Gemengd bouwen blijft troef in Ypestein Cfl OJKUYPER /Mascotte Echtpaar De Git deelde zestig jaar lief en leed V T» Net wat meerMod# Veel lof en erepenning voor scheidende wethouder Willemse Huwelijksfeest van schooljuf C. HACHMANG Amels »v.d. Ridder Makelaardij o.g. GOUDEN EN ZILVEREN SIERADEN NOG 11/2 WEEK HALVE PRIJZEN Juwelier Herman Kwaad 58e JAARGANG NO. 42 NIEU W S B LA D VOOR HEILOO EM OMSTREKEN 20 OKTOBER 1993 Trio Interlude in de Witte Kerk VVV Geschenkenbon Politieke moorden en verdwijningen U ZOEKT EEN HUIS?? NVM Kennemerstraatweg 129 1851 BC Heiloo Tel. 072-330332 MAKELAAR TAXATEUR O.G. ASSURANTIËN Woningbouwverenigingen gaan in 1994 fuseren Vrijwilligers gezocht voor ziekeithuisbegeleiding Stille Omgang Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1. 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen; Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: (Cn| van briefpapier tot full-color brochures. \J Vraag offerte! SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 Schilderwerken, wandafwerking Kwaliteit en vakmanschap Eerlijk advies en kosteloze offerte HEILOO - Bijna zeshonderd uitnodi gingen voor naar schatting ruim dui zend mensen gingen de deur uit voor de woninginformatiedag, die zaterdag 9 oktober in het wijkgebouw Ypsalon in Ypestein werd gehouden, 's Ochtends en 's middags konden belangstellenden in het toekomstige hart van de wijk een kijkje nemen naar de bouwplannen in Heiloo's jongste woonwijk voor het ko mend jaar. Drie instanties lichtten hun voornemens toe: Woningbouwvereni ging Volkshuisvesting Heiloo, Stichting Éigen Woningbezit en Bouwfonds. Volkshuisvesting Heiloo presenteerde twee soorten huurwoningen. Allereerst 38 sociale huurwoningen (22 eensgezins woningen en 16 driekamerappartemen ten) in combinatie met twee luxe ap partementen (premie huursector). Deze woningen zullen gerealiseerd worden aan de zo genoemde Slingerweg, ten oosten van de Ypsalon en ten zuiden van 't Zandstuk. Door de ontwerper, lnbo Architecten BNA-Woudenberg, is een opvallend front voor de woningen gecreëerd, die de slinger in de weg volgt. Élke woning c.q. appartement heeft daardoor een lichte ronding aan de voorzijde en loopt enigszins taps toe naar de achterkant, waar de ruime woonkamer is gesitueerd. De grote woonkamer en de open keuken passen goed in het huidige woonklimaat. De huurwoningen moeten gemiddeld een huur van ruim 600 gulden per maand opbrengen, de luxe appartementen bij na 800 gulden. Twee woontorens Het tweede type woning van Volkshuis vesting Heiloo is een luxe appartement in één van de twee woontorens, ontwor pen door Beekman Slot Architecten- buro. Deze torens, met elk 16 apparte menten over vijf woonlagen verspreid, zijn gesitueerd bij de toekomstige zuide lijke entree van de wijk Ypestein. Het is het eerste project van Volkshuisvesting Heiloo, dat niet in de sociale huursector zit. „Maar", zo meent de woningbouwver eniging, „wij kiezen nu bewust voor een bredere interpretatie van volkshuis vesting. Onderzoek heeft aangetoond, dat er behoefte is aan duurdere huurap- partementen in Heiloo. De woontorens zijn daarom een uniek project, de eerste huurappartementen op deze schaal". Gemeentelijke enquête Het bedoelde onderzoek is door de ge meente Heiloo uitgevoerd, ten behoeve van het gemeentelijk volkshuisvesting- beleid. Centrale onderwerpen daarbij HEILOO - Op zaterdag 6 november om 20.15 uur geven Anne Buys (altviool), Marjan Deiman (harp) en Martin Roze- ma (fluit) een concert in de Witte Kerk té Heiloo. Deze uitvoerende musici, al len docent aan de Muziekschool te Hei loo, vormep