I I ^tNTf Informatierubriek van de gemeente Heiloo HEILOO O Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Expositie in het gemeentehuis van Heiloo Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Nieuw bouwplan Voorbereidings- besluit Verleende collecte vergunningen Bericht Stuurgroep Jaar van de Ouderen Woningmarktdag 1993 Heiloo werkt aan de weg! Nieuwe bouwplannen Raadsvergadering i-i' S PAGINA 4 UITKIJKPOST 20 OKTOBER 1993 Vanaf donderdag 16 september is er een expositie te bezichtigen in de gangen en de hal van het gemeentehuis. De expositie is samengesteld uit keramiek van Dieuwke Adolf-de Jager en schilderijen van Ineke Watzema-Andriesse. Beide kunstenaressen wonen en werken in Heiloo. De expositie in het gemeentehuis duurt tot 12 november 1993 en is te bezichtigen op werkdagen van 08.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen en positief bevonden meldingen verleend: W.J. Hofdijkweg 28, J.C. Jonker - vergroten woonhuis. Boekelermeerweg 7, Th. Schouten - wateropslagtank. Groot Barlaken 64, R. Richter Uitdenbogaardt - plaatsen tuinhuis. Stationsweg 62, B.J.T.M. Nijhuis - veranderen woonhuis. Kanaaldijk 17a, Coöp Aan- en Verkoop org. voor Land- en Tuinbouw Cavo-kantoor, weegbrug, Latuco B.A. opslagruimte, mestopslag etc. Ringweg 16, J. de Haan - vergroten woonhuis. Schuine Hondsbosschelaan 59, M.L. Houtenbos - plaatsen dakkapel. Hoefcamplaan 9, R. Staa - vergroten woonhuis. Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 216). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 313 217 of 313 216. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 6 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan de heer F.W. de Blanken te Alkmaar voor het verbouwen en uitbreiden van de woning op het perceel Westerweg 19a te Heiloo. Bovengenoemd bouwplan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 21 oktober 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 313 152) Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vergunning te verlenen, schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 7 oktober 1993 heeft besloten te verklaren, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor het perceel Westerweg 19a. Het besluit ligt met de daarbij behorende tekening vanaf donderdag 21 oktober 1993 voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 313 152). De burgemeester voornoemd, N.P.M. Schoof Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in de hierna vermelde perioden: 1. Amnesty International: 22 oktober 1993 (vrije periode). 2. Stichting Vluchteling: 24 t/m 30 oktober 1993. 3. Nederlandse Brandwonden Stichting: 31 oktober t/m 6 november 1993. 4. Nationale Jeugdcollecte: 7 t/m 13 november 1993. 5. Diabetes Fonds Nederland: 14 t/m 20 november 1993. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. EUROPEES JAAR - Ter gelegenheid van het Europees Jaar van de Ouderen zal op zondag 24 oktober a.s. het Noordhollands Ouderen orkest, samen met het Jongerenkoor MoGoJoKo en het ouderenkoor Zingen Houdt Jong een uitvoering geven in de Moeder Gods Kerk aan de Holleweg in Heiloo, aanvang 14.00 uur. Programma tevens toegangsbewijs a 3,50 is verkrijgbaar vanaf 11 oktober tijdens de kantooruren van de Stichting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294, in het Sigarenmagazijn "Het Hoekstuk" in winkelcentrum het Hoekstuk, bij Postagentschap en tabakshop Braam in Winkelhof Het Loo en Boekhandel AVIS aan het Stationsplein. Kaarten, zolang de voorraad strekt, zondag ook nog verkrijgbaar aan de zaal. - Sport voor Senioren. In de week van 25 tot en met 30 oktober 1993 vinden er in Heiloo Open Dagen plaats: Sport voor Senioren. Gedurende deze dagen kunnen senioren kennis maken met allerlei takken