Politieke Uitkijkpost Lees het elke week in de Limmer Gemeenschap CDA Limmen Limmer Gemeenschap VVD Limmen Kandidatenlijst van de P.v.d.A. afd. Limmen voor de Gemeenteraadsverkiezin gen op 2 maart 1994 Kandidatenlijst C.D.A. Akersloot De kandidaten van de P.v.d.A. wensen u het allerbeste voor 1994 Kandidatenlijst P.v.d.A.-Groen Links (progressief Egmond) vastgesteld Echte Bakkers volkoren wiekenbrood - boordevol vitaminen Nederlandse bond van Plattelandsvrouwen W atergy mnastiek Vrije lijst Akersloot presenteert programma en kandidaten 20 Brothers house in Buk Buk Lezingenserie "Op reis met" in bibliotheken Amnesty International PAGINA 8 UITKIJKPOST 19 JANUARI 1994 CDA 2. C.S. Pepping. Veehouder Cees Pep ping is al vanaf 1966 met tussenpozen lid van de gemeenteraad van Limmen. Binnen het C.D.A. geldt hij als deskun dige op het gebied van ruimtelijke orde ning en grondzaken. Pepping is bestuurslid van de Rabobank. Als vice- voorzitter van de Landinrichtingscom missie Limmen-Heiloo werkt hij bestuurlijk mee aan het langdurige pro ces van de ruilverkaveling in de regio. 3. H.G. Dekker Henk Dekker is als bedrijfsadviseur voor het wegvervoer bij een onderne mersorganisatie. Vanaf 1978 is hij actief voor het CDA in Limmen. De laatste vier jaren heeft' hij de CDA-fractie in Limmen geleid. Hij is lid van de com missie voor beroep en bezwaar in Lim men en vertegenwoordigt de aandeelhouder Limmen in het Gasbe drijf Midden-Kennemerland. Zijn poli tieke belangstelling gaat uit naar zaken op het gebied van het midden- en klein bedrijf, sociale zaken, financiën en eco nomische zaken. 4. J.T.M. Nuijens-van de Berg. José Nuijens is als ondernemersvrouw en pu bliciste betrokken bij de Limmer On dernemers Vereniging. In de bloemenhandel van haar man verzorgt zij de administratie. Sinds 1990 is zij lid van de gemeenteraad in Limmen. Ook de belangstelling van José gaat naar het midden- en kleinbedrijf. Daarnaast in teresseert zij zich voor algemene bestuurlijke zaken, ruimtelijke orde ning en sociale zaken. 5. H.J. Kramer. Vanaf 1978 tot 1990 is Huub Kramer lid van de gemeenteraad geweest. Tot voor kort was hij bestuurslid van de Stichting Algemene Sportbelangen Limmen. Hij maakt nu deel uit van het bestuur van de nieuwe Culturele Raad Limmen. Kramer is werkzaam bij een Limmer aluminium- constructiebedrijf. Zijn belangstelling gaat uit naar milieuzaken, sport, cul tuur, en sociale zaken. 6. W.S. Swart. Wim Swart is direkteur van een kantoorvakhandel. Tot voor kort was hij penningmeester van het Dagelijks Bestuur van het dekenaat Haarlem en voorzitter van de dekenale financiële commissie. Nu fungeert hij als voorzitter van de CDA-afdeling in Limmen. 7. Mr. M.H. Siepman. Ries Siepman is een gepensioneerd bestuursjurist die al weer 20 jaar in Limmen woont. Sinds dien is hij actief in CDA-verband. Hij is bestuurslid van de Stichting Welzijn Ouderen Limmen en secretaris van de bewoners-commissie Lage Weide. Daarnaast is Ries, juist ook vanwege zijn juridische inbreng, lid van de com missie beroep en bezwaar in Limmen. 8. H.P. Mous-Leijen. Lenie Mous maakt sinds jaren deel uit van het bestuur van het CDA. Lenie is geboren en getogen in Limmen. Door haar vele contacten in het dorp is zij vaak in staat belangrijke achtergrond informatie voor de raadsleden aan te dragen. Naast haar werk voor het constructiebedrijf van haar man functioneert Lenie tevens als bestuurslid van het Katholiek Vrou wengilde. 