Informatierubriek van de gemeente Heiloo I I M* N HEILOO A - Oude tanks voor huisbrandolie moeten onschadelijk worden gemaakt O <c A Expositie Ouderenwoningen Werk in uitvoering! Expositie in het gemeentehuis van Heiloo Nieuwe bouwplannen PAGINA 4 UITKIJKPOST 23 JUNI 1993 In ons land liggen naar schatting zo'n 33C.000 opslagtanks voor vloeibare aardolieprodukten en afgewerkte olie in de grond. Een kleine 110.000 daarvan behoren toe aan bedrijven en tankstations. Het merendeel, zo'n 220.000 tanks, is in het bezit van particulieren. De meeste van deze tanks hebben gediend voor de opslag van huisbrandolie voor verwarming. Met de komst van het aardgas zijn ze in onbruik geraakt en vaak ook vergeten. Deze tanks kunnen echter wel aanleiding geven tot bodemverontreiniging. Uit onderzoek is namelijk gebleken, dat veel van de niet meer gebruikte tanks lekken. Ook al is de tank misschien in het verleden wel leeggemaakt, maar niet door een erkend tanksaneringsbedrijf, dan is het niet zeker dat dit ook vakkundig is gebeurd. Met alle gevolgen van dien voor het milieu. Het Besluit opslaan in ondergrondse tanks (BOOT) Met ingang van 1 maart 1993 is een overheidsbesluit van kracht geworden, dat het toezicht op zowel oude als nieuwe tanks bij bedrijven en particulieren regelt: het Besluit opslaan in ondergrondse tanks (BOOT). Bezitters van een oude, niet meer gebruikte tank moeten in verband met dit besluit het volgende doen: a. de gemeente vóór 1 september 1993 inlichten over het bestaan van de tank. Dat moet gebeuren op een speciaal formulier dat verkrijgbaar is bij de gemeente of de afdeling Distributie van het Ministerie van VROM, Postbus 351, 2700 RA Zoetermeer, tel. 079-449 449. b. er binnen vijf jaar voor zorgen, dat de tank is verwijderd of geleegd en schoongemaakt en gevuld met een daarvoor geschikt middel. Hierbij wordt een eenvoudig bodemonderzoek uitgevoerd om na te gaan of de bodem niet verontreinigd is. Deze werkzaamheden moeten worden uitgevoerd door een daartoe erkend bedrijf. Adressen van dergelijke bedrijven zijn verkrijgbaar bij de gemeente, of op te vragen bij de KIWA NV, Postbus 70, 2280 AB Rijswijk, tel. 070-3953666. Indien de tank wordt verwijderd of gesaneerd ontvangt u van het tanksaneerbedrijf een certificaat als bewijs van sanering. Ook de eigenaren van opslagtanks, die bij eerdere acties Tankslag zijn behandeld, moeten maatregelen treffen om een certificaat te verkrijgen. Hiervoor moet in ieder geval een eenvoudig bodemonderzoek en een onderzoek naar produktrestanten en het vulmiddel in de tank gedaan worden. Als blijkt, dat de tank in het verleden niet correct is geleegd, schoongemaakt en gevuld, moeten alsnog de nodige maatregelen getroffen worden om een sanerings-certificaat te verkrijgen. De kosten De kosten voor zowel het verwijderen, schoonmaken, als voor het bodemonderzoek moet de eigenaar zelf betalen. Het bestaart van een tank niet aanmelden bij de gemeente is strafbaar. De gemeente kan een dwingend bevel opleggen om de geëigende maatregelen te treffen op kosten van de eigenaar. Het laten verwijderen van een tank komt op circa f 1.500,-- en het laten schoonmaken en vullen met een geschikt vulmiddel komt op circa f 1.000,--. Nog in gebruik zijnde tanks Bedrijven zonder Milieuvergunning (de oude Hinderwetvergunning) en particulieren die de tank nog