Informatierubriek van de gemeente Heiloo I I O NTf HEILOO Raadsvergadering Rijbewijzen Werkbezoek aan beide verzorgingshuizen Opening openbare Jeu-de-Boule-baan in Ypestein Ingediende bouwaanvragen Commissie Openbare Werken, Beplantingen en Sociale Zaken Burgerlijke stand gemeente Heiloo Nieuwe bouwplannen Sociale Vernieuwing werkt, ook in Heiloo Expositie in het gemeentehuis van Heiloo Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie PAGINA 4 UITKIJKPOST 30 JUNI 1993 De eerstvolgende raadsvergadering vindt plaats op donderdag 1 juli 1993 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. De vergadering is openbaar. Naast de gebruikelijke inleidende punten staan de volgende te behandelen onderwerpen op de agenda: Vaststelling viertal voorbereidingsbesluiten: a. Zuid-Oost: b. Stationsweg 92 C (Overkerck); c. Ontmoetingsruimte Onze Lieve Vrouwe ter Nood; d. Perceel grond aan de Vennewatersweg. Vaststelling voorjaarsnota 1993. Verlenging overeenkomst verhuur visrecht aan D.V.W. Vaststelling besluiten tot het voeren van een tweetal rechtsgedingen: a. tegen de heer S. Pilkes; b. tegen de heer A.J.P. Zekveld. Krediet betreffende geluidwerende maatregelen pand Slimpad 16. Herinrichting voormalige W.J. Hofdijkschool. Goedkeuring begroting en tarieven Muziekschool Heiloo 1993/1994. Vervroegde aflossing rijkswoningbouwleningen; gemeentegarantie geldleningen Vereniging voor Volkshuisvesting Heiloo. Beschikbaar stellen krediet educatieve mogelijkheden hertenkamp. Begrotingswijzigingen: a. krediet vervanging meubilair onderbouw J.P. Hasebroekschool (ten laste van reserve opgeheven basis- scholen); b. 10.000,-- sociale vernieuwing. Ingekomen stukken. Voor een ieder liggen de stukken ter inzage tot en met donderdag 1 juli 1993 tijdens de openingsuren in de leeszaal van de openbare bibliotheek en op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur in het gemeentehuis. In tegenstelling tot eerdere berichten kunnen rijbewijzen oud model (modellen 8 A en 8 B) tot nader order ook na 1 januari 1993 omgewisseld worden, mits de geldigheid ervan is verlopen na 30 juni 1985. Mocht u vragen hebben over reisdocumenten en rijbewijzen, dan kunt u die voorleggen aan de afdeling Burgerzaken van de gemeente Heiloo, telefoonnummer 313 113. Op maandag 5 juli aanstaande brengt mevrouw J.E.M. Berman, gedeputeerde van de provincie Noord-Holland 's-morgens een werkbezoek aan Heiloo. Het thema van deze ochtend is het Woon/zorgplan Zorgcentra Overkerck en De Loet en het Centrum voor wijkgerichte zorgfunkties. Daartoe zal mevrouw Berman samen met het gemeentebestuur en genodigden 5 juli beide verzorgingshuizen bezoeken. Ook staat een bezoek aan het Trefpunt en het Senioren Informatie Centrum op het programma. Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur WÊÊÊË Op 2 juli 1993 zal 's-middags om 14.30 uur de openbare Jeu-de-Boule-baan officieel in gebruik worden genomen. Nadat op 27 juni de Jeu-de-Boule-banen van de Pétanque Vereniging Heiloo op het sportcomplex 'Het Vennewater' feestelijk geopend zijn, is er nu de opening van de openbare baan. De baan ligt bij het scholencomplex De Kring in Ypestein en is schitterend aangelegd. Je waant je, als je op de bankjes zit, midden in Frankrijk. Het materiaal, waar de baan van is gemaakt, komt van de oude atletiekbaan: gravel, opsluitbanden en de tegels. Een goed voorbeeld van hergebruik van materialen. Wethouder, mevrouw J. Wuijster- Schuddeboom zal de baan officieel openen door het gooien van de eerste bal. Het programma ziet er als volgt uit: 14.30 uur Ontvangst genodigden, officiële opening en toast. 