103! /Mascotte Wethouder Worm-de Moei sloeg eerste 'eerste paal' vi liiiai A.J. VOS m m Meubelfabriek Heiloo 12 Vi jaar Net wat meerMode C. HACHMANG Mevrouw Hoetjes wint hoofdprijs in tweede trekking van MVH-actie Gratis krant van de Rabobank boordevol tips voor zomervakantie te* Kerstbijlage Uitkijkpost De installateurs uit Akersloot wensen iedereen fijne, gezellige feestdagen en een goed en vooral gezond 1994 gas-water-CV-rijwielen MacTank in Akersloot, de goedkoopste zelftankpomp van Noordholland, wenst u "normaal" een "super" en "loodvrij" 1994 en rij 'n beetje voorzichtig met de feestdagen..! 58e JAARGANG NO. 51 Ruim 4.000 gulden voor Bosnië Centerdisc van cd-zaak naar entertainment-shop WBV Willibrordus krijgt steun voor fusie M I E U V*/SBLAD ILOO EN OMSTREKEN Rolstoelbus Heiloo U ZOEKT EEN HUIS?? NVM 22 DECEMBER 1993 Amels hV.d- Ridder Makelaardij o.g. Kennemerstraatweg 129 1851 BC Heiloo Tel. 072-330332 Vrouw in literatuur en beeldende kunst December-trekking actie t Hoekstuk V Kersttoernooi HZV de Witburger Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zul len wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnemen. 1994: Vrouwen kiezen in de politiek Interkruis start bijeen komsten voor hartpatiënten Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644. Openir^jstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 HEILOO - De actie Bescherming en De kens voor Bosnië, waaraan ook de ge meente Heiloo afgelopen zaterdag haar medewerking verleende, heeft in Heiloo ruim 4.000 gulden opgeleverd. Hierbij is een bedrag van ongeveer 300 gulden inbegrepen dat personeel van de ge meente afstond door hun vergoeding voor overwerk aan de actie te schenken. Daarnaast werden 149 solidariteitsver klaringen ondertekend. In de kerstbijla- ge van de Uitkijkpost van deze week treft u een pagina aan over de actie voor Bosnië, die nog enkele dagen loopt. HEILOO - Bijna vier jaar bestaast Cen terdisc alweer. Bijna niet weg te denken uit het hartje van Heiloo. Destijds gestart met een bescheiden assortiment aan c.d.'s, nu uitgroeiend tot entertain- mentshop. Centerdisc biedt een ruime keus aan c.d.'s, cassettes, accessoires op audio-gebied, zoals allerlei opbergsyste men, maar ook hoofdtelefoons èn draadloze telefoons, koopvideo, pop. T-shirts en sinds kort ook het geweldige Philips C.D.I. systeem. C.D.l. staat voor Interactieve Compact Disc, het schijfje ziet er hetzelfde uit als de bekende audio c.d. Om C.D.I. schijfjes te kunnen gebruiken heeft u een C.D.I. speler nodig. Deze speler sluit je aan op de t.v. Vanaf dat mo ment heb je een scala van mogelijkhe den. Het is bijna niet mogelijk om uit te leggen wat je met de C.D.I. allemaal kan. Je kunt je foto's op t.v. vertonen en manipuleren, je kunt allerlei spelen en cursussen doen. Ook kan je (met car tridge) perfekte digitale c.d.i. films zien. Uiteraard heeft de C.D.I. speler alle mogelijkheden van een geavanceer de c.d. speler. Maar het leukste is dat je als speler de baas bent van het C.D.I. systeem, interactief wil immers zeggen, je kunt het programma binnstappen, beïnvloeden, aanpassen aan jouw wen sen. De mogelijkheden zijn eindeloos! Zeer binnenkort zullen we van alle kan ten met C.D.L te maken krijgen. Grote bedrijven zullen hun catalogus op C.D.I. schijf gaan zetten (milieu- en kostenbesparend). Universiteiten en an dere scholen zullen cursussen op C.D.I. uitbrengen. (Dit gebeurt overigens al enkele jaren.) Ook in de bedrijven zal C.D.I. voor vele doeleinden gebruikt gaan worden. Al met al is C.D.I. een leuk en simpel te gebruiken systeem voor mensen van 2 tot 102! Probeer het C.D.L systeem zelf eens bij Centerdisc, je bent van harte welkom! HEILOO - Woningbouwvereniging Willibrordus Heiloo gaat zich omvor men tot een stichting. De leden van de vereniging gaven tijdens de jaarvergade ring afgelopen donderdag groen licht aan het bestuur om de voorbereidende werkzaamheden voor deze omvorming te verrichten. Deze stap is de voorloper van de fusie die Willibrordus Heiloo volgend jaar zal aangaan met de Vereni ging voor Volkshuisvesting Heiloo. Het bestuur van WBV Willibrordus Heiloo had ook graag woningbouwvereniging Li-Ak uit Limmen en Akersloot bij de fusie betrokken. Deze vereniging blijft vooralsnog liever zelfstandig. De fusie van de twee sociale verhuur ders in Heiloo moet hen een sterkere po sitie op de woningmarkt in Noord-Ken- nemerland geven. Woningbouwvereni gingen kunnen door samenwerkingsver banden binnen de regio ook buiten de eigen gemeentegrenzen gaan bouwen. Willibrordus wil vooralsnog niet buiten Heiloo gaan bouwen. Inwoners van de regio kunnen zich in de toekomst in ver schillende gemeenten laten inschrijven als woningzoekenden. WBV Wilibror- dus Heiloo wil toch proberen de sociale woningmarkt in Heiloo af te schermen voor woningzoekenden die een binding hebben met de gemeente. Voor dit ver zoek dient de provincie Noord-Holland een aparte regeling te treffen. In maart 1994 wordt tijdens een extra ledenverga dering van de woningbouwvereniging een definitief besluit genomen over de stichtingsvorm. Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen Rinnegom en Egmond aan den Hoer. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excf. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Deze week staat de Uitkijkpost niet alleen boordevol met aanbiedingen van de middenstand uit Heiloo, Limmen en omstreken, maar ook is er een speciale bijlage ingesloten. In deze jaarlijkse kerstbijlage treft u natuurlijk vertrouwde zaken aan als de enorme kruiswoordpuzzel en de kleurplaats voor de jeugd. Maar ook zijn de tien beste verhalen op genomen van de wedstrijd 'Verhaal van het jaar'. Daarnaast ging de re dactie van de Uitkijkpost op bezoek bij een aantal Heilooënaren en Lim- mers om hun verhaal te noteren en werd er een wandeling door een HEILOO - Met ingang van 1 januari is het telefoonnummer van de Rolstoelbus Heiloo gewijzigd. Voor ritafspraken en' inlichtingen kunt u vanaf die datum bel len met dhr. W.R. Domper, tel. 333695 (b.g.g. 336570). winters Heilooër Bos gemaakt. Sa men met de vele wensen van vereni gingen, organisaties en bedrijven is de Uitkijkpost-kerstbijlage een leu ke lees- en doetip voor de komende feestdagen. HEILOO - Meubelfabriek Heiloo bestaat 12'/2 jaar en organiseert op tweede kerstdag een kerstmeubelshow. Trots zijn ze toch wel een beetje: Ron van de Velde, Kees Borst, Cor Duyn- meyer en Fred van de Velde. Want deze vier eigenaren van Meubelfabriek Hei loo vieren dit jaar hun 12,5 jarig jubi leum. Een klein feestje is het wel waard: want nog steeds worden alle meubelen op ambachtelijke wijze gemaakt. Je eigen meubel ontwerpen en het ook nog laten maken. Waar is dat vandaag de dag nog mogelijk? Bijna nergens. Maar wèl bij Meubelfabriek Heiloo. Al \2Zi jaar worden hier tafels, bedden, kasten, wandmeubels en zelfs complete keukens naar wens van de klant ontwor pen en in elkaar gezet. De vier eigenaren zien er zelf op toe dat ieder produkt alle aandacht krijgt en op volledig ambach telijke wijze wördt gerealiseerd. Ron van de Velde: „We werken voorna melijk met massief Europees eiken, want voor een goed produkt is goed hout nodig. We selecteren dan ook al het hout zelf, op kleur en op struc tuur". Sinds kort wordt er ook'geloogd grenen gebruikt voor de keukens. Bij een kijkje in de moderne werkplaats wordt duidelijk, dat