CDA Heiloo 03 Bas en Niels van der Steen slaan eerste paal Cabaret en solotoneel in 'Theater De Beun' CDA In Heiloo woon je zó! Opening voormalige Hofdijkschool De V.V.D. in Heiloo doet wat zij belooft! flBIlOo C. HACHMANG HYPOTHEEK? PAS OP DE PLAATS HEILOO! Lijst 2 2000 Amels v.d. Ridder Makelaardij o.g. F.N.V. Heiloo-Limmen Wedstrijden basisscholen op Kunstijsbaan De Meent NVM u vindt het toch fijn ook winnaar te zijn 59e JAARGANG NO. 7 CDA Informatie-uur op 17 februari Rondleiding in Heilooërbos Met het Nivon te voet door Spanje DRUKKERIJ UITKIJKPOST NIEUWSBLAD VOO R HEILOO EN OAASTRE KEN 16 FEBRUARI 1994 Natuurweekend voor jongeren in Uitgeest/Krommeniedijk Hallo Venray in Buk Buk DoJo 't Loo Informatie-avond Paulusschool Veertigdagentijd bij O.L. Vrouw ter Nood in Heiloo Speelavonden in de muziekschool Audities bij jeugdtheater Heiloo Een eigen bedrijf beginnen? Met auto en tent door Lijsttrekkers-forum in wegen na Lofoten Noorwegen naar de R Mevrouw Klaver viel bij Albert Heijn in de prijzen Anne-Marie Worm-de Moei (ziebiz.6) Marco Kramer 2e bij Nederlandse schaats kampioenschappen junioren Kennemerstraatweg 129 1851 BC Heiloo Tel. 072-330332 I l WIN EEN GRATIS VgDWEEK HEILOO - De zes politieke partijen en groeperingen, die aan de Gemeente raadsverkiezingen in Heiloo deelnemen, organiseren woensdagavond 23 februari a.s. in Theater 'De Beun' een foruma vond. Onder voorzitterschap van L.J. de Ruiter, oud-burgemeester van Ber gen, zullen alle zes lijsttrekkers, verge zeld van een door elke partij aange wezen andere kandidaat door de kiezers aan de tand kunnen worden gevoeld. Namens de partijen zullen aan het fo rum deelnemen: CDA: Anne-Marie Worm-de Moei en George Borst; VVD: Juup Wuijster en Janneke Cahn; PvdA Roelof Bos en Aad van IJperen; Heiloo 2000: Tom ten Hoope en John Daas; D66: Hans van Halem en Bram Swart en voor Groen Links Arend Pleizier en Ger Helder. Na een korte inleiding van oud-burgemeester De Ruiter over het belang van de gang naar de stembus krijgen de zes lijsttrekkers in bij loting te bepalen volgorde vijf minuten de ge legenheid hun programma toe te lich ten. Na de pauze met koffie is er volop gelegenheid hun programma toe te lich ten. Na de pauze met koffie is er volop gelegenheid tot het stellen van schrifte lijke of mondelinge vragen en discussie met de politici op het podium. De foru mavond begint om 20.00 uur en wordt te 22.00 uur beëindigd. Het gemeente bestuur van Heiloo heeft voor dit doel Theater 'De Beun' gratis ter beschik king gesteld. H.R. CV-KETELS MET SUBSIDIE DAKDEKKER - LOODGIETER Holleweg 19 072-335085 - tapijten - gordijnen - zonweringen - meubelstoffen - laminaat v. Aostastraat 28 tel. 072-339400 HEILOO - Ook dit jaar kunnen FNV leden hun belastingformulier gratis la ten invullen. Het invulteam verleent dit extra stukje FNV-service. Telefonische opgave 072-332683. Dinsdag 1 maart 14.00-16.00 uur. Donderdag 3 maart van 19.00-21.00 uur. ALKMAAR - Op zaterdag 19 februari worden er wedstrijden voor basisscho len uit Noord-Holland Noord gehouden op kunstijsbaan De Meent. Elke School mag 4 jongens en 4 meisjes inschrijven. Ook hun onderwijzers en onderwijze ressen mogen zich laten inschrijven. Programma: 13.30.uur: aanvang wed strijden. 15.55 uur: finale meisjes en fi nale jongens. 16.05 uur: afvalrace on derwijzers/onderwijzeressen. Iedereen kan gratis kijken naar dit schaatsspektakel. Hierbij delen wij te vens mede dat de ijsbaan voor recreatief schaatsen gesloten is op deze dag. A* A I \/nC Makelaars Taxateurs o.g. ÜU AA .1 vtj^ Poslbus95 1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANT|ÉN w Kantoor Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES Bas en Niels van der Steen aan het werk. HEILOO - Wilt u de CDA-kandidaten nog iets meegeven? Dat kan op het CDA informatie-uur op 17 februari a.s. Donderdagavond om half acht houdt CDA Heiloo zijn laatste informatie-uur en wel in het Open Huis boven 't Loo. Dit informatie-uur leent zich prima voor gesprekken over de aanstaande verkiezingen en over het verkiezingspro gramma. Vanzelfsprekend is lijsttrek ker Anne-Marie Worm-de Moei aanwezig voor beantwoording van vra gen of voor toelichting op de CDA- plannen. Ook andere kandidaten waa ronder George Borst en Evalyn Schoutsen-Bolten zullen aanwezig zijn. HEILOO - In de vroege ochtendsche- mer zingt de merel het hoogste lied. Zo vroeg staan nog geen IVN-gidsen klaar in het Heilooërbos. Wél om 11.00 uur, zondag 20 februari, bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg in Heiloo. Zij zullen belangstellenden gedurende zo'n anderhalf uur rondleiden en vertel len over speenkruid, meniezwammetjes, bloeiende hazelaars en wat er ook maar op natuur- en milieugebied te beleven valt! De rondleiding is gratis en voor na dere inlichtingen kan men bellen: tel. 072-337736. ■- HEILOO - Voor het Nivon Heiloo zul len Paul Peeters en Laurien van der Vaart op zaterdagavond 19 februari a.s. in een sfeervol klankbeeld (diaserie met geluid) de bezoekers meenemen door het soms lieflijke, maar vaak woeste berglandschap van Midden-Spanje. Hun voettocht leidde van de middel eeuwse stad Cuenca door de bovenloop van de Taag en de hoogvlakte van Sier ra de Guadarrama naar de meer dan 2500 m hoge kammen van het Gredos- massief. Naast de berglandschappen met hun flora en fauna komen ook de Spaanse steden uit de middeleeuwen en de barok in beeld. Kortom: Spanje als verrassend mooi bergwandelland, waa rover in de doorsnee-toeristenfolders zelden iets te vinden is! Plaats: Open Huis; Aanvang: 20.00 uur. Kosten: Nivon-leden 2,00; niet- leden 4,00; jeugd 1,00 p.p. Zoals gebruikelijk verzorgt de Openbare Bi bliotheek een kleine expositie van boe ken over het betreffende land. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! De nieuwe bedrijfsleidster M. v. Gent rij kt de prijs uit aan mevrouw Klaver. UITGEEST - Jongeren, die in het laatse weekend van februari actief bezig willen zijn, kunnen hun hart ophalen. Van vrijdag 25 februari tot en met zondag 27 februari houdt het IVN, vereniging voor natuur- en milieueducatie, voor jongeren tussen de vijftien en dertig jaar een natuurwerkweekend in Uitgeest- Krommeniedijk. In Krommeniedijk zullen de handen flink uit de mouwen gestoken moeten worden. Er zullen namelijk daar wilgen geknot worden. Het IVN houdt regel matig natuurwerkactiviteiten voor jon geren in de vorm van werkdagen, -weekenden en -kampen. In de zomer maanden vinden er natuurvakanties van een week plaats verspreid over Neder land. Dit keer gebeurt het vanuit een jeugdhuis in. Uitgeest, waar overnacht wordt. overdag worden er wilgen geknot. Dit knotten is nodig om deze voor ons land zo kenmerkende boom in stand te hou den. Tijdens het werk zal voor koffie en thee worden gezorgd. De overnachting is in een met verwarming uitgeruste jeugdhuis in Uitgeest, van waaruit ge fietst wordt naar het werkterrein. Een fiets is dus onontbeerlijk. Er is plaats op het kamp voor dertig jongeren. In de avonduren zal naar aanleiding van het thema "wegen voor de natuur" aan dacht besteed worden aan natuurbe scherming en actuele zaken op milieugebied. Ondanks de ernst van de milieusituatie is er ook tijd om te ont spannen en te genieten^van de omgeving en de gezellige kampsfeer. De kosten van het weekend bedragen 15,- (incl. overnachtingen en maaltijden). Heb je zin om in een ongedwongen sfeer in en met de natuur bezig te zijn, dan kun je je opgeven bij Jarno (075-284467) of bij Bas (085-514823). HEILOO - De Haagse viermans formatie Hallo Venray werd zeven jaar geleden opgericht door Toon (gitaar, zang), Henk (gitaar), Peter (bas, zang) en Dim (drums), omdat ze vonden dat er iets nieuws moest gebeuren. Er moest een combinatie komen van Neil Young, Beatles en The Velvet Underground. Het is ze gelukt om een hele eigen