Wisseling van de wacht in bar-café De Oud In A S3 Ed Dekker: Uithuilen en weer opnieuw beginnen NU KUYPER 2 halen 1 betalen JOSEPH VAN SCHAGEN HALVE PRIJZEN i OPRUIMING rs* Kopperprent voor burgemeester C. HACHMANG HEILOO I 59e JAARGANG NO. 2 Si:!:! DRUKKERIJ UITKIJKPOST NIEUWSBLAD VOOR HEILOO E N OMSTREKEN 12 JANUARI 1994 Expositie Willibrord trok 4000 bezoekers Nieuwe expositie in het gemeentehuis Zie pag. 7 NVM Amels v.d. Ridder Makelaardij o.g. Kennemerstraatweg 129 1851 BC Heiloo Tel. 072-330332 Winterwandeling in Heilooërbos Vulkaan de Etna is Verhalen schrijven Evisceration in De Buk P. VAN DER BORDEN Postzegelruilbeurs Psychiatrisch Centrum Willibrord zoekt bezoekvrijwilligers MAKELAAR TAXATEUR O.G. ASSURANTIËN zie pag. 9 Winkelhof 't Loo 20-21 Stationsweg 85 - 1851 LJ Heiloo Sloopwerk aan de Pastoor van Muijenweg Mollenprijs '94 Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644. Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. v.\\ .v.v.v, Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Sinds 1 januari van dit jaar voeren Jolande en Lex van der Aat niet langer de scepter in het eigentijdse café De Oud Inn aan de Heerenweg te Hei loo. Na zes en een half jaar zijn zij gestart met een nieuwe bedrijf en heb ben de werkzaamheden in Heiloo over gegeven aan Johan Leering en Natasja Kerssens. Aanvankelijk hadden Jolande en Lex het plan om tien jaar actief te blijven in De Oud Inn. Maar met de uitbreiding van het gezin met dochter Charlotte wil den zij toch een wat ander levensritme: minder 'nachtleven'. Bovendien hebben zij zin in een nieuwe uitdaging in de vorm van een bedrijf voor horeca- interieur. Het bedrijfspand hiervoor komt op Luttik Oudorp in Alkmaar en zal vermoedelijk aan het eind van deze maand worden geopend. Met de voorbereiding hiervan zijn Lex en Jolande al bijna een jaar bezig. Naar hun zeggen voor de regio Alkmaar een gat in de markt: er is geen showroom of bedrijf in de buurt. Horeca-onderne- mers zullen dus binnenkort vlak bij huis terecht kunnen om het interieur van hun zaak te veranderen of compleet nieuw in te reichten. In de nieuwe onderneming zullen Lex en Jolande nauw samenwer ken met bouwbedrijf Kuyper uit Hei loo, die waar nodig de barbouw en verbouwactiviteiten voor z'n rekening neemt. Natuurlijk zullen de bezoekers van De Oud Inn het echtpaar Van der Aat niet meer achter de bar zien staan. Maar Jo han Leering is inmiddels al vele jaren een vertrouwd gezicht. Al meer dan vijf jaar werkt hij in De Oud Inn, waarvan de laatste twee jaar fulltime. De overna me van het café was geen verrassing: er was al eerder over gesproken. Het tijdstip kwam echter iets eerder dan ver wacht. ,,Ik heb altijd het plan gehad om iets voor mezelf te beginnen", zegt hij. Wel, met de nodige ervaring en de juiste pa pieren kan hij nu aan de slag. Samen met Natasja Kerssens heeft hij goede hoop, dat de drukte zal blijven. Voor Natasja is het overigens een flinke om mekeer: vanuit de verzorging in de horeca. De wisseling van de wacht gaat niet ge paard met grote veranderingen in de ac tiviteiten of het interieur. Wat dat laatste betreft is dat ook niet echt nodig. De Oud Inn is een modern ingericht ca fé met de fraaie open pui aan de straat zijde. Zo nu en dan kan men in De Oud Inn terecht voor optredens of andere ac tiviteiten. Het café, waar men achter de bar ook de inmiddels bekende barkee pers Michel, Arjen en Alex kan aantref fen, is van maandag tot en met vrijdag geopend van 19.00 tot 02.00 uur, zater dag en zondag