OPRUIMING /Hascotte /rtxte Nieuwjaarsconcert Caecilia VANDAAG Harm de Vries (68) loopt 20ste marathon van Egmond OPRUIMING 7 V W t C. HACHMANG 5 JANUARI 1994 59e JAARGANG NO. 1 /imels v-d- Ridder Makelaardij o.g. Stationsweg 85 - 1851 LJ Heiloo Veel nieuwjaarswensen Expositie in Open Huis van kostuumontwerpen Januarimarkt bij Kompas Buitensport Zwangerschapsyoga Cursus voor adoptie-ouders Mensendieck conditie training P. VAN DER BORDEN Literair Jazz-Café UW HUI? VERKOPEN? Kennemerstraatweg 129 1851 BC Heiloo Tel. 072-330332 Raadsdiscussie over toekomst van theater House in Buk Buk DRUKKERIJ UITKIJKPOST^ HEILOO/LIMMEN - Er werden de afgelopen dagen heel wat nieuw jaarswensen uitgewisseld. Zo orga niseerde Ben Sierhuis van de gelijknamige Entertainment BV een gezellige en druk bezochte nieuw jaarsparty op de zondagmiddag. Veel artiesten en anderen uit de showbiz kwamen naar het restau rant van Klein Varnebroek om de familie Sierhuis èn elkaar de hand te schudden. Op de foto van links naar rechts Roberto Jacketti voor heen met The Scooters), Sylvia Sier huis en de voltallige Hill-Billy Boogkmen. Diezelfde middag en vooral ook''s avonds trakteerde de Heilooër for matie The Porcupines vele Beun bezoekers op een Happy New Year- aanstelling van een pi ifessionele kracht en een onderzoek naar de bestaande or ganisatiestructuur iir>- ken in het onderzoek, dat Het college wj laten verrifchten. Dit Onderzoek moet leiden tot een zogeheten positiebepaling van het theater: een uitgebreide schets van het produkt dat geboden wordt, de financiële aspecten, een marktanalyse enzovoort. Het onderzoek wordt bege leid door een speciale commissie, waa rin zowel mensen van de gemeente als van de Stichting Open Huis en theater De Beun zitting hebben. Na afronding van het onderzoek moet een definitief besluit over de toekomst van De Beun genomen worden. Het raadsvoorstel inzake De Beun ligt, samen met de andere raadstukken, ter inzage in de leeszaal van de openbare bi bliotheek en in de leeshoek in de centra le hal van het gemeentehuis (8.00-12.30 uur). De raadsvergadering wordt don derdag 13 januari gehouden van 20.00 uur in de raadzaal van het gemeen tehuis. u in Heft Opeji Huis kostuumontwerpen bewon/ueren vap mevrouw Sien Ulder- van Wijhe uit 'Bergen. Zij heeft deze schetsen gemaakt in opdracht van Falk- lanttoneel. Deze toneelvereniging spéélt in het kader van haar 70-jarig ju bileum de komedie "De ingebeelde zie ke" van Molière op vrijdag 25 en zaterdag 26 maart in theater De Beun te Heiloo. De kostuumontwerpen van Sien zijn gebaseerd op de kleding die de spe lers zullen dragen. Om haar van nature artistieke aanleg verder te ontwikkelen heeft zij jaren ge leden de lerarenopleiding voor tekenen en textiel bij De Witte Lelie in Amster dam gevolgd. Daar ze niet als leraar werkzaam is en toch graag met haar vak bezig wil blijven, werkt Sien geregeld voor toneel- en balletgezelschappen. Kleding ontwerpen is nl. een mooie combinatie van de vakken tekenen en textiel vindt zij. A* A I l/AQ Makelaars Taxateurs o.g. ^othevk?nKOQPH I AA -I UljA Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN W Kantoor Zeeweg 20,1852 CR Heiloo TAXATIES Caecilia verzorgt zondag een nieuwjaarsconcert in De Beun. HEILOO - Zondag 9 januari geeft het Heilooër Harmonieorkest Caecilia haar traditionele nieuwjaarsconcert. Plaats van handeling