mardbeienveiling dit jaar op 25 juni Ver gehaald en duur betaald? Rinus weet van wanten Graf Reppelin boven leiloo 0p de Kramen Kan Xjetloo's burgcrjj Benne de bestel Toveren mei1 aarbeien: f^fas IE o|G Be sigaar mei gratis een tanh vol benzine! ZeiioQ Banketbakkerij van Velzen De lekkerste aardbeiens- lof voor een bijzondere vei- lingprijs van fl. 10,75. Dit gebak bestaat uit een combi natie van roomboteramandel- koek, Zwitserse room, de lek kerste aardbeien en slagroom Op vrijdag 25 juni wordt er op het stationsplein een nostalgische aardbeienveiling gehouden. De zoetste aardbeien voor de lekkerste tractaties. Sfcatiónscentrum Heiloo De goede zaken van heb leven. 2£/ lo9 Daar er vrijdag midden op het Stationsplein aardbeien- markt wordt gehouden, zijn er voor dezen eenen maal wellicht niet voldoende par keerplaatsen. Aan de westzij de van het spoor is er pal naast de trein (aan den ande ren zijde van Jan en Janneke Ranzijn) parkeerruimte in overvloed. U staat dan op een steenworp afstand van de markt en DE LEUKSTE VER ANDERING IN JE LEVEN. Garage Bleeker parkeert de nieuwe Renault TWINGO op het Stationsplein en geeft iedere koper van een nieuwe auto op 25 en 26 juni een slof aardbeien als aardigheidje. Het Stationscentrum Heiloo staat op vrijdag 25 juni weer in het teken van de nostalgie van de aarbeienveiling uit de jaren twintig. Van 17.00 uur tot 19.00 uur wordt door Rinus de Winter een hele par tij aarbeien op ouderwetse wijze geveild. Iedereen wordt uitgenodigd deel te nemen aan deze veiling. De prijs bepaalt u zelf met een druk op de knop. Vanaf 19.00 uur neemt veilingmeester Cees Kroone uit Limmen het veilen over. In plaats van aardbeien worden er dan artikelen van de detaillisten van het Stationscentrum aan de man gebracht. Kledingbonnen, een geweldig mooie fiets (waarde fl. 1095,-), een prachtig schil derij van Galerie René Smithuis en vele lekkernijen gaan weg voor een prijs die de bezoekers van de veiling per opbod bepalen. Dinsdag j.l. was er sprake van een lichte opschudding in het Stationscentrum van Heiloo. Een met gunstige wind van Schiphol opgestegen zeppe lin maakte in Heiloo een korte tussenlanding. Bij de firma Zoon werd de flink geslonken hoeveelheid gas weer aangevuld. In eerste instantie dacht men aan een uit de hand gelopen reclame stunt van Zonnestudio Sunrise. Toen de verontruste piloot echter zelf ten tonele verscheen werd de zaak alras duidelijk. Bij boekhandel Avis schafte hij zich een map van Heiloo en omgeving aan en verdween hiermede weer richting zijn luchtschip. Na ongeveer 25 minuten kon de reis (zonder verdere proble men) worden vervolgd. Op het aanbod van Ares om een laving te consumeren bij café de Viersprong riep de piloot: "Nee, dan ga ik liever de lucht in!". Naast de veiling zijn er voor groot en klein ook andere activiteiten. Er staat een groot springkussen (beschik baar gesteld door Bureau van Duin en de VSB-bank) op het gezellige stationsplein en kin deren die het leuk vinden worden als aardbeitje geschminkt. Op het terras van Brasserie Wildschut is het goed toeven en er is een markt met 20 kramen. Slagerij J. v/d Peet verzorgt een barbecuedemonstratie terwijl als gastheer en spea ker de heer Henk Spaans het een en ander aan elkaar praat. De leden van de ama- teurschildervereniging Tinto retto zullen de sfeer en omge ving op doek vastleggen. Tijdens het evenement ver vaardigen zij schilderijen die later door de jury bestaande uit de heren v/d Neut en Haanstra worden beoor deeld. Na afloop worden de schilderijen tentoongesteld in de etalages van de winke liers van het Stationscentrum. Om 17.00 uur wordt de bel gelufd als teken dat de veiling is begonnen. Zo ging dat ook in de tijd dat er in het tuin dersdorp Heiloo nog "eiken" dag