14.45 uur Leerlingen van de basisscholen De meander en de Paulusschool komen naar de baan. Enkele leerlingen spelen onder leiding het Jeu-de-Boule-spel. 15.15 uur Demonstratie Jeu-de-Boule tot verzorgd door de Pétanque 16.30 uur Vereniging Heiloo. ledereen is van harte welkom om deze middag naar het spel te komen kijken, dat velen van ons van onze vakanties kennen in Frankrijk. Laten we hopen, dat veel mensen nu ook in Heiloo zin krijgen een balletje te gaan gooien. Daar is de openbare een fijne plek voor. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. De Krommert, R.Th. Slob - oprichten gezondheidscentrum en woning. De Waard 75, F.P. Verhaaf - plaatsen dakkapel. Groote Olven 5, J. Tonkes - vergroten keuken. Kanaalweg 16, P.J. Hoogeland - plaatsen schuur. Hoogeweg 38a, Fa. Sombroek-Kareis - oprichten bedrijfswoning en garage. Kennemerstraatweg 11, B.P.A. Seerden - vergroten woonhuis. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Openbare Werken, Beplantingen en Sociale Zaken vindt plaats op maandag 5 juli om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer (en onder voorbehoud) de volgende punten: 1Aanvraag krediet ten behoeve van bouwrijpmaken 't Loo. 2. Herinrichting speelplaatsen. 3. Groenstructuurplan. 4. Laan van Zeeman/Kennemerstraatweg. tot en met 22 juni 1993 Geboorten Viktor S., zoon van Rotteveel, Hubertus L.M. en Nagelhout, Cornelia L. Gavin, zoon van Gronert, Edwin en Gronert, Birgit. Daphne, dochter van Pieters, Cornelis J. en Venneker, Petronella M. Anouk G., dochter van van den Brink, Eduardus G.J. en Panis, Claudia M.C.M. Niels R., zoon van Mulder, Franciscus P.N. en Bloetjes, Alida A. Remco A., zoon van Harkmans, Andreas W. en Beekhuis, Eleonora. Elders geboren Fenna, dochter van van Strien, Alexander R. en Kramer, Regina C.M. Manon A.C., dochter van Kosters, Alexander A.M. en Castricum, Jacoba M.M. Sam K., zoon van Hoogland, Petrus C.M. en de Groot, Anna H.H. Donna, dochter van Tromp, Johannes S.A. en Vriesman, Monica M. Steijn J., zoon van van Buuren, Robert A. en Stark, Elja. Shannen, dochter van Visbeek Edu J. en van der Werk, Denise. Anouk A., dochter van Dekker, Mattheus T.M. en Wildeman, Marijke A. Suzanne C.M., dochter van Manshande, Willibrordus N.M. en Jonker, Martha C.M. Rosalie C., dochter van Kaandorp, Cornelis L. en van Veen, Wilhelmina M. Huwelijksaangiften Vogel, Frank en Baldewpersad Tewarie, Bhartie D. Outhoff, Niklaas en Hink, Monique, de Haan, Johannes P. en Hunneman, Shirley. Barhorst, Theodorus, J.J. en Brans, Tine C. Huwelijken Mak, Franciscus P. en Buis, Edith de Moor, Bob en Sprenkeling, Ernastine G.M. Polman, Theo en van Vuure, Irene M. Roos, Witsen B. en vanger Krol, Jeanette J.M. van der Lecq, Axel en Kruis, Fiorina. Overleden de Wilde, Dirkje, weduwe van Blikslager. de Vaal, Otto M. Kamphuis, Berend J. Corne, Willem. de Vries, «Gerard. Elders overleden Zaman, Gerda F. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergunning te verlenen: Vennewatersweg 2, T.L.M. Schaap - bouw serre. De Hoghe Weijdt 40, A.J. van Asperen - uitbreiden woning. De ontwerp-besluiten liggen met de bouwplannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 1 juli 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Sinds vorig jaar heeft de gemeente Heiloo afspraken met de Rijksoverheid gemaakt over het beleid inzake de Sociale Vernieuwing. Het beleid rond de Sociale Vernieuwing is erop gericht maatschappelijke achterstandssituaties