I I ttNtf Informatierubriek van de gemeente Heiloo Bodemonderzoek bij bouwvergunning verplicht 4Wfo® O HEILOO Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Verkiezingen Terinzagelegging van en beslissing over geldigheid kandidaten lijsten Commissie Algemene Zaken Nummering kandidatenlijsten raadsverkiezing BELBUS HEILOO: 331 344 Stemmen bij volmacht Burgerlijke stand Herinrichting speelterrein Capel-acker Verkeers- aangelegenheden UITKIJKPOST 12 JANUARI 1994 PAGINA 4 Bij de komende verkiezingen voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal en het Europese Parlement kunnen buiten Nederland gevestig de Nederlandse kiesgerechtigden op hun ver zoek als zodanig worden geregistreerd in de gemeente 's-Gravenhage. De benodigde registratieformulieren kunnen in die gemeente worden verkregen of bij het Nederlandse consulaat/ambassade in het be treffende land. Veelal kiest men in voorkomend geval ook voor het stemmen per brief. Ook dit wordt centraal geregeld door de ge meente 's-Gravenhage. Indien u wilt bemiddelen voor in het buiten land wonende familieleden met de Nederland se nationaliteit kunt u voor toezending van de benodigde formulieren contact opnemen met de afdeling Burgerzaken van de gemeente 's- Gravenhage, afdeling Verkiezingen, onder nummer 070 - 3532835. 1. De in deze gemeente ingeleverde lijsten van kandidaten (en indien vereist, de ver klaringen van ondersteuning) voor de op 2 maart 1994 te houden verkiezing van de leden van de raad van de gemeente Heiloo worden 18 januari a.s. onmiddellijk na het onderzoek van de kandidatenlijsten ter ge meentesecretarie voor een ieder ter inzage gelegd. 2. Het hoofdstembureau zal op 21 januari 1994 a.s. om 16.00 uur in het gemeente huis (Burgemeesterskamer) een openbare zitting houden, waarin beslist zal worden over de geldigheid van de ingeleverde kandidatenlijsten en over het handhaven vén de daarop voorkomen de kandidaten, alsmede over het handha ven van de daarboven geplaatste aandui ding van een politieke groepering. De voorzitter van het hoofdstembureau in de gemeente Heiloo De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Algemene Zaken vindt plaats op donderdag 20 januari 1994 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude in gang Raadhuisweg. De agendapunten van deze vergadering zul len in de Uitkijkpost van 19 januari worden bekend gemaakt. Op donderdag, 20 januari a.s., te 17.00 uur, wordt in het gemeentehuis te Heiloo een openbare zitting van het centraal stembureau gehouden, voor de nummering van de bij het hoofdstembureau ingeleverde lijsten van kan didaten voor de op 2 maart a.s. te houden verkiezing van de leden van de Gemeen teraad. De voorzitter van het centraal stembureau van de gemeente Heiloo Bij de op 2 maart 1994 te houden stemmen ter verkiezing van de leden van de Gemeen teraad te Heiloo kan aan een kiezer worden toegestaan bij volmacht te stemmen. Voor de kiezer die hiervan wenst gebruik te maken staan twee mogelijkheden open, te weten: a. uiterlijk 16 februari een schriftelijk ver zoek daartoe indienen bij de burge meester van de gemeente waar hij/zij op de dag van de kandidaat stelling als kiezer is geregistreerd. Voor het verzoekschrift moet gebruik wor den gemaakt van een formulier, dat ter se cretarie van elke gemeente kosteloos ver krijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmacht bewijs (tevens oproepingskaart); de gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend gelijktijdig uit brengen met het uitbrengen van zijn/haar eigen stem. b. door het overdragen van de oproepings kaart aan een gemachtigde. Zowel volmachtgever als gemachtigde 'dienen daarvoor het desbetreffende op de oproe pingskaart van de volmachtgever voorko mende formulier te onder tekenen, waarna