Heiloo y f|£ILOo 20QO de DEMOCRATEN Politieke ontwikkelingen? es het 1 Ék GROENLi j y r IOM" Am. D'66 Heiloo Kandidatenlijst GroenLInks Kandidatenlijst Heiloo 2000 Kandidatenlijst P.v.d.A. Heiloo VVD-kandidaten voor de Gemeenteraad Heiloo Burgemeester van Obdam spreekster op thema-avond 'Vrouwen in de Politiek' in Heiloo Coopertest 't Meest gelezen in Heiloo, Limmen, Akersloot en de Egmonden Leerlingen St. Radboud life op t.v. PAGINA 6 UITKIJKPOST 19 JANUARI 1994 Mogen wij ons even voorstellen HEILOO - De kandidatenlijst van het CDA in Heiloo wordt aangevoerd door Anne-marie Worm-de Moei (43) die on langs mevr. Willemse opvolgde als we thouder. Zij is in 1989 in de raad gekomen en werd in 1990 fractievoor zitter. Anne-Marie werd geboren in Alkmaar en heeft daar ook haar middelbare schoolopleiding gevolgd. Ze heeft MO Frans gestudeerd en is een aantal jaren lerares geweest aan het Petrus Canisius Lyceum en in het volwassenen onder wijs. In 1985 werd ze betrokken bij de politiek. Aanvankelijk was dat als steunfractielid in haar toenmalige woonplaats Alkmaar. Zij werd voorzit ter van het CDA-vrouwenberaad in de regio en vanuit die organisatie belast met de Positieve Actie (gericht op ver groting van de participatie van vrouwen in CDA-vertegenwoordigingen). Zij is ook een aantal jaren lid geweest van het bestuur van de CDA Kamerkring Den Helder. Nu is zij namens Heiloo, lid van het dagelijks bestuur van het Recreatie schap Uitgeester- en Alkmaardermeer. Zij is gehuwd en heeft 3 kinderen. Anne-Marie Worm vindt het van groot belang dat binnen de gemeente overheid en organisaties samen werken in de op bouw van het dorp. Dat geldt voor de huisvesting, voorzieningen milieu en ruimtelijke structuur. Ook zet zij zich in om meer vrouwen te betrekken bij bestuur en politiek. Mede door de werk zaamheden van de Positieve Actie is het aandeel vrouwen op CDA kandidaten lijsten behoorlijk gegroeid. De tweede en derde plaats op de CDA- lijst worden ingenomen door nieuw komers. George Borst is geboren in 1936 in Alk maar. Hij is gehuwd en heeft twee kin deren. Zijn jeugd bracht hij door in Obdam en Bergen. Zijn vader heeft va naf 1961 gedurende bijna 10 jaar de functie van groepscommandant van de rijkspolitie in Heiloo vervuld. Zelf ver trok hij, na voltooiing van zijn gymna sium opleiding aan het toenmalige Petrus Canisius Lyceum in Alkmaar, in 1955 naar Breda. Aan de koninklijke militaire academie (KMA) aldaar werd hij opgeleid tot beroepsofficier van de Koninklijke Luchtmacht. Vervolgens studeerde hij rechten aan de Rijksuni versiteit Leiden. Gedurende zijn loop baan in de koninklijke luchtmacht was hij ondermeer werkzaam als hoofd van de juridische dienst.N Personeelsdirec- teur en als gouverneur van de KMA. In november 1992 verliet hij als generaal- majoor de dienst en vestigde zich aan de Rector Frederiklaan in Heiloo. Naast zijn beroeps-activiteiten kende hij tal van nevenactiviteiten. Zo was hij o.a. voorzitter van het RK-parochiebestuur en bestuurslid van een aantal stichtin gen. Sinds 1968 is hij actief bij de ge meentepolitiek betrokken geweest. Als secretaris van de toenmalige KVP afde ling Voorhout en als voorzitter van de Combinatie Christelijke Partijen heeft hij aan de wieg gestaan van de CDA- afdeling Voorhout. Van 1974 t/m 1982 was hij lid van de gemeenteraad van Voorhout en fractievoorzitter van de CDA-fractie. Nu hij sinds zijn dienst- verlating over meer vrije tijd beschikt wil hij zich graag nuttig maken voor de Heilooër gemeenschap. Zijn ruime er varing betekent een versterking van de CDA fractie. Als lid van de steunfractie en actief betrokken bij een aantal CDA- activiteiien bereidt hij zich terdege voor op zijn