de ca El Grootse Sint Nicolaasmarkt in de winkelhof 't Loo Bowler Jan Buitenhuis scoort perfect game op Heilooër baan Sfeervolle kado's bij Houtenbos A. J. VOS Kerstmarkt bij Intratuin in Byzantijnse sferen C. HACHMANG m r m mm 58e JAARGANG NO. 47 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EM OAASTREK 24 NOVEMBER 1993 Belbus Heiloo op 3 december van start Wethouder Worm koopt eerste kinderzegels Expositie Kleurenpracht bij Jan Ranzijn Spektakel voor Familiehuis MCA Hij komt, hij komt, de goede, goede Sint! Leer dirigeren Truitje vraagt vrijwilligers U ZOEKT EEN HUIS?? Ook per FAX bereikbaar: 335644 Amels v.d. Ridder Makelaardij o.g. Kennemerstraatweg 129 1851 BC Heiloo V Muziek centraal in bibliotheek Trimloop bij Meervogels Speciaal cadeau voor H. Scholten Het verhaal van het jaar. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk. (qji van briefpapier tot full-color brochures. \Zj| Vraag offerte! HEILOO - Vanaf vrijdag 26 november is er tot 4 december iedere dag Sint Ni colaasmarkt in Winkelhof 't Loo. U kunt er terecht voor de traditionele ka- do's maar ook voor dat hele unieke pre sentje wat u nergens anders kon vinden. Vindt organisator Jean Thomassen nu niet dat het Sint Nicolaasfeest achter haald is en eigenlijk moet worden ge schrapt? „Nee... zeer zeker niet! Dit typisch Hollandse feest zal nooit ver dwijnen. 5 December is er Sint Nico laasfeest en dus is er ook een Sint Nicolaasmarkt", aldus Thomassen, die ook dit keer weer een selectie heeft ge maakt van kunst en kado-artikelen die bij een groot publiek in de smaak zullen vallen. Er zijn schitterende sieraden te zien van de Indiër Phool Chand en ook is er zil verbestek door Pauli van Dam verwerkt tot broches en hangers. Nieuw is het werk van Yvonne Koster. Verder kunt u droombloemwerk van Annie Wijnker zien, fraaie kleine „hebbedingetjes" van zijde gemaakt door Wypkje Dijk en zijdeschilderingen van Margreet Piet. Bekendste deelneemster is waarschijn lijk Ine Veen die met haar schilderijen waarin bladgoud en halfedelstenen wer den verwerkt landelijke bekendheid kreeg door de vele keren dat ze er mee op onze vaderlandse TV verscheen. Ze was zelfs 3 keer in AVRO's'servicesalon en ook al voor een tweede keer in de vijfuur show. De prijzen zijn heel redelijk. Dat geldt ook voor het keramiek van Stefan Sluv- ter. Hij richt zich op een groot publiek met gebruiksvoorwerpen. Collega's Margreet en Otto Zeegers tonen ver bluffende staaltjes van zeer knap ver vaardigd keramiek. Soms uiterst dun en fijn vervaardigd. Jos van Beek verraadt duidelijk haar afkomst. Keramiekwerk van een vaardige hand die in fabrieken porcelein heeft beschilderd. Op deze Sint Nicolaasmarkt is er ook glas in loodwerk tezien van de uit Ber gen afkomstige Frits Hardon. De prach tige handgedraaide kandelaars in hout van Wiebe van Sloten zullen bij u niet misstaan. Wiebe gebruikt nog ouder wetse houtsoorten die in ons plastic tijd perk al bijna vergeten lijken. Jean Thomassen is zelf ook met recent werk aanwezig. Naast het organiseren van deze Sint Nicolaasmarkt is hij ook nog steeds druk doende met de aktie om de as van ballerina Anna Pavlova na 61 jaar van Londen naar Sint Petersburg over te brengen. Werk van Thomassen is trouwens ook tezien op de grote rei zende expositie rond Sint Sebastiaan die Van Wieke van Slooten zijn fraaie