Informatierubriek van de gemeente Heiloo <9\ HEILOO Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Burgerlijke stand Expositie in het gemeentehuis van Heiloo Commissie Financiën en Personeelszaken Ingediende bouwaanvragen Verleende bouwver gunningen en geaccep teerde meldingen bouwvoornemen Commissie Openbare Werken, Beplantingen en Sociale Zaken Commissie Milieu en Educatie Informatie-avond Ypestein III, 2e fase Woonrijpmaken Wet milieubeheer Belbus Heiloo op 3 december van start 1993 Vrijwilligersdag in Heiloo PAGINA 4 UITKIJKPOST 1 DECEMBER 1993 Informatie tot en met 25 november 1993 Geboorten Manon, dochter van Zuurbier, Petrus J. en Bankras, Jeannette H. Martijn, zoon van Brouwer, Adriaan P. en Waagemans, Monique M. Elders geboren Ian J., zoon van Holman, Eric H. en Nieuwland, Lisanne M. Rosemarie, dochter van Romeijn, Rick R. en Blank, Joke. Eveline, dochter van Smith, Oscar M. en Lakeman, Anna M. Suzanne J., dochter van Noordman, Theo M.M. en Wijnstra, Anneke G. Ferdinand J., zoon van de Wildt, Jacobus W.F.M. en ten Wolde, Corine W. Romy N., dochter van Elfar, Kamil en de Ruijter, Yvonne E. Rick, zoon van Klaver, Rudolf J. en van der Linden, Birgit H. Manouk A.C., dochter van Groot, René C.A. en Groot, Anna C.C. Paulus F., zoon van Sengers, Paulus M.G. en Kroon, Johanna P.M. Aimé J.P., zoon van Wijffels, Paul P.M. en Fleur, Hedwig R.J. Roos E.M., dochter van Levering, Wilhelmus A.R.M. en de Wit, Elisabeth J.M. Jetske R., dochter van Littooij, Peter-Hans B. en Los, Marianne E. Huwelijksaangiften Waterdrinker, Nicolaas en Wijsma, Geraldine M. Nigita, Raffaele en Bons, Anna E. Huwelijken geen Overleden Morsch, Cornelis. Res, Cornelia, echtgenote van Hoogland. Braun, Elisabeth, weduwe van Gerritsen. Koot, Simon. Passenier, Leuntje M.P., weduwe van Wigard. Tuinhof, Jesse. van der Plaats, Cornelis J.J.W. Bakker, Maria A., weduwe van Gerver. Oskam, Gijsbertus J. Beems, Hendrikus. Elders overleden Parandier, Margarete E., weduwe van Warmenhoven. van der Louw, Cornelia J.E., echtgenote van Tolsma. Pauw, Melchert. van den Berg, IJzebrand J. Eijkhout, Freddy. Er is weer een expositie in de gangen en de hal van het gemeentehuis. Van Tine Poelsma hangen er schilderijen, die een overzicht vormen van een gedeelte van haar werk. Asta Kettler stelt haar bronzen sculpturen ten toon. De expositie is iedere werkdag te bezichtigen van 08.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. Deze werken blijven hangen en staan tot 5 januari 1994. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Financiën en Personeelszaken vindt plaats op donderdag 9 december 1993 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. De agendapunten van deze vergadering wor den vermeld in de Uitkijkpost van 8 decem ber 1993. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwét, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Van Merlenlaan 12, J.A. Boll - vergroten woonhuis. Westerweg 127, F.P.M. Veldt - vergroten woonhuis. Westerweg 139, S.N. de Moor - veranderen en vergroten woonhuis. Oosterzijweg 26, G.A. Apeldoorn - plaatsen woonhuis. Van Merlenlaan 15, E.J.M. Slinkert -* vergroten woonhuis. Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen en positief bevonden meldingen verleend: Boekenstein 108, P. Hoogland - plaatsen berging. 4 Stationsweg 14, B.M. van Gelder-Kop - veranderen en vergroten berging/garage. Holleweg 78, A.J. Pijnaker - veranderen en vergroten garage (kap). Slimpad 32, F. Niemans - oprichten schuur. Molenweg 6, R.C. Sleifer - plaatsen van 2 dakkapellen. Groeneweg 20, R.G. Bottelier - veranderen en vergroten woonboerderij. De Krommert 2, F.J.J. van de. Laarschot - veranderen en vergroten woonhuis. Oosterzijweg 124, S.J.M. Akkermans - veranderen woonboerderij. Heerenweg 240, Hanraads - vergroten woonhuis. De Hucht, P.E.N. n.v. - oprichten transforma torstation. Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 216). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 313 217 of 313 216. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Openbare Werken,' Beplantin gen en Sociale Zaken vindt plaats op maan dag 6 december 1993 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Onderzoek functioneren riolering buitenge bied Heiloo-Zuid. - Wet Voorzieningen Gehandicapten. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Milieu en Educatie vindt plaats op woensdag 1 december 1993 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de voorlopige agenda staan onder meer de volgende punten: - Energiebeleidsplan. - Beschikbaar stellen krediet t.b.v. de Zes kant en de Vondelschool voor aanschaf fing onderwijsleerpakket en meubilair. - Informatie van de provincie t.a.v. voort gezet onderwijs. - Voortgang m.b.t. geluidsproblematiek Hei- looër Tolweg. - Aansluiting Ypesteinerlaan-Zuid/Kenne- merstraatweg. - Voortgang herschikking sportakkommoda- ties. - Algemene voorlichting betreffende priva tisering sportakkommodaties. Voor bewoners, toekomstige bewoners en andere belangstellenden is er op woensdag 8 december a.s. vanaf 20.00 uur in het Open Huis, Winkelhof 't Loo een informa tie-avond over het woonrijpmaken in Ype stein III, 2e fase. Er is op deze avond gelegenheid planteke ningen te bekijken en vragen te stellen over de afwerking van dit gedeelte van de wijk Ypestein. Binnenkort zullen de laatste woningen aan de Kleine Kanne en een aantal woningen aan De Krommert en de Ypesteinerlaan worden opgeleverd. Een aantal woningen is zelfs al opgeleverd. Als dit gebeurt is en de nieuwe bewoners zijn verhuisd, zal de gemeente beginnen met het aanbrengen van de definitieve bestrating en de aanleg van de beplanting: het woon rijpmaken. Gelijktijdig met het woonrijpmaken van dit deel van Ypestein zullen de oostzijde van de Oosterzijweg tussen de Groenelaan en In dustrieterrein Oosterzij en de Limmer-Laen woonrijp worden gemaakt. Voor meer informatie kunt u contact opne men met de heer P. Aalders, telefoonnum mer 313 206. i Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij op de hieronder vermelde aanvraag voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer, positief hebben beschikt; Sprenkeling Nurseries B.V., Westerweg 413, 1852 PS HEILOO, voor het oprichten en inwerking hebben van een bedrijf voor het kweken van uitgangsmateriaal van vaste planten voor snijbloemen (binnenland en export) op het perceel Westerweg 413 te HEILOO. Beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum (4 januari 1994) beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek is gedaan tot schorsing van de beschikking danwel tot het treffen van een voorlopige voorziening en nadat de eventueel benodigde bouwvergunning krachtens de Woningwet is verleend. Beroepstermijn: Eén maand na datum van deze kennisge ving. Het beroepsschrift moet worden gericht aan de afdeling geschillen van bestuur van Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA DEN HAAG. De kosten hiervan bedragen ƒ170,-. Het verzoek tot schorsing of voórlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA DEN HAAG. De kosten hiervan bedragen 85,-. Ingevolge artikel 1 van de Tijdelijke Wet Kroongeschillen is de afdeling voor de geschillen van bestuur belast met de beslissing van deze aan de beslissing van de Kroon onderworpen geschillen. Beroep op de Kroon tegen een beschikking staan open voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de ontwerp-beschik- king bezwaren hebben ingebracht; d. degenen, die bezwaren hebben tegen wijzigingen, die bij het geven van de be schikking t.o.v. de ontwerp-beschikking zijn aangebracht. e. belanghebbenden, die aantonen redelij kerwijs niet in staat te zijn geweest tegen de ontwerp-beschikking bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de be roepstermijn van kracht, tenzij binnen die termijn beroep wordt ingesteld of met toe passing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Een beroepsschrift moet in