GUN JE OUDERS EEN UITJE: KIND DIER' W 1 KLEURWEDSTRIJD RANZIJN Neem ze zaterdagavond mee naar bij Ranzijn aan de omval in Alkmaar Grootse Kaasstadshow Aves bij Tuin Dier in Alkmaar Vlotte voorstelling Falkland Toneel met 'Liefde half om half' ^asstaA'^ Dit is eerf advertentie voor kinderen....en hun ouders AVES KAASSTADSHOW AVES is een kleindierensportvereniging die al 90 jaar bestaat. De sport is om de fraaiste dieren te fokken. Ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan organiseert AVES komend weekend een jubileumtentoonstelling met ruim 1500 dieren bij Ranzijn Tuin Dier in Alkmaar. De keurmeesters zullen alle dieren keuren en prijzen uitreiken voor de mooiste dwerghoen, voor de fraaiste Bahama Pijlstaart (een wilde watervogel) en allerlei andere dieren die je maar zelden te zien krijgt. De tentoonstelling (de Kaasstadshöw) is voor iedereen te bezichtigen. Bovendien is er een dierenknuffelhoek, een eierschilderwedstrijd, een fantastische vijver met watervogels, een tombola en er zijn veel informatiestands van onder andere de Dierenbe scherming en de kinderboerderij. Het is dus echt leuk en de toegang is vrij! KIND DIER OP ZATERDAGAVOND 13 NOVEMBER! Zaterdagavond 13 november is speciaal voor de kinderen. Van 17.00 uur tot 20.00 uur is er KIND DIER tijdens de KaasstadshowJe mag dan je lievelingsdier meenemen. De keurmees ters van AVES beoordelen je dier en geven tips voor de verzorging. Misschien knippen ze ook wel de nagels. Laat zien hoe goed jij je 'vriendje' verzorgt. De keurmeesters hebben voor de best verzorgde huisdieren een mooie prijs beschikbaar. KLEINDIERENTEELT De naam Kleindierenteelt staat voor het houden van kleine huisdieren als bijvoorbeeld konij nen, cavia's, hamsters, muizen, hoenders, fazanten, pauwen, kippen en sierduiven. Je kunt veel plezier beleven aan het verzorgen van deze 'vriendjes'. Je kunt naar ze kijken maar ze zijn ook te aaien en te knuffelen. NIET VOOR DE POES Helaas vallen honden en katten niet onder de kleindierteelt! Die mag je dus niet meenemen. Voor iedereen die KIND DIER bezoekt is er gratis koffie en limonade. Neem gerust je ouders mee. Ze mogen best een keertje wat langer opblijven. Handig als je met de auto wilt komen Er is parkeerruimte. Vriendjes en vriendinnetjes zijn uiteraard ook van harte welkom. GRATIS HAMBURGER BIJ McDONALD'S De tekening die hiernaast staat is voor de kleurwedstrijd. Als je dQskleurplaat inlevert tijdens KIND DIER op zaterdagavond krijg je een hamburger van McDonald's. Gratis. Dat wordt een leuk avondje. Doe maar je best met kleuren want misschien win je ook nog wel een prijs! WIN EEN SONY WALKMAN NAAM: De mooiste kleurplaat wordt beloond mét een SONY WALKMAN. Voor de bijna- kampioen ligt er een waardebon van fl. 50,- voor een bioscoopbezoek. De bijna- bijna kampioen krijgt een boekenbon van fl. 25,-. Via de Uitkijkpost van 17 november worden de winnaars bekend gemaakt. Alle kinderen mogen meedoen. Deze kleurwedstrijd staat alleen in de Uitkijkpost. I GEBOORTEDATUM: Alkmaar Ranzijn Ei Heiloo rotonde Hoorn Mac Donalds A9 ^sstaA'^ I ADRES: I I TELEFOONNUMMER: I I JONGEN/MEISJE: Ranzijn Tuin Dier Alkmaar: dichtbij en veel parkeerruimte tuin dier De Omval 55 Alkmaar telefoon 072-402176 donderdag koopavond HEILOO/ALKMAAR - Negentig jaar bestaat de kleindiersportvereniging Aves, een Alkmaarse vereniging met ve le leden in de omliggende gemeenten, dus ook Heiloo. Onder hen Frits Calf, alweer twintig jaar bestuurslid, waarvan de afgelopen dertien jaar als voorzitter. Zijn persoonlijk jubileum bij de vereni ging