Op welhe inzet laaï veilingmeester Cees Kroone het hamertje vallen? Tjet dorp Een echte hollandsche schilder u N Kinderversje Vincent van Gokh Dit zijn de kavels: Een fiefs voor niets? Een kijkje in de keuken bij Opoe Zwaerekamp. (Wïm Homerhoninh) Vader Cats zegt: Simon Peek (horloger-juwe lier) grote Orfac wandklok, winkelprijs fl. 675,- of ander uurwerk van die waarde Rabobank HeHoo-Limmen Reis voor twee personen voor drie dagen naar Brussel (Oe lala), waarde fl. 420,- Droglsterij Jeff Letschert Beauty-case met inhoud (o.a. Revlon), winkelprijs fl. 250,- Hanraads Schoenen Waardebonnen voor een keus uit de collectie, waarde fl. 200,- Echte bakker Hemmer Twee keer ontbijt op bed voor twee personen, normale prijs fl. 65,- Jan en Janneke Ranzijn (Tuin en Dier) Mand tuinplanten, ter waarde van fl. 35,- Een originele Weberbar becue, bekend bij de kenners Alleman Modeman Waardebonnen voor een keus uit de collectie, waarde fl. 200,- Reneé Smithuis Kunsthandel Schilderij (Gezicht op de krijtberg) van de kunstenaar Gerard van Vliet Dit werk kan gegarandeerd weer wor den ingeleverd bij Smithuis voor een waarde van fl. 400,- (of ingewisseld voor een ander werk uit de galerie) Rozing (4 etages woonplezier) Dekbedovertrek, 1 per- soons, winkelprijs fl. 199,- Dekbed Texeler wol, l persoons, winkelprijs fl. 375,- Mascotte Damesmode Waardebonnen voor een keus uit de collectie, waarde fl. 200,- v.d Peet (electra vakhandel) Drie keer Epilady, winkel prijs fl. 79,- Het Porceleijn Huis Uit de Wedgewood-col- lectie, fruittest Edme, winkel prijs fl. 63,- Schemerlamp, winkel waarde fl. 299,- Kinderservies Peter Rabbit, cakebordje, winkel prijs fl. 19,95 Schot Cristal, 4 wijngla zen, winkelprijs fl. 19,95 Hutschenreuter, 6 kop en schotels, winkelprijs fl. 150,- Basyoux (Beenmode, Bijoux en Lederwaren) Waardebonnen voor een keus uit de collectie, waarde fl. 200,- Herman Boersen 1 Kopra herenfiets met trommelrem en 3 versnellin gen, winkelprijs fl. 1095,- 5-vaks fietstas, winkel waarde fl. 49,75 3-vaks fietstas, winkel waarde fl. 29,75 Stuurtas met beugel, win kelwaarde fl. 24,75 Decorette Ursem Waardebonnen voor een keus uit de winkelcollectie, waarde fl. 225,- Usa (Damesmode) Waardebonnen voor een keus uit de collectie, waarde fl. 100,- Bruna Boekhandel Avis Een leren schooltas voor het nieuwe schooljaar, win kelprijs fl. 59,95 De Schrijverij (Kantoorvakhandel) 1 bureaustoel, winkelprijs fl. 170,- 1 Dahle rolsnijder, winkel prijs fl. 88,- l Handifile documenten- koffer, winkelprijs fl. 49,95 Een van de pronkstukken op de veiling is de Kopra-fiets van de firma Boersen. Op de foto showt de trotse heer Boersen deze fiets voor zijn zaak op de Stationsweg. De officiële verkoopprijs van dit karretje is fl. 1095,-. Op welke inzet zal de hamer vallen? U kunt kijken en kopen op de veiling op het Stationsplein. 25 juni vanaf 19.00 uur. Zo, daar zijn we dan weer; in de keuken bij opoe. "Me tafel is ruim en me schort is schoon. De boodschappen zijn binne, het koken kan beginne. Het volgende recept is lekker en goedkoop en makkelijk te maken. Zorg wel voor goed keukengerei, want dat is het halve werk. Zelf haal ik veel bij het Porceleijnhuis op de Heeren- weg". Schuimige aardbeienpudding (6 8 pers.) (bavarois aux fraises) 500 g aarbeien, sap van 1/2 citroen, 100 125 g bastard- suiker, 1/4 1 slagroom, 2 eiwit ten, 17 1/2 g gelatine waarbij 1/2 blad rood, of 12 1/2 g poe- dergelatine. Pluk de aardbeien, was ze, zoek er de mooiste uit om later in hun geheel in de pud ding te doen en zet deze enige tijd met wat suiker bes trooid weg. Wrijf de overige door een paardenharen zeef. Week de bladgelatine 10 15 minuten in koud water. Los ze met de suiker op in een beetje kokend water. Thuis heb ik nog een ansicht kaart, waarop een kerck een kar met paard. Een slagherij