Senioren info Prijswinnaars vogelshow van Kleurenpracht Heiloo Feest op de Rehobothschool In Nederland bent u vrij om lid te worden. KEAN REINDER V.D. NAALT KADOTIP aanbieding aanbieding aanbieding BOERENBONT Desert bord Plat bord Diep bord Nu 4 halen 3 betalen BEEMSTER KADOSHOP RIETVELD Makelaardij o.g. Reünie en informatie middag D.V.O. Heiloo Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Creatieve Instuif in het Trefpunt Cursus filosofie Stille tijden jtL Kerstviering ouderen "Verkoop kinderpostzegels Tienerinloop in Tendenz Zwembad Loos Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo Woensdag 8 december Zaterdag 11 december Westerweg 353 - Heiloo LIMMEN PROVINCIALEWEG 4 hypotheken taxatie assurantie AMNESTY INTERNATIONAL Tienerdisco in Tendenz VV Effect Ingezonden Holiday on ice met ijsshow vol temperament PAGINA 6 UITKIJKPOST 1 DECEMBER 1993 HEILOO - De Stichting Vakantie Door en Voor Ouderen hield don derdag 26 november in het Open Huis haar jaarlijkse Reünie en in formatiemiddag. Ondanks het win terse weer was de zaal goed gevuld. Voorzitter W. Otte opende om 13.30 uur de bijeenkomst en heette allen welkom. In zijn openings woord werden de drie reizen, in de zomer van dit jaar door D.V.O. uit gevoerd, in herinnering gebracht. Na zijn welkomstwoord werden mooie dia's vertoond van de reis naar Oostende in België, die geleid werd door Mw. R. Dekker-Idema. Op onderhoudende wijze voorzag zij het vertoonde van commentaar. Een dankbaar applaus was haar deel. Vervolgens was de beurt aan reisleider J. Hooyberg om zijn dia's te vertonen van de reis naar dé Oberharz in Duitsland. Dat dit stukje Duitsland veel moois te bie den heeft, bleek duidelijk. Alles werd ook door hem op vlotte wijze becommentarieerd. De aanwezigen beloonde ook hem met een groot applaus. Na de pauze werd door één van on ze deelneemsters aan de Duitslan dreis, een West-Friese voordracht voor het voetlicht gebracht. Zij ver telde op rijm de wederwaardighe den over een broekriem. Zij oogstte ook veel succes. Hierna werden dia's vertoond van de 12-daagse reis naar Tsjechië. Ook reisleider Otte oogstte een dankbaar applaus voor zijn mooie beelden op het scherm. Tot slot werden de reisplannen voor 1994 bekend gemaakt. Er is gepland een 1 O-daagse reis naar Karin- thië/Oos.tenrijk van U t/m 21 juni, een 7-daagse reis naar Haaksber gen/Nederland van 23 t/m 29 juli, en een 7-daagse reis naar de Arden nen/België van 10 t/m 16 septem ber. Aan alle genodigden voor de reünie en informatiemiddag zal de nieuwe reisgids begin januari '94 worden toegezonden. Wanneer be langstellende 55-plussers geïnteres seerd zijn in onze nieuwe reizen dan kunt u dit kenbaar maken door eve^ te bellen: 072-334213, graag tussen 17.00-18.00 uur. HEILOO - Op zaterdag 11 december organiseren de Ouderenbonden in sa menwerking met de Stichting Ouderen werk Heiloo een creatieve instuif in het Trefpunt, Westerweg 294 te Heiloo. U kunt tussen half elf en half vijf op elk moment van de dag binnenlopen in het Trefpunt aan de Westerweg. Om mee te doen, of om gewoon even te komen kij ken. De toegang is voor iedereen gratis. Het wordt weer - evenals andere jaren - 'ouderwets' gezellig. Deze creatieve instuif staat in het teken van Kerstmis. De gehele dag kunt u zelf op allerlei manieren kerststukjes, kerststerren, kerstkaarten