toekomstig raadslidmaatschap. Martin Groot is ook in 1936 geboren, maar dan in Diemen. Hij is gehuwd en heeft drie kinderen. Hij bezocht de HTS in Utrecht, waar hij in 1960 afstudeerde als landmeter. Vervolgens studeerde hij bestuursrecht aan de universiteiten van Groningen en Amsterdam. Na een aan tal jaren als landmeter actief te zijn ge weest in Groningen en Drenthe werd hij in 1973 hoofd van het bureau Coördina tie, Organisatie en Planning van de ge ënte Alkmaar. Van 1980 tot 1993 was hij secretaris van het Hoogheem raadschap van de Uitwaterende Sluizen. Naast zijn baan kende hij ook tal van nevenactiviteiten. Zo is hij o.a. lid van de kerkeraad van de Gereformeerde kerk te Heiloo, lid van het bestuur van de stichting "Dillenburg", bestuurslid van het Alkmaars Christelijk mannen koor en gastdocent van de stichting GE- ON te Groningen. Als vierde op de lijst staat het huidige raadslid Evalyn Schoutsen-Bolten. Zij is geboren in 1946, gehuwd en heeft twee kinderen. Als dochter van de oud wethouder Bolten is zij van jongs af aan opgegroeid met de Heilooër politiek. Velen kennen haar van haar werk als verpleegkundige op het psychiatrisch centrum Willibrord. Naast haar werk is zij al 8 jaar lid van de ouderraad van de Willibrordschool en is zij zeer actief binnen de badmintonvereniging 't Ven- newater. Voor haar raadslidmaatschap was zij 6 jaar actief lid van de Advies Commissie Welzijn van de Gemeente Heiloo. Wim Swart is een oudgediende in de raad. Met name vele inwoners van Hei loo uit de agrarische sector kennen hem van zijn vele (bestuurs)activiteiten bin nen deze sector. Hij is in 1934 geboren en is na zijn opleiding aan de Hogere Landbouw School actief geweest als landbouwer en landbouwkundig taxa teur. Door zijn jarenlange ervaring als raadslid zal hij zorgen voor het juiste evenwicht tusen nieuwkomers en oudge dienden in onze nieuwe raadsfractie. Op de zesde plaats vinden we Gerard Nieuweboer, geboren in 1928 te Groote broek en sinds 1971 in Heiloo woonach tig. Na een beroepscarriëre bij de KNSM/Nedloyd is hij de laatste jaren vooral actief in het ouderenwerk in Hei loo. Hij was van 1973-1982 voorzitter van het CDA Heiloo en ook jarenlang voorzitter van het parochiebestuur. Mo menteel is hij bestuurslid van de Katho lieke Bond voor Ouderen (KBO) waar hij voorzitter is van de commissie Ge zondheid en Zorg. Edgar Bakker is geboren in 1966 en is daarmee de benjamin onder de kandi daten. Hij bezocht de MEAO en be haalde het diploma SPD1. Hij werkt bij de ABN-AMRO bank in Amsterdam. Zijn belangstelling gaat vooral uit naar de financiële kant van de gemeente Heiloo. Als achtste op de lijst staat Hans Lau- renssen, werkzaam bij de rijksp6litie in Heiloo. Hij is al geruime tijd actief lid van de CDA-steunfractie. 1. H. van Halem (Hans) Hans van Ha- lem is in 1943 in Haarlem geboren en woont nu bijna 17 jaar in Heiloo. Na de militaire dienst heeft hij in Delft techni sche natuurkunde gestudeerd. Na deze studie heeft hij bijna 8 jaar bij het inge nieursbureau Comprimo gewerkt. In die tijd is hij ook in de avonduren rech ten gaan studeren aan de Erasmus uni versiteit van Rotterdam. In 1978 is hij bij het ministerie van Volkshuisvesting. Ruimtelijke Orde ning en Milieu gaan werken, tevens heeft hij zijn rechtenstudie afgerond. Bij het ministerie doet hij allerlei pro- jekten op milieugebied, zoals veiligheid en het vervoer van radioactieve en ande re gevaarlijke stoffen. In dit kader ver tegenwoordigt hij ook regelmatig Nederland bij internationale organisa ties. Daarnaast is hij tevens secretaris van de voetbalorganisatie HFC 'Haar lem'. Voordat hij in Heiloo kwam wo nen was hij actief in het jeugd- en jongerenwerk. Voor de tweede