Agenda Limmen Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Middenweg 3a, Limmen.Telefoon 02205-1456 De Huisvestingswet Hoe ziet de Huisvestingswet er uit? De instrumenten van de Huisvestingswet De gevolgen voor Limmen Toepassing van de Huisvestingswet in Limmen Ruilverkaveling Limmen- Heiloo Aanvragen bouwvergunning/ melding Verleende bouwvergunning/ bouwtoestemming Is uw hond al aangegeven? De Najaarsnota Vergadering Commissie 1, 2 en 3 Drumband Excelsior Veteranen in Limmen Welfare Limmen PvdA Limmen Raad wil herplantplicht kapelbos Lezing over ziekte kostenverzekering Toko in De Cameren SV De Vrijheid UITKIJKPOST 1 DECEMBER 1993 PAGINA 17 LIMMEN Op 1 juli 1993 is in Nederland de Huisvestingswet van kracht geworden. Deze wet is in de plaats gekomen van de Woonruimtewet van 1947 en de Woonruimtebeschikking van 1984. Alle op die wettelijke regelingen gebaseerde gemeentelijke verordeningen vervallen op 1 juli 1994. De Huisvestingswet moet er voor zorgen dat de schaarse woonruimte evenwichtig en rechtvaardig verdeeld wordt. Dat heeft nogal wat gevol gen voor onder andere de gemeente Limmen. De wet kent de volgende uitgangspunten: Het principe van vrije vestiging voor iedereen Beperking van deze vrijheid mag alleen als dit in het belang is van een evenwichtige en rechtvaardige verdeling van de woonruimte. De regionale woningmarkt De woningmarkt is een regionale markt geworden, zij houdt niet meer op bij de gemeentegrens! Voor het goed functioneren van de woningmarkt is afstemming nodig tussen de verschillende gemeenten in de regio. Wanneer gemeenten een sub-regio willen gaan vormen, moeten zij onder andere aantonen dat deze sub-regio als één woningmarkt kan worden gezien. Het terugdringen van de 'scheefheid' in de woningverdeling Teveel huishoudens met een relatief laag inkomen wonen in een te dure huurwoning. Teveel huishoudens met een relatief hoog inkomen wonen in een te goedkope huurwoning. De gemeenten moeten er voor zorgen dat de vrijkomende goedkope woningen (tot f 510,- per maand) zoveel mogelijk worden toegewezen aan huishoudens met een relatief laag inkomen. Grotere eenvormigheid in de systematiek van de regelgeving De Huisvestingswet moet een bijdrage leveren aan het inzicht in de gemeen telijke regelgeving. Er moet duidelijkheid en rechtszekerheid voor woningzoekenden en woningaanbieders worden geschapen. De Huisvestingswet geldt voor heel Nederland. Het Rijk, de Provincie en de Gemeenten hebben ieder hun eigen rol bij het uitvoeren van deze wet. Het Rijk (de minister van VROM) heeft de bevoegdheid om in te grijpen in de lokale woonruimteverdeling. De Provincie mag richtlijnen vaststellen voor de afstemming van woon ruimteverdelingsregels van de gemeenten in hun regio. Daarnaast hebben gemeenten Provinciale goedkeuring nodig als zij bijvoorbeeld een sub-regio willen gaan vormen, of de distributiegrens voor koopwoningen willen veran deren. De gemeenten krijgen via de Huisvestingswet een 'gereedschapskist' ter beschikking. In deze gereedschapskist zitten de volgende instrumenten: 1 Het aanwijzen van vergunningplichtige woonruimte Door het aanwijzen van woonruimten waarvoor een (woon)vergunning verplicht is, bepaalt de gemeente haar (woning)distributievoorraad. De gemeente kan zowel huurwoningen als koopwoningen onder het distributiestelsel laten vallen. Het Rijk heeft de distributiegrenzen vastgesteld. Boven deze grenzen is geen woonvergunning nodig. Voor huurwoningen is de huurprijsgrens f 913,33 per maand. Voor koopwoningen is de koopprijsgrens f 152.000,-. 