Informatierubriek van de gemeente Heiloo ALS ELKE SECONDE TELT O HEILOO Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Wijzigingen in de R ij bewi jswetgevi ng Burgerlijke stand Ontwerp-beschikkirig Wet milieubeheer Ingediende bouwaanvragen Schoonmaakbeurt grijze rolemmers Bericht Stuurgroep Jaar van de Ouderen Commissie Financiën en Personeelszaken Afscheid mevrouw A.A.M. Willemse-van der Ploeg van Heiloo Resultaten woningmarkt onderzoek luxe huurappartementen Ypestein Bericht van de Brandweer Woningmarktdag Nationale s Donorweek 1993 Milieubeleidsplan Expositie in het gemeentehuis van Heiloo EUROPEES JAAR PAGINA 4 UITKIJKPOST 13 OKTOBER 1993 Met ingang van 1 januari 1993 is een aantal wijzigingen in de nederlandse rijbewijswetgeving van kracht geworden. Een aanvrager van een rijbewijs moet op het moment van aanvraag in Nederland wonen en ook al minimaal een half jaar in het voorliggende jaar in Nederland gewoond hebben. Buitenlandse rijbewijzen kunnen alleen nog omgewisseld worden tegen een nederlands rijbewijs in de volgende gevallen: - Rijbewijzen, afgegeven door een EG- lidstaat; - Rijbewijzen, afgegeven door bepaalde EVA-staten; - Rijbewijzen, afgegeven door de Nederlandse Antillen of Aruba. Voor deze drie categorieën geldt, dat de datum van afgifte valt binnen een periode van 1 jaar, gedurende welke houder tenminste 185 dagen in hèt land van uitgifte heeft gewoond. (Aantoonbaar) Daarnaast kan ojnwisseling plaatsvinden van bepaalde door de minister van Verkeer en Waterstaat aangewezen rijbewijzen (thans alleen Japan,cat.B) en rijbewijzen van personen op wie een speciale regeling voor diplomaten van toepassing is of op wie het zogenaamde NATO-status verdrag geldt. De EG en betrokken EVA-staten zijn: België, Denemarken, Duitsland, Finland, Frankrijk, Griekenland, Groot-Brittanië, Ierland, Italië, Luzemburg, Noorwegen, Oostenrijk, Portugal, Spanje en Zweden. Houders van andere dan genoemde rijbewijzen zullen bij vestiging in Nederland niet meer zoals voorheen hun rijbewijs kunnen omwisselen. Zij zullen opnieuw rij examen moeten doen. Dit kan door middel van een versnelde procedure via het Centraal Bureau voor Rijvaardigheidsbewijzen. Hiervoor is een service-lijn geopend met nummer 06- 8212122 Vooralsnog betreft het alleen het rijbewijs categorie B (personenauto's). Voor nadere informatie kunt u zich ook wenden tot de afdeling Burgerzaken van de gemeente Heiloo, telefoon 313 113. Informatie t/m 7 oktober 1993 Geboorten Karlijn W., dochter van Morsch, Bernardus M. en Wognum, Maria E.C. Rutger J., zoon van Zijlstra, Robert G. en Dium, Irene E. Elisabeth L., dochter van Zonneveld, Robertus J. en Niesten, Edith C.E. Daniël, zoon van Jansen, Olaf en Dekker, Karin. Milou, dochter van de Ruig, Willem en Brink, Anita. Tobias J., zoon van Blaauw, Hendrik J. en Siemons, Jenneke G.M. Marleen C.P., dochter van Metzelaar, Hendricus, E.M. en Onderwater, Cornelia M. Monica A.O., dochter van van Weert, Johannes en Metselaar, Monica C.T. Elders geboren Gerard B., zoon van Hoeksema, Daan en Geelhoed, Ingrid G.H. Rosanne E.M., dochter van Burghardt, Andreas J.C. en Aalders, Yolanda M. Lisanne E., dochter van de Groot, Marcel B. en van Elderen, Marja. Huwelijksaangiften van Doorn, Cornelis A. en Min, Astrid, A.M. Smit, Hendrik E. en Bruin, llona C.D. ter Haar, Robbert H. en Alings, Tiziana. Huwelijken Passtoors, Arthur W. en Graas, Wilhelmina J. Schong, Erwin en de Boer, Eline H.M. van de Laarschot, Jacobus M. en Schenau, Marianne. de Jong, Peter en Zoon, Daniëlle M. Overleden Zwart, Grietje L., weduwe van Vennik. Elders overleden Vogelaar, Lydia, echtgenote van Corts. Leering, Johannes. Kuijs, Johannes. Wedda, Andreas F. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn op ondergenoemde aanvragen om een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer positief te beschikken, onder oplegging van een aantal voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu: V.O.F. Oostermeijer, Westerweg 133, 1852 AC HEILOO voor het oprichten en inwerking hebben van een opslagruimte voor de bakkerijgrondstoffenhandel, op het perceel Westerweg 133 HEILOO. Sprenkeling Nurseries B.V., Westerweg 413, 1852 PS HEILOO voor het oprichten en inwerking hebben van een bedrijf voor het kweken van uitgangsmateriaal van vaste planten voor snij-bloemen (binnenland en export) op het perceel Westerweg 413 HEILOO. De aanvragen, ontwerp-beschikkingen