samen het Trio Interlude. Voor deze unieke combinatie schreven componisten zoals J. M. Leclair, A. Bax, Cl. Debussy en S. Gubaidulina. Er werd voor dit concert een mooi pro gramma samengesteld. Naast werken voor trio van Leclair, Gubaidulina, Bax en Ravel worden er twee composities uitgevoerd voor fluit en harp van resp. Damase en Andres. Toegangsprijs 12,50 (65+ CJP en leerlingen van de Muziekschool Heiloo 10,00). Plaatsreserveren is mogelijk, telefoon 072-331721 of 332882. HEILOO - Sinds enkele maanden ver koopt de V.V.V. van Heiloo, met suc ces, de landelijke VVV Geschenkenbon. Daar het kantoor in de wintermaanden gesloten is, heeft de V.V.V. van Heiloo de heer Th. Borst van De Schrijverij be reid gevonden de verkoop van deze ca deaubonnen op zich te nemen. Men kan dus vanaf maandagmiddag tot zater dagmiddag 17.00 uur voor de bon te recht bij: Kantoorvakhandel De Schrijverij, Heerenweg 140, Heiloo. HEILOO - De afgelopen decennia wer den ruim een miljoen mensen uit de weg geruimd door of met medewerking van het gezag. Dat blijkt niet alleen uit rap porten van Amnesty International, maar ook uit de verslagen van de specia le rapporteurs van de Verenigde Naties. Het aantal politieke moorden en „ver dwijningen" kan gemakkelijk groeien doordat de schuldigen doorgaans vrijuit gaan. Om de internationale opinie op het fe nomeen te attenderen start Amnesty de ze maand een campagne die een jaar zal duren. Het wordt een van de grootste acties die Amnesty ooit voerde. Am nesty heeft uw steun daarbij hard no dig. Dit kunt u doen door o.a. (actief) lid te worden (020-6264436) of een do natie te storten op gironummer 454000 van de Postbank t.n.v. Amnesty Inter national. Ook kunt u informatie inwin nen en of geld geven aan de collectanten van Amnesty International, die vrijda gavond 22 oktober bij de ingang van het winkelcentrum 't Loo staan. waren ten eerste de grootte van de vraag naar luxe huurappartementen en ten tweede in welke mate deze appartemen ten bijdragen aan de doorat routing bin nen het huisvestingsbeleid. De gegevens zijn verzameld door middel van een en quête, waarvoor men zich na een oproep in de gemeentelijke voorlich tingsrubriek in de Uitkijkpost kon aan melden. In totaal werden 63 enquêteformulieren verwerkt. Alle deelnemers toonden be langstelling voor duurdere huurapparte menten (1000 tot 1200 gulden per maand). Belangrijkste eisen van de be langstellenden, van wie ruim drie kwart ouder is dan 60 jaar, zijn de aanwezig heid van twee slaapkamers, een grote woonkamer en een lift. Niet alleen werd door de uitkomst van de enquête de be hoefte aan bedoelde appartementen aangetoond, ook bleek uit de reacties, dat er een zeer goede kans voor doorstroming in de woningmarkt komt door het vrijkomen van koopwoningen in een aantrekkelijke prijsklasse. Milieubewust bouwen Het idee van Volkshuisvesting Heiloo sluit goed op het onderzoeksresultaat aan. De appartementen in de woonto rens hebben twee of drie slaapkamers, een woonkamer van gemiddeld onge veer 30 vierkante meter en een huur van tussen de 925 en 1.225 gulden per maand (indicatie). Geheel in de milieu bewuste stijl van de woningbouwvereni ging wordt er bij de bouw van de appartementen en de eerder genoemde woningen sterk gelet op het materiaal gebruik: PVC wordt slechts minimaal toegepast, terwijl voor tropisch hard hout, gips en spaanplaat alternatieve materialen zijn gepland. De oplevering van de woontorens wordt rond januari 1995 verwacht, een klein half jaar na de andere huurwoningen (september '94). Sociale koopwoningen Ook de Stichting Eigen Woningbezit zal in