is theater De Beun te Hei loo. Voor de vereniging is dit opnieuw een belangrijk hoogtepunt in het sei zoen. Immers niet alleen het Heilooër Harmonieorkest Caecilia treedt voor het voetlicht, ook het koor 'Die Schaec- kelsinghers' en toetsenist Jan van Weel den zullen Caecilia tijdens dit optredens bijstaan. Het is voor de elfde keer dat er kort na de jaarwisseling een concert wordt gegeven. Jan van Weelden is geen onbekende in de muziekwereld. Met het East Side Combo is hij in de hele provincie be kend. Hij is naar eigen zeggen de enige populaire toetsenist die nog geen cd op zijn naam heeft staan. De reden daar van is dat Jan live beluisterd wil worden en niet thuis door de luidsprekers wil galmen. Tijdens het .concert zal hij de synthesizer-partij vertolken van de be- party. 's Middagswerd het voor de jeugd, met medewrking van onder meer Allard de (raaf en Anneke Keijsper, alsmede de boerenkapel van Caecilia, een 1olie boel met de nodige kinderen w de planken, 's A vonds zaten de kzoekers ook be paald niet stil. If Cheese Town Gang leerde een bek roll dans aan, terwijl The Porcupines zelf vóór muzikaal vmrwerk zorgden. Op de foto van inks naar rechts Piet Scouten, \astzanger Jan Groot, G er rit-Jai van Kampen Tanja Noordeloos, Henk-Jan van der Horst, Sjaak Klaasse en Sjaak Keijzer tijdens de grote finale. Een dag later waren er wat officiële re bijeenkomsten, zoals de recepties van de gemeentebesturen van Lim- men en Heiloo. De colleges van bur gemeester en wethouders schudden vele handen. In Heiloo ontstond zelfs een flinke rij van wachtenden op de trap. In Limmen was Vrede burg hoogstwaarschijnlijk voor de laatste keer het decor van de re ceptie. H.R. CV-KETELS MET SUBSIDIE DAKDEKKER - LOODGIETER Holleweg 19 072-335085 kende musical 'The Phantom of the Opera', waarvan Caecilia een composi tie ten gehore zal brengen. Wederom heeft de Heilooër middenstand enthou siast gereageerd om dit evenement te sponsoren, waardoor de toegangsprijs laag kan blijven. Deze bedraagt 7,50 en 4,00 voor donateurs en jongeren tot 16 jaar. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van de Beun en in de voor verkoop bij kantoorboekhandel De Schrijverij in het Stationscentrum en bij Rookshop Jan en Tine Braam in 't Loo. Het thema zal een reis door Europa zijn, waarbij dirigent H. van Veldhui zen met orkest en publiek een bezoek aan diverse landen zal brengen. Wij hopen dat dit alles een goed begin zal zijn voor het nieuwe jaar en wij stel len het dan ook zeer op prijs u als mu ziekliefhebber te mogen ontmoeten op 9 januari 1994, aanvang 14.00 uur in de Beun te Heiloo. HEERHUGOWAARD - Kompas be gint het nieuwe jaar met het lanceren van een nieuw initiatief. Op 8 januari van 9.00 tot 17.00 uur organiseert de ac tieve buitensportzaak uit Heerhugo- waard een 'Januarimarkt'. De bedoe ling van de markt is de klanten voor te bereiden op het komende buitensport seizoen. Op de 'Januarimarkt' zullen nieuwe buitensport zomerprimeurs te bewonde ren zijn en ook kan ieder zich reeds op de hoogte stellen van het nieuwe zomer- programma reizen en cursussen. Er zijn dia-presentaties en nieuw is ook de kaartenhoek met kaarten van interes sante wandelroutes in schitterende na tuurgebieden. Ter gelegenheid van de 'Januarimarkt' is er een speciale januari-voordeelactie en er zijn klimdemonstraties op -nog steeds- de hoogste