van sport zoals Badminton, T'ai Chi, Volksdansen, Trimmen, Fitness, Yoga, Gymnastiek en Sportinstuif. Voor meer informatie over het programma (data en lokaties) kunt u contact opnemen met de organisatie: Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 331297. In de Uitkijkpost van 13 oktober 1993 heeft in de Informatierubriek een artikeltje gestaan over het verloop van de Woningmarktdag 1993. Er is toen voor informatie een telefoonnummer gegeven. Dit telefoonnummer voor informatie over woningbouw en woningtoewijzing moet zijn: 313 180 of 313 188. Reconstructie Ypesteinerlaan- noord/Kennemerstraatweg In verband met de herinrichting van de Ken nemerstraatweg zal het kruispunt Ypesteinerlaan-noord/Kennemerstraatweg worden gereconstrueerd. De herinrichting houdt in het aanbrengen van middengeleiders in de Kennemerstraatweg en het realiseren van betere oversteekvoorzieningen en de reconstructie van de Ypesteinerlaan tot en met het kruispunt met de Oosterzijweg. Tijdens de werkzaamheden, die op 25 oktober as. zullen starten, zal de Ypesteinerlaan worden afgesloten voor alle verkeer. Het verkeer op de Kennemerstraatweg zal wisselend gebruik kunnen maken van één rijstrook ter plaatse van het kruispunt. De werkzaamheden zullen ongeveer tien weken in beslag nemen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Civiel en Reiniging, telefoon 313 204. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergunning te verlenen: Wilgenlaan 10, A.J.P. Blok - bouw kantoorruimte en carport. Westerweg 53, Ver. voor Natuurmonumenten - bouw garage/berging ter vervanging van 2 bestaande bijgebouwen. De Wildtlaan 44, J.H.W. Ballintijn - veranderen en vergroten van de woning. De ontwerp-besluiten liggen met de bouwplannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 21 oktober 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gêmeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De eerstvolgende raadsvergadering vindt plaats op donderdag 21 oktober 1993 om 20.00 uur en op dinsdag 2 november 1993 om 14.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. De vergadering is openbaar. Naast de gebruikelijke inleidende punten staan de volgende te behandelen onderwerpen op de agenda: Beëdiging nieuw benoemd raadslid mevrouw E.T.M. Schoutsen-Bolten. Algemene beschouwingen in verband met de begrotingen van de algemene dienst en het grondbedrijf voor het dienstjaar 1994 alsmede het meerjarenbeleidsplan Heiloo 1994-1997. Beantwoording door burgemeester en wethouders van de algemene beschouwingen. Vaststelling van de begroting van het grondbedrijf voor het dienstjaar 1994. Vaststelling van de begroting van de algemene dienst der gemeente voor het dienstjaar 1994. Wijziging belastingverordeningen en privaatrechtelijke tarieven 1994. Vaststelling staat van wijzigingen begroting 1994 (1e begrotingswijziging). Machtiging aangaan/uitzetten kasgeldleningen voor 1994; rekening-courant overeenkomsten voor 1994; Sluiten van geldleningen gedurende het jaar 1994. Invoering belbus. Begrotingswijzigingen: a. bijstelling raming algemene uitkering gemeentefonds 1993 op grond van september-circulaire 1993 ad netto 33.000,-- ten gunste van onvoorzien; b. gewenningsbijdrage wet herverdeling wegenbeheer ad 38.593,-- ten gunste van reserve nader te bepalen bestemmingen; c. administratieve wijziging in verband met aandelenkapitaal van Gasbedrijf Kop Noord-Holland. Voor een ieder liggen de stukken ter inzage tot en met donderdagmorgen 2 november 1993 tijdens de openingsuren in de leeszaal van de openbare bibliotheek en op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur in de leeshoek van de centrale hal bij de receptie in het gemeentehuis. De jeugd ploeg van Dojo 't Loo