Aannemersbedrijf R. Min BV krijgt buitenlandse opdracht Schaken in Limmen Collecte Jeugdfonds van Jantje Beton Muzikaal hoogtepunt Harmonie Excelsior V.V.D. Limmen Twee éénacters bij de Limmer Plankeniers Winkelen met de Zonnebloem Kofferproject Limmen Politieberichten Limmer IJsclub Wereldwinkel Limmen Carnaval barst los Tentoonstelling poësie-albums SV De Vrijheid Uitkomst-trofee T.T.V. Limmen Burgerlijke stand gemeente Limmen Limmer IJsclub Candlelight-concert Oud Akersloot Meervogels Handbal Veldt's toko geopend Adelbert veiling D66 Egmond Scholenmarkt V ogeltentoonstelling Dames Meervogels bekeren verder Komedie in De Lelie PAGINA 16 UITKIJKPOST 10 NOVEMBER 1993 LIMMEN - Reeds eerder had het aanne mersbedrijf R. Min gewerkt voor Antec-West BV. Toen gevraagd werd of het bedrijf van Min een projekt in de Oekraïne wilde voltooien dacht men in eerste instantie aan een grap. Maar het bleek wel degelijk serieus bedoeld. Het gaat om een bankgebouw dat afge maakt moet worden in westerse stijl en is gelegen in Kiev. „Het werk vergt een heleboel voorberei ding", aldus de heer Henkelmans, ad ministrateur van Min. „Zo vindt er een transport van materialen plaats over de weg, dit gaat in grote containers". Af gelopen vrijdag zijn deze al uit Neder land vertrokken en worden vandaag (woensdag) in Kiev verwacht. Men denkt dat het werk tot half april zal gaan duren. Animo De animo onder het personeel van Min was groot. Het is dan ook de bedoeling per drie weken met drie man te wisselen. Ter plaatse logeert men in een pensioen voor vervoer wordt gezorgd. De bijzon der lage temperaturen die men daar ver wachten kan zal het personeel niet al te veel deren want er wordt hoofdzakelijke binnen gewerkt. Ook met de architekt zal men goed kunnen communiceren daar dit wel een Rus is, maar hij woont in Nederland. In een later stadium zal motaal Alluminium B.V. uit Limmen, Nic Ursem uit Heiloo en de Graaf Elec- tronica uit Castricum zich bij de mensen van Aannemersbedrijf Min voegen. LIMMEN - Oom Jaap leert Mark scha ken, daar leek het vrijdag op in de ze vende ronde van de interne competitie toen M. en J. Limmen hun partij had den beëindigd. J. Limmen had aan zijn kopje koffie langer plezier dan aan het vijf minuten gebeuren met neef Mark. De overwinning bracht J. Limmen tot op enkele punten van koploper J. Ad miraal in de A-groep. In de B-groep had M. Sturk meer moei te met lijstaanvoerder A. de Waard, maar pakte verdiend de volle winst en de toppositie. Door winst van Koen Kramer en Lex Winder in de C-groep op resp. Willy Könst en Mark Beentjes blij ven beiden ongeslagen de ranglijst aan voeren. Overige uitslagen: A-groep: P. Vlaar-G. Hafkamp 1-0, H. Druiven-Th. Al 1-0, B. Kerkhof-P. v.d. Heijdt 1-0, R. v.d. Storm-J. Zentveld 1-0, K. Aafjes-R. Rommel 0-1, B. de Waard-G. de Graaf 1-0, M. Custers-B. v.d. Heijdt 1-0, C. Limmen-G. Pouw 1-0. B-groep: R. Schouten-R. Lammers 1-0, C. Out-W. Koenekoop 0-1, R. Limmen- R. Jagtenberg V2-V2, M. Out-L. de Boer 1-0, W. Pepping-B. v. Dierman 0-1, M. Bos-N. Admiraal 0-1, R. Hooyboer-B. de Wit 1-0, J. Kramer-F. v.d. Vegt 0-1, L. v.d. Eng-W. Beentjesl-0. C-groep: W. Castricum-B. Kos 0-1, C. Pepping-R. Termes 1-0, P. Mooy-M. Beentjes 1-0, V. Dolman-N. Glas 0-1, N. Admiraal-W. Koot 0-1, R. Limmen- M. Kos 0-1, L. Admiraal-R. Weyers 0-1, J. Kaandorp-W. Kaandorp 0-1. Schaakles voor jeugd Voor de schaaklessen kunnen nog enke le kandidaatjes geplaatst worden. De lessen vinden plaats op zaterdagmiddag van 16.00 tot 17.00 uur in het cultureel centrum Vredeburg. Kosten 22,50 voor het gehele seizoen. Aanmelden bij J. Admiraal, Dusseldorperweg 27, tel. 2391, of P. v.d. Heijdt, 't Kieftenland 23, tel. 1977. LIMMEN - De jaarlijkse collecte vah het Nationaal Jeugdfonds van Jantje Beton wordt deze week (7 tot en met 13 november) gehouden. Ook in Limmen wordt geld ingezameld en wel door de scouts van Scouting Limmen. Het jaar 1993 is een jubileumjaar voor het Jantje Beton Fonds, daar de organi satie al een kwart eeuw bestaat. Dat het fonds nodig is, blijkt wel uit de vele za ken, die met een bijdrage uit het fonds gerealiseerd kunnen worden. Bijvoor beeld de uitbreiding vameen scoutingge- bouw of kinderboerderij of de aanschaf van nieuw speelgoed voor een peu terspeelzaal. Een bijdrage in de collecteweek van Jantje Beton is derhalve een zinvolle gift. U steunt daarmee een goed doel, waardoor vele kinderen geholpen worden. LIMMEN - Met de promotie afgelopen zondag naar de afdeling uitmuntend heid heeft de harmonie Excelsior