Berlijns circus Aramannt drie dagen in Heiloo OJ. KUYPER Zomermarkt op 't Stationsplein Hoogste punt koopwoningen Ypestein Ei C. HACHMANG Journalistieke prijs voor Peter de Waard 50% KORTING CIRCUS ARAMANNT NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OAASTRE KEN 21 JULI 1993 VERKOOPPLANNEN?? Amels v.d. Ridder Makelaardij o.g. VERKOOPPLANNEN?? EXCLUSIEF VOOR DE LEZERS VAN DE UITKIJKPOST.... GELDIG VOOR 1 TOEGANGSBEWIJS Comité zomerzegels sponsort muzikaal evenement in Heiloo Dierenbescherming Politieberichten Kennemerstraatweg 129 1851 BC Heiloo Tel. 072-330332 I 58e JAARGANG NO. 29 Voor de tiende maal zomerspelen in Heiloo Rode Kruis Heiloo Stem, dans en drama Petra Busch met Neder lands team naar Italië Ringsteken in Heiloo Concert Caecilia Vrijwilligers gezocht MAKELAAR TAXATEUR O.G. ASSURANTIËN SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 Schilderwerken, wandafwerking Kwaliteit en vakmanschap - Eerlijk advies en kosteloze offerte Dressuur met paarden: een vast programma-onderdeel in het circus. HEILOO - Het Berlijnse circus Ara mannt speelt in Heiloo op het evene mententerrein aan De Omloop van vrijdag 23 t/m zondag 25 juli. De inwo ners van Heiloo kunnen weer eens de geur van vers zaagsel inademen. Na enorme successen in verschillende steden in Duitsland en Luxemburg, speelt circus Aramannt in het kader van zijn drie-landen-toernee voor het eerst in Nederland. Circus Aramannt, een Duits bedrijf, dat naar keuze twee verschillende tenten, voor 1500 en voor 2000 personen kan opbouwen, heeft een keur aan internati onale artiesten en een veelheid aan die ren in zijn ruim twee uur durende voorstelling. Na een turbulente programma-opening wordt het publiek meegenomen naar het verleden o.a. door een klassieke koord danseres en edele paarden. De wisseling naar het moderne programma-onder deel wordt op unieke wijze ondersteund d.m.v. een veranderend decor. Dit de cor, bestaande uit schitterend beschil derde doeken, vormt een harmonieus geheel met kostuums en muziek. Zo be leeft de bezoeker de fantasierijke wereld van Circus Aramannt nog intenser. Bijvoorbeeld bij de Oriëntaalse show met reuze slangen en exoten. Tussen de verschillende nummers door verrast Clown Pico uit Frankrijk altijd weer tegen inlevering van deze bon op de toegangsprijs van voor de eerste keer in Heiloo (avondvoorstelling) Vrijdag 23 juli: 16.00 en 19.30 uur Zaterdag 24 juli: 16.00 en 19.30 uur Zondag 25 juli: 15.00 uur Voorverkoop van 10.00-12.00 uur aan de kassa Dierentuin van 10.00-15.00 uur met zijn originele invallen, waarbij hij de lachers op zijn hand heeft. Het is Circus Aramannt gelukt het Ne derlandse duo Savar te engageren. Na hun tournees in Zwitserland, Frankrijk en Duitsland werken deze twee sympa thieke artiesten voor het eerst op eigen bodem. Hun werk in en boven de mane ge leidt vaak tot een ovationeel applaus. Een belangrijke plaats binnen het pro gramma nemen de dressuurnummers in; edele raspaarden, exoten, olifanten, een originele hondenrevue en als bijzondere grap: gedresseerde varkens, ganzen en koeien! Omdat de direktie grote waarde hecht aan goede circustraditie werd, zoals elk jaar weer, een life-orkest uit Warschau gekontrakteerd die op sublieme wijze het programma ondersteund. Circus Aramannt organiseert vrijdag 23 juli om 11.00 uur een olifantenontbijt op het plein bij 't Loo tegenover de Wit te Kerk. In het bii 'ijn van bekwame op passers zullen de olifanten hun ontbijt nuttigen onder de klanken van het Pool se circusorkest. Ook wordt er dan een kleine quiz gespeeld, waarbij 20 vrij kaarten te winnen zijn. Weet iemand het juiste antwoord op een vraag, krijgt hij of zij een kaartje om volledig gratis een voorstelling vai> circus Aramannt te