CDA Ouderen weten wat ze willen! Heiloo nu 20% extra korting JOSEPH VAN SCHAGEN ra OPRUIMING BODEMPRIJZEN Hulde voor illustrator en decorontwerper Wim Bijmoer. w~ OP ONZE HALVE PRIJZEN HEILOO Ad Kweldam, 'bekeerd' kok en schilder. C. HACHMANG DAKDEKKER - LOODGIETER KIES 2 MAART voor Lijst 1 Winkelhof 't Loo 20-21 Amels ..v.d. Ridder Makelaardij o.g. OP DE WINTERKOLLEKTIE DRUKKERIJ UITKIJKPOST 59e JAARGANG FEBRUARI Kleding actie voor arme mensen in Oekraïne bij Dancefloor Jazz Café Buk Buk Anne-Marie Worm-de Moe! M O D E M A N HUIS VERKOPEN? NVM Kennemerstraatweg 129 1851 BC Heiloo Tel. 072-330332 Expositie aquarellen Open Huis STATIONSWEG 61 TELEFOON 1851 LJ HEILOO Bijeenkomst over kruispunt Ypesteinerlaan brengt gemeente en omwonenden niet tot elkaar. Bumper-bowlen voor kinderen Fanfare Showband Heiloo vol nieuwe stromingen 1994 in Prijswinnaars AH Kleurwedstrijd Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel 072-330175. Fax 072-335644 Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. ViViV v.|/iV Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur Advertentieprijs per mm 75 cent (excl BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175 Redactie-adressen: Baafjeslaan 1. 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk van briefpapier tot full-color brochures Vraag offerte Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 v.v.v; HEILOO - U zult op veel ramen in Hei loo en omgeving deze tekst regelmatig tegen komen. De nood laat ons niet met rust dat gezinnen daar van 3 tot 5 dollar per maand moeten rond komen, een dokter in een ziekenhuis verdient 8 tot 9 dollar per maand. De voorganger van een plaatselijke gemeente van 500 men sen verdient 3 dollar en zijn vrouw 2 dollar als er geen geld is krijgt ze 5 witte kolen. Een gezin in de hoofdstad Kiev, Vader politieagent, moeder en 2 kinde ren, wonen, slapen en leven in een woonkamer, de vader van deze kinde ren kan nergens schoenen kopen ook al zou hij veel geld hebben. Dit en veel meer zouden wij kunnen vertellen, een delegatie van de pinkstergemeente Hei loo in het gebouw het kruispunt doet een beroep op de mensen in Heiloo en omgeving, geef kleding of schoenen van alle leeftijdsgroepen, u kunt bellen. Er Een verheugde Wim Bijmoer met echtgenote, die een bronzen-beeldje van staan vijl tel.nrs. voor u klaar, wij wil- Dikkertje £)ap kreeg, gemaakt door Frank Rozen. len het ook graag bij u ophalen. Geel en u maakt veel gezinnen gelukkig. LA 072-340179, NK .072-336610, HV 02518-55181, JS 02206-3863, TA 072-111043, RW 02206-5422. |n de enige echte gaan de restanten er nu uit tegen EGMOND - Een totaal verraste Wimt Bijmoer stapte, onder tromgeroffel zondag de Slotkapel binnen. Als hom mage aan deze illustrator en decoront werper had het PR-team van de Slotkapel o.l.v. Jantine Nieuwenhuizen een overzichtstentoonstelling georgani seerd een verrassing die heel goed ge heim gehouden was. Bekenden Het was voor Bijmoer een weerzien met vele bekenden. Hans Snoek met echtge noot van het Scapinoballet, Jeanne Roos (Parool) Pantomine spelen Rob van Reijn, Regisseur Walter v.d. Kamp en nog vele anderen. Burgemeester E. Brommet, voorzitter van het restauratie comité zei: ,,Je illustraties van boeken zijn bekender dan je naam, maar je hebt ze op hele generaties overgedragen, waardoor ze onsterfelijk zijn geworden. We zijn blij dat je bestaat". BERGEN HEILOO HOORN Sinds zo'n jaar of twintig was het monument dat door de bevolking was geschonken ter nagedachtenis van de gevallenen uit Heiloo in de tweede wereldoorlog, zomaar ver dwenen. Nu wordt 'het oude monument' op nieuw opgebouwd t.o. de Oude Pastorie. HEILOO - Wederom brengt Buk Buk je in samenwerking met DJ Yurr een avondje jazz in het café. Wat wordt er gedraaid? Een mix van oude en nieuwe jazz-gerichte