uit Limmen een muzikaal hoogtepunt be reikt in haar bijna 70-jarig bestaan en is de kroon gezet op een muzikaal optre den gedurende de afgelopen weken. Op zondag 31 oktober werd door Excel sior deelgenomen aan het festival voor muziekgezelschappen dat werd gehou den in Egmond-Binnen. Dit festival werd door Excelsior gebruikt als try-out voor het bondsconcours van 7 novem ber. Zowel de jury in Egmond als het publiek waren zeer goed gestemd over de muzikale vertolking van de werken. Gesterkt door het positieve commentaar en na nog een week hard studeren was de harmonie klaar voor het bondscon cours, dat op 7 november gehouden werd in Opmeer. In het avond programma was Excelsior het eerste or kest dat zijn optreden voor publiek en jury voltooide. Als inspeelwerk was gekozen Slavische dans no. 8. Dit nummer ligt Excelsior goed, waardoor alle muzikanten mede goed ingespeeld raken. Als verplicht werk werd gespeeld Quatre jours a Paris van K. Vlak en als vrij werk werd ver tolkt Contrasts for Wind. De jury was over de vertolking van beide werken zeer enthousiast wat in de jury beoordeling tot uitdrukking kwam. Met een cijferreeks die varieerden tussen de 8 en 81/2 punt werd Quatre jours a Paris door de jury beloond met een totaal van 147 punten en Four Contrasts for Wind met een puntentotaal van 148 punten. Het totaal van beide werken 295 punten was niet alleen voldoende voor een eerste prijs, maar betekende tevens dat de harmonie Excelsior erin was geslaagd om op grond van deze goede prestatie promotie af te dwingen naar de afdeling Uitmuntendheid. Op grond van deze prestatie kwam Excelsior tevens in bezit van de wisselbeker van de Noord- Hollandse Bond van Muziekgezelschap pen en werd uitgenodigd om als afge vaardigde van deze bond deel te nemen aan de landelijke kampioenschappen. Deze prestaties zijn voor een orkest dat voor een groot gedeelte bestaat uit jeug dige muzikanten een grote opsteker. LIMMEN - Recent werd de bevolking van Limmen weer verrast door het 'Limmer Kontakt', uitgegeven door de Limmer Gemeenschap. Op zich een goed initiatief. De V.V.D.-Limmen ziet zich echter toch genoodzaakt wat sche ve zaken recht te zetten. De Limmer Ge meenschap meent namelijk dat het parochiehuis wel eens de inzet zou kun nen worden van de gemeenteraads verkiezingen in maart van het volgend jaar. En dit vinden wij zeer opmer kelijk. Het parochiehuis, de naam zegt het ei genlijk al, was lang het eigendom van de R.K.-kerk in Limmen. Zij verkochten dit gebouw aan een private ondernemer, die het op zijn beurt weer verpachtte aan een, in Limmen alom bekend Horeca-echtpaar. Dat wil dus zeggen dat het gemeentebestuur, en aldus de politieke partijen van Limmen, in het geheel geen zeggenschap hebben over dit pand. De V.V.D.-Limmen vraagt zich dan ook bezorgd af hoe de Limmer Gemeenschap meent het recht te hebben dit gebouw tot inzet van de verkiezingen te maken. Het is bekend dat de huidige eigenaar inmiddels een verbouwingsplan heeft ingediend. Dit plan zal, zoals gebruike lijk, worden getoetst aan de bouwvoor schriften en het geldende bestemmings plan. Zodra de bouwvergunning is ver leend, staat hem niets in de weg dit plan uit te voeren. Elk verband tussen het pa rochiehuis en de gemeenteraadsverkie zingen is dus, wat ons betreft, volstrekt misplaatst. Heeft u vragen, over deze of andere za ken die Limmen aangaan? Schroom niet, en bel gerust een van onze fractie leden: Cees Kroone, tel. 1701, of Fred de Haan, tel. 1948. LIMMEN - Toneelvereniging De Lim mer Plankeniers presenteert dit jaar voor de liefhebbers twee komische nacters: 'De familie Bale en het schoon moedersoffensief' en 'De familie Bale en de pin-up'. Deze éénacters worden gespeeld in partycentrum Sint Maarten (voorheen parochiehuis) op de zaterda gen 20 en 27 november. Na afloop is er levende muziek van Harold van Vegten. Op woensdag 24 november wordt de dubbele voorstelling gespeeld voor de 55-plussers. Kaarten voor de zaterdagen a f 10,00 (donateurs f 7,50) zijn verkrijgbaar bij Mary Winder, Hogeweg 15 en bij Mar- rie Bakkum, Vredenburglaan 36. Ook aan de zaal zijn kaarten verkrijgbaar. Voor de woensdagavondvoorstelling bedraagt de entree f 6,00. Toegangsbe wijzen voor deze midweekse uitvoering zijn aan de zaal verkrijgbaar. LIMMEN - Op dinsdagavond 16 no vember tussen 19.00 en 21.00 uur, orga niseert De Zonnebloem, in samenwer king met V D een koopavond, speci aal voor ouderen, gehandicapten en anderen, die niet zelfstandig bood schappen kunnen doen. U bent dan in de