9. Mr. F.C.C. Wester. Nadat Frank Wester van 1986 tot en met 1990 lid is geweest van de gemeenteraad heeft hij zich gestort op de uitbouw van zijn ad- vokatenpraktijk in Limmen. Kortgele den heeft hij de voorzittershamer van de CDA-afdeling in Limmen wegens druk ke werkzaamheden overgedragen aan Wim Swart. Wester is nog wel voorzit ter van het bestuur van bejaardentehuis De Cameren. 10. A. de Jonge. Na zijn pensionering als direkteur van een Haarlemse Mavo is Arij de Jonge in Limmen gaan wo nen. Alweer een aantal jaren is hij lid van het CDA-bestuur waarbinnen hij geldt als hoeder van de CDA- beginselen. 11. M.S. Admiraal. Matthé Admiraal is een geboren en getogen Limmer, hij is vestigingsleider van een accountants kantoor. Zijn inbreng binnen het C.D.A. is uiteraard vooral van financië le aard. Ook Matthé levert zijn bijdrage aan de gemeentepolitiek via de fractie begeleidingsgroep. Hij is penning meester van de rooms-katholieke paro chie en lid van de parochievergadering. 1. A. van Noord. Arie van Noord maakt zich al sinds 1978 verdienstelijk voor de christen-democraten. De afge lopen vier jaren fungeerde hij als we thouder in Limmen. Bovendien is hij lid van Provinciale Staten van Noord- Holland. Van Noord is afkomstig uit het bedrijfsleven. Binnen de CDA- fractie in Provinciale Staten houdt hij zich bezig met economische zaken en cultuur. Hij is lid van het bestuur van het Hoogheemraadschap Uitwaterende Sluizen voor Hollands Noorderkwar tier. Bij het Gasbedrijf Midden- Kennemerland is hij als commissaris be last met personeelszaken. 1. Ber Hes. 53 jaar, leraar, 4 jaar raadslid en lid van de raad van bestuur van de Rabobank. 2. Gerda Kuijper Bruschke. 52 jaar, part-time gezinsverzorgster, 8 jaar raadslid, lid bestuur bibliotheek, lid bestuur S.W.O.L. 3. Otto Bruschke, 42 jaar, electricien, 4 jaar raadslid. 4. Cees Rood, 36 jaar, bedrijfskundige adviseur, kaderlid Novon, secretaris medezeggenschapsraad Pax-Christi 5. Jan de Graaf, 38 jaar, accountant, lid evenementen-commissie ijsclub. 6. Gerard Min, 37 jaar, fotograaf/gra fisch ontwerper, lid bedrijvengroep Limmen. 7. Drs. Bert van Diermen, 39 jaar, be leidsmedewerker fed. van woningbouw verenigingen, voorzitter verzorgingshuis. 8. Elly Admiraal Koer, 46 jaar, agente in kinderkleding, voorheen peuterspeel zaal en o.l. school. 9. Rob Schijf, 43 jaar, gemeenteamb tenaar. 10. Ramon van der Storm, 22 jaar, stu dent, secretaris culturele raad, lid dage lijks bestuur O.S.U. 11. Niko Keijzer. 39 jaar, coördinator jeugdhulpverlening. 12. An van Bleisem Ahling, 62 jaar, huisvrouw, activiteitenorganisatie Stichting Welzijn Ouderen Limmen. 13. Theo Nijman, 35 jaar, administra teur, penningmeester voetbalvere niging. 14. Niek Dingerdis, 58 jaar, bouwkun dige, direkteur BS. 15. Dirk-Jan Denekamp, 55 jaar, restauranthouder-horecaondernemer, lid bestuur 1250 jaar Limmen, carna valsvereniging Uilenspiegels. 