AM :il Verkoop kinderpostzegels in Heiloo start volgende week C. HACHMANG DAKDEKKER - LOODGIETER Noordhollands Landschap-kalender ftuou Het verhaal van hel jaar. ÉUPniA Ipa*!0? I Milieu UW HUIS VERKOPEN? NVM Amels v.d. Ridder Makelaardij o.g. Kennemerstraatweg 129 1851 BC Heiloo Tel. 072-330332 58e JAARGANG NO. 45 10 NOVEMBER 1993 Worst van slagerij Kramer bekroond Themaweek De Duif Tienerdisco in Tendenz Ook per FAX bereikbaar: 335644 Jeugdwedstrijden Dojo 't Loo NCVB Heiloo Koffieconcert door Regina Albrink in theater De Beun Vogelexpositie in 't Stationscentrum Landenavond Nivon Jeugdige winnaars bij Zonneveld Optiek Hulptransporten naar Roemenië Welfare verkoop in.'t Loo Liselore Gerritsen in Literair Jazz-café November muziekmaand in café De Oud Inn Geslaagd Coopertest Hulpmiddel bij boodschappen doen Driebandenwedstrijd in biljartcentrum H.R. CV-KETELS MET SUBSIDIE Holleweg 19 072-335085 nabij Winkelhof 't Loo. Heiloo. tel. 072-333156 VERKOOPADRESSEN: In Heiloo: Boekhandel Avis. Stationsplein Postagentschap Rook shop Jan-Tine Braam, 't Loo Reisburo Holland Interna tional. Raadhuisweg - Sandy's Bloemidee. Grosmarkt Ypestein In Alkmaar: VVV. Waagplem Makelaars Taxateurs o.q. ^ÓthS'00^ Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN -8 Kantoor Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES KENNEMERSTRAATWEG 63, HEILOO TELEFOON: 072 - 330550 KANTOORHOUDEND: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263, 1 8OO AG ALKMAAR De toenadering tussen Paiestijnen en Israëli's... De vakantie naar de Himalaya... Het probleem van de asielzoekers... Of: Het nieuwe huis in Ypestein... De start van het tienerwerk... De leukste kermis van je leven... Of: De verkaap van Vredeburg... De groeiende afvalberg... De hondenbelasting... Enzovoort... Wat heeft in 1993 een bijzondere in druk op u gemaakt, zodat u het niet snel zult vergeten? Schrijf dit op als verhaal of als gedicht en stuur dit naar de redactie van: de Uitkijkpost Rechte Hondsbosschefaan 22. Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Alle inzendingen zullen beoordeeld worden door een jury, bestaande uit: Carla van de Bibliotheek - mw. T. Deutekom - mw. G. Bos-Fiolet dhr. d.A. Pannekeet - dhr. J.W. van der Horst De 10 best beoordeelde verhalen zullen gepubliceerd worden in de Kerst-bijlage van de Uitkijkpost, die op woensdag 22 december 1993 verschijnt. Bovendien ontvangen de schrijvers en/of schrijfsters een prijs in boekvorm, met de 3-delfge Dikke Vandale als hoofdprijs. Uw inzending dient -bij voorkeur getypt- uiterlijk woensdag 8 de cember a.s. bij de redactie van de Uitkijkpost ingeleverd te worden. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1. 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. U Vraag offerte! HEILOO - 'Worst maken is ons vak', zo luidt het credo van Slagerij Kramer aan de Westerweg 160 te Heiloo. Dat dit geen loze kreet is, bleek maar weer tij dens de onlangs gehouden slagersvak beurs in Amsterdam. Daar werd Kramers leverworst met een eerste prijs beloond, evenals de achterham. Voorts waren er prijzen voor de runderroo kworst, de gekookte worst en de rauwe ham. De moeite van het proeven dus meer dan waard. HEILOO - Onder de titel 'Hoe het is, hoe het was' houdt C.B.S. De Duif deze week een thema-week over vroeger en nu. Aan de kinderen is gevraagd om thuis voorwerpen van vroeger te vragen, die kunnen dienen als illustratie materiaal. Bepaalde groepen belichten aan de hand van dat materiaal een aspect van het thema. Zo staan bij de oudste groepen de tradities centraal en hebben de jongste groepen het over ba by's van vroeger en nu (van alle kinde ren hangt een foto als baby), terwijl groep 3 en 4 de stamboom aan een na der onderzoek onderwerpen. Vandaag wordt al het verzamelde mate riaal in de aula van De Duif