achter eenvolgende keer hebben de leden van D'66 hem tot lijsttrekker gekozen. In de gemeenteraad heeft hij de afgelopen pe riode naast de zorg voor een goed milieu- en verkeersbeleid en de ruimte lijke ordening, zich vooral ook ingezet om de raad en het college te bewegen tot een heldere besluitvorming te komen. Dit blijkt in Heiloo nog altijd een zeer moeilijk punt te zijn. Ook in de volgen de raadsperiode zal D'66 blijven strij den voor meer openheid in het bestuur en een betere afstemming van het beleid op wat de Heilooër bevolking wil. 5. G.J. Noort (Gert Jan) Psycholoog en werkzaam als medewerker opleidingen bij een adviesorgaan van de Nederland se Vereniging van Gemeenten. Sinds 1990 lid van de gemeenteraad. Hij ziet het als een taak voor D66 om in de ge meenteraad aandacht te besteden aan een duidelijk en helder koersbepalend gemeentelijk beleid. 6. H. Boon (Hans), getrouwd, 45 jaar, tot 1988 werkzaam geweest in diverse managementfuncties in het bedrijfsle ven. Vervolgens als zelfstandig logistiek en organisatie-adviseur met een eigen adviesbureau, gevestigd in Heiloo. Daarnaast aktief als trainer/opleider op het gebied van management en lo gistiek. 2. A.R. Swart (Bram). Heeft de accoun tantsopleiding gevolgd en is werkzaam als hoofd interne controle bij een bekend verzekeringsbedrijf in Alkmaar. Hij heeft een ruime bestuurservaring opge daan als voorzitter en penningmeester van D'66-afdeIing Heiloo en van de roeiafdeling van de ARZV in Alkmaar. Bij de roeivereniging heeft hij zich ook beziggehouden met het leiden van de jeugd en junioren en coachen van senio ren. Eenmaal gekozen zal hij in de ge meenteraad van Heiloo zijn aandacht richten op het financiële beleid, met na me op de wijze waarop de gemeente haar begroting sluitend kan houden, op de eventuele lastenverhogingen voor in woners en bedrijven en op de kwaliteit van de diensten en produkten die de ge meente levert. Hij is voorstander van heldere en toegankelijke besluitvor ming, waarbij bestuurders, met gevoel voor wat er leeft in de samenleving, aanvaardbare beslissingen nemen. 3. A. Schuurman-de Haan (Ali. Vanaf 1976 op plaatselijk niveau aktief voor D66, waarvan 9 jaren als bestuurslid en 7 jaren als gemeenteraadslid (1979-1986). Zij is nu steunfractielid. Zij is op bestuurlijk niveau werkzaam in het onderwijs. Haar specialismen zijn: onderwijs en ruimtelijke ordening; haar hobby's: tuinieren, naaien en koken. 4. J. Th. Hoogland-van Grondelle (Jo ke). Zij is vice-voorzitter afdelings bestuur en fractiemedewerkster van D'66 afd. Heiloo. Zij is van beroep on derwijzeres. Haar interesses gaan voor al uit naar sociale voorzieningen, onderwijs, openbare orde en regionale samenwerking tussen gemeenten. 7. F.F.M. Lips (Frits) Bestuurslid van het D66-afdelingsbestuur, de program macommissie en de steunfractie. Hij is werkzaam als leraar biologie. Daar naast is hij aktief als voorzitter volksu niversiteit Alkmaar en lid dagelijks bestuur Stichting Ouderenwerk Heiloo. Zijn interesses gaan uit naar: welzijn, sociale zaken, onderwijs en milieu. 8. H.G. Vlug (Hans) Momenteel voor zitter van de D66-afdeling Heiloo- Limmen en steunfractielid. Zijn beroep is gemeentelijk -sectorhoofd ruimte en groei. Daarnaast is hij bestuurslid van de stichting Welzijn van de gemeente Heerhugowaard. Zijn voorkeur gaat uit naar de beleidsonderdelen ruimtelijke ordening en volkshuisvesting. 9. E.J. Bijkerk (Erik) Ca. 10 jaar voor zitter van de D66-afdeling Bergen- Schoorl (tot 1987). Hij is werkzaam als rector van een scholengemeenschap. Hij is in het bijzonder geïnteresseerd in de beleidsonderdelen financiën, ruimtelij ke ordening en onderwijs. 