en kerstkaar sen maken. Verder zijn er nog andere activiteiten te doen, zoals stro bewer ken, pergamano en origami. Het door u gebruikte materiaal wordt verrekend. Dit is tevens een goede gelegenheid om eens met verschillende creatieve activi teiten kennis te maken. Bij iedere activi teit is hulp aanwezig om u suggesties aan de hand te doen of de techniek uit te leggen en u met raad en daad terzijde te staan. HEILOO - De meeste mensen wor den vroeg of laat wel eens overval len door 'filosofische' vragen als: Bestaat er zoiets als toeval? Wat is de mens voor een wezen? Hoe weet je wanneer je 'goed' handelt? In deze cursus filosofie gaat het niet om de antwoorden die filosofen door de eeuwen heen op dit soort vragen hebben gegeven. Waar het wel om gaat is zelf te filosoferen. Dit houdt in dat we nadenken over concrete, door onszelf beleefde voorvallen uit het dagelijkse leven. Daarover valt heel wat na te denken en door er over na te denken kun nen we heel wat leren. Omdat we samen filosoferen, leren we de gedachten van anderen ken nen. Daardoor worden ook onze ei gen gedachten helderder. We doen dit volgens de methode van de filo soof uit de Griekse oudheid, Sokra- tes. Het is bij deze cursus niet nodig dat u iets van filosofie weet. De cursus wordt gegeven door drs. H. Bolten, filosoof. De cursus duurt 10 weken en wordt met in gang van vrijdag 21 januari weke lijks gegeven in het Trefpunt, Westerweg 294, 1852 AS Heiloo. De kosten zijn 125,-. Voor nadere informatie en/of opgave: Stichting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, telefoon 331297 vragen naar mevr. F.A. Huizenga of mevr. A. v.d. Zee. HEILOO - Gëvoelens van eenzaam heid bij mensen hebben niet altijd te maken met 'alleen zijn'. Zij kunnen zich ook voordoen terwijl je bij voorbeeld op een verjaardag zit. Je hebt het 'gevoel' er niet bij te horen. Zo zijn er wel meer voorbeelden op te noemen die mensen het gevoel ge ven eenzaam te zijn. In de gids "Er over praten helpt" van Stichting Ouderenwerk Heiloo zijn instellingen en organisaties te vinden die 'niet direct een oplossing hebben voor dat probleem maar wel verwijzen naar, om niet met dat 'nare gevoel' rond te blijven lopen. De gids "Er over praten helpt" is af te halen op het Senioren Info Cen trum bij Stichting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294, Heiloo, te lefoon 331297. 3 HEILOO - De Hervormde Vrouwenve reniging organiseert met de Commissie Hervormde Vrouwendienst net als voorgaande jaren een kerstmiddag op dinsdag 14 december om 14.30 uur in 't Kruispunt aan de Maas Geesteranus- weg. Er zal een kerstspel worden opge voerd en ds. Van der Wind zal als predikant aanwezig zijn. Verder zal er veel worden gezongen, er is een mooi gedicht en er is koffie en thee met een fijne tractatie. Alle oudere belangstel lenden met eventuele begeleiders zijn van harte welkom! Eén van de vele kaarten van de Stichting Kinderpostzegels. HEILOO - Traditiegetrouw komen de dames van het plaatselijk comité Stichting Kinderpostzegels Neder land éénmaal per jaar een ochtend in zorgcentrum De Loet om kinder postzegels te verkopen. Dit jaar ge beurt dat op woensdag 8 december van 9.30-12.00 uur in de recreatie zaal van het verzorgingshuis. Naast genoemde postzegels kunt u een keuze maken uit een keur van prachtige kerst- en nieuwjaarskaar