Ga naar de stembus 2 maart CDA CDA 'Behouden wat mooi is S3 Heiloo OJ.KUYPER Ook in '94 - '98 knokken wij voor het behoud van onze voorzieningen! ^fclLOo GROENLINKS C. HACHMANG DAKDEKKER - LOODGIETER A. J. VOS HYPOTHEEK? KIES 2 MAART voor Lijst 1 De WD past op Heiloo! U ook? Dan LIJST 2 UITKIJKPOST 59e JAARGANG NO. 8 23 FEBRUARI 1994 Etalage wereldwinkel in het teken van nieuw projekt gered gereedschap XOQO De afgelopen weken hebben de politieke partijen waarop ze zullen stemmen. Elke partij is vol om het hardst gestreden de gunst van de kiezer te mooie beloftes en nu maar afwachten wat het winnen en misschien nog wel meer om de 'niet gaat worden. Welke partij u kiest is uw zaak. kiezer' voorzichtig te winnen die nog niet weten Maar van een ding is zeker... Dag van gebed wereldwijd Ook u kunt helpen! IJspret. De lang verwachtte vorst is dan toch nog gekomen en als recht geaarde hollander bind je dan meteen de schaatsen onder. Olympische gouden plak van de echte Bakker Optreden Nung Del Fuego in de Slotkapel Wie had de mooiste hyacint? Voorlopig geen rommelmarkt muziekverenigingen meer Belbus Haalt de H. Cornelius het jaar 2000? NVM Amels v.d. Ridder Makelaardij o.g. Kennemerstraatweg 129 1851 BC Heiloo Tel. 072r330332 Anne-Marie Worm-de Moei UÜ7- STATIONSWEG 61, 1851 LJ HEILOO MAKELAAR ibid! TAXATEUR O.G. l ASSURANTIËN bent u voor lokaal stem dan allemaal Oorlogsmonument 't Groentje Tine Ruysschaert met "het verdriet van België" in theater de Beun Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot fun color DRU KKERiJ brochures. Vraag offerte! Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbo schelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo Tel 072-330175 Fax 072-335644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12 00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175 Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 HEILOO - De Vrijwilligers van Gered Gereedschap hebben wederom 2 projec ten afgeleverd in Amsterdam voor ver scheping naar de plaats van bestem ming. Eén project is bestemd voor Peru en bestaat uit naaimachines voor een vrouwencoöperaties aldaar. Het andere project is bestemd voor Gabon in Afri ka en bestaat uit timmer- en tuinierge reedschap. Het is bedoeld voor een groep oudere, gehandicapte mensen die in slechte leefomstandigheden verkeren en geen goede dagbesteding hebben en/of inkomen. Door middel van het door ons geleverde gereedschap kunnen wij weer wat in eigen onderhoud voor zien en er wellicht nog wat inkomsten aan overhouden. Nadat wij het gereedschap afgeleverd hadden konden wij direct de verhuizing inzetten van onze werkplaats. De afge lopen weken zijn gespendeerd aan het indelen en zo praktisch mogelijk inrich ten van de nieuwe en kleinere ruimte. G.G. Aan het werk voor een nieuw projekt in Afrika! Nu dat achter de rug is zijn wij weer gestart met een nieuw project en met een aantal nieuwe vrijwilligers. Het pro ject is bestemd voor Uganda, (nr. 93-541). Het doel van het gevraagde ge reedschap is om jonge mensen in de hoofdstad Kampala die niet in staat zijn om een dure middelbare opleiding te volgen, een alternatief te bieden via kleinschalige opleidingen. Door middel van deze trainingen krijgen een aantal van deze jongeren toch nog wat toe komstperspectief en meer mogelijkhe den op een baan. De inhoud van dit projekt bestaat uit timmersets, elektromechanisch gereed schap en wederom naaimachines. Voor meer informatie