C FIJN VLEES; VOORDELIG hadsfilet of-rollade 1098 runderkogel- runderrosbief pacttde- biefstukQ98 1C 9g biefstuky 9g varkens braadstuk fricandeau rollade li paardekogel biefstuk*** liefstukQQg varkensbiefstuk varkenshaas -schnhzelsT98 11 EiO?8 798 SHS SLAGERÜ A UeKKer Heilo° rCDDI icn VOOR DE GEZELLIGSTE UEï ftUcl 9LIDAGEN VAN T JAAR... héél kilo GEHEEL GRATIS héél kilolfc 500 gram Op fejL11+on 2 T98 runderpoulet C98 braadbouten y° 500 gram J* 500 gram M gehaktj98 gehakt h.o.h. i 098 ra98 A98 runder- gehakt( l<lmsbou, h*,u.8?8 Victorie installeert welpen De Noordhollandse j» w rvï£v^c 1 P 5 reuze vleeskroketten 500 gram héél kilo l^r 500 gram héél kilo tam konijn 798 runderbraadla konijne- hééi 098 runderbief- of hééi «090 achterbouten kil° O» sucadelappen ki'° lO« 500 gram 500 gram kip- 2 karbonade kil° kippe- 2 drumsticks kil° kalkoenbiefstuk n of "Schnitzels héél kilo I 7?8 °ss©staart ééi kjb 7?8 héél kilo 098 schenkel met been Q98 gekruid rundertartaar non paardelappen 98 lunderrosbief 048 duitse biefstuk 098 bollie's beenham n98 paardeworst £48 shoarmavlees 798 slagersleverworst y|98 vleeskroketten >198 osseworst ,nn A98 HEILOO WIJK Ypestein ROSENDAAL 95 0 De salades van EA vliegen de deur uit! EDr% f/f/ Stationsweg 73 SUPER AANBIEDING VAN DEZE WEEK! superzachte mooi stukje verse mager voor de fijnproever! if t I héél kilo P héél kilo 0 héél kilo f 9eg[illde j i varkensfricandeau stukje paarderosbief" of 093 -bienappen hééi y0 Concert Oratorium vereniging Nieuw Leven Kerstfeest Anbo en Kbo Oud Nieuw Total Dance Party in Buk Buk Radio Noordzee 80 zoekt medewerkers Kerstdiner Cursussen bij het Nivon Kerstmarkt Freinet- school weer succes Jan Paul van der Meij zondag in Buk Buk Fanfare Showband Heiloo Bond van Plattelandsvrouwen Kerstviering bij NVvH D66 Egmond Nieuwjaarsconcert PAGINA 10 UITKIJKPOST 22 DECEMBER 1993 Dus vliegensvlug naar Ed Dekker voor de lekkerste salades. Speciaal voor Kerst geeft Ed Lij sckotels vanaf ackt per sonen een ijstaart kado. Bestel op tijd! Huzaren~, en zalmschoteh f5,- en f7,- p.p. Kip/kerrie-, en Waldorffsalade fÓ,- p.p. Ed Dekker wenst iedereen prettige feestdagen en 'n gel ukkig nieuwjaar. (Ie en 2e kerstdag is Let cafetaria gesloten). CAFETARIA-USSALON Elke dag iets lekkers! Bij aankoop van deze super aanbieding ontvangt u: K 8?s f originele lange héél kilo héél kipfilet ^70 veel vlees héél kilo ^0 I i n?8 héél kilo héél kilo K 100 gram t ^OO^cjram (paard) héél kilo 9 150 gram Al mooi stukje 500 gram fijngekruid héél kilo héél kilo 0 reuze 10 stuks héél kilo ^10 originele amsterdamse 500 gram \#0 BESTEL TIJDIG UW FONDUE- GOURMET- OF STEENGRILL SCHOTELS GELDIG VAN WOENSDAG T/M VRIJDAG 24 DECEMBER De slagerij, waar de klant nog echt koning is! HEILOO - Op dinsdag 14 december verzorgde oratoriumvereniging Nieuw Leven onder leiding van dirigent Marcel Joosen een concert in de Moeder Gods- kerk. Medewerking werd verleend door Suzanne Miron - sopraan, Maria Luz Alvarez - sopraan, Robbert Overpelt - tenor en- Mark Peterson - bas. Uitge voerd werden pslam 95 van F. Mendel sohn Bartholdy, kantate KV 429: "Dir, Seele des Weltalls" van W.A. Mozart, Messa di Gloria van G. Puccini. Een prachtig origineel programma. Niet bepaald gemakkelijk, maar wel interes sant en veelzijdig. Het bestrijkt de hele geestesgeschiedenis van de westerse een heid, van een psalm uit het Oude Testa ment via een R.K. mis, naar één van de Freimauerkantaten van Mozart. Er werd door het koor met groot en thousiasme gezongen, een enthousiasme dat, in combinatie met de deskundige leiding in staat was om ook op de toe hoorders over te slaan. Het dynamische bereik van het koor, dus het verschil tussen forte en piano-passages, is be paald indrukwekkend en het koor volgt de intenties van de dirigent nauwkeurig op. De solisten waren voortreffelijk, maar behalve de tenor