bezoeken. Bij dit artikel is een bon geplaatst. De lezers van de Uitkijkpost kunnen tegen inlevering van deze bon een korting van 50% krijgen op de entree van de avond voorstelling op vrijdag of zaterdag. Per bon één persoon! De circusvoorstellingen zijn vrijdag 23 juli om 16.00 en 19.30 uur, zaterdag 24 juli om'16.00 en 19.30 uur en zondag 25 juli om 15.00 uur. Voorverkoop bij de kassa van het circus, dagelijks tussen 10.00-12.00 uur. De circus-dierentuin is geopend tussen 10.00-15.00 uur. H.R. CV-KETELS MET SUBSIDIE DAKDEKKER - LOODGIETER Holleweg 19 072-335085 Makelaars Taxateurs o.g. hypothe^en0^ Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331fi95 ASSURANTIËN Kantoor: Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES HEILOO - Het is al weer enkele maan den geleden dat mevrouw A.A.M. Willemse-v.d. Ploeg, loco-burgemeester van de gemeente Heiloo, in het bijzijn van vele belangstellenden, op 25 maart het officiële startsein voor de bouw van 63 koopwoningen in de wijk Ypesteiji te Heiloo heeft gegeven. Inmiddels is de bouw zo ver gevorderd dat het hoogste punt feestelijk gevierd kon worden. Mevrouw Willemse nam derhalve donderdag 15 juli zitting in de bouwkraan en plaatste vakkundig het dak op één van de woningen. Zij werd hierbij geassisteerd door J.A.J.M. van den Hoven, directeur van Heijmans Projectontwikkeling. Het totale project bestaat uit 63 wonin gen en is ontworpen door Rens Bakker van Bakker, Boots van Haaren van der Donk architectenburo uit Schagen. Het project bestaat uit 23 sociale-, 4 premie koopwoningen en 36 vrije sector wonin gen. De premiewoningen zijn ontwik keld door Stichting Eigen Woningbezit Alkmaar en de 36 vrije sector woningen door Heijmans Projectontwikkeling uit Rosmalen. Het totale project wordt ge bouwd door Heijmans Bouw uit Alk maar. De woningen worden naar verwachting in de eerste helft van 1994 opgeleverd. De verkoop van sociale- en premie koopwoningen is zeer voorspoedig ver lopen. Inmiddels zijn reeds alle wonin gen verkocht. De vrije sector woningen worden in drie typen gerealiseerd. De verkoop van deze woningen is eveneens voorspoedig verlopen. Stichting Eigen Woningbezit Alkmaar heeft inmiddels het merendeel van deze woningen verkocht. Nadat mevrouw Willemse-v.d. Ploeg de officiële handeling verricht had, is in het wijkcentrum de Ypsalon in het bij zijn van alle genodigden, waaronder ve le kopers van de woningen, een toost uitgebracht op het voorspoedige ver loop van de verdere bouw van de wo ningen. Wethouder Willemse (inzet) plaats te het dak op één van de woningen ter gelegenheid van het bereiken van het hoogste punt. Inspektie Heiloo e.o.: 072-335642. Vermiste en gevonden katten: 072- 616106. Honden en katten Heiloo en Limmen: 072-334316. Knaagdieren: 072-119998. Honden en katten Akersloot: 02513- 10079. Vakantie advies: 072-336180. Asiel (ook voor een adoptiehond om mee te wandelen): 072-114861. Goed tehuis gezocht voor: Trowy, rode gec. kater, 5 a 6 jr. en bij zonder aanhankelijk. Sjaantje, slanke zwarte poes, 1 a 2 jr., dol op gezellig heid maar niet op andere katten. Lizzy, een bastaard schapendoes (teef, 2 jr.) heel lief voor kinderen). Het is een drukke hond die veel ruimte en bewe- HEILOO - Op de T-kruising Oosterzij- weg/Groenelaan vond een aanrijding plaats. Gevolg beide voertuigen bescha digd. Uit een winkel in 't Loo werd bij een klant, tijdens het winkelen, een porte monnee met inhoud gestolen. Op de Rijksweg A9 werd een bestuurder van een auto onwel. Met hartklachten werd de man overgebracht naar het Me disch Centrum Alkmaar. Een driejarig meisje werd door de sur veillance aangetroffen op de Oosterzij weg. Zij was haar moeder en de weg kwijt. Na enig speurwerk konden de verontruste moeder