wel in bedrijf hebben moeten zich er eveneens van vergewissen, dat de tank nog in goede staat verkeert en eventueel maatregelen nemen. a. zij moeten het bestaan van de tank ook vóór 1 september 1993 met het speciale formulier bij de gemeente melden; b. particulieren moeten binnen drie jaar de tank laten keuren en eventueel repareren. Voor bedrijven geldt een termijn van twee jaar; c. er moet bodemonderzoek worden gedaan om de huidige staat vast te stellen; d. voor een tank die in gebruik blijft mopt een aansprakelijkheidsverzekering worden afgesloten. Actie Tankslag Om de sanerings kosten voor de tankeigenaren te verminderen start de gemeente Heiloo een actie tankslag. De gemeente gaat adressen verzamelen van te saneren tanks, die meedoen in deze actie. Deze tanks worden dan in een gezamenlijke offerte aangeboden aan een erkend tanksaneerbedrijf. Hierdoor krijgt de tankeigenaar een korting (de hoeveelheid •korting is uiteraard nog niet bekend). U hebt overigens de vrijheid om zelf een erkend tanksaneerder in de arrrute nemen. Als u mee doet aan de actie tankslag, dan kunt u dat aangeven op het meldingsformulier. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Milieu, de heer G.Schutten, telefoon 313 223. Het meldingsformulier kunt u afhalen bij de balie van het gemeentehuis. Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Op 10 juni is er in het gemeentehuis weer een tentoonstelling geopend. Naast het werk van drie kunstenaressen hangen er foto's van de fotograaf Frans Huyzer. Het zijn foto's van alle woningen, die in Heiloo beschikbaar zijn voor ouderen. Deze zelfde foto's staan ook in de gele Gids voor Senioren 'Huisvesting', een uitgave van de Stichting Ouderenwerk Heiloo. De informatie over de woningen staat ook in de verwijzersmap 'Handboek Ouderen Heiloo' van dezelfde Stichting. De foto's zijn nog tot 10 september in het gemeentehuis te bekijken gedurende de openingstijden tussen 08.00 - 12.30 en 13.30 -16.30 uur. De gemeente Heiloo wil de dienstverlening naar de inwoners verbeteren. Daarom is het noodzakelijk, dat er verder wordt geautomatiseerd. Tijdens de Raadsvergadering van 7 juni jl. is er een bedrag beschikbaar gesteld, zodat er met de voorbereidende werkzaamheden kan worden gestart. Maandag 21 juni is men met de uitvoering begonnen. Het is mogelijk, dat er gedurende de komende vijf weken enige overlast voor de bezoekers van het gemeentehuis zal zijn. Er wordt geprobeerd deze overlast zo beperkt mogelijk te houden. In de loop van de weken kan het voorkomen, dat het werk de dienstverlening kan verstoren of zelfs verhinderen; denk aan afdeling Burgerzaken. De gemeente zal u hierover in deze rubriek tezijnertijd bijtijds over informeren. Vanaf donderdag 10 juni 1993 is er een nieuwe expositie te bezichtigen in de gangen en de hal van het gemeentehuis. Er hangen schilderijen van Heieen Peiger en Nel Tjaden. Ina Middelkoop van der Wateren stelt haar beeldhouwwerken ten toon en van Frans Huyzer is er een expositie van foto's van ouderenwoningen in Heiloo. De expositie is iedere werkdag te bezichtigen van 08.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. Deze werken blijven hangen tot 10 september 1993. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergunning te verlenen: De Spanring 20, J.H.M. van 't Hooft - uitbreiden woonhuis. Reet. Frederiklaan 18, fam. de Groot - bouw overkapping. De ontwerp-besluiten liggen met de bouwplannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 24 juni 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Ziekentridiuum Zwemdiploma's Ponyclub Heiloo e.o. De Sluys Gekleurde snoeten bij Albert Heijn AV Trias Geslaagd machineschrijven Pony-paardenkeuring Vakantie D.V.O. Orchideeën kweken D.V.W. jeugd ARZV goed op Martini-regatta Succes TV 't Vennewater Tannestournooi Spreekuur Groen Links HEILOO - Op 6, 7 en 8 juli heeft het ziekentriduum weer plaats bij O.L. Vrouw ter Nood. Velen spannen zich in om de zieken en gehandicapten een paar onvergetelijke dagen te bezorgen. Éven uit hun dagelijkse zorgen. Voor de or ganisatie vraagt het heel wat werk. Een punt wat speciale aandacht vraagt zijn de kerkbanken in de Grote Kapel. Daar zijn veel vrijwilligers voor nodig. Zondag 5 juli na de Hoogmis van 11.00 uur moeten heel wat banken worden losgeschroefd en de kussentjes opgebor gen. Om 17.00 uur moeten de banken naar buiten en worden afgedekt. Don derdag 8 juli om 19.00 uur alle banken weer naar binnen. De dames van onze Marthagroep zetten ze dan in de was. Het grote werk komt dan nog. Dat kan ook op vrijdag 9 juli. Alle banken moe ten met schroeven wordenj vastgezet. Daar moet minstens 5 a 6 man voor zijn, wil dat ook vlot verlopen. Tenslot te graag nog 1 of 2 man die de banken nalopen om eventuele klossen, die los raken of scharnieren, die niet goed wer ken weer goed op zijn plaats te brengen. Vele zieken en gehandicapten denken waarschijnlijk: "Kon ik het nog maar doen". Ben je gezond, maak er dan geen punt van en help. Noteer de data en geef je op aan de pastorie als je wilt helpen: tel. 02205-1288. HEILOO - Vrijdag 18 juni hebben de volgende kinderen, die zwemles hebben genoten in 't Vennewater te Heiloo, af gezwommen. Voor het A-diploma: Mariëlle Schou ten, Thys Prein, Astrid Portegies, Maartje Balk, Joyce Groot, Liza de Vries, Robin Kuyper, Patrick Kuyper, Noortje Hamer, Wendy Valkering, Su zanne de Rooy, Joost Pepping, Erica Schefferlie, Lodewijk A. van Zwieten, Angela Hof. Voor het B-diploma: Linda v. Veltho- ven, Wendy Biersteker, Krijn de Visser, Janne Sterke, Rick Meyer, Cynthia Koch, Lennard Ruder, Onno Bakker en Robin Wyker. HEILOO - Uitslagen van de wedstrijd in Bergen: Rijbaan 1 B-dressuur 2. Lies- beth Zonneveld 132 p. Rijbaan 3 3. Liesbeth Zonneveld 125 p. L2-dressuur 2. Mireille Sengers 120 p. Rijbaan 4 L2-dressuur 4. Jolanda Tehupeiory 113 p. Viertal 1. PC Heiloo 131 p. ALKMAAR - Aan de christelijke scho lengemeenschap voor beroepsonderwijs De Sluys slaagden Femke van Dongen en Sandra Houtenbos, beiden uit Hei loo, voor hun examen bij de afdeling vorrrnroin? HEILOO - Wie bij het beschilderen van kindergezichtjes nu de meeste pret hebben valt niet te zeggen. Bij Albert Heijn in 't Loo mochten kin deren zich vorige week woensdag la ten beschilderen. Het was een feest overal kwam je clowntjes, poesjes en konijntjes tegen. De meeste kin deren vonden het enig, een enkele ook wel een beetje griezelig. Het was natuurlijk ook wel spannend: je moest maar afwachten waarin je werd omgetoverd. De schilderessen vonden het in elk geval enig. Als zij klaar waren, konden de kinderen in de spiegel hun nieuwe gezicht zien. Daarna was er voor elk kind ook nog iets lekkers. HEILOO - In Hoorn werd zaterdag de derde competitiewedstrijd voor C/D ju nioren georganiseerd. Diverse jonge at leten van Trias leverden daar prima prestaties. Marga Margaret verbeterde opnieuw het clubrecord kogelstoten voor meisjes C en bracht het op 12.80m. In dezelfde categorie won Ellen Olbers de 80 meter in een snelle 10.4 sec. en ze sprong ook nog 4.78m ver. De meisjes C van Trias hebben zich zeer waar schijnlijk voor de finale geplaatst. D-meisjes Sabine Graas leverde een prachtige prestatie op de 1000 meter. Ze liep een tijd van 3.17.8 min., waarmee ze het clubrecord met maar liefst 5,5 sec. verbeterde. Esther de Graaff liep met 3.27.5 ook een mooie tiid en Dede- ke Rullmann was snel op de 60 meter horden in 11.4 sec. De tweede wedstrijd van de A-junioren competitie werd zondag in Krommenie gehouden. Sandro Christiaan was uit stekend op dreef op de 100 en 400 meter in resp. 11.5 sec. en 53.3 sec., wat beide persoonlijke records betekenden. Stef de Rijk sprong met 6.09m goed ver en Dumas Bruin stootte de kogel 12.1 Om weg. Bij de meisjes van Mar ja van der Hulst goed in vorm. Ze liep een prima 800 me ter in 2.27.5 min. waarmee ze nog nooit zo snel was. Bovendien sprong Marja nog 1.55m hoog. Marloes Zijl kwam op de 400 meter tot 62.7 sec. en Suette Hemmer bereikte bij het hinkstapsprin- gen een afstand van 10.23 min. Petra Nierop Groot tenslotte werd tweede bij het speerwerpen met 37.50 m. Komende zaterdag organiseert Trias een pupillenwedstrijd voor kinderen van 8-11 jaar. Ongeveer 300 atleten uit Noord-Holland zullen in actie komen op de kunststofbaan aan het Maalwa ter. Toeschouwers zijn van harte wel kom bij deze wedstrijd die van 11.00- 16.00 uur duurt. HEILOO - Op het 8 mei door de Asso ciatie SMK afgenomen examen slaag den voor het door de Centrale Overheid erkende diploma machineschrijven de dames D. Broers, L. J. Horgan (Alk maar), E. Kaandorp (Heiloo), N. Mole naar (Egmond aan den Hoef), B. Pou- lissen (Alkmaar), E. Svacina (Egmond- Binnen) en N. Tamis (St. Pancras). Zij werden opgeleid door Instituut Domp- vloet te Heiloo. HEILOO - Ondanks de harde wind is de pony-paardenkeuring aan de hand on der grote publieke belangstelling goed verlopen op het terrein van de ponyclub Heiloo en Omstreken aan de Zeeweg. De jury was zeer tevreden over de kwali teit van de aangeboden paarden en po ny's. Je kunt duidelijk zien wie wel meer aan deze keuring heeft'deelgeno men, zij brachten de paarden en pony's zeer professioneel voor. De jury liet in de baan zien hoe de stok- maat en enkele pony's gemeten werd. Door opze sponsors: (Fa. J. Ranzijn, Schoenhandel Rijstman-Peeters, Fa. S. Ooteman, Fa. P. Schot) en enkele stoe terijen waren mooie prijzen beschikbaar gesteld. Alle deelnemers kregen een mooie herinnering aan deze dag mee naar huis. De uitslag: Kootje van Iris de Waard, Egmond a.d. Hoef 2. Saskia van Conny Bakker, Egmond a.d. Hoef 3. Willie van Sjoerd van Daalen, Heiloo. Stokmaat t/m 1.27m: 1. Stuifakkers Aurora van mevr. Barendregt, Stompe- toren 2. Lucky Boy van Leonie Nowee, Heiloo 3. Purdy van Mireille Sengers, Heiloo. Stokmaat t/m 1.48m: 1. Kimberley van Ester v. 