waren zij slechts kort aan het woord. De tenor had daardoor gelegenheid om extra aandacht op zich te vestigen. Zowel door zijn opvallend mooie grote stem alsook door een zeer bewogen voordracht. Het orkest had op enkele momenten het totaal nog kunnen verfraaien door een wat meer met de strijkers in evenwicht zijnde blazersklank en, vooral in Mo zart, door een wat vollere toon in de eerste violen (vibrato door iedereen). Het samenspel van het geheel was in het algemeen uitstekend, prachtige fugati- sche inzetten tussen koor en orkest in Mendelsohn. Maar enkele tempowisse lingen, met name in Puccini zouden per- fekter hebben kunnen gaan. Zou er geld gevonden kunnen worden één keer meer met het orkest erbij te kunnen repete ren, zodat deze oneffenheden wegge werkt zouden kunnen worden. Maar, hoe dan ook, ook zonder dat is er alle reden om weer uit te kijken naar de uit voering van volgend jaar. De welpen van de Victoriegroep, die zaterdag werden geïnstalleerd. HEILOO - Zaterdag 11 december was het feest voor Astrid Portegies, Kees Rozemeijer, Dane Hergaarden, Nicolet Koopman, Charissa Jonker, Thijs Prein, Maarten de Boer, Niels Sabel en Frank ten Dam en hun ouders. De nieu we welpen legden deze dag de belofte af en werden op deze manier officieel op genomen in de horde. Op hun nieuwe groene blouses werden de verschillende insignes gespeld, de Victorie-rode das kregen zij om en na een spijker in de to tem te hebben geslagen, hoorden zij er echt bij. Na deze installatie was er voor iedereen beschuit met muisjes ter ere van de nieuwe welpen. HEILOO - De beide ouderenbonden or ganiseerden op 16 december hun jaar lijkse kerstfeest in het Trefpunt. Deze middag werd druk bezocht, er waren ongeveer 200 lecien aanwezig. Na de opening door de voorzitter van de KBO, de heer B. Oud, werd het kerst verhaal verteld door de heer Koek, hier na volgde de koffie met kerstkrans. Vervolgens werd het kerstspel gespeeld door onze eigen leden met als titel "Met Kerstmis komen de kinderen thuis", dit toneelstuk had veel voeten in de aarde maar uiteindelijk kwam alles weer goed voor elkaar. Het waren, voor ons oude ren, bekende situaties, die vlot ten tone-. Ie werden gebracht. Na een borreltje en een hapje werd de middag besloten met het zingen van kerstliederen en een slot woord door de voorzitter van de Anbo, de heer Cahn. HEILOO - Wat is er mooier om een nieuwe activiteit te beginnen op de eerste ochtend van het nieuwe jaar? Vandaar dat jongerencentrum Buk Buk op de ochtend van zaterdag 1 januari start met de eerste editie van de zeer feestelijke Total Dance Party; een tot in de puntjes verzorgde Party met super- swingende muziek. Omdat het nu sa men met oud nieuw valt, kun je dit keer lekker lang genieten. De Total Dance Party begint om 1.00 uur en ein digt pas tegen zessen! Dus na de familie en vrienden gelukkig nieuwjaar te heb ben gewenst, kun je je als een gillende keukenmeid naar de Buk begeven. Je moet dan echter wel al in het bezit zijn van een entreekaart. Deze kost 10,- en is reeds verkrijgbaar, dit keer alleen bij de Buk zelf. Tevens worden er maxi maal vijf kaarten per persoon verkocht. De Total Dance Party is uitermate ge schikt voor mensen die zich aangetrok ken voelen tot dansmuziek, maar geen heil zien in bijv. alleen maar hpuse. Hoewel er best weieens een plaat voor bij kan komen, die uit de hoek van de Mellowhouse of rock komt, zal het overgrote deel van het muziekaanbod een soul-, hiphop-, reggae-, of disco inslag hebben. Dit keer zullen naast de vaste Total Dance DJ's ook enkele gast-DJ's achter de draaitafels staan. Platen die zij in hun koffers hebben, zijn o.a.: James Brown, Ice-T; Prince, Chic, etc. Kor tom, alles wat zich aan zwarte mu ziekstromingen heeft gemanifesteerd, heeft het in zich om van de Total Dance Party èen kloppend geheel te maken. De zaal kan