J. v.d. Peet, een kroegh, een juffrouw op de fiets, wellicht zeght het u nog iets. Weet u zelfs wel hoe het heet? Dit dorp ik weet nog hoe het was, de boerenkinderen in de klas, een kar vol met aardebeien. Het raadhuis met een pomp ervoor, de meiden van Ranzijn in koor: Het vee, de boerderijen, refrein: En midden op het Stationsplein, zag ik de aardebeien staan. Ik was een kind en wist niet beter, dan dat ze in de yoghurt zou den gaan! Kunstenaar Gerard van Vliet (1880-1972) toont in zijn gehe le werk een duidelijke liefde voor vervallen achterbuurten en kronkelende landwegge tjes. Voor de veiling stelt Reneé Smithuis het schilderij "Een gezicht op de Krijtberg beschikbaar. Het schilderij is een winters tafereel met kerk en torens in Amsterdam. Techniek zwart en gekleurd krijt Uit het werk spreekt fijn gevoel en een zeer persoon lijk, krachtig impressionisme. Als u op het juiste moment uw hand opsteekt kan het werk zaterdag al bij u aan de wand hangen. Laat deze oplossing wat bekoelen. Roer hem door de aardbeienpurée. Voeg het gezeefde citroensap toe. Roer het mengsel door de stijfge klopte room en de stijfge klopte eiwitten. Vermeng het met de achtergehouden aard beien. Niet snoepen! Roer af en toe in de massa. Doe hem, zodra het mengsel geleiachtig geworden is, in een met onge- klopt eiwit besmeerde pud dingvorm. Laat de pudding koud en stijf worden, stort hem op een vochtige schotel en dien hem zonder saus, maar garneer de pudding desverkiezende met Rijnwijn gelei en wat aardbeien. "Leert, hoe een geestig koek tot goeden smaecke brengt een rauwen artisock". BOOK'S-'AAM8£1£NZÉLF tijdens de eerste Heiloöer aardbeienveiling in 1925 bezig aan zijn schilderij "De aarbei- eneters". Hier nog mét neus. De traditie van het schilderen tijdens de veiling wordt nog steeds in ere gehouden. Amateur-schilder vereniging Tintoretto zal de sfeer van de omgeving en de activiteiten op doek vastleggen. De aardbeienveiling is een initiatief van winkeliersver eniging Het Stationscentrum Heiloo. In het hart van Heiloo, dichtbij, heiloöer ondernemers die het u zoveel mogelijk naar de zin willen maken: Fa. Rozing (4 etages woonple zier), Bleeker (Renaultdealer), Jan Janneke Ranzijn (Tuin en Dier), H. Scholten (Bloemist), Mascotte Mode (Damesmode), S. Peek (Juwelier), J. Hanraads (Schoenen), H. Boersen (Fietsen), vxL Peet (Lichthandel), Alleman Modeman (Herenmode), van Velzen (Banketbakkerij), Decorette Ursem, J. Letschert (Drogist, Reformhuis), Het Porceleynhuis, Bruna boek handel Avis, Buro van Duin (Financiële Dienstverlening), J. Zoon (verwarming), Modehuis Unique (Damesmode), Sunrise Zonnestudio, Rabobank, Boften Verf en Wand, Het B.P.-station, Salon Kroon (coifures), R. Tllburgs (tabak speciaalzaak), Apotheek Heylo, De Schrijverij (kan toorvakhandel), Café de Viersprong, J. Hemmer (de echte bakker), Basyoux (Beenmode en Bijoux), Slagerij v.d. Peet Lisa Mode. Stomerij Propershop, VSB (bank) en Brasserie Wildschut Het vogeltje van de fotograaf is klein en lui en niet zo braaf, hij hupt wat op en neer en pikt wat aan een veer. Hij weet dat er gevaar is, vanaf het moment dat ieder een klaar is. De fotograaf gaat onder het laken om de foto echt te maken. Als hij lach maar naar het vogeltje roept, en het magnesium met een flits wegfloept, dan heeft hij een beteuterde snuit en iedereen lacht hem uit. Want voor een foto in de krant is hij steeds aangebrand! (N.B. brandzalf verkrijgbaar bij Apotheek Heylo en Drogisterij Jeff Letschert) In «n •rtttrendige toowai bloedend» ah blinde aam beien «arden krachtig 6». sfreden door B O OM f 4AMB£f$N2AlF Hef leuken bedaart spoedig Alleen echt zoo ae verpakking h voorzien van den naam 80ÓM f Q.93 per potfe Nedetlandsch fabrikaat O V E RAI VÉR S RUG 8 A A R Kennemerstraatwe

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 9