de kaart aan de gemachtigde ter hand wordt gesteld. In dit geval moeten beiden wel in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn geregistreerd; de gemachtigde kan bij de overdrachtsmethode de volmacht- stem al leen uitbrengen in dat stemdistrict en bo vendien uitsluitend gelijktijdig met het uit brengen van zijn/haar eigen stem. Er wordt op gewezen dat een volmachtgever niet bevoegd is de volmacht naderhand in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Een gemachtigde mag niet meer dan twee aanwijzingen als zodanig aannemen; boven dien moet hij/zij als kiezer zijn geregistreerd. Indien het volmachtbewijs in het ongerede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. De burgemeester van de gemeente Heiloo Informatie tot en met 30 december 1993 Geboorten Jeroen, zoon van Laan, Theodorus W.A. en Spoel, Pauline F. Daan C., zoon van Bakker, Johannes J. en Beentjes, Catharina M.C. Elders geboren Laura, dochter van van Dam, Arie C. en Brou wer, Edith J.C.A. Emiel H., zoon van Maart, Frederik en Rooda, Marieke C. Eva S., dochter van Gans, Ronald en Out, Ma ria G. Nick, zoon van Jansen, Wilhelmus P.M. en Godwaldt, Johanna. Robin, zoon van Haak, Tom en van Bronk- horst, Carina M. Demi E.C., dochter van Dekker, Martinus N.A. en Jaspars, Anna M.G.E. Aakar, zoon van Sharif, Sardar en Amin, Narmin. Demi, dochter van Hageman, Marcellinus J.J. en Bakker, Sibrigje G.M. Huwelijksaangiften geen Huwelijken ter Haar, Robbert H. en Alings, Tiziana. Noort, Gerardus J.B. en van Reeuwijk, Brigit. Overleden Stoker, Froukje, weduwe van van Wamel. Kaandorp, Johanna R.E., echtgenote van de Groot. Koekkoek, Johannes. Schrier, Jansje, weduwe van den Nijs. Elders overleden Groot, Maria C., echtgenote van Dorrestein. Lodder, Hendrik. Kolkman, Matthijs P. Hollenberg, Arie. Een 'Groenbericht' van de afdeling Groen er Landschap. Vanwege de nieuwbouwlocatie voor senioren woningen op het speelterrein de Capel-acket is een herinrichting van het terrein gemaakt. Deze herinrichting van het speelterrein is tot stand gekomen met een afvaardiging van buurtbewoners Geestakker/Kerkakkers, het VAC (Vrouwenadviescommissie) en een aan tal senioren uit de Capel-acker. De planning is om dit plantseizoen (tot april) de uitvoering gereed te hebben. Het resultaat kunt u komen bekijken. De te keningen, ontwerp en beplantingsplan, lig gen ter inzage van 13 januari tot 21 januari 1994 van 8.30 - 12.30 uur in de bovenhal van het gemeentehuis. Voor andere tijdstippen of informatie kunt u een afspraak maken met de afdeling groen en Landschap, telefoon 313 230 of 313 234. i Net als veel andere gemeenten heeft ook ge meente Heiloo verontreinigde locaties, zoals de voormalige stortplaats en verontreinigin gen door (voormalige) bedrijfsactiviteiten. Geen enkele gemeente heeft echter volledig zicht op alle verontreinigde locaties en dat geldt helaas ook voor Heiloo. De gemeente wil de huidige kwaliteit van de bodem en het grondwater handhaven, zodat de lijst van de verontreinigde plaatsen in ieder geval niet langer wordt. - De gemeente wil verdere bodemverontreini ging voorkomen (preventie); - voorkomen dat er gebouwd gaat worden op verontreinigde bodem; - inzicht krijgen in de huidige verontreiniging en het oplossen van die verontreinigingen door sanering van de bodem. Het voorkomen van verdere bodemverontrei niging gebeurt door preventieve bodembe- schermende maatregelen op te nemen bij be drijfsactiviteiten, het lozen van water in de bo dem te beëindiging en oude olietanks te saneren. Bodemonderzoek In de Woningwet is opgenomen dat voorko men moet worden dat er gebouwd wordt op verontreinigde bodem. Om het bouwen op verontreinigde bodem te voorkomen, zijn in de Bouwverordening, die de gemeenteraad heeft