indoorklimwand van Nederland. Verder zijn er 'Oud hollandse spelen te bewonderen. De vaste klanten van Kompas Buitensport ontvangen voor de 'Januarimarkt' een speciale uitnodiging die een prijs op kan leveren. De uitnodiging kan aan de toonbank worden ingewisseld tegen een lot, waarmee een prijs kan worden ge wonnen in het kansspel: 't Rad van Kompas. Nieuwe klanten die nog niet als vaste- klant bij Kompas bekend zijn kunnen ook meedoen aan 't Rad van Kompas. Zij moeten de vasteklantkaart invullen om aan het kansspel te kunnen meedoen. HEILOO - Vanaf januari wordt de cur sus zwangerschapsyoga niet meer op maandagochtend gegeven, maar op maandagavond, in 't Kruispunt te Hei loo, van 19.15 - 20.15 uur. In de cursus worden oefeningen gegeven, die niet al leen bedoeld zijn om je voor te bereiden op de bevalling, maar ook om de zwan gerschap zelf zo optimaal mogelijk te beleven. Men kan meedoen vanaf de vierde maand vand e zwangerschap. Er varing met yoga is niet nodig. Een keer in de zes weken wordt er een les gege ven, waarij ook de partners aanwezig kunnen zijn. Na de bevalling is er de mogelijkheid om aan een postnatale cursus mee te doen. De cursus wordt ge geven door Marjan Neeft, fysiothera peute met specialisatie in zwanger schapsyoga en haptonomie. Voor nade re informatie en opgave: Marjan Neeft, tel. 072-334065. De enige echte begint BERGEN HEILOO HOORN Harm de Vries bij zijn prijzen kast, die hij met goede loop- en fietspresta ties gedurende bijna veertig jaar vulde. HEILOO - Harm de Vries is er klaar voor. Op 9 januari gaat hij de 20e halve marathon van Egmond lopen. Hoewel er in totaal al 22 maal een marathon is geweest, moest Harm de Vries er twee faten lopen omdat hij geveld was door de griep. ,,Maar ik wil met deze mara- iJw maivcii. Dagelijks wordt er getraind om op de bewuste dag in topconditie te zijn. Een grote, volle prijzenkast, bewijst dat de Vries al heel wat gewonnen heeft. „Maar dat heb ik merendeel met fietsen gewonnen, want dat doe ik liever dan HEILOO - Sinds enkele jaren worden er op verschillende plaatsen cursussen ge geven speciaal bestemd voor adoptie ouders. Op maandag 17 japuari start bij de Riagg Noord Kennemerland voor de vijfde maal een cursus voor ouders met adoptiekinderen van 4 tot 12 jaar. De cursus bestaat uit 10 bijeenkomsten op maandagavond van 19.45 tot 22.15 uur. Onderwerpen die aan de orde komen zijn o.a. het hechtingsproces, zelfbeeld, de'ontwikkeling van adoptie-kinderen en verschillende manieren van reageren op kinderen. Voor meer informatie kunt u bellen met de afdeling jeugd van Riagg Noord Kennemerland tel. 072- 270333. HEILOO - Woensdag 12 januari begint de conditie-training volgens de Mensen- dieckmethode weer. Deze training bestaat uit oefeningen die bewust wor den uitgevoerd en als doel hebben het aanleren van een goede houdings-, en bewegingspatroon met daarbij de juiste ademhaling. Dit heeft tevens een verbe tering van de algehele spierconditie tot gevlog zonder dat daarbij het lichaam te zwaar wordt belast. Lokatie: Heiloo, Hofdijkschool, Ma- riënstein 178 op woensdagavond van 19.00-20.00 uur en 20.00-21.00 uur. Open Huis: boven Winkelcentrum 't Loo, donderdag van 9.00-10.00 uur. Alkmaar: Sporthal de Meent (DoJo- zaal) op donderdagavond 20.00-21.00 uur. Voor inlichtingen praktijk voor Oefentherapie-Mensendieck te Heiloo, tel. 072-338114. MAKELAAR IN- en TAXATEUR VAN ONROERENDE GOEDEREN WENST U EEN VOORSPOEDIG 1994 KENNEMERSTRAATWEG 63. HEILOO TELEFOON 072 - 330 550 KANTOORHOUDEND: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263. 