sound te produceren. De combinatie van kei harde gitaarrock en de doordachte teksten zorgen er voor dat Hallo Venray in Nederland erg* populair is. De band kreeg de landelijke bekendheid doordat de VPRO-radio de demo 'Las Vegas' opvatte als een officiële release, en deze daardoor wekenlang draaide. Ook het nummer 'Hot Pant' stond hoog in de VPRO-jaarlijst. Sinds haar optreden op Pinkpop zou je wel kunnen spreken van een band met een hoge potentie. De voorverkoop start op donderdag 3 fe bruari in de Buk (de zaterdag erna bij Popeye en Centerdisc). HEILOO - Autobedrijf van der Steen gaat flink uitbreiden. Aan de overkant van het autobedrijf komt een plaatwer kerij annex spuiterij, voorzien van richtbank en infra-rood droger. Men hoopt eind mei, begin juni klaar te zijn. De eerste paal werd geslagen door Bas (4), zoon van Maarten van der Steen, samen met zijn neef Niels (4), zoon van Joop van der Steen. Jong geleerd, is HEILOO - Zondag aanstaande, 20 fe bruari is DoJo 't loo gastheer voor de Westfriesche jeugdcompetitie. Vanaf 11.00 uur zullen de teams van Hajime, Hans Meester, Hans van de Werff en DoJo 't Loo rhet elkaar de strijd aan binden. DoJo 't Loo kan zich na goede resultaten verzekeren van een plaats in de middenmoot en de overige teams zijn volop in de strijd voor de bovenste plaatsen. Gezien het belang van alle teams mag men spannende wedstrijden verwachten. De judoka's van DoJo 't Loo rekenen derhalve op een grote sup- portersschare. Zondag a.s. aanvang 11.00 uur in de DoJo aan de Berge- onstraat. oud gedaan. De autoschade afdeling le vert extra werkplaatsen op o.a. aan een goede spuiter. Joop van der Steen zegt: „we denken hiermee in Heiloo een gat op te vullen. We willen inspelen op de gestuurde schadestroom". Aan de ene kant dus het autobedrijf, aan de over kant de spuiterij. Het bedrijf van Van der Steen biedt hiermee een totaal pak ket. Een aanwinst voor de Oude Werf!! HEILOO - Maandagavond 21 februari is er een informatie-avond in de Paulus school voor ouders dit «.'oor hun peuter een schoolkeuze gaan maken. Als uw kind 3 jaar is en dit schooljaar" of vol gend schooljaar 4 jaar wordt, nodigen wij u uit een kijkje te komen nemen. Ook als u binnenkort gaat verhuizen en een nieuwe school gaat kiezen, bent u van harte welkom. Vanaf 20.00 uur is de deur open, dan is er gelegenheid om in de klassen te kij ken, de leerkrachten te spreken of met leden van de ouderraad te'praten. Om 20.30 uur zal er een videoband ge toond worden waarop u kunt zien hoe er in de school ge<verkt wordt. Ook na de film kunt u rondkijken. De avond heeft een open karakter en u kunt zelf bepalen hoe laat u komt en gaat. We hopen dat u deze avond komt kijken. R.K. Basisschool, De Hucht 6, 072- 339815. HEILOO - Vanaf zondag 20 februari tot pasen wordt er iedere zondagmiddag om 15.00 uur een lijdensmeditatie ge houden in de Kleine Kapel. Het onder werp is "Doe als God en wordt mens". Voorganger Pater C. Holkamp. Iedere vrijdagmiddag beginnende 18 februari tot pasen is er om 15.00 uur kruisweg bidden in de Grote Kapel. HEILOO - Omdat er op de Muziek school ook een groot aantal volwassen leerlingen is wordt er zo'n tweemaal per jaar een 'volwassenen speelavond" ge organiseerd. Woensdag 23 februari is er zo'n speelavond. Een uitvoering met veel verschillende instrumenten en ook leuke combinaties van instrumenten. Vrijdag 25 februari is er een speelavond voor de blokfluitleerlingen van Jan- Jaap Langereis. Beide avonden is iede reen van harte welkom. HEILOO - Voor haar nieuwe produk- tie: Alice in Wonderland' houdt jeugd theater Heiloo op 19 maart a.s. audities. Wie het verhaal van Alice in Wonderland kent weet, dat Alice van de ene situatie in de andere belandt, waar bij steeds weer andere figuren een rol spelen. In verband met het grote aantal rollen in deze produktië is jeugdtheater Heiloo op zoek naar jong talent. Kun jij acteren, zingen