van 14.00 tot 02.00 uur. Oud en nieuw in De Oud In: voor de bar Lex, Jolande en Charlotte, ach ter de bar Johan en Natasja. H.R. CV-KETELS MET SUBSIDIE DAKDEKKER - LOODGIETER Holleweg 19 072-335085 HEILOO - De expositie kerstgroepen en kerststallen in de kapel van Psychia trisch Centrum Willibrord van 22 de cember tot en met 2 januari trok circa 4000 bezoekers. Alleen al op tweede kerstdag kwamen 1250 geinteresseerden op de expositie af. Patiëntenservice (de afdeling die de ak- tiviteiten voor de bewoners organiseert) en het pastoraat organiseerden de ten toonstelling vooral voor de bewoners, maar ook anderen kondea de expositie bezichtigen. "We kunnen zeggen dat dit een geslaagde aktiviteit was", aldus de heer Kortekaas, pastor van Willibrord. Veel ouders met kinderen bezochten de expositie. De bezoekers vonden het een zeer gevarieerde expositie door de diver se herkomsten van de kerstgroepen en de gebruikte materialen. Een van de be zoekers merkte op: "De kapel zelf is minstens zo indrukwekkend als het geëxposeerde". Patiëntenservice zal de komende jaren weer iets voor de bewo ners organiseren met kerstmis. HEILOO - Vanaf maandag 10 januari is er een nieuwe expositie te bezichtigen in de gangen en hal van het gemeente huis. Het betreft de tentoonstelling "Moderne kunst, wat doe je er mee.." De expositie in het gemeentehuis duurt tot en met 28 januari en is te bezichtigen op werkdagen van 8.00-12.30 uur en van 13.30-16.30 uur. De expositie en het lesmateriaal zijn ge maakt voor groep 5 t/m 8 van de basis scholen in Heiloo. De scholen kunnen via een rooster de tentoonstelling in het gemeentehuis op de ochtenden bezoe ken. Initiatiefnemer is de ABC- Werkgroep: de Werkgroep Aktiviteiten Culturele Vorming voor en door open baar en bijzonder basisonderwijs in Heiloo wil een stimulans zijn voor kunstzinnige vorming op de basisscho len. De tentoonstelling komt van de Culturele Raad van Noord-Holland. AM Ed Dekker wijst aan hoe vernietigend de brand was voor zijn snackbar. HEILOO - Op 21 juni werd de geheel verbouwde snackbar van Ed Dekker feestelijk geopend. De hoek Heerenweg - Stationsweg zag er heel gezellig uit en de klanten waren enthousiast. Op twee de Kerstdag, Ed Dekker had 's ochtends nog een paar koude schotels gemaakt en afgeleverd, ging 's middags de telefoon, er is brand! ,,Ik ging natuurlijk meteen naar de zaak toe, ik kon er amper bijkomen zoveel mensen stonden er te kijken. Toen ik zag wat er gebeurd was wilde ik wel door de grond gaan, de tranen sprongen me in de ogen", vertelt Ed Dekker. Daarna komt alles in een stroomvers nelling de brandweer had alles geblust, maar dan, de waterschade viel nog wel mee omdat er veel putjes zijn, maar al dat roet, het zat overal in en op, ver schrikkelijk! Een schoonmaakbedrijf is anderhalve week bezig geweest de zaak schoon te maken. De hele voorraad moest worden weggegooid, ook de blik jes, daar deze te warm waren geworden. De oorzaak van de brand bleek kortslui ting in een van de motoren van de koeling. Nu is alles schoon, boven de keuken komt een nieuw dak, de gehele electrici- teit wordt opnieuw aangelegd en alle te gels worden vernieuwd. Het publiek heeft enorm meegeleefd, iedereen was met het echtpaar Dekker begaan. Op 4 januari heeft men zelfs een feestje ge vierd want iemand die 25 jaar bij je werkt en lief en leed met je deelt moet toch in het zonnetje gezet en dat was het geval met Beerse, een vertrouwd gezicht in de snackbar van Ed Dekker. Men hoopt begin februari weer open te gaan, wij houden u op de hoogte. HEILOO - 16 Januari is het de derde zondag van de maand. Dit betekent dat om 11.