weegt vanzelf niet op tegen de ne gen decennia, waarin Aves kleindier- sporters bundelde. Op dit moment zijn er 150 actieve leden, die tal van dier soorten houden en telen, zoals konij nen, hoenders en sierduiven. Het komend weekend zijn meer dan 1600 van deze dieren te zien tijdens de jubi leumeditie van de jaarlijkse Kaasstads how, die gehouden wordt in de accommodatie Tuin Dier van de Hei- looër firma Ranzijn aan de Omval te Alkmaar. Liefhebbers van de zogenoemde 'klein- dieren' houden deze dieren louter voor hun plezier. De verzorging van de die ren is daarbij een van de meest wezenlij ke onderdelen. Elke dag aandacht voor de bewoners van de hokken in de ach tertuin. Ze kennen hun bijna- huisgenoten op hun duimpje en doen er alles aan om zo goed mogelijk voor de dag te komen tijdens tentoonstellingen. Daar worden de dieren gekeurd, waar bij vorm, kleur, structuur, grootte en glans worden beoordeeld. Kennis van de dieren is derhalve een must en klein dierensportvereniging Aves heeft daarin een belangrijke functie. Over de historie van Aves is veel be kend, tenminste vanaf ongeveer 1940. Het boek met de bestuursnotulen en dus met het wel en wee van de vereniging in de periode tussen het oprichtingsjaar 1903 en 1940 ging toen namelijk verlo ren nadat de toenmalige secretaris in een duistere nacht in het water beland de. Hij werd op het droge geholpen, maar het handgeschreven boek bleef op de bodem van Luttik Oudorp. De jaarlijkse expositie van het pluimvee en de pelsdieren van de Aves-leden is al lang geen plaatselijke aangelegenheid meer. Sinds de introductie van de naam Kaasstadshow - 'De show waar kaas in zit' - is de Aves-tentoonstelling in de ge hele provincie en daarbuiten een begrip geworden. Tot een aantal jaren terug werd de show gehouden in de Alkmaar- se veilinghallen. Vanaf 1990 biedt de firma Ranzijn aan De Omval te Alk maar (Tuin Dier) een aantal dagen per jaar onderdak aan de vele honder den dieren. Dit jaar is dat op vrijdag 12, zaterdag 13 en zondag 14 november. Vrijdagavond opent burgemeester Pop van Alkmaar om 19.30 uur de Kaasstadshow. Vanaf 19.00 tot 22.00 uur zijn belangstellen den welkom. Op zaterdag 13 november is de show van 's ochtends tien tot 's avonds tien uur geopend. De ervaring uit de afgelopen jaren heeft geleerd dat de laatste dag (zondag) de Kaasstads how zeer druk bezocht wordt. Wie op z'n gemak alle dieren wil bekijken, kan daarom beter kiezen voor de zaterdag, met name tijdens de avondopening. Met kinderen kan men ook uitstekend zater dagochtend terecht, wanneer Ranzijn's Tuin Dier speciale aandacht schenkt aan 'Kind en Dier'. Op zondag 14 no vember is de Kaasstadshow geopend tussen 10.00 en 17.00 uur. De toegang is alle drie de dagen gratis. Behalve de meer dan 1600 dieren van de Aves-leden kan men ook diverse geiten en pony's aantreffen. Bovendien is er een knuffelhoek en is er een schitteren de vijverpartij met heel fraaie bloem- sierkunst. Tenslotte, en dat is voor het eerst, wordt er zowel op zaterdag als zondag een eierenkeuring gehouden. Het is eigenlijk te veel om op te noe men: de Kaasstadshow is een happening van formaat, waar de jubilerende vere niging Aves de nodige eer mee zal beha len. Bij de bejaarde leeftijd hoort in dit verband dan ook de karakterschets 'jong en vitaal' of om met voorzitter Frits Calf te spreken: 'Aves heeft een mooie weg voor zich naar het 100-jarig bestaan'. Uitbreiding praktijk voor natuurgeneeswijzen HEILOO - Onlangs is de praktijk van J.A. Meijer (natuurgeneeskundige, klassiek homeopaat en iriscopist) aan