vastgesteld, voorschriften opgenomen. Het al dan niet verontreinigd zijn van de bo dem is een toetsingscriterium geworden bij het verlenen van een bouwvergunning. Om te kunnen toetsen of de bodem van een bouw perceel verontreinigd is, moet een bodemon derzoeksrapport deel uit maken van de bouw- vergunningaanvraag. Het bodemonderzoek moet voldoen aan de Nederlandse Voornorm NVN 5740. Het bestaat in principe uit een historisch onder zoek en een veldonderzoek, en wordt verricht door bodemonderzoeksbureaus. Uw aanne mer, makelaar of architect heeft hiervan de adressen. Als er voor de nieuwbouw eerst gesloopt moet worden, dan moet het bodemonderzoek in principe na de sloop gebeuren. De kosten van een volledig onderzoek is in de meeste gevallen meer dan f 3.000,-- en moeten dus terdege worden meegerekend in de totale bouwkosten. Vrijstelling Omdat de kosten voor een volledig bodemon derzoek voor veel kleinere bouwwerken hoog zijn in verhouding met de rest van de bouw kosten, wordt aan de gemeenteraad voor gesteld om overeenkomstig de model bouwverordening de volgende (gedeeltelijke) vrijstellingen van de plicht tot bodemonder zoek vast te stellen: - als uit het historisch onderzoek blijkt dat er reeds bruikbare actuele onderzoeksrappor ten beschikbaar zijn; - als de gemeente van oordeel is dat, na een historisch onderzoek, en gezien het toe komstige gebruik, er geen aanleiding is om een volledig onderzoek te laten uitvoeren. Hierbij wordt gedacht aan vrijstelling voor bouwwerken die geen gebouw zijn, zoals weg- en waterbouwkundige werken. - als uit een historisch onderzoek blijkt dat het perceel niet-verdacht is, én de te bebouwen oppervlakte kleiner is dan 50 m2. Deze vrijstelling geldt niet vocy nieuwbouw van woningen kleiner dan 50 m2. N.B. Bij iedere aanvraag om bouwvergunning hoort dus een, min of meer uitgebreid, histo risch onderzoek. Als een bouwperceef verontreinigd is, kan de gemeente, afhankelijk van de functie van het gebouw, de bouwvergunning weigeren of een bouwvergunning met voorschriften afgeven. Om beter inzicht te krijgen in de huidige ver ontreiniging van de bodem gaat de gemeente structureel gegevens verzamelen over de bo demkwaliteit. Dit gebeurt door zoveel mogelijk alle voormalige bodembedreigende activitei ten te traceren en bodemonderzoeksrappor ten te verzamelen. Alle gegevens worden in een kaartsysteem gezet zodat een totaalover zicht ontstaat van de bodemsituatie in Heiloo. Voor een historisch bodemonderzoek kan hiervan gebruik worden gemaakt. Grondverkoop Omdat de koper van een perceel grond ook de verantwoordelijkheid voor een eventuele bo demverontreiniging overneemt, is het van be lang hiermee bij de koop rekening te houden. De gemeente verlangt bij de aankoop door de gemeente van grotere bouwpercelen altijd een bodemonderzoeksrapport. Bij de aan koop van gemeentelijke grond voor een bouw perceel kunt u een bodemonderzoeksrapport verlangen, waarin staat of de grond al dan niet geschikt is voor het beoogde doel. Dit bode monderzoek kan weer gebruikt worden bij de aanvraag van een eventuele bouwver gunning. Het nieuwe Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RVV) is de aanleiding geweest het totaal van parkeer- en stopverboden onder de loupe te nemen. Het gevolg hiervan is, dat een aantal aanpassingen zal plaatsvinden. Een nieuw element daarin is het gebruik van de onderbroken en ononderbroken gele streep op de trottoirband, dat nauwkeurig is omschreven. Vanaf 1 januari 1995 betekent een ononderbroken gele streep een stopverbod; een onderbroken gele streep geeft een parkeerverbod aan. Het is de bedoeling dit jaar een en ander aan deze nieuwe situatie aan te passen. Uitgangspunten In verband met deze nieuwe verkeerswet- geving is algemeen uitgangspunt van beleid