16. Gerrit Hartog, 47 jaar, hoofd voe ding "De Cameren". Kandidaat nr. 1. Kees Kroone, 49 jaar, gehuwd, 2 zoons. Geboren en getogen in Limmen. Sedert 10 jaar werkzaam bij Driessen Aircraft Interior Systems in de afdeling verkoop. Aktief in de gemeen tepolitiek, reeds 12 jaar lid van de ge meenteraad. Bijzondere interesses in ruimtelijke ordening, verkeer, milieu en natuur, (detail-) handel en nijverheid, maar ook de agrarische sektor. Kandidaat nr. 2. Fred R. de Haan, leef tijd 45 jaar, gehuwd, 2 zoons. Werk zaam als ambtenaar bij de provincie Noord-Holland in Haarlem. Naast de werkzaamheden (8 jaar) als lid van de raad, o.a. bestuurslid SKJL. Bijzondere interesses in de politiek: financiën, sport, weizijn, bestuurlijke ontwikke lingen in regionaal/provinciaal verband. Kandidaat nr. 3. Mevr. Esther Rommel, 28 jaar, gehuwd. Na een opleiding fi scaal recht aan de rijks universiteit van Leiden, alsmede een opleiding aan de rijks luchtvaartschool als luchtver- keersleidster, thans werkzaam als be lastingadviseuse. Hobby: schilderen. Politieke interesses in financiën, ruimte lijke ordening, milieu, verkeer en vervoer. Kandidaat nr. 4. Huub van Langerak, 26 jaar, ongehuwd. Achtereenvolgens de volgende opleidingen voltooid: MTS electronica, HTS bedrijfskunde, vrije universiteit bestuurskunde. Vanaf 31 ja nuari 1994 bij de Koninklijke Mare chaussee te Apeldoorn. Bijzondere interesse in de lokale politiek om meer bèstuurservaring op te doen. In sekreta- ris van de plaatselijke VVD afdeling. Hobbies: reizen, uitgaan, snooker, golf, kanoën. Kandidaat nr. 5. Joop van IJzendoorn, 56 jaar, geboren te Maurik in de Betu we. Nu in hart en nieren Limmer! Ge huwd, 1 zoon. Van 1954 tot 1966 als officier-vlieger bij de Koninklijke Luchtmacht werkzaam geweest. Daarna van 1966 tot 1 juni 1993 in de civiele luchtvaart gevlogen bij Martinair en thans gepensioneerd als gezagvoerder Boeing 747. Limmen gaat hem zeer ter harte. Reeds vanaf de oprichting van de VVD Limmen aktief in de politiek en het bestuur van de afdeling. 2. Harry Snijder, 45 jaar, gehuwd en 2 kinderen. Woonachtig in Limmen sinds 1971. Vanaf 1980 actief in gemeentepo litiek, de eerste jaren als voorzitter van de afdeling, vanaf 1987 in de gemeente raad. Wethouder van 1990-'94 (porte feuille: volkshuisvesting, sociale zaken, welzijn, onderwijs, sport en cultuur). Hobbys: doe het zeiver en motorrijden. Bestuurlijke ervaring: lid van het D.B. van het werkvoorzieningsschap Noord- Kennemerland en Stichting Pluswerk (banenpool, I.W.G.) Verder bestuurslid van de Onderwijs Begeleidingsdienst en samenwerkingsverband Noord- Kennemerland. 3. Joke Mooy is 39 jaar, gehuwd en heeft 2 kinderen. Joke is van beroep verpleegkundige en is nu bezig met de studie verpleegwetenschappen. Verder is zij lid van de Culturele Raad van Limmen. 4. Fred van der Vegte, 46 jaar, bioloog. Belast met het terreinbeheer van duinge bieden in Noord- en Zuid- Kennemerland. Vooral geïnteresseerd in planologie en milieubeleid. 5. Gretha Glass, 50 jaar, gehuwd, 2 kin deren. Werkzaam als maatschappelijk werkster. Wat betreft de gemeentepoli tiek geïnteresseerd in milieu, huisvesting en sociale zaken. 6. Bert van Langerak, 57 jaar, gehuwd en vader van 2 kinderen. Woont reeds 25 jaar in Limmen. Was ambtenaar bij de gemeentelijke dienst volkshuis vesting te Amsterdam. Sinds 2 jaar is hij met de vut. 7. Hans Min, 35 jaar, gehuwd en vader van een dochter. Timmerman. Secreta ris van het bestuur P.v.d.A. afdeling Limmen. Medewerker in de wereld winkel. CDA AKERSLOOT - 1Kick Ruijter 2. Bert de Jong 3. Maria Overtoom 4, Arie Veldt 5. Coby Schagen 6. Wim v„ Vliet 7. Riet v.d. Velden. 