uitgestald, waarna de groepen op de donderdag en vrijdag daarna een rondleiding zullen krijgen. Onder het door de kinderen meegebrachte materiaal bevinden zich kolenkitten, Dinky toys, een onderwijs- boek uit 1918 en zelfs een dorsvlegel en een zeis. HEILOO - Vrijdag 12 november is het zover! Dan gaat de tienerdisco van Ten denz van start. Na een week hard zwoe gen op school, wil je op vrijdagavond wel uit je dak gaan. Waar kun je dat be ter doen dan in de disco van Tendenz. Vanaf 19.30 uur kun je daar terecht om de week swingend af te sluiten en het weekend in te luiden. Je kunt je favoriete popsong aanvragen; aan de nieuwe bar een frisdrankje drin ken en gezellig dansen met je vrienden en vriendinnen op de dansvloer, Ten denz heeft een flitsende lichtshow en een prima discoinstallatie. Dus tot 22.30 uur ben je verzekerd van een denderen de discoavond! De entree bedraagt 3,00. Het adres is Pastoor van Muijenweg 12. Iedereen van 12 tot en met 16 jaar is welkom. Tienerinloop Na een grandioze feestweek beginnen in Tendenz een aantal wekelijkse aktivitei- ten. Vanaf woensdag 10 november kun je van 15.30 uurtot 17.30 uur terecht in de tienecinloop voor het maken van een praatje of een biljartje leggen. Er liggen weekbladen klaar om gelezen te wor den. Er is gelegenheid om spelletjes te spelen als Greenworld en Quiz't. Als je op woensdagmiddag eens wat anders wilt doen en je bent 12 jaar en maximaal 16 jaar oud, ben je van harte welkom in de tienerinloop van Tendenz! De entree is gratis. Adres: Pastoor van Muijenweg 12. HEILOO - Afgelopen vrijdag vonden de maandelijkse onderlinge punten- wedstrijden plaats voor de jeugd van Dojo 't Loo. Bij deze wedstrijden win nen de judoka's voor iedere honderd ju- dopunten een tegeltje in de opvolgende kleuren van de banden. Veertig judoka's streden in acht poules om de punten. Spannende wedstrijden waren het gevolg, waarbij voor ieder punt werd geknokt. De volgende judo ka's behaalden een tegel: Maaikel Hoorn en Jago van Doom (wit), Wou ter Schreurs (geel), Hugo van Steeg (oranje), Pieter Glas (groen), Rick Mo lenaar en Tim Zonnenveld (blauw) en Frank Snel (bruin). HEILOO - Donderdag 21 oktober, in stromende regen gingen we met velen richting Limmen. Reisdoel: Jacob Hooy, -groothandel in kruiden en spe cerijen. De gezellige ontvangst en de kruidenthee deden ons gauw alle nattig heid vergeten. De interessante rondlei ding gaf ons een goed inzicht was je met al die kruiden kunt doen (zowel op me disch als cosmetisch gebied). Dinsdag 26 oktober kwam mw. Beets uit Amsterdam ons op zeer humoristi sche en sprankelende wijze vertellen over haar werk: "achter de coulissen van de stadsschouwburg". Een onver getelijke avond. Dinsdag 23 november verzorgt zij ook de rondleiding in het Toneelmuseum om 14.30 uur, Herengracht 168 in Am sterdam. Vertrek uit Heiloo NS 13.43 uur (intercity). U kunt zich nog opgeven bij Toos Langeveld (tel. 330243) of An neke Stenneberg (tel. 339029). Regina Albrink. HEILOO - Op zondag 14 november verzorgt de in deze regio bekende pia niste Regina Albrink een koffieconcert in tneater De Beun. Vanaf 11.30 uur klinken de tonen tijdens dit gevarieerde concert. Kaarten voor dit optreden zijn verkrijgbaar bij de vaste voorverkoopa dressen van De Beun en kosten f 17,50 per stuk (cjp/65 f 15,00). Regina Albrink is als pianiste van ge mengd Frans-Hongaarse afkomst: zij begon haar studie bij Danièle Dechenne in Amsterdam en zette deze voort aan de Franz Liszt Academie in Budapest bij Pal Kadosa en Ferenc Rados. Zij heeft inmiddels vele concerten gegeven, zowel in ons land als daarbuiten. Zo speelde zij het eerste pianoconcert van HEILOO - Vogelvereniging Kleuren pracht organiseert het laatste weekend van november weer de jaarlijkse onder linge tentoonstelling. Ditmaal wordt de ze gehouden in