gelegenheid om rustig uw inkopen te doen en bovendien zal u een kopje kof fie worden aangeboden, hetgeen de ge zellige St. Nicolaassfeer zal verhogen. U hoeft geen lid van De Zonnebloem te zijn om op deze speciale avond te kun nen winkelen. Heeft u in uw familie of kennissenkring iemand die u kan verge zellen, dan kunt u op eigen gelegenheid gaan. Indien nodig, staan er voldoende rolstoelen bij de ingang ter beschikking. Heeft u echter geen chauffeur en/of be geleider ter beschikking, belt u dan tij dig even naar De Zonnebloem, secr. N. Seignette, tel. 1324. Vrijwilligers helpen u dan graag bij uw winkelavondje. LIMMEN - Zoals velen gemerkt zullen hebben worden de laatste tijd in Lim men door de politie, zogenaamde VM- koffers rondgebracht. Dit zijn koffers waarin spullen zitten, waarmee u waar devolle goederen mee kunt merken en registeren. Verder zitten in de koffer handige folders, die u mag houden. De komende weken zullen nog vele adressen bezocht worden. U ontvangt enkele dagen voordat de koffers ge bracht worden een brief. Vervolgens wordt op donderdagavond de koffer bij u langs gebracht. Dan wordt maandaga vond daarna de koffer weer bij u opge haald. Mocht u niet thuis zijn dan kunt u de koffier via uw buren bij de politie terugbezorgen. Is door wat voor reden dan ook, dit niet gelukt, dan kunt u de koffer ook langsbrengen op het politie bureau te Limmen, Rijksweg 136a, tele foon 02205-3086. Indien bij u in de straat het kofferpro ject al gedaan is, en u was niet thuis, maar u heeft toch belangstelling voor een koffer, dan kunt u contact opnemen met de coördinatrice van het project: te lefoon 072-337676 (Brenda) LIMMEN - In de nacht van dinsdag 26 oktober werd ingebroken bij een plaat selijk garagebedrijf. Er werd een onbe kend geldbedrag weggenomen. De dieven kregen toegang tot het pand door de sloten van een deur te ver wijderen. Op 27 oktober werd een auto langs de Rijksweg ontvreemd. Op 1 november 1993, werd de auto door de politie in Amsterdam Noord teruggevonden. Op 3 november werden een tweetal snel heidscontroles gehouden in Limmen. De eerste op de Rijksweg. Aldaar wer den 9 bekeuringen uitgeschreven. De hoogste overtreder was 76 km/u. De tweede controle was op de Uitgeester- weg. Daar werden 6 bekeuringen uitge schreven. De hoogste overtreder was 76 km/u. De tweede controle was op de Uitgeesterweg. Daar werden 6 bekeurin gen uitgeschreven. De hoogste hier was 88 km/u. Op beiden wegen geldt een maximum snelhied van 50 km/u. Op 4 november vond op de kruising Uitgeesterweg-Rijksweg een aanrijding plaats tussen een personenauto en een fiets. De auto verleende geen voorrang aan de fietser,die daardoor gewond raakte. De laatste tijd ontvangt de politie van Limmen klachten over het parkeerge- drag rondom de Rabo-bank aan de Ker- kweg. De bestuurders parkeren niet in de daartoe bestemde parkeervakken, maar op de stoep. De komende tijd zal de politie extra toezicht houden. Op de Startingerweg ontstond een aan rijding, een personenauto slipte de sloot in, dit kwam doordat door een boer klei was vervoerd en daarbij veel klei op het wegdek gevallen was. De boer heeft na overleg met de instanties de weg weer schoongemaakt. Van donderdag op vrijdag werd in de kantine van de voetbalclub Limmen in gebroken. Uit de kantine werd stereoap paratuur weggenomen. De dader heeft zich bij de inbraak bezeerd, er werden namelijk bloedsporen bij het inklim- raam gevonden. Verloren voorwerpen: zwarte porte monnee met inhoud; een invalidenpar- keerkaart. Het politiebureau van Limmen heeft vaste openingstijden: maandagochtend van 9.00 tot 12.00 uur en donderdag middag van 14.00 tot 17.00 uur. Op overige dagen en tijden kan er iemand aanwezig zijn, maar dan kunt u beter een telefonische afspraak maken. Tele foon politie Limmen 02205-1783. Dit nummer is voor spoedgevallen en wordt doorgeschakeld naar de politiealarm- centrale. Voor overige politiezaken kunt u tijdens kantooruren (maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur) bellen met het enige en juiste nummer: 02205-3086. LIMMEN - Zondagmorgen had de Limmer IJsclub de tweede onderlinge wedstrijd op de Alkmaarse ijsbaan. De pupillen schaatsten een 100 en 500 me ter en de overige categoriën 500 én 1000 meter. De uitslag is als volgt: Sen.: 1. Theo Soeters^ 43.2-1.28.9 2. Kees Verburg 45.1-1.34.4 3. Jan Veldt 46.3-1.34.0. Dames 1. Lisette Kansen 48.7-1.39.5 2. Mirjam de Wit 51.0- 1.46.9 3. Astrid Hessels 52.3-1.50.5 Neo 1. Richard Bloedjes 44.3-1.28.8 2. Dave Hopman 