1. Kick Ruijter; 54 jaar, werkzaam op Hoogovens, de laatste zes jaar in de on dernemingsraad. Het C.D.A. in Akersloot heeft een breed draagvlak on der de bevolking vanuit een verterug- gaande traditie. Een stevige basis om te werken aan de toekomst van morgen! 2. Bert de Jong, leeftijd 46 jaar. Sinds 1973 woonachtig in Akersloot, gehuwd, drie kinderen: dochter 22 jaar, zoons 20 en 18 jaar. Werkzaam bij Coopers Lybrand Accountants te Alkmaar, Zaandam en Amsterdam in de controle- en adviespraktijk. Gemeenteraadslid van 1982 - 1990 en van december 1992 tot heden. Voorzitter Raad van Toezicht Rabo bank Castricum-Akersloot vanaf 1989. Voorzitter Akersloter Marathonclub AMAK vanaf 1981. Penningmeester van de Stichting Vluchtelingenwerk voor de gemeenten Graft-de Rijp, Schermer, Limmen en Akersloot vanaf 1990. Tot 1 januari 1994 lid Algemeen Bestuur van de Woningstichting LI-AK. Hobby's: Akersloot en de marathon. 3. Maria Overtoom (lerares). Vanaf 1988 actief binnen het CDA (consulente Kamerkring Den Helder, voorzitter af deling Akersloot). Haar belangstelling ligt op het terrein van onderwijs, educa tie, cultuur, recreatie, bestuurlijke orga nisatie. Zij zet zich nu in voor het vrouwenvormingswerk en geeft free lance cursussen. 4. Arie Veldt is geboren op 28 mei 1948, werkzaam als veehouder. Getrouwd en vier kinderen in de leeftijd van 8 tot 20 jaar. Aktief in de landbouworganisatie als voorzitter van de westelijke land- en tuinbouworganisatie, afdeling Midden- Kennemerland. Niet alleen de agrari sche belangenbehartiging, ook die van de hele gemeenschap in het dorp vind hij een belangrijke taak voor de ge meente. 5. Coby Schagen. Veel belangstelling voor Akersloot, secretaris van het CDA. Medeoprichtster van de AVAK, lerares in het mode maken. 6. Wim v. Vliet, 62 jaar. Mijn beroep is agrarisch loonwerker. Dit is een dienst verlenend beroep. Daarnaast heb ik een veehoudersbedrijf. Vanuit deze beroe pen heb ik een kritische kijk op het mi lieu en de groene gebieden in Akersloot. 7. Riet v.d. Velden. Zij is een vrouw met een brede belangstelling voor het welzijn van de ingezetene van ons dorp. Zij heeft grote ervaring op bestuurlijk gebied. Zij zit sinds kort in het bestuur van het CDA. EGMOND - Tijdens de gisteren druk bezochte ledenvergadering van het nieu we samenwerkingsverband PvdA- GroenLinks (Progressief Egmond) wer den de kandidaten voor de gemeente raadsverkiezingen op 2 maart gekozen. Nummer 1 op de lijst is Ineke Braak- van Kasteel. Zij is op dit moment voor zitter van de PvdA-fractie. Als 2e op de lijst is gekozen de huidige fractievoor zitter van GroenLinks Karin de Vré- IJisberg. Het PvdA-raadslid Rob Smit staat 3e en nummer 4 is het raadslid van GroenLinks Bert de Leeuw. Nieuwkomer op de lijst, op nummer 5, is Ellen Prins, zij was enige jaren lid van de gemeenteraadsfractie van de PvdA in Geldermalsen. Ook hoog op de lijst is gekozen Sien de Haas van GroenLinks. Op de plaatsen 7 tot en met 18 staan achtereenvolgens: Karin Löfstrom, Siem Zwaan, Henk Genet, Jan Stam, Gerda van den Berg, J. Stam, Nannie Anderson, Dick Smit, Theo de Vré, Kees de Graaf, Ben Braak en Leo van Els. In de komende week verschijnt het ver kiezingsprogramma en begint de verkie zingscampagne. Het lijstnummer van PvdA-GroenLinks (Progressief Egmond) wordt waar schijnlijk 1. Voor meer informatie: Theo de Vré, Schoolstraat 3, Egmond a/d Hoef, tel.: 02206-1551. Greet Blokker, (46 jaar. Lerares) Raadslid