I A. I Informatierubriek van de gemeente Heiloo ertieop HEILOO Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Verkeers- aangelegenheden Feestelijke heropening gymzaal Slimpad Heiloo werkt aan de Regionale aktie weg! tankslag Bericht Stuurgroep Jaar van de Ouderen Commissie Financiën en Personeelszaken Ingediende bouwaanvragen Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen "Prijsvraag" r GEEF ZO UW L. J PAGINA 4 UITKIJKPOST 10 NOVEMBER 1993 Vastgestelde verkeersmaatregel Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij hebben besloten tot het vaststellen van de volgende verkeers maatregel en het plaatsen van het vermelde verkeersteken; door plaatsing van bord E 6 van bijlage I van het RW 1990 de volgende parkeergelegen heid aan te wijzen voor het motor- of invali denvoertuig dat door of t.b.v. het vervoer van invaliden wordt gebruikt, tevens parkeerver bod voor andere voertuigen: - de plaats op de parkeerstrook langs De Stuifbergen voor het gebouw van Het Al ternatief en wel de parkeerplaats naast de reeds aangewezen invalidenparkeerplaats aan de noordzijde naast de ingang van dit gebouw; - de parkeerplaats op het parkeerterrein voor het appartementengebouw Ypehove aan Het Brugstuk naast de reeds aange wezen invalidenparkeerplaats; - de 2 meest zuid-westelijk gelegen par keerplaatsen op het parkeerterrein voor het appartementengebouw aan de Capel- acker bij de oostelijke hoofdingang. Voorts hebben burgemeester en wethouders besloten tot het intrekken van de volgende besluiten en het verwijderen van het vermel de verkeersteken: - hun besluit van 20 juli 1992 onder punt l.c, waarbij de plaats op de parkeerstrook tegenover de woning Droonecampstraat 9 is aangewezen als algemene invalidenpar keerplaats met verwijdering van het ge plaatste bord E 6; - het raadsbesluit van 7 juli 1988, waarbij de plaats op de parkeerstrook voor het perceel Kennemerstraatweg 230 als invali denparkeerplaats is aangewezen met verwijdering van het geplaatste bord E 6 (oud 54b). Tegen dit besluit kan door iedere belangheb bende beroep worden ingesteld op de Kroon binnen een termijn van dertig dagen na de dag waarop het besluit is bekend gemaakt. Het beroep dient aan Hare Majesteit de Ko ningin te worden gericht, maar ingediend bij de heer Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland te Haarlem. Op 20 november a.s. opent de gymzaal aan het Slimpad na een ingrijpende verbouwing van ruim drie maanden weer de deuren. Mevrouw J. Wuijster-Schuddeboom, wethou der van o.a. Onderwijs en Sport zal om 11.00 uur de heropening op een aparte wijze verrichten. Na ongeveer 15 weken verbouwen ligt er een schitterende gymzaal die niet alleen gerenoveerd is maar ook met ongeveer 30m2 is vergroot. De renovatie bestond uit allerlei opknapwerkzaamheden waarvan het nieuwe plafond de belangrijkste vernieuwing is. De akoestiek in de zaal is hierdoor aan zienlijk verbeterd. De Rehoboth-, Radboud- en de Vondel school kunnen nu dan eindelijk weer gebruik maken van hun eigen gymzaal. Ook de clubs en met name de Gymnastiek-en Turnvereni ging Heiloo (GTH) zullen blij zijn dat de ver bouwing achter de rug is. Om deze heropening in stijl te vieren geeft GTH na de officiële opening op 20 november tot 12.15 uur een demonstratie waaraan door verschillende leeftijdsgroepen zal wor den deelgenomen van in totaal 65 a 75 kin deren. Vanaf 12.15 uur is er een "sportinstuif" die tot 14.00 uur duurt en waaraan iedereen die bij Tiet Slimpad langskomt gratis kan mee doen. Vanaf maandag 22 november is de gymzaal weer volledig in gebruik bij de clubs, de ver- pnioinqen en de scholen. 