kandelaars te koop in 't Loo. in Museum het Markiezenhof te Bergen op Zoom tot 9 januari is tezien. Omdat zo'n Sint Nicolaasmarkt voor ie dereen aantrekkelijk moet zijn is er ook aandacht voor kunstnijverheid uit Thai land en Indonesië. Kortom deze kado/ kunstmarkt moet u gezien hebben. Op 1, 2 en 3 december is er tot 21.00 uur koopavond en op zondag 28 november is er zelfs een koopzondag! HEILOO - Vanaf vrijdag 3 december hebben inwoners van de gemeente Hei loo een veilig en comfortabel alternatief voor reizen binnen Heiloo en voor rei zen van en naar het Medisch Centrum Alkmaar. Op die datum gaat namelijk de Belbus Heiloo van start. De Belbus wordt gereden met een perso nenauto of een achtpersoonsbusje. Rei zigers dienen van tevoren te bellen als ze met de Belbus willen reizen en men wordt voor de deur gehaald en ge bracht. Voor reizen met de Belbus Hei loo gelden vaste tarieven. Daardoor is men in veel gevallen aanzienlijk voorde liger uit dan bij een taxi. Verder wordt de Belbus per zitplaats gereserveerd. Daardoor kan het voorkomen dat men samen met anderen wordt vervoerd, en dat de Belbus afwijkt van de kortste route om iemand anders weg te brengen of op te halen. Tarieven Voor een rit met de Belbus Heiloo gel den de volgende tarieven: Binnen Hei loo: 5,-. Naar het M.C.A.:, 7,50. Kinderen t/m 3 jaar worden gratis ver voerd. Voor kinderen van 4 t/m 11 jaar betaalt u 2,50, zowel binnen Heiloo als voor ritten naar het M.C.A. Alle prijzen gelden voor een enkele reis. Er zijn geen retourtjes, abonnementjes of meërrittenkaarten verkrijgbaar. De kaartjes worden in de Belbus verkocht. De Belbus Heiloo is bedoeld voor alle inwoners van Heiloo. De enige beper kingen zijn dat men zich tenminste een uur voor vertrek moet aanmelden via te lefoon 331344, dat de Belbus niet rijdt vóór 09.00 uur, 's ochtends en na 23.00 uur, 's avonds, en dat het niet mogelijk is om grote hoeveelheden bagage mee te nemen. Ook is de belbus niet geschikt voor vervoer van mensen in rolstoelen. De Belbus Heiloo is tot stand gekomen door samenwerking van de gemeente Heiloo, de NZH en Taxibedrijf P.L. Zwart b.v. te Heiloo. Het projekt loopt in eerste instantie voor een proefperiode van een jaar. HEILOO - Vorige week woensdag ging de verkoop van kinderpostze gels van start in het postkantoor van Heiloo. Wethouder mevrouw A.M. Worm-de Moei was om 9.00 uur de eerste klant van het Heilooër comité, dat uit louter vrijwilligers bestaat. HEILOO - Op donderdag 18 november om 21.30 uur, tijdens de wekelijks te spelen huisleaguw, presteerde de 48-jarige Jan Buitenhuis uit Heiloo in het Bowling en Snooker Center Heiloo aan de Kennemerstcaatweg 341, het schier onmogelijke op bowlinggebied, n.l. het gooien van 12 strikes op een rij. Voor de eerste maal in het, sinds 1975 geopende Bowling en Snooker Center Heiloo, was hij de man, die de Perfect Game wist te realiseren. Jan, reeds 13 jaar aktief lid van de Bow- KENNEMERSTRAATWEQ 63. HEILOO TELEFOON: 072 - 330550 KANTOOR HOU DE ND: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263, 1 800 AG ALKMAAR HEILOO - De 23e onderlinge vogelten toonstelling van vogelvereniging Kleu renpracht Heiloo e.o. wordt dit jaar gehouden in de 'zaak van J. Ranzijn, tuin dier aan de Stationsweg 88 te Heiloo. Voor de leden is het een drukke tijd ge weest om een keuze te maken, welk