aan te pakken en te verbeteren. Overeenkomstig de door het Rijk opgestelde uitgangspunten moeten maatregelen zich richten op een drietal onderwerpen: Arbeid en Scholing: het doel daarbij is om met name de positie van (langdurig) werklozen/werkzoekenden te verbeteren. Dagelijkse woonomgeving: het doel daarbij is om samen met de burger de dagelijkse leefsituatie in de eigen omgeving indien nodig te verbeteren. Verbetering functioneren van allerlei voorzieningen: het doel daarbij is om de bereikbaarheid en het functioneren van allerlei maatschappelijke voorzieningen te verbeteren en waar indien noodzakelijk meer op elkaar af te stemmen. De afgelopen ca. anderhalfjaar zijn er op bovengenoemde terreinen in onze gemeente al de nodige acties verricht. Te noemen zijn: - Het aanstellen van langdurig werkzoekenden bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo, verzorgingshuis Overkerck, scholen/wijkcomplex 'De Kring', via de 'Banenpools'. - Intensiveren bij- en nascholingsaanbod. - Het beschikbaar stellen van geld voor: het opzetten van een lokaal Informatie systeem in de Openbare Bibliotheek; het vernieuwen en uitbreiden van speelvoorzieningen in enkele wijken; verfraaiing voorgevel Bruno-gebouw, middels een scholieren/werklozen- project; de inrichting en exploitatie van enkele ruimten in de voormalige W.J. Hofdijkschool t.b.v. o.a. de WAO/AAW Belangenvereniging. Ook voor het lopende jaar én 1994 zijn wij voornemens om maatregelen uit te voeren, welke passen binnen de 'reikwijdte' van de Sociale Vernieuwing en zullen hiervoor een budget beschikbaar stellen. Het college van BenW heeft een aantal 'spelregels' opgesteld. Om in aanmerking te komen voor subsidie danwel andersoortige ondersteuning ten behoeve van een bepaald project, danwel aktiviteit dient men in principe aan deze voorwaarden te voldoen. De voorwaarden zijn als volgt geformuleerd: Activiteiten in het kader van de Sociale Vernieuwing dienen bij te dragen aan - Het verbeteren van de kwaliteit en doelmatigheid van voorzieningen in de wijken zowel als in de gemeente als geheel. - Het stimuleren van de eigen verantwoordelijkheid van de burgers. - Het bevorderen van samenwerking en het met elkaar in verband brengen van diverse activiteiten. - Het leveren van nieuwe impulsen en een nieuw élan aan bestaande activiteiten. Van belang achten wij dat bepaalde groepen gestimuleerd worden, die minder dan gemiddeld van de bestaande geboden voorzieningen/activiteiten gebruik maken. De inspanningen welke gepleegd moeten worden komen voort uit het beginsel dat het voor iedereen goed is sport te beoefenen, te recreëren, te leren of aan kunstzinnige activiteiten deel te nemen. Oproep: Vanuit onze diverse contacten met welzijnsinstellingen, (wijk)verenigingen etc. zijn wij op de hoogte van enkele ideeën voor verdere maatregelen de komende jaren. Daarnaast willen wij via deze publicatie het beleid inzake de Sociale Vernieuwing, onder een 'bredere aandacht' brengen én graag vanuit de Heilooër samenleving suggesties en ideeën vernemen welke aansluiten bij de voorwaarden. De reacties zullen door ons verzameld worden, indien gewenst nader besproken met de indiener(s) en vervolgens worden voorgelegd aan het college en uiteindelijk de gemeenteraad. Om alles binnen een redelijke termijn te kunnen uitvoeren is het gewenst dat er vóór 1 augustus a.s. gereageerd wordt. Naast deze 'algemene oproep' zullen ook de welzijnsinstellingen, (wijk)verenigingen, scholen etc. nog door ons benaderd worden. Voor informatie kunt u zich