47.5-1.37.7 3. Erikjaap Kroone 48.4-1.44.6. Dames 1. Gonda Stienstra 57.1-1.57.1 Jun. A 1. Dennis Bloedjes 44.8-1.31.7 2. Jan Bruin 45.1-1.34.3 3. Bram Hes 47.8-1.37.6 Dames 1. Kathalijne Oud- hoff 47.8-1.37.1 2. Jolanda Lammers 61.6-2.08.0 Jun. B 1. Jurriaan Oudhoff 46.6-1.33.9 2. Frank Kaandorp 62.5-2.16.1 Dames 1. Leonieke Zomerdijk 54.7-1.58.0 2. Maartje Kreb 58.1-2.16.1 Jun. C 1. Erik Zomerdijk 48.9-1.39.5 2. Casimir Kaandorp 56.5-2.00.0 3. Wes- sel Koenekoop 59.8-2.11.2 Dames 1. Jessica Zomerdijk 54.4-2.01.4 2. Lies- beth Thijsse 57.3-2.07.7 3. Manon Veldt 58.2-2.10.4 Veteranen 1. Hans Zomerdijk 47.0-1.33.9 2. Dirk de Haan 46.8-1.34.8 3. Pieter Bosman 47.7-1.37.7. Dames 1. Hetty v.d. Laan 62.8-2.09.0 2. Lies Al 75.5-2.37.6 Pupillen 1. Jeroen Lute 12.4-50.5 2. Sander Mors 13.5-54.1 3. Johan Stien stra 13.0-55.4. Meisjes 1. Anita Pater 14.6-1.06.9 2. Nathalie Hollenberg 15.4-1.11.2 3. Nathalie Nuijens 15.3-1.14.4 LIMMEN - We zeggen allemaal dat het economisch niet goed gaat, niet in Ne derland, niet in Europa ook niet in de Verenigde Staten. Toch worden onze brievenbussen voor de feestdagen vol gestopt met aantrekkelijke aanbiedin gen van zaken die eigenlijk pure luxe zijn. Hebben we het met zijn allen dan wel zo slecht? Wij van de Wereldwinkel Limmen heb ben ook huis aan huis in Limmen een folder verspreid met artikelen die u ook als luxe kunt beschouwen. Helaas geldt deze vrijblijvende luxe niet voor de ma kers van deze produkten. Voor hen is het eenvoudig een zaak van behoorlijk eten en drinken, een school voor hun kinderen, medische voorzieningen, hoop op een betere toekomst. Wij kun nen niet alle wereldproblemen oplossen maar als we beginnen met de mensen in de derde wereld een eerlijke prijs te ge ven voor hun vaak met veel inzet ge maakte produkten zijn we goed bezig. In onze winkel aan de Dusseldorperweg vindt u een uitgebreide keuze aan leuke, originele kunstnijverheidsprodukten en sieraden uit vele landen maar uiteraard ook de beste keus uit de vele soorten Max Havelaarkoffie, waaronder sinds kort ook Café costa rico Directo de eerste koffie die in het land van her komst gebrand en verpakt wordt. Nieuw zijn ook de verschillende choco- ladeprodukten met het Max Havelaar- keurmerk, verder zijn er natuurlijk thee, honing, rietsuiker. Onze ope ningstijden zijn: vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. Bij het bezorgen van onze reclamefolder hebben we uiteraard de "Nee" sticker op de brievenbussen gerespecteerd. In dien u toch onze folder zou willen heb ben kunt u hem afhalen in de winkel of kunt u bellen naar tel. 1228 of 1887 en dan krijgt u hem alsnog thuisbezorgd. LIMMEN - Zaterdag 13 november is het zover, om 21.00 uur is de start van het traditionele Prinsenbal van Carna valsvereniging De Uylenspieghels. On der het motto "Carnaval! Geef ze de ruimte' zal voor de 28ste keer het carna val losbarsten onder leiding van de Uy lenspieghels in het Party Centrum St. Maarten. De grote vragen deze avond zullen natuurlijk de veranderingen zijn in de Raad van Elf en het gevolg en, blijft Prins Tyl VIII? Het Party Centrum St. Maarten is deze avond omgetoverd tot een groot space lab waar iedereen zich op zijn of haar wijze kan bewegen. De werkcommissie van de Uylenspieghels heeft er weer van alles aan gedaan om deze avond tot een gala-avond van de Uylenspieghels te la ten zijn en natuurlijk zullen de verande ringen binnen de vereniging met de nodige grappen en grollen gepaard gaan. "Carnaval! Geef ze de ruimte" is dus het nieuwe motto geworden voor carna val 1993-1994 en de Uylenspieghels ho pen met dit motto natuurlijk iedereen te bereiken die carnaval een warm hart toedragen. Afgelopen week viel bij ie der lid de Uylenbabbel in de bus en kon men vast kennis maken met het nieuwe programma van de Uylenspieghels. Een programma, dat weer voor iedereen wat wils biedt. Jong en oud kunnen vanaf heden niet meer op de grappen en grollen van de Uylenspieghels heen en naast het al ge presenteerde programma hebben zij na tuurlijk nog veel meer in petto! Die grappen en grollen nemen dus zaterdag een aanvang en iedereen van 18 jaar en ouder is van harte welkom in Party cen trum St. Maarten. De muziek op deze avond zal verzorgd worden door het or kest Deining, voorheen het Twilight trio. Tevens zullen op deze avond al kaarten gekocht kunnen worden voor de Italiaanse Middag, welke op zondag 12 december gehouden zal worden. LIMMEN - In de maand november vindt u een collectie poësie-albums voorzien van versjes, gedichten, plaat