werd vorig jaar kampioen. TTV Rozing Heiloo HEILOO - Na een moeizame start lijkt het eerste team van Rozing op gang te komen. Topspin ondervond dit op pijn lijke wijze en werd met een duidelijke 10-0 overwinning voor Rozing aan de kant gezet. Door deze overwinning neemt Rozing 1 een toppositie in de le klasse in en uit de komende twee competitie-wedstrijden zal blijken of Rozing 1 zich daar ook kan handhaven. Rozing 2 kende een uitstekende start ind e 2e klasse. De eerste twee wedstrijden werden beide met 7-3 gewonnen waar door de eerste plaats samen met het PEN werd bezet door Rozing. Vorige week dinsdag stond de topper tegen het PEN op het programma en waaruit dui delijk bleek dat het PEN titelkandidaat nummer 1 is. Kansloos werd er met 9-1 verloren. Rozing 3 heeft zich goed hersteld na een engiszins tegenvallende seizoenstart door met 7-3 van de Quint te winnen. Rozing 4 blijft ons iedere week weer in positieve zin verrassen. Na drie compe titiewedstrijden is dit team nog steeds ongeslagen, want van het altijd lastige Topspin werd met 7-3 gewonnen. Ook het vijfde team heeft haar ongeslagen status behouden door fors uit te halen tegen SO VA (10-0). Biljartclub 't Treffertje HEILOO - Voor woensdag 13 oktober stond de wedstrijd SBO tegen 't Tref fertje op het programma, welke werd gehouden in Alkmaar. De Heilooër bil jarters werden daar uitstekend ontvan gen. De einduitslag was 19-11 voor de thuisploeg, een duidelijk verschil. Maar bij diverse partijen had het zeker anders kunnen zijn.' Wat te denken bijvoor beeld van de partij van J. Kraakman!. In één beurt versloeg hij zijn tegenstander. Judojeugd Dojo 't Loo HEILOO - Het team dat in het seizoen 1992/1993 het kampioenschap behaalde in de 2e klasse van de Westfriesche Jeugdcompetitie bestond uit Rik Mole naar, Jasper Al, Niels Klaver, Eline Ra maker, Rene Kuipers, Guilhem Gaultier, Hugo Versteeg, Tim Zonne veld, Lars Vader, Jelle Roggeveen, Wesley Vader, met de trainers Kees Groefsema en Hans v.d. Linden. Inmiddels heeft de eerste wedstrijd plaatsgevonden in de le klasse van de Westfriesche Jeugdcompetitie. Aange treden moest worden tegen de teams van sportschool Hans Meester, Sport school Frits van de Werff en Sport school Hajime. Dat het niveau iets hoger zou liggen, daar waren de judo ka's van overtuigd. Dat er zo sterk gespeeld zou worden kwam als een kou de douche. Dojo 't Loo moest in alle wedstrijden z'n meerdere erkennen in hun tegenstanders. Tegen Hajime werd met 12-4 verloren, tegen Hans Meester met 14-2 en tegen Frits van de Werff met 16-0. Na deze eerste kennismaking weet een ieder waar hij aan toe is en wat de zwak ke plekken zijn. Aan inzet, enthousi asme en werklust heeft het niet gelegen. Met de extra trainingen die nu gevolgd worden *iet de toekomst er goed uit. Zwembad Loos HEILOO - In het nieuwe zwemseizoen '93-'94 hebben we op 28 september af gezwommen voor diploma A gehad. Het was een heel bijzonder afzwemfeest want er was maar één kandidaatje die opging voor haar examen. Dit was Mu riel Meerman. Zij deed het fantastisch en is dan ook met glans geslaagd. Op 5 oktober waren de volwassenen aan de beurt om af te zwemmen voor hun A- of B-diploma. Dit afzwemmen ging heerlijk ontspannen en werd perfect uit gevoerd. Na afloop van het officiële ge deelte was er nog ruimte om een aantal vaardigheden te oefenen zoals duiken oen onder water zwemmen en verticaal blijven drijven op je eigen licht. De geslaagden zijn: voor het A diploma:, de heer Huub Druijven en voor het B Diploma: mevr. Carla de Waard, de heer William Sijtsma en de heer van Domburg. Zwembad 't Vennewater HEILOO - De volgende kinderen, die zwemles hebben genoten in 't Vennewa ter, hebben donderdag 14 oktober afge zwommen voor