1800 AG ALKMAAR Driek van Wissen. HEILOO - Op 16 januari komt Driek van Wissen bij ons op visite, geboren en getogen in Groningen. Studeerde Ne derlands aan de Universiteit aldaar en is, naast zijn werk als docent, een veel gevraagde gast bij literaire "praat voorstellingen". Zijn gedichten zijn over het algemeen vrij luchtig van toon, een prettig soort humor in de poëzie. Hij werd in '87 onderscheiden met de Kees Stip prijs. Bij velen is hij bekend door zijn medewerking aan het Tros- programma "Binnenlandse Zaken" waarin hij zijn "Kritiek van Driek" ten beste geeft. The All of Me-band on derstreept de jazz-sfeer met herkenbare songs, en de koffie (gratis) staat om 10.30 uur al klaar. Driek van Wissen zal beginnen om plm. 11.00 uur. Zoals steeds is de plaats van handeling in de foyer van het Open Huis (boven 't Loo) en de entree is 7,50. Onze voorver koopadressen zijn; Boekhandel Avis- Bruna in het Stationscentrum ên de foy er van het Open Huis. lopen, dat gaat me makkelijker af", al dus de Vries. Astma Vroeger had de Vries veel last van astma en op een dag besloot hij tegen deze ziekte te gaan vechten. Vanaf dat mo- rneivt is hij serieus met Zijn lichaam be zig geweest. Niet roken, niet drinken, gezond eten, lopen en fietsen, vooral dat laatste. „Ik was 29 jaar en fietste in m'n eentje in de buurt van 't Woud. Daar kwam ik een groep jongens tegen die met een toer bezig waren. Ik pikte aan en maakte een praatje met ze. Zij bleken lid te zijn van Olympia in Amsterdam en na wat met ze gepraat te hebben werd ik ook lid van Olympia. Er waren in die tijd nog maar heel weinig toerclubs dus ik moest er wel elke keer voor naar Amsterdam, dat heb ik ruim zeven jaar gedaan", aldus de Vries. Lopen In de winter van 1964 deed de Vries mee aan een strandloop. Met de astma ging het steeds beter en het ging allemaal goed. Maar een mens wil meer. „Ik her inner het me nog als de dag van giste ren", zegt de Vries. „Ik las in de krant dat er een 50 km loop was in IJmuiden. Dat leek me wel wat. Iedereen zei dat ik zo gek als een potlood was, maar daar trok ik me niets van aan. Ik liep van IJ muiden naar Noordwijk, heen en terug, samen met zo'n 100 man en deed er 5 uur en 29 minuten over. Toen wist ik dat ik ook een marathon kon lopen". En zo gezegd, zo gedaan en het bleek, hoe langer de afstand, des te beter ging het. de Vries is wat je noemt een "slow starter". Toerclubs In de loop van de tijd kwamen er steeds meer toerclubs, dus de Vries werd lid van Le Champion. Het fietsen ging ge woon door. Óp z'n oude racefiets met crossbandjes werd er ook meegedaan aan veldritten. „Ik zag er dan niet uit, na zo'n 35 a 40 km crossen. Dat komt ook omdat het altijd in de winter is", zegt de Vries. Hij hoopt een week na de halve marathon, in Spaarnwoude weer zo'n tocht te fietsen. Je zou het niet zeg gen, maar eigenlijk is Harm de Vries aan het afbouwen, daar staat wel zo'n 4 a 5 jaar voor, maar zo nu en dan pikt hij een leuke tocht nog mee, de verleiding is dan te groot. Training De Vries traint bij Trias, dinJag in de zaal en zaterdagmorgen in he'Heilooër- bos o.l.v. Joland Brasser. WJ geniet er van, hij heeft veel