Ben een Lieferink: duizendpo PAGINA 5 en de jeugd en hun ouders zijn ingebracht worden, moeten ge veild worden. De opbrengst ging dit jaar naar het bejaardenhuis De Cameren, die zo graag een eigen 'toko' wilde hebben. In to taal kreeg men 13.000 gulden bij elkaar. Sinterklaas heeft de toko tijdens zijn recente verblijf in Limmen hoogst persoonlijk geopend. Ook de Rotary Club heeft hier veel aan gedaan. Mozaïeken Als je veel doet, dan kun je al tijd meer. We zijn er dus nog lang niet met de activiteiten van duizendpoot Lieferink. Zo eind april krijgt het echtpaar de mozaieken-kriebels. „Al acht tien jaar hebben we meegedaan. Verleden jaar voor het eerst niet, door omstandigheden. Maar dat viel tegen, dat doen we nooit meer", zegt Lieferink. De tijd dat de Van Alkemade- laan in z'n geheel meedeed is een beetje voorbij. De kinderen zijn veelal de deur uit en dan komt het er niet zo van. Wat niet wegneemt dat het een enige buurt is, waar men lief en leed met elkaar deelt. In het Mozart- jaar hadden Ciska en Ben de prachtige Mozart-kop gestoken. Mits de straat het toelaat - er wordt gebouwd - zullen ze vol gend jaar beslist weer meedoen. Toneel En dan is er het toneel. Daar aan heeft Ben z'n hart helemaal verpand. „De Limmer Planke niers is een hartstikke fijne groep", zegt hij. Zo in septem ber wordt er gekeken wat ze zullen gaan spelen. Ben is hun regisseur, dus het gebeurt in overleg. Het moet haalbaar zijn. In 1990 hebben ze met veel suc ces 'Op hoop van zegen' van Heijermans gespeeld, dit jaar werden er twee éénacters gespeeld en volgend jaar gaan de Limmer Plankeniers 'De meid' spelen, eveneens van Hei jermans. Ben vertelt hierover: „Je moet er vanuit gaan dat het voor de spelers ontspanning is, maar ze moeten zich toch inspannen. Ik werk liever één uur keihard, dan dat we een hele avond aanrom melen. Ze moeten zich in hun rol inleven, hoe ga je met emo ties om. Ieder is verantwoorde lijk voor zijn eigen tekst". De Limmer Plankeniers telt zo'n twintig leden. Is de dag van de uitvoering daar, dan waakt Ben Lieferink als een herder over zijn kudde. Om half vijf moet iedereen er zijn om even van thuis los te komen, geen afwas, geen zorg voor de kinderen. .Dan wordt er gezamenlijk gege ten en gelachen. Vervolgens komt de voorbereiding op de uitvoering, nog even wat moei lijke dingen doornemen, heeft iedereen de spullen die ze nodig hebben - ook daar zijn ze zelf verantwoordelijk voor - en dan om acht uur gaat het doek open. En zo ziet het leven van het echtpaar Lieferink er in grote trekken uit. Er zijn natuurlijk al tijd nog zaken, die zich onver wacht aandienen. Maar ook daar wordt rekening mee ge houden. Gwen Bos-Fiolet Uitkijkpost Kerstbijlage - 22 december 1993 Op de foto's: Rechtsboven: Prins Carnaval bezoekt ook kinderen. Midden boven: 'Speakeren' bij de brandweer. Linksonder: Ciska Lieferink doet veel met Ben samen. Midden onder: Even voor Henny Huisman spelen in een play- backshow. Rechtsonder: Mozaïeken steken is ook één van de hobby's. LIMMEN - Ben Lieferink, 44 jaar. Een man met een schijnbaar onuitputtelijke energie, gek van sport, dol op vissen, is graag speaker, mal van de computer en weg van het maken van video-opnamens. Hij is daarnaast van beroep B- verpleegkundige en werkt als plaatsing-coördinator in het Psychiatrisch Centrum Willibrord, waar hij al 27 jaar werkzaam is. Maar dit is nog maar het begin, hij doet nog veel meer. Voor de derde keer is Ben Liefe rink onlangs gekozen tot Prins Carnaval, Prins Tijl de Achtste. Op 11 november wordt het Prin senbal gehouden en wordt de raad samengesteld. „Ik vind het enig om te doen en daarnaast verzorg ik ook de PR", aldus Lieferink. Er komt voor het ver vullen van zo'n prinselijke taak heel wat kijken. In