P.v.d.A sinds 1990. Bestuurslid Vereniging Oud-Akersloot. Bestuurslid Stichting Het Gemaal. Dick Kruiswijk (63 jaar. Projectleider Multidiciplinaire Projecten Hoogovens (VUT). Oud bestuurslid Tennisvereni ging Akersloot. Oud Kring-voorzitter K.N.L.T.B. (tennisbond). Voorzitter P.v.d.A. afd. Akersloot. Actief in F.N.V. (belastingservice) Actief in Stichting Welzijn Oudereu (rafeltje dek- je). Voorzitter Hartstichting Akersloot. Voorzitter Volksonderwijs afd. Akersloot. Coördinator schrijf- groep Amnesty International. Kees Kuyper (67 jaar. Gepensioneerd leraar) Raadslid P.v.d.A. sinds 1986. Oud Raadslid van 1976-1982. Oud bestuurslid en elftalleider Meervogels '31. Oud bestuurslid Bibliotheek Akersloot. Consulent Uitvaartverze kering. Sekretaris Meer Bewegen voor Ouderen. Regisseur Toneelvereniging Willibrordus. Reinier Schaap (65 jaar. Gepensioneerd werktuigkundig medewerker Hoogo vens). Bestuurslid en lid steunfraktie P.v.d.A. afd. Akersloot. Bestuurslid Stichting tot behoud van de Natuurlijke en Cultuurhistorische Waarden in de Alkmaardermeeromgeving. Trudy Kuyper (37 jaar. Pop- penspeelster) Bestuurslid en lid steunfraktie P.v.d.A. afd. Akersloot. Penning meester Vereniging van Gezelschappen van Nederlandse Beroepspoppenspe lers. Bestuurslid Landelijke Commis sie Poppenspel-Mime-Jeugdtheater. Ans Mijnders (46 jaar. Huisvrouw) Oud penningmeester Milieukompas- groep Akersloot. Sekretaris P.v.d.A. afd. Akersloot. Lid Vrouwenpartici- patiecommissie. Bert Karst (64 jaar. Laboratoriumas sistent le klas, Hoogovens (VUT) Raadslid sinds 1990. Oud Raadslid van 1970-1975. Oud voorzitter P.v.d.A. afd. Akersloot. Oud Kader lid F.N.V.Hoogovens. Leo Both (48 jaar, Hoofd afdeling Opleidingen, Hoogovens) Oud Raadslid van 1980-1990. Oud bestuurslid Meervogels '31. Oud bestuurslid Stichting Bejaardenzorg Akersloot. Bestuurslid Landelijke Commissie Poppenspel-Mime- Jeugdtheater. Ans Mijnders (46 jaar. Huisvrouw) Oud penningmeester Milieukompas- groep Akersloot. Sekretaris P.v.d.A. Akersloot Lid Vrouwenparticipatie- commissie. Bert Karst (64 jaar. Laboratorium As sistent le klas, Hoogovens (VUT) Raadslid sinds 1990. Oud Raadslid van 1970-1975. Oud voorzitter P.v.d.A. afd. Akersloot. Oud Kader lid F.N.V., Hoogovens. Leo Both (48 jaar. Hoofd afdeling Opleidingen, Hoogovens). Oud Raadslid van 1980-1990. Oud bestuurslid Meervogels '31. Oud bestuurslid Stichting Bejaardenzorg Akersloot. Bestuurslid Stichting de Lelie. Bestuurslid Meervogels '31. REGIO - Het vitaminerijke molenmeel inspireert de 350 Echte Bakkers die aan gesloten zijn'bij het Echte Bakkersgilde tot een nieuwe variant op het bekende wiekenbrood: het volkoren wieken brood. Het nieuwe Wiekenbrood is een uiterst voedzaam en gezond brood, rijk aan volkorenmeel (70%) en gekneusde tarwe (30%). Voor het Volkoren Wiekenbrood is een puur natuurprodukt van grove tarwe met zemelen en kiemen waardoor het een donkerder en robuuster uiterlijk heeft dan het 'gewone' wiekenbrood wat een lichtere samenstelling heeft. Brooddieet Het voedzame en gezonde Volkoren Wiekenbrood is buitengewoon geschikt om bovenaan het lijstje van goede voor nemens voor het nieuwe jaar te zetten. Op de eerste plaats omdat het een bij zonder smakelijk brood is, maar in het bijzonder als hulpmiddel om die extra pondjes die na de feestdagen 'zijn blij ven hangen' tegen te gaan. Het Volko