10. A. Schoen (Arie). Al jarenlang een aktief lid binnen de D66-afdeling. Voor zijn pensionering was hij direkteur van een sociale werkplaats. Hij is vooral geïnteresseerd in milieu en verkeer. 11. T. Draaisma-Overmars (Thea). Zij is secretaris van de afdeling geweest. Zij studeert momenteel kunstgeschiedenis aan de universiteit in Amsterdam. De lijst wordt aangevoerd door het hui dige raadslid Arend Pleizier (60). Was tot voor kort direkteur van de stichting voor gezinsverzorging Noord- Kennemerland/Noord-Holland-midden en is sinds enkele weken met de vut. Dat betekent voor de toekomst nog meer aandacht kunnen schenken aan de plaatselijke politieke problemen. Nummer 2 is het voormalige raadslid (toen nog voor Links Heiloo) Ger Hel der (61). Ger heeft ruim 40 jaar bij PTT Post gewerkt en is al 5 jaar vutter. De vrijgekomen tijd besteedt hij onder meer aan politiek (ondersteunend frac tielid, voorzitter afdeling Heiloo van GroenLInks, lid commissie financiën en plaatsvervangend lid voor de overige ge meentelijke commissies voor advies en bijstand), Kerk (beheer kerkelijke ge bouwen van de Ned. Herv. Kerk), Jeugd (bestuurslid van de stichting Jeugd en Jongeren Heiloo) en het orga niseren van concerten (o.m. zomera vondconcerten). Nummer 3 is Beppie Lavertu, die naast haar gezinstaak werkzaam is in De Stolp (gezinsvervangend tehuis voor verstandelijk gehandicapten), aktief is in vluchtelingenwerk en voorts kontak ten heeft met diverse maatschappelijke groeperingen, die gericht zijn op min derheden in onze samenleving. De overige kandidaten zijn: 4. Niels Ramaker (onze jongste kandi- aat: 26 jaar en milieudeskundige binnen de fraktie). Afgestudeerd als chemisch technoloog, maar bij gebrek aan een baan volgt hij thans een omscholing in export management te Alkmaar. 5. Mellie Boeijen, moeder van vier kin deren en lerares basisschool Freinet- school. 6. Ton Steenaert, interim-manager non profit sektor/bestuurder van diverse maatschappelijke organisaties. Sekreta- ris van de afd. Heiloo GroenLinks. 7. Joop Tulp, leraar basisschool De Duif. Medewerker culturele vorming ABC. 8. Arie van Driel, advokaat en proku- reur. Houdt zich voornamelijk bezig met vreemdelingen- en vluchtelingenza ken. Adviseert in beleidskwesties op de ze terreinen en doceert daarin (o.a. bij vluchtelingenwerk en de Ned. Orde van Advokaten). Is voorts aktief bij de bege leiding van vluchtelingen-werkgroepen. 9. Elke de Haan-Wilhelmi, Aktief in de Ned. Ver. van Huisvrouwen. Geïnteres seerd in de emancipatie van vrouwen en maatschappijvernieuwing. 10. Paul van Vliet, kreatief therapeut, betrokken bij alternatieve woon vormen. 11. Tijmen Siegman, conrector. Chr. scholengemeenschap Jan Arentz te Alk maar. Betrokken bij diverse maatschap pelijke aktiviteiten. 12. Dora Helder Kop. Aktief betrokken bij het werk van GroenLinks en de plaatselijke politiek. Voor informatie -en uiteraard ook voor aanmelding als lid- kunt u terecht bij Ton Steenaert (Boekenstein 9, tel. 332207) of Ger Helder (De Sonneveld 148, tel, 334804). 1. Ton ten Hoope 54 jr. hoofd boek verkoop, wetenschappelijk uitgeverij. 2. John Daas, 47 j. afd. chef, alg. ge meentezaken. 3. Margot v. Gelder-kop 57 j. admi- nistr. consulente. 4. Tijmen Valkering, 43 j. vastgoedad viseur. 5. Marlies Winnips 25 j. computer des kundige. 6. Cees de Wit 40 j. Horeca ondernemer. 7. Piet Rusch, 60 j. voormalig stafme dewerker installatiebedrijf. 8. Annebel ten Hoope, 18 jr. studente. 9. Nita-te Nuyl. 10. Hans Klaasse 11Lonneke Poetsema-Kemper. 12. Ton de Zeeuw. 