2 De distributiecriteria Er zijn drie soorten criteria. A Toelatingscriteria Men moet ingezetene zijn van een gemeente die onderdeel uitmaakt van de regio. Men moet een economische of maatschappelijke binding met de regio hebben. Economisch gebondenen zijn woningzoekenden die werken in of vanuit deze regio. Maatschappelijke gebondenen zijn woningzoekenden die in de voor afgaande 10 jaar tenminste 6 jaar onafgebroken ingezetenen zijn geweest van deze regio. Ook gepensioneerden, ernstig invaliden, langdurig werklozen, remi granten, vluchtelingen met een vtv-status, gescheiden personen en personen die een echtscheidingsprocedure aanhangig hebben ge maakt, komen in aanmerking voor een woonvergunning. B Passendheidscriteria Deze criteria hebben te maken met dé relatie tussen (gezamenlijk) belastbaar inkomen, de samenstelling van het huishouden en de prijs van de woning. De gemeente moet er namelijk voor zorgen dat de onderstaande groepen bij voorkeur in aanmerking komen voorde huurwoningen met een huurprijs tot f 510,- per maand. - Alleenstaanden, jonger dan 65 jaar, met een belastbaar inkomen van maximaal f 32.000,- per jaar. - Alleenstaande, ouder dan 65 jaar, met een inkomen van maximaal f 27.000,- per jaar. - Meerpersoonshuishoudens, waarvan geen der leden jonger is dan 65 jaar, met een belastbaar huishoudinkomen van maximaal f 43.000,- per jaar. - Meerpersoonshuishoudens, waarvan tenminste één lid ouder is dan 65 jaar, met een belastbaar huishoudinkomen van maximaal t f 36.000,- per jaar. C Urgentiecriteria De urgentie bepaalt de volgorde waarin woningzoekenden voor wonin gen uit de distributievoorraad in aanmerking komen. Urgentiefactoren kunnen zijn: de medische indicatie, de sociale indicatie, de reisafstand woning-werk, de dringende behoefte aan woonruimte wegens echtscheiding, de wachttijd van ingeschreven woningzoekenden, het achterlaten van een relatieve goedkope huurwoning. Deze urgentiefactoren kunnen wor den opgenomen in een puntenstelsel, waarbij aan elke factor een bepaald aantal punten wordt toegekend. Hoe groter het aantal punten, hoe groter de urgentie. De urgentiecriteria mogen geen onderscheid maken tussen economi sche of maatschappelijke binding. Het urgentiestelsel geldt niet voor bestaande koopwoningen. 3 Het toepassen van een voordrachtstelsel Bij het toepassen van een voordrachtstelsel is de eigenaar-verhuurder verplicht melding te doen van het leegkomen van woningen die onder het distributiestelsel vallen. Het niet nakomen van deze meldingplicht is een strafbaar feit. Bij het leegkomen van een woning dragen burgemeester en wethouders aan de eigenaar-verhuurder een of meer kandidaten voor die voor de woning in aanmerking komen. De woning kan alleen aan voorgedragen kandidaten toegewezen worden. Werkt een eigenaar-verhuurder niet mee aan de uitvoering van het voordrachtstelsel dan kunnen B W overgaan tot vordering van de woning. Bestaande koopwoningen vallen buiten het voordrachtstelsel. 4 De procedure van het verlenen van de woonvergunning De gemeenteraad bepaalt hoe de woonvergunning moet worden aange vraagd en welke gegevens de aanvrager moet verstrekken. Ook moet de raad vaststellen na welke termijn een woning aan iedere aanvrager moet worden verstrekt. Het college van B W bepaalt binnen welke termijn er van de vergunning gebruik gemaakt moet worden. Het college bepaald ook -binnen de wet natuurlijk- welke uitzonderingen er gemaakt kunnen worden. 5 De registratie van woningzoekenden Wanneer men een urgentiestelsel en/of een voordrachtstelsel hanteert, is een registratie van woningzoekenden verplicht. De gemeente kan een centrale registratie van woningzoekenden opzetten en particuliere ver huurders verplichten om aan die registratie mee te werken. De gemeente moet tevens vastleggen wie voor inschrijving in aanmerking komen. 