ren Wiekenbrood is bij uitstek geschikt voor het bekende brooddieet. Het verrukkelijke volkorenbrood is ver krijgbaar bij Echte Bakker Hemmer, Heerenweg 162, Kennemerstraatweg 402, te Heiloo, telnr.: 072-331960. HEILOO - 27 Januari komt de heer.R. Schekkerman uit Castricum bij onze af deling één en ander vertellen over Noord Holland en verbindt hier een quiz aan. Plaats: Gereformeerde kerk, Noordergeeststraat, aanvang 20 uur, in troducés welkom tegen betaling van 2,50. HEILOO - Voor de watergymnastiek met 65-plussers onder persoonlijke be geleiding, dat grote belangstelling trekt, zijn weer enkele plaatsen vrij. De orga nisatie is in handen van de Unie Van Vrijwilligers (UW). De aktiviteiten vin den plaats in zwembad Loos, De Om loop 9. Zowel voor dinsdagmiddag van 15.00-15.30 uur als voor de vrijdagmor gen van 11.30-12.00 uur kan men zich aanmelden. De groepjes zijn klein, ongeveer 15 per sonen. Onder leiding van een bevoegd docente worden oefeningen gedaan. De temperatuur van het water is 30 graden C. De diepte van het bad is zodanig, dat iedereen overal kan staan en zich vrij in het water kan bewegen. De watergym nastiek is ook geschikt voor mensen die niet kunnen zwemmen. Zelfs watervrees hoeft het deelnemen niet in de weg te staan. De laatste vijf minuten bestaat de mogelijkheid tot vrij zwemmen of ge nieten van het dubbelbad (37 graden C.) Wie dat wil, kan in het water of bij het omkleden persoonlijke begeleiding krij gen van een vrijwilliger. De kosten bedragen 3,50 per week, te betalen eens per drie maanden. U ont vangt hiervoor een acceptgirokaart. Wanneer nodig, wordt u van huis ge haald, en weer thuis gebracht. De kosten van het vervoer moeten apart be taald worden. Voor nadere inlichtingen kunt u contact opnemen met mevr. F. Volger, tel. 332934. 1. Lijsttrekker. Will Marechal- Goossens is 47 jaar, gehuwd en moeder vail 2 kinderen. Sinds 1987 lid van de gemeenteraad. Fractievoorzitter. Zij is werkzaam als verpleegkundige in de psychiatrie, voorzitter van de Stichting Wereldwinkel Limmen, bestuurslid van de Openbare Bibliotheek en zij verte genwoordigt de gemeente in het bestuur van het Medisch Centrum Alkmaar. AKERSLOOT - "Hart voor Akersloot" luidt het verkiezingspro gramma van de Kiesvereniging Vrije Lijst Akersloot. Naast de vaststelling van dit programma kozen de leden van de plaatselijke partij eveneens hun kan didaten voor de verkiezing van de ge meenteraad op 2 maart a.s. De uitslag hiervan luidt: 1. Wim Veldt (51) 2. Simon Kaandorp (54) 3. Cees Hollenberg (38), 3. Mw. Ton Smit (58), 5. Mw. Katrine Heuper man (48) 6. Remco Meijer (23) en 7. Cees Tiebie (48). Hollenberg, Tiebie en Veldt vormen thans de fraktie van V.L.A. in de raad van Akersloot. Kaan dorp was eerder raadslid (1966-1974) en Mw. Heuperman, Meijer en Mw. Smit zijn nieuw op de lijst. Cees Tiebie treedt op als "lijstduwer". De partij behaalde in 1990 in Akersloot 26,8% van de stemmen en is collegepartij sedert 1982. HEILOO - Jongerencentrum Buk Buk presenteert op zaterdag 22 januari (in derdaad, dan al!) de winnaar van de Grote Prijs '93: 20 Brothers House! De zaal gaat open om 21.00 uur, de entree bedraagt 10,00. De Heavy Freestyle Fonk' van 20 Brothers House 'is een smeltkroes van kogelstrakke raps, dam- De bibliotheken Bergen, Egmond, Akersloot, Limmen, Castricum, Uit geest en Schoorl organiseren dit jaar een