er van massapro- duktie absoluut geen sprake is. Elk meubel wordt in samenwerking met de klant ontworpen. Zo kun je er zeker van zijn, dat je een uniek eindprodukt in handen krijgt. Als het defnitieve ontwerp op papier staat begint er een arbeidsintensief pro ces. Het juiste hout wordt geselecteerd en geschaafd. Vervolgens worden alle delen aan elkaar gelijmd en geschuurd. Dan wordt alles op maat gezaagd en uit eindelijk in elkaar gezet en gelakt. Een nieuw meubel is gereed. Toch bestaat het leven van een meubel maker echt niet alleen uit het maken van tafels en bedden. Op de vraag of er wel eens een rare opdracht binnenkomt be gint Ron te lachen. ,,Ik kan je genoeg voorbeelden geven, maar wat me is bij gebleven is de opdracht een trapje voor een papegaai te maken, die niet meer kon vliegen. Hierdoor was hij niet meer in staat bij zijn etensbak te komen, die boven in zijn kooi stond. Wij hebben uiteraard het trapje gemaakt en de eige naar en zijn papegaai waren ontzettend blij!" Cor, Kees, Ron en Fred zien de toe komst positief tegemoet. „We hebben vertrouwen in onze kwalitatief hoog staande produkten. Daarbij komt dat voor veel mensen de bestaande model len niet plaatsbaar zijn. Ze willen het iets kleiner, wat ronder kortom: een persoonlijk tintje geven aan hun meu bel. En wij zijn in staat die klanten te vreden te stellen". U vindt de sfeervolle showroom van Meubelfabriek Heiloo aan de Kenne- merstraatweg 231 in Heiloo, tel. 337131. Op zondag 26 december, twee de kerstdag, bent u van harte welkom om van 11.00 tot 16.00 uur de jaarlijkse kerstmeubelshow te bezoeken. i |uak£laaaJ H.R. CV-KETELS MET SUBSIDIE Stationsweg 85,1851LJ Heiloo DAKDEKKER - LOODGIETER Holleweg 19 072-335085 T Mevrouw Hoefjes uit Heiloo ontvangt de hoofdprijs in de tweede trek king van de MVH-actie uit handen van de heer Boerlage van De Deel. KENNEMERSTRAATWtG 63, HEILOO TELEFOON: 072 - 330550 KANTOORHOUDEND: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263. 1 8OO AG ALKMAAR Wethouder Worm-de Moei concentreert zich, terwijl de sneeuw neer dwarrelt, om de eerste paal in Ypestein te slaan. HEILOO - Uitslag van de tweede trek king decemberaktie 1993, van de Mid denstandsvereniging Heiloo, welke trekking heeft plaats gevonden door no taris Mr. R.H.C. Winter van notaris- kantore Winter Welkers te Heiloo op 17 december: le prijs 1.000,00): hr./mevr. P.J. Hoetjes, Groenetaan 8, 1851 NS Heiloo. 2e prijs 750,-): hr./mw. A. Holwerda, Past. van Muy- enweg 2, 1852 EH Heiloo. 3e prijs 500,00): hr./mw. C. Duinmeijer, Oranjeplein 2, 1934 EN Egmonda/d Hoef. Tien keer 4e prijs 250,00): mevr. A. de Backker-Remmers, Westerweg 229, 1852 AE Heiloo. Hr./Mevr. H. Pieters, Poortweijdt 8, 1851 CV Heiloo, Hr./Mevr. R. de Winter, Heerenweg 188, 1851 KW Heiloo. Mevr. Loes Pilkes-Tervoort, Oosterzijweg 57, 1851 PC Heiloo, Hr./Mevr. A. Rozing-de Boer, Valkogerweg 30, 1744 GC Val koog, Hr/Mevr. R.A. Vonk, De Laghe Weijdt 62, 1851 SM Heiloo, Hr./Mevr. P. Pepping, Pr. Irenelaan 20, 1934 EG Egmond a/d Hoef, Mevr. G. Keppel-de Vreeze, Pijlemeeth 53, 1851 EG Heiloo, Hr./Mevr. E. ten Vregeler, Vrieswijk 122, 1852 VH Heiloo, Hr./Mevr. T. van. Aalst, Mariënstein 18, 1852 SB Heiloo. ALKMAAR - ln januari gaat een reeks van twaalf bijeenkomsten van start, waarvan er zes gewijd worden aan de vrouw in de literatuur en zes aan de vrouw in de beeldende kunst. De bijeen komsten worden verzorgd door resp. Joukje Mabélis en Lennie Sikkema. Op geven voor deelname is mogelijk tot 25 december bij Lennie Sikkema, tel. 334918. De avonden worden gehouden op de maandag, de kosten bedragen 100 gulden per persoon. HEILOO - Het CDA-raadslid E. Schoutsen-Bolten verzorgde afgelo pen