KWALITEITSMEUBELEN VOORDELIGER BIJ THEO STET B.V. l Handwerkzaak Pirouette verhuisd Kerstfeest in en rond het huis THEO STET MEUBELS Overeenkomst Heiloo - Swietochlowice een feit Beeldhouwclub Heiloo Baby Video Joods Leerhuis Heiloo Themabijeenkomst over eerste levensjaar baby's Groen Links IMK vernieuwt startersinformatie VVD Akersloot Kerstbal met Shoreline in De Vriendschap Meervogels handbal Cursus Yoga Papaver Parade Meervogels Handbal PAGINA 14 UITKIJKPOST 22 DECEMBER 1993 NIET ALLEEN DEZE AANBIEDING MAAR ALLE MEUBELS ZIJN LAGER GEPRIJSD BIJ.... THEO STET BV!!!! Wandmeubels voor de interessantste prijzen van Nederland! Prachtig eiken kast (elemen ten) 'Elhorst'. met tv- en bar- gedeelte compl.. als op foto in blank of E 50. 300 cm THEO STETPRIJS 2.400,- Prachtig klassiek EIKEN BANKSTEL 'Haarlem' 3- 2-zits uitgevoerd in eigentijdse velours stoffen THEO STET PRIJS 3375,- Ook in leder verkrijg baar. Fauteuil los 1150,- Keuze uit 300 bankstellen, eethoeken, wandmeubels, slaapkamers. HEERHUGOWAARD Pascalstraat 16 - Ind.terr. Zandhorst Tel. 02207 - 18088 Dagelijks geopend (vrijdag koopavond) Het sfeervolle interieur van Pirouette is bewaard gebleven na de verhui zing naar de Kennernerstraatweg. -<r De kegelvormige Picea Glauca Conica wordt in pot gekweekt en is daar door een sterke mini-kerstboom. HEILOO - Een delegatie van beide ge meentebesturen, Stichting Stedenband en het Gezelschap Vrienden van Heiloo heeft zaterdag 18 december in Polen de Overeenkomst Heiloo - Swietochlowice ondertekend. Sinds enige jaren bestaat er een bijzon dere band tussen de gemeente Heiloo en de Poolse stad Swietochlowice. Wat be gon met een bezoek van Poolse bestuur ders aan Heiloo in verband met de gemeenteraadsverkiezingen, is uitge groeid tot een daadwerkelijke uitwisse ling van culturele, sportieve, maar ook bestuurlijke activiteiten. v Naar aanleiding van het bezoek, dat een delegatie van de gemeente Heiloo in september 1992 heeft gebracht aan deze Poolse stad, is van Poolse kant een in tentieverklaring opgesteld. Heiloo heeft daar nu de Nederlandse versie aan toe gevoegd en deze overeenkomsten zijn afgelopen zaterdag in Swietochlowice getekend. De overeenkomst houdt onder meer het volgende in: - regelmatige uitwisseling op het gebied HEILOO - Voor het tweede seizoen or ganiseert de Beeldhouwclub Heiloo, on der auspiciën van de Stichting Ouderenwerk, een cursus voor 50-plus- sers. Deze cursus, die door een aantal enthousiaste cursisten wordt bezocht, geeft onder leiding van enkele vakkun dige leraren les in de eerste beginselen van het werken in diverse steensoorten. Er is nu weer plaats voor een aantal nieuwe cursisten. Als u belangstelling heeft, komt u dan eens langs om kennis te maken op donderdag tussen 9.30 en 11.30 uur of tussen 13.30 en 15.30 uur. De lessen worden gegeven in de voor malige Hofdijk'school, Mariënstein 178 te Heiloo. De cursus begint op donder dag 13 januari. Voor inlichtingen kan men zich in verbinding stellen met T. de Bruin, tel. 333005. ALKMAAR - Sinds kort bestaat ook in Alkmaar de mogelijkheid om een echo te laten maken van het ongeboren kind. Met een echo kunnen de vormen en de beweging van het kiad worden vast gesteld op een videoband. Baby Video biedt de mogelijkheid om zonder tus senkomst van een arts rechtstreeks een afspraak te maken. Het onderzoek wordt verricht door een deskundige