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg weer natuurgidsen van het IVN klaarstaan om een wande ling door het bos te begeleiden. De (gra tis) excursie duurt ongeveer anderhalf uur en is dus ook makkelijk door kinde ren te doen. Nadere inlichtingen tel.: 072-337736. HEILOO - Op donderdag 20 januari or ganiseert de culturele commissie van de Anbo, Kbo en Stichting Ouderenwerk in 't Trefpunt aan de Westerweg een dia-lezing over de vulkaan de Etna. De lezing begint om 14.00 uur en de entree bedraagt f 3,00, inclusief een kopje kof fie of thee. Deze lezing sluit aan bij de eerdere le zing door Lia Vriend (januari 1993) over het ontstaan van vulkanen in het algemeen. Dit keer zwerven we aan de hand van haar verhaal niet over de ge hele aardbol, maar beklimmen de vul kaan de Etna om te zien wat er in en om een vulkaan precies gebeurt: lava- uitvloeing, stofexplosies, zwaveldam pen enzovoort. De enige echte BERGEN HEILOO HOORN HEILOO - Veel mensen schrijven brie ven, dagboeken en soms zelfs gedichten en verbalen. Alle mensen schrijven an sichtkaarten, boodschappenlijstjes of mededelingen. En misschien wordt er over sommige verhalen wel eens gezegd: 'Daar moet je iets mee doen!' Voor wie zich in de kunst van het schrijven wil be kwamen start binnenkort een cursus (le vensverhalen schrijven. De cursus is bedoeld voor een ieder die van taal, vertellen en woorden houdt, maar vooral voor mensen die graag schrijven en interesse hebben ook delen van hun levenservaring te gebruiken voor teksten en verhalen. De cursus wordt gegeven op vrijdagmiddag. De begeleiding is in handen van Margreet Schouwenaar. Voor opgave en/of in lichtingen kunnen belangstellenden na 19.30 uur bellen, telefoon 332418. HEILOO - Zondagmiddag 16 januari zal de formatie Eviesceration een be zoek brengen aan het hardrockcafé van J.C. Buk Buk. Het is niet voor het eerst dat deze veelbelovende death-metal band een bezoek aan Heiloo brengt want reeds in 1993 wisten zij de Big Buk Buk Band Battle op hun naam te schrij ven. Dat betekende dat zij ook deelna men aan de finale van Noord-Hollands Glorie. Dat deze band wat in huis heeft liet ze hopen op haar demo "Victim of his frustration". Terecht kregen ze goe de kritieken op dit vijf nummers tellen de juweeltje waarop hun melodieuze en agressieve stijl, die soms aan The Ga thering doet denken, een mysterieuze sfeer oproept. Grunter Robin van der Ven kan zich meten aan gerenommeer de bruldozers als Jan-Chris de Koeyer (Gorefest) en ook uitstekend gitaarwerk van Robert Houtenbos en Ronald Kools is niet van de lucht. Het geheel krijgt een gouden randje door toetsenist Ri chard Moot en de line-up wordt gecom pleteerd door Finus Tromp op bas en Niek Kuijper achter de potten en pan nen. Al met al is een bezoekje meer dan de moeite waard. De aanvang is om 15.00 uur en de entree bedraagt vijf gulden. MAKELAAR IN en TAXATEUR VAN ONROERENDE GOEDEREN WENST U EEN VOORSPOEDIG 1994 KENNEMERSTRAATWEG 63. HEILOO TELEFOON 072 - 330 550 KANTOORHOUDEND: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263. 