1. Reconstructie Kennemerstraat- weg/Laan van Zeeman Om het verkeersaanbod op de Kennemers traatweg op een veilige manier te verwerken is een reconstructie noodzakelijk van het kruispunt Ken nemerstraatweg/Laan van Zeeman. Als uitgangspunt voor de reconstructie zal het herinrichtingsplan van de Kennemerstraat weg gelden. De reconstructie zal in hoofdzaak bestaan uit het direct aansluiten van de Laan van Zee man op de Kennemerstraatweg, het realise ren van een middengeleider aan de zuidzijde met een oversteekvoorziening voor fietsers en voetgangers en aan de noordzijde van het kruispunt een linksafvak. 2. Reconstructie aansluiting Kennemer- straatweg/Spokenboschlaan De reconstructie houdt in het realiseren van middengeleiders ten behoeve van een betere oversteek voor fietsers en voetgangers. Tevens zal het gedeelte voetpad van de Spokenboschlaan worden omgezet in een fietsverbinding. Door het maken van de mid dengeleiders zullen de beide bushalteplaat sen enkele meters worden verplaatst. Terinzagelegging In de periode van 8 november t/m 21 no vember a.s. worden de tekeningen van beide reconstructies 1. en 2.) ter inzage gelegd op de afdeling Civiel en Reiniging in het gemeentehuis. U kunt vragen naar de heer M.C. Achterberg. Het gemeentehuis is elke werkdag van 8.00 uur tot 12.30 uur ge opend. Als u 's middags langs wilt komen kan dat alleen op afspraak. Na de termijn van terinzagelegging kunnen eventueel gemaakte opmerkingen van bewo ners worden verwerkt in de plannen. Na verwerking hiervan ligt het in de bedoeling om omstreeks begin december te starten met de uitvoering van de werkzaamheden. EUROPEES JAAR VAN DE OUDEREN EN SOLIDARITEIT TUSSEN GENERATIES Start Wandelclub 55+ Heiloo Als een nieuwe aktiviteit in het kader van de Open Sportdagen voor Senioren ging op 4 november jl. om 14.00 uur de wandelclub 55+ van start. Zo'n twintig personen hadden zich hiervoor aangemeld. Geholpen door het mooie weer maakten de deelnemers onder leiding van wethouder mevrouw J. Wuijster-Schudde boom, wethouder van o.a. Sport en Recrea tie een schitterende tocht door de Zuider-en Noorderneg in Heiloo. Na afloop was iedereen erg enthousiast. Trekt dit u wel aan en bent u 55+ dan kunt u zich aanmelden bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294, telefoon 331297. Veel wandelplezier. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Financiën en Personeelszaken vindt plaats op donderdag 11 november om 20.00 uur in de raadzaal van het ge meentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de vol gende punten: 1. Wijziging subsidieverordening stads- en dorpsvernieuwing. 2. Grondtransactie nieuwbouwproject "Overkerck" en besteding dorpsvernieu wingsgelden 1993. Sinds maart van dit jaar zijn eigenaren van niet meer in gebruik zijnde ondergrondse tanks verplicht de aanwezigheid van de on dergrondse tank bij de gemeente te melden en deze onschadelijk te laten maken door een erkend bedrijf. Dit gaat met aanzienlijke kosten gepaard. Binnen het samenwerkingsverband Noord- Kennemerland wordt op dit moment de mo gelijkheid onderzocht tot het houden van een regionale actie tankslag. Waarom een regionale aanpak? Ervaringen elders in het land hebben aange toond dat een collectieve, projectmatige aanpak van het saneren van ondergrondse tanks minder kost, dan wanneer een tankei genaar individueel een tank laat saneren. Wat houdt de regionale aanpak in? Het is de bedoeling, dat alle tanks in de regio, en dat zijn er naar schatting zo'n 2500 stuks, door een of meerdere tanksanerings- bedrijven verwijderd of onschadelijk gemaakt worden. Eigenaren van ondergrondse tanks zullen worden benaderd met de vraag of ze aan de aktie mee willen doen. Wat moet u doen? Het is verstandig dat eigenaren van onder grondse tanks nog even wachten met het laten saneren van de tank. Het kan binnen kort misschien een stuk goedkoper. Zodra er meer bekend is over de mogelijkhe den om een dergelijke aktie in deze regio te houden zal dit worden bekend gemaakt, door middel van persberichten en door het aan schrijven van de eigenaren van tanks. Heeft u zich al aangemeld? De gemeente