deze fase van Ypestein weer een aan tal woningen bouwen. Het betreft hier 28 sociale koopwoningen (voorheen premie A) met een prijs tussen 139.000 en 149.000 gulden. Deze woningen wor den voor een deel aan de kop en staart van de 'slinger' van Volkshuisvesting Heiloo gebouwd. Het overige deel wordt op een soort woonerf binnen deze 'slinger' (min of meer haaks hierop) ge realiseerd. De acht premiewoningen met een eenmalige bijdrage van 5.000 gul den (voorheen premie C) vormen een soort hoekwoningen van het bouwplan. Deze woningen kosten 190.000 gulden. Als derde zal het Bouwfonds gaan bou wen in dit gedeelte Ypestein. Het gaat in totaal om 51 woningen in drie typen, die gelegen zijn aan lanen (Boslaan en Ein deloos). Het goedkoopste type is 'Zil- 5 i Oud-wethouder A.A.M. Willemse-van der Ploeg middengeeft uitleg tijdens de woninginformatiemarkt NVM Heerenweg 167.1851 KN Heüoo/fel: 072-331716. Stationsweg 85,1851 LJ Heiloo Kennemerstraatweg 414 - Heiloo H.R. CV-KETELS MET, SUBSIDIE DAKDEKKER - LOODGIETER Holleweg 19 072-335085 HEILOO - Met het ondertekenen van een intentieverklaring door beide voor zitters is de samenwerking op het gebied van verhuur en bewonerszaken, techni sche zaken en financieel administratieve diensten tussen de woningbouwvereni gingen Volkshuisvesting Heiloo en Wil- librordus onlangs officieel bekrachtigd. De ontwikkelingen in de sector van de volkshuisvesting, met name de beper king van overheidssubsidies en de ver zelfstandiging van de woningbouwcor- verberk', 18 twee-onder-één-kapwonin- gen: tussen 172.000 en 190.000 gulden met een eenpialige subsidie van 5.000 gulden. Daarna komte het type 'Rode kastanje, eveneens twee-onder-één-kap met een prijs tussen 252.000 en 264.000 gulden, waarvan er 12 worden ge bouwd. Tenslotte 21 woningen van het pöraties, maken voor de nabije toe komst een intensievere bedrijfsmatige wijze van beheer, nieuwbouw en reno vatie door woningbouwcorporaties gewenst. De samenwerking heeft vooral tot doel om op een adequate wijze in te spelen op de veranderingen in de volkshuis vesting die op dit morfië.it plaatsvinden. Vergroting van het financieel-econo- misch draagvlak is noodzakelijk om als sociaal ondernemers goede huisvesting te realiseren in zowel de goedkope als in de duurdere huur- en koopsfeer. Niet in de laatste plaats zal de kwaliteit van de type 'Eindeloos', die per twee of drie onder één kap worden gebouwd en tus sen de 299.000 en 376.000 gulden kósten. Het aanbod op de woningdag in de Yp- salon samen gaf een gevarieerd beeld van de verdere ontwikkeling van de wijk. Hoe de ontwikkeling verder zal serviceverlening aan de huurders door de samenwerking toenemen. Daarnaast zullen door de samenwerking de moge lijkheden voor passende huisvesting voor huurders en woningzoekenden ver groot worden. Inclusief de inmiddels geplande nieuw bouw beheren de twee woningbouwve renigingen op dit moment ruim 1430 woningen in de sociale en premie huur sector in Heiloo (ongeVeer 18 van het totaal aantal woningen in Heiloo). In de verklaring is tevens de intentie opgeno men om uiterlijk per 1 januari 1995 te fuseren tot één woningbouwvereniging. zijn, mpet nog nader worden aange werkt. Op een maquette was wel een globaal beeld te zien, maar de precieze invulling is nog niet bekend. Eén en an der hangt natuurlijk nauw samen met de ontwikkelingen op de woningmarkt en de toewijzing van contingenten door de provincie. Al Makelaars Taxateurs o.g. HYPOTHeken CU3 _l 1^% Postbus95.1850 AB Heiloo.Tel.072-331895 ASSURANTIËN J5vm| W Kantoor Zeeweg20.1852CR Heiloo TAXATIES Het echtpaar De Git voor