over dit project en het werk van Gered Gereedschap kunt u te recht bij de Wereld Winkel aan de Stati onsweg w at ook het inleveradres is voor gereedschap. Ons grootste probleem zit in het financiële aspect. Door de verhui zing moeten wij meebetalen aan de voor onze begrippen forse huur van de nieu we locatie wat naast de opknap- en ver zendkosten van het gereedschap nauwe lijks meer op te brengen is voor onze vrijwilligers. Er is door de gemeente een subsidie toegezegd die echter volstrekt ontoereikend is. Wij willen dan ook een dringende oproep doen &an die mensen die achter het doel staan wat Gered Ge reedschap beoogt zodat wij onze werk zaamheden zonder financiële zorgen kunnen voortzetten. Verder moeten wij veel onderdelen kopen om hier de ge reedschappen te herstellen naast verf en olie. Het resultaat van onze werkzaam heden kunt u bezichtigen in de etalage van de Wereldwinkel. Ons rekening nummer is 336435967 van de Rabobank Heiloo. Het gironummer van deze bank is 269978, t.n.v. Gered Gereedschap. HEILOO - Vier maart komen in alle de len van de wereld mensen bijeen om te bidden. En het zijn de Palestijnse vrou wen, die de gebeden hebben voorbereid. In 1990 - toen het internationale comité van "World day of prayer" in Jamaica bijeen was - is deze voorbereiding aan het wereldgebedsdag Comité van Pa lestina toevertrouwd. Zoals de Joodse vrouwen in het evange lie hebben ook de Palestijnse vrouwen door hun taaie volharding om in hun land de vredesboodschap te verkondi gen de hoop op overleving doorgege ven. Hoop, dat eens gerechtigheid en vrede hun deel zal zijn. Die hoop wordt gevoed op de dag van gebed wereldw ijd, in het besef dat wij pas echt vrede ken nen, wanneer de anderen ook deel heb ben aan die vrede en gerechtigheid. In Heiloo is de gebedsbijeenkomst op vrij dag 4 maart a.s. om 16.00 uur in de dag kapel van de Moeder Godskerk aan de Holleweg. SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 - Schilderwerken, wandafwerking Kwaliteit en vakmanschap Eerlijk advies en kosteloze offerte HEILOO - De telefooncirkels van het Nederlandse Rode Kruis zoeken vrijwil ligers. Dat kunt u zijn! Heeft u één week in de maand een half uurtje van half 9 tot 9 uur de tijd, dan kunt u voor heel veel mensen waardevol zijn. Wat houdt dat werk in? De vrijwilliger van de telefooncirkel start om half 9 de cir kel, de deelnemers bellèn daarna elkaar en de laatste deelnemer belt dan weer de vrijwilliger. De cirkel is nu rond en men weet dat iedereen weer veilig is en zijn praatje gemaakt heeft. Meestal is men om 9 uur klaar. Bent u iemand die wilt helpen, bel dan mw. Gankema, tel.: 330161 (na 18.00 uur) of mw. Verheg gen, tel.: 339173. Als u als deelnemer interesee hebt kunt u ook contact met ons opnemen, iedereen kan van de tele fooncirkels gebruik maken, zonder ver dere kosten. HEILOO - Heel Nederland is deze maand in de ban van de Olympische Spelen in het Noorse Lillehammer. Uit eraard staat daarbij het behalen van één öf meer Gouden Medailles centraal. Molenbrood Het effect van de Echte Bakkers Gou den Plak' is vergelijkbaar met die van de Gouden Medaille van de Olympische winnaar. Men kan er niet genoeg van krijgen. De ingrediënten van de Gouden Plak zijn ongekend lekker en pittig. Het hartige broodje - familie van het molen brood en dus gemaakt van meel wat vol gens het ambachtelijk procédé tussen de molenstenen gemalen wordt - heeft een vulling van ham, kaas, uien en kruiden. Goudgele