1S00 AG ALKMAAR ALKMAAR - De Alkmaarse Jeugd- postzegelvereniging De Kleine Postiljon zal op 15 januari voor de 10e maal een postzegelruilbeurs en doe dag organise ren in het Koerhuis aan de Olympiaweg 1 te Alkmaar, dit is bij de bowlingbaan Claus Party House. Deze dag is speciaal voor de jeugd tot 18 jaar, of je nu lid bent van een vereniging of niet, iedereen is welkom. De zaal is open van 10.00 tot 16.00 uur, en de toegang is gratis. Voor deze dag zijn ook de 18 jeugdvere nigingen die er zijn in Noord-Holland uitgenodigd om deze ruil en doe dag te komen bezoeken, zodat het een gezelli ge drukte zal zijn. Naast het ruilen met elkaar staat deze dag vol met activitei ten zoals het kopen van zegels uit de be kende dubbeltjes boeken, gratis verlo tingen, postzegelberg (onafgeweekt) uit zoeken, afweken en drogen met een droogapparaat, Tombola met mooie prijzen, demonstratie watermerkzoeker en UV lamp en nog veel meer staat er op het programma. Zo zal de jeugdvereni ging van Haarlemmermeer-Zuid aanwe zig zijn de bekende wereldruil. De Amsterdamse jeugdpostzegelclub zal dia-lezingen en memorie verzorgen. Heb je veel zin om wat zegels te ruilen om aan je verzameling toe te voegen dan is dit je kans. Neem op deze dag vooral je ruilmateriaal mee en eventueel een lunchpakket voor als je de hele dag komt. Ouders zijn op deze dag natuur lijk ook van harte welkom, zodat die ook eens kunnen zien wat er voor de jeugd op filatelistisch gebied gedaan en georganiseerd wordt. Zijn er eventuele vragen of wil je meer inlichtingen heb ben, kun je bellen naar de heer Been ken, tel 124065. Burgemeester Schoof rechtsneemt de Kopperprent in ontvangst. HEILOO - Koppermaandag is een alou de traditie uit het drukkersgilde. Daar was het een goede gewoonte om van de eerste maandag na Driekoningen een feestdag te maken. Drukkersgezellen boden op die dag hun werkgever een proeve van bekwaamheid aan in de vorm van een door hen gemaakte kop perprent. Grafische ondernemers, aan gesloten bij het Koninklijk Verbond van Grafische Ondernemingen (KVGO) hebben die traditie nieuw leven inge- HEILOO - Willibrord is een psychia trisch ziekenhuis, waar ca. 485 patiën ten zijn opgenomen, voor kortere of langere tijd. Willibrord heeft ook poli klinische en dagklinische voorzienin gen. Beroepskrachten en vrijwilligers besteden veel aandacht aan de bewo ners, en proberen vooral de mensen die lang opgenomen zijn, een "echt thuis" te bieden. Vrijwilligers zijn belangrijk in Willi brord, zij vervullen een brugfunctie tus sen instelling en maatschappij. De omgang met psychiatrische patiënten vraagt veel geduld en een grote inzet. Gelukkig heeft Willibrord al veel vrij willigers die dit reeds jaren met plezier doen. Op dit moment zoekt Willibrord be zoekvrijwilligers. U bezoekt eens per week een bewoner die weinig of geen be zoek krijgt. U kunt samen gaan wande len, winkelen, fietsen, zwemmen, etc. Dit is natuurlijk afhankelijk van de wensen en mogelijkheden van de bewoner. Daarnaast heeft Willibrord ook afde- lingsvrijwilligers. U bezoekt en dagdeel per week een afdeling waar u bijvoor beeld koffie drinkt met de bewoners en deze extra aandacht geeft door een praatje te maken of een spelletje te spe len. En aktiviteitenvrijwilligers: voor aktiviteiten zoals de patiëntenbiblio theek, de huisomroep, de biljartclub, tennis, koken, etc. Wilt u iets voor anderen betekenen, dan is vrijwilligerswerk bij Willibrord een goede èn prettige tijdsbesteding. Heeft u tijd, bent u beschikbaar en spreekt het bovenstaande u aan, neem dan contact op met mevrouw M. Boereboom, coör dinator vrijwilligerswerk. Zij is bereik baar op dinsdag en donderdag tijdens kantoorurenm, telefoon 072-333999, toestel 353. Heefenweg 167:1851 KN Hak»,Tel.: 072-331716. V//'' 4?$ v.