daarin niet achterblijven; er zal nl. elke Total Dance Party een thema worden gekozen, die in de aankleding terug te vinden zal zijn. Zorg dus dat je op tijd een kaartje hebt bemachtigd om dit feest in de feestnacht der feestnachten mee te maken en laat je overtuigen door de kracht van de mu ziek uit vervlogen tijden, die vanaf ja nuari 1994 eens in de maand voorbij zal komen in Buk Buk, Pastoor van Mui- jenweg 12, tel. 072-335242. EGMOND - Radio Noordzee 80, de lo kale omroep van Egmond, is op dit mo ment druk op zoek naar mensen die plaats willen nemen in de redaktie. Deze redaktie heeft als taak de nieuwsblokjes samen te stellen, die dan in de uitzen dingen kunnen worden voorgelezen. Lijkt dit werk je leuk en beschik je over een goede redaktionele vaardigheid, bel dan 's avonds of in het weekend even met de Radio Noordzee 80 studió op te lefoonnummer 02206-7580. De sportredaktie van Radio Noordzee 80 is op dit moment druk op zoek naar activiteiten van de diverse sportvereni gingen uit Egmond en omgeving. Speelt uw club binnenkort een competitie wedstrijd? Laat het even weten, en stuur uw activiteitenkalender op naar Radio Noordzee 80, Postbus 80, 1935 ZH Egmond Binnen. Op zondag 26 december zal Radio Noordzee 80 de Easy Top 80 uitzenden. Vanaf 12.00 uur zullen de mooiste rusti ge klanken uit uw radio klinken. De Ea sy Top 80 is samengesteld op basis van de voorafgaande jaren aangevuld met een aantal prachtige nieuwe platen van het afgelopen jaar. Radio Noordzee 80 is in de ether te ontvangen op 107 FM. HEILOO - Evenals in voorgaande jaren werd een kerstdiner georganiseerd voor de senior-gasten van UW, Zonnebloem en Rode Kruis. Het diner in de feestelijk versierde recreatie-eetzaal op de boven verdieping van het verzorgingshuis Overkerck werd opgeluisterd door het (senior-) dames trio de Haan (piano), Pijper (cello) en Horjus (viool). Me vrouw Gien Bakker van het UW ver zorgde de coördinatie van deze zeer geslaagde bijeenkomst, die een waardi ge afsluiting van het jaar 1993 vormde van de goede samenwerking tussen UW, ZonneTbloem en Rode Kruis waar wij in Heiloo trots op mogen zijn. HEILOO - In janaurai start het Nivon een cursus boekbinden voor beginners. In 9 wekelijkse lessen, o.l.v. de boekbin der Cees Mul wordt u deze techniek ge leerd. Men leert iedere avond een techniek in de vorm van een voorwerp, b.v. klein boekje, een doos, map enz. Natuurlijk wordt het echte boekbinden, dus het inbinden van b.v. tijdschriften, een oud boek opnieuw in elkaar zetten, niet vergeten. Start: dinsdag 18 januari om 20.00 uur. Bij deze cursus komt naast het cursusgeld nog een materia- lenpakket. Origami Japanse Vouwtechniek voor beginners. Deze beginnerscursus o.l.v. docente. Joke Mooij, zal starten op woensdagavond 19 januari om de veer tien dagen. In zes lessen worden u de be ginselen van het Origamivouwen ge leerd. Aan de hand van een lesboek, sa mengesteld door de Origamivereniging maakt u zich deze techniek eigen. Een introductiemapje hoort tevens bij het lesmateriaal. De cursus Origami Architectuur, snij- techniek o.l.v. Frida Stoop zal starten op woensdagavond 19 januari om de veertien dagen. In 6 lessen wordt u de beginselen van de Origami snijtechniek eigen gemaakt. U heeft al gauw een leuk resultaat voor al uw kaarten. Ruimtelij ke vormen, letters, cijfers en afbeeldin gen van b.v. dieren, bloemen kunnen uw onderwerp zijn. Bij deze cursus hoort naast het cursusgeld ook een ma- terialenpakket alsmede lesmateriaal. Beren maken: In 4 lessen maakt u o.l.v. Betsy Oudshoorn een echte beer, met scharnierend armen en benen en kop. Op woensdagavond om de veertien da gen, start 12 januari 1994, kunt u zich daarin bekwamen. Bij deze cursus hoort een materialenpakket. Al onze cursussen worden gehouden in het Open Huis te Heiloo. In onze vitrine in de foyer van het Open Huis is