6 Overeenkomsten met niet-overheidsinstanties De gemeenten krijgen de mogelijkheid om met niet-overheidsinstanties afspraken te maken over de verdeling van de huurwoningvoorraad. De betrokken instellingen zoals particuliere verhuurders, woningbouw verenigingen of makelaars krijgen dan taken te vervullen die tot nu toe door de gemeente worden uitgevoerd. Bij het uitvoeren van de Huisvestingswet kunnen bij de regionale woonruimteverdeling problemen ontstaan. Limmen heeft namelijk een aantrekkelijke woonomaeving en relatief goedko pe huurwoningen. Daardoor kan de gemeente geconfronteerd worden met een grote stroom van woningzoekenden uit de regio. Men is immers vrij om te kiezen waar men wil wonen. En met de goedkope huurwoningvoorraad van de gemeente Limmen zou de 'scheefheid' in de regio (huishoudens met een laag inkomen in een te dure woning) goed bestreden kunnen worden! De gemeente Limmen streeft daarom naar het volgende. De instrumenten van de Huisvestingswet worden zó toegepast dat de schaarse woonruimte binnen de gemeente Limmen op een evenwichtige en rechtvaardige manier wordt verdeeld. Daarbij moeten ervoor eigen inwoners voldoende, kwalitatief goede en betaalbare huisvestingsmogelijkheden binnen de eigen gemeente gecreëerd worden. De gemeente Limmen zou de instrumenten van de Huisvestingswet als volgt kunnen toepassen. Als gemeente deelnemen in de regio Noord-Kennemeriand voor het regionaal uitvoeren van de Huisvestingswet. De woonruimte binnen de gemeente Limmen (=de regio Noord-Kennemerland) op publiekrechtelijke basis verdelen. Dit betekent dat nadere regelgeving in een Huisvestingsverordening moet plaatsvinden. Een uniforme Huisvestingsverordening binnen de regio Noord-Kennemerland hanteren. Zowel huur- als koopwoningen onder de te distribueren woningvoorraad laten vallen. De volgende grenzen vast te stellen voor woningdistributie: A Huurwoningen, f 913,33 per maand de maximale huurgrens voor het verkrijgen van huursubsidies) B Koopwoningen. Provinciale goedkeuring verkrijgen om voor de regio Noord-Kennemerland een distributiegrens te hanteren die ligt tussen de f 225.000,- en f 250.000,- de grens voor het verkrijgen van gemeente garantie). Voorde toelatingscriteria maatschappelijke binding, economische binding en de groep personen die zich in beginsel in iedere regio kunnen vestigen, aansluiting zoeken bij het Huisvestingsbesluit. Behalve de verplichte financiële passendheidscriteria ook passendheidscriteria opnemen in de Huisvestingsverordening voor wat betreft de aard van de woonruimte en bezettingsnormen. Proberen om van de Provincie goedkeuring te krijgen om de eigen inwoners via urgentiecriteria te bevoordelen. De eigenaar-verhuurder verplichten om leeggekomen woningen die onder het distributiestelsel vallen, leeg te melden. Het voordrachtstelsel als instrument voor actieve woonruimteverdeling toe passen. Voor de evenwichtige en rechtvaardige verdeling van de distributievoorraad een register van woningzoekenden bijhouden en particuliere verhuurders die een eigen registratie bijhouden, verplichten om aan die registratie mee te werken. De raad een keuze laten maken voor een overeenkomst met het bejaardencentrum 'De Cameren' ten aanzien van de verdeling van de bejaardenwoningen. De woningstichting LI-AK, bejaardencentrum 'De Cameren' en ABC-Vastgoed betrekken bij de totstandkoming van de Huisvestingsverordening. Intensieve samenwerking nastreven binnen klein HAL-verband op het gebied van de woonruimteverdeling. De Huisvestingswet komt aan de orde in de raadscommissie op donder dag 2 december 1993. De vastgestelde wijziging van het landinrichtingsplan voorde Ruilverkaveling Limmen-Heiloo ligt m.i.v. 26 november t/m 27 december 1993 op werkdagen (behalve zaterdag) tijdens kantooruren voor eenieder kosteloos ter inzage op de secretarie van de gemeenten Akersloot, Castricum, Egmond, Heemskerk, Heiloo, Limmen en Uitgeesten ter secretarie van het Waterschap Het Lange Rond te Alkmaar en van het Hoogheemraadschap Uitwaterende Sluizen in Hollands Noorderkwartier te Edam, alsmede