-X- HEILOO - Nog maar nauwelijks zijn de laatste resten van de vroege re Maria Lidwinaschool aan de Pastoor van Muijenweg aan het odg onttrokken of de slopers hebben hun boeltje verkast naar de andere kant van de weg. Afgelopen maan dag werd begonnen met de sloop van de voormalige Agnesschool. Beide schoolgebouwen waren over bodig geworden. Op de locatie zal in de nabije toekomst ondermeer woningbouw gepleegd worden. blazen. Maandag 11 januari ontvingen dertig burgemeesters van gemeenten in het dis trict Noord-Holland-Noord, waar ook een grafische onderneming is gevestigd, een kopperprent. Deze prent werd in dit geval gemaakt door kunstenares Leent- je Linders. In Heiloo werd de kopper prent aapgeboden aan burgemeester N. Schoof. Bij de overhandiging was na mens Drukkerij Uitkijkpost adjunct directeur Arnoud Mars aanwezig. jit* A I 1 Makelaars Taxateurs o.g. J^énvmkogpm ROM X\ I l/l Postbus 95,1850 AB Heiloo.Tel.072-331895 ASSURANT|EN WW, W Kantoor Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES -1 SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 - Schilderwerken, wandafwerking Kwaliteit en vakmanschap Eerlijk advies en kosteloze offerte HEILOO - In 1992 won natuurorgani satie De Windbreker uit Petten de eerste Mollenprijs. Zij had net een tegenvaller geïncasseerd, toen het bericht kwam dat zij genomineerd was voor deze prijs. Dat ervaarde ze als een echte opsteker: "Met de Mollenprijs hebebn we een geldbedrag gekregen, maar daarnaast was het een hart onder de riem voor ons werk. Want het opkomen voor natuur en milieu wordt ons lang niet altijd in dank afgenomen. Het winnen van de Mollenprijs was een blijk van waarde- ringuEn daarmee zijn de planten en die ren gebaat. Dat blijft uiteindelijk het belangrijkste". In Noord-Holland zijn honderden orga nisaties die zich inzetten voor natuur en milieu. Denkt u maar eens aan de men sen die excursies geven in de natuur, of aan mensen die zich inzetten om de ge meente een beter afvalbeleid te laten voeren. De Mollenprijs is ingesteld om zulke organisaties te stimuleren. Maar ook organisaties die zich zijdelings met natuur en milieu bezighouden, kunnen zich opgeven voor de Mollenprijs. In 1992 gooide bijvoorbeeld een groep wijkverpleegkundigen van Interkruis Noord-Kennemerland-Zuid hoge ogen. Zij hadden in hun druk bezette baan tijd gevonden om beter met het milieu om te gaan. In 1994 reikt de Milieufederatie Noord- Holland de prijs voor de tweede maal uit. De hoofdprijs bedraagt 2.000,- en moet ten goede komen aan natuur en milieu. Daarnaast worden er vier orga nisaties genomineerd die elk 200,- krijgen. Men kan zich tot 31 januari aanmelden voor de Mollenprijs. Niet el ke organisatie is zo 'onbescheiden' om zichzelf aan te melden. Wanneer u meent een goede natuur- of milieu organisatie te kennen, dan nodigen wij u van harte uit om deze aan te melden. Meer informatie over de criteria en aan meldingsformulieren zijn verkrijgbaar bij de Milieufederatie Noord-Holland, Nicolaasstraat 2b, 1506 BB te Zaan dam, tel. 075-351598. Maar wat heeft een mol eigenlijk met natuurbescherming te maken? De mol lijkt op een natuur- en milieubescher mer. Het is een nuttig dier, maar zijn aanwezigheid wordt hem niet altijd in dank afgenomen. De mol komt voor in zeer uiteenlopend terrein. Rulle verse en schone grond heeft daarbij zijn voor keur. Hij kan van alles: graven, wroe ten, zwemmen en klimmen. Er is echter één groot verschil: Een goede natuurbe schermer heeft een scherpe blik. Dat kun je van een mol niet zeggen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1