met zorg gekweekte vogels, op kwaliteit en kleur, in aanmerking komen om mee te dingen naar een prijs. Dit hangt af van het oordeel van de door de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers opgeleide ervaren keurmeesters, die een skala van vogels kritisch keuren. Na afloop van de keuring ontvangen de inzenders een keurbriefje met op- en aanmerkingen, voorzien van het toegekend totaal aan tal punten. U treft op de tentoonstelling vele soor ten vogels, in diverse kleurslagen, o.a. kleine en grote parkieten, kleur- en postuur-kanaries, diverse soorten tro pen vogels en de zogenaamde "open klasse" vogels. Het publiek zal kunnen genieten van deze vogelshow. Een rond gang over de tentoonstelling laat zien hoeveel werk, vooraf door de kwekers van verschillende vogelsoorten verbon den is, om in aanmerking te komen voor deelname aan een vogelten toonstelling. Traditiegetrouw kan het publiek genie ten van de attracties en er is gelegenheid voor een drankje en/of een hapje. Men kan vogels en dierenbenodigdheden ko pen. Er zijn bestuursleden aanwezig, waar u uw vragen kunt stellen en u kunt lid of donateur van Kleurenpracht wor den. Donderdagavond 25 november om acht uur, zal Kleurenprachtlid de heer Jan Ranzijn de opening verrichten en de prijswinnaars bekend maken. Tot 22.00 uur kunt u dan de vogels bekijken. Overige tentoonstellingen zijn: (jong en oud is welkom). Vrijdag 26 november, van 10.00 tot 22.00 uur; zaterdag 27 no vember, van 10.00 tot 22.00 uur; zon dag 28 november van 10.00 tot 16.00 uur. De kleurenprachtleden zijn er klaar voor u te ontvangen. De toegang is gratis. ALKMAAR - Er zijn reeds veel kaarten verkocht voor het mega muziek- en theaterspektakel „Penny Lane" dat op 27 november bij Renault-Stokman te Alkmaar plaats zal vinden. De op brengst van deze. unieke theatershow een initiatief van de Lions Club Heiloo, de Egmonden en Limmen en The Sting, komt ten goede aan het Familiehuis van het M.C.A. De show, met bal na begint om 20.00 uur en eindigt om 1.00 uur. Aan de gigantische happening „Penny Lane" doen zo'n honderd artiesten mee, waaronder The Sting, Marco Bor- sato, The Mario Singers, Caribean Showband Tudo Bern, Showballet Ka rin Heesbeen, Jazzballet Moving Life alsmede het MCA cabaret. Na afloop van het kleurige theater-spektakel kan tot diep in de nacht gedanst worden op de vrolijke tonen van The Sting. De kaarten voor dit spektakulaire eve nement kosten dertig gulden en zijn ver krijgbaar bij Hanraads Schoenen en Silhouet te Heiloo, Firma Konijn te Eg- mond, alsmede de kantoren van de ING Bank. Sfeervolle artikelen voor de winter- en Kersttijd in een speciale hoek bij Houtenbos aan de Heerenweg. HEILOO - Nog drie nachtjes slapen en dan komt Sinterklaas in Heiloo aan, la ten we hem een warm onthaal geven. In de stoet van de Goedheiligman lopen de fanfare en showband Heiloo, de Bos- crossers, Tamboer en Majorettenkorps Nijenburg, de volksdansgroep Pridini en Ponyclub Heiloo mee. Heb je zin om ook mee te lopen, sluit je maar aan! Willen de mensen die langs de route wo nen, de vlag uitsteken? Bij het gemeentehuis spelen muziekve reniging Eensgezindheid samen met het Heilooer Harmonieorkest Caecilia. De stoet vertrekt om 11.00 uur van Hoog en Laag en de route gaat als volgt: Hoog en Laag (opstelling stoet noord zijde), Westerweg, Stationsweg, Hee