ten kantore van de dienst Ruimte Groen van de provincie Noord-Holland te Haarlem (Houtplein 33, kamer 1007). Gedeputeerde Staten van Noord-Holland De volgende bouwaanvragen c.q. meldingen van bouwvoornemens zijn ingediend: - Rijksweg 146 - vergroten woning: - Ostara 6 en 8 - bouwen bijkeukens. De aanvragen liggen niet ter inzage. Op dit moment kan tegen de aanvragen geen bezwaarschrift worden ingediend. Burgemeester en wethouders Tiebben besloten bouwvergunning/ bouwtoestemming te verstrekken voor: - Nieuwelaan 4a - veranderen bedrijfsschuur. Hondebezitters zijn wettelijk ver plicht om hun hond(en) aan te geven. U kunt aan uw aangifte plicht voldoen door uw nog-niet- aangegeven-hond(en) vóór 10 december 1993 aan te geven. De aangifte kunt u doen bij de afdeling Belastingen, Middenweg 3A (telefoon 1456, toestel 222). a» Financiële plannen De gemeente heeft inkomsten en uitgaven. Om deze inkomsten en uitgaven te beheersen maakt de gemeente (financiële) plannen. Daarna probeert de gemeente deze plannen uit te voeren. Het Financieel Meerjaren Plan is zo'n plan. Dit plan geeft aan wat de gemeente (financieel) van plan is voor bijvoorbeeld de komende vier jaar. Daarnaast maakt de gemeente financiële plannen voor het komende jaar. Deze plannen noemt men de begroting. In de begroting staat welke bedragen er in dat jaar zullen worden ontvangen en op welke manier het geld zal worden uitgegeven. Omdat de werkelijkheid vaak anders uitpakt dan het plan, hebben plannen aanpassingen nodig. De voorjaarsnota en de najaarsnota zijn zulke tussentijd se aanpassingen aan de werkelijkheid. De najaarsnota is de laatste mogelijkheid van het jaar om de begroting aan te passen. Het tekort van Limmen Volgens het Financieel Meerjaren Plan van 1992 kende de begroting van de gemeente Limmen voor 1993 een tekort van ongeveer f 500.000,-. Door allerlei maatregelen is het mogelijk gebleken om het tekort voor 1993 terug.te brengen naar ongeveer f 200.000,-. Dit tekort is in de afgelopen periode nog niet geheel weggewerkt. Het is echter wel teruggebracht tot f 100.100,-. Dit bedrag komt helaas nog steeds ten laste van de algemene reserve. Tegenvallers en meevallers De najaarsnota kent tegenvallers en meevallers. Zo waren de algemene kosten voor de administratie hoger dan begroot, brachten de bouwleges minder op, waren er extra accountantskosten en zijn de kosten voor vorming en opleiding van het gemeentepersoneel hoger dan geraamd. Daar tegenover staat dat de kosten voor bodemonderzoeken en geluids metingen lager zullen uitvallen en dat er minder is uitgegeven aan salarissen en bijzondere bijstand. Ook de algemene uitkering die de gemeente van het rijk krijgt is enorm meegevallen. Zuinigheid voor een sluitende begroting De gemeente Limmen is er in geslaagd om een sluitende najaarsnota af te leveren. De rest van het jaar zal de gemeente echter zeer zuinig met het budget om moeten gaan. Verplichtingen die reeds zijn aangegaan moeten worden nagekomen. Nieuwe verplichtingen met financiële gevolgen zullen zoveel mogelijk beperkt moeten worden. Het budget dat door de bezuinigingen aan het eind van het jaar overblijft, wordt ingezet om het nog resterende tekort van f 100.100,- weg te werken. Zodoende wil de gemeente Limmen de algemene reserve intact laten en deze niet gebruiken om de begroting sluitend te maken. De Najaarsnota komt aan de orde in de raadscommissie op donderdag 2 december 1993. tijdstip donderdag 2 december 1993,20.00 uur plaats benedenzaal Cultureel Centrum Vredeburg agenda .1/3 Opening, rondvraag, mededelingen en ingekomen stukken. 4/6 Verslag vergadering Commissie 1 d.d. 4.11.1993, Commissie 2 d.d. 4.11.1993, Commissie 3 d.d. 3.11.1993. 7 Najaarsnota 1993. 8 1e Wijziging begroting G.T.D./Najaarsnota G.T.D. 9 Jaarrekening SNK 1992. 10 Aanpassing legestarieven. 