ten. Reden genoeg om een bezoek te brengen aan de marktstal in het zorgcentrum. Een ieder is deze mor gen van harte welkom. Onder het toeziend oog van Jan Ranzijn (midden) neemt algeheel kampi oen Jacob Castricum (links) zijn prijs in ontvangst. HEILOO - Jacob Castricum sr. is alge meen kampioen geworden van de 23e onderlinge tentoonstelling van vogelve reniging Kleurenpracht. De tentoonstel ling is donderdagavond 25 november in de zaak van J. Ranzijn Tuin Dier aan de Stationsweg 88 te Heiloo geopend door Jan Ranzijn, die al sinds de oprichting in 1970 lid van deze vogelve reniging is. De andere prijswinnaars zijn: Winnaar aangetoonde vogel: C. A. Koppes, Win- nanr tVrhvvogel: B. de Vries, kampi oen kanaries vetstof: J. Castricum sr., kampioen kanaries pigment: P. Kleef, kampioen postuurkanaries: G. Uil, kampioen stammen pigmentkanaries: J. C. Bakker, kampioen stammen Tropen: B. de Vries, kampioen kromsnavels: Fred Kleef. Kampioen jeugd is Kati Uil geworden. De Kleurenpracht klasse ment bokaal voor de hoogst geklasseer de 4 vogels is gewonnen door J. C. Bakker. Kampioen Open Klasse is ge worden Rob van Dijk. Vol aandacht volgen de kinderen van de Rehobothschool het poppenspel ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan van hun school. HEILOO - Elke woensdagmiddag is er tienerinloop in Tendenz. Deze tienerin loop houdt in dat je gezellig met je vrienden en vriendinnen kunt kletsen, muziek luisteren, spelletjes spelen en biljarten. Je bent vanaf 15.00 uur wel kom, de entree is gratis. Ook liggen er tijdschriften klaar om gelezen te worden o.a. hitkrant, de yes, de popfoto enz. Dus als je niets te doen hebt op woens dagmiddag en je bent tussen de 12 en 16 jaar, kom dan naar Tendenz voor een gezellige middag. Adres: Pastoor van Muijenweg 12, Telefoon: 335242. HEILOO - Tijdens het diploma zwem men op 23 november behaalden de vol gende kinderen het A-Diploma: Shannah v.d. Aakster, Joerie Adri- chem, Sander Baltus, Joë Beljaars, Rick Blomberg, René Dirkson, Mariska Glo rie, Stephan de Graaf, Shanna Hand- graaf, Myrte Kaan, Ronald Kuin, Debby Korse, Roosmarijn v.d. Kolk, Sandra Metzelaar, Amber Mascini, In- go Oszkinat, Dapné van Osch, Lennard Ridder, Anneroza Saanen, Linda Tuinstra, Emma Stevens, Daphne Ad miraal, Denise Admiraal, Rachid van Wijk, Thomas Spijkerman, Britt Len- ting, Jessi Blekemolen. Voor het B-diploma slaagden: Sharon Admiraal, Tim van Alpghe, Maarten Bon, Evert v.d. Linden, Reza Macini, Richard Morsch, Anouk Roemer, Tati- ana Schneider, Nikki Schutte, Rianne van Tricht. Het kleuterbrevet werd behaald door: Arnold Verbeek, Valesca Groot, Jordy Schouten, Jelle Verhagen, Boi Thomas- se, Marit Roemer, Tim Erkamp, Brechtje Verhagen, Jacob-Pieter v.d. Perk, Pauline Bruin, Robin Sanders, Fleur de Wit, Robert Jong, Tanja Pal- fenier, Robbert Schut, Annemarie Ko zijn, Alex Bonnet, Eva 't Hof, Merel Jegen, Niels de Waard, Koosje Neijens, Iris Palfenier, Remco Bloksma, Amber Hageman. Op 9 november werd er voor de overle- vingsbrevetten zilver en goud afge zwommen. De geslaagden zijn: Zilver: Jorrit Musters. Goud: Jantine Zijden- bos, Sander de Groot, Ronald van Ha- lem, Ingrid Valkering, Janneke Smid, Bastiaan de Jong, Jetske Droge, Christa Valkering, Tineke Peek. HEILOO - Het was woensdagochtend, 24 november. We gingen naar school. Toen