het huis waar zij veertig jaar woonden. HEILOO - Op 24 oktober viert het echt paar A.C. de Git-Honig en P.J. de Git hun 60-jarige bruiloft. Dit is een week voordat zij hun vertrouwde huis, waar in zij 40 jaar gewoond hebben, gaan verlaten om het wat makkelijker te krij gen. „De tuin werd toch wel be zwaarlijk". Het echtpaar kreeg 7 kinderen, zij zul len zorgen dat het een „mooie" dag wordt. Natuurlijk wordt altijd de vraag gesteld hoe ze elkaar hebben leren ken nen en dat was in dit geval wel heel bij zonder. In het gezin de Git waren 6 zonen, moeder de Git zag dus nogal wat meisjes de revue passeren. Bij een feestelijke gelegenheid wilde één van de zonen (de bruidegom van nu) een gestreepte broek hebben. Moeder zei hierop: „Als je me belooft geen meisje mee te brengen krijg jij een gestreepte broek". Toen het feest daar was kwam hij met broek en meisje. Maar met dit meisje heeft hij het ruim 60 jaar volge houden. Verhuizen Het bruidspaar is in hun leven maar liefst negen keer verhuist. „Mijn man deed in verzekeringen en we werden HEILOO - De Unie Van Vrijwilligers (UW) in Heiloo zoekt voor haar pro- jekt Ziekenhuisbegeleiding mensen voor het begeleiden van ouderen naar zieken huis, specialist, fysiotherapeut, etc. Niet alleen de bewoners van de verzor gingshuizen De Loet en Overkerck - als er geen hulp door familieleden geboden kan worden - maken hiervan gebruik, maar ook zelfstandig wonenden. Het vervoer vindt altijd plaats met een taxi. Om aan alle aanvragen te kunnen vol doen, heeft de UW uw hulp hard no dig. Heeft u belangstelling voor dit werk? Stelt tl zich dan in verbinding met mevr.' A.J. de Groot, tel. 332626, of mevr. E.J.E. van Tuyl, tel. 02205-1990. nogal eens overgeplaatst" vertelt me vrouw de Git. Ze begonnen in Purme- rend, op een bovenhuis en betaalden daar een huur van 6,50 per week maar dat was wat bezwaarlijk en dus verhuisden ze naar de Beemster want daar was een woning voor 4,50 per week met een tuin erbij. „Daar konden we dan aardappelen op verbouwen en dat scheelde weer", zegt de heer de Git. In 1939 verhuisde het echtpaar naar Rotterdam, daar zagen ze een aardige winkel leeg staan en begonnen daar een kaashandel die de naam „De Kaas- beurs" kreeg. Maar in 1941 sloeg het noodlot in de vorm van een bom toe. „De hele voorgevel lag in elkaar, het was vreselijk. Toen zagen we iemand met een auto en die ging naar Hoorn, we zijn ingestapt en meegegaan en we hebben daar 9 jaar gewoond". Aldus mevrouw de Git. Er was mooi en lelijk in het gezin de Git, het verhuizen was niet altijd leuk, maar vaak een noodzaak, maar de ba sis, het gezin was altijd goed. Mevrouw de Git heeft altijd veel hob bies gehad, Westfriese Voordrachten, schilderen, toneelspelen waren haar lust en haar leven. Maar nu het echtpaar bij de Kerkakkers gaat wonen biedt dat ook weer een aantal mogelijkheden. „We gaan wel viermaal per week naar 't Trefpunt, ik mag graag klaverjassen en mijn man bridgen en biljarten. We zit ten er nu valkbij en we komen er graag", zegt een tevreden echtpaar de Git. Er breken drukke tijden aan, maar het zal wel lukken met dit energieke echtpaar. HEILOO - Ieder jaar trekt een groep mensen in maart naar de Stille Omgang in Amsterdam, onder wie sommigen te voet. Komend jaar is dat in het weekend van 19-20 maart. De organisatoren in Heiloo willen graag eens met de deelne mers over een aantal zaken van gedach ten wisselen. Daarom wordt u uitgeno digd voor een bijeenkomst op donder dag 4 november in de koffiekamer van de Moeder Gods Kerk om 20.00 uur. Als u mensen weet die ook belangstel ling voor de Stille Omgang hebben, mag