommissie, intramurale zorg, enz. van en voor senioren. bruik onder jongeren en de relatie van de gemeentelijke overheid met het open jeugdwerk. Dit laatste onderwerp wordt bovendien in twee intensieve groepsinterviews met de harde kern van de Jongerensociëteit Buk Buk uitgediept. De Stichtingsvoor zitter Jaap-Wim van der Horst, en co ming man Frank Schoonhoven zullen samen met twee professionals uit het Heilooër jeugdwerk, Frans Langedijk en Margret Rosloot, met studenten spreken ov.er hun visie op het jongeren werk in het algemeen, maar ook over de knelpunten, plannen en locale proble men. Het open jeugdwerk maakt een sterke groei door. Onafhankelijk van ideologi sche kaders en religieuze verzuiling sluit het met zijn nadruk op ontspanning, ca baret, disco, pop en film goed aan bij de leefwereld van jongeren. De taak van de moderne jeugdleiders is echter niet een voudig. Zij moeten rekening houden met door de commercie ingegeven wen sen en verlangens van jongeren en de autonomie van de jeugd respecteren. Daarnaast worden zij geacht jongeren méér mee te geven dan een kroegbaas doet. Met andere woorden: Hoe zijn vorming en vermaak, cultuur en recrea tie in de activiteiten van het open jeugd werk te integreren? Dit is een opgave die veel vindingrijkheid en creativiteit vereist. UvA-socioloog en projectcoördinator drs. Friso Heyt is vol lof over de vlotte medewerking, zowel van de Gemeente Heiloo als van de Buk, aan dit studen- tenonderzoek: „Eén telefoontje was voldoende, men reageerde van beide kanten enthousiast". Heyt houdt zich al vaïiaf de jaren zestig, toen hij verbon den was aan een sociaal-wetenschappe lijk researchinstituut in Wenen, bezig met jeugdsociologisch onderzoek. Zijn studenten moeten hun bevindingen ten slotte op schrift stellen in een beleidsno titie, waarin de knelpunten van het loca le jeugdbeleid worden geanalyseerd, een oplossingsrichting wordt aangegeven en concrete beleidsvoorstellen worden ge formuleerd. Door een subsidie van de gemeente Hei loo is het mogelijk de verwijzersmappen aan hen gratis beschikbaar te stellen. De Verwijzersmap Senioren Heiloo is een samenbundeling van de inmiddels be kende gele Senioren-informatiegidsen, welke per thema informatie geven over tal van onderwerpen. Deze zijn in de stand van het Senioren Info Centrum tijdens de Senioren Infomarkt in win kelhof 't Loo verkrijgbaar. Voorafgaand wordt de Senioren, Infor matiemarkt om 10.30 uur geopend door dhr. K. Kuiper, voorzitter Stuurgroep Europees Ouderenjaar Heiloo. HEILOO - Dinsdag 25 mei bezocht een groep van 25 personen o.l.v. de culture le commissie deze tentoonstelling in het historisch museum te Amsterdam. Dankzij de voortreffelijke rondleiding door mevr. Marijke Pluis is dit bezoek zeer geslaagd. Na een korte inleiding leidde zij ons rond en spitte enkele on derdelen dieper uit. Daarna werd er een koffiepauze gehouden met een diapre sentatie. Vroeger was de meerderheid der oude ren zonder meer armlastig. Een grote verbetering bracht de instelling van de verplichting tot pensioenvorming en de staatspensioenering na de twintiger ja ren. Degenen, die toen werkeloos, wa ren hadden niet de kans gehad een pensioen op te bouwen. Vandaar de in stelling van de algemene ouderdoms voorziening in de zgn. A.O.W. Nu die nen wij ouderen op ons qui vive te zijn, dat deze voorziening niet uitgehold wordt. Het is ook een vreselijke leuke ten toonstelling; als je moe bent ga je op een van de banken zitten, daar hangen koptelefoons en je kunt gesprekken ho ren die live zijn opgenomen; bijvoor beeld van kleinkinderen met oma. Na afloop ging een deel van de groep het hele museum bekijken; de rest ging na de lunch gezellig met elkaar wat winke len in de stad.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 6