maandag de december-trekking in de publieksactie van winkelcen trum 't Hoekstuk. In de winkel van Ton Keijser werden de winnende nummers bekend gemaakt. Elders in deze Uitkijkpost treft u de uitslag aan in de advertentie van 't Hoek stuk. HEILOO - De eerste paal die wethouder A. Worm-de Moei sloeg voor de start van het uitbreidingsgebied Ypestein Zuid-Oost II zal haar nog lang heugen. De weersomstandigheden waren bar en boos, kou, sneeuw en storm. Eenmaal in Motel Heiloo aangekomen was iedereen snel weer op temperatuur. HEILOO - Geen ellenlange sfeerverha- len, maar een krant vol concrete tips, nieuwtjes, aanbiedingen, prijsvraag en voordeel-acties op het gebied van rei zen; zo is de Leukste Vakantie Krant het best te karakteriseren. De krant is een uitgave van de Rabobank, die u deze week samen met de Uitkijkpost ont vangt. Afgelopen jaar hebben veel mensen lang gewacht met het boeken van hun vakantiebestemming. Ze hoopten op deze manier te profiteren van prijsvoor deel. Dat heeft veel teleurstelling ver oorzaakt, omdat op het laatste moment bleek dat een heleboel bestemmingen eenvoudig weg niet meer te boeken waren. Voor een fijne vakantie is het beter om nu - binnen een bepaalde prijsklasse - uit te zoeken welke bestemming u aan spreekt. De Leukste Vakantie Krant kan u daarbij helpen. Onderwerpen die worden behandelen zijn onder meer: - onder de 1.000,- uit en thuis; - 4 suggesties voor bergvakanties; - veel keus in superstranden; - de leukste vakanties met kleine kinderen. In 1994 presenteert de Rabobank onge veer 140 nieuwe reisprogramma's. Spe ciale aandacht verdient het eigen vliegreizenprogramma van de bank. De prijs van deze Rabo-vliegvakanties is ronduit scherp. De neiging bestaat om voor het boeken van een reis meteen een reisbureau binnen te lopen, maar een bezoekje aan de Rabobank zou wel eens prettige voordelen op kunnen leveren. Zo ontvangt u het eerste jaar gratis het InterHelp Protectieplan. Dit plan be schermt reizigers onder meer tegen de gevolgen van verlies en diefstal van pas sen, cards en waardepapieren. Verder geldt natuurlijk dat de Rabobank een vertrouwd adres is. Voordat de bank met touroperators in zee gaat worden ze grondig doorgelicht. Ook jongeren die op reis willen, kunnen bij de Rabobank prima terecht. Het as sortiment speciale (low budget) jonge renreizen is fors uitgebreid. Nieuw zijn de actieve vakanties in Nederland en omliggende landen speciaal voor jonge ren van 14 tot 17 jaar. De reisafdeling van de Rabobank be schikt over een database met meer dan 5.500 goedkope vliegtarieven. De tarie ven worden dagelijks geactualiseerd. Meer informatie vindt u in de Leukste Vakantie Krant van de Rabobank. Makelaars Taxateurs o.q. ^theken Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN Kantoor Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES Wethouder Worm zei daSr: „Drie op drachtgevers onder het toeziend oog van architekt Thijs Asselbergs zullen hier gedifferentieerd en gevarieerd gaan bouwen. Het totale concept is uniek voor Nederland". Het totale plan om vat 500 woningen, maar nu is een start gemaakt met 159 woningen in de diverse categorieën t.w. 72 huurwoningen, 28 premiekoop, 26 vrije sector en 33 vrije sector woningen. Stichting Eigen Woningbezit Alkmaar, de Vereniging voor Volkshuisvesting en Bouwfonds Woningbouw B.V. zullen gezamenlijk dit plan realiseren. Wet houder Worm wees er op dat door een grotere doorstroming anderhalf maal zoveel inwoners woningen krijgen toe gewezen als dat er nieuw wordt ge bouwd. Men hoopt de eerste woningen eind volgend jaar te kunnen opleveren. Ook wil men begin 1994 beginnen met de aanleg van een bos, dat heeft een re creatieve