13. Francien Blommert-v.d. Hart. 14. Geert Bos. 15. Henk v.d. Werf. HEILOO - Fractievoorzitter Roelof Bos (48) voert de kandidatenlijst aan waar mee de Partij van de Arbeid in Heiloo deelneemt aan de gemeenteraadsverkie zingen. Bos, opgeleid als politicoloog, combineert de gemeentepolitiek in het dagelijks leven met free-lance redactio neel werk. Vorig jaar verscheen van zijn hand een 'Politiek woordenboek' (uit gave van de Stichting Burgerschapskun de te Leiden). Hiervoóór is hij werkzaam geweest als leraar maatschap pijleer in hoger en middelbaar onder wijs en als hoofdredacteur bij Keesing's Onderwijsbladen. De tweede plaats op de PvdA-lijst wordt ingenomen door Aad van IJperen (40), bouwkundig ingenieur, thans werkzaam als hoofd van stafafdeling stadsdeelwerken Amsterdam-Oost. In Amsterdam heeft Van IJperen ook een ruime ervaring in gemeentepolitiek op gedaan. Tjeerd Adema (48), tot 1990 twaalf jaar lang raadslid en nu nog plaatsvervan gend raadslid, staat derde. Adema, op geleid als landmeter, is hoofd van het stafbureau van het kadaster te Alkmaar. Op de vierde plaats komt Gré Ris- Dekker /54) huisvrouw. Zij is al vele ja ren actief in de afdeling, o.a. voor de Rooie Vrouwen, en was vrijwilligster bij Heliomare in Wijk aan Zee. Nummer vijf is Kees Blom (48) consu lent van het arbeidsbureau te Amster dam voor de sector bouwnijverheid. Een vakbondsman, die al dertig jaar ac tief is in de Bouw- en Houtbond. Op de Heilooër PvdA-lijst staan verder: als zesde Arie Kaan, leraar aan een agrarische School; als zevende Henriëtte de Jong, hoofd personeelszaken van het Amsterdamse waterleidingbedrijf, en tenslotte als achtste Jacob Ouderkerken, jurist, di rectiesecretaris van Multikabel. (In de huidige raadsperiode bezet de Partij van de Arbeid twee van de 19 ze tels in de gemeenteraad van Heiloo. Zo als eerder gemeld, zal wethouder Jan Borsjes (64) na de verkiezingen van 2 maart a.s. de politiek verlaten. Het verkiezingsprogramma van de PvdA Heiloo is te verkrijgen via de se cretaris, Jacob Ouderkerken, tel. 335757. 2. Janneke Cahn: Thans fractievoorzit ter van de VVD. Ook zij kan reeds bo gen op twaalf jaar raadservaring, waarbij maatschappelijke zorg, sociale zaken, volksgezondheid, cultuur, ouderen- en jongerenbeleid en de ont wikkelingen rond het Samenwerkings verband Noord-Kennemerland haar op maat geschreven waren. En dat zullen zij in de komende jaren blijven. 3. Drs. Ernest ten Hacken: vier jaar ge leden als nieuweling in de raad geko men, heeft onze doctorandus wiskunde zich met niet aflatende inzet deskundig heid verworven op de terreinen van mi lieu, verkeer, vervoer, sport en recreatie en als plv. lid van de commissie ook van financiën. Daar de financiële problema tiek in de komende jaren een heet han gijzer zal zijn, maakt deze bijzondere belangstelling van de VVD- fractiesecretaris hem tot een waardevol kandidaat. 4. Anne M^rie Geerling: Heiloo moet groen blijven! Als voorzitter van de Werkgroep natuur- en milieu-educatie ontwikkelde zij een programma voor de milieu-opvoeding van onze basisschool- jeugd. Ook in de gemeenteraad heeft zij op de bres gestaan voor het natuurbe houd in ons dorp. Dat ziet Anne Marie Geerling ook voor de nieuwe periode als een van haar voornaamste taken. 5. Mr. Gerrit Jan Stokreef: Jongste kandidaat van de VVD (32) maar met ervaring. Al vier jaar lid van de fractie en daarnaast plv. lid van de raadscom missie Ruimtelijke Ordening en Volks huisvesting. Met een frisse kijk voorbereid op de komende jaren. Werk te bij het ministerie van Economische Zaken en nu in het commerciële be drijfsleven. Jurist in de fractie, geinte- resseerd in huisvesting, openbare orde en veiligheid, jeugd- en jongerenwerk en mediabeleid. Woonde in Zuid-West, oud-Heiloo en nu al weer zes jaar in Ypestein. 