Informatierubriek van de gemeente Heiloo oS heiloo Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur De verkiezingen voor een nieuwe gemeenteraad Rectificatie berichtgeving verkeers- aangelegenheden Wet Milieubeheer BELBUS HEILOO: 331 344 Commissie Algemene Zaken Adviescommissie Welzijn Informatie-avond Uitvoering Wet Voorzie ningen Gehandicapten voor inwoners van de gemeenten Heiloo, Akersloot en Limmen Een groenbericht van de afdeling Groen en Landschap Nieuwe bouwplannen Groenbericht van de afdeling Groen en Landschap Bekendmaking wijziging verordeningen Ingediende bouwaanvragen Aanlijngebod voor honden in Zuiderneg PAGINA 4 UITKIJKPOST 19 JANUARI 1994 Op woensdag 2 maart 1994 worden de verkie zingen gehouden voor een nieuwe raad, die de komende vier jaar Heiloo gaat besturen. De gemeenteraad wordt rechtstreeks door de bevolking gekozen. Dat gebeurt om de vier jaar en op 2 maart a.s. is het weer zo ver. De leden van een gemeenteraad behoren al lemaal tot een politieke partij, een landelijke, maar soms ook een plaatselijke groepering. Wat zijn de taken van een raad? De raad is het hoofd van de gemeente. Op het gebied van het gemeentelijk beleid is de ge meenteraad de baas. De raad maakt uit aan welke zaken geld wordt uitgegeven, bepaalt de gemeentelijke regels waaraan alle burgers zich te houden hebben (verordeningen), neemt alle besluiten die voor het reilen en zei len van de gemeente van belang zijn (beschik kingen) en stippelt het beleid voor de lange termijn uit. Wat merkt u als burger van de raad? U merkt aan allerlei dagelijkse zaken de in vloed van de gemeenteraad. Enkele voorbeel den zijn: De muziekvereniging wil graag subsidie voor haar leden. Aan de hand van de door de ge meenteraad vastgestelde Subsidieverorde ning wordt besloten over de hoogte van de subsidie voor een volgend jaar. Er komt een straatreconstructie in verband met de verkeersveiligheid. In het door de ge meenteraad vastgestelde Verkeersplan staat hoe het moet gebeuren. Er zijn huizen voor jongeren nodig in Heiloo. De gemeenteraad besluit in het Volkshuis vestingsplan dat hier aandacht aan moet wor den gegeven. De gemeenteraad besluit over deze zaken meestal nadat er door medewerkers of colle geleden overleg is gepleegd met de betrokke nen. Het dagelijks bestuur van de gemeente. Het college van burgemeester en wethouders is het dagelijks bestuur van een gemeente. Daar heeft u dan ook vaker mee te maken. De wethouders worden door en uit de raad geko zen, blijven raadslid en behouden hun stem recht in de vergadering van de raad. De burgemeester wordt benoemd door de Kroon (de Koningin en de ministers) voor een periode van steeds zes jaar. De burgemeester heeft in het college stemrecht, maar niet in de raad. Veel zaken van de raad worden aan het colle ge van B&W overgelaten. U heeft kunnen lezen dat veel dagelijkse za ken die u als burger raken door de gemeente raad en college worden besproken en besloten. Daarom is het belangrijk dat u gaat stemmen. De Raad beslist namelijk namens u. Voor praktische informatie over de komen de gemeenteraadsverkiezingen kunt u het door de gemeente speciaal ingestelde tele foonnummer bellen: 313 110. U kunt hier met al uw vragen over de ver kiezingen terecht. Dit is het eerste artikel van een reeks. De ko mende weken zullen de volgende onderwer pen aan bod komen:- Betrekking burger - politiek - Vrouwen in de politiek - Jongeren en de politiek - De politieke partij - Na de verkiezingen In tegenstelling tot eerdere berichtgeving