de winkel van Jan Ranzijn, Tuin Dier, gelegen in het Stationscentrum van Heiloo. De heer Ranzijn zal de expositie op donderdag 25 november officieel openen. De dagen daarna is de tentoonstelling voor het publiek geopend en wel op vrijdag 26 november van 10.00-22.00 uur, zater dag 27 november van 10.00-22.00 uur en op zondag 28 november van 10.00-16.00 uur. De toegang voor deze tentoonstelling is gratis. HEILOO - Op zaterdagavond 20 no vember verzorgt het NIVON-Heiloo weer een landenavond. Deze zal ditmaal in het teken staan van Noord-Afrika. Van een reis door Tunesie, Algerije en Marokko hebben fotograaf Ruud Co- nen's en archeologe Annet van Wiechen een dia-presentatie samengesteld die een boeiend beeld biedt van de bewogen ge schiedenis en de verschillende culturen en bewoners in dit gebied. Zoals gebruikelijk zal de Openbare Bi bliotheek weer zorgen voor een kleine expositie van boeken e.d. Plaats: Open Huis, zaal 1. Aanvang 20.00 uur. En tree: Nivon-leden 3,50; anderen 6,50; jeugd 2,50 p.p. Kaarten voor deze avond kunnen worden gereser veerd bij de fam. Mulder, Het Veld 12, Heiloo, tel. 072-333127. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. HEILOO - Vorige week werden de vier prijzen uitgedeeld van een wedstrijd, die Zonneveld Optiek aan de Heeren weg te Heiloo voor de jeugd organiseerde. Op de fot links de heer Zonneveld en verder de win naars: El ine Melisse (Ie prijs: walk man), Jimi Duinmeijer (2e prijs: strips). Mathilde Franse (3e prijs: stripboek) en Sannie de Haas (4e prijs: stripboek). De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mnvprijzen. Hennie Huisman neemt de eerste Landschap-kalender in ontvangst. Zondag 14 november REGINA ALBRINK Koffieconcert, aanvang 11.30 uur Entree 17.50/15.00 (cjp/65 HEILOO - Evenals in 1992 wordt ook dit najaar weer een grootse rommel markt gehouden op zaterdag 20 novem ber in de gereformeerde kerk aan de Noordergeeststraat te Heiloo van 9.30 tot 14.00 uur. Allerhande koopjes, hap jes en vermaak op deze unieke jaar markt maken van uw zaterdag een ge zellig dagje uit. Uit de opbrengst wor den hulptransporten naar Roemenië ge financierd. Kinderen, bejaarden en zieken kunnen nog niet buiten deze hulp. Voor inlichtingen: mevrouw Hen driks, tel. 02518-55519. Chopin in de 'Alter Oper' in Frankfurt en in het Amsterdamse Concertgebouw, en is zij een regelmatige gast in de 'Hu- ber'-concerten in de Portugese Algarve. Veel lof kreeg zij voor haar optredens in 1990 in Jakarta. In 1991 maakte Regina Albrink een succesvol debuut in het Helsingor-festival en in 1992 gaf zij aan dit optreden in Denemarken een ver volg. Uit Duitsland kreeg Regina Al brink de uitnodiging het zelden gespeelde eerste pianoevincert van Eu- gen d'Albert te vertolken. In 1991 en 1992 gaf zij onder grote belangstelling een kerstrecital in de Kleine Zaal in Amsterdam. Deze serie wordt dit en volgend jaar voortgezet. Regina Albrink heeft als pianiste ook meegewerkt aan theatervoorstellingen, zoals 'Voorbijgaan', het ballet dat Rudi van Dantzig op vier etudes van Chopin schreef voor Alexandra Radius en Han Ebbelaar. Het Holland Festival ballet 'Live' van Hans van Manen en de af- scheidstoernee van Alexandra Radius. Nu speelt Regina Albrink piano in de theaterproductie 'Chopin, een piano-genie'. Tijdens dit koffieconcert in De Beun zal Regina Albrink voor de pauze werken vertolken van W.A. Mozart, F. Schu bert en Camille Saint-Saëns; na de pau ze volgen vier composities van Chopin. Bij de voorverkoopadressen zijn inmid dels ook kaarten verkrijgbaar voor de cabaret-voorstelling 'Hoeren en heili gen' door Marjolein Touw op zaterdag 20 november, voor de jeugdvoorstelling 'Superknuf' op zondag 21 november en voor de toneelproduktie 'Tommie' van schrijfster Yvonne Keuls met o.a. Paul Röttger en Jules Hamel op