wenden tot: Ruud Mulder, telefoon 313 129 of Answerd Beuker 313 163 van de sector Welzijn Burgerij. Vanaf donderdag 10 juni 1993 is er een nieuwe expositie te bezichtigen in de gangen en de hal van het gemeentehuis. Er hangen schilderijen van Heieen Peiger en Nel Tjaden. Ina Middelkoop van der Wateren stelt haar beeldhouwwerken ten toon en van Frans Huyzer is er een expositie van foto's van ouderenwoningen in Heiloo. Mw. A.A.M. Willemse-van der Ploeg zal de tentoonstelling op donderdag 10 juni om 16.00 uur openen. De expositie is iedere werkdag te bezichtigen van 08.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. Deze werken blijven hangen tot 10 september 1993. De Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie heeft donderdag 17 juni jl. het activiteitenseizoen 1992/1993 afgesloten. Het betrof een excursie aan de Kinderboerderij bij Psychiatrisch Centrum St. Willibrord. In het afgelopen schooljaar 1992/1993 zijn er 12 activiteiten georganiseerd waaraan totaal 3.301 leerlingen hebben deelgenomen. De activiteiten waren Wandeling bos, Wandeling omgeving school, Bezoek gemeentereiniging, Kinderboerderij Psychiatrisch centrum St. Willibrord, Stichting Damland (natuurbelevingscentrum), Rioolzuiveringsinstallatie, Vuilverbrandingsinstallatie, De Vries Recycling (hergebruik plastic en papier), Gemeentelijke belastingen en de Dierenarts. Alle deelnemende scholen, leerkrachten en leerlingen waren positief over de activiteiten van de Werkgroep. De scholen hebben hun nieuwe inschrijfformulier ontvangen en kunnen weer een keuze maken aan welke activiteiten zij willen deelnemen in het volgend schooljaar 1993/1994. Toer-fietsen op donderdag P.V. Luchtpost Jeugd EHBO op de Vondelschool Wedstrijdnieuws van hengelsportvereniging "De Vroegte Wint" De UijkijJzpOlt wordt gespeld Uw advertentie wordt gelezen Afscheid J. van Steeg in de Witte Kerk ALKMAAR - Recra Sports heeft voor deze zomer een negental fietstochten van 60 tot 80 kilometer lengte samen gesteld. Nieuw zijn een viertal zwerf tochten vanuit Alkmaar en wel op de tweede en de vierde donderdag van de maanden juli en augustus. Deze tochten starten vanaf lepenlaan 30 te Alkmaar om acht uur. In iedere tocht is een re creatief element opgenomen. Zo wordt op 8 juli een bezoek gebracht aan het West Friesia Museum te Hoogwoud. U treft hier een keur collectie van boeren wagens aan. Alles is bij deze tochten ge heel vrijblijvend. Zo kan men de lengte van de tocht zelf bepalen. Koffie en koek worden onderweg verstrekt. Wel een lunchpakket medenemen. Op de overige donderdagen in juli en augustus worden carpoolfietstochten georgani seerd w.o. Weesp-Vinkenveen-De Rui- gehoek en Almere worden bezocht. De fietsen worden op een speciale trailer gelijktijdig mede vervoerd naar de start plaats. Info kunt u verkrijgen bij Cees Janssen, lepenlaan 30, Alkmaar, tele foon 072-113168. HEILOO - Zaterdag 26 juni stonden er weer twee duivenvluchten voor de lief hebbers van P.V. Luchtpost op het pro gramma. Een duivenvlucht voor jonge duiven vanuit Roosendaal 119 km, waar de duiven om 10.15 uur met een kalme wind werden gelost. De eerste duif was voor Henk Lases die zijn duif om 11.40 uur klokte een ware prestatie voor deze toch wel bejaarde liefhebber (80) hij lag ook beslag op de vijfde plaats. Profici at, de tweede plaats was voor de comb. Oosterveer, de derde plaats voor Hein Schouten en de vierde plaats voor Jan Telleman. De tweede vlucht was voor oude duiven vanuit Chantilly Fr. 410 km. Een zoge heten midfond vlucht. De