jes en tekeningen in uw bibliotheek. Speciaal voor het jaar van de poëzie heeft de Provinciale Bibliotheekcentrale Noord-Holland een aantal albums on der de medewerkers laten rouleren en in een sfeervolle tentoonstelling bijeenge bracht. Wat echter ontbreekt zijn oude poësie- albums en albums van kinderen. Vindt u het leuk om uw album ter inzage te leggen in de bibliotheek? Breng het dan tijdens de openingsuren, dan zorgen wij ervoor dat het een mooi plaatsje krijgt. Natuurlijk kunt u in albums die ter in zage liggen bladeren. Bovendien kunt u boekjes met voorbeeldversjes lenen in de openbare bibliotheek, Kapelweg 6a, Limmen, tel. 02205-2135. LIMMEN - Uitklagen van woensdag 3 november: E. 1. Keeis Hooijboer 99 2. Siem Schilder 98 3. Frits Zonneveld 97, Jeroen Drenth 97. A. 1. Kees Admiraal 93 2. Cor Onderwater 92 B: 1. Paul Walbeek 98 2. Kees Schol 97 3. Jolanda Hageman 94 C. 1. Ronald Hageman 91 2. Ben Meijer 90 3. Aris Engel 89, Jan v. Duin 89. D. 1. Peter v. Duivenvoord 94 2. Ronald Wit 93 3. John Nuyens 89. LIMMEN - Zondag 7 november werd de laatste baarswedstrijd van het jaar gevist, de zogenaamde Herman Lute wedstrijd. Hierbij werd er gestreden om de felbegeerde Uitkomst-trofee. Het aantal deelnemers was niet hoog. Om 8.00 uur zaten slechts 14 man aan de koffie bij Herman. Het voordeel van de geringe opkomst was, dat op het Stet kon worden gevist. Dat de baarsen honger hadden, bleek wel aan de einduitslag na twee uur vis sen. Er waren (door 14 man) 476 baar zen gevangen. Zoals elk jaar werden ook nu weer de bekers door Herman Lute geschonken. Zelf probeerde hij er ook één te bemachtigen, door zelf mee te doen. Zijn 33 baarzen waren echter niet genoeg; hij werd in totaal zevende. De uitslag: 1. L. Mors 70 st. 2. M. Zandbergen 51 st. 3. T. Veldt 50 st. 4. R. Jak, G. Tuin jr. 40 st. 5. N. Krom 38 st. LIMMEN - Na de eerste week van de tweede helft van de najaarscompetitie kunnen we voorzichtig vaststellen dat de resultaten iets beter waren dan bij de eerdere competitiewedstrijden. Het eerste, derde en vierde scoorden welis waar precies dezelfde uitslagen, maar team 2 deed het al wat beter en het jeugdteam verraste vriend en vijand door tegen het jeugdteam van de Vic tors zelfs een gelijkspel af te dwingen. Het eerste senioren trad thuis aan tegen het gedegen Olympia 1 en wist van vijf in drie games afgewerkte partijen er slechts één te winnen: dat was nu nét het verschil tussen beide ploegen: een heel klein beetje. De uitslag was net als de eerste keer, geflatteerd in het voordeel van de Enkhuizers, die ook nog het dubbel met miniem verschil in hun voordeel wisten te beslissen. Het tweede, weer in de opstelling met Cor Schaap, kon dankzij deze zo waar devolle speler nog wel twee punten be houden in de wedstrijd tegen Be Fair 3, maar dat was dan ook de enige winst ten opzichte van de vorige ontmoeting: 2-8 werd de verdiende nederlaag. Het derde was opnieuw kansloos tegen Treffers 9 en het duurde zelfs tot aan de laatste partij voordat Mike Valk dat ene eïg verdiende tegenpunt mocht scoren: 1-9. Het vierde, op bezoek bij Typhoon 6 in Hoogwoud, bleef voortreffelijk over eind en kon aan het eind van de avond een verdiende overwinning met 7-3 in de tas proppen. Tenslotte het eerste jeugd team: zij waren de kampioenen van dit weekend door dat gelijke spel tegen de Victors 3. Ary Littoy won er twee, Caspar en Tim elk één en Ary en Tim samen ook het dubbelspel. Dat was dit maal voldoende voor een magnifieke 5-5. LIMMEN - Geboren: Nina, dochter van Jacob Wagemaker en Henriette A. de Lange. Laurentius Alexander, zoon van Gerardus J. Duin en Lucia G.M. Admiraal. Mattheus Franciscus Johan nes, zoon van Nicolaas M. Kool en Ma ria J. Glorie. Mireille, dochter van Robertus N.F.J.M. Baltus en Caroline N. van der Maas. Teun, zoon van Ge rardus M.J. Metselaar en Margaretha M.A.B. Nijman. LIMMEN - Dinsdagavond werd op het Koekkoeksveld de eerste coopertest ge lopen van dit seizoen. Zowel bij de jeugd als bij de ouderen werden er heel wat meters afgelegd. Jeugd: Jeroen Lu- te 3041, Sander Mors 3009, Menno Oudhof 2725, Robin Koot 2696, Paul v.d. Reep 2630 Senioren: Bram de Waard 3215, Herman Zonjerdijk 3141, Nico Zomerdijk 3125, Henk Stienstra en Ron v.d. Velden 3072. De volgende coopertest wordt gehouden op dinsdagavond 7 december op het Koekkoeksveld. De jeugd vanaf 18.00 uur en de ouderen vanaf 19.00 uur, voor zowel leden als niet-leden. AKERSLOOT - Op zondag 21 novem ber zal om 14.30 uur in de dorpskerk aan het Dielofslaantje