woensdag 24 november. De voorstelling van De Ge broeders Flint ('Music-Hall'), aange kondigd voor vrijdag 12 november gaat wegens gebrek aan belangstelling niet door. CASTR1CUM - Op maandag 8 novem- koop van de kalenders bestemd is voor ber werd aan Hennie Huisman het het werk van de stichting: het aankopen eerste exemplaar overhandigd van de en beheren van natuurgebieden in nieuwe Noordhollands Landschap- Noord-Holland. Afgelopen jaar is door kalender 1994. Deze kalender geeft Het Noordhollands Landschap op tal schitterende beelden van wat wel de van manieren gezocht naar extra in- mooiste provincie van Nederland wordt komsten. Vooral het benaderen van be- genoemd. De kalender is om meerdere drijven is succesvol gebleken, redenen uniek: de kalender nodigt uit De kalender kan besteld worden door natuurwaarnemingen te noteren en de 21,95 of 16,95 (leden) plus 5,50 kalender is als boekje te bewaren, verzendkosten over te maken op girore- Nieuw is ook de combinatie van fot en kening 299215 van Het Noordhollands aquarellen op één kalenderblad. Dui- Landschap te Castricum, onder vermel- zenden leden van de Stichting Het ding van 'kalender NHL'. De kalender Noordhollands Landschap hebben de is slechts in enkele winkels te koop: de kalender inmiddels besteld. Winkel van het Landschap, Dorpsstraat De kalender is door Het Noordhollands 65 te Castricum en verder boekhandel Landschap ontwikkeld met Noordhol- Deutekom te Heiloo. landse natuurfotografen, met een na- tuurjournaliste en illustratrice en Mercurius van Keulen. De kalender |gg| maakt, opgehangen in de huiskamer, IIS een jaar lang reclame voor natuur en landschap in Noord-Holland. Belang rijk is ook dat de opbrengst van de ver- HEILOO - Op donderdag 11 november van 9.00 tot 18.30 uur en vrijdag 12 no vember van 9.00 tot 21.00 uur is er in 't Loo een verkoop van artikelen vervaar digd bij de Welfare van het Rode Kruis, afdeling Heiloo. Wilt U een leuke kin dertrui, een speelgoedbeest, een fraai geborduurd tafelkleed, iets voor de Kerst, er is voor ieder wel iets bij. De opbrengst van deze verkoop komt geheel ten goede aan de deelneemsters van de Welfare in Heiloo, door hiervan nieuw materiaal te kopen. Deze deel neemsters beleven iedere week fijne uurtjes op deze handwerkmiddagen. Nieuwe deelneemsters en vrijwilligsters zijn van harte welkom. Inlichtingen bij Liselore Gerritsen, (foto Kareth weaver) de verkoop in 't Loo of 072-334467. HEILOO - Vanaf heden is het mogelijk om kaarten te kopen voor de eerste edi tie van het Literair Jazz-café in het sei zoen 1993-1994. De eerste ochtend, die zoals gebruikelijk wordt gehouden in de foyer van het Open Huis boven winkel hof 't Loo, vindt plaats op zondag 21 november. De zaal is open vanaf 10.30 uur. Een half uurtje daarna zal de gaste van deze ochtend, de getalenteerde schrijfster Liselore Gerritsen, vertellen over en voorlezen uit eigen werk. Haar teksten stralen een zo duidelijke per soonlijkheid uit dat ze nauwelijks enige toelichting nodig hebben: heel direct en goed te begrijpen. De voordracht door Liselore Gerritsen wordt omgeven met de herkenbare, prettig in het gehoor lig gende en sfeervolle jazz-klanken van het Trio Moustache. Kaarten voor deze vast en zeker aange name, literaire en jazzy zondagmorgen zijn verkrijgbaar bij Bruna-boekhandel Avis op het Stationsplein en in de foyer van het Open Huis tijdens de opening suren (ook 's avohds). De entreeprijs is, inclusief een kopje koffie, f 7,50 per persoon. HEILOO - Een beetje leven in de brou werij, daar is men bij café De Oui Inn aan de Heerenweg in Heiloo altijd wel voor te vinden. Was het vorig jaar nog de groots opgezette karaoke-competitie op de zondagavond, voor dit jaar is de maand november uitgeroep tot mu- ziekmaand. Op de zondagen 14, 21 en 28 november is er telkens