renweg, Ter Coulsterlaan, Holleweg, Bergeonstraat, Schuine Hondsbossche laan, Rechte Hondsbosschelaan, Droo- necampstraatNoordergeeststraat Torenlaan, Vinkenbaan, Willibrordus- weg, v.d. Veldenstraat, Heerenweg, Raadhuisweg, Raadhuis. Aankomst: omstreeks 11.45 uur. Op het gemeente huis wordt Sinterklaas ontvangen door burgemeester Schoof en zullen de kin deren liedjes zingen. Tevens krijgen zij een presentje aangeboden, 's Middags brengt Sint met een aantal pieten een bezoek aan de wijkverenigingen Oost, Ypestein, Termijen en Vredenoord. HEILOO - Degenen die regelmatig bij Houtenbos langs komen, zal het niet ontgaan zijn dat er een hele mooie hoek bijgekomen is 'met kaarsen, servetjes, lintjes, kandelaars, enz. De presentatie is heel smaakvol gedaan in zwarte kasten en op versierde tafels. Alles is op kleur. Leuk zijn de z.g. glasdruppels, die leg je in een glazen schaal of vaas, eventueel in de kleur van de bloemen en dat staat heel mooi. Er is ook een grote kast met allemaal linten. Kerst Ook de afdeling met kerstdecoraties is flink uitgebreid kerstballen en alles wat HEILOO - Onder dit motto biedt het landelijke instituur voor de koorzang, de SNK te Utrecht, in verschillende plaatsen in Nederland een oplei dingsmogelijkheid voor amateur koordirigenten. In deze regio wordt de ze cursus verzprgd te Haarlem. Wanneer men de opleiding, die gemid deld twee jaar duurt, met goed resultaat heeft doorlopen, ontvangt men het rijk- serkende Diploma Amateur- Koordirigent van de SNK. De opleiding schenkt veel aandacht aan de praktijk. Vakken als dirigeertechniek en stemvor- ming nemen dan ook een heel belangrij ke plaats in. De cursus wordt gegeven op zaterdagen van 9.00-13.00 uur, gedurende ongeveer 40 weken. Het les geld bedraagt 650,00 per jaar. De docenten zijn erkende vakkrachten. Voor iedereen die een koor dirigeert of dat wil gaan doen - en het maakt niet uit wat het voor vocaal ensemble is - dè ge legenheid om op een leuke en verant woorde wijze te leren dirigeren. In de meeste plaatsen is de cursus reeds van start gegaan, maar men kan nog "in stappen". Voor algemene informatie kan men de SNK bellen (030-313174) en vragen naar Jos Vranken of Ellen Span- jersberg. Voor specifieke informatie over de betreffende cursusplaats kan men bellen met de cursusleider Anton de Beer, telefoonnummer 023-312483. daarbij hoort overzichtelijk op kleur tentoongesteld. Houtenbos heeft ook leuke beren met lieve snoetjes en kerststallen met lichtjes erin. In de afdeling met riet zijn veel "lekkere manden" waar je van alles mee doen kan. Ook op het gebied van aardewerk en glaswerk biedt Houtenbos heel veel keus. Maar laten we vooral de bloemen en planten ook niet vergeten. ALKMAAR - Vrouwengezondheids centrum Truitje is op zoek naar vrou wen die ons team willen komen verster ken. Voor meer informatie zijn we dagelijks te bereiken van 9.30-12.30 uur, tel.: 072-624001. Of schrijf een brief, waarin je je voorstelt, naar Vrou wengezondheidscentrum Truitje; Wie- lingenweg 235, 1826 BK Alkmaar. !NVM AM H.R. CV-KETELS MET SUBSIDIE DAKDEKKER - LOODGIETER Holleweg 19 072-335085 HEILOO - November is muziekmaand in de openbare bibliotheek Heiloo. Dit jaar is het thema popmuziek, met het accent op The Beatles. Vanavond, woensdag 24 november van 20.00 tot 22.00 uur, houdt Magchiel Bakker, hoofdredacteur