en dansen en ben je niet jc%ger dan 13 jaar of ouder dan 18 jaar. Lijkt het je leuk om aan deze produktië mee te werken en op 4 en 5 fe bruari 1995 in de Beun te staan, bel of schrijf dan zo snel mogelijk naar ons se cretariaat: t.a.v. Jenny Kaandorp, Zee- kamplaan 2, 1851 XG Heiloo, tel. 072-334206. Uiterlijke aanmeldingsda tum 26 februari 1994. Peter Lusse, Pao la Ver bij en André Br eedland. HEILOO - Zondag 20 februari is Peter fecte aanvulling is op Peter Lusse. Dick Lusse in De Beun met zijn cabaretpro- Kuijs zorgt op de piano voor de muzika- gramma 'Schoudervulling', bijgestaan le ondersteuning. Entree 25,-; CJP/ door Paola Verbij, André Breedland en 65 22,50. Dick Kuijs. Schoudervulling is een cabaret-programma, waarin Peter Lus- De cabaretvoorstelling 'Normaal Ge- se centraal staat. De titel van de voor- sproken' van Zindroom die op 20 janu stelling staat voor 'de spoilers van het ari door onvoorziene omstandigheden leven'; datgene wat je kunt gebruiken niet kon doorgaan zal op donderdag 24 als je denkt dat je eigen verschijning februari worden gespeeld, niet volstaat. Tijdens het programma De op het beroemde boek 'Het verdriet bespreken Peter en zijn collega's uiteen- van België', van Hugo Claus gebaseerde lopende onderwerpen, zoals relaties, solo-toneelvoorstelling zal op zaterdag dood, homoseksualiteit, angst en het 26 februari door de Belgische actrice Ti- verlies van de kinderlijkheid. Steeds ne Ruysschaert op onvergetelijke wijze weet de komiek het publiek met onver- worden gebracht. Zowel de Belgische wachte wendingen op het verkeerde als de Nederlandse kritieken waren una- been te zetten. Peter Lusse is de naïeve niem enthousiast. Over deze voorstellin- jongeling, de underdog, die door zijn gen volgt in ons blad van 23 februari collega's in de maling wordt genomen, uitgebreidere informatie. Peter Lusse is onnavolgbaar in zijn mi- De voorverkoopadressen van De Beun miek en verrast met gevoelige liedjes en zijp; Sandy's Bloemidee in Ypestein, Si- subtiele humor. Paola Verbij die vorig garenmagazijn 't Hoekstuk, rookshop jaar afgestudeerd is aan de Amsterdam- Jan-Tine Braam ('t Loo), reisbureau se Kleinkunst Academie, kan haar voca- Holland International (Raadhuisweg) le capaciteiten laten horen in ballads als en Bruna-boekhandel, Avis (Stati- 'Kijk Hij' en 'Denk Aan Mij^. Terwijl onsplein), alle te Heiloo en V.V.V. Alk- André Breedland, die eerder acht jaar maar. Tevens kan men vanaf een uur lang zijn eigen cabaretgroep had, met voor aanvang terecht bij de kassa van zijn droge en rustige uitstraling een per- De Beun. ALKMAAR - Een eigen bedrijf begin nen is nog altijd de droom van velen. Elk jaar starten er in Nederland zo'n 35.000 nieuwe bedrijven, waarvan blij kens onderzoek na 5 jaar nog maar 50% actief is. Eén van de oorzaken hiervan is een onvoldoende voorbereiding. Er wordt teveel gelet op kansen en te wei nig gekeken naar de problemen. Een goede voorbereiding is dan ook essen tieel. Daaróm organiseert het Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf Noordwest-Holland (IMK) in samen werking met de Kamer van Koophandel Alkmaar een cursus "Een eigen bedrijf beginnen". Tijdens zes zaterdagen wordt onder lei ding van ervaren adviseurs een prak tisch programma doorlopen. Veel aandacht is er voor een planmatige aan pak, vooral op het gebied van de com merciële en financiële bedrijfsvoering. Natuurlijk wordt de startende onderne mer daarin begeleid en krijgt hij/zij de nodige-adviezen aangereikt. Want de starter die vooraf leert veel gemaakte fouten te vermijden, heeft meer kans van slagen. Daarnaast biedt de cursus ruimte voor eigen inbreng. De cursus groepen zijn klein genoeg voor ruime individuele aandacht en groot genoeg voor een interessante uitwisseling van ervaringen. Waar en wanneer? De cursus "een eigen bedrijf begin nen?" is op zaterdag 5, 12, 19 en 26 maart en 9 en 16 april van 10 tot 