vrienderen vriendin nen, die ook altijd naar bij de ma rathon komen kijken. cn als iedereen je dan zo toeschreeuw «^n aanmoedigt i? dat een heerlijk gev^'. zeBl een en thousiaste Harm d' Vr|es. r>t tfetttii VHïT3Ï3ï1 HEILOO - Tijdens hun eerste vergade ring van het nieuwe jaar, die volgende week donderdag wordt gehouden in het gemeentehuis, zullen de Heilooër raadsleden ondermeer discussiëren over de toekomst van theater De Beun. Op tafel ligt dan een voorstel om een (ex tern) onderzoek te laten verrichten, waarin een opwaardering van De Beun tot een veelzijdig uitgaanscentrum met een uitstraling naar de regio uit gangspunt is. Voor dit onderzoek vraagt het college van burgemeester en wethouders van de gemeenteraad een krediet van 40.000 gulden. Aan dit raadsvoorstel is al het nodige vooraf gegaan. In 1993 kwam onder meer de suggestie naar voren om een be roepskracht aan te stellen, die naast een aantal op het theater gerichte taken ook een meer algemene (beleidsmatige) functie zou krijgen, waaronder het op zetten c.q. uitwerken van een toekomst visie voor De Beun. Deze aanpak bleek niet haalbaar en dus is nu gekozen voor een andere werkwijze, waarbij gebruik is gemaakt van de kennis van zaken van oud-Vest-directeur de heer Pot. Deze heeft een onderzoeksrapportage op gesteld, waarvan de conclusies ook met het bestuur van de Stichting Open Huis (waarbij De Beun organisatorisch is on dergebracht) zijn besproken. Allereerst is het zo dat de bezettings graad van De Beun over een heel jaar genomen laag is (ongeveer 33% in ge bruik); tijdens het seizoen (oktober tot en met mei) is de bezettingsgraad onge veer 50%. Mede hierdoor zijn de kapi- taallasten per voorstelling erg hoog: 1.400 gulden per verhuur. Door meer activiteiten kan dit omlaag gebracht worden, zo wordt in het raadsvoorstel aangegeven. Daarbij is een intensivering van de professionele voorstellingen, in samenwerking met andere culturele cen tra of theaters, een mogelijkheid, eve nals een eventuele bioscoopfunctie voor De Beun. Ook wordt geconstateerd dat de foyer en horecavoorziening van theater De Beun toe zijn aan een sterke verbete ring. Door bezoekers en organisatoren van voorstellingen wordt de huidige si tuatie als knelpunt ervaren; het heeft bovendien een negatieve uitstraling. Een verbetering op dit gebied is een voorwaarde voor een ander streven wat genoemd wordt in het raadsvoorstel, namelijk een meer commerciële exploi tatie van De Beun. Tenslotte worden de HEILOO - Na een daverend house-jaar '93 in jongerencentrum Buk Buk, knalt Arti-Vision op zaterdag 8 januari in met weer een house-jaar vol bekende en minder bekende namen. Na o.a. successen van DJ Weirdo, Pila en Eva, is het nu tijd voor twee zeer op komende successen. DJ's Saaf en Indi an, o.a. bekend van de wedstrijd in het Zaanse Latido en zeer zeker terugkeren de namen in de House-scene. Zij zullen de decks van 21.00 tot 02.00 uur bezet houden met pure Mellow. Er is geen voorverkoop en de prijs aan de deur is 12,50. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175 Fax 072-335644. Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 Redactionele kopij en adverlentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Drukkerij Uitkijkpost BV Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures.' Vraag offerte!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1