ligt met ingang van 13 januari 1994 gedurende vier weken (in plaats van veertien dagen) het ontwerp-besluit van burgemeester en wethouders van Heiloo op het gemeentehuis ter inzage, betreffende: het handhaven/vaststellen van parkeerver boden en verboden stil te staan door het plaatsen van respectievelijk bord E 1 of bord E 2 van bijlage I van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens 1990 of door het aanbrengen van respectievelijk een gele onderbroken streep of een gele doorgetrok ken streep; - het instellen van een tweetal parkeerver bodszones door het plaatsen van bord E 1 in zone; - het intrekken van een aantal parkeerverbo den en verboden stil te staan. Gedurende de bovengenoemde termijn van vier weken kunnen belanghebbenden op werkdagen tussen 09.00 uur en 12.00 uur hun zienswijze over dit ontwerp-besluit schriftelijk of mondeling naar voren brengen bij de heer S. Pronk, afdeling Civiel en Reiniging (tele foon: 313 123). Burgemeester en wethouders van de ge meente Heiloo maken bekend dat zij de vol gende meldingen ingevolge artikel 8.40 Wet Milieubeheer (algemene regels voor niet- vergunningplichtige inrichtingen) hebben ont vangen: OPSLAG GOEDEREN: - Protrade Reuzenaar B.V., De Schrijnwerker 2, 1851 PV HEILOO - Siela Materialen, De Schrijnwerker 5, 1851 PV HEILOO -Transsolar, De Schrijnwerker 8, 1851 PV HEILOO - V.O.F. De Deel, De Schrijnwerker 10, 1851 PV HEILOO - Erkamp Projectservice B.V., De Hoefsmid 29, 1851 PZ HEILOO GASDRUKREGEL- EN MEETSTATION: - Gasbedrijf Kop Noord-Holland N.V., nabij Kanaalweg 44 HEILOO OPSLAG PROPAAN - J. Liefting, Oosterzijweg 120, 1851 PS HEI LOO HORECABEDRIJVEN: - H.S.V. Tennis, Bayershoffweg 45, 1851 NZ HEILOO - H.S.V. Voetbal, Bayershoffweg 47 1851 NZ HEILOO - Sportvereniging Dojo 't Loo, Bergeonstraat 22 A, 1851 KB HEILOO -Tennisvereniging Heiloo, De Dors 1, 1852 RG HEILOO - Tenniscentrum De Dors, De Dors 5 - 7, 1852 RG HEILOO - Bar d'Oud Inn, Heerenweg 142, 1851 KW HEILOO - Café De Viersprong, Heerenweg 146, 1851 KW HEILOO - Chinees Indisch Restaurant Golden City, Het Hoekstuk 15, 1852 KX HEILOO - Stichting Wijkgebouw Ypestein, De Hucht 4, 1851 RP HEILOO - Tennishal Blokkerhof, Kapellaan 2, 1851 PE HEILOO -Café 'La Strada', Kennemerstraatweg 215, 1851 NA HEILOO - Bowling/Snoockercentrum Heiloo, Kenne merstraatweg 341, 1851 ND HEILOO - Motel Heiloo B.V., Kennemerstraatweg 425, 1851 PD HEILOO - Petit restaurant 'De Konkelboet', 't Loo 1, 1851 HT HEILOO - Chinees restaurant 'Lotus', 't Loo 7-8, 1851 HT HEILOO - Croissanterie 'lle de France', 't Loo 16, 1851 HT HEILOO - Stichting Open Huis, 't Loo 19, 1851 EJ HEILOO -Atletiekvereniging Trias, Het Maalwater 1, 1852 AC HEILOO - S.V. De Foresters, Laan van Muijs, 1851 WB HEILOO - Gereformeerde Kerk (zalenverhuur), Noor dergeeststraat 9, 1851 TG HEILOO - Wijkvereniging Plan Oost, De Oostkanter 14, 1851 BT HEILOO - Cafetaria/Snackbar 'Blakborn', Raadhuis- weg 8, 1851 AJ HEILOO - Cafetaria E. Dekker, Stationsweg 73, 1851 LJ HEILOO - Brasserie Wildschut, Stationsweg 84, 1851 LM HEILOO - Café "t Kroegje', Westerweg 237, 1852 AG HEILOO - Biljartcentrum Heiloo, Westerweg 316, 1852 AT HEILOO -Theater De Beun, Willibrordusweg 2, 1851 JE HEILOO - Hockeyvereniging 'De Terriërs', Het Zeven huizen 50, 1852 JC HEILOO - Base- en Softballclub 'Double Stars', Het Ze venhuizen 56, 1852 EW HEILOO HERSTELINRICHTINGEN VOOR MOTOR VOERTUIGEN: - Van der Steen, De Oude Werf 1, 1851 PW HEILOO De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Algemene Zaken