we daar aankwamen, was de school helemaal versierd. Buiten hing de schoolvlag uit. In de klas mochten we nog even een spelletje doen, voordat het ging gebeuren. We gingen met alle kinderen naar het speellokaal, waar ook al veel vaders en moeders zaten. Eerst kwam het hoofd van de school, meneer Molenaar aan het woord. Hij vertelde iets van de geschiedenis van de school en ook dat er een boeket bloe men zou worden gestuurd naar het eerste hoofd van de school, meneer Van Hartingsveld. Daarna kwam Aad Peters, de poppen kastspeler, aan de beurt. Hij voerde eerst een gesprek en maakte daarbij veel grapjes. Ook zong hij een lied: "Zoek, zoek, zoekDat lied kwam later steeds terug in het poppenkastspel. Dat ging over "Het verboden boek". De hoofdrolspelers waren Bo en Jochin en de christelijke ridder. Bo en Jochin moesten het antwoord vinden op de vraag, wat het belangrijkste was om op de wereld te vinden. Als ze dat ant woord gevonden hadden, mochten ze mee op wereldreis met de poppenspeler. De christelijke ridder wist het antwoord wel en heeft Bo en Jochin geholpen om het antwoord te vinden. In de pauze kregqn de ouders koffie en de kinderen limonade met een koek. We konden ook nog even lekker in de sneeuw spelen. Toen het poppen kastspel was afgelopen, hadden we nog tijd over om in de klas gezellig wat spel letjes te doen. Het was een leuke en ge zellige ochtend. Veel belangstelling en enthousiasme bij de heropening van de gymzaal aan het Slimpad. HEILOO - De opening van de gymzaal aan het Slimpad na de renovatie, op 20 november is een grote happening ge worden. Vele genodigden en belangstel lenden waren gekomen. Alle materialen stonden klaar, de nieuwe klimrekken, ringen, touwen, matten, enz. waren voor gebruik gereed. Mevr. Wuijster opende het gebeuren om elf uur met een speech, waarbij ze haar voldoening uitsprak over het tot stand komen van een zo ingrijpende re novatie. De zaal is vergroot en het sani tair en de kleedkamers zijn geheel vernieuwd. Een moderne zaal erbij, tus sen twee scholen in en goed bereikbaar voor de kinderen van de gymnastiekve reniging en de andere gebruikers, is iets om trots op te zijn in Heiloo. Zij be dankte de vakmensen voor hun prettige medewerking en verklaarde toen het ge bouw voor geopend. Hierna sprongen 15 kleuters door een papieren wand naar binnen, het met o.a. Jules Croiset en Marlous Fluitsma Toneel, aanvang 20.15 uur Entree 30.00, 27.50 (cjp/65+) 'volg de pijlen' Cabaret, aanvang 20.15 uur Entree 17.50, 15.00 (cjp/65+) nabij Winkelhof 't Loo, Heiloo, tel. 072-333156 VERKOOPADRESSEN: In Heiloo: Boekhandel Avis, Stationsplein - Postagentschap Rookshop Jan-Tine Braam, 't Loo - Reisburo Holland Interna tional, Raadhuisweg - Sandy's Bloemidee, Grasmarkt Ypestein In Alkmaar: VVV. Waagplein De paarden achter, de duinen aan de voorzijde en dit alles op maar liëfst 21335 m2 heerlijk grasland. Echte westfriese stolp met diverse bijgebou wen, ideaal voor de-liefhebber van veel ruimte en paarden. Dit soort kansen krijgt U niet vaak. Indeling: keuken, douche en 2 kamers. 