tweevoud worden gericht aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking en andere ter zake zijnde stukken liggen op het gemeentehuis van Heiloo, Raadhuisplein 1, afdeling VROM, kamer 110, ter inzage en wel van 2 decem ber 1993 t/m 3 januari 1994 iedere werkdag vanaf 09.00 tot 12.30 uur alsmede op het bureau van de Rijkspolitie aan de Kenne- merstraatweg 356, alhier, op vrijdagavonden 3 december 1993 t/m 31 december 1993 van 18.00 tot 21.00 uur. Op vrijdag- 3 december is de start van de Belbus. Om 10.00 uur is er een feestelijke bijeen komst in verzorgingshuis De Loet. Na een kort officieel gedeelte zal de heer Boersma van de NZH om ongeveer 10.45 uur het eerste kaartje van de Belbus overhandigen aan wethouder mevrouw J. Wuijster-Schud- deboom. De eerste rit van de Belbus gaat om 11.15 uur naar het Gemeentehuis. De Belbus is bedoeld voor alle inwoners van Heiloo en brengt u naar uw bestemming in Heiloo of naar het Medisch Centrum Alk maar. U kunt zich voor een rit aanmelden via tele foon 331344. De Belbus rijdt niet vóór 09.00 uur 's-och- tends en na 23.00 's-avonds. De Belbus is niet geschikt om grote hoeveel heden bagage mee te nemen. Mensen die in de rolstoel moeten blijven zitten kunnen worden vervoerd met de Rol stoelbus. Mensen die de rolstoel kunnen inklappen kunnen wel met de Belbus worden vervoerd. Voor meer informatie over tarieven en werk wijze van de Belbus verwijs ik graag naar de folder "Belbus Heiloo" die vandaag met de Uitkijkpost huis-aan-huis zal worden ver spreid. vri j wi 11 i gersdag Op 7 december 1993 zal Heiloo weer in het teken staan van de Internationale Vrijwilli gersdag. Dit jaar wordt er een middagprogramma georganiseerd in theater De Beun voor de vrijwilligers in Heiloo. Alle verenigingen en instellingen met vrijwilligers zijn uitgenodigd en worden met een vertegenwoordiging van maximaal drie personen per instelling in De Beun verwacht. Waarom een vrijwilligersdag? Deze dag is door de Verenigde Naties uitge roepen om in de hele wereld aandacht te vragen voor het werk van vrijwilligers. Alleen 'in Nederland werken al 2,7 miljoen vrijwilli gers. In Heiloo ruim 3000. Om het vrijwilligerswerk meer in het voetlicht te brengen, om de waardering voor het vrij willigerswerk te uiten en om het belang van vrijwilligerswerk te benadrukken is er daarom ook een viering van de Vrijwilligersdag in Heiloo. Naast veel informatie en een inleiding over het thema: "Vrijwilligerswerk naar het jaar 2000", zal er ook tijd zijn voor ontspanning. Deze middag vindt ook de uitreiking plaats van de Informatiegids Senioren-Vacature- Bank. Schaakclub Oppositie HEILOO - Omdat het eerste moest spe len tegen Bakkum kon A. Slob profite ren door een gedegen winst te schaken tegen Piet Manni. Het eerste met koplo per Cor van Etten in de gelederen ver loor kansloos met 6-2 van Bakkum wat dit keer erg sterk voor de dag kwam. Schoonvader Brink versloeg zijn zijn De Ruyg en blijft door deze zege goed in de race om de koppositie. Uitslagen: Manni-Slob 0-1; v.d. Werff- Groot Z2-Z2, v. Hoek-Lindenhovius Vi-Vi;, de Jager-Ebregt Z2-Z2, Lange- reis-Niehaus Z2-Z2; Alleman-Kerst 0-1; Klein-Sauer Z2-Z2; Brink-de Ruyg 1-0; Hassing-v.d. Wal Z2-Z2; Jonkheer- Kracht 0-1; Plas-Koenders 1-0; Obdam- Bos 0-1; Blom-v.d. Werff0-1; Kraaij- enbrink-Moll 0-1; Ooyevaar-Hooger- werf 1-0; Witte-Beyers 1-0. DVW-nieuws HEILOO - December is de maand, waarin allerlei abonnementen moeten worden verlengd en vergunningen moe ten worden gehaald. Dan is er goed nieuws: de jeugdvergunningen van hen gelsportvereniging De Vroegte Wint lig gen nu reeds bij Handy Fish aan de Kennemerstraatweg gereed. Voor slechts 7,50 mag weer een jaar lang gevist met één gewone hengel, in combi natie met de sportvisakte zelfs met twee gewone hengels. Een verenigingsjaar loopt van januari tot januari, dus met de oude vergunning mag nog enkele weken worden gevist. Voor verdere bepalingen raadplege men de vergunning. Zo'n