en andere op de zaken betrekking hebbende stukken liggen in het gemeentehuis van Heiloo, afdeling VROM, kamer 110 afdeling Milieu, ter inzage en wel van donderdag 14 oktober 1993 tot en met maandag 15 november 1993 iedere werkdag van 09.00 tot 12.30 uur alsmede op het bureau van de Rijkspolitie, Ken nemerstraatweg 356, alhier, op de vrijdagavonden van 15 oktober 1993 tot en met 12 november 1993 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan op de afdeling VROM (afdeling Milieu) kosteloos een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Na 15 november 1993 kunnen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep tegen de beschikking kan worden ingesteld, worden ingezien na afspraak met de afdeling VROM (milieu). Schriftelijke bezwaren kunnen door een ieder tot en met 16 november 1993 worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo. Bezwaarden kunnen daarbij verzoeken dat hun persoonlijke gegevens niet bekend worden gemaakt. Indien daarom telefonisch/schriftelijk wordt verzocht kan gedurende de terinzagelegging een openbare zitting worden gehouden. Tijdens deze zitting kunnen mondeling bezwaren worden ingebracht. Men kan dan over de aanvraag en de ontwerp-beschikking van gedachten wisselen met het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Alleen zij die tijdig schriftelijk en mondeling bezwaren hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking kunnen later beroep instellen bij de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Heerenweg 79, J.J. de Graaf - plaatsen dakkapel. Holleweg 143, A.M. Lugtigheid - oprichten garage/berging. De Wildtlaan 44, J.H.W. Ballintijn - vergroten woonhuis. Haesackerlaan 81, H.J. Wolven - plaatsen hobbyruimte. Stationsweg 14, B.M. van Gelder-Kop - vergroten woonhuis. Vennewatersweg 25, L.W. Jonker - mestsilo. Heerenweg 240, Hanraads - vergroten woonhuis. De grijze rolemmers worden weer schoongemaakt in week 42, te weten de week van maandag 18 oktober tot en met vrijdag 22 oktober. U wordt verzocht om uw grijze rolemmer na leging wat langer buiten te laten staan. De schoonmakers hebben dan de gelegenheid hun klus te klaren. VAN DE OUDEREN EN SOLIDARITEIT TUSSEN GENERATIES Ter gelegenheid van het Europees Jaar van de Ouderen zal op zondag 24 oktober a.s. het Noordhollands Ouderenorkest, samen met het Jongerenkoor MoGoJoKo en het ouderenkoor Zingen Houdt Jong een uitvoering geven in de Moeder Gods Kerk aan de Holleweg in Heiloo, aanvang 14.00 uur. Programma tevens toegangsbewijs a 3,50 is verkrijgbaar vanaf 11 oktober tijdens de kantooruren van de Stichting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294, in het Sigarenmagazijn "Het Hoekstuk" in winkelcentrum het Hoekstuk, bij Postagentschap en tabakshop Braam in winkelhof Het Loo en Boekhandel AVIS aan het Stationsplein. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Financiën en Personeelszaken vindt plaats op donderdag 14 oktober om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: 1. Begroting 1994 en meerjarenbeleidsplan 1994-1997. 2. Belastingmaatregelen/privaatrechtelijke tarieven 1994. 3. Verkoop grond aan Terra Winkels BV ('t Hoekstuk). 4. Overeenkomst economische samenwerking "kleine HAL-gemeenten". In de Raadsvergadering van 7 oktober 1993 is mevrouw Willemse-van der Ploeg als wethouder opgevolgd door mevrouw A.M. Worm-de Moei. Mevrouw Worm neemt de hele portefeuille van mevrouw Willemse over met uitzondering van de post Voorlichting. Deze valt vanaf heden onder de verantwoordelijkheid van de burgemeester. Het afscheid In verband met het afscheid van mevrouw Willemse-van der Ploeg is op vrijdag 15 oktober 1993 het gemeentehuis vanaf 11.45 uur gesloten. Van 16.30 - 18.30 uur is er een ontmoetingsbijeenkomst waarbij met name van 17.30 - 18.30 uur de inwoners van Heiloo van harte welkom zijn. Het is al enige tijd geleden dat in de gemeenterubriek van de Uitkijkpost aan inwoners van Heiloo medewerking is gevraagd voor een onderzoek naar de behoefte aan luxe appartementen in plan Ypestein. In het onderzoek stonden de volgende vragen centraal: Hoe groot is de vraag naar deze appartementen? en: In hoeverre kan de woning die de belangstellenden bij verhuizing zouden achterlaten interessant zijn voor inwoners en woningzoekenden van Heiloo? Veel huishoudens hebben aangegeven dat ze interesse hebben voor een luxe huurappartement en hebben door