geveild werd. De aanvoer van groente en fruit bij de coöp. Exportveiling "St. Willibrordus" was soms zo groot dat de handkarren tot bij de Zevenhuizerlaan in rij stonden te wachten. Ook op 25 juni ontbreken de handkarren en de originele veilklok van Heiloo niet De winkeliers van het Stations centrum doen er alles aan om u een fijne middag en avond te bezorgen bij de derde edi tie van de jaarlijkse aardbei enveiling. Het Stationscentrum Heiloo wordt al vergeleken met de modemekka's Parijs, New York, Milaan, San Remo. Niet qua prijs, wel qua samenstel ling van het aanbod en de hoge kwaliteit van de bodyca- re- en modezaken. Voor een pakje uit Parijs hoeft u niet naar Brussel of Maastricht. Schoenen, naadkousen, een kostuum of een nieuwe coupe meet u aan in het Stationscentrum. Wilt u het liever ver halen: rij dan met de auto naar Zaandam en neem de luxe intercity naar Heiloo Centraal. Basyoux, Lisa Mode, Modehuls Unique, Alleman Modeman, Hanraads Schoenen, Masotte Mode, Salon Kroon, Simon Peek en Jeff Letschert. De Tabakspeciaalzaak van Rob en Marian Tilburgs heeft een speciale aanbieding tij dens de aardbeimarkt, niet in de kraam, maar in de zaak zelf. Zippo, de onverwoestba re aansteker, nu met gratis metalen busje benzine en vuursteentjes. De echte aard- In vroeger dagen stonden de boeren met bakfietsen en handkarren in een lange rij voor het veilinggebouw op de Heerenweg. Het begon bij Jef Letschert en het liep soms wel door tot de Zevenhuizer laan. Langs deze route woont Rinus de Winter. Samen met zijn vrouw en kleinkinderen komt hij a.s. vrijdag met de handkar naar de veiling. Hier zal hij aarbeien veilen met de klok. Een ieder kan hier aan meedoen en u hoeft geen geoefend inkoper te zijn om voor een goede prijs uw slag te slaan. Op de foto herkent u de familie de Winter voor. de dorsdeur met linksboven Rinus. 'Wat staat ie te glimmen!' hoor je de mensen al denken, maar bedoelen ze dan het trotse lid van de aardbeien- commissie Jaap Zoon of het aardbeienbord? De heer Zoon liet zich niet in de vei ling nemen en regelde de afgelopen weken van alles om de derde editie van de aardbeienveiling tot een suc ces te maken. Zo zijn er tij dens de aardbeienveiling een twintigtal kramen met specia le aanbiedingen, zoals: ▼.d. Peet (Electra Vakhandel) Demonstratie met een Electrische Barbeque, bijzon dere aarbeienveilingprijs fl. 139,- (met onderstel fl. 169,-). Tijdens de aardbeienveiling bonus: een cadeaubon van slagerij v.d. Peet Henh Scholten (Bloembinderij Kruidenkransjes gemaakt van ongeveer 80 zakjes geu rende kruiden, speciale prijs fl. 25,- Een prachtige collectie Astra vazen (Pas op, niet sto- beiplukkers uit 1926 gebruik ten de Zippo al. Als erfstuk zijn ze nu nog steeds in roula tie. Bij Tilburgs tevens foto service en een uitgebreide collectie rookwaren, loten, lectuur en wenskaarten. Mededeeling gedaan door de Heiloöer Handelsvereeniging: Voor de derde keer op rij heeft de plaatselijke groente- kweker Harry Harkmans de Gouden Slof gewonnen. De vakjury heeft de prijs (die beschikbaar wordt gesteld door Juwelier Simon Peek) toegekend aan de kweker met de lekkerste, sappigste, mooiste, zoetste en roodste aardbeien. Desgevraagd zei de trotse tuinder: 't benne de beste Het aan de prijs verbonden geldbedrag (spon soring Rabobank) stortte de heer Harkmans nog dezelfde middag op zijn kleinzoon's rekening bij de VSB. in de thee door de bowl als likeur in de saus op 'n vlaai bij uw kwark aarbeienijs door de yoghurt op de taart op brood in de jam aarbeienslof van van Velzen door 'n shake op beschuit als toetje neus in de salade als tussendoortje met slagroom De Aardbeilage ÖVf F?At„ VERKRÜCÏBAAR? N V.HET KiAVEfïBEAD r—T Hm't she sweet

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 8