6. Michiel Wigman: zijn bestuurlijke er varing als lid van de VVD-fractie in de Provinciale Staten van Noord-Holland wil Michiel Wigmarï nu tevens in dienst stellen van Heiloo. Het 36-jarige Staten lid is werkzaam bij de Vereniging Hoger Personeel en is speciaal belast met het voeren van onderhandelingen. Zijn spe ciale belangstelling gaat o.a. uit naar openbare orde en veiligheid, economi sche en sociale zaken, maatschappelijk werk en midden en kleinbedrijf. 7. Klaas J. Kuiper: Ere-voorzitter van de Algemene Nederlandse Bond van Ouderen en nog steeds nationaal en in ternationaal actief in verschillende com missies het ouderenwerk betreffende. Als oud-onderdirecteur van een ziekte kostenverzekeringsbedrijf ligt het voor de hand, dat ook financiën economi sche en sociale zaken, volksgezondheid en volkshuisvesting tot zijn werkterrein behoren. 8. Tom Knijff: drukke werkzaamheden beletten helaas Tom Knijff een hoge plaats op de lijst in te nemen. Jammer, want fiscalist Knijff heeft in de afgelo pen raadsperiode niet alleen in de VVD- fractie, maar ook bij politiek anders denkenden in de raad respect afgedwon gen voor zijn deskundig en weloverwogen oordeel over het beheer van de gemeentefinanciën. Mocht er echter een mutatie komen, dan is hij be reid terug te keren. 9. Henk Post: In 1975 deed hij zijn in trede in de raad. Nu, na.... 18 jaar onaf gebroken raadslidmaatschap wil de VVD-vice-fractievoorzitter zijn plaats aan een jongere afstaan. Hiermee ver liezen èn fractie èn gemeenteraad een verdienstelijk lid, in het bijzonder belast met openbare werken, beplantingen, huisvestingszaken en ruimtelijke orde ning. Ook voor Henk Post geldt echter: 'Als het gemeen mij roept 10. Rietje Terol: De rij van de eerste tien VVD-kandidaten wordt gesloten door een vrouw. Met vier vrouwen op de eerste 10 plaatsen geeft de VVD in houd aan het streven 'Vrouwen in de politiek'. Rietje Terol demonstreerde haar betrokkenheid bij de gemeenschap o.a. bij de organisatie van internationa le congressen voor oud-strijders, in het landelijk 4-5 mei comité en het UVV- werk. Met een warm kloppend hart voor Heiloo wil zij zich ook desgewenst in het gemeenteraadswerk dienstbaar maken. De VVD-lijst wordt gecomplet- teerd door: 11. Nicolet Burger 12. Joost Roelofs 13. Kees Knijnenberg, 14. Deeg de Jager 15. Peter Reeling Brouwer 16. Jan Bregman 17. Jan Brinkhuis 18. Max Grondhout 19. Coks Stikkel 20. Jan J. Dekker. 1. Juup Wuijster: Trekt opnieuw de lijst van de VVD-Heiloo! Loco burgemeester, twaalf jaar in de raad, waarvan de laatste vier jaar wethouder van onderwijs, milieu, sport en recrea tie, verkeer en vervoer. Loodzware por tefeuilles, die direct het leefklimaat in ons dorp raakten zoals noodzakelijke fusies van scholen, zorg om het milieu, herschikking van buitensportaccommo daties, een doeltreffend verkeersplan en verbetering van het openbaar vervoer. Voorwaar een zware taak, zie zij op voortreffelijke wijze heeft verricht. De VVD-lijstaanvoerder ging moeilijke beslissingen niet uit de weg. HEILOO - Onder het motto 'Vrouwen in de politiek, vrouwen en de politiek' wordt op donderdagavond 27 januari in Heiloo een themaavond gehouden met als doel meer vrouwen actief bij de poli tiek te betrekken. Spreeksters van ver schillende partijen zullen vertellen waarom zij gekozen hebben voor een loopbaan in de politiek en zullen uitge breid ingaan op vragen uit de zaal. De eerste spreekster is mevr. M.A. Berndsen-Jansen, burgemeester van Obdam. Zij zal niet alleen vertellen over haaj eigen ervaringen, maar ook met concrete voorbeelden onderstrepen hoe belangrijk het is dat vrouwen hun stem laten horen in de politiek. Dat landelijk gezien slechts 25 procent van alle ge meenteraadsleden vrouw is, is voor haar dan ook reden vrouwen op te roepen tot een actieve opstelling. Na