met uitstekende apparatuur, die u op een beeldscherm de baby zal tonen en dit van deskundig commentaar zal voor zien. Ook de vader of een andere be langstellende kan bij het onderzoek aanwezig zijn en meekijken met het tv scherm. Dit onderzoek is niet belastend en duurt ongeveer 20 minuten. Afspra ken kunnen telefonisch worden ge maakt. Baby Video is gevestigd aan de Kennernerstraatweg 107 te Alkmaar, tel. 072-203060. HEILOO - Al vele jaren wordt er in Heiloo een klein Joods Leerhuis georga niseerd. Voor 1994 is als onderwerp ge kozen: Het ontstaan van de (voortdu rende) broedermoord. Over de Joodse interpretatie spreekt drs. Dodo van Uden, medewerkster van de Folkertsma Stichting te Amsterdam, op 13 januari, 17 februari en 24 maart. Zij zal zorgen voor schriftelijk materiaal. Op 27 janu ari, 10 februari en 10 maart zijn er stu dieavonden. U kunt zonder verdere voorkennis aan de cursus deelnemen. De 6 bijeenkomsten zijn op donderda gen van 20.00-22.00 uur, steeds bij de zusters Juliana, Hoogeweg 65 te Hei loo. Nieuw dit jaar is een afsluitende dia-lezing over de schilder/kunstenaar Chagall. In deze lezing met ca. 120 dia's, zal aandacht worden geschonken aan de typisch joodse invloeden in het werk van Chagall. Deze afsluitende avond is op 7 april in de Gereformeerde Kerk om 20.00 uur. De kosten voor de ze 7 bijeenkomsten samen bedragen 35,00. U kunt zich tot 7 januari aan melden bij Bert van Engen, Goodeslaan 29 Heiloo, tel. 334948 of Ellie Verplan- ke, Bestevaerslaan 11, tel. 332726. van kuituur van sport, en individuele uitwisseling van kinderen en jongeren tijdens vakanties; - uitwisseling tussen verschillende maatschappelijke groeperingen in beide gemeenten en hun inwoners; - bevordering van economische initia tieven door het steunen van weder zijdse samenwerking op economisch gebied via reeds aanwezige organen en het plaatselijk bedrijfsleven; - ondersteuning op het gebied van bestuurlijke organisatie, sport en kui tuur, milieu, ruimtelijke ordening, volkshuisvesting, maatschappelijk hulpbetoon, ouderenzorg, jeugd- en jongerenwerk en politie, voorname lijk door het uitwisselen van kennis en ervaring op deze terreinen. Uitwisselen van deskundigen, het ge legenheid geven tot stages en het uit wisselen van dokumenten en litera tuur zijn daarbij van belang. Van bovenstaande zaken zal een meer- jarensamenwerkingsprogramma wor den opgesteld. Doel van de stedenband is vooral de uitwisseling tussen inwoners van beide gemeenten te stimuleren, waarbij het particulier initiatief voorop staat. AKERSLOOT - Een pasgeboren baby is nog hulpeloos en afhankelijk van de ou ders. Daarna gaat het erg snel. De groei van de baby is indrukwekkend. Dit kan veel vragen oproepen bij de ouders. Hierover organiseert Interkruis Noord- Kennemerland een themabijeenkomst. De bijeenkomst wordt gehouden op maandag 10 januari van 14.00 - 16.00 uur in het wijkgebouw aan de Mozart- laan la in Akersloot. De kosten van de bijeenkomst zijn 5,00. De bijeen komst is bestemd voor zowel vaders als moeders. Er is geen oppas aanwezig. Voor aanmelding en informatie kunt u contact opnemen met de wijkverpleeg kundigen Ouder- en Kinderzorg van Akersloot, Heiloo en Limmen van 8.30 tot 9.00 uur en van 12.30 tot 13.00 uur, telefoon 072-331073 (wijkgebouw Hei loo), 02205-4275 (wijkgebouw Limmen) of 02513-12711 (wijkgebouw Aker sloot). Aan de orde komen