11 Bouwvoorschriften voor woningbouw langs de Kapelweg. 12 Gemeentelijke reactie n.a.v. ontwerp-streekplan. 13 Wijziging bijdrageregeling oud papier. 14 Overeenkomst tot verkoop grond gelegen ten westen van het perceel Du Peyroulaan 1 15 Besteding gelden SAS. 16 Informatieve notitie over de Huisvestingswet. 17 Uitvoering banenpool-/JWG-regeling door Stichting Pluswerkte Alkmaar. 18 Subsidie Werkgroep Ontwikkelingssamenwerking Limmen. 19 PrivatiseringSporthal. 20 Sluiting. Bovenstaande commissievergadering is openbaar. Wanneer u tijdens de vergadering over een van de te behandelen onderwer pen uw mening wilt geven, kunt u van het spreekrecht gebruik maken. U moet dat wel van te voren afspreken met de voorzitter. In het gemeentehuis en de bibliotheek kunt u de stukken van deze vergade ring inzien. 1 december 1993, Burgemeester en wethouders van Limmen Openbare Bibliotheek Kapelweg 6 te Limmen Openingstijden: maandag 14.30-17.00/ 19.00-20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.30-20.30 uur. Dierenartsen Dierenkliniek Castricum, Laan van Al- bertshoeve 140, Castricum, tel. 02518- 54345. Dierenartsen: H. Woltefs en mw. S. Asyee. Spreekuur zaterdag 13.00-14.00 uur, verder volgens telefo nische afspraak. Dierenartspraktijk A. van Lohuizen, J. Borsje en W.J.M. van Look. Dotter bloem 7, Castricum, tel. 02518-55910. Tijdens de weekenddienst wordt u even tueel automatisch doorgeschakeld. Be handeling kleine huisdieren na tel. afspraak. Dr. Schaap en Dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 02205-2583 (Rijksweg 104, Limmen). Spreekuur maandag tot en met vrijdag van 13.30-14.30 uur en vol gens telefonische afspraak. Stichting Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: mw. E.Th.H. Rodenhuis-Jans- sen, Kerkweg 47, 1906 AV Limmen, tel. 02205-1410. Verloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). Telefooncirkels Telefooncirkels Limmen: mw. W. Sege- rius, coördinatrice, tel. 1772. Welfare Limmen Inlichtingen: mw. Boersen, Visweg 46, tel. 2483. Parochie H. Cornelius Limmen Pastoor: S. Tol, Dusseldorperweg 74, tel. 02205-1275. Spreekuur: dinsdag en donderdag 18.00-19.00 uur, woensdag 9.30-10.30 uur. Pastoraal werkster: mw. H.G.M. Boo- mars; privé 02513-15563 (tussen 18.00- 19.00 uur). Banknummer parochie: 336400756; gi ronummer: 248524. Kerkbijdrage bank nummer: 336421400. Unie van Vrijwilligers (UW) Voorzitster: mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00-19.00 uur): tel. 1398. Kinderopvang Voor informatie over Kinderopvang Limmen kunt u terecht bij Dieneke van der Meij, Westerweg 5, tel. 3220, of bij Karin Min, Burg. Nieuwenhuysenstraat 12, tel. 2817. Spreekuur: iedere dinsdag van 9.15- 10.30 uur in De Wollewei, tel. 2951. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijka dres: Zuidkerkenlaan 21, 1906 AC Lim men, tel. 02205-2048 (b.g.g. 02510- 33480). Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-52800522. Dierenbescherming Limmen Honden en katten: tel. 072-334316. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Praktijken Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal BV, Vuur baak 9, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M.Donker, Het Achtkant 12, Lim men, tel. 02205-3369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 02205-3219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Slimpad 16 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). Indicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Stichting Interkruis Noord-Kennemerland Ledenadministratie: tel. 072-199222. Wijkgebouw, Middenweg 26a, 1906 AR Limmen. Ouder- en kindzorg: spreekuur ma. t/m vrij. 8.30-9.00 en van 12.30-13.00, tel. 02205-4275. Volwassenenzorg: spreekuur ma. t/m vr. 12.30-13.30 uur, tel. 02205-1250. Voor spoedeisende gevallen kunt u de alarmcentrale