en het kind weer worden herenigd. De auto van een inwoner van Egmond werd, rijdende over de Rijksweg A9 aan het dak beschadigd. Vermoedelijk heeft iemand vanaf de Heilooërbrug iets op zijn auto gegooid. Op de Pijlemeeth werd een auto open gebroken en de radio/cassetterecorder ontvreemd. Ook op de Nieuwe Plantagie werd een ging nodig heeft. Bel voor nadere infor matie: 072-334316. Vermist: Lapjesschildpadpoes met witte bef en voetjes, bruine vlooienband met koker, 5 jr., Boswinde Heiloo. Klein bruincy- pers poesje met rood vlekje op het voor hoofd, 9 jr., Kennemerstraatweg (rich ting Alkmaar) Heiloo. Rode poes met witte sokjes, 1 jr., Nic. Beetsweg Hei loo. Klein zwart/wit gevlekt poesje met witte vlooienband, 15 jr., Visweg Hei loo. Zwarte gec. kater met wit snuitje, bef, buikje, voetjes en staartpunt en witte vlooienband, 114 jr., De Waard Heiloo. Grote cyperse kater, 16 jr., ge- castr., bruine vlooienband met koker, Zeeweg Heiloo. Inlicht. 072-616106. Gevonden: Geheel zwarte volwassen poes, Termij- en Heiloo, inl. 072-616106. auto opengebroken. Hieruit verdween een radio/cassetterecorder en een cd- wisselaar. Een 22 jarige inwoner van Castricum raakte met een door hem bestuurde per sonenauto van de weg op de Kenne merstraatweg. Via een lantaarnpaal en twee boompjes kwam hij tegen een bus haltehokje tot stilstand. Bij de adema nalyse was het resultaat 1100 ug/1. Tevens was de bestuurder niet in het be zit van een rijbewijs en kon hem een nog openstaand vonnis worden berekend. Op de Pijlemeeth is geprobeerd een per sonenauto open te breken. Er was alleen schade. In de fietsenstalling bij het station werd iemand betrapt die bezig was een fiets te stelen. Op de Ypesteinerlaan werd een bouw- container opengebroken. Op de Mariënstein werd ingebroken ia een woning terwijl aan de Krommert een bouwkeet het doelwit van inbraak werd. In de periode van 12 juli t/m 19 juli werden er 3 fietsen ontvreemd. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1. 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures.. Vraag offe,rte! IEILOO - Alweer voor de tiende keer vorden in de zomervakantie zomerspe ls georganiseerd voor de Heilooër jojgd van 6 tot ongeveer 12 jaar. Ver- sjreid over drie weken zijn er in au- gistus tien activiteiten, waaraan knderen kunnen meedoen. Het speciale pogrammaboekje is inmiddels via de b<sisscholen van Heiloo verspreid en ofgeven is mogelijk tot en met aan- stiande vrijdag (23 juli). Aanmeldingen moeten gebracht worden bij de afdeling so:iale zaken in het gemeentehuis van Heiloo, dagelijks open van 9.00-12.30 uur en van 13.30-16.30 uur. Bij opgave moet ook het inschrijfgeld betaald wor den ussen 1,50 en 2,50 per activi teit). De organisatoren zijn ook nog op zoek naar mensen, die willen meehelpen bij de activiteiten. Ouders en ouderen, die hier belangstelling voor hebben, kunnen contcct opnemen met A. Haanstra (af deling sociale zaken Heiloo, tel. 313180). De activiteiten worden gehou den op de maandagen 9, 16 en 23 au gustus, de woensdagen 11, 18 en 25 augustus en de vrijdagen 13, 20 en 27 augustus. HEILOO - In de afgelopen maanden heeft het Rode Kruis zijn jaarlijkse col lecte gehouden. In de afdeling Heiloo is dat weer met succes uitgevoerd via de acceptgiro-methodiek. Heel veel men sen uit ons dorp hebben gehoor gegeven aan het beroep dat op uw vrijgevigheid is gedaan. Ondanks dat de campagne op een laat tijdstip is aangevangen, heeft de penningmeester reeds ruim 18.000 gulden ontvangen. Hiervoor dankt het bestuur van de afdeling alle gevers van harte voor hun gift. In verband met de vakantieperiode die nu aanvangt, zullen de Speel-o-theek en het magazijn van de Welfare gesloten zijn, resp. van 26 juli tot 9 september en 14 juli