vanaf een uur of acht 's avonds een professionele live-act te be luisteren in de sfeervolle bar. Gelouter- van de Stichting Kinderpostzegels Ne derland met de verkoop van deze zegels en wenskaarten in het postkantoor aan de Matthijs Zonderhuisweg. De ver koop duurt tot eind december. De op brengst is bestemd voor kinderen in Nederland, Oost-Europa en ontwikke lingslanden. Wethouder A.M. Worm- de Moei zal op 17 november als eerste in Heiloo de nieuwe kinderzegels kopen. Het plaatselijke comité verkoopt overi gens niet alleen het velletje kinderpost zegels, maar ook de serie, de eerste-dag-envelop en het speciale PTT- mapje. De waarden van de drie kinder postzegels zijn 70 35) cent (twee ver schillende zegels) en 80 40) cent. De ontwerper Ootje Oxenaar heeft zich ge baseerd op het thema van dit jaar: 'kind en media'. De nieuwe kaartencollectie van de Stichting Kinderpostzegels Nederland bestaat dit jaar uit 36 ontwerpen. De. prijzen variëren van 60 60 voor een an sichtkaart tot f 2,50 voor een luxe dub bele kaart. Bekende ontwerpersdie dit jaar met een exclusief ontwerp aan de collectie hebben bijgedragen zijn o.a. Janneke Brinkman, Marjolein Bastin en Jaap ter Haar. Met de opbrengst van de kinderpostze gelactie kan er jaarlijks een bedrag van rond de veertien miljoen gulden worden verdeeld over projecten in binnen- en buitenland. De Stichting Kinderpostze gels Nederland beoogt met haar steun aan ruim 1400 projecten per jaar het welzijn van kinderen te verbetern. Daarbij gaat de aandacht uit naar hulp aan gehandicapte kinderen, straatkin deren, werkende kinderen, maar ook naar preventieve activiteiten en projec ten gericht op de integratie van gehandi capte en allochtone kinderen. Veertig procent van de beschikbare fondsen wordt besteed aan buitenlandse projec ten, zestig procent is bestemd voor pro jecten in Nederland. ii.uz,xKanien, die bekend en minder bekend repertoire laten horen aan de bezoekers, die als vanouds gratis toe gang hebben. Aanstaande zondag is het als eerste de beurt aan de formatie Me mory, een week later gevolgd door de Telstars. De serie van drie wordt beslo ten met een optreden door de groep Atlanta. Natuurlijk blijven veel zaken het zelfde in De Oud Inn. Volgende week woens dag, wanneer Nederland de belangrijke voetbalwedstrijd in en tegen Polen speelt, tracteert De Oud Inn de aanwezi ge gasten op het vertrouwde 'gratis biertje' bij elk Nederlands doelpunt. Reden genoeg om de komende weken eens een (extra) bezoekje te brengen aan De Oud Inn. HEILOO - Op woensdag 17 november, de dag van uitgifte van de nieuwste kin derpostzegels, start het Heilooër comité HEILOO - Bij de Stichting Vakoplei ding Uitvaartverzorging is onze plaats- genote Henny van der Veer-Stoop geslaagd voor het examen uitvaartver zorger. HEILOO - Atletiekvereniging Trias or ganiseert vrijdag 12 november weer een coopertest. Regelmatig heeft AV Trias coopertesten op haar programma staan voor iedereen die wil weten hoe het met haar of zijn conditie gesteld is. De coo pertest is een loop over 12 minuten. Aan de hand van het aantal afgelegde meters wordt bepaald hoe de conditie er voor staat. De test wordt gehouden op de kunststofatletiekbaan aan het Maalwa ter in Heiloo. De start van de coopertest is om 19.30 uur, inschrijven vanaf een half uur voor de start. Kleed- en douchegelegenheid is aanwezig en het inschrijfgeld bedraagt 2,50. Voor in lichtingen: Nick van Baar, tel. 072- 126254. HEILOO - Op vrijdag 12 november wordt in het biljartcentrum van Kaan dorp aan de Westerweg 316 te Heiloo een driebandenwedstrijd gehouden. De eerste teams van Victory Heiloo en Vol- mac strijden vanaf 19.30 uur tegen el kaar. Het bezoekende team heeft ondermeer de bekende biljarter Jos Bongers in de gelederen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 1