Heiloo heeft inmiddels 230 aanmeldingen ontvangen. De verwachting is echter, dat nog vele tanks niet zijn aange meld. Het niet aanmelden van een onder grondse tank is strafbaar volgens de Wet bodembescherming. Een boete tot f 10000,- behoort tot de mogelijkheden. Tot 1 december 1993 wordt u de mogelijk heid geboden de ondergrondse tank alsnog aan te melden. Na 1 december 1993 worden niet aangemel de tanks aktief opgespoord. Haal het aanmeldingsformulier bij de balie van het gemeentehuis en vul het in! Informatie Voor meer informatie over de regionale aktie kunt u contact opnemen met de afdeling Milieu, de heer Schutten, telefoon 313 223. Tevens kunt u zich wenden tot de handha- vingscoördinator van het Samenwerkingsver band Noord-Kennemerland, mevr. Th.A. Nijman, tel. 072 - 662683. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. De Krommert 63, Th. Zentveld - plaatsen garage Nijverheidsweg 9, Verum b.v. - plaatsen lichtreclame (op gevel) Zeeweg 31, C. Keeman - carport met open berging Westerweg 116, J.G. Burgering - plaatsen dakkapel Molenweg 6, R.C. Sleifer - vergroten woon huis De Oude Werf 1, Van der Steen - oprichten plaatwerkerij Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen en positief bevonden meldingen verleend: Bayershoffweg 37, H.W. Deunk - plaatsen tuinhuis Sluijsweijdt 1, Th. Schouten - plaatsen dak kapel De Rookamer 16, E.J. Schuiling - plaatsen blokhut De Hofstee 16, D. de Jonge - plaatsen blok hut Kennemerstraatweg 414, J. v.d. Berg - ver anderen winkel/woning Baetenburg 68, R.H.C. Alphenaar - plaatsen blokhut Westerweg 53, Vereniging voor Natuurmonu menten - bouw garage/berging Heerenweg 198, W.J. Hooijschuur - vergro ten woning Wilgenlaan 10, A.J.P. Blok - bouw kantoor ruimte en carport Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 216). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld; dit kan telefonisch onder de Naam voor knuffelhoek in het herten kampje Op 10 december a.s. is het zover dat het nachtverblijf voor de herten in het herten kampje, een jaar ha de brand, feestelijk in gebruik genomen kan worden. Nieuw hierbij is de knuffelhoek waar de kinderen op de woensdagmiddag van 1-4 uur de beesten, zoals konijnen en cavia's, kunnen vasthouden, kunnen knuffelen, aaien etc. Wij zoeken voor deze knuffelhoek nog een leuke naam. Daarvoor hebben wij jullie hulp nodig. Daarom vraag ik aan alle kinderen van de basisscholen: bedenk, verzin een leuke, mooie naam voor de knuffelhoek!!!! Weet je een leuke naam, vul dan de bon in met de door jou verzonnen naam, je eigen naam, je adres en je leeftijd. De bon kun je inleveren, vóór 20 november a.s. bij het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 of bij de directeur van je school. Veel succes!!!! Naam knuffelhoek: Naam leerling: Adres: Leeftijd: f f Onderstaand vindt u een kaartje waarin u uw tekst in blokletters kunt opschrijven. Zelf kunt u dan uitrekenen wat een "Uitkijkertje" u gaat kosten inclusief b.t.w. Voor de ruimte tussen de woorden en voor leestekens dient u een hokje open te laten. Stuur uw tekst en betaalcheque of postgirobetaalkaart aan de "Uitkijkpost", postbus 68, 1850 AB Heiloo of breng uw "Uitkijkertje" bij ons kantoor, Rechte Hondsbosschelaan 22, Heiloo. "UITKIJKERTJES" DIENEN A CONTANT TE WORDEN VOLDAAN, telefonische opgave is niet meer mogelijk. ff 10,- Voor "Brieven onder nummer" wordt f 5, - extra in rekening gebracht. NAAM: ADRES: PLAATS: TELEFOON: Parkeergelegenheid voor het motor- of invalidenvoertuig dat door ol t.D.v. het vervoer van invaliden wordt gebruikt: levens parkeerverbod voor andere voertuigen 1 regel 2 regels 3 regels 4 regels 5 regels 6 regels f 11, - 7 regels f 12, - 8 regels f 13, - 9 regels f 14,- 10 regels f 15,- 11 rqgels f 16,- 12 regels f 17, - 13 regels f 18,- 14 regels f 19,— 15 regels f 20,-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 4