't Veer, Heiloo 2. Ilona van Sanny Hageman, Limmen 3. First Lady van Sandra Dudok, Broek op Lan- gedijk. Bijzonere rassen: 1. Haflinger, Daphne van Nina de Wijs, Heiloo 2. Fjord Dave van Sandra Lute, Bergen 3. IJslander, Perla van Andrea Sepers, Heiloo. Paarden: 1. Petrouschka van stal Sprenkeling, Heiloo 2. Tiffany van J. Louweret, Heiloo 3. Soraya van Moni que Hoogland, Limmen. Kampioenen van de dag: Bij de pony's: Kimberley van Ester v. 't Veer, Heiloo. Bij de paarden: Petrouschka van stal Sprenkeling, Heiloo. HEILOO - Zaterdag 5 juni vertrok de eerste reis van D.V.O. uitgezwaaid door familie en bestuur naar Oostende. Het weer was goed en wij hadden weer een goede chauffeur, Martien Take, bij ve len van ons bekend. Oostende is een mooie, grote en gezellige badplaats. Ons hotel lag dicht bij de boulevard. Wij hebben mooie excursies gemaakt o.a. naar Veurne, Kortrijk, Brugge, waar wij een rondvaart hebben ge maakt, naar Oudenaarde en Diksmui- de. Allemaal even mooi en de routes erheen ook. Wat heeft België veel prachtige bouwwerken aan kerken en stadhuizen. De laatste avond hadden wij een bingo-avond tot be§luit van een gezellige vakantie. Op de terugweg hebben wij in Antwr- pen ons laatste diner gebruikt, ook een prachtige stad. Na de laatste koffiestop in Vleuten kwamen wij om kwart voor zeven in Heiloo aan, waar familie en bestuursleden ons weer op wachten. Dat was het einde van een mooie, zonnige en warme vakantie, met een fijne, gezellige groep en een prima chauffeur, die ons weer heel veel moois heeft laten zien. HEILOO - De bloem der bloemen is de orchidee. Dat is tenminste de mening van Johan Keijzer uit Heiloo, die zich al bijna twintig jaar met het kweken van deze - vooral tropische - bloemen bezig houdt. Samen met zijn vrouw beleeft hij er veel plezier aan. Graag wil de heer Keijzer anderen adviseren hoe zij een start kunnen maken met deze bijzonde re hobby. Dit advies is geheel gratis. Voor meer inlichtingen: J. Keijzer, Ken- nemerstraatweg 566 te Heiloo. HEILOO - Op 16 juni was er voor de jeugd van D.V.W. weer een viswed strijd. Deze werd gehouden in de wate ren van Ypestein. Ondanks het zeer zware weer, streden toch 37 jonge stoere vissers voor de eer. Dit keer werd er maar een uurtje gevist, in plaats van anderhalf uur. De grootste vis werd gevangen door Ben Smit (20 cm). De prijsuitreiking was in de Ypsa- lon. Bert Schouten van Handy Fish hield voor de jongens nog een lezing over hoe ze om moeten gaan met lok- voer. Er werden deze maal in totaal 113 vissen gevangen. In de categorie t/m 10 werd winnaar Ruben v. Trigt met 12 stuks. In de categorie t/m 15 werd winnaar Rob Veld met 11 stuks. De volgende viswedstrijd is op 30 juni. Parkeerplaats bij de Loet, verzamelen om 18.00 uur. Ook deze keer hebben we weer voor iedereen een versnapering, drinken, een prijs. En dat voor de prijs van 2,00. ALKMAAR - Op zaterdag 19 en zon dag 20 juni is op de PTT Watersport- baan in Groningen de Martiniregatta gehouden. Dit is een nationale roei- wedstrijd over'2 km. Voor de ARZV waren hiervoor Serge Schuurmans. Frank Al, Tim van Til en Michiel Eijs- koot afgevaardigd. In het nummer beginnelingen dubbel- twee wonnen Serge en Frank met een tijd van 7.14 met ruime voorsprong de finale. Met deze overwinning moeten zij op de volgende nationale wedstrijd uit komen in een zwaarder nummer. Serge en Frank roeiden ook nog het nummer vier zonder stuurman, samen met twee roeiers van de studentenroeivereniging Phocas uit Nijmegen. In dit nummer wisten zij wel de finale te