kaas Het gevulde broodje wordt bedekt met een plak goudgele kaas en heerlijk kro kant gebakken in de oven. Natuurlijk, onze schaatshelden verdienen het om een Gouden Plak te krijgen voor hun prestaties. Maar ook al bent u geen (top)sporter van formaat, voor de Echte Bakker maakt dat geen enkel verschil. EGMOND - Op zondagmiddag 27 fe bruari 1994 verzorgt het ensemble Nung Del Fuego voor de derde keer een "vu rig" optreden in de slotkapel in Eg- mond aan .den Hoef. In navolging van het succes van vorige jaren treedt het ensemble op in de Slotkapel. Het optre den begint om 15.00 uur en de kapel is een half uur voor aanvang geopend. De toegangskaarten kosten 15,- en zijn verkrijgbaar bij de ingang, maar gead viseerd wordt deze van te voren te re serveren. "Nung del Fuego" betekent Vuur van Nung. In de Slotkapel kunt u met eigen ogen zien hoe dit optreden u tijd en ruimte doet vergeten. Dit viertal brengt een rijk geschakeerd programma met Jiddische, Ladino en Spaanse liederen. De muziek wordt afgewisseld met wer velende Spaanse dans en korte presenta ties tussen de nummers. Nung del Fuego is meer dan alleen een optreden; de afwisseling van dans en presentaties maken het een boeiend schouwspel. Voor nadere informatie en/of reserveringen kunt u terecht bij: 02206-2033, 02206-2387, 02206-5973. HEILOO - Laat in het najaar zetten de leden van de schoolbroeicommissie van de KMTP (Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde) de bollen in de grond, die als er net "neuzen" aan komen weer worden uitgegraven en op gepot voor alle kinderen van groep 6 van de Heiloose basisscholen. Zelf op kweken en goed kijken: "Moet hij nu juist wat warmer pf juist wat kouder staan?" Het is natuurlijk best moeilijk om preceis op die ene zaterdag de mooiste hyacint te hebben. En toch is het ieder jaar voor de jury weer moei lijk, want het is een heleboel kinderen weer gelukt hem precies op tijd 'op top' te krijgen. Prachtige tekeningen en pla kwerken waren er ook nu weer bij, waarmee de heerlijk ruikende kerk was opgevrolijkt. Op iedere school werden drie prijzen uitgereikt en op de Reho- bothschool en de St. Benedictus zelfs vier, want daar zaten ook de pechvo gels. Want wat is het zielig als je bloem op het laatste momen afknapt en je moet hem in een vaasje inleveren. Of, zoals op de Rehoboth, er vier kinderen in groep 6 zitten, waarvan er drie een prijs krijgen en van de vierde is de hya cint nog niet eens open gegaan (vlug nog maar wat warmer zetten!!) En nu de winnaars: Radboudschool: Jiska van Roon, Yvonne Aelbers, Thea Bruin. Freinetschool: Loek Hauwert, Jelle Burgering, Laura van Furstenberg. Vondelschool: Hanneke de Man, Wille- mijn Piek, Ilse Bakker Hasebroek- school: Xander Kaandorp, Rianne Blekkenhorst, Joke van Leeuwen De Nieuwe Hoeve: Oram Dingerdis, Saskia Nienke De Duif: Petra van Beek, Liane Mosselaar, Heyco Langenberg. De Zeskant: Jeroen v.d. Poel, Lineke Eyssen, Arjan de Walde Paulusschool: Lisette van Veen, Michiel Manshande, Dick van Zeist. Rehobothschool: Esther van het Maalpad, Nathan van Kiel, Carline Brink en pechvogel: Gijsbert Brouwer de Koning. Clemens Willi- brordschool: Alexia Koch, Rudi Ter voort, Bob Donkersloot. St. Benedictusschool: Sanne Admiraal, Bart Langkemper, Daan Heyne en pechvogel: Kelly Blankendaal. De Meander: Laura Altena, Leonie Toby, Joerie Nieuwenhuis. De wisselbeker gaat dit jaar naar de leerlingen van de Zeskant, die alle afge leverde bollen weer