duiven wer den daar gelost om 7 uur eveneens met een kalme wind. De eerste duif werd door Hein Schouten geklokt om 11.53 uur deze duif had 84 km per uur ge vlogen de tweede prijs was voor combi natie Molenaar de derde prijs was voor comb. Jan Ranzijn en de vierde en vijf de plaats voor Ed Maat. Bij het uitslaan van de klokken waren bijna alle duiven weer thuis. Volgende week weer nieuwe kansen voor alle liefhebbers. HEILOO - Op woensdag 23 juni jl. slaagden 35 leerlingen uit groep 8 van de Vondelschool voor hun diploma EHBO A. In de voorafgaande maanden wer den de leerlingen door studenten van de Pabo onder leiding van hun docente Mevr. Raats en de groepsleerkracht op geleid voor het diploma jeugd EHBO. De hele cursus werd zeer realistisch ge geven. Om dit te realiseren werd regel matig de hulp ingeroepen van mevr. van Laar die dan als Lotusslachtoffer op trad. Op deze wijze maakten de leerlin gen kennis met echte "bewustelozen" en "echte wonden". De kinderen leer den verbanden aanleggen voor eenvou dige wondjes e.d. De cursus werd afgerond met een theoretisch en een praktijkexamen. Na afloop van de cur sus konden de kinderen kennismaken met de bemanning van een ambulance, die de kinderen op een leuke en realisti sche wijze de werking van de ambulance en hun apparatuur uitlegden. De cursus Jeugd EHBO wordt elk jaar op de Vondelschool gegeven voor leer lingen uit groep 8. Op de foto ziet u de trotse kinderen met hun zojuist behaal de diploma. HEILOO - Heren, op zondag 4 juli a.s. vissen de heren hun derde witvis- wedstrijd van dit seizoen. Voor opgave en info kunt u bellen met de heren: S. Blokker, tel.: (072)-332411 of P. Welp, tel.: 02518-54867. Dames: 1) vijfde damesviswedstrijd op 7 juli. Op woensdag 7 juli a.s. vissen de dames alweer voor de vijfde maal in dit seizoen. Ditmaal in Ypenstein, zodat om 18.45 uur verzameld wordt bij "Karwei". Voor opgave en info: H. de Jong, tel.: (072)-337239 of H. Beentjes, tel.: (072)-336762. 2) Uitslagen wedstrijden, a) De koppel wedstrijd is vervist op donderdag 17 ju ni jl. in Plan Oost. Er waren 14 koppels aktief, waarvan eindigden: als eerste: Linda de Jong en Martin Niele met 101 stuks; als tweede: Truus van Willigen en John Kaandorp met 83 stuks; en als der de: Lijsbeth van Berkum en meneer Ap pelman met 17 stuks, b) Dan volgt hier de uitslag van de vier de damesviswedstrijd, op 23 juni vervist aan het Vennewater: in de A-klasse: 1) mevr. Janssen, 85 stuks; 2) Vronie Kaandorp, 63 stuks; 3) Els Kaandorp, 38 stuks. En in de B-klasse: 1) Stien Bos; 46 stuksj; 2) Lijsbeth van Berkum: 27 stuks; 3) Ria de Graaf, 23 st. Jeugd: Vierde jeugdwedstrijd vandaag in plan Oost. Nogmaals maak ik erop attent, dat de vierde jeugdwedstrijd weer vervist wordt in Plan Oost. Je weet het nog wel: om 18.00 uur verzamelert op de parkeerplaats bij De Loet, van daar naar de Lange Vijver, waarna om 18.30 uur de toeter klinkt. Tot straks! O ja, voor info: mevr. V. Kaandorp, tel.: (072-337795. HEILOO - Gedurende een lange reeks van jaren heeft de heer J. van Steeg dé Hervormde kerk gediena als onderling- kerkvoogd en als koster van de Witte Kerk. Nu hij zijn ambt heeft neergelegd hoopt het college van kerkvoogden a.s: zondag 4 juli na de kerkdienst te mid^ den van de gemeente afscheid te nemen van de heer van Steeg. Wie hem kent zaj er niet aan twijfelen dat er ook daarna een' hechte band met de Witte Kerk blijft bestaan. U bent van harte welkom in de dienst die om 9.30 uur aanvangt. «k.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 4