1e Verdieping: 4 slaapkamers. Karakteristieken: Bouwjaar: 1896, oppervlakte: 21335 m2, in houd: 1500 m3. Aanvaarding in overleg. VRAAGPRIJS f 545.000,- k.k. Dusseldorperweg 137 - Limmen telefoon 02205-1464, b.g.g. 3431. in Nederland loopt u gelukkig geen gevaar als u lid wilt worden van Amnesty International. U wordt niet vervolgd als u zich wilt inzetten voor de mensenrechten. Het is uw goed recht. Toch zijn er landen waar die rechten niet zo vanzelfsprekend zijn. Landen waar het er op lijkt dat mensen helemaal geen rechten hebben. Mensenrechten gelden altijd, overal en voor iedereen. Alle VN-lidstaten hebben dit nog eens bevestigd op de Wereldconferentie Mensen rechten in Wenen. Amnesty International houdt hen aan hun uitspraken. Elke dag weer. Help ons. Vul de bon in. Word lid. 0—0—0—0—0—0—0—0 0—0—0—0—ê—0 Ik wil helpen. ik word lid. ik word actief lid. Stuur info. 0 ik word donateur. Naam/Voort.: m/v Adres: Postcode: Plaats: I Geb. datum: hhoo.o78 I 0 0 Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: 0 Amnesty International, Antwoordnummer 10840, 0 ÏOOO RA Amsterdam. Of bel 06-32122 50. 0—0—0—0—0—0—0—0—0—0—0—0—0—0 laatste meiske bood Mevr. Wuijster een bos rood-witte bloemen aan, de kleuren van de G.T.H. Een demonstratie van de kleuters en later van de kinderen- gebruikers van de zaal aan het Slimpad werd vlot afgewerkt. Toen mochten ook de andere kinderen de toestellen gebrui ken tijdens een zg. "gyminstuif". Daar werd dankbaar gebruik van gemaakt. Het was een zeer geslaagde ochtend. We hopen dat er vele jaren sportieve presta ties in deze zaal zullen worden verricht. HEILOO - Na een week hard zwoegen op school wil je natuurlijk wel eventjes uit je dak gaan. Je kunt hiervoor terecht in Tendenz, de meest trendy tienerruim te uit Heiloo en omstreken. Als je tus sen de 12 en 16 jaar bent, ben je elke vrijdagavond welkom vanaf 19.30 tot 22.30 uur. De entree is 3,00. We hebben een zeer ruime keus aan top 40 muziek. Je kunt ook je favoriete nummer aanvragen. Adres: Pastoor van Muijenweg 12, tele foon 335242. HEILOO - De wedstrijd Effect dames 1 tegen de Uithoek uit Zaandam was voor beide teams bepalend of zij mee zouden blijven draaien in de subtop vand e 3de divisie. Effect begon deze wedstrijd, zonder Nancy Hoberg en Jouke Boer- have, met goed geconcentreerd spel. Vooral de paas was goed verzorgd en door de zuivere spelverdeling van Mar- jon Schaap kon de aanval goed blijven scoren. Na een 9-4 voorsprong te heb ben opgebouwd kreeg Effect het moei lijk. Effect herstelde zich echter goed en wist deze set met 15-11 te winnen. In de 2e set hielden de beide teams el kaar in evenwicht. Het breekpunt was op de stand 10-10. Effect bracht Marit Rijks en de jeugdige Wendy Boerhave in het team hetgeen goed uitpakte. Ef fect wist ook deze set met 15-11 te pak ken. Alleen in het begin van de 3de set kon De Uithoek nog bij blijven. Effect bleef het spelpeil vasthouden en besliste ook de 3de set met 15-5 in haar voor deel. Door het winnen van deze wedstrijd blijft Effect dus meedraaien in de subtop. Op maandag 6 december om 20.00 uur is in sporthal 't Vennewater de trekking van de sponsorloterij. Het paard van Sinterklaas HEILOO - Wat een knauw gaf het om de Sint te zien zitten op een paard met een praam: een lipknevel om het dier tot overgave en 'rust' te dwingen. Dit heeft voor mij acuut alle plezier ontnomen bij de verwelkoming van de goedheiligman. Uit een toevallig opgevangen gesprek vernam ik dat de praam als veilig heidsmaatregel gediend zou hebben. De mogelijkheid dat de Sint van het paard geworpen zou worden moest, op