o.a. theorieën over ontwikkeling, huilen, spelen, eten en slapen in de ontwikkeling van de baby, de ontwikkeling van de relatie met je baby en ouderschap. U krijgt informa tie van de wijkverpleegkundigen en wis selt met elkaar van gedachten over het onderwerp. Tevens wordt er een video vertoond over spelen met je baby. HEILOO - In verband met de feestda gen zal de maandelijkse bijeenkomst voor leden en belangstellenden, voor deze maand op 27 december gepland, geen doorgang vinden. Ook het daaraan voorgaande spreekuur komt te verval len. Voor dringende zaken kunt u bellen met Arend Pleizier (tel. 336766) of Ger Helder (tel. 334804). Deze nummers kunt u ook bellen om uw goede voorne mens om lid van Groen Links te worden in daden om te zetten. Als u liever eerst wat informatie wil, dan kan dat uite raard ook. De datum voor de volgende bijeenkomst is 31 januari. ALKMAAR - Het IMK, het Instituut voor het midden- en kleinbedrijf, heeft een pakket samengesteld voor startende ondernemers. Dit starterspakket bestaat uit informatie, die kan helpen bij het verder uitwerken en realiseren van de plannen. Naast het bekende uniforme ondernemingsplan. De toelichting volgt dit ondernemingsplan op de voet en helpt de starter bij het onderbouwen van zijn plannen. Veel aandacht is er voor praktische tips. Deze geven aan op welke wijze in de voorbereiding moge lijke problemen kunnen worden voor komen. Het starterspakket is verkrijg baar bij de vestiging van het IMK in Alkmaar, gevestigd in het gebouw van de Kamer van Koophandel aan de Wil- helminalaan (tel. 110662). Het pakket kost 30,-. HEILOO - De handwerkzaak Pirouette is verhuisd van de Heerenweg naar de Kennernerstraatweg in het vroegere pand van juwelier Kwaad. Met een kleine variant op een oud liedje zou je zeggen: Aan de Kennemerstraat, waar het belletje gaat, gaat het deurtje al rinkelend open. In de sfeer die dit liedje oproept, is de zaak helemaal verbouwd. De meesten die ook regelmatig aan de Heerenweg kwamen zullen opmerken dat het inte rieur van het vorige pand mee verhuisd is. De entree, de leuke nisjes en boogjes. U vindt het allemaal terug aan de Ken nernerstraatweg. Alles is alleen twee maal zo groot geworden en dat biedt mogelijkheden voor Marijke van den Berg, de eigenaresse. Voorraad De voorraad wol is tweemaal zo groot geworden. Nu is er dus ruime keuze. Er worden bekende merken als Auster- mann, Scheepjeswol, Jaeger en Nomot- ta gevoerd. Wie de wol bij Pirouette koopt kan gratis een patroon erbij krij gen. Bovendien is er veel keus. Knopen is een modern gevoelig artikel, de knoop wordt tegenwoordig meer ge zien als accessoire. Bij de grote sorte ring linten, die er altijd al waren, is nu een tweede kast bij gekomen, dus keuze volop. De hele winkel heeft in z'n presentatie een Anton Pieck sfeer. Marijke van den Berg vertelt dan ook: „We hebben hier door ook veel klanten van buiten Hei loo. Ze komen zelfs uit Heemskerk en Beverwijk hier naar toe. Toen we dan ook plannen hadden om te gaan verhui zen, was iedereen bang dat het nooit meer zo gezellig zou worden. Dat is ook de reden dat we de winkel weer net zo hebben ingericht". De stoffenafdeling is ook flink uitge breid evenals de afdeling met broderie kant en schitterende tussenzetsels. Er zijn ook voorbeelden om zelf hele leuke beesten te beplakken, voorbeelden daarvan ziet u in de winkel. In februari