bellen: tel. 072-619818. Gemeente Limmen Openingstijden gemeentesecretarie: 9.00-12.00 uur (en woensdagmiddag tussen 15.30 en 17.30 uur voor het afha len van rijbewijzen en paspoorten) Het gemeentehuis is tijdens kantooruren te lefonisch bereikbaar onder telefoon nummer 1456. Voor de dienst gemeentewerken gelden dezelfde tijden. Telefoonnummer grof vuil: 072-413533. De wethouders kunt u spreken tijdens de inloopspreekuren op dinsdagavond tussen 19.00 en 20.00 uur in het gemeen tehuis. De burgemeester slechts na tele fonische afspraak. Afdeling sociale zaken: open spreekuur op maandag en donderdag van 9.00- 12.00 uur. Buiten deze tijden kan men terecht na een telefonische afspraak (tel. 1456). Gezinsverzorging, Ouderenhulp en Alphahulp Stichting Noord Kennemerland/Noord -Holland Midden. Hoofdkantoor: Nas- saulaan 30, 1815 GL Alkmaar. Voor hulp bij problemen in de verzor ging van uw huishouden. Spreekuur da gelijks van 8.30 tot 9.30 uur. Telefoon: 072-127066. Voor acute hulp na 17.00 uur en in het weekend: tel. 072-156400. LIMMEN - Zondag is door de drum band Excelsior uit Limmen bevestigd dat het muzikale peil in dit dorp bijzon der hoog is te noemen. In navolging van de successen van de harmonie heeft ook de drumband Excelsior een verdiende eerste prijs gehaald op het bondscon- cours. Dit concours werd zondag 28 no vember gehouden in 't Zand. Als stilstaand werk werd ten gehore ge bracht Second Life. De uitvoering van dit werk werd ten gehore gebracht Se cond Life. De uitvoering van jiit werk werd door alle jury-leden beloond met 35 punten; dus totaal voor dit werk 135 punten. Het marcherende werk was Mraching Timp-Toms. Over de uitvoe ring hiervan was de jury nog beter gestemd hetgeen resulteerde in 36 Vi punt van alle drie; totaal voor dit werk 136 1/2. Het totaal van 271 1/2 punt was ruimschoots voldoende voor een eerste prijs. LIMMEN - Bij de Stichting Dienstverle ning Veteranen (SDV) is de tweede uit gave van het blad "Veteranen Actueel" verschenen. De stichting heeft een twee ledige doelstelling: zorgverlening en be vordering van maatschappelijke erken ning voor de inzet en offers van de vete ranen voor het koninkrijk. Voor geïnte resseerden is een exemplaar van het blad te verkrijgen op het gemeentehuis te Limmen, afdeling Welzijn. De minister van Defensie heeft op ad vies van de SDV besloten tot uitgifte van een veteranenpas ten behoeve van de maatschappelijke erkenning van de veteranen. De pas zal met ingang van 1 januari 1994 enkele specifieke facilitei ten vanuit Defensie bieden. De SDV beijvert zich om daarenboven verdere voordelen voor pashouders te be werkstelligen. Aanvraagformulieren en nadere inlichtingen over de veteranen- pas worden verstrekt door het SDV- bureau (tel. 030-319055) LIMMEN - Uitslag loterij Welfare de Cameren te Limmen. Lotnummers: 186 oranje 29 rose, 575 oranje 988 rose, 258 oranje 66 rose, 589 oranje 970 rose, 518 oranje 927 rose, 558 oranje 88 rose, 569 oranje 88 rose, 569 oranje 989 rose, 249 oranje 915 rose, 532 oranje 956 rose, 174 oranje, 192 oranje, 511 oranje. De naam van de pop was Silvia. Hierbij danken wij al diegene die onze bazar bezocht hebben ons gesteund heb ben door de artikelen en loten te kopen. Het was ondanks het slechte weer, een goede geslaagde middag. LIMMEN - Reeds op 14 oktober heeft de ledenvergadering van de PvdA de kandidatenlijst voor de komende ge meenteraadsverkiezingen vastgesteld. Om de spanning er nog even in te hou den, is bewust gewacht met het bekend maken van deze lijst. De ledenvergadering heeft een nieuwe voorzitter en penningmeester gekozen, nl. Joke Mooy (voorzitster) en Herman Nierkens (penningmeester). Hun voor gangers Gerard Vriend en Francine Snijder-Terra waren wegens drukke werkzaamheden genoodzaakt ermee te stoppen. De oudbestuursleden werden bedankt