de inleiding van mevrouwe Berndsen volgt een forumdiscussie waaraan naast de Obdamse burgemeester de Heiloose wethouders J. Wuijster-Schuddeboom en A.M. Worm-de Moei en het raadslid M.B. van Gelder-Kop zullen deelne men. Gespreksleidster mevrouw H. de Jong zal hun onder meer vragen voor leggen over kinderopvang, onderwijs, verkeer, milieu, ouderenbeleid en volks huisvesting; onderwerpen waarmee elke vrouw vrijwel dagelijks te maken kan krijgen. Aanwezigen worden daarom van harte uitgenodigd het forum vragen uit de eigen leefwereld voor te leggen en uitgebreid mee te discussiëren. De (rookvrije-) thema-avond 'Vrouwen in de politiek, vrouwen en de politiek' wordt gehouden op donderdagavond 27 januari van 20 tot 22 uur in wijkgebouw De Ypsalon, De Hucht 4 in Heiloo. De bijeenkomst is in het kader van de lan delijke campagne 'Vrouwen kiezen in de politiek' voorbereid door een plaat selijke werkgroep, bestaande uit verte genwoordigsters van de lokale politieke partijen en de Federatieve Vrouwenraad Heiloo, toegang is gratis. HEILOO - Atletiekvereniging Trias organiseert vrijdag 21 januari weer een coopertest. Ook in 1994 heeft AV Trias regelmatig coopertesten op haar pro gramma staan voor iedereen die wil we ten hoe het met haar of zijn conditie gesteld is. De coopertest is een loop over 12 minu ten. Aan de hand van het aantal afge legde meters wordt bepaald hoe (3e conditie er voor staat. De test wordt ge houden op de kunststofatletiekbaan aan het Maalwater in Heiloo. De start van de coopertest is om 19.30 uur, inschrij ven vanaf een half uur voor de start. Kleed- en douchegelegenheid is aanwe zig, en het inschrijfgeld bedraagt 2,50. Voor inlichtingen, Nick van Baar, tel. 072-126254. HEILOO - Zaterdag 22 januari zullen de kinderen van groep 7 en 8 's morgens al vroeg naast hun bed staan. Het wordt een spannende dag. Ze worden allemaal opgehaald met een bus bij school. En vervolgens maken ze de reis naar de stu dio's in Hilversum. Om tien uur is het dan zover! Alle ouders, broertjes en zusjes de televisie aan op Nederland I en de videorecorders ingeschakeld. U heeft het misschien wel een keer ge zien. Nee, niet? Dan moet u er nu maar een keer voor gaan zitten. Zaterdagoch tend wordt het programma uitgezonden getiteld: "Alles kits". Met leuke filmp jes, maar ook met eigen produkties als de droomshow en het enige life praat programma voor jongeren, genaamd de KKfoon. De programma-onderdelen worden aan elkaar gepraat door Bas Westerweel. Het programma KKfoon heeft meestal een vast thema, met als hoofdgast en op de tribune kinderen, die hun eigen mening kunnen geven. Ook kunnen kinderen tijdens de uitzen ding via de telefoon reageren. Het pro gramma wordt gepresenteerd door Minoesch Jorissen. Het thema van za terdag is: "meisjes". En deze keer waarschijnlijk geen hoofdgast, maar al le meisjes van groep 7 en 8 van de St. Radboudschool zijn ditmaal de hoofd gasten. Zij geven hun mening en vertel len honderduit over 'meisjes en poppen', 'meisjes en make-up', en 'meisjes en de slappe lach'. En de jongens dan, zult u zeggen? Nou, die krijgen een eigen busreis. Want op zaterdag 29 januari'is het thema bij Mi noesch "jongens". Alle jongens van groep 7 en 8 yan de St. Radboud staan nu vroeg op, krijgen een rondleiding bij de studio's en na de instructies van de regisseurs en de produktiemanagers mo gen zij om 10.00 uur alles kwijt over "jongens en stoer zijn", "jongens en voetbal" en wie weet over "jongens en oeimeisjes". Wij zijn nieuwsgierig hoe onze plaatsge- nootjes het er 'life' van afbrengen. Wij wensen de kinderen van de St. Radboud veel succes, maar vooral veel plezier toe.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 6