dansmuziek, waarbij het ook goed bierdrinken is (dansen hoeft niet maar mag wel) Brand New Heavies, Jamiroquai, James Brown, Hank Mo- bley, Miles Davis, Art Blakey maar ook onbekendere grootheden worden rich ting je oor geslingerd door ongekende jazz-liefhebber Yurr. Altijd gedacht dat jazz iets voor ouwe lullen is? Buk Buk proves the contrary! Be Bop or Be Square! Zondag 6 februari om 15.30 uur. De entree is gratis. wmm**t Decors Minder bekend bij het grote publiek is Wim Bijmoer als decorontwerper, hij maakte ze echter voor veel gezelschap pen van het Scapinoballet tot en met de Snip en Snap revue. Decors van ,,de Stille Kracht" ,,Ja Zuster nee Zuster" en ,,de Verlossing" zijn projekten waar Bijmoer aan werkte. Dikkertje Dap Door zijn samenwerking met Annie M. G. Schmidt kregen Het Schaap Veroni ca gestalte en het .Beertje Pippeloentje en natuurlijk Dikkertje Dap. Collega Frank Rozen deed Bijmoer een bronzen beeldje van Dikkertje Dap kado. Later zal dit in een grotere versie in Artis wor den geplaatst. Frank Rozen vertelde nog hoe belangrijk Rozen in zijn leven is geweest. „Je was altijd vol interesse in het werk van anderen en nooit ja loers". Tot slot zong Joke de Wit een aantal liedjes o.a. van Annie Schmidt, zij werd daarbij begeleid door het Riet- wijk ensemble. Het werd een bijzondere middag, ook mede door de inzet van de vrijwilligers van de Slotkapel. Er werd veel (bij)gepraat en bewonderd. De ex positie is nog t/m zondagmiddag te be zichtigen van 14.00-17.00 uur. Groepen kunnen op afspraak komen tel. 02206-2035. (zie blz.6 zie blz. 5 AM Een fresco van Marianne Eugster. HEILOO - Vanaf donderdag 3 februari is er een nieuwe expositie te zien in het Open Huis. Het gaat om een ten toonstelling met aquarellen van Marian ne Eugster. De expositie betreft o.a. aquarellen met bloemen en landschap pen maar ook fresco's en "glas in lood" schilderijen. De tentoonstelling duurt tot en met vrijdag 25 februari op dagen en tijden die vermeld staan in de agenda van het Open Huis (elders in dit blad). U kunt ook persoonlijk contact opne men met Marianna Eugster, tel. 337803. HALVE PRIJZEN 4S* A I l/AC Makelaars Taxateurs o.q.^^N^KOQPM Mjk .1 lil Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel .072-331895 assijrantifn WSP w V/W Kantoor Zeeweg20.1852CR He,.00 ÏÏGsSÊs /H HEILOO - Tijdens een bijeenkomst ken te verwachten is. De buurtbewoners over de reconstructie van de kruising liepen te weer tegen de eventuele aanleg Kennemerstraatweg Ypesteinerlaan, van een linksafstrook in de nabije toe- gisterenavond in basisschool De Mean- komst. Zij hebben advies gevraagd aan der, lichtten burgemeester Schoof en de Stichting Kinderen Voorrang en deze wethouder Borsjes de gang van zaken noemt de oplossing een slechte. Ton ten betreffende het kruispunt toe. Na een Hoope van Heiloo 2000 was ook uiterst valse start in oktober toen de werk- verbaasd dat de aanleg van zo'n links- zaamheden weer werden stil gelegd, na- afstrook werd genoemd. 'In de raad dat was gebleken dat de ontheffing van hebben de meeste raadsleden zich juist de Provincie ontbrak, is de gemeente nu uitgesproken tegen zo'n strook.' vast van plan de reconstructie door te zetten. Civiele Procedure Na de pauze werden er een aantal stel- Voorafgaande aan de bijeenkomst heeft Iingen gedeponeerd waarin onder ande- het college de bezwaren van de omwo- re naar voren kwam dat het twee jaar nenden in een brief aan de orde gesteld, duurde voordat de bewoners vragen Uit een akoestisch rapport bleek dat er konden stellen aan B en W. Men gaf uitsluitend bij een aantal woningen aan dat de omwonenden niet tegen een langs de Ypesteinerlaan sprake zal zijn reconstructie zijn, maar vóór een veilige van een verhoging van de geluidswaar- reconstructie. De vraag werd gesteld de. Hier zullen