een tentoonstelling ingericht over bovenver melde cursussen. U kunt voor inlichtin gen of opgave bellen met: Reina Mulder, tel. 333127 of Lineke Muller, tel. 334576. HEILOO - De inmiddels traditioneel geworden kerstmarkt op de Freinet- school is vrijdag weer met groot succes gehouden. Met stemmige kerstmuziek op de achtergrond konden alle leerlin gen, evenals de toekomstige leerlingen, hun eigen kerstversieringen maken. On der begeleiding van vele enthousiaste ouders en leerkrachten werden zo on dermeer slingers, bloemenmandjes van walnoten, engeltjes van schapewol en kerststukjes gemaakt. Deze versieringen werden gebruik om de kerstbomen uit de eigen klassen op te tuigen. In de pauze kon men onder het genot van een hapje en een drankje luisteren naar een live-orkestje, samengesteld uit leerlingen van de school, aangevuld met enkele ouders. Deze groep zal tevens de beluisteren zijn op.vrijdag 24 december om 10.00 uur in de Prins Hendrikstich ting te Egmond. De kerstmarkt werd af gesloten met liedjes van het engelenkoor van de Freinetschool. Jan Paul van der Meij treedt tweede kerstdag op in Buk Buk. HEILOO - Net als het afgelopen sei zoen is ook dit jaar jongerencentrum Buk Buk op Tweede Kerstdag open en is er live muziek, dit jaar in de vorm van de Jan Paul van der Meij Band. Deze uit de IJmond afkomstige rockformatie zal als duo op zondag 26 december un plugged haar repertoire ten gehore brengen. De Jan Paul van der Meij Band is uit de IJmondse klei gekomen om met direkte teksten en prima muzikale begeleiding de herkenbare problemen van alle dag aan de orde te stellen. Dit doet ze op dusdanig eigen wijze dat ze met niets te vergelijken is. Jan Paul van der Meij en Leo Nijman zullen singles als "Help Miranda", "Sylvia" en "Ze weten" spelen en ook de nieuwe CD "Maliën kolder" zal uitgebreid aan de orde ko men. Buk Buk is zondag geopend vanaf 15.00 uur, de entree bedraagt 5,-. HEILOO - Het jubileumjaar 1993 zit er voor F.S.H. bijna op. Dit jaar hebben wij ons 25-jarig jubileum gevierd samen met enige regionale verenigingen en het Show korps Edes uit Enschede op zater dag 12 juni. 's Avonds werd deze gran diose dag afgesloten met een groots feest voor de leden in Motel Heiloo. Ook tijdens de concoursen was F.S.H. zeer succesvol. Werd in juni 87 punten behaald op het concours in Westzaan, in september deden wij dit dunnetjes over, in Schiedam behaalden we 90 pun ten op een concours met louter topvere- nigingen, goed voor een eerste prijs en lof van de jury. Om alvast vooruit te lopen op het ko mende seizoen melden wij u via deze weg dat de repetities voor het komende concert in volle,gang zijn. Ook dit jaar belooft het weer een spektakel met veel vuurwerk vanuit de majorette-twirl- groep. Heeft u verdere interesse in het reilen en zeilen van de Fanfare Show band Heiloo, schroom dan niet en stap eens binnenop de repetitie op donderda gavond (18.30-22.00 uur) in gebouw Openbare Werken, Kanaalweg 9a. Ter afsluiting van- ons jubileumjaar 25 jaar F.S.H., organiseren wij een reunië voor oud-leden en medewerkers van de Fanfare Showband Heiloo. Heeft u als oud lid hier oren naar en wilt u verdere informatie, neem dan contact op met Marcel Henning, tel. 339024 of Dirk- Otto Kaal, tel. 337524. HEILOO - Op 15 december werd de En gelse Kerstavond verzorgd door eigen leden. Om half zeven opende de voor zitter de avond en begonnen we de En gelse kerstmaaltijd met de Christmas crackers. Tijdens de maaltijd werd er door mevrouw G. Ouweltjes een paar gedichten voorgelezen. Mevrouw Ou weltjes viel op het laatste moment in voor mevrouw M. Baar die wegens ziek te niet aanwezig kon zijn. Het koor o.l.v. mevrouw Knop zong enige Engel se kerstliederen. Het Kerstverhaal 'Een zekere Ster' werd verteld door mevrouw T. Koelemay. Het was weer een gezelli ge kerstavond en de voorzitter bedankte