lezingenserie. Bekende, maar ook min der bekende reisboekenschrijvers gaan met u op reis naar alle uit uithoeken van de wereld. De serie start op donderdag 10 februari met Bart Vos in de bibliotheek van Ber gen. Bekend, maar ook minder bekende, reisboekenschrijvers gaan met u op reis naar alle uithoeken van de wereld. De serie start op donderdag 10 februari met Bart Vos in de bibliotheek van Ber gen. Bekend geworden als de eerste Ne derlander die op de top van de" Himalaya stond en zeker ook als schrij ver. Aanvankelijk schreef hij over het- klimmen, maar steeds meer schrijft hij over het klimmen en natuurlijk is er ge legenheid tot het stellen van vragen. Carolijn Visser volgt op 10 maart in de- bibliotheek Egmond aan Zee. Met pen en blocnote trekt zij er op uit naar Costa Rica, Nicaraqua, Japan, Vietnam en China. Deze avond gaat zij met u op reis naar China. Dit land heeft ze vel schillende keren bezocht en daarover komt ze in Egmond vertellen. Heieen van der Laan is de derde schrij ver die de regio bezoekt. Op 14 april zal zij in Akersloot haar belevenissen ver-" tellen en dia's vertonen. Heieen is nog- heel jong als ze gaat werken aan boord' van een passagiersschip. Op Spitsbergen aangekomen besluit ze daar de winter door te brengen en trekt in bij een pels jager. In haar eerste boek: "Waar blijft het licht", beschrijft ze haar verblijf in; Spitsbergen. De eerste serie wordt af gesloten in de nieuwe bibliotheek van; Limmen op 26 mei. Frank van Rijn, wereldreiziger op de; fiets, is bekend geworden door zijn rit! op de fiets dwars door Afrika. Net voor hij weer vertrekt is in Limmen de gele-] genheid hem over zijn belevenissen on derweg te horen praten. Ook hij zal] dia's laten zien. De avonden worden gehouden in de bi bliotheken. Aanvang 20.00 uur. Toe gangskaarten 10,- per avond. Vier avonden kosten 30,- Informatie en kaarten zijn verkrijgbaar L>ij de Biblio theken van Bergen, Egmond, Akersloot, Limmen, Castricum, Uit geest en Schoorl. ALKMAAR - De Amnesty International-groep Alkmaar nodigt u van harte uit voor een informatie/dis cussieavond i.h.k.v. de door Amnesty International gevoerde campagne tegen politieke moorden en „verdwijningen". Centraal staat deze avond de verdwij ning van Maria Rumalda Camey, een 23-jarige vrouw die op 15 augustus 1989 in Guatemala verdween. Sinds haar ver dwijning onderneemt de Amnesty Inter- nationalgroep Alkmaar activiteiten, om te achterhalen waar Maria Rumalda Ca mey zich bevindt en wat er met haar ge beurd is. Gastsprekers op deze avond zijn: de heer José Gonzalo Camey, de heer Camey is de echtgenoot van Maria Rumalda Camey, de heer Pim van Sam- beek en de heer van Sambeek is mede werker van Peace Brigades. Tijdens de avond worden onder andere dia's en een video vertoond. Daarnaast is er, in de infowinkel een tentoonstel ling van Unicef betreffende Guatemala te zien. pende groovers en vette baspartijen met invloeden vanuit de rock tot aan de (acid-) jazz. Hoewel dit maffe zestal bestaat uit uitmuntende instrumenta listen, valt er voor het oog ook genoeg te beleven: zanger René transformeert tijdens de show van de Monk of Fonk tot Olympisch zwemmer en met behulp van trampolines zal de band tot grote hoogten stijgen. Move to the groove on the fonky side of the street! Mogen wij ons even voorstellen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 8