wordt er gestart met een cur sus voor het beplakken van doosjes, mappen, enz. De handwerksters onder u kunnen kie zen uit een groot assortiment handwerk pakketten. Gaat u zelf maar eens kijken, als u niet handwerkt is het ook de moeite waard dit romatische pand te bekijken, want ook voor u rinkelt het belletje. AKERSLOOT - De ledenvergadering van de VVD Akersloot heeft de defini tieve kandidatenlijst voor de gemeente raadsverkiezing op 2 maart 1994 vast gesteld. Als de nummers 1 t/m 4 staan achtereenvolgens vermeld: de huidige fractievoorzitter mevrouw N.H. Heij- enga-v. Geest, de heren J. Jonker, F.J.M. Veldt en A.W. van Liempt. Het bestuur toonde zich verheugd met de ge noemde kandidaten op verkiesbare plaatsen, immers met deze lijst is er sprake van een combinatie van ervaren bestuurders en fris bloed. Nellie Heijenga heeft een grote ervaring in en kennis van de gemeentepolitiek en heeft in de afgelopen periode zeer suc cesvol het standpunt van de VVD in de moeilijke zaken weten te verwoorden. Jan Jonker en Adriaan van Liempt heb ben beiden een langdurige bestuurlijke ervaring in het bedrijfsleven en het vere nigingsleven. Frans Veldt, een geboren en getogen Akersloter, is een jonge zelfstandige ondernemer, die graag wil meewerken om een frisse wind door de raad te laten blazen. Teun Dil komt op zijn eigen uitdrukkelijke verzoek niet meer op de kandidatenlijst voor. Hij is van mening dat-hij, gezien de lijst van kandidaten, met een gerust hart af scheid van de aktieve politiek kan ne men en met zijn vrouw van een welver diende rust mag gaan genieten. De oud-voorzitter en oud-wethouder Henk Westers fungeert als lijstduwer. De vol ledige VVD-kandidatenlijst ziet er als volgt uit: 1N.H. Heijenga-van Geest 2. J. Jonker 3. F.J.M. Veldt 4. A.W. van Liempt 5. M.J.J. Post-Paagman 6. J.M.G. Hoogenboom 7. H.C.F.A. Ver- wey 8. E.J. van de Horst 9. R. Mol 10. H.J. Westers. AKERSLOOT - Tweede kerstdag het traditionele kerstbal in cafe De Vriend schap en ook traditioneel met de beken de formatie Shoreline. Al enkele jaren achtereen een volle bak op tweede kerst dag, makkelijk spelen zou je zeggen, maar cje jongens van Shoreline weten als geen ander dat spelen in Akersloot tocht iets anders is. Tijdens de vele ker missen afgelopen seizoen heeft Shoreli ne wederom een groot aantal fans achter zich weten te krijgen, wat weder om getuigd van vakmanschap. De aller nieuwste hits, aangevuld met gouwe ouwe nummers, dat is het ijzersterke wat Shoreline al jaren achtereen aan de top van het Noordhollandse popcircuit houdt. Sinds het vertrek van Jitse en van Henki Haanraads naar de Ruud Jansenband vreesden velen voor het voortbestaan van de immens populaire formatie, maar tot groot genoegen van een groot aantal mensen is Shoreline zelfs op enkele punten sterker gewor den. Een nog groter repertoire, met pri ma zang van Tom Vendel en Robin de Ruyter, aangevuld door de ervaring van Willem Schoone en Boudewijn van Buuren, dat maakt Shoreline uniek. Al hoewel er weinig livemuziek is in De Vrienschap, door het grote aantal brui loften dat daar gevierd wordt, dagen als tweede kerstdag blijven gereserveerd voor popmuziek en gezien het feit dat voorgaande jaren de deur om negen uur AKERSLOOT - In Kolping ontmoette Meervogels-dames vorige week de sterkste tegenstander in competitie. Een wedstrijd geladen met een derbysfeer door