vindt plaats op donderdag 20 januari 1994 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude in gang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Algemene Wet Bestuursrecht - Onderzoek Ypesteinerlaan-Noord - Bestuurlijke Vernieuwing Door het vertrek van mw. E. Schoutsen-Bolten naar de Raad is er een vacature gekomen voor het deelterrein Jeugd-en Jongeren werk.Voorlopig zullen de heren H. Sterke en R. ten Dam samen dit terrein vertegen woordigen. De Adviescommissie Welzijn is een adviesor gaan voor het college van B&W op het gebied van maatschappelijk en sociaal-cultureel wel zijn. op woensdag 26 januari 1994 aanvang 20.00 uur plaats Open Huis, 't Loo 19 te Heiloo Op 1 april 1994 treedt de Wet Voorzieningen Gehandicapten in werking. Vanaf die datum moeten gehandicapten - waaronder nu ook 65 -ers - voor allerlei voor zieningen en vergoedingen, die tot nu toe ver strekt werden via bedrijfsverenigingen en ziektenkostenverzekeraars op grond van de A.A.W. en A.W.B.Z. zich wenden tot de ge meenten. De invoering van deze wet heeft hierdoor nog al wat consequenties, zowel voor de gehandi capte inwoners als voor de gemeenten. De colleges van burgemeester en wethouders van Heiloo, Akersloot en Limmen hebben besloten tot samenwerking bij de uitvoering van de Wet Voorzieningen Gehandicapten. Hierbij streven zij zowel naar een gelijke be handeling van de inwoners van hun gemeen ten als naar een zo optimaal mogelijke uitvoering van deze wet in het belang van de gehandicapte inwoners. Hoewel de voorbereidingen nog niet zijn afge rond, achten de colleges het van belang dat inwoners in een vroeg stadium geïnformeerd worden over en betrokken worden bij de voor bereidingen voor de uitvoering van de Wet Voorzieningen Gehandicapten. Deze informatie-avond vormt hiervoor een eerste aanzet. Belanghebbende en/of geïnteresseerde inwo ners van de gemeenten Heiloo, Akersloot en Limmen worden van harte uitgenodigd voor deze informatie-bijeenkomst. Het verplanten en verwijderen van bomen rondom 't Loo en Het Witte Kerkje Wegens de uitbreiding van het winkelcentrum 't Loo zullen verschillende werkzaamheden in week 5 (31 januari - 4 februari) starten voor het bouwrijp maken van het omliggende terrein van 't Loo. Voor deze tijd dienen de bomen op het plein bij 't Loo verwijderd te worden. Bekeken is welke bomen te verplanten zijn en welke bo men verwijderd zullen worden: het gaat om 10 te verplanten bomen en 1 te verwijderen boom. Bomen verplanten betekent de boom bewaren c.q. behouden, bomen verwijderen betekent kappen c.q. rooien. De te verplanten bomen zullen naar de kwe kerij gebracht worden en van daaruit zal een plek gezocht worden om ze te herplanten. Het uitgangspunt is deze bomen terug te planten nabij of rondom het winkelcentrum 't Loo. Bij het vervaardigen van het ontwerp voor de buiteninrichting zal hier dus rekening mee worden gehouden. De 3 populieren voor het Witte Kerkje en 1 po pulier bij de Konkelboet zullen eveneens ver wijderd c.q. gerooid worden. Deze populieren zijn te groot van omvang om verplant te wor den. De populier bij de Konkelboet komt in de weg te staan voor de uitbreiding van 't Loo en de 3 populieren bij het Witte kerkje dienen verwij derd te worden omdat bij de herinrichting van het buitengebied rondom 't Loo (hoek Raad- huisweg/Heerenweg) het wegprofiel wordt aangepast. Vanwege de grote omvang van de bomen heeft het de voorkeur (aanwezigheid nodig van telekraan) om het verplanten van de platanen en het verwijderen van meerdere, grote bomen in één werk samen te vatten. Heeft u vragen of opmerkingen dan kunt u bellen met de afdeling Groen en Landschap telefoonnummer 313 234 of 313 230. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplan nen voornemens zijn bouwvergunning te verlenen: De Blomhof 20 - veranderen en vergroten woning De Krommert 63 - bouw garage De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken va naf donderdag 20 januari 1994 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het ge meentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden al leen na telefonische afspraak nr. 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren in dienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Bomendunplan 1993-1994 Heiloo wordt gekenmerkt door haar waarde volle laanbeplantingen en bomenbestand. Destijds zijn de nog jonge bomen opzettelijk op een kleine onderlinge afstand geplant om binnen enkele jaren een laan te verkrijgen. Het dunnen van bomenrijen of bomen in be plantingsvakken is iets waar veel mensen moeite mee hebben. Het lijkt zonde dat mooie, gezonde bomen moeten verdwijnen. Vaak staan de bomen echter te dicht op el kaar, waardoor zij in hun groei worden belem merd en niet tot volle wasdom kunnen komen. Tevens zijn bomen geplant op plaatsen waar zij overlast zijn gaan veroorzaken voor bewo ners, verkeer, verhardingen en kabels en lei dingen. Het kappen van bomen die dood zijn, ziek of in een zodanige slechte staat verkeren dat zij gevaar opleveren voor de directe omgeving is voor iedereen begrijpelijk en aanvaardbaar. Ook worden de snelle groeiers verwijderd om de meer langzame, sterke en duurzame soor ten voldoende groeiruimte te geven. Bomen kunnen kaprijp zijn d.w.z. dat zij een dusdani ge leeftijd hebben bereikt in relatie tot de stam en kroonontwikkeling, dat verder handhaven niet meer verantwoord is. Wortels van bomen kunnen verhardingen dusdanig opdrukken dat dit gevaar oplevert voor voetgangers en verkeer. Klachten Niet iedere boom wordt als welkom ervaren. De klachten over het ontnemen van zonlicht of uitzicht en overlast door aantastingen van ziekte en plagen zijn talrijk. Bij de klachten over bomen moeten belangen worden afge wogen. Gaat het bijvoorbeeld om het ontne men van zonlicht of uitzicht, dan helpt snoeien of dunnen vaak. Als dat niet of niet meer mo gelijk is, of snoeien of dunnen zou tot een on aanvaardbaar beeld leiden, dan kan de overlast niet worden weggenomen. In dat ge val wordt/worden de klager/s geïnformeerd over de achtergronden van het genomen besluit. De plannen hiervoor liggen op het gemeente huis van 20 januari tot 28 januari 1994 ter in zage op de afdeling Groen en Landschap, van 08.30 - 12.00 uur. De direct betrokken bewo ners zullen voor de start van de uitvoering van de werkzaamheden via een brief hiervan op de hoogte worden gesteld. Dunnings-objecten 'Westerweg zuidzijde (populieren) Bomen verwijderen 'Westerweg tussen Zeeweg en S. Hondsbos- schelaan Bomen verwijderen en vernieuwen 'Boekenstein rond speelplaats Bomen ver wijderen Swanendael noordzijde (essen) Bomen ver wijderen 'De Achtkant (iepen) Bomen dunnen Romplaan (esdoorn) Bomen dunnen en ver nieuwen 'Op de Wieken (iepen) Bomen dunnen 'Vijzellaan (hemelboom) Bomen dunnen 'Termijen (iepen) Bomen dunnen Mariënstein (iepen) Bomen dunnen 'dé Ronge (eiken) Bomen dunnen Baetenburg (iepen) Bomen dunnen 'Curtislaan (essen) Bomen verwijderen en vernieuwen. Het ligt in de bedoeling de dunningwerkzaam- heden uit te voeren met eigen personeel