16.00 uur in Motel-Akersloot. Voor nadere informatie en/of aanmeldingen kunt u contact opnemen met de Kamer van Koophandel te Alkmaar, mevr. A. Kerssens, tel. 072-195761. HEILOO - Op zaterdag 19 februari a.s. is de officiële opening van de voormali ge Hofdijkschool in Heiloo. Tussen 12.00-14.00 uur is er open huis voor alle overige belangstellenden. Het gebouw zal ruimte gaan bieden aan aktiviteiten op o.a. sociaal-cultureel terrein. De werkzaamheden in en rond de school zijn nu afgerond. Waar vroeger de schoolkinderen rondliepen hebben nu diverse huurders/gebruikers onder dak gevonden. Er is ruiqjte voor de teken- en schildervereniging Tintoretto, de hobbyfarm, Caesartherapeute Höef- mans, Muziekschool t.b.v. het balleton- derwijs, pedicures Greve en Piet en de kunstenaar B. Jonk. In de lokalen wor den deze dag voor de belangstellenden exposities, openbare lessen en de monstraties verzorgd. Bij de officiële opening voor genodig den om 11.00 uur zal mevrouw A.M. Worm-de Moei. wethouder Welzijn, symbolisch de sleutel overhandigd krij gen van dit thans sociaal-culturele ge bouw van mevrouw J. Wuijster- Schuddeboom, wethouder onderwijs. Daarna zal mevr. Worm de nieuwe naam onthullen. Na deze openingshandelingen is er va naf 11.35 uur gelegenheid tot het be zichtigen van het gebouw. Vanaf 11.45 uur worden (met tussenpozes zoveel mogelijk op elkaar afgestemd) in de lo kalen exposities, openbare lessen en de monstraties verzorgd. Aansluitend is er tussen 12.00 en 14.00 uur open huis voor alle overige belangstellenden. Als u een kijkje wilt komen nemen op zater dag 19 februari van 12.00-14.00 uur bent u van harte welkom. De entree van het gebouw is bij het voetgangersbrug getje aan de Ewisweg. Gezien de be perkte parkeercapaciteit adviseren wij u te voet of per fiets te komen. HEILOO - Mevrouw H.M. Klaver was de gelukkige winnares bij Albert Heijn. Bij bepaalde artikelen werden lotnum mers uitgedeeld en daar werden prijs winnaars uit getrokken. Mevrouw Klaver won een midweek arrangement Grandorado. Tien andere klanten van Albert Heijn ontvingen een cheque t.w.v. 100,-. HEILOO - Het afgelopen weekeinde is onze plaatsgenoot Marco Kramer twee de geworden bij de Nederlandse schaats kampioenschappen voor junioren. Mar co werd op drie afstanden tweede en op de vijf kilometer eerste. Hiermee heeft hij zich geplaatst voor de wereldkampi oenschappen junioren, welke op vijf en zes maart in Berlijn worden gehouden. HEILOO - Namens de ouderenbonden A.N.B.O. en K.B.O. en de Stichting Ouderenwerk nodigen wij u uit voor een dialezing over Noorwegen en de eilan dengroep de Lofoten. De ouderen on der ons weten het nog. Als kind in de winter elke dag een lepel levertraan van de Lofoten. Onder barre omstandighe den werd bij de Lofoten de kabeljauw gevangen, waaruit die levertraan werd bereid. De Lofoten zijn een groep eilanden hoog in het noorden voor de kust van Noorwegen. In de zomer is het er lang licht; de zon gaat er in juni zelfs niet on der. Maar in de winter zijn de dagen heel kort. In december blijft de zon on der de horizon. Terwijl IJsland nog ten zuiden van de poolcirkel ligt, liggen de Lofoten ten noorden daarvan. Het is een lange tocht door Noorwegen om er te komen. Langs heel verschillende prachtige landschappen. Fjorden en bergen, meren en bossen, hoogvlaktes en watervallen, gletschers en sneeuw. Dat alles biedt dat prachtige land, waar de Norden dan ook terecht trots op zijn. Het is een heerlijk kampeerland in de zomer. De dagen zijn lang en de cam pings liggen vaak prachtig in de natuur. Aan de hand van dia's nemen de u wel bekende heer en mevrouw de Vries ons mee, steeds verder naar het noorden door een afwisselend, eenzaam landschap. Datum: donderdag 24 februari 1994. Tijd: 14.00 uur. Entree: 3,-(incl. kof fie of thee). Plaats: 't Trefpunt, Wester- weg 294, Heiloo. I

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1