de Kennemerstraatweg 298a te Heiloo (tel. 335488) uitgebreid met een aantal nieu we behandelingsmethoden. Mevrouw C.M. Boeree verzorgt ademhalings- en ontspanningstherapie met 'lichtthera pie' bij psychische klachten, zoals fo bieën, angsten, hyperventilatie, psychische spanningen en stress. Ook worden lichamelijke klachten die daar mee samengaan op een natuurlijke wij ze behandeld. Veilig bruin worden is mogelijk met een nieuwe medische, uit Duitsland af komstige zonnetherapie. Met dit appa raat kan via een kuur van twaalf behandelingen het bruinen worden te ruggebracht tot enkele minuten per keer. Deze behandeling is ook zëer ge schikt voor mensen met een gevoelige huid, acné, eczeem en psoriasis. Een nieuwe natuurlijke behandeling voor de verlaging van het cholesterolge halte met kruiden en vitaminen, die goe de resultaten geeft en tevens hart en bloedvaten beschermt. Tenslotte een al ternatieve behandeling om verantwoord af te vallen en slank te blijven. Studiedag UVV- vrijwilligers HEILOO - Ook vrijwilligers behoeven ondersteuning in hun werk. Het bestuur van de Unie Van Vrijwilligers (UW) in Heiloo geeft haar medewerkers die on dersteuning o.m. in de vorm van een studiedag. Dit keer werd deze dag ge houden op 26 oktober in het restaurant van camping Klein Varnebroek. 's Morgens werd een uiteenzetting gege ven door mevr. I. Roseboom over het onderwerp "communicatie". Mevr. Roseboom, die ortho-pedagogiek heeft gestudeerd, geeft sociale vaardig heidstrainingen. Sinds kort is zij in dienst bij het Ned. Rode Kruis in Noord-Holland voor het geven van cur sussen. Zij liet zien wat er precies ge beurt, als men met elkaar communiceert en welke invloeden daarbij een rol spe len. Op een doeltreffende wijze toonde zij aan hoe slechte communicatie ver loopt o.a. door het ontbreken van twee richtingsverkeer. Het luisteren, dat een groot aandeel heeft in de communicatie, vormt de basis voor alle hulpverlening. Daar UVV-vrijwilligers hulp verlenen is goed luisteren dus van groot belang. Daarom vertelde mevr. Roseboom uit gebreid over wat goed luisteren in houdt. Het was een leerzame ochtend. Geanimeerd begin van Senioren Wandelclub HEILOO - Donderdag 4 november wandelden twintig enthousiaste mensen voor het eerst met elkaar in de omgeving van heiloo. Deze eerste keer onder aanvoering van de we thouder van sportzaken en recreatie mevr. Wuijster-Schuddeboom, die het gezelschap richting recreatiege bied Noorderneg leidde. Tijdens een korte bijeenkomst na afloop van de wandeling werden dhr. P. Duynmayer (tel. 331631) en mevr. J. Kloet (tel. 331137) verzocht een wandelcommissie te vormen die in het vervolg onder andere zal gaan fungeren als contactadres en route- uitzetters. Afgesproken is, om in het vervolg wekelijks iedere donderdag vanaf 13.30 uur te wandelen. Donderdag 11 november vertrek vanaf het Trefpunt naar de Uilenkolonie in het Heilooër bos.) Niet alleen in en rond Heiloo, maar ook (eerst geza menlijk met fiets of auto ernaar toe) vanuit andere plaatsen (zoals strand, duinen, bossen, dorpjes, enz.) Voor diegenen die liever in het weekend wandelen: de eerste wan deling (ook vanaf het Trefpunt, Westerweg 294 te Heiloo) vindt plaats op zaterdag 13 november om 11.00 uur. De Senioren Wandelclub is een initiatief van de Stichting Ou derenwerk Heiloo. Na de pauze kreeg mevr. J. Rietveld het woord. Haar onderwerp was "omgaan met ouderen". Mevr. Rietveld is o.a. direktrice geweest van een verpleeghuis in Etten-Leur en een verzorgingshuis in Bilthoven. Vanuit haar praktijkervaring gaf zij het volgende advies: bedenk al tijd dat ieder mens zijn eigen geschiede nis heeft en dat ouderen ,het recht hebben hun eigen keuzes te maken. Daarbij illustreerde zij haar verhaal met allerlei voorbeelden uit de praktijk. Al met al een fijne middag, waarop de aan wezigen ook duidelijk gemaakt werd, dat zij als "bejaarden van de toekomst" nu al aan hun keuzes moeten denken en zich vooral assertief moeten opstellen. Na afloop van hun bijdragen ontvingen beide spreeksters als blijk van dank een mooi boeket bloemen. Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zul len wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnemen. Deurkrans en kerststuk maken HEILOO - De Stichting Ouderen werk Heiloo organiseert woensdag 8 december van 14.00-16.00 uur een les deurkrans maken en op woens dag 15 december van 15.00-16.00 uur een les kerststuk maken. De les sen zijn bestemd voor 55 plussers die het leuk vinden om voor de kerst een eigengemaakte deurkrans of kerststuk te maken die getuigen van originaliteit en creativiteit. Docente is mevr. Astrid Wesselius. Plaats: Het Open Huis. Kosten deurkrans: 10,00 exclusief mate riaal. Kosten kerststuk: 7,00 ex clusief materiaal. Voor opgave of nadere inlichtingen: mevr. Ans v.d. Zee of mevr. Fokje Huizenga, Stichting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, tel. 331297. Afronding project alcoholmatiging HEILOO - Ter afronding van het pro ject alcoholmatigingsbeleid en sport in Heiloo heeft mevrouw A.M. Worm-de Moei, wethouder welzijn, afgelopen za terdag aan het bestuur van atletiekvere niging Trias de poster 'Een gele of een rode kaart is het beslist niet waard' overhandigd. De bedoeling van deze poster is om aandacht te vragen voor een matiging van het alcoholgebruik in sportkantines, met speciale aandacht voor de jeugd. De poster is tot stand gekomen na een aantal overlegrondes met sportvereni gingen in Heiloo in samenwerking met de werkgroep alcoholmatigingsbeleid. In deze werkgroep hadden vertegen woordigers zitting van de rijdkpolitie, Brijder Stichting en de gemeente Hei loo. Nadat in 1991 en 1992 gesprekken plaatsvonden met de sportverenigingen is er een concept-manifest opgesteld. Dit concept is ter afstemming aan de sportverenigingen toegezonden. Na ge legenheid tot reactie is nu het definitieve exemplaar gereed. De sportverenigingen met kantines, die allemaal aan dit project hebben deelge nomen waren voor de overhandiging van het eerste exemplaar van de poster in de Trias-kantine uitgenodigd. Uitein delijk zal de poster in iedere sportkanti ne in Heiloo te vinden zijn. Avond over reïncarnatie HEILOO - Op uitnodiging van de stich ting voor natuurgeneeskunde Atbor Vi- tae verzorgt Peter Maas op maandag 15 november in de gereformeerde kerk aan de Noordergeeststraat te Heiloo een avond over reïncarnatie. De avond be gint om 20.00 uur en de entree bedraagt f 10,00 per persoon. Peter Maas is hypnotherapeut en als do cent was hij jaren verbonden aan de Veth in Utrecht met als specialisatie reïncarnatie-technieken. Reïncarnatie is het telkens weer geboren worden, maar dan niet zomaar, want reïncarnatie heeft een doel. Het doel is dat de mens weer bewust op aarde geboren wordt met een taak: weer door te gaan met groeiprocessen, daar waar men geble ven was aan het einde van het voorgaan de leven. De mens groeit door zijn vele levens heen naar een steeds ruimer wordend bewustzijn wat betreft liefde en positivi- teit. De reïncarnatieleer wordt gezien als menswetenschap in wording, die psy chologie en para-psychologie in de toe komst op