U3 ca <0J.KUYPER Heiloo A J. VOS C. HACHMANG DAKDEKKER - LOODGIETER 'Ook na de verkiezingen, luisteren wij naar uw stem'. Expositie Heilooër Amateur Fotoclub H.A.F. MoGoJoKo Voorlichtingsavonden over bevallen Schilderijen van Geert Kortleve en katten en vogels van Keramiste Irene Maas bij Galerie Amber Speelavonden in de muziekschool Huwelijk bij Scoutinggroep UW HUIS VERKOPEN? INVM Amels „v.d. Ridder Makelaardij o.g. MAKELAAR TAXATEUR O.G. s ASSURANTIËN Kennemerstraatweg 129 1851 BC Heiloo Tel. 072-330332 9 MAART 1994 OMSTREKEN N I LOO E E H VOOR UWSBLAD N I 59e JAARGANG NO. 10 UITKIJKPOST Geslaagd Het literair jazz-café Fanfare showband Heiloo \"in concert" Tuinmeubelshow, bij Ruud van Haneghem Oud en nieuw bij Oud Heiloo Anne-Marie Worm-de Moei Gevonden voorwerpen Inloopochtend op de Politie Heiloo Freinetschool Heiloo Open Huis bij Marja Geels Postzegel Vereniging Alkmaar Theater in Buk Buk Vogelvereniging Kleurenpracht Heiloo Marco Kramer met 3 medailles van W.K. schaatsen naar huis Bowlingcentrum Heiloo en Bowlingver. Heiloo steunen bowling-aktie in vijf uur show Zwembad 't Vennewater Bewoners van Heiloo e.o. "Poolse kinderen wachten op antwoord" Bakkerij Kaandorp reikt eerste tiramisu- taartje uit WK Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB HeilOO Tel. 072-330175. Fa*.072-335644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. H.R. CV-KETELS MET SUBSIDIE Holleweg 19 072-335085 Tot het einde van de maand maart ex poseert de H.A.F. in de foyer van het boven het winkelcentrum 't Loo gelegen Open Huis eigen fotowerk (zwart-wit en kleur) van een aantal van haar leden. Er is werk te zien van mevrouw Eveline Mulder en de heren E. C. Bilars, G. Blom, H. J. "Brasser, H. Gihaux, F. Huyzer, R. P. v. Nederveen en Th. C. IJpelaan. Belangstellenden worden vriendelijk uitgenodigd om deze ten toonstelling te komen bezoeken. De openingstijden van het Open Huis, dat uiteraard niet altijd open kan zijn, kunt u vinden in het laatste nummer van de Uitkijkpost onder het hoofd Agenda van het Open Huis. U kunt ook van te voren even bellen naar het tel.nummer 072 - 333368. De toegang is uiteraart gratis. U bent er welkom. HEILOO - Als je deze naam leest weet je misschien niet wat je erbij moet den ken. Probeer het eens, waar denk jij aan? Het zal wel een of de andere vere niging zijn of zoiets. Daar hebben ze dan gelijk in. Het is de naam van een zangvereniging. Deze naam staat voor Moeder Gods Jongeren Koor. Een koor uit Heiloo, dat in de Moeder Gods kerk zingt. Het koor is twintig jaar geleden opgericht en telt nu 90 leden. Zij verzor gen een keer per maand een mis en oefe nen iedere vrijdagavond. MoGoJoKo heeft zijn kracht in het enthousiasme dat het uitstraalt. Stel je voor als er 90 mensen staan te zingen, daar komt een aardig volume uit. Omdat ze een keer in de maand een mis verzorgen staan er nummers op het re pertoire die liturgisch onderbouwd zijn. Aan het repertoire zijn ook gospelnum mers toegevoegd. Daarnaast staan er een aantal populaire nummers op. Denk hierbij aan bijvoorbeeld nummers van Queen, Dire Straits, Eric Clapton en ve le anderen. Op dit moment zijn ze de ti telsong van de Phanton of the Opera aan het instuderen. Om dit soort num mers te zingen heb je een goed combo nodig. Dat staat er bij MoGoJoKo. Er is een toetsenist, een gitarist, een bassist en een drummer. Ze hebben dit altijd met veel plezier gedaan, maar nu heb ben ze aangegeven deze zomer te willen stoppen. MoGoJoKo zoekt dus nu nieu we comboleden. Kun jij een van de in strumenten bespelen en lijkt het je een uitdaging om met zoveel mensen mu ziek te maken, kom dan eens langs pp vrijdagavond. Voor meer informatie kun je bellen 072-339276. ALKMAAR - Donderdag 17 en dinsdag 22 maart 1994 houdt het verloskundig samenwerkingsverband Noord-Holland Noord een voorlichtingsavond over be vallen. In het verloskundig samenwer kingsverband zijn alle gynaecologen, huisartsen en verloskundigen uit de re gio vertegenwoordigd. De bijeenkomsten vinden plaats in zaal 2 van het Medisch Centrum Alkmaar, Wilhelminalaan 12, van 19.30 tot 21.30 uur. Als u wilt komen, kunt u zich aan melden bij het informatiecentrum van het Medisch Centrum Alkmaar, tele foon 072-483500. Makelaars Taxateurs o.q. ^theS^'M Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN 'wJl Kantoor Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES LIMMEN - Van 10 maart tot 10 april zijn bij galerie Amber, Dusseldorper- weg 18 te Limmen schilderijen te zien van Geert Kortleve uit Heiloo en katten en vogels van keramiste Irene Maas. Geert Kortleve heeft zijn hele leven ge tekend en geschilderd. Gedurende de ja ren die hij in Japanse gevangenschap doorbracht heeft hem dit geholpen die tijd door te komen en te overleven, fn Nederland bekwaamde hij zich verder in het reclamevak, niet als kunstenaar, maar als manager. Hij is bij Arts and Craftsclub op Roverestein begonnen met schilderen. Thans maakt hij deel uit van de schildersvereniging Doorwerken te Alkmaar en van Vrije Kunst te Ber gen. Met Doorwerken had hij een expo sitie in het Medisch Centrum te Alk maar. In juni 1993 exposeerde hij bij Ahold te Zaandam. Geert Kortleve schildert veel bloemen, landschappen in acryl. Irene Maas bracht haar jeugd door op Texel, waar zij van jongs af aan bezig was met potlood en klei. Tijdens en na de academie voor beeldende vorming in Amersfoort heeft ze zich verder ontwik keld op het gebied van keramische vormgeving en een eigen stijl verwor ven. Haar produktiviteit is enorm en duizenden met de hand gevormde pop petjes werden er van haar hand ver kocht. Bij Galerie Amber zijn haar dikke, gezellige katten te zien en don kergekleurde vogels met spitse sna veltjes. In de vitrine vindt u zilveren sieraden van Roos Buitenwerf. Galerie Amber is geopend van 14.00-17.00 uur, donder dag t/m zaterdag. Zaterdag 12 maart bent u tijdens de openingsuren uitgeno digd voor de feestelijke opening. Geert Kortleve zal dan aanwezig zijn. HEILOO - Woensdagavond 9 maart is er een speelavond in de Muziekschool. Leerlingen van Frans Moussault (ver vanger van klarinetdocent Peter Brou wer) zullen voor u optreden. Dinsdag 15 maart is er speelavond door leerlingen van Jan Jaap Langereis (blokfluit) en Marjan Deiman (harp). Op deze avond zullen ook wat werkjes voor de combi natie fluit en harp uitgevoerd worden. Beide speelavonden beginnen om 19.30 uur in de Muziekschool. Twee leden van de Scoutinggroep traden in het huwelijk. HEILOO - Vrijdag trouwden op het ge meentehuis van Heiloo Niels Sprenke ling, leider van de Rowan's en Sherpa's en Amber de Vries, leidster van de gid sen. Jeugdleden van de groep hadden een bouwwerk van hout en touw ge maakt om het bruidspaar nog eens extra in het zonnetje te zetten. iéé iuAXfLAAP SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 Schilderwerken, wandafwerking Kwaliteit en vakmanschap Eerlijk advies en kosteloze offerte NVM Heerenweg 167,1851KN Hetoo.Tel' 072-331716. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot fuii-coior DRUKKERIJ brochures Vraag offerte! HEILOO - Aan de Hogeschool van Amsterdam is geslaagd voor het examen fysiotherapie onze plaatsgenote Moni que Fontijn. Jan Boerstoel Foto: Thijs Koobs. HEILOO - De bekende tekst- en liedjes schