hxpothikeh Henk van der Ham Assurantiën loopgroep E.H.B.O.-kursus Heiloo Centraal Beheer Tannes '93 Honk- en softbalclub de 'Black Birds' een groeiende vereniging Bewoners van Overkerck bezoeken Willibrordschool Mode examens Naar Circus Renz (berlin) met A-Markt ijzerman Een cursus levensverhalen schrijven 100 Recepten voor de pond per dag-methode Hoger Onderwijs Voor Ouderen (HOVO) Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. D.V.W. Viswedstrijd voor Bedrijven en verenigingen Egmond op z'n kop Headline in concert Europese jeugd Olympische dagen Dors-toernooi '93 DRINGEND VERZOEK Partijen oneens over plek Conquista Openingsconcert Holland Music Sessions live op de radio Ingezonden Fietspuzzletocht Geniaal 1879 Nivon cursussen 1993-1994 PAGINA 12 UITKIJKPOST 30 JUNI 1993 HEILOO - Bij wijze van grap werd een advertentie geplaatst met de tekst "mensen met karakter gevraagd" voor de halve marathon in Bergen op 19 juni 1993. Het inschrijfgeld was geen excuus HEILOO - Evenals voorgaande jaren zal er ook dit jaar weer een kursus E.H.B.O. worden gehouden. De kursus bestaat uit 20 dinsdagavonden van 20.00 tot 22.00 uur. Dc kursus start dinsdag 28 september 1993. De kosten om niet mee te doen want dat werd be- bedragen 250,- (dit is inclusief boek- taald door Henk van der Ham. Op de 19e verschenen 14 mensen aan de start, waaronder 3 dames. Er was een speciaal loperskwartier ingericht langs de route, compleet met caravan, drinken, eten en geestelijke bijstand in de persoon van Lida Bakker. Bij de heren was het B. Morsch uit Heiloo, die als eerste de 21 kilometer achter zich liet in 1 uur en 23 minuten. De snelste dame was Jolanda Linschoten uit Akersloot met 1 uur en 39 minuten. Na afloop reageerde de heer van der Ham zeer enthousiast op de behaalde prestaties. Wat hem betreft komt deze groep vaker aan de start. HEILOO - Het eerste weekend werd af gesloten met een fantastische herenen kel B partij tussen Frits Porck (Schoorl) en Ronny Peters (Amsterdam). On danks een kleine dip in de tweede set was het Ronny Peters die voor midder nacht Frits Porck terug naar Schoorl stuurde via een 6-2/ 7-5 overwinning. Hedenavond was het toernooi directeur Ruud van Toornburg die in de HEB aantrad teen de uit Zaandam afkomsti ge Dennis van Rooyen. Van Rooyen wist van Toornburg tot het uiterste te dwingen. Niet alleen organiseren bleek van Toornburg op het lijf geschreven maar ook de rol van de onderdog wist hij fantastisch te vertolken. Van Rooy en trok echter aan het langste eind met de setstanden 6-1/5-7/7-6. Veel Heiloo's publiek liet het duel Krai- jicek/Agassi voor wat het was. De par tij tussen J. Christiaansen en J. Stoop (HEB) liep uit op een sinderende drie setter. Uiteindelijk was het J. Christi aansen die na twee en half uur de overwinning in zijn tas kon steken. De set standen waren 6-3/4-6/6-3. Publieksfavoriet Ini Cornelisse uit Ktdhïpienie wist in de GEB met haar verse stand-in Hans Hendrik Jan Klaver het goed oogende duo Nicolle Beussen en Peter Keernan te verslaan. Na een 5-2 achterstand in de derde set werd uitein delijk toch nog met de cijfers 6-2/3-6/7-5 gewonnen. Het geïnviteerde duo Hommes/van der Horst werd in de HDC2 met sigaar en al gelikwideerd door Wardenburg sr en jr. Zo vader zo zoon, 6-1/6-3. Toernooi directeur van Ouddorp, Ed Wijbrands, wirst met zijn vaste maat Peter Blom te winnen van het duo Cortie van der Hossen in de HDC2 met de standen 6-1/7-5. jes, hartreanimatie, verbandleer, exa men) De inschrijving gaat in volgorde van ontvangen betaling. Het bedrage kan worden overgemaakt op rabobank nr. 1205.83.194 onder vermelding van naam en adres. Half spetember krijgen kursisten een bevestiging thuisgestuurd. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen tel. 337342". HEILOO - Na de oprichting in juni 1992 is de belangstelling voor het spelen van softbal toegenomen in Akersloot en Uitgeest. Ook uit omliggende gemeentes hebben zich nieuwe leden aangemeld. Demonstratiedagen, de opening van het veld, de sportweek en de vele pr- activiteiten hebben gezorgd voor het huidige ledenbestand. De medewerking van de gemeente Akersloot wat betreft de aanleg van een veld (Cloppenburgh) en de toegezegde subsidie hebben de vereniging een goede start gegeven. Er zijn op het moment 2 herenteams, waar van er 1 team aan de competitie mee doet in klasse 1B regio N-H en 1 team zoveel mogelijk aan vriendschappelijke wedstrijden en toernooien meedoet. Er is 1 damesteam die ook aan de competi tie meedoet in klasse 2 regio N-H. De peanuts junioren) zijn de toekomst van de club en doen op moment alleen de trainingen en mee aan toernooien. Nieuwe leden zijn van harte welkom bij de vereniging. Ook donateurs kunnen zich melden voor minimaal 25,- bij Ingrid Weber 02513-15059. Verdere in formatie wat betreft spelregels, leden geld en inschrijven kunt u ook bij haar krijgen. Men mag gratis twee keer mee- trainen. De trainingsavonden zijn voor de peanuts maandagavond om 18.00 tot 19.30, voor de heren op-dinsdagavond om 19.00 uur tot 21.30 uur en voor de dames op woensdagavond om 19.00 tot 21.30 uur. Alle trainingen en thuis wedstrijden zijn op het terrein van voet balvereniging 'Meervogels' aan de Bosweg. 1 Juli spelen de heren thuis om 19.30 uur en de dames 12 juli thuis, ook om 19.30 uur. PR-commissie: C.J. Hollenberg, Akersloot 02513-14756: H"ËILOO - Een aantal bewoners van Overkerck heeft afgelopen donderdag een bezoek gebracht aan de Willibrord school. Dit bezoek was een vervolg op het bezoek aan Overkerck en samen zin gen van groep 5 en 6 van de Willibrord school. De bewoners en begeleiders werden in de aula welkom geheten door Juf Helma, zij vertelde het een en ander van de school en het leersysteem. Na de ze inleiding gingen een aantal leerlingen de ouderen rondleiden door de school. De lokalen waren allemaal gastvrij opengezet, zo kon in de klassen rondge keken worden en eventuele vragen gesteld worden. De jonge begeleidsters van de school deden hun taak heel se rieus en lieten de ouderen de diverse leerboekjes bekijken. Hier en daar werd even in de schoolbank plaatsgenomen om de nieuwe leerstof tot zich te nemen. Na de rondleiding was er koffie en koek en bood mevrouw Groot, bewoonster van Overkerck, de direkteur van de school een prachtig schelpstuk aan. Al was de jeugd van begin 1900 het niet ge heel eens met het leersysteem van nu, toch was het een onvergetelijke middag. HEILOO - Vrijdag 18 juni is tijdens de in Utrecht gehouden Mode Examens geslaagd voor Tailleuse Annelies Brom, met prachtige cijfers. HEILOO - Circus zet zaterdag 10 juli zijn tenten op aan de Brink in Castri- cum. De familie Renz toont al haar stunts en acts tijdens een twee uur du rende wervelende show. De kaarten a 10,00 per persoon zijn alleen verkrijg baar aan de kassa's van A-Markt IJzer man Heiloo. De voorstelling begint om 19.00 uur. Er zijn nog een beperkt aan tal kaarten verkijgbaar. Enkele hoogte punten van het optreden zijn: Bernard Renz jr. met zijn vier indische olifanten, Berberleeuwen van miss Eva. Speciale gast is Aldina Bolotawa met haar bruine beren. Clown Didi en Coty's Comic car met komische avonturen van een hon denvanger en nog veel meer. Dus kom allemaal zaterdag 10 juli naar de Brink in Castricum aanvang 19.00 uur. Kaar ten zijn alleen verkrijgbaar bij A-Markt IJzerman, Heiloo. In september start de cursus levensver halen schrijven. Het is natuurlijk niet mogelijk om in een cursus een heel leven schriftelijk vast te leggen. Dat is ook niet de bedoeling. In twaalf lessen wordt met behulp van schrijfopdrach ten geleidelijk toegewerkt naar het schrijven van teksten. Daarbij komt het trainen van de fantasie, het denken in meerdere oplossingen en het beter gaan schrijven door oefeningen in verschil lende stijlen, genres en perspektieven aan de orde. Ook wordt inspiratie ge zocht in (auto)biografieën van andere schrijvers. Resultaat? De ene keer drie regels, de andere keer een dialoog, een beschreven jeugdherinnering, een beschrijving van een geur van vroeger of de juffrouw uit de eerste klas. maar altijd schrijfple zier en het ontdekken van eigen moge lijkheden. De cursus is bedoeld voor iedereen die van taal, vertellen en woorden houdt ongeacht leeftijd en opleiding, maar vooral voor ouderen en degenen die graag schrijven en delen van hun leven servaring willen gebruiken voor autobi ografische teksten en verhalen. De cursus wordt gegeven op twaalf vrijdag middagen van 13.30 tot 15.30 uur. De begeleiding is in handen van Margreet Schouwenaar. Zij publiceert in literaire bladen, schreef lesmateriaal voor scho len, werd genomineerd voor de C. Bud- dinghprijs en heeft twee dichtbundels op haar naam staan. Voor opgave en/of inlichtingen kunnen belangstellende na 19.00 uur bellen, telefoon (072)332418. Eerder schreef Joost Drenthe De Pond per-dag methode, een succesvol boekje over gezond afslanken. Een systeem ge baseerd op het principe dat het niet zo zeer gaat om wat men eet, maar wel in welke combinaties men voeding tot zich neemt. Wanneer de maaltijd op een goede manier samengesteld is, wordt deze gemakkelijker verteerd en houdt men meer energie over voor andere acti viteiten. De auteur verloor in 4 weken 16 pond zonder honger te lijden. Op overstelpend verzoek heeft de auteur nu een aantal recepten samengesteld, zodat het vervelende speurwerk naar het sa menstellen van het dagelijks menu ach terwege kan blijven. Smakelijke recepten voor elk moment van de dag, want eten mag best een feest zijn. HEILOO - Een leven lang leren - einde lijk studeren. Zestien cursussen aan de vrije universiteit in Amsterdam. Steeds meer mensen gaan op latere leeftijd naar de universiteit of hogeschool. De Vrije Universiteit heeft voor hen een speciaal programma ontwikkeld. "Hoger" slaat op het wetenschappelijk niveau van de cursussen. "Ouderen" heeft "betrekking op de leeftijd van de cursisten: vanaf vijftig jaar. De meeste ouderen gaan later (opnieuw) studeren uit persoonlijke belangstelling. Uit interesse voor onze cultuur en die van andere volken, of over godsdienst of psychologie. Andere reden om met studeren te begin nen zijn zich zelf ontplooien en de mo gelijkheid hebben om anderen te leren kennen. De cursussen: van september tot de cember. 1. Economie en zorg. 2. Milieubesef, duurzame ontwikkeling en milieubeleid. 3. Ontwikkelingssamenwerking in de negentiger jaaren. 4. Ouderenbeleid 5. Inzicht in de samenleving 2 6. Capita Selecta medische psychologie 7. Litera tuur en geneeskunde 2 8. Literaire hoogtepunten 9. De middeleeuwen (300 - 1500) 10. Honderd jaar schilderkunst (1850-1950) 11. Driehonderd jaar Ne derlandse Schilderkunst (1400-1700) 12. Interpretaties van de klassieken 13. Re ceptie van de klassieken 14. Hoogtepun ten van spiritualiteit in het middeleeuwse Westen. 15. Wijsgerige beschouwingen over Vriendschap. 16. De Christelijke geloofstraditie als bron van moraal? Voor meer informatie kunt u contact opnemen met: HOVO - VU, Onderwijs- voorlichtingcentrum - VU, de Boelelaan 1105, 1081 HV Amsterdam, telefoon 020-5485000, dagelijks bereikbaar van 9.00-16.00 uur. HEILOO - Ook dit jaar is deze In het Senioren Info Centrum ligt de wedstrijd zeer goed verlopen. Onder brochure van de VU ter inzage. Over ie- zeer goede weersomstandigheden werd dere cursus staat een korte toelichting, er veel vis gevangen n.l. ruim 51 kg!!! Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, tele- De grootste vis ving H. Haanraads (een f°on 331297. brasem van 50 cm! Een beker voor de grootste vis was zijn beloning. Nu het klassement voor de teams: no. 1 La Strada 10.500 gram 2. Vutters 9.650 gram, 3. D.V.W. 8.150 gram 4. Franse 1 5.250 gram 5. WAO 2.500 gram. Persoonlijk klassement! no. 1 J. Walta 6.200 gram en beker! 2. Fr. Willigen 6000 gram 3. S. Blokker 3.800 gram 4. P. Welp 3.200 gram. 5. J. Kaandorp 1.850 gram. Na afloop van deze wedstrijd was er een zeer grote verlo ting. Al met al een zeer geslaagde dag. HEILOO- Op 4 juli is er een witvis- wedstrijd in het Noord Hollands Kanaal bij Schoorldam geldend voor de compe titie, verzamelen om 6 uur bij de Brand weer Kazerne. Opgeven aan S. Blokker, tel. 072-332411. EGMOND-BINNEN - Ook deze zomer wordt in Egmond-Binnen het jaarlijkse evenementEgmond op zn' kop' gehou den en wel op 20, 21 en 22 augustus 1993. Voor de negentiende keer wordt er een driedaagse programma gepresen teerd voor jong en oud. Traditiege trouw staat de eerste dag van het evenement in het teken van de 10-de zwarte markt. De bedoeling is dat meer dan 200 kramen in de dorpskern van Egmond-Binnen worden opgesteld. Ie dereen die iets te verkopen heeft kan zich opgeven als kraamhouder. Bijna alles kan verkocht worden op deze markt. Kraamhouders die etenswaar willen verkopen worden, i.v.m. de sponsors van het evenement, zeer be perkt toegelaten. Ook verenigingen of organisaties kunnen een kraam huren om hun activiteiten kenbaar te maken aan het publiek. Wilt u meer weten over deze zwarte markt of wilt u een kraam reserveren, neem dan tijdig contact op met de Egmond op z'n kop - markt meester' Aad Admiraal, tel. 02206-5156. Behalve de 200 kramen met allerhande koopwaar wordt er ook ge dacht aan de jeugd. Nieuw op de vrijdagavond: Het evene ment wordt voor de negentiende keer gehouden maar voor het eerst is dit jaar een straatvolleybaltoernooi in het pro gramma opgenomen en wel op vrijdaga vond 20 augustus. De organisatie van dit toernooi is in handen van volleybal vereniging De Schulp, de plaatselijke vereniging welke al ruim 15 jaar actief is. De teams kunnen bestaan uit leden van de Schulp maar uiteraard ook uit liefhebbers. U kunt zich bijvoorbeeld opgeven als straat- of buurtbewoners, als bedrijf, als familie of als vereniging. Kortom iedereen die volleybal een leuke sport vindt en van gezelligheid houdt kan meedoen. Informatie en aanmel dingen voor het straatvolleybal toernooi kunt u verkrijgen bij volleybal vereniging De Schulp, tel. 02206-2022. Zaterdag 21 augustus: komen eerste de jeugdteams aan de start in de ,jeugd- meerkamp'. In de middag komen' 8 ge mende teams aan de beurt. Dit jaar in de Meerkamp o.a. de bekende zeephel- ling en het waterbassin maar ook de nieuwe klimtoren en de modderbak. De Meerkamp staat borg voor een middag sportiviteit en sensatie zowel voor het publiek als voor de deelnemers. Inlich tingen over de Meerkamp worden gege ven door Caroline Tromp 02206-7497, of door Helen v.d. Ende, 02206-3120. Ook de zaterdagavond kent een geheel nieuw programma: deze avond worden er demonstraties .steile wandklimmen' gegeven. Liefhebbers kunnen ook zelf een poging wagen om tegen de wand omhoog te klimmen. Zondagmorgen 22 augustus: opent de prestatie/trimloop over twee afstanden, nl. de 3.3 km en de 91. km het program ma van de derde en laatste dag van het evenement te Egmond-Binnen. Deze loop geniet steeds meer bekendheid. Ve le bekende lopers maar vooral ook trim mers en gezelligheidslopers zullen aan de start verschijnen. Het prijzenpakket voor deze loop dat door verschillende sponsors beschikbaar wordt gesteld liegt er niet om. Siem Hopman en Adri Wittebrood van .Loopgroep De Klok' kunnen u alles over deze loop en het prijzenpakket vertellen. Tel. 02206-4298/3139. Muzikaal wordt voor de 19-de keer de zondag opgeluisterd door een optreden van de .Egmonder muzikanten' een on derdeel van de Egmondse muziekvereni ging .Eensgezindheid'. Europesche topskieërs zullen zondagmiddag hun kunnen weer laten zien op de skischans. Deze Free Style Ski-Show is elk jaar weer een spektakel om te zien en te ho ren. De jeugd van de Lagere^choolleef- tijd kan zondagmiddag deelnemen aan de jeugdspelen in de Abdijlaan. Dit jaar wordt er een enorme helling opgesteld waar men met bootjes vanaf glijdt in een waterbassis waar men de bel moet luiden. .Egmond op zn' kop' 1993 belooft weer een groot spektakel te worden. Behalve het bovengenoemde programma hebben ook de plaatselijke horecabedrijven weer van alles te bieden. Headline in concert in Egmond-Binnen. EGMOND-BINNEN - Op 23 juli zal op het sportterrein "De Kwekerij" te Eg mond Binnen Headline een concert ge ven t.b.v. hun presentatie van hun debuut CD "Heads or Tales". De CD die begin juli zal uitkomen bevat 9 num mers, waarvan vijf eigen werken en vier covers. Op de CD zou ook live werk ge plaatst worden van het concert van vo rig jaar op de Werf in Egmond aan Zee. Deze opnamen waren echter door de weersomstandigheden niet kwalitatief genoeg om op deze CD te plaatsen. Headline geeft in ieder geval een soort gelijk concert voor de presentatie van hun CD. Aan het concert zullen vele gastartiesten hun medewerking .verle nen. De uit Egmond-Binnen komende viermans formatie, die nu al weer zo'n 10 jaar als cover band werkzaam is, zal nu trachten om ook met eigenwerk een plaats in de markt te creëren. Donald Beukers, zanger toetsenman, vindt dat ze klaar zijn om de stap te wagen naar verder.Echt verder in het cover wereldje komen we toch niet. Vooral met de stijl muziek die we nu spelen. We zijn geen kermis band en willen dat ook niet wor den ook al spelen we hier en daar op kermissen, maar we zullen onze muziek hier niet voor aanpassen. We zullen ons de aankomende periode geheel gaan richten op het eigen werk. We zullen uiteraard het coverrepertoir als basis houden, maar zal zeker niet onze priori teit gaan worden. We richten ons nu naar de verschillende platenmaatschap pijen en wachten af hoe men tegenover onze gedachten en ideeën staan. Oprichter Donald Beukers (zanger, toetsenman), Simon Boersen (bassist), Harold Koopman (gitarist) en Bert Houtenbos (drums) zullen op vrijdag 23 juli om 21.00 uur starten met een spec taculair concert. Een gigantische lichts how, vuurwerk, kanonnen, een hoogwerker en een telekraan zullen on der meer in de show verwerkt worden. Het concert, met medewerking van voetbal vereniging St. Adelbert, café Swart, bouwbedrijf Tervoort en diverse gastartiesten, zal ongeveer duren tot 23.30 uur. Het voorprogramma, de uit Haarlem komende nederlandstalige band Van Dik Hout, zal starten om 19.00 uur. Ook zal de fanclub van Headline aanwezig zijn met een stand en is de CD er uiteraard te verkrijgen. Deze is vanaf 15 juli al te koop in CD- zaak "Disco Heiloo" te Heiloo of te verkrijgen bij diverse andere optredens van Headline. De voorverkoop voor het concert te Egmond Binnen is reeds gestart en deze kaarten zijn te verkrij gen bij café Swart te Egmond Binnen. VALKENSWAARD - Van drie tot ne gen juli worden in Valkenswaard de tweede Europese jeugd Olympische Da gen gehouden. Ruim 3000 deelnemers uit 44 Europesche landen zal zonder auspiciën van het IOC tegen elkaar uit komen. Voor de jeugdige deelnemers en het publiek is Valkenswaard in die peri ode een Olympische stad met een Olym pische Vlam. De sfeer van Barcelona herleeft in deze Brabantse grensplaats. De Europese Jeugd Olympische Dagen worden op zondag 4 juli door Zijne Ko ninklijke Hoogheid Prins Willem Alexander in aanwezigheid van IOC- presedent Juan Antonio Samaranch ge opend. Wie belangstelling heeft voor dit evenement waarin atletiek, basketbal, wielrennen, voetbal, turnen, hockey, judo, zwemmen, tennis en volleybal is opgenomen kan informatie inwinnen bij de VVV Valkenswaard, Markt 23, telefoon: 04902-15115. HEILOO - Op de kunstgrasbanen van tennisvereniging Heiloo gaat op zater dag 3 juli het 16e Dorstoernooi van start. Er worden ca. 350 partijen in de categorieën BI, Cl, Dl en D2 (21+) gespeeld. Jascha de Goede, in de vorige editie van het toernooi de winnaar in de BI, is ook dit jaar weer van de partij: hij behoort samen met Klaas-Jan van Leeuwen en Robert-Jan Wassink tot de grote kanshebbers voor de eindzege. In de Cl speelt dit jaar wederom de sensa tionele winnaar van vorig jaar: de 48-jarige John Missaar uit Haarlem. Bij het damesenkelspel in de categorie Cl kent het goed bezette toernooi twee fa- vorietes: Ann Ulot en Mascha Vos. In de onderdelen „dubbel" en „gemengd- dubbel" treden ook talloze locale top pers in het strijdperk. Zo lijkt het Hei- looër duo Peter Bruin/Klaas-Jan van Leeuwen op voorhand dé grote pu bliekstrekker in categorie herendubbel BI. Het toernooi wordt op zaterdag-, woensdag-, vrijdagavond zondagmid dag opgeluisterd door een optreden van het huisorkest. Mede dank zij de spon sors: Autobedrijf Zentveldt Van Ga len b.v. Mitsubishi - Alkmaar, De Boer Tenten b.v. - Alkmaar, Croissanterie Kees Zoon - Heiloo, Drankengroothan del Loek Schoorl - Heiloo, Rabobank Heiloo, Sporthuis Johan - Heiloo, Transportbedrijf Van Duuren- Amsterdam, Ubink Sportvelden- Dalf- sen én Verzinkerij Heerhugowaard b.v. lijkt niets een succesvol en gezellig toer nooi in de weg te staan. De redactie van de Uitkijkpost wil via deze oproep het volgende verzoek doen aan alle schrijvers en schrijfsters van kopij: WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en" bespaart de redactie veel tijd. LIMMEN - In de Commissievergade ring van vorige week kon men het niet eens worden over de plek waar het nieu we Conquista zal moeten verrijzen. De P.v.d.A, de VVD, het college en Con quista zelf wilden op de huidige plek aan de Visweg blijven. Het CDA ziet meer heil in de plek in het Kapelbos. De Limmer Gemeenschap nam deze avond niet deel aan de discussie omdat zij von den dat de stukken te laat ontvangen waren. De Heer C. Kroone, en wethou der Snijder deden nog een beroep op het CDA, om hen op andere gedachten te brengen, maar mevrouw Nuijens hield voet bij stuk. Men vroeg wel de medewerking van Wethouder Snijder om als voor de Vis weg gekozen wordt men achter het bestaande gebouw kan beginnen, zodat de aktiviteiten gewoon doorgang kun nen vinden. Het CDA kiest om die zelf de reden voor de plaats in het Kapelbos de grond aan de Visweg kan dan voor woningbouw worden gebruikt. De VVD en de P.v.d.A. stelden voor de woonkavels iets kleiner te maken en b.v. twee onder een kap te gaan bouwen zodat de woningen ook voor de eigen bevolking betaalbaar blijft. De bewo ners van de Visweg zijn ook niet onver deeld enthousiast over. de uitbreiding van Conquista op de huidige plek. Men vreest voor overlast omdat het gebouw erg groot wordt (400 vierkante meter) bovendien is mén bang voor de drukte van de auto's. Kiest men voor de andere lokatie dan zullen er ongetwijfeld uit die hoek ook bezwaren worden gemaakt. Over wie de nieuwe eigenaar van de sporthal zal gaan worden wordt in de commissie van maandag 5 juli gesproken. Het openingsconcert van Holland Mu sic Sessions van woensdag 30 juni is live op de radio te beluisteren. De uitzen ding wordt verzorgd door Radio Noord-Holland. Holland Music Sessi ons duurt zes weken. Gedurende deze periode hebben zo'n zeventig concerten plaats in Alkmaar, Bergen en Amster dam. Het festival wordt geopend met een concert in de kleine zaal van het Concertgebouw Amsterdam. Op het programma staan werken van Scarlatti, Schubert, Chopin, Paganini en Debussy. Uitvoerenden zijn Ingrid Stijsiger (sopraan), Thom Janssen (pia no), Per Tengstrand (piano), Florin Cïoiteru (viool), Dido Keuning (piano) en Libby Yu (piano). Het concert begint om 20.30 uur. Radio Noord-Holland zendt het concert uit op de FM- frequentie 93.9. Op de kabel is dit 9^.5. In de derde week van Holland Music Sessions verzorgt Radio Noord-Holland tevens een themaweek rond het festival. In deze week zijn tal van interviews en concerten te beluisteren. Ook wordt veel achtergrond-informatie gegeven. HEILOO - Op zondag 13 juni meldde zich al vroeg in de ochtend de eerste deelnemer aan de Fietspuzzletocht van het Gemaal 1879 te Akersloot. Uit de gehele omgeving kwamen de deelnemers ondanks de gematigde weers gesteldheid. Langs waterrijke en stilte gebieden werd de goed aangegeven te fietsen route af gelegd en alle moeite werd gedaan om op de vragen het juiste antwoord te vin den. Hier en daar was een moeilijkheid- je ingebouwd maar echte problemen deden zich niet voor. Behalve misschien met het vinden van het juiste bouwjaar van de molen. Maar dit gegeven stond ook vermeld op de windwijzer die bij de molenschuur stond. Bouwjaar 1651. De volledig uitslag is als volgt: Vraag 1 D 2 C 3 B 4 C 5 Sluisbuurt 6 212 jaar 7 B 8 B 9 C 10 D 11 =C 12 haan en hond 13 4 14= 1684 15 de Valbrug 17 B 18 21 en tot slot 19 21,5 km. Geen van de deelnemers kon alle vragen juist beantwoorden maar twee hadden er 1 fout en 1 deelnemer bracht het tot 2 foute antwoorden. Vraag 18 over het hoogspanningshuisje aan de Sluisweg leverde de meeste telfouten op. De Stichting dankt u hartelijk voor uw deelname. De prijswinnaars hebben in middels bericht gehad. HEILOO - Evenals voorgaande jaren is het cursusprogramma van het Nivon- Heiloo reeds vóór de vakantie vast gesteld zodat eenieder ruim de tijd heeft daarop in te schrijven. Het aanbod is opnieuw zeer gevariëerd. Naast de oude bekenden zoals aquarelleren, tekenen, calligrafie, origami en pergamano, zijn weer enkele nieuwe technieken toege voegd, zoals encaustic painting - het schilderen met warme bijenwas, waar mee heel bijzondere effecten kunnen worden bereikt - en het maken van met stof beklede dozen en van beren. Zij ko men in de plaats van cursussen waar naar in het afgelopen seizoen minder vraag bleek te bestaan. Voor de cursus Kunstgeschiedenis daarentegen was veel belangstelling en die staat dus opnieuw op het programma. Nieuw is ook de cursus 'Werken met stro' die wordt ge geven in samenwerking met de Stichting Ouderenwerk Heiloo. De meeste cur sussen starten in september of begin ok tober; enkele (vervolg-)cursussen in januari volgend jaar. Een volledig overzicht van de cursussen is vermeld in de advertentie elders in de ze Uitkijkpost; het programma kan ook worden aangevraagd bij de in de adver tentie vermelde contactadressen. De le den van de afdeling kregen dit thuisbezorgd. Aanmelding is nu reeds mogelijk. ALKMAAR - Namens vele ouders van een verstandelijk gehandicapt kind wil len wij aandacht vragen voor het sinds enige tijd bestaande Logeerprojekt. Dit projekt zoekt op verzoek van de ouders een logeergezin ten behoeve van hun verstandelijk gehandicapte kind, voor maximaal 7 nachten per maand. Wat dat voor ons betekent willen wij hier graag uitleggen. Alle ouders van jonge kinderen kennen waarschijnlijk het verlangen naar een echt vrij weekend zonder de zorg voor de kleintjes en zonder de beperkingen die kleine kinderen nu eenmaal hebben door hun behoefte aan regelmaat, slaap, voeding enz. Kleine kinderen worden snel groot en die beperkingen worden dus ook al snel steeds minder. Voor het gehandicapte kind blijven die beperkingen bestaan. Nu is het bepaald niet zo dat de ouders hun kind niet meer thuis willen hebben, juist het tegendeel is waar. Het liefst zien zij hun kind thuis opgroeien en volwassen worden. Dat betekent echter dat zij voortdurend be last zijn met de verzorging van het kind en die kan soms heel zwaar zijn. Boven dien zijn allerlei aktiviteiten vaak niet mogelijk, zoals een flinke wandeling maken, een fietstocht, een dagje uit of op bezoek bij familie of vrienden. Die dingen zijn vaak moeilijk of helemaal niet te realiseren, zeker niet met het hele gezin. Steeds oppas vragen kan moeilijk en bezwaarlijk zijn. Een vast logeergezin waar het gehandi capte kind regelmatig naar toe gaat kan de ouders enorm goed helpen om de zorg voor het kind vol te houden, ter- wijf het voor eventuele broers en zusjes van het kind ook heel gunstig kan zijn als er af en toe meer aandacht van de ouders voor hen mogelijk is. Voor de ouders is het een geruststellend idee te weten dat er in het logeergezin iemand beschikbaar is die beschikt over kennis van en ervaring met de zorg voor men sen met een verstandelijke handicap. Dat is vaak wel nodig gezien de aard en de ernst van de handicaps van de logé's. Helaas kan niet elke aanvraag voor een logeergezin direkt worden beantwoord. Dat komt omdat aan zo'n gezin soms heel specifieke eisen worden gesteld, zo als rust en regelmaat kunnen bieden, geen huisdieren, kennis van autisme, er- vaering met bijkomende handicaps enz. Ter wille van de ouders die nu nog niet geholpen kunnen worden doen wij een oproep aan alle gezinnen (ook een-en tweepersoons huishoudens),.die denken te beschikken over voldoende kennis en ervaring zich aan te melden als logeerge zin. Inlichtingen en aanmeldingsformu lieren te verkrijgen op tel. 072-152768. Uit naam van de ouders: Logeerprojekt Noord Kennemerland, Corine Burger Openbare Bibliotheek kapelweg 6 te Limmen Openingstijden: maandag 14.30-17.00/ 19.00-20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.30-20.30 uur. Dierenkliniek Castricum Laan van Albertshoeve 