waarde. Er worden in Heiloo mooie dingen gerealiseerd. HEILOO - Voor de 10e maal organi seert HZV de Witburger in Sporthal het Vennewater op 2e Kerstdag een zaal voetbaltoernooi. Ook dit jaar heeft de organisatie een atraktief deelnemersveld weten te strikken om hun voetbal kunsten op 2e Kerstdag aan u te verto nen. Uit Heiloo komen o.a. De Fores ters, HSV en de Witburger. Tevens komt het Helderse de Kabelkrant en het Alkmaarse de Krocht. Het All stars team, gesponsord door Bloemenshop Houtenbos, completeert de 6 deelne mers. Dit laatstgenoemde team bestaat uit een aantal Heilooër zaalvoetballers die bij andere verenigingen spelen zoals Ferry Moleman (Hoorns Veerhuys) en Rob Kuijper (Handsome Eight). Dit ge legenheidsteam zal gecoacht worden door Ton de Zeeuw. De eerste wedstrijd zal om 11.00 uur aanvangen. De finale is gepland om 16.00 uur. De toegang is gratis. HEILOO - Ook in Heiloo heeft een groep vrouwen op verzoek van het col lege van B W, daartoe uitgenodigd door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, zich bereid verklaard, zich hier gezamenlijk voor in te zetten. De groep bestaat uit vrouwelijke verte genwoordigers van het CDA, de VVD, de PvdA, D66, Heiloo 2000, Groen Links en de Federatieve Vrouwenraad Heiloo. Het doel is: 1Meer vrouwen in de poli tiek; 2. Betere voorwaarden voor vrou wen om in de politiek te functioneren; 3. Een beter emancipatiebeleid te be werkstelligen. In 1994 wachten ons 3 verkiezingen, Ge meenteraad: 2 maart. Tweede Kamer: 3 mei. Europees Parlement: 9 juni. Al 75 jaar hebben Vrouwen kiesrecht, maar van een evenredige vertegenwoor diging van vrouwen in de politiek en in ander maatschappelijk functies is nog lang geen sprake. Laat daarom uw stem niet verloren gaan. Vanaf januari mo gen wij in de voorlichtingsrubriek van de gemeente Heiloo onze hartekreten kwijt. Op donderdag 27 januari organi seren wij een openbare bijeenkomst voor alle vrouwen van Heiloo om 20.00 uur in de Ypsalon. Daar zullen een vrouwelijk burgemeester, vrouwelijke wethouders, raadsleden en (aanstaande) raadsleden u informeren over het be lang van vrouwen in de politiek en in andere besturen. Als u denkt: ik bemoei mij niet met po litiek, bedenk dan dat de politiek zich wel met u bemoeit! ALKMAAR - Hartpatiëntën blijven na ontslag uit het ziekenhuis en/of na reva lidatie vaak met veel vragen zitten over praktische zaken, die voortkomen uit bijvoorbeeld angst voor herhaling. Twee wijkverpleegkundigen leiden een serie bijeenkomsten. Tijdens de eerste bijeenkomst maakt u kennis met de wijkverpleegkundigen en de deelnemers en krijgt u uitleg over de hartfunctie. In de tweede bijeenkomst doet u ontspanningsoefeningen onder leiding van een speciaal getrainde do cent. In de derde bijeenkomst krijgt u informatie over omgaan met spannin gen en angsten. Tijdens de vierde bij eenkomst is een diëtist aanwezig om over voeding te praten. In de laatst^ bij eenkomst bespreekt u hoe u de toe komst tegemoet kunt zien. Er is ruimte om aan alle deskundigen vragen te stellen. De bijeenkomsten worden gehouden op 3, 10, 17 en 24 februari en 3 maart van 9.30 tot 11.30 uur in het hoofdgebouw van Interkruis Noord-Kennemerland aan de Gasthuisstraat 2 te Alkmaar cen trum. De kosten bedragen 25,- voor leden van Interkruis en 50,- voor niet- leden. De partner of iemand uit de di recte omgeving kan gratis mee. Als u meer informatie wilt (Jver deze gespreksgroep, of als u zich aan wilt melden, dan kunt u bellen met bureau Voorlichting van Interkruis Noord- Kennemerland. Na aanmelding wordt u uitgenodigd voor een kennismakings gesprek. Het telefoonnummer is 072- 199222.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 1