iedereen voor hun medewerking ook de familie Langenberg voor de goede ver zorging. HEILOO - De jaarlijkse kerstviering vond plaats op 13 december. Na een kersttoespraak van onze presidente en samenzang, volgde het koor onder lei ding van dirigent Thom ten Harkei met een aantal internationale kerstliederen. Hierna las Joke Hogeboom van Bugge- num een ontroerend kerstverhaal voor van Antony van Campen, dat zich af speelde in het arctische Groenland. Na de pauze vertelde Coby van Duijvendijk een oosters kerstverhaal 'Amahl en de drie Koningen', omlijst met muziek uit de gelijknamige opera van Menotti. Na nog een pauze, waarin we weer verwend werden door de bestuursleden zong het koor wederom een aantal onbekende kerstliederen en met nog een samenzang werd deze sfeervolle avond besloten. EGMOND - Tussen 9 en 16 december heeft de afdeling Egmond van, D66 de tweede enquête gehouden onder de in woners van de dorpskernen. Aan ruim 150 Egmonders werden vragen gesteld met betrekking tot kleine criminaliteit. Bijna de helft van de gevraagden gaf aan wel eens slachtoffer te zijn geweest van kleine criminaliteit; iets meer dan 60 procent deed hiervan aangifte bij de politie. Hoewel men voor het merendeel (71 procent) tevreden was over de poli tie, was maar 11 procent van de ge- vraagden tevreden over hetgeen in Egmond wordt gedaan aan het tegen gaan van kleine criminaliteit; 60 procent was niet tevreden. Meer dan de helft (54 procent) is voorstander van de installa tie van een burgerwacht. De bereidheid om aan de burgerwacht mee te doen is er bij 59 procent van de gevraagden. In het algemeen wordt geconstateerd dat de geringe politiebezetting, met name de surveillance 's avonds en in de zomer maanden, een gevoel van onveiligheid teweeg brengt. Dit gevoel is in grote ma te aanwezig onder de oudere Eg monders. HEILOO - Overal in de omgeving kunt u genieten van kerstconcerten. Het eind van het jaar is hierdoor uitgeluid. In Heiloo wordt het nieuwe jaar geopend met een concert samengesteld uit wer ken die geschreven zijn voor de advent en de kersttijd. De advent is een voorbe reidingsperiode van vier weken op de kersttijd en deze kersttijd is een periode van zes weken welke begint bij de kerst nacht en eindigt met het feest van Maria Lichtmis (te weten 2 februari). Dit con cert vindt plaats op zondag 2 januari in de Moeder-Godskerk aan de Holleweg te Heiloo. Er zal eerst om 10.00 uur een Eucha ristieviering gehouden worden met me dewerking van het dames- en heren koor. Daarna zal er koffie zijn en limo nade voor de kinderen. Om ca. 11.30 uur zal het concert een aanvang nemen. Het koor is samengesteld uit leden van verschillende koren. Er zijn leden van twee kerkkoren uit Heiloo: Die Schaec- kelsinghers en het interparochieel da meskoor. De overige zangers en zangeressen zingen bij het Kleinkoor Castricum. Het repertoire zal bestaan uit minder bekende werken voor bovengenoemde kerkelijke perioden en kent een overwe gend 3-stemmige zetting. De meestal be kende melodieën zijn door diverse componisten uit vervlogen tijden en he den zo getoonzet, dat de opmerking 'minder bekend repertoire' toch blijft staan. Het zijn verder allemaal bijzon dere klankjuweeltjes te noemen en daar om wordt er reeds lang gerepeteerd door genoemd ad hoe ensemble. De ju weeltjes komen van de hand van o.a. Kodaly, Schütz, Willcocks en Louis van Dijk. Het concert wordt geopend met twee stukjes gregoriaans. Anke Buzing- Dijkgraaf zal aan het orgel enige werk jes begeleiden en het geheel staat o.l.v. Piet Vessies. Het dameskoor uit Heiloo en het kleinkoor Castricum zijn twee van de koren waaraan hij als dirigent verbonden is. Na afloop van het concert dat ongeveer 40 minuten zal duren, staat er weer koffie klaar en kunnen wij nog even met elkaar praten.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 10