verkeerstekens/borden terughoudend toe te passen. De verkeersmaatregel moet redelijk zijn uit een oogpunt van doorstroming en veiligheid. Bovendien moet de politie de verkeersmaatregel kunnen handhaven. Ook moet worden gekeken of het gewenste verkeersgedrag kan worden bereikt door de inrichting van de weg daarop af te stemmen. Waar mogelijk verdient het gebruik van gele strepen de voorkeur boven het plaatsen van borden. Door een parkeerverbod voor een heel gebied (zone) te laten gelden kan een groot aantal borden worden uitgespaard of - in een bestaande situatie - verwijderd. Tenslotte wordt ook een beroep gedaan op de leuze: Geef je verstand eens voorrang In een kleine woonomgeving, waar soms problemen met parkeren worden ondervonden, kunnen de bewoners zelf vaak hiervoor een oplossing zoeken door met elkaar hierover te praten. Een beetje met elkaar rekening houden kan veel oplossen. Overzicht parkeerverboden en verboden stil te staan Alle in Heiloo geldende parkeerverboden en verboden stil te staan zijn geïnventariseerd en daarvan is een overzicht gemaakt. Aan de hand van de bovengenoemde uitgangspunten is bekeken, of die verboden al dan niet dienen te blijven gehandhaafd. Wat gaat er" nu veranderen? - Waar mogelijk worden de parkeer- /stopverboden, aangegeven door borden, veranderd in het aanbrengen van een onderbroken dan wel een ononderbroken gele streep op de trottoirband. Dit leidt tot het verminderen van het aantal borden en het duidelijk zichtbaar maken voor de weggebruiker, waar het betreffende verbod geldt. Op plaatsen, waar beplanting langs de weg staat is het moeilijker om deze markering aan te brengen, omdat zo'n gele streep dan al vrij snel door het overgroeien van de beplanting onzichtbaar wordt. - Het is de bedoeling een tweetal parkeer verbodszones in te stellen, te weten voor de wegen in het gebied rond Winkelhof 't Loo* en de wegen in het gebied van het Stationscentrum. Dit betekent, dat alleen bij de entree van de toeleidende wegen naar 't Loo en het Stationscentrum parkeerverbods borden in zone behoeven te worden ge plaatst; alle overige binnen dit gebied geplaatste parkeerverbodsborden en gele strepen kunnen worden verwijderd. Bij het inrijden van zo'n gebied is voor de weggebruiker duidelijk, dat binnen dit gebied - behalve op parkeerterreinen - niet mag worden geparkeerd. De binnen dit gebied geldende blauwe zones blijven van kracht, zodat daar de parkeerschijf moet worden gebruikt. - Het voornemen is de parkeerverboden, die voor de hieronder aangegeven wegen gelden, in te trekken; bij de nummers 10, 11 en 12 gaat het om het intrekken van een stopverbod: 1voor de beide zijden van het gedeelte van De Dors tussen de Laan van Muijs en Het Maalwater; de parkeerdruk ter plaatse is afgenomen; 2. voor de beide zijden van het gedeelte van de Groenelaan vanaf de Kennemerstraat- weg tot 20 m' in oostelijke richting; ter voorkoming van het parkeren in de berm aan de zuidkant zullen enkele palen wor den geplaatst; voor het parkeren op de weg ter plaatse in een situatie, waarbij de vrijheid van het verkeer wordt belemmerd of de veiligheid op de weg in gevaar wordt gebracht, kan de politie verbaliserend op treden; 3. voor de westzijde van het gedeelte van de Heerenweg tussen de percelen Heeren- weg 135 en 149 en tussen Heerenweg 179 en 193; dit parkeerverbod kan worden in getrokken, omdat daar parkeerhavens zijn gemaakt; 4. voor de rechterzijde van Hoog en Laag vanaf de zuidelijke uitmonding op de Westerweg tot aan de noordejijke uitmon ding op de Westerweg; parkeerverbod kan worden ingetrokken in verband met de ge wijzigde situatie bij verzorgingshuis 'Over- kerck'; 5. voor de beide zijden van het gedeelte van de Kerkelaan tussen de Kennemerstraat- weg en de Heerenweg; door