het invullen van een enquête meegewerkt aan het onderzoek. Hier volgen enige uitkomsten. Het zijn vooral ouderen met een eigen woning en een boven gemiddeld inkomen die voor deze woonvorm kiezen. De wens om gelijkvloers te wonen wordt het meest genoemd als verhuismotief, gevolgd door de wens om te huren. Twee slaapkamers, een woonkamer groter dan 30 m2 en de aanwezigheid van een lift zijn de belangrijkste eisen die men aan een appartement stelt. Rekening houdend met de woonwensen is een maandhuur tussen 1.000,- en 1.200,- mogelijk. De verwachte verkoopprijs van woningen die bij verhuizing zouden vrijkomen ligt meestal tussen 200.000,- en 250.000,-. Het is bekend dat veel inwoners van Heiloo een woning in deze prijsklasse zoeken. Luxe huurappartementen dragen dus ook indirect bij aan een toename van woningen die voldoen aan de woonbehoefte van inwoners van de gemeente. Het aantal ouderen in de gemeente zal in de toekomst sterk toenemen. Dit zal gevolgen hebben voor de woningmarkt. Conclusie uit het onderzoek is dat de bouw van luxe huurappartementen inspeelt op deze veranderende woonwensen. Nadere informatie en inzage in het volledige onderzoek kunt u verkrijgen bij de afdeling VROM van de gemeente Heiloo, telefoon 313 126. Het kan gebeuren dat er op een avond opeens materieel van de brandweer voor uw deur staat. Geen nood, geen schrik: het is de wekelijkse brandweeroefening. Iedere week oefent ergens in Heiloo op dinsdagavond van 20.00 - 21.30 uur de vrijwillige brandweer van Heiloo. Waar deze oefening plaatsvindt is vooraf niet bekend. Dit zou het verrassingseffect voor de brandweermannen ook wegnemen. Bij een echte brand weet men immers ook niet vooraf waar deze zal uitbreken. Als een oefening op een avond bij u in de buurt is en u wilt er meer van weten dan kunt u altijd bij de brandweermensen met uw vragen terecht. Deze zullen u graag tekst en uitleg geven over wat er aan de hand is. Wij vragen uw begrip voor deze oefeningen. Het kan ooit ook voor u van (levens)belang zijn. De op zaterdag 2 oktober gehouden woningmarktdag in wijkcentrum Ypsalon is een groot succes geweest. Naar schatting ruim 1000 mensen toonden belangstelling voor de woningbouwplannen in de gemeente. Vandaag (13 oktober) is de laatste dag dat men zich kan inschrijven voor een koopwoning bij de Stichting Eigen Woningbezit in Alkmaar. Hierna zal de gemeente aan de hand van de selektiekriteria die iedereen op de woningmarktdag ontvangen heeft, de woningen toewijzen. Naar verwachting zullen de eerste gegadigden voor koop omstreeks midden november 1993 bericht van de gemeente ontvangen. Omdat meestal niet iedereen uit deze groep besluit tot koop zal er ook nog een tweede toewijzingsronde plaatsvinden en misschien nog een derde. Definitief afbericht voor een woning kan dus nog enige tijd duFen. Verdere informatie over de woningbouw en woningtoewijzing kunt u verkrijgen bij de gemeente Heiloo, telefoon 313 126. Van 15 tot en met 23 oktober a.s. organiseert de Stichting Donorvoorlichting voor het negende achtereenvolgende jaar de Nationale Donorweek. Het thqma van deze week luidt: "Donor worden, dat doe je voor elkaar". Bij de afdeling Burgerzaken op de balie liggen formulieren voor u klaar. Als u dit formulier invult geeft u aan dat u uw toestemming geeft dat u uw organen/weefsels ter beschikking stelt voor transplantatiedoeleinden, na uw overlijden: Het Donor Codicil. Na invulling is het van belang dat u het Codicil bij u draagt. Donor worden, dat doe je voor elkaar. Op 7 oktober 1993 is in de raadsvergadering het Milieubeleidsplan vastgesteld. Exemplaren van het Milieubeleidsplan zijn te verkrijgen aan de balie van het gemeentehuis voor de prijs van 10,-. Er zijn in de loop van het traject diverse wijzigingen doorgevoerd in het plan. Indien u reeds in een eerder stadium het concept-milieubeleidsplan hebt gekocht bestaat er nu de mogelijkheid tegen vertoning van uw oude exemplaar een nieuw exemplaar gratis mee te nemen. Vanaf donderdag 16 september is er een expositie te bezichtigen in de gangen en de hal van het gemeentehuis. De expositie is samengesteld uit keramiek van Dieuwke Adolf-de Jager en schilderijen van Ineke Watzema-Andriesse. Beide kunstenaressen wonen en werken in Heiloo. De expositie in het gemeentehuis duurt tot 12 november 1993 en is te bezichtigen op werkdagen van 08.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 4