allerlei familiebanden aan beide zijden. Meervogels had een goede start en had spoedig een 3-0 voorsprong. Eni ge verdedigingsfouten kostte Meervo gels de voorsprong waarna door onjuist verdedigen Meervogels een serie straf- worpen mee kreeg, die door Moniek Kerssens feilloos werden benut. Met de stand 10-6 ging men rusten. De eerste tien minuten wist Kolping Meervogels het scoren te beletten en werden vooral kansen op de hoeken gemist. Een hat trick van Ellen Tiebie tilde Meervogels over het dieptepunt heen. Met een rui me voorsprong kon Meervogels vrijuit HEILOO - Tijdens de donkere weken voor kerst maken we het in huis extra gezellig. Planten spelen daarbij de hoofdrol, met - traditiegetrouw - de kleuren groen, wit en rood. Op dit kleu- renthema wordt tegenwoordig geva rieerd. Maar vanwege de symbolische betekenis zullen groen (hoop), wit (on schuld, blijdschap) en rood (liefde) al tijd actueel blijven. Planten met rode en witte bloemen of bessen zijn favoriet. Deze kleuren komen extra goed tot hun recht tegen het donkergroen van de bladeren. Kerstboom De kerstboom symboliseert met z'n go- rene naalden hoop en tevens 'eeuwig le ven', vanwege het wintergroene karak ter. De meest verkochte soort is fijnspar al dicht moest omdat het bomvol was, is het ook nu weer aan te raden op tijd aanwezig te zijn. Shoreline begint op tijd te spelen, de deur gaat om half acht open. handballen en kon men fraaie momen ten zien waarin uitstekend werd gehand bald. Met de eindstand 17-11 bewezen de dames dat zij nu terecht op de bo venste plek staan, met drie punten voor sprong op de naaste belager Kolping. Blinkert heren had de beschikking over enige oud-oranjespelers die met schoten uit de tweede lijn in de eerste helft Meervogels de nodige problemen be zorgden. Tot in de vijftiende minuut van de eerste helft had Blinkert over wicht maar Eddy Krom en Cees Brand jes waren attent bezig op de cirkel en bepaalden de ruststand op 10-7. In de tweede helft probeerde Blinkert bij te blijven hetgeen éénmaal lukte, 10-9. Daarna dikteerde Meervogels de wed strijd en met een ruime overwinning heeft men zich gerevancheerd voor het verlies van vorige week. of Picea abies. Speciaal voor het ge bruik als kerstboom worden vele hecta ren beplant en in het najaar geoogst. Fijnspar is een belangrijke bosboom; hij levert vurehout en wordt 30 m hoog. Een kerstboom met kluit heeft kinder last van naaldval. Wie in huis de voorkeur geeft aan een klein boompje, doet met Picea glauca 'Conica' een goede keus. Deze compac te mini-kerstboom wordt in pot geteeld en blijft daardoor wekenlang frisgroen. Van naaldval heeft deze sierconifeer geen last. Met versiering en miniatuur verlichting is het een echt kerstboom pje. Deze soort is in diverse maten te koop. Wordt als tuinplant niet hoger dan 1,5 m. Als Picea glauca 'Conica' niet te lang in huis staat, geeft hij nog vele jaren buiten plezier (in een flinke sierpot of in de tuin). Witte bloemen Een nieuwe verschijning rond de kerst dagen is Pieris japonica 'Debutante'. Dit heestertje bloeit van nature in april, met zuiver witte bloemtrossen. De struikjes die als kerstversiering in bloei worden gebracht, zijn in huis goed houdbaar. Ze worden in knop of met open bloemen verkocht. Op een lichte, niet te warme plek zullen ze het langst mooi blijven. De verzorging is eenvou dig: regelmatig (kalkarm) water