u ze gerust uitnodigen. Ook jongeren zijn van harte welkom. Voor nadere in lichtingen: J. Zoon, Westerweg 320, tel. 072-335936. Mevrouw Willemse-van der Ploeg bekijkt de erepenning van de gemeente Heiloo, die zij uit handen van burgemeester Schoof ontving. HEILOO - In een bijzondere raadsver gadering werd vrijdagmiddag afscheid genomen van wethouder A.A.M: Wil lemse-van der Ploeg. Zij ontving de ere penning van de gemeente Heiloo. Het geld voor een afscheidskado van college en raad werd ter beschikking gesteld aan dè meest vernieuwende aktiviteit op maatschappelijk en cultureel gebied in het jaar 1994. Wethouder Willemse verlaat het college omdat zij benoemd is als lid van de Tweede Kamer voor het CDA. Haar plaats wordt nu ingenomen door A. Worm-de Moei. Burgemeester Schoof noemde Willemse een wethouder met verve, die er was voor de bevolking, ie- HEILOO - Donderdag 14 oktober trad juffrouw Annemieke Twisk in het hu welijk met Herald Kornblum. Juf An- nemiek is sedert 199Z werkzaam in groep 1/2 bij de openbare basisschool De Zeskant te Heiloo. Herald en Annemiek traden om 14.15 uur in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef in het huwelijk en alle kleuters wa ren aanwezig. Het bruidspaar werd ver welkomd door de kinderen met een bogenhaag. Na de huwelijksvoltrekking was er voor alle kleuters bruidstaart en limonade. De kleuters hadden voor het bruidspaar een liedje en een toneelstuk je ingestudeerd. Het was een middag om nooit te vergeten, voor'kleuters en bruidspaar. mand met heel veel energie. „U wilde veel, en was een zwaar gewicht in de po litieke arena". Mevrouw Willemse werd na nog geen jaar raadslid te zijn ge weest, wethouder, in 1979. Eerst zag men niets in iemand met zo weinig erva ring die de plaats in ging nemen van een ervaren wethouder als J. Bolten. Nu, na veertien jaar denkt men daar heel an ders over. Schoof zei: „U bezit een onverwoest baar optimisme en hebt een ijzersterke gezondheid. U luistert naar de wensen die in het dorp leven, uw wensen gingen weieens tot de uiterste grens van wat ambtelijk mogelijk was". Spreuk „Want als rook gaan de dagen voor bij", sprak de nestor van de raad T. ten Hoope (Heiloo 2000). Hij had zich voor deze gelegenheid verdiept in een aantal bijbelspreuken en strooide daar gretig mee rond. In een geestige, bijna confe rence, prees ook hij de grote inzet van Willemse. „Hoe moet het dorp nu ver der? Als je voor een zaak stond kon je die met elan verdedigen met een water val aan woorden en je schroomde niet met begrip en charme anders denkenden terug te halen", aldus ten Hoope. De nieuwe fraktiévoorzitter van het CDA van Dijk: „Je vertrek heeft veel stof doen opwaaien. Maar zoals jezelf altijd zegt „het dwarrelt wel weer neer". Ook hij prees haar grote inzet en energie en noemde haar in een tijd van besparing „de lamp van de gemeente". De benjamin van de raad, de nieuwe ge meentesecretaris Menke, had het gevoel afscheid te nemen van twee wethouders door de vele uren die er gewerkt werden. In het slotwoord van Ans Willemse be dankte zij de leden van het vorige colle ge die deze middag aanwezig waren waaronder burgemeester Glijnis met zijn echtgenote. Zij vertelde nog wat zij voelde bij de komst van burgemeester Schoof. „Je had het gevoel even op je tenen te gaan staan maar als je dat doet gaat je bloed beter stromen, dat geeft zuurstof en nieuwe energie". Ans Willemse-van der Ploeg eindigde met de woorden: „Zorg dat Heiloo groen en leefbaar blijft en een goede plaats in de regio krijgt". We zullen haar missen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 1