het A-diploma: Guus de Waard, Tim Arends, Anneke Pepping, Bart en Alex Valkering, Nick Dorhout, Charlotte van Dinsbergen, Helen Lief- ting, Saskia Nijman, Marijn de Jong, Emmy Modder, Lisanne Hendriks, Ma- rijn Wols, Martijn Bijvoet, Ingrid Borg man, Eriks Sanders. Op vrijdag 15 oktober hebben de vol gende kinderen afgezwommen voor het B-diploma: Frank de Vries, Tim Koet, Maaike de Wijs, Remco Metzelaar, Joost Pepping, Leonie Toby, Anoek v. Linden, Jasper Bos, Silas Peters, Pa trick Swart, Niels Visser, Brenda Ko ning, Mike v.d. Veer, Astrid Portegies, Mariëlle Schouten, Heieen Hemmink, Marion en Marleen Min, Joyce Groot, Rick Bakker, Wouter Duvn, Robin Druyven, Merel Toby, Lillian Melker, Thys Prein en Noortje Hamer. Effect Volleybal HEILOO - De wedstrijd van dames I van Effect tegen Polisport uit Schagen was voor Effect een belangrijke wedstrijd, omdat door winst al in het begin van de competitie afstand geno men zou kunnen worden van de on derste plaatsen. In de 3e divisie degraderen namelijk 3* teams recht streeks naar de promotieklasse. Dat deze wedstrijd een simpele overwin ning zou opleveren voor Effect was vooral te danken aan het slechte spel van Polisport dat erg veel persoonlijke fouten maakte, terwijl ook de organisa tie in het team niet vlekkeloos was. Hierdoor was het spel van Polisport vaak onvoorspelbaar waardoor er spel situaties ontstonden waar Effect zich steeds opnieuw op in moest stellen, maar de concentratie bleef goed in de ploeg en mede door een goede blokke ring en tactische plaatsballen in het mid den wist Effect de wedstrijd in 3 kwartier in hun voordeel te beslissen met de setstanden 15-5, 15-6 en 15-8. Op zaterdag 23 oktober speelt Effect om 16.00 uur thuis in De Schulp te Egmond-Binnen tegen Ovra 2 uit Haarlem. K. Baltus Assurantiën sponsert H.S.V. - dames HEILOO - Donderdag 14 oktober was het zover. Het damesteam van zaalvoet balvereniging HSV kreeg de nieuwe te nues uitgereikt door de heer K. Baltus van het gelijknamige assurantiekantoor aan 't Veld 10 te Heiloo. Het bedrijf waar u o.a. terecht kan voor al uw ver zekeringstechnische adviezen. Ook deze avond heeft de heer Baltus weer iets kunnen verzekeren, namelijk het feit dat de dames de komende jaren goed in de kleren zitten. N.H.W.B. wandeltocht CASTRICUM - Op zaterdag 23 en zon dag 24 oktober zullen de jaarlijkse N.H.W.B. Paddestoelenwandeltochten weer plaats vinden. De te wandelen af standen zijn: 5, 10, 15 en 25 km. De start en finish zal plaats vinden in Dorpshuis de Kern Overtoom 15 te Castricum. De starttijden zijn van 10.00 tot 11.00 uur voor de 25 km, en van 10.00 tot 13.00 uur voor de overige af standen. De inschrijfgelden zijn 5,00 voor hen die na afloop van de wandeltocht een herinnering willen ontvangen. Voor hen die geen herinnering Wensen te ontvan gen is het inschrijfgeld 2,50. Leden van de N.H.W.B., N.W.B. en andere door de N.H.W.B. erkende wandel sportbonden ontvangen een reductie van 1,00 op het inschrijfgeld. Mocht u nog nadere inlichtingen over deze wandeltocht willen ontvangen, dan kunt u voor nadere informatie terecht onder telefoonnummer 020-6310180. Bridgeclub Sans Atout HEILOO - Uitslagen maandag 18 okto ber: A-lijn Fam. Kuyt 61,5% 2. fam. v. Diepen 60.4% B-lijn: 1. Mw. Middel- beek-Bolweg 67,1% 2. v. Hoorn-Nieu- wendijk 65,0% C-lijn: 1. Mw. Pelkman -de Lange 57,0% 2. Ds. v. Baar-Haan 56,8%. D-lijn: 1. Tensen-v. Linden 60% 2. Ds. Hommes-Schouten 57,9% E-lijn: 1. Verkley en partner 63,2% 2. Fam v.d. Vlies 62,5% F-lijn: 1. Ds. de Jager-Harreveld 62,5% 2. Fam. v. Dijk 58,3%. Het echtpaar Baltus met de door hen gesponsorde voetbalploeg. VAN DE OUDEREN EN SOLIDARITEIT TUSSEN GENERATIES

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 4