behalen, doch moesten genoegen nemen met de vierde plaats. Tim van Til, die vorige week met Syb- ren v.d. Valk nationaal kampioen werd, won ook nu weer met Sybren het num mer dubbeltwee voor junioren. Michiel Eijskoot kwam pit in het skiffnummer voor de lichte beginnelingen. Hoewel hij verdienstelijk roeide wist hij geen fi naleplaats te behalen. Het kampioensteam van TV 't Vennewater. HEILOO - Het eerste dameskringteam van TV Vennewater uit Heiloo is er voor de 4e achtereenvolgende keer in geslaagd kampioen te worden van de districtskring NHN. He team werd aan gevoerd door Dina Leeuwerke en be stond verder uit Ria Hogeslag, Els Rijn beek, Els Timmens, Lucy Tournier en Marry Kist. De districtskampioenschap pen werden gespeeld op de gravelbanen van tennispark Dat Nieuwe Landt van de Helderse T.C. op dinsdag 15 juni in Den Helder. HEILOO - Zaterdag 26 juni gaat het jaarlijks open tannes tournooi weer van start bij TV het Vennewater. Een lustrum, het tournooi vindt voor het 5e jaar plaats, wat op gepaste wijze gevierd zal worden. Dit jaar wordt er gespeeld in de volgende categoriën: BI, Cl, C2, Dl, D2, 17+ en E 17+. Het Centraal Beheer Tannes Tournooi is het sterkst en drukst bezette tournooi sinds de in voering van dit evenement 5 jaar terug. Ruim 500 wedstrijden zullen verspeeld worden op het complex van het Ven newater. Het Tournooi krijgt dit jaar een inter nationaal tintje door de deelname van een Indiër, een Egyptenaar en 2 Duitse spelers. Ramana Ranganathan is num mer 19 van India en heeft in de afgelo pen weken al de nodige tournooien in de omgeving winnend afgesloten, hij komt ui in de BI categorie. Van Ben Ali Nas ser is minder bekend maar dat het een topper is staat vast, ook hij is een speler van B-niveau. Heinrich und Franzel von Beysterveldt zijn afkomstig uit Duits land en komen uit in de D2-categorie, ook zij zijn meer dan welkom op ons tournooi. Ande*e Nederlandse favorie ten in de B zijn: Lex Zandbergen, Mark Limmen, Michel Jonker en Reinier van de Brink. Op woensdagmiddag is er een jeugd- tournooi en op vrijdag wordt er een La- diesday gehouden, zodat de week bol staat van activiteiten. Dat een evene ment van zo'n omvang zonder sponso ring niet mogelijk is spreekt voor zich. Onze hoofdsponsor Centraal Beheer, en onze overige sponsors Renault Bleeker Heiloo, Jumbo, Van de Meer opper vlakte technieken en makelaar Vos zijn wij zeer erkentelijk hiervoor. De wedstrijden vangen in het weekend om 9.00 uur aan en door de week starten we om 18.00 uur. HEILOO - Op maandag 28 juni, de laatste maandag van de maand, houdt Groen Links Heiloo het maandelijkse spreekuur. Het spreekuur begint om 19.30 uur. Aansluitend wordt de maan delijkse fractie-/ledenvergadering ge houden vanaf 20.00 uur. Spreekuur en fractievergadering wor den gehouden in het oude gedeelte van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. Wilt u ons spreken, schroom dan niet naar het spreekuur te komen, want wij zitten er voor u. En hebt u belangstelling voor het bijwo nen van de fractievergadering? Onze fractievergaderingen zijn openbaar, dus ook daarbij bent u van harte welkom. En mocht maandagavond u niet schik ken en u wilt wel een gesprek met ons, belt u dan naar Arend Pleizier (raads lid), tel. 336766, voor het maken van een afspraak.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 4