de gemaakte opstelstroken is het parkeren daar zonder het verkeer te belemmeren en de veilig heid op de weg in gevaar te brengen niet mogelijk; 6. tegenover en naast de uitritten van de bin nenterreinen in de Vrieswijk, Termijen en Mariënstein; de noodzaak ontbreekt voor een parkeerverbod, omdat: -de uitritten breed genoeg zijn; -voor parkeren op de weg, waardoor de vrijheid van het verkeer wordt belemmerd of de veiligheid op de weg in gevaar wordt gebracht, de politie verbaliserend kan op treden; -voor uitritten niet mag worden gepar keerd; 7. voor de beide zijden van het gedeelte van de Nieuwelaan tussen de Hoogeweg en het begin van het fietspad; Nieuwelaan is geen doorgaande weg meer voor het auto verkeer, zodat de noodzaak voor een par keerverbod ontbreekt; overigens zijn daar ook uitritten, waar niet mag worden ge parkeerd; 8. voor de beide zijden van het gedeelte van De Omloop, gelegen tussen de Zeeweg en een punt, gelegen op 300 m1 noorde lijk van deze weg; sinds 1969 is deze situ atie gewijzigd met name ten aanzien van het sterk teruggelopen gebruik van het zwembad en het parkeerterrein, zodat de noodzaak ontbreekt voor het handhaven van het parkeerverbod; om het mogelijk parkeren bij de toegangen van de 2 cam pings te voorkomen zullen daar palen in de berm worden geplaatst; 9. voor de beide zijden van de Pastoor van Muijenweg tussen de westelijke en ooste lijke ingang van De Kloosterhof; Lidwina- school en peuterspeelzaal zijn opgehe ven, zodat de noodzaak ontbreekt tot het handhaven van het parkeerverbod; 10. het stopverbod voor de beide zijden van het gedeelte van het Stationsplein tussen de Stationsweg en het parkeerterrein; het stopverbod voor de westzijde kan verval len in verband met de daar gelegen par- keerstrook en dubbel parkeren niet is toe gestaan; gezien de praktijk van het nood zakelijk laden en lossen aan de oostzijde is het voornemen deze straat op te nemen in een parkeerverbodszone, waarin dat is toegestaan, zodat het stopverbod kan ver vallen; 11het stopverbod voor de beide zijden van de toegangsweg vanaf de Stationsweg naar het parkeerterrein aan de westzijde van het station; het voornemen is deze weg op te nemen in de parkeerverbodszo ne, zodat het stopverbod kan vervallen; 12. het stopverbod voor de beide zijden van de bevoorradingsweg behorende bij de Willibrordusweg aan de westzijde van Winkelhof 't Loo. echter met uitzondering van het onmiddellijk laden en lossen ten behoeve van de bevoorrading; het voorne men is deze bevoorradingsweg voorals nog op te nemen in de parkeerverbodszo ne; de doelstelling om laden en lossen toe te staan wordt hiermee bereikt, omdat dit in een parkeerverbodszone is toegestaan, zodat het stopverbod kan vervallen; 13. voor de zuidzijde van de parallelweg langs Het Zevenhuizen; aan de zuidzijde zijn over een grote lengte parkeerhavens aangelegd, zodat handhaving van het par keerverbod aan die zijde niet strikt nood zakelijk wordt geacht. Overigens is geconstateerd, dat op het ge deelte Westerweg tussen de Zeeweg en het Land van Maat aan de westkant wordt gepar keerd, veelal gedeeltelijk op het trottoir. Dit heeft tot gevolg, dat de doorgang voor de voetgangers over het trottoir wordt bemoeilijkt of soms onmogelijk wordt; ook is het parkeren daar zo dicht bij de kruising met de Zeeweg uit een oogpunt van veiligheid en doorstroming ongewenst. In verband hiermee is het voorne men ter plaatse een parkeerverbod in te stellen. Het overzicht parkeerverboden en verboden stil te staan ligt op de afdeling civiel en reini ging van het gemeentehuis gedurende 14 da gen tussen 9.00 en 12.00 uur ter inzage. In lichtingen kunnen worden verkregen bij de heer S. Pronk, telefoon 313 123.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 4