voor hun inzet gedurende vele jaren. Eensgezind, lovend en enthousi ast was de ledenvergadering naar de zit tende fractie nl. fractievoorzitter Wil Maréchal en wethouder Harry Snijder. De nieuwe lijst ziet er als volgt uit: 1. Wil Maréchal 2. Harry Snijder 3. Joke Mooy 4. Fred v.d. Vegte 5. Gré Glas 6. Bert van Langerak 7. Hans Min. Een zeer complete lijst waar zowel vrouwen als mannen goed vertegenwoordigd zijn. Bovendien niet het minst belang rijk, allemaal mensen met kwaliteit en deskundigheid. De afgelopen vier jaar is enorm veel gebeurd, het leken wel tro penjaren. De PvdA is reeds warm ge draaid en staat er na 2 maart 1994 weer klaar voor. LIMMEN - Omdat er aan de Kapelweg woningen worden gebouwd moet er bos worden gekapt. De raad wil nu dat 75 procent van dit bos elders in het dorp wordt herplant. Een suggestie om deze herplantplicht ongedaan te maken door de grenzen van de Boswet te verleggen, ging de raad te ver. (Zo kan de gemeen te zelf bepalen wat gekapt wordt). Pepping, CDA: „De rode pen is wel erg uitgeschoten, we moeten reële grenzen gebruiken". Kroone, VVD: „Zo kan je wel aan de herplantplicht ontkomen maar wij moeten uit vrije wil 75 procent herplanten". Burgemeester Huisman wilde in een commissie vergadering nog wel op de grenzen terugkomen maar vroeg de raad, terwille van de voortgang toch ac- coord te gaan. De Limmer Gemeen schap kon zich hier niet in vinden. In de commissievergadering kan men mis schien nog mogelijkheden vinden wel aan de herplantplicht te voldoen, b.v. achter de koekoek en rondom de Hor tus. Toch vonden de anderen, dat er ook weer niet te dramatisch over gedaan moet worden, het is geen hoogwaardig bos, het is leuk en meer niet. Bovendien vond men dat er in de nieuwbouw ruim te veel wordt aangeplant. „We doen het nog niet zo slecht" aldus Kroone. Me vrouw Maréchal vond dat op het mo ment dat er besloten werd daar huizen te bouwen men wist dat de beplanting daar moest verdwijnen. Enkele omwo nenden hebben een gezamenlijk be zwaarschrift ingediend zij zijn het niet eens met het rooien van het bos en de nieuwbouw. LIMMEN - Op dinsdag 7 december zal de heer Huysen van Uhivé Verzekerin gen een lezing houden voor de SWOL in de Wollewei, Lage Weide 1. De laatste jaren zijn er zoveel veranderingen inge- voerd in de ziektekostenverzekeringen dat we soms door de bomen het bos niet meer zien. De heer HUysen helpt ons de knelpunten in het huidige stelsel te on derkennen en zal ons het plan Simons uitleggen. Ook gaat hij in op wat ons in de nabije toekomst op dit terrein nog te wachten staat. Deze middag geeft ons de informatie die alleenstaanden en 65-plussers zeker van nut kan zijn. Aan vang 14.00 uur. De SWOL-Kerstmiddag zal gehouden worden op dinsdag 21 december. LIMMEN - Tijdens de jaarmarkt van Limmen, in juli van dit jaar, werd door de Rotary Club Castricum het start schot gegeven voor een bijzondere actie, namelijk het realiseren van een toko (winkeltje) in De Cameren. Naar ver wachting was een bedrag van 12.000 gulden nodig om de toko te kunnen la ten starten. Diverse acties werden ge voerd en ook de bewoners van De Cameren, de inwoners van Limmen en het plaatselijke bedrijfsleven reageerde positief. Na een dnatie van Interkruis Noord-Kennemerland kon tenslotte het, startsein gegeven worden. Vrijdag 3 de cember om 15.00 uur zal niemand min der dan Sint Nicolaas de opening van de Toko in De Cameren aan de Vredeburg- laan te Limmen verrichten. LIMMEN - Uitslagen woensdag 24 no vember: 1. Jeroen Drenth 98, Siem Schilder 98 3. Jos Brink 18. A: 1. Kees Admiraal 96, Rob Schaft 96 3. Cor On derwater 90 B, 1. Kees Schol 95 2. Jo- landa Hageman 87 C: 1. Ronald Hackman 93 2. Jan Pepping 92 D 1. Je roen Buter 93, Pé Duif 93 3. Freek Bak ker 90 Erik Weyers 90.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 17