in Akersloot een Candlelight-concert gegeven worden door het harpduo Andalusia, dat bestaat uit Anne Koene en Stephen Fitz- patrick. Anne Koene begon op zevenja rige leeftijd haar harpstudie. Haar klassieke vorming kreeg ze van Edward Witsenburg aan het Koninklijk Conser vatorium in Den Haag. In 1992 behaal de zij haar diploma, en vervolgde haar studie bij Ernestine Stoop. Anne speelt regelmatig met het Radio Symfonie Or kest en ging in de zomer van 1992 op tournee met het Nationale Jeugd Orkest. Stephen Fitzpatrick komt oorspronke lijk uit Wales, hij studeerde af aan het Royal College of Music in Londen. Nu woont hij in Amsterdam waar hij stu deert bij Edward Witsenburg. Stephen is met het Bolshoi Ballet en het Moscow Classical Ballet op tournee geweesft, daarnaast heeft hij gespeeld met het Spaans Nationaal Ballet. Deze zondagmiddag staat in het teken van de Spaanse muziek. Op de lessenaar komen werken te staan van De Cabe- zön, Albeniz, Granados en De Falla. De kerk gaat om 14.00 uur open. De toe gangsprijs bedraagt 12,50; CJP en Pas 65 bealen 10,00 kinderen tot en met twaalf jaar betalen 1,00. Voor in lichtingen en reserveringen kunt u bel len met (02513) 13221, 12598 en 15047. AKERSLOOT - De najaarsbijeenkomst van Vereniging Oud-Akersloot wordt gehouden op dondèirdag 11 november in 't Achterom aan de Kerkelaan. De heer C. Booij uit de Rijp, spreekt dan over zijn geboortegrond De Starnmeer. Ook de geschiedenis van De Woude komt aan de orde en heel toepasselijk op deze avond is er eveneens een verhaal over het feest van St. Maarten. De bijeen komst begint om 20.00 uur. AKERSLOOT - Om te bewijzen dat de dames terecht lijstaanvoerder zijn in de derde visie moest gewonnen worden van achtervolger De Blinkert. Het grote struikelblok voor beide teams was het verwarde fluiten van het scheidsrech- tersduo. Voor rust zat de verdediging van Meervogels potdicht, waren de da mes aanvallend ook de betere ploeg en hadden met de rust een riante 2-7 voor sprong. Na rust werden de tijdstraffen te gemakkelijk gegeven en dit werd Meervogels bijna fataal, men was be hoorlijk uit de concentratie en naderde Blinkert tot 6-7. Een hattrick van Mo- niek Kerssens bracht Meervogels weer in het goede spoor. Uiteindelijk stond een ruime overwinning (5-17) op het scorebord. De heren waren de gast van koploper Vriendschap en hebben daarna een pri ma gespeelde wedstrijd beide punten ge pakt. Zij zijn nu medekoploper. De eerste helft ging gelijk op en toch een voordelige ruststand 10-12. De tweede helft startten de heren furieus en binnen vijftien minuten was het 12-19. Het laatste kwartier kon Meervogels op safe spelen en met enkele prima treffers van Frans van Diepen eindigde Meervogels de strijd met een riante overwinning: 18-27. AKERSLOOT - Aan Julianaweg 71 in Akersloot opende burgemeester J.F.N. Cornelisse de nieuwe zaak van W. Veldt. Op dit adres was eerder een zon- weringsbedrijf gevestigd. Het pand kwam beschikbaar omdat dit bedrijf zich inmiddels gevestigd heeft op het in dustrieterrein van Uitgeest. Veldt (51) was gedurende een lange reeks van jaren als inspecteur werkzaam voor het Centraal Bureau voor de Rij wielhandel. Door opheffing van dit bu reau kwam hij dit jaar zonder werk. Omdat sollicitaties naar een andere werkkring op niets uitliepen besloot Veldt zelfstandig ondernemer te worden door een eigen zaak te starten. Onder de naam Veldt's Toko voert de nieuwe de taillist een breed artikelenpakket, dat hij samengestelde na een behoefteon derzoek in Akersloot. De winkel met een vloeroppervlakte van ca. 40 m2 biedt o.m. een uitgebreid assortiment tijdschiften, compact disks, video films, wenskaarten, kantoor- en schrijf waren en cadeau-artikelen. Neefje Erik Veldt verrichtte de ope ningshandeling door de feestelijk met planten en bloemen opgesierde zaak binnen en buiten in het licht te zetten. Veldt, ook wethouder in Akersloot, bood de gemeente een bedrag aan voor een plant van een eik. In zijn logo voert hij de drie eikeltjes uit het wapen van Akersloot. EGMOND - Zaterdag 13 november is het café van Nico Tervoort in Egmond Binnen weer omgebouwd tot een echt veilinghuis. De S.V. St. Adelbert en hun supportersvereniging Rood Zwart zijn al weken bezig met de voorbereiding van de jaarlijks terugkerende Adelbert- veiling, 'n happening die steeds gezelli ger gaat worden. Naast drank en etenswaren vinden we ook nieuwe bouwmaterialen, land- bouwbenodigdheden, gevogeltes, bloem bollensoorten, warenhuisartikelen, ei genlijk is er voor iedereen wel wat te koop. Onder de ruim 400 koopjes vin den we er ook hele bijzondere. Wat te denken van de stunt als niemand minder dan Hans Kraay jr. de shirtjes van grote popsterren als Ron Zwerver en Edwin Benne aan de man probeert te brengen. De 3 veilingmeesters zullen hun handen vol hebben, en natuurlijk hopen zij net als SV Adelbert dat het record van vorig jaar gebroken zal worden. Om half ne gen zal het eerste koopje onder de ha mer vallen, en de eerste 25 "vroege vogels" krijgen 'n gratis consumptie aangeboden. Ook nu is er de 1.000,- prijs" en zal het Rad van Avontuur zijn werk weer gaan doen. De opbrengst van deze avond gaat naar St. Adelbert, natuurlijk is de toegang gratis en niet alleen voor Adelbert le den. Iedereen is welkom. Kijk vooral in de catalogus die deze week in Egmond- Binnen huis aan huis in de brievenbus valt. EGMOND - In het beleid van D66 afde ling Egmond staat verbetering van het contact met de burgers centraal. De af gelopen maanden is er binnen de afde ling nagedacht hoe het contact met burgers verder gestalte kan krijgen. Met name het contact met burgers die niet aktief zijn in belangengroepen vraagt aandacht. Waar de belangengroepen zich wel melden, blijft de mening van de 'gemiddelde' Egmonder vaak onduide lijk. Om die mening toch boven water te krijgen heeft de afdeling Egmond beslo ten Egmondse burgers aktief te gaan be naderen. Men zal met ingang van november re gelmatig de mening van de Egnondse bevolking over het eigen dorp en het gemeente-beleid gaan polsen. Dit zal men gaan doen aan de hand van telefo nische enquêtes onder steeds honderd Egmonders. Het eerste onderwerp van onderzoek zal de waardering van de Eg monder voor zijn woon- en leef omgeving zijn. Aan de hand daarvan zullen knelpunten naar voren komen die in een volgende enquête-ronde nader uitgediept zullen worden. D66 afdeling Egmond hoopt op die ma nier een goed beeld te krijgen en te hou den van de zaken die de Egmonder bezighouden, zodat de prioriteiten in het beleid daarop aangepast kunnen worden. Uiteraard zullen de uitkomsten van de enquêtes openbaar gemaakt wor den. Nadere informatie kunt u krijgen bij F. Hopman, tel. 02206-1.183. CASTRICUM - Op 13 november orga niseert de Vereniging voor Openbaar Onderwijs in Castricum de jaarlijkse scholenmarkt. Zevende en achtste groe- pers van het basisonderwijs kunnen dan voor het eerst kennismaken met acht scholen voor openbaar voortgezet on derwijs uit de eigen streek. Op zaterdag staan de deuren van de openbare basis school De Sokkerwei op de hoek van de Oranjelaan en de Kleibroek van 10.00 tot 13.00 uur open voor belangstel lenden. AKERSL00T - Vogelvereniging Pracht en Praal uit Akersloot houdt dit jaar haar 23e tentoonstelling, in het sport en recreatiecentrum De Lelie te Aker sloot. Wederom is er een groot aantal vogels te bekijken en aan de entourage is veel aandacht besteed. J. Ranzijn uit Heiloo is aanwezig met een voeder stand. De tentoonstelling is geopend va naf: vrijdag 12 november 14.00 uur tot 22.00 uur; zaterdag 13 november 10.00 uur tot 22.00 uur; zondag 14 november 10.00 uur tot 17.00 uur. De vogels op de tentoonstelling worden gratis gevoerd door het Hobby Centrum J. G. Keijsper te Akersloot. De toegang is gratis en tij dens de tentoonstelling worden er ook vogels te koop aangeboden op de afde ling vrije verkoop. Dit jaar is ook de ca talogus gratis. AKERSLOOT - De dames van Meervo gels die de pretentie hebben tc promove ren de tweede divisie hadden dinsdag de test-case tegen het Purmerendse Vido. Voor rust was het steeds Meervogels dat een voorsprong nam met uitgespeelde kansen en de keiharde schoten vanuit de tweede lijn waardoor de Vidokeepster werd verrast. Vido kon alleen scoren via goed uitgelokte en terechte strafwor- pen, waarvan er vijf nodig waren om in de buurt van Meervogels te blijven. Ruststand 7-8. Tot halverwege tweede helft kon Vido krampachtig bijblijven, Meervogels liet Vido komen en verdedigde nu correct. Meervogels kreeg nu vat op het spel van Vido. De tegenstander moest de zaak forceren met veel balverlies wat door Meervogels werd uitgebuit. In de laatste seconden mocht Jolanda Kaptein geheel vrij op de cirkel de stand 16-13 op het scorebord zetten. AKERSLOOT - Toneelvereniging Ros- senbacker uit Akersloot speelt op zater dag 27 en zondag 28 november de komedie 'Vier kamers met tuin' van het auteursduo Barillet en Grédy. De voor stellingen1 vinden plaats in cultureel cen trum De Lelie aan de Rembrandtsingel te Akersloot en beginnen om 20.30 uur. Kaarten zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij Lida Copini (tel. 02513-13600) en Els Mol (tel. 02513-13893). De entreeprijs bedraagt f 8,50 per persoon. In de voorverkoop kosten kaarten f 7,50 per stuk. Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-52800522. Dierenbescherming Limmen Honden en katten: tel. 072-334316. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Praktijken Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal BV, Vuur baak 9, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. afspraak. R,P.M.Donker, Het Achtkant 12, Lim men, tel. 02205-3369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 02205-3219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Slimpad 16 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). Indicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie, bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Stichting Interkruis Noord-Kennemerland Ledenadministratie: tel. 072-199222. Wijkgebouw, Middenweg 26a, 1906 AR Limmen. Ouder- en kindzorg: spreekuur ma. t/m vrij. 8.30-9.00 en van 12.30-13.00, tel. 02205-4275. Volwassenenzorg: spreekuur ma. t/m vr. 12.30-13.30 uur, tel. 02205-1250. Voor spoedeisende gevallen kunt u de alarmcentrale bellen: tel. 072-619818. Gemeente Limmen Openingstijden gemeentesecretarie: 9.00-12.00 uur (en woensdagmiddag tussen 15.30 en 17.30 uur voor het afha len van rijbewijzen en paspoorten) Het gemeentehuis is tijdens kantooruren te lefonisch bereikbaar onder telefoon nummer 1456. Voor de dienst gemeentewerken gelden dezelfde tijden. Telefoonnummer grof vuil: 072-413533. De wethouders kunt u spreken tijdens de inloopspreekuren op dinsdagavond tussen 19.00 en 20.00 uur in het gemeen tehuis. De burgemeester slechts na tele fonische afspraak. Afdeling sociale zaken: open spreekuur op maandag en donderdag van 9.00- 12.00 uur. Buiten deze tijden kan men terecht na een telefonische afspraak (tel. 1456). Gezinsverzorging, Ouderenhulp en Alphahulp Stichting Noord Kennemerland/Noord -Holland Midden. Hoofdkantoor: Nas- saulaan 30, 1815 GL Alkmaar. Voor hulp bij problemen in de verzor ging van uw huishouden. Spreekuur da gelijks van 8.30 tot 9.30 uur. Telefoon: 072-127066. Voor acute hulp na 17.00 uur en in het weekend: tel. 072-156400. Openbare Bibliotheek Kapelweg 6 te Limmen Openingstijden: maandag 14.30-17.00/ 19.00-20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.30-20.30 uur. Dierenartsen Dierenkliniek Castricum, Laan van Al- bertshoeve 140, Castricum, tel. 02518- 54345. Dierenartsen: H. Wolters en mw. S. Asyee. Spreekuur zaterdag 13.00-14.00 uur, verder volgens telefo nische afspraak. Dierenartspraktijk A. van Lohuizen, J. Borsje en W.J.M. van Look, Dotter bloem 7, Castricum, tel. 02518-55910. Tijdens de weekenddienst wordt u even tueel automatisch doorgeschakeld. Be handeling kleine huisdieren na tel. afspraak. Dr. Schaap en Dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 02205-2583 (Rijksweg 104, Limmen). Spreekuur maandag tof en met vrijdag van 13.30-14.30 uur en vol gens telefonische afspraak. Stichting Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: mw. E.Th.H. Rodenhuis-Jans- sen, Kerkweg 47, 1906 AV Limmen, tel. 02205-1410. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. Verloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). Telefooncirkels Telefooncirkels Limmen: mw. W. Sege- rius, coördinatrice, tel. 1772. Welfare Limmen Inlichtingen: mw. Boersen, Visweg 46, tel. 2483. Parochie H. Cornelius Limmen Pastoor: S. Tol, Dusseldorperweg 74, tel. 02205-1275. Spreekuur: dinsdag en donderdag 18.00-19.00 uur, woensdag 9.30-10.30 uur. Pastoraal werkster: mw. H.G.M. Boo- mars; privé 02513-15563 (tussen 18.00- 19.00 uur). Banknummer parochie: 336400756; gi ronummer: 248524. Kerkbijdrage bank nummer: 336421400. Unie van Vrijwilligers (UW) Voorzitster: mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00-19.00 uur): tel. 1398. Kinderopvang Voor informatie over Kinderopvang Limmen kunt u terecht bij Dieneke van der Meij, Westerweg 5, tel. 3220, of bij Karin Min, Burg. Nieuwenhuysenstraat 12, tel. 2817. Spreekuur: iedere dinsdag van 9.15- 10.30 uur in De Wollewei, tel. 2951. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijka dres: Zuidkerkenlaan 21, 1906 AC Lim men, tel. 02205-2048 (b.g.g. 02510- 33480). Logopedie Nita te Nuijl, praktijkadres Wijkge bouw Interkruis, Middenweg 26a, Lim men. Afspraken: 072-335148.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 6