tot 1 september. ALKMAAR - Gré Braaksma, zelfver- dedigings- en dramadocente, biedt dit jaar voor het eerst cursussen aan vanuit haar eigen ruimte, bij Grapèlli Dance Studio. In deze cursus waarin je 4 x stem, 4 x dans, 4 x drama krijgt, leer je deze drie expressievormen te combineren. Met stem werken, is je eigen lijf als klank kast gebruiken, voelen hoe je geluid vi breert en de stem gaan zien als een gebaar van het lichaam. Bij dans gaan we ervaren waar onze bewegingen van daan komen en hoe deze vorm kunnen krijgen aan de^buitenkant van ons li chaam. Drama is spel en spel is een ma nier om jezelf totaal te beleven. Je kunt je 'verliezen' in 't spel. We verbinden stem, dans en drama met elkaar en we vinden schitterende creaties. Gré Braaksma is voor verdere informatie te bereiken onder tel. 072-124014. Petra Busch. HEILOO - Petra Busch, uitkomend voor het le softballteam van Double Stars Heiloo, is geselecteerd voor het Nederlands juniorenteam. Vanaf 1992 maakt zij deel uit van een groep getalen teerde speelsters die aanvankelijk bestond uit zo'n 150 meisjes. Vanaf de cember 1992 werden deze meisjes door de trainers en coaches stevig aan de tand gevoeld, onder meer door het spelen van een groots indoor-toernooi in Amsterdam. Uiteindelijk werden er 20 meisjes geselecteerd die deel gaan ne men aan het Europese junioren-kampi oenschap van 3 tot en met 8 augustus. Aanvankelijk zag het er helemaal niet naar*uit dat Petra Busch ooit aan soft ballen zou toekomen. Immers, vanaf de pupillen en later de adspiranten, speelde zij met de jongens veel liever in de honkbalcompetitie. Softball vond zij ei genlijk maar niets. De verleiding was uiteindelijk toch te groot en zij besloot te gaan softballen met het resultaat dat zij thans voor liet Nederlands team mag uitkomen. De Europese kampioen schappen vinden plaats in het Italiaanse Livorno, een stad waar Heiloo nauwe kontakten met de plaatselijke honk- en softbalvereniging heeft. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. HEILOO - Op 23 juli wordt in het Stati onscentrum van Heiloo de eerste zomer markt gehouden! Na diverse jaren van weggeweest doet de zomermarkt weer zijn intrede in Heiloo. Vanaf vrijdag 23 juli t/m vrijdag 27 augustus worden ie dere vrijdagavond de kramen voor de dag gehaald en buiten gezet. Vrijdaga vond van 17.00 uur tot 22.00 uur is het dus 'markten' geblazen in Heiloo. Behalve stands van enkele vertrouwde winkeliers treft u deze avonden ook di verse markthandelaren uit het hele land aan. Dat de markt voor 'elk wat wils' is, zult u bemerken aan de artikelen, die te koop aangeboden worden: kaarsen, schilderijen en reproducties, cadeau ar tikelen, droogbloemen, gereedschapen, keramiek, t-shirts, kinderkleding, haar mode en bijouterie, parfumskortom te veel om op te noemen. De zomermarkt in Heiloo is niet zomaar een markt. Nee extra aandacht wordt geschonken aan de gezelligheid. Terras jes, lekkernijen, muziek/amusement een mengeling van ingrediënten om deze markten een ontmoetingsplaats voor bewoners en toeristen te laten zijn. Iedere vrijdag zijn er naast de trouwe handelaren ook andere kramen te vin den, doch ook het programma zal elke vrijdag verschillend zijn. Zo treedt vrijdag 23 juli de formatie Nighttrain op. De tweede vrijdag is de muzikale invulling voor 100% gedraaid. De muzikanten^van de boerenkapel Ut Bentje uit Beverwijk komen speciaal van hun vakantie adressen naar Heiloo om daar hun tonen te laten klinken. De laatste vrijdag treedt als muzikaal slot akkoord No Licence op. Eén vrijdag zullen bijvoorbeeld ook enkele am bachtslieden vlijtig aan het werk zijn. Iedere vrijdag is dus een bezoekje aan de zomermarkten zeker waard. HÉILOÖ - Op zondag 15 augustqs or ganiseren