meebrachten en bo vendien de jury de meeste problemen gaf, omdat ze allemaal goed waren. HEILOO - Hoewel wij in het afgelopen jaar dachten dat er ook in 1994 weer een rommelmarkt gehouden zou kunnen- worden, moeten wij u helaas mededelen dat wij te optimistisch zijn geweest. Wij vinden het zelf ook heel erg vervelend, maar door een aantal oorzaken waren wij genoodzaakt om dit besluit te ne men. De aanstaande verbouwing van winkelhof 't Loo, maakt het ons niet mogelijk om, op eenzelfde manier als u van ons gewend bent, een rommelmarkt voor twee dagen te organiseren. Bij on ze beslissing heeft ook meegespeeld dat het moeilijk is om een behoorlijke opslagruimte te vinden. Via de gemeen te kunnen we ruimten huren, wat een aardige aderlating zou gaan worden op de winst die een rommelmarkt ons geeft. De eerste jaren hebben we via de ge meente ruimten gekregen om onze spul len op te slaan, maar moesten de laatste jaren uitwijken naar psychiatrisch cen trum Willibrord omdat door de ge meente werd besloten geen 'ruimten kosteloos meer beschikbaar te stellen. Ook speelde mee dat het afvoeren van de spullen na afloop van de rommel markt ons vanaf heden geld moet gaan kosten. Ook dit is onlangs besloten bin nen de gemeente. Al met al gaat het ons teveel geld kosten om voldoende aan een rommelmarkt over te houden. Bo vendien zouden we alles op een dag moeten plannen en een geschikte Iokatie in de buitenlucht moeten zoeken etc. etc. Het spijt ons u te moeten teleurstellen in deze. We zullen ons samen gaan bera den over mogelijk een andere opzet in de toekomst. Wij willen allen bedanken voor de hulp en bijdragen aan 8 jaar rommelmarkt muziekverenigingen. HEILOO - De Belbus, initiatief van de gemeente Heiloo, NZH en taxibedrijf Zwart B.V., is bedoeld voor alle inwo ners van Heiloo en brengt u naar uw bestemming in Heiloo of naar het Me disch Centrum Alkmaar. De Belbus wordt gereden met een personenauto of een achtpersoonsbusje. De chauffeur helpt u indien nodig met in en uitstap pen. Bagage (inklapbare rolstoel) die in de kofferbak past kan mee met de bel bus. Huisdieren worden niet in de bel bus toegelaten, blinde-geleidehonden mogen wel mee. Wanneer u met de bel bus wilt reizen, dient u uiterlijk 1 uur van tevoren telefonisch te reserveren. De belbus rijdt iedere dag van 9.00 uur 's ochtends en na 23.00 uur 's avonds. LIMMEN - Wat een rare vraag, zult u misschien denken. Natuurlijk staat de kerk over zes jaar heus nog wel over eind. En vast en zeker zijn er dan ook vele mensen actief in allerlei werkgroe pen. Toch bespeuren we bij veel paro chianen weieens een gevoel van onzekerheid en twijfel. Hoe moet dat nou met onze parochie in de toekomst? Geloven is niet meer vanzelfsprekend. Ook in onze parochie neemt langzamer hand het kerkbezoek af. Pastores wor den schaars Wij willen niet achter deze ontwikkelin gen aanlopen. We vinden het tijd om kritisch na te denken over onze parochie om van daar uit te werken aan de kerk- van morgen. Dat willen we als parochie vergadering niet alleen doen. Iedereen moet kunnen meepraten over de toe komst van de H. Cornelius. Wat loopt er bij ons goed? Wat zou voor verbete ring in aanmerking komen? Op de jaar vergadering willen we samen met u de sterke en zwakke punten van onze paro chie onderzoeken. Met de resultaten hiervan hopen we vervolgens het ko mend jaar een aantal zaken concreet aan te pakken. Wij willen u dan ook yan harte uitnodigen voor de jaarverga dering van onze parochie, die gehouden wordt op dinsdagavond 1 maart a.s. in het Partycentrum St. Maarten. We be ginnen om acht uur en stoppen rond een uur of tien. Daarna houdt de heer V. .Snijders, medewerker van het dekenaat, een korte inleiding over het gespreks thema. H R. CV-KETELS MET SUBSIDIE Holleweg 19 072-335085 (zie blz.10, HKfenweg 157.1851KN Hatoo.Tèl. 072-331716. Makelaars Taxateurs o.g. Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN Kantoor Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES i HE1L.OO - Op 25 fêbruari a.s. om 11.00 uur wordt het oorlogsmonument op 't Groentje onthuld door burgemeester N.P.M. Schoof van Heiloo. Het monu ment komt terug op 't Groentje, het plantsoen tussen de Oudheidkamer en het nieuwe politiebureau aan de Kenne merstraatweg. Tweeëntwintig jaar geleden moest de her denkingszuil het veld ruimen voor de re constructie van het kruispunt bij het Raadhuis. De 2,64 meter hoee zuil met daarbovenop een ornament van 1,50 me ter was een geschenk van de bevolking aan het gemeentebestuur ter herinnering aan de gesneuvelden in de tweede werel doorlog aap geallieerde zijoe. Op 25 februari om 11.00 uur wordt het monument door de burgemeester van Heiloo, de heer N.P.M. Schoof, onthuld. Hierna gaat men naar het gemeentehuis. Daar zal wethouder A. Worm-de Moei de Monumenten-commissie installeren. In deze commissie hebben de volgende groeperingen zitting: vereniging Oud Hei loo. Heiloo Houden Zo, een deskundige (architectenhistorica) en een onafhanke lijk voorzitter. HEILOO - Zaterdag 26 februari treedt Je actrice Tine Ruysschaert op in thea- er De Beun met de solo-voorstelling "Het Verdriet van België", gebaseerd jp het beroemde boek van Hugo Claus. Meer dan 300 keer speelde Tine Ruys schaert inmiddels deze voorstelling. Er is een vrouw op een bankje, een boek van Hugo Claus en veel acteerwerk. De Oostvlaamse Tine Ruysschaert o in schrijft haar programma's als woord theater. Zij kiest werk van schrijvers en dichters die in een paar zinnen een hele wereld kunnen oproepen. Haar optre den is sober. Zij gebruikte nauwelijks lichteffecten, kostuums en decors, maar wel haar levendige mimiek, een rijke stem en veel prachtig Nederlands en sappig Vlaams. Tine Ruysschaert neemt het publiek mee in het leven van de elf jarige Vlaamse jongen Louis. Het verhaal speen /.mi kou voor de tweede werel doorlog af, tijdens de oorlog en kort daarna. De politieke strijd op platte lands-niveau van de Vlamingen die naar onafhankelijkheid streven wordt verwe ven met de ontwikkelingen van de bizar re familie van Louis. Hugo Claus raad de Tine Ruysschaert aan Ton Lutz als regisseur te benaderen; de man die vrij wel al het werk van Claus in Nederland heeft geïntroduceerd. Hier volgen enke le reacties uit zowel de Vlaamse als de Nederlandse pers: "Tine Ruysschaert groots in plezierig verdriet. Hugo Claus opgetogen bij première" (De Gazet van Antwerpen) "Schot in de roos" (De Te legraaf)- "Het Verdriet schitterend ver teld en gespeeld" (Algemeen Dagblad). De voorverkoopadressen van De Beun zijn: Sandy's Bloemidee in Ypestein, si garenmagazijn 't Hoekstuk, Rookshop Jan-Tine Braam ('t Loo), Reisburo Holland International (Raadhuisweg) en Bruna Boekhandel Avis (Stati onsplein), alle te Heiloo en V.V.V. Alk maar (Waagplein). Tevens kan men vanaf ^en uur voor aanvang terecht bij de kassa van de Beun. Entree 17,50; CJP/65 15,-.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1