indien nodig, geluidswe- hoever de burgemeester de bewoners te rende voorzieningen worden getroffen, gemoet mag en wil komen. Onder het Volgens de gemeente zal er geen sprake motto 'Beter ten goede gekeerd dan ten zijn van een hogere gemiddelde snelheid halve gedwaald' werd de gemeente het en ook voor waardevermindering van verzoek gedaan de procedure opnieuw de woningen hoeven de bewoners niet te te starten, voordat een civiele rechtbank HEILOO - Ad Kweldam is een veelzij dig mens, was jaren voorzitter van de vereniging chef-koks, development ma nager bij Unilever, was culinair foto graaf, speelt piano en in z'n vrije tijd schildert hij. Nu, al enige jaren met pensioen, is hij wat betreft koken een andere weg in geslagen. Hoewel er toch in zijn leven menig smakelijk calorierijk gerecht uit zijn handen is gekomen, heeft hij daar sinds een aantal jaren een andere me ning over gekregen. „Ik denk er over een "anti"-kookboek samen te stellen. We moeten anders over onze voeding le ren denken en daar moet je jong mee beginnen. Want hoe gaat, een meisje werkt, trouwt, weet niets van koken, kookt zoals haar moeder het gedaan heeft en werkt dus op overlevering. Dit vrezen. De reeds hoog. verkeersintensiteit is nu dat in de toekomst zal doen. De buurt bewoners van Ypestein braken een lans voor een zo snel mogelijke reconstructie Burgemeester Schoof opende de avond om de gevaarlijke situatie die nu bestaat met het aanbieden van zijn excuses voor niet te laten voortduren, het feit dat het overleg met de bewoners niet altijd goed verlopen is. 'Dit was In een laatste ronde gingen de woord stom', aldus de burgemeester. Hij gaf te voerders van de gemeente in op de kennen een eind te willen maken aan de gestelde vragen. Deze antwoorden wa discommunicatie. Inleidingen door Cor ren niet van dien aard dat de omwonen- Achterberg en Kees Besseling, beiden den met een tevreden gevoel op de werkzaam bij de gemeente Heiloo gaven avond kunnen terugzien. Wel deed de slechts herhalingen te horen van eerdere gemeente op een aantal punten de toe publicaties. Besseling maakte bekend zegging dat er serieus naar zal worden dat de goedkeuring van Gedeputeerde gekeken! Burgemeester Schoof deelde Staten ten aanzien van een vaststelling mee dat de linksafstrook er niet komt, van hogere waarden voor wat betreft maar dat ook de gemeente zich niet het geluidsniveau, binnen een paar we- voor die eeuwigheid kan vastleggen. jt Ad Kweldam 'bekeerd'. Kok op de achtergrond, één van zijn schilderijen. is te eenvoudig gedacht", aldus Kweldam. We leven gemiddeld 80 jaar x 365 x 3 maaltijden per dag. Eet je dan niet goed, dan moet je niet verwonderd zijn dat je op een gegeven moment proble men krijgt. „Laat de geest heersen over het lichaam", zegt Kweldam. De meeste recepten beginnen, met vet of boter en worden vaak afgemaakt met room, puur vergif! Om zijn betoog kracht bij te zetten heeft onze kok een aantal heer lijke hapjes voorbereid die werkelijk heerlijk van smaak zijn. Een mariabi- scuitje met wat geraspte appel met ho ning en thijm erop. Verrukkelijk. Partjes appel, even in de oven, insmeren met honing en een mespuntje rozema rijn erop. Geef je kinderen dat, dan is dat heel wat goedkoper en gezonder, het kost alleen iets meer tijd. Gebruik voor het bakken van vlees lie ver mais-olie of olijfolie en maak van wat bouillon een lekkere saus met b.v. ui, peterselie, most-erd, thijm. Doe er een scheutje soja voor de kleur in en bindt het met wat maizena. Je kunt beter minder eten wat lekker is, dan ben je eerder verzadigd en hoe ge varieerder hoe beter. Alles wat te gaar is, daar eet je te veel van en maakt de darmen lui. „Men moet leren van eenvoudige mid delen iets lekkers te maken, maar het is belangrijk dat dat vroeg als kind, ge leerd wordt. Maar een mens is