de periode vanaf 11 november tot aan car naval krijgen alle baby's, die in die periode geboren zijn, een be zoekje van de Prins. Hiervan vertelt hij een mooi verhaal. „Het is gebruikelijk dat Prins Carnaval van de gemeente een opgave krijgt van de baby's, die geboren zijn in die tijd. Tot voor eerverleden jaar kreeg ik ge woon een opgave, maar vorig jaar moesten we ineens een dubbeltje per aangifte betalen. Aangezien er 22 kinderen waren geboren, moest ik de gemeente een bedrag van f 2,20 betalen. Het ging niet om die f 2,20, maar ik was er niet blij mee. Toen het moment daar was dat burgemeester Huijsman mij de sleutel van de gemeente over handigde, benoemde ik hem in de Orde van de Twee en twintig Dubbeltjes. Ik had een ambtske ten laten maken met daarin vijf en twintig dubbeltjes, dit met het oog op de kinderen die eventueel nog geboren zouden worden. De burgemeester kon de grap goed waarderen", aldus Lieferink. Leden van de carnavalsvereni ging krijgen een blad dat de naam 'De Uylenbabbel' draagt. Ben Lieferink zit in de redactie commissie, hij voorziet de teksten van leuke tekeningen en versieringen, die op de andere hobby, de computer, zijn ge maakt. De carnavalsvereniging De Uylenspieghels telt maar liefst 350 leden en behoort daar mee tot één van de grootste carnavalsverenigingen boven het Noordzeekanaal. Schaatsen Ben Lieferink is ook lid van de marathoncommissie Alkmaar. Organiseren zit hem in het bloed, maar ook het verwerken van de uitslagen en dergelijke activiteiten verzorgt hij. Zijn vrouw Ciska houdt zich bezig met de inschrijvingen. Het aar dige hiervan is dat het echtpaar er samen mee bezig is. Elke vrijdagavond zijn er wedstrijden en Lieferink kan zich daarbij he lemaal uitleven in het 'speake ren', het becommentariëren van de wedstrijd en een beetje stem ming maken: „Dat vind ik heer lijk werk". De commissie bestaat uit een aantal mensen, die veelal buiten Alkmaar wonen, en dat vindt Lieferink heel gezellig. Het ma rathon Schaatsen is een serieuze bezigheid en valt onder auspi ciën van de KNSB. Lieferink is nu ook bezig met het afleggen van proeven voor het landelijk 'speakeren'. „Als ze er eenmaal lucht van hebben, dat je dit graag doet, word je her en der gevraagd", aldus Ben. Als zo eind maart het carnaval en het schaatsen voorbij zijn, is het tijd er even lekker een weekje met zijn vrouw Ciska tussenuit te trekken. Voetbal Lieferink bij de vereniging. Cis ka in de kantine en als lid van het jeugdbestuur. Ben, hoe kan het anders, als speaker en hij maakt verslagen van de wedstrijden. Tevens werkt hij voor de plaatselijke radio- omroep OSU. Eenmaal per veertien dagen heeft hij daar een rubriek op zondagavond (van 20.00 tot 22.00 uur) om de regionale sport te belichten met interviews en uitslagen. „M'n opleiding hiervoor heb ik gehad van Lidy Schoof', zegt Ben. Tussen kerst en nieuwjaar is er een jeugdvoetbaltoernooi. Ook hier doet Ben van zich spreken, want hij is een prima stem mingmaker. Ciska Lieferink heeft veel werk gehad aan de jaarlijkse veiling. De spullen die door de bedrijven Prins Carnaval bezoekt ook mensen die ziek zijn of narig heid hebben, het zogenaamde 'ziek en zeer'. Ook een bezoek aan De Cameren wordt niet ver geten en Limmers in het zieken huis en gezinsvervangende tehuizen kunnen verzekerd zijn van koninklijk bezoek. Ook hier weet Lieferink het weer leuk te versieren. Een vrouw, die in de Hout zat, maar vreselijk graag in De Cameren carnaval wilde vieren, liet hij met de rolstoel bus naar Limmen komen. Deze vrouw had het carnaval van haar leven. Maar het schaatsen is nog niet achter de rug of het voetbal kondigt zich aan. Elke zaterda gochtend vind je Ben en Ciska

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 25