nieuwe vergunning lijkt ons dus een uitstekend Sinterklaas idee! Willen overigens ook de senioren denken aan het tijdig voldoen van de verenigingsbijdrage? Dan ligt de nieuwe vergunning weer tijdig in de bus! Flashing Vlotman HEILOO - De jeugd van Flashing- Vlotman deed het, het afgelopen wee kend prima. De junioren meisjes A ge wonnen in Haarlem met 45-30 van TYBB. Na een gelijk opgaand begin liep Heiloo wat uit (13-8), waarna de Haar lemse meisjes de druk wat verhoogden. Bij de rust was de stand 22-15 voor Haarlem. In de pauze hebben de Flashing-Vlotman meisjes een strijd plan ontwikkeld waarmee ze de zone verdediging konden slechten en dat had succes. Met een aantal afstandschoten en wisselend inside-spel werd de weerstand bij TYBB gebroken. De meisjes uit Heiloo hielden hun hoofd koel, speelden hun aanval goed uit en vonden steeds opnieuw de basket. Ver diend werd er dan ook gewonnen. De Kadetten-jongens B hadden in de wedstrijd tegen de lijstaanvoerder Lisse het beste van het spel, hoewel in het be gin met de kansen slordig werd omge gaan. Tijdens de eerste time-out werden de Heilooërs door coach Frank Knegt uit hun slaap gehaald, als herboren gin gen ze opeens in de aanval en lukte alles weer. Punten bleven dan ook niet uit, met de rust was de stand 33-23 voor Heiloo. Ook de tweede helft was voor Flashing-Vlotman. Ze bleven goed ge concentreerd spelen, stoorden goed, maar bovenal ze bleven de basket vinden. Het Felle Stootje HEILOO - Maandag 22 november werd er voor de 2de maal dit seizoen een par tij bij 50 beurten afgebroken. Tevens een remisepartij tussen Ella Hoetjes en Hanka Koedijk. Na 3 maanden compe titie gespeeld te hebben is er al een dui delijk onderscheid tussen de koplopers: Ella Hoetjes en Tiny Kuilman staan ruim aan kop met beiden 29 punten, daarna Mar ja Hink met 22 punten. De uitslagen: E. Hoetjes-H. Koedijk 2-2. T. Kuilman-v. Becker 3-0. A. Bakker-J. v. Dijk 0-0, M. Hoogeland- H. Koedijk 3-0, M. Hoogeland-H. v. Broeckhuijsen 2-1, H. v. Broeckhuijsen-T. Kuilman 0-3, E. Hoetjes-J. van Dijk 3-0, V. Becker-A. Bakker 3-0. Heilooër bridgeclub HEILOO - Uitslagen: dinsdag 23 no vember: a-lijn Ds. Visser 65.00, Admiraal-Vendel 55.41, B-lijn: Moscou-Weehuizen 59.72, Boelhouwer- Frugte 56.25. Donderdag 25 november: A-lijn: fam. Romar, Ranzijn-Spruit 56.00 Berkman- v.d. Vlies 65.00 fam. de Winter 57.50 C-lijn Koster-Visser 68.50, Hopman- Klerk 61.50 D-lijn fm. Boukens, v. Dyk-v. Ursem 56.94. Dojo 't Loo HEILOO - Afgelopen zaterdag trad het jeugdteam van Dojo 't Loo aan voor de tweede ronde in de West-Friese Jeugd- competitie. In Hoorn moest gespeeld geworden tegen de teams van Ran- ders/De Geus, de Uitkomst, Dun Hong en Yamaguchi. De judoka's van Dojo 't Loo hadden le ring getrokken uit de eerste ronde en kwamen goed voorbereid en geconcen treerd op de mat. Jammer was het dat in de lichtste gewichtsklasse geen judoka beschikbaar was. De eerste wedstrijd te gen Randers/De Geus werd verloren met 12-4 (55-20 judopunten). De punten voor 't Loo kwamen op naam van Tim Zonneveld met een mooie beenworp en Niels Klaver met een houdgreep. De tweede wedstrijd tegen De Uitkomst werd door 't Loo gewonnen. Hierbij ga ven de judopunten 40-33 de doorslag, na een eindstand van 8-8 in wedstrijd punten. Vermeldenswaard uit deze wedstrijd is de houdgreep van Tim Zon neveld. In de derde wedstrijd tegen Dun Hong kon 't Loo het goede resultaat niet herhalen. Dun Hong was de sterkste met 14-2 (65-10). Tot slot moest aangetreden worden te gen Yamaguchi. Aangezien deze ploeg niet aanwezig was werd buiten mededin ging gespeeld tegen het team van Hans Meester (2). Deze wedstrijd eindigde door een stand van 40-35 in judopunten in het voordeel van Dojo 't Loo. De Ju doka's van 't Loo raken steeds beter in gespeeld in de eerste klasse hetgeen voor de toekomst een goed teken is. EUROPEES JAAR souoMiniT ru»M" ut «tMtus 9 9 3 C e m

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 4