een holistische wijze zal gaan verbinden. Damclub Heiloo HEILOO - Uitslagen onderlinge compe titie: M. Houtenbos-A. Valkering 2-0, R. Koch-G. Hollewand 2-0, C. Bij waard-C. van Lieshout 0-2, P. Heijne- R. de Boer 0-2, N. Ligthart-N. Ursem 2-0, M. Out-F. Schouten 1-1. De wedstrijd: Damclub Heiloo-D.O.S. is één week uitgesteld en zal derhalve worden gespeeld op 18 november a.s. Falkland bracht 'Liefde half om half' in De Beun. HEILOO - Voor tweemaal een volle zaal speelde Falkland afgelopen vrijdag en zaterdag in theater De Beun het stuk van Alan Ayckbourn "Liefe half om half". Een blijspel vol verwarringen, twee huiskamers van twee echtparen te gelijkertijd, in dezelfde ruimte op het toneel, zonder elkaar op te merken. La ter speelt daar een derde echtpaar tus sendoor. Een echtpaar van "gegoede huize" gespeeld door Jaap Schuuring en Kelly de Boer en aan de andere kant het al door ruziemakende echtpaar met Wob- ke de Vries en Mike Kuyt. Het echtpaar dat bij beiden op bezoek komt kreeg grappige wijze gestalte door Pim Sma len en Els Koevoets. De regie was in handen van Leo van Herk en Jan Hoedjes. Geen eenvoudig stuk, het vereiste een strakke timing omdat het derde echt paar bij beide families op bezoek komt. Men had twee tafels, haaks op elkaar gezet, met in de hoeken draaistoelen, zodat de ene keer het bezoek aan de ene tafel zat en de andere keer aan de ande re tafel. Jaap Schuuring (Frank) en Fiona (Kelly de Boer) speelden het "deftige" echt paar, nooit ruzie maar volkomen langs elkaar heen levend. Jaap Schuring heel rustig maar toch aktief gaf hij Frank gestalte. Zijn vrouw Fiona, babbelt maar door op een iets te overdreven geaffecteerde manier, maar vlot gespeeld en goed in het pak. Mike Kuyt en Wobke de Vries zorgden voor het no dige vuurwerk. William, Pim Smalen, en Mary, Els Koevoets, waren de komische noot in het geheel. Een goede voorstelling van Falkland, waar duidelijk met veel ple zier aan gewerkt was. Muziekspektakel voor familiehuis ALKMAAR - Zaterdag 27 november vindt in Alkmaar de opvoering plaats van het mega muziek- en theaterspekta kel 'Penny Lane'. De lokatie van het evenement is in de tot een feestelijk theater omgevormde showroom van Renault-Stokman, Wolvenkoog 4 te Alkmaar. Deze unieke theatershow is een initiatief van de Lionsclub Heiloo en de Noordhollandse popgroep The Sting. De opbrengst van deze avond komt ten goede aan het Familiehuis van het MCA. Het Familiehuis biedt familieleden dag en nacht de mogelijkheid om dichtbij het ziekenhuis, maar toch net buiten de ziekenhuissfeer bij elkaar te komen. In voorkomende gevallen kan er worden overnacht. Een familie- of blijfhuis is in de medische wereld een ingeburgerd be grip. De toegevoegde waarde is bewezen. Aan deze gigantische happening doen honderd artiesten mee, waaronder The Sting, Marco Borsato, the Caribian Showband, the Mario Singers, showbal let Karin Heesbeen en jazzballet Mo ving Life alsmede het MCA-cabaret. Na afloop van het kleurige theaterspektakel kan tot diep in de nacht gedanst worden op de vrolijke noten van The Sting. De kaarten voor dit evenement kosten dertig gulden per stuk. Zij zijn verkrijg baar bij de Informatiestand van het Me disch Centrum Alkmaar. Telefonisch reserveren is mogelijk: telefoon 072-483501. Verder bij Hanraads Schoenen en Silhouet te Heiloo, Firma Konijn te Egmond, alsmede de kanto ren van de ING Bank in Egmond en Heiloo. PAGINA 6 UITKIJKPOST 10 NOVEMBER 1993 VES AUCMMR OjDO a>e Co3 c« Ook voor UW advertenties

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 10