van het blad Music Media, de lezing 'Het Beatles Songbook'. Hij gaat dan in op het be lang van de liedjes van The Beatles voor andere artiesten. Hierbij vergelijkt hij verscheidene versies en zet ze naast het origineel. De toegang kost vijf gulden en kaarten zijn in de bibliotheek ver krijgbaar. Op dinsdag 30 november, van 19.00 tot 20.00 uur, zal B.A.N.N.E.D., de band van de Europese school in Bergen een li ve optreden in de bibliotheek verzorgen. Deze band speelt nummers van o.a. Guns 'n Roses, Prince en Lenny Kra- vitz. De toegang is gratis. lingvereniging Heiloo, begon de avond met een ongelukkige game met 7 maal een split en een totaal pinfall van 134. Zijn tegenstander Jan Renooy, jeugd trainer en de man van de sensatie in de afgelopen Postbank Single Scratch Week, had met de pech van zijn naam genoot te doen en adviseerde hem, als sportief clubgenoot, om de volgende ga me eens te proberen met de nieuwe bal, die Buitenhuis 3 weken geleden had aangeschaft bij Pro Set Sportshop Ray mond van Diesen uit Heiloo. Na de 9e strike van Jan werd het al stil ler in de bowling. Toen Jan voor zijn 10e beurt moest stoppen, omdat een pin was omgevallen en eerst alles weer op nieuw moest worden opgezet, werd ge dacht aan concentratieverlies bij Jan. Maar niets was minder waar. De 10e en de 11e strike vielen. Bij Jan's aanloop van de laatste beurt kon je een speld ho ren vallen, en danontlading op alle fronten. Felicitaties alom. Het resultaat was er: "de perfect game". Dat deze perfect game de lang ge koesterde wens van het bowlinghuis in vervulling deed gaan, bleek uit de waar dering, die de eigenaar van het Center de Heer D. Hommes voor Jan's unieke prestatie had, en overhandigde de ge lukkige, direct na afloop van de game, een 5-daagse reis voor 2 personen naar Londen. Dat een Perfect Game in Nederland weinig voorkomt, blijkt uit het feit, dat de Nederlandse Bowling Federatie N.B.F., het overkoepelend orgaan van bowlend Nederland, zo'n gebeurtenis zeer serieus neemt. Een "Officiële Er kenning" wordt alleen uitgegeven als blijkt, dat tijdens het gooien van een 300 game aan vele voorwaarden, van technische aard, zijn voldaan. Na de in middels op vrijdagmorgen gedane keu ring, is maandag 22 november het bericht van de officiële erkenning bij het Bowling Center binnengekomen. AKERSLOOT - Zondag 28 november wordt er weer een rabopoldertrimloop georganiseerd door de- handbalvereni ging KH Meervogels '60. Door en om het mooie dorp Akersloot lopen de par- coursen en alles is uitstekend aangege ven en geregeld. Er worden 3 afstanden gelopen nl. 4,8 en 14 km. De inschrijving is vanaf 9.00 uur in de kantine van de handbalvereniging aan de Boschweg, waar om 10.00 uur de start is. De lopen gelden voor het trim- loopboekje van de KNAU, deze boekjes zijn verkrijgbaar bij de inschrijving. Kleed -en douchegelegenheid is aanwe zig. De eerste drie, de eerste dame, de eerste veteraan en de eerste jeugdige be neden de 14 jaar worden met eremetaal beloond. Inschrijfgeld; tot 17 jaar 2,00; 17 jaar en ouder 3,00. Met aandenken resp. 3,00 en 4,00. Makelaars Taxateurs o.q. hypotheken°°PS Postbus 95.1850 AB Heiloo Te! 072-331895 ASSURANTIËN t Kantoor Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES Intratuin aan de Vennewatersweg is al in kerststemming. HEILOO - Zondag 28 november is In