geven. Later - in de tuin - houdt de plant zure, humusrijke grond (eventueel tuinturf in het plantgat mengen). Zet de plant in een mand en combineer eventueel met klimop, mos of een varen. Kerstroos, Helleborus niger, is van oudsher een geliefde kerstplant. In de tuin spreken de witte winterbloemen sterk tot de verbeelding. Op naam ver kochte rassen zoals 'Keessen' en 'Buis' geven al in december rijk bloeiende planten. Helleborus orientalis is een an dere soort. Kan rijk en vroeg bloeien vanaf december, in vele tinten rood, groen of (bijna) wit. Als tuinplant de gemakkelijkste. Kerstrozen groeien goed in kalkrijke (kleiige grond). Geef de kerstroos in huis een niet te warme plek; matig met water. Bij vorstvrij weer later in de tuin planten. AKERSLOOT - Bij voldoende deelna me gaat onder supervisie van de Avak/Cravak een cursus yoga van start op donderdag 20 januari. De cursus bestaat uit zes wekelijkse lessen van 15.00 tot 16.00 uur, welke gegeven wor den in sporthal De Lelie, Rembrandt- singel 3 te Akersloot. De kosten bedragen f 30,00. Voor opgave of in lichtingen: mw. Geesink, tel. 02513-13403. Theatersportvereniging Papaver. ALKMAAR - De Alkmaarse thea tersportvereniging Papaver sluit 1993 op 29 december af met een marathon voorstelling met medewerking van de verenigingen Op de Geest uit Nijmegen, De Getemde Geest uit Rotterdam en Blaufingers uit Zwollen. De aan vangstijden zijn 11.00 uur (koffiethea- ter), 14.30 uur (matinee voor vooral kinderen) en 20.30 uur (avondvoorstel ling). Plaats van handeling is het theater van Provadja aan het Verdronkenoord te Alkmaar. Kaartreservering: tel. 110136 of 156842. Theatersport laat zich omschreven als een voorstelling lang improviseren, waarbij het publiek - in dit geval zeker en nadrukkelijker - suggesties geeft voor de te spelen scènes. AKERSLOOT - Dat Meervogels dames in de gewestelijke finale tegen OSV moest vechten voor de overwinning was voorspeld, maar dat het zo een span nende, sportieve en mooie wedstrijd zou worden, had niemand verwacht. O.S.V. aanwezig met vier eredivisiespe lers bleef het eerste kwartier aan de lei ding door hun tweedelijnsschutters tot in de twintigste minuut Meervogels op voorsprong kwam 6-5, en door zwakke hoekverdediging kon Silvia Overpelt driemaal achtereen scoren. Ruststand 9-8. Na rust moest Meervogels verdedigend strafworpen veroorzaken waardoor een 11-8 voorsprong werd teruggebracht tot 12-11. Ondanks een mindere periode met veel balverlies kwam Meervogels door een hattrick van Wendy Zandber gen op 16-12. OSV drukte door en de 17t17 eindstand maakte een verlenging noodzakelijk. Op het eind van de eerste verlenging moest Mirjam Stuifbergen haar harde werken op de cirkel nadat zij Meervogels op winst bracht bekopen met een enkelblessure. Met de stand 19-18 ging de tweede helft van de ver lenging in en was het zaak voor Meervo gels correct te verdedigen en al probeerde OSV strafworpen te versieren de dames hadden alles onder controle en bij het verlossende eindsignaal was de stand 19-18. De finale zal gaan tussen de winnaar van de wedstrijd Nea/Hellas en Meer vogels, die dan winnaar van het gewest kunnen worden en met een zestal regio winnaars en tien eredivisieteams zullen gaan strijden om de landelijke beker. Maar doordringen tot deze finale is al een prima prestatie.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 14