en tnachines. Waar het frezen van stobben nood zakelijk is, zal dit, gezien de specialistische machines die daarbij nodig zijn, worden uit besteed. De werkwijze is volgens de tot nu toe steeds gevolgde aanpak. Burgemeester en wethouders maken ingevol ge het bepaalde in artikel 139 van de Ge meentewet bekend, dat bij raadsbesluit van 13 januari 1994 de volgende verordeningen in verband met daarin aangebrachte wijzigingen opnieuw zijn vastgesteld Beheersverordening op de begraafplaatsen 'Verordening op het gebruik van standplaat sen voor woonwagens 'Woonruimteverordening Bouwregistratieverordening Lozingsverordening Met uitzondering van de Woonruimteverorde ning treden deze verordeningen overeen komstig de algemene bepaling terzake in de Gemeentewet in werking met ingang van de achtste dag na die van deze bekendmaking, derhalve op 27 januari 1994. De Woonruimteverordening treedt in werking op 1 februari 1994. De in deze verordeningen aangebrachte wijzi gingen houden verband met de gewijzigde re gelgeving in de Algemene wet bestuursrecht en de nieuwe Gemeentewet. Bepalingen, die thans in deze wetten zijn vast gelegd zijn uit deze verordeningen geschrapt. De wijzigingen zijn voorts hoofdzakelijk van redactionele aard en houden verband met het aanpassen van begrippen, procedures en ter mijnen in de verordeningen aan die in vorengenoemde wetten. Overeenkomstig de bedoeling van de Alge mene wet bestuursrecht wordt hiermede be oogd meer uniformering en vereenvoudiging van de regelgeving te bereiken en deze daar door ook voor iedereen duidelijker en inzichte lijker te maken. De verordeningen liggen met ingang van he den voor een ieder ter inzage in het gemeen tehuis bij de afdeling Bestuurszaken, kamer 015. Een ieder kan op verzoek, tegen betaling van de daarvoor verschuldigde leges, een af- schrift verkrijgen van deze verordeningen. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bou waanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventue le bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventu ele bezwaren in te dienen. Vossenakkers 3, C.J. Sprenkeling - vergroten woonhuis Westerweg 156, M. Wiebering - veranderen en vergroten woonhuis Wentholtlaan 18, V.M.J. Novotny - vergroten woonhuis Kerkelaan 56, C.M. Ewing - vergroten woonhuis Kapellaan 15, G.P. Kaaij - plaatsen 4 wo ningen Kennemerstraatweg 295, H.J. Broers - plaat sen dubbel woonhuis Bosvaren 21, E.M. Morandi - vergroten woonhuis Het Zandstuk 82, C.L. Kaandorp - vergroten woonhuis Het Zandstuk 80, M.N.A. Dekker - vergroten woonhuis Het Zevenhuizen 40, A.J.A. Zoon - plaatsen woonhuis Slootenslaan 6, A. Wessel-Leek - plaatsen berging In de Zuiderneg geldt een aanlijngebod tus sen 1 januari en 16 mei a.s. In dit losloopgebied geldt voor deze jaarlijkse periode een aanlijngebod voor honden om te voorkomen dat de rust van vogels en vee, in de tijd dat zij jongen verwachten of hebben, verstoord wordt. De aanlijnperiode wordt ver meld op de borden die bij het losloopgebied komen te staan. Aanlijngebod geldt voor alle honden: ook gehoorzame honden! De milieuwachter krijgt regelmatig van honde- bezitters te horen dat hun hond heel gehoor zaam is en daarom niet aan de lijn hoeft. Ondanks die gehoorzaamheid geldt het aan lijngebod ook voor die honden. Ook zij kunnen onverwacht oversteken, op mensen afhollen (bijvoorbeeld uit speelsheid), achter andere honden, schapen, konijnen of wild aangaan, etc. Dus: honden aan de lijn.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 4