nooit te oud om te leren. Het antikookboek zal veel informatie geven over het hoe en waarom en dit zal gelardeerd worden met recepten. Kweldam hoopt dat voor al kinderen daar hun voordeel mee zul len doen, maar ook ouderen kunnen het roer nog omgooien. De schilder Donderdag 3 februari gaat er van de zelfde Kweldam een expositie van start in het gemeentehuis. Op grote doeken laat hij zien wat hem alzo beroert. Zijn onderwerpen haalt hij uit de naaste om geving. Een wilgenboom met bollenvel den (zie foto), een vaas met ranonkels, een meisje dat onder een boom zit te le zen en drie prachtige doeken met het in terieur van de Grote Kerk in Alkmaar en nog veel meer. Wie geïnteresseerd is kan tijdens kantooruren in het gemeen tehuis gaan kijken. HEILOo - Kwam Bowlingcentrum Hei loo alweer tien jaar geleden met de pri meur van computer-scores in plaats van het met de hand bijhouden van de pun tentelling, ook nu is er weer een pri meur, namelijk bumper-bowlen met railbumpers voor de kinderen van^f on geveer .5 jaar oud. Bumper-bowlen wil zeggen dat de goten zijn afgedekt door lange 'rails' waardoor zelfs de kleinste kinderen nu met verjaarspartijtjes of fa miliefeestjes mee kunnen en willen bow len: elke worp is immers raak. Bumpers waren in andere bowlingcentra wel aan wezig, maar slechts mondjesmaat en ze dienden eerst te worden opgeblazen en daarna weer opgeborgen. Niets van dat alles in Bowling Heiloo: uit de Verenigde Staten werden bum pers geïmporteerd en daarna geïnstal leerd die met een simpele handbeweging op alle banen tevoorschijn getoverd kunnen worden. Vanaf nu is bowlen ook voor de kleintjes een feest en ze kunnen het merken in Bowling Heiloo, want van maandag tot en met zaterdag middag is het een drukte van belang, meestal van 4 tot 6 uur. HEILOO - Als goed voornemen bij Fanfare Showband Heiloo leeft het weer om zeker binnen Heiloo een zeer grote bekendheid en herkenbaarheid op te bouwen. Daar we als showend fanfa rekorps met een uitstekende majorette- groep de laatste jaren vooral buiten de grenzen van Heiloo aktief zijn geweest is in 1994 het plan weer opgepakt om Heiloo te laten weten dat zij nog steeds de Fanfare Showband bezitten. Dit zal het komend seizoen tot uiting komen door veel F.S.H. muziek in ge heel. Heiloo, om op 12 maart te starten; ons dónateursconcert "In Concert" in het open huis. Wat geheel nieuw is binnen F.S.H. is de interne opleiding, door bevoegde in- struktie, tot het behalen van officieel er kende muziekdiploma's. Een voorwaarde hiervoor is een lidmaat schap van de vereniging en het aktief meespelen in het orkest, voor de oplei ding tot majorette geldt eigenlijk het zelfde, meedoen met de groep en in één moeite door leren. Misschien zijn dit nu wel van die dingen die u nieuwgierig maken en u op het idee brengen om lid te worden van het orkest of de twiling- groep? Dit kan, uw instrument of majo rettebaton ligt klaar, voor informatie kunt u langskomen op de repetitie: maandags tussen 19 en 20 uur in gym nastiekzaal de Dors (majorettes)en don derdags tussen 19.30 en 22.00 uur in gebouw Openbare Werken aan de Ka- naalweg 9 bellen mag ook met Jan Bak ker 331267 (majorettes) of Dirk Kaal 337524 (orkest). HEILOO - In de eerste twee weken van januari had AH Heiloo een kleur- wedstrrijd van Milky Way, hieronder staan de gelukkigen die een leuk prijsje mochten ophalen bij Albert Heijn: Ilse de Vries, Heiloo, Marloes Hoebe, Inge Liffman, Alkmaar, Marjolein Koel man, Terry Beens, Heiloo; Laura Ver donk, Heiloo; Suzanne de Rooij, Limmen; Leon de Quartel, Heiloo en Koen Verdonk, Heiloo. Alle kinderen bedankt voor jullie soms originele kleurplaten, en andere keer misschien een prijs voor jullie!!! H.R. CV-KETELS MET SUBSIDIE Holleweg 19 072-335085

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1