140, Castricum, tel. 02518-54345. Dierenartsen: H. Wol- ters en mw. S. Asyee. Spreekuur zater dag 13.00-14.00 uur, verder volgens telefonische afspraak. Dierenartspraktijk A. van Lohuizen, J. Borsje en W.J.M. van Look, Dotter bloem 7, Castricum, tel. 02518-55910. Tijdens de weekenddienst wordt u even tueel automatisch doorgeschakeld. Be handeling kleine huisdieren na tel. afspraak. Dierenarts Limmen Dr. Schaap en Dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 02205-2583 (Rijksweg 104, Limmen). Spreekuur maandag tot en met vrijdag van 13.30-14.30 uur en vol gens telefonische afspraak. Stichting Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: mw. E.Th.H. Rodenhuis-Jans- sen, Kerkweg47, 1906 AV Limmen, tel. 02205-1410. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. Verloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). Telefooncirkels Telefooncirkels Limmen: mw. W. Sege- rius, coördinatrice, tel. 1772. Welfare Limmen Inlichtingen: mw. Boersen, Visweg 46, tel. 2483. Parochie H. Cornelius Limmen Pastoor: S. Tol, Dusseldorperweg 74," tel. 02205-1275. Spreekuur: dinsdag en donderdag 18.00-19.00 uur, woensdag 9.30-10.30 uur. Pastoraal werkster: mw. H.G.M. Boo- mars; privé 02513-15563 (tussen 18.00-19.00 uur). Banknummer parochie: 336400756; gi ronummer: 248524. Kerkbijdrage bank nummer: 336421400. Unie van Vrijwilligers (UW) Voorzitster: mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tuu- sen 18.00-19.00 uur): tel. 1398. Kinderopvang Voor informatie over Kinderopvang Limmen kunt u terecht bij Dieneke van der Meij, Westerweg 5, tel. 3220, of bij Karin Min, Burg. Nieuwenhuysenstraat 12, tel. 2817. Spreekuur: iedere woensdag van 9.15- 10.30 uur in De Wollewei, tel. 2951. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijka dres: Zuidkerkenlaan 21, 1906 AC Lim men, tel. 02205-2048 (b.g.g. 02510- 33480). Logopedie Nita te Nuijl, praktijkadres Wijkge- bouw Interkruis, Middenweg 26a, Lim men. Afspraken: 072-335148. Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Dierenbescherming Limmen Honden en katten: tel. 072-334316. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Praktijken Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal B.V., Vuurbaak 9, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. af spraak. R.P.M.Donker, Het Achtkant 12, Limmen," tel. 02205-3369. Praktij kadres: Dusseldorperweg 139, tel. 02205-3219. Alg. Maatschappelijk Werk Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheictdon- derdagochtend en overige weekdagen: Slimpad 16 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). Indicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Stichting Interkruis Noord-Kennemerland Ledenadministratie: tel. 072-199222. Wijkgebouw, Middenweg 26a, 1906 AR Limmen. Ouder- en kindzorg: spreekuur ma. t/m vrij. 8.30-9.00 en van 12.30-13.00, tel. 02205-4275. Volwassenenzorg: spreekuur ma. t/m vr. 12.30-13.30 uur, tel. 02205-1250. Voor spoedeisende gevallen kunt u de alarmcentrale bellen: tel. 072-619818. Gemeente Limmen Openingstijden gemeentesecretarie: 9.00-12.00 uur (en woensdagmiddag tussen 15.30 en 17.30 uur voor het afha len van rijbewijzen en paspoorten) Het gemeentehuis is tijdens kantooruren te lefonisch bereikbaar onder nummer (02205-) 1456. Voor de dienst gemeentewerken gelden dezelfde tijden. Telefoonnummer grof vuil: 072-413533. De wethouders kunt u spreken tijdens de inloopspreekuren op dinsdagavond tussen 19.00 en 20.00 uur in het gemeen tehuis. De burgemeester slechts na tele fonische afspraak. Afdeling sociale zaken: open spreekuur op maandag en donderdag van 9.00- 12.00 uur. Buiten deze tijden kan men terecht na een telefonische afspraak (tel. 1456). Gezinsverzorging, Ouderenhulp en Alphahulp Stichting Noord Kennemerland/Noord -Holland Midden. Hoofdkantoor: Nas- saulaan 30, 1815 GL Alkmaar. Voor hulp bij problemen in de verzor ging van uw huishouden. Spreekuur da gelijks van 8.30 tot 9.30 uur. Telefoon: 072-127066. Voor acute hulp na 17.00 uur en in het weekend: tel. 072-156400.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 12