enkele paardenliefhebbers een ringsteekmiddag in het gezellige Stati onscentrum in Heiloo. We verwachten tal van Oudhollandse rijtuigen met daar voor de mooiste paarden en pony's uit de omgeving. Ook wordt er gereden zonder wagen, dat heet rijden onder de man, wat een grote kundigheid van de ruiter vereist. Voor deelname en informatie kunt u bellen: G.J. Pranger, tel. 338233, J. Bolten, 332035, P. Veldt, 336229, J. Sprenkeling 335952. HEILOO - Onze plaatsgenoot Peter de Waard heeft een bijzondere journa listieke prijs gewonnen. Deze financieel journalist van de Volkskrant kreeg de jaarlijkse financiële persprijs, een initia tief van de Amsterdamse Effectenbeurs. De Waard dankt de prijs aan zijn serie artikelen over het aandelenbezit van grote beleggers in Nederlandse onderne mingen. Dat bezit moet sinds de Wet Melding Zeggenschap openbaar ge maakt worden. Die meldingen waren voor De Waard aanleiding om in een reeks artikelen de achtergronden te be lichten. De jury roemde de gemakkelij ke schrijfstijl en de heldere informatie overdracht over dit ingewikkelde onder werp. Peter de Waard, woonachtig aan het Zevenhuizen en hier rechts op de fo to, kreeg in het Amsterdamse tfrasna- polsky een geldprijs en het boek 'Het grootste tafereel der Dwaasheid' met daarin prenten over de speculatiedrift in de 17e eeuw. HEILOO - In het kader van "het jaar van de ouderen" gaf de harmonievere niging Caecilia een concert bij Over- kerck. Het concert vond plaats in de tuin van Overkerck. Een aantal bewo ners van Overkerck trotseerden de wind en gingen buiten zitten en een aantal be woners konden vanuit hun kamers mee genieten. Heel gezellige was ook dat er enkele ouderen van Hoog en Laag en de Kerkakkers zich onder het publiek be vonden en dat er ook wat passanten ble ven staan luisteren. De harmonie speelde ruim een uur en het klonk als een klok en dit alles gaf een heel leuk sfeertje. HEILOO - Het jaar 1993 is door de Eu ropese Gemeenschap uitgeroepen tot het Jaar van de Ouderen met als motto, "Solidariteit tussen de generaties". In Heiloo is dit door het Comité Zomer zegels bijzonder goed overgenomen. Zomerzegels voor het eerst uitgegeven in 1933, met toen al vaak verdienstelijke oudere Nederlanders als onderwerp, zijn nu omgedoopt tot ouderenzegels. De Stuurgroep Jaar van de Ouderen Heiloo is het comité zeer erkentelijk dat zij als eerste in aanmerking is gekomen voor een gift van 750,-, zijnde een ge deelte van de opbrengst van de kaart verkoop. De overdracht van dit bedrag heeft on langs plaats gevonden tijdens een van onze vergaderingen, in het bijzijn van de wethouder mevr. Willemse van der Ploeg, die het gebaar ook erg op prijs stelde. Mede door dit bedrag is het mo gelijk dat er in Heiloo een bijzonder muzikaal evenement gaat plaats vinden. Om precies te zijn, zondag 24 oktober om 14.00 uur zal het Noord-Hollands ouderen orkest tesamen met het jonge renkoor MoGoJoKo en het ouderen- koor zingen houdt jong een uitvoering geven in de Moeder Gods Kerk aan de Holleweg. Vanzelfsprekend zult u tegen die tijd nog nader geïnformeerd wor den. 4 HEILOO - Voor het vervoersproject van de zorgcentra De Loet en Over kerck zoeken wij nog enkele vrijwilli gers (m/v), voor de begeleiding van de bewoners van de zorgcentra naar het winkelcentrum 't Loo. Het vervoerspro- jekt is bedoeld om de bewoners van de zorgcentra in de gelegenheid te stellen om eens even buiten de muren van het zorgcentrum te vertoeven. De bewoners worden in een eigen rolstoelbus ver voerd en bij het winkelen begeleid door vrijwilligers. Voor meer informatie kunt u kontakt opnemen met mevr. G. Bakker (tel. 336036) of mevr. Brozing (tel. 334051). [nvm] MMT LAA*

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 1