wat voor manier dan ook, voorkomen worden. Maar lieve Sinterklaas, toch hopelijk nooit meer op deze manier. Ik wil u me de namens het paard en namens de vele paardenliefhebbers onder de kinderen vragen of dit probleem in de toekomst van uw loopbaan als Sinterklaas op een andere manier kan worden opgelost. Naam inzender bij redactie bekend AMSTERDAM - Van woensdag 8 tot en met zondag 19 december komt 'Holi day on ice' met een geheel nieuwe ijs- showproduktie naar de grote, nieuwe Parkhal van het Rai-gebouw te Amster dam. Dankzij de nieuwe locatie kan er een extra grote ijsvloer worden gelegd zodat een schaatsoppervlakte van zo'n 900 m2 ontstaat. In het programma on der meer een versie van de opera Car men en de avonturen van de held Robin Hood. Voorts een romantische ope ning, een sprookje voor de jeugd en een opwindende finale in de Charleston sfeer. Het geheel afgewisseld met spor tieve schaatsprestaties en komische scè nes. De solisten, onder wie verscheidene kampioenen, komen uit de Verenigde Staten van Amerika, Rusland, Georgië, Duitsland, Frankrijk, Spanje, Groot- Britannië, Italië, Tsjechië, Brazilië en Argentinië. De nieuwe ijsshow is gestalte gegeven door de Britse choreografe Stephanie Andros. Toen zij de Georgische kampi oene Irina Grigorian haar kunstrijkür zag rijden op muziek van Bizet ontstond het idee de temperamentvolle opera van deze componist te bewerken voor de ijsshow met uiteraard Irina Grigorian in de hoofdrol. De opera speelt zich af te gen het decor van de Spaanse stad Sevil- la, waar tijdens een dansfeest een grote liefde ontstaat, die echter dramatische gevolgen heeft. De solisten vinden in het vurige drama alle mogelijkheden zich uit te lven en het grote ballet van Holi day on Ice heeft een groot aandeel in de drie akten van deze opera. Het tweede verhaal dat op de ijsvloer wordt uitgebeeld is dat van de legenda rische rebel Robin Hood, die rijken be roofde om arme mensen te helpen. Robin Hood's avonturen werden in 1495 vastgelegd in een ballade en later bewerkt tot boeken, toneelstukken en films. Stephanie Andros heeft de ge schiedenis van de Britse held vertaald in een boeiende muzikale komedie met spannende hoogtepunten zoals een sa belgevecht waarmee het kasteel van Nottingham werd veroverd. Jong en oud zullen zich amuseren bij een kostelijke fabel uit de dierenwereld, waarin een jager door een schare eenden op de vlucht wordt gejaagd. Het is weer Mikhail Panin, één van de sterren in Holliday on Ice. een originele en verrassende uitbeel ding, die het kenmerk is van Holiday on Ice. De ingenieuze dierenfiguren zijn een lust voor het oog. De voorstelling opent met een romanti sche scène met walsmuziek en prachtige kostuums. De finale speelt zich af in een nachtclub in Chicago in de twintiger ja ren met goochelaars, acrobaten, illusio nisten en andere variétéartiesten, een feest dat eindigt in een betoverend licht en vuurwerk. Voorstellingen in de nieuwe Parkhal van de RAI vinden plaats van woensdag 8 tot en met zondag 19 december, iedere avond om 20.00 uur, behalve zondag en maandag. Er zijn middagvoorstellingen zaterdag om 15.30 uur en zondag om 12.30 en 16.15 uur en op woensdag 15 december om 14.30 uur. Plaatsbespre ken is mogelijk aan de kassa van de RAI, tel. 020-5466995.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 6