tratuin geopend van 10.00-17.00 uur. Er zal die dag van alles te beleven vallen, demonstraties met, hoe je zelf kerstbal len kunt maken, ook hoe je kerstkaar ten kunt maken. Er zal een kerstman rond lopen en dan natuürlijk de kerst markt. Ieder jaar ziet Intratuin weer kans deze markt een eigen karakter te geven, dit jaar is dat Byzantijns. Wie Intratuin regelmatig bezoekt kan het niet ontgaan zijn dat de markt er al een tijdje is (vanaf eind oktober). Maar er is zoveel leuks te koop, wat nu juist weer zo geschikt Is om met sinterklaas kado te geven. De kleuren voor dit seizoen zijn bor deauxrood, blauw en goud. Ook het weer in Holland heeft zich aan deze Russische sTeer aangepast, dat beetje vorst en sneeuw brengt je toch in een be paalde stemming. Maar naast de Byzantijnse sferen is er ook de grote keuze in "gewone" kerst versiering. Alles weer heel mooi bij In tratuin zijn intrede gedaan, de slingers van Mickey Mouse zijn echt enig. Er zijn nieuwe ronde slingers, ook ein deloos leuke potjes en glaasjes om waxi- ne lichtjes in te doen of zo'n rieten mand waar er wel zes of twaalf in kun nen, voeg daarbij een van die leuke ser vetjes en uw kersttafel is een plaatje. De kunstboom wint ook steeds meer terrein. Bovendien vriendelijk voor het milieu en mist u de dennengeur, ook al geen probleem meer. Er zijn nu spuit bussen die een heerlijke dennengeur ver spreiden. Maar natuurlijk zijn er ook echte bomen. Over natuurlijk gesproken, er is een he le tafel met ingemaakte natuurproduk- ten, niet van echt te onderscheiden. Bekijk de paddestoelen maar eens. HEILOO - Het afgelopen weekend stond voor de vrijwilligers en leden van hengelsportvereniging De Vroegte Wint in het teken van de viering van het 40-jarig bestaan. Tijdens de receptie op zaterdagmid dag waren burgemeester Schoof (2e van rechts) en wethouder Wuijster- Schuddeboom (links) aanwezig om een bijzonder cadeau te overhandi gen aan de heer H. Scholten, mede oprichter en erevoorzitter van de vereniging. Het is nu in ieder geval goed toeven bij Intratuin, want ook het wandelen door de kas is heerlijk. Overtuig u zelf maar. De toenadering tussen Palestijnen en Israëli's... De vakantie naar de Himalaya... Het probleem van de asielzoekers... Of: Het nieuwe huis in Ypestein... De start van het tienerwerk... De leukste kermis van je leven... Of: De verkoop van Vredeburg... De groeiende afvalberg... De hondenbelasting... Enzovoort... Wat heeft in 1993 een bijzondere in druk op u gemaakt, zodat u het niet snel zult vergeten? Schrijf dit op als verhaal of als gedicht en stuur dit naar de redactie van: de Uitkijkpost Rechte Hondsbosschelaan 22, Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Alle inzendingen zullen beoordeeld worden door een jury, bestaande uit: - Carla van de Bibliotheek - mw. A.M. Deutekom - mw. G. Bos-Fiolet - dhr. J.A. Pannekeet - dhr. J.W. van der Horst De 10 best beoordeelde verhalen zullen gepubliceerd worden in de Kerst-bijlage van de Uitkijkpost, die op woensdag 22 december 1993 verschijnt. Bovendien ontvangen de schrijvers en/of schrijfsters een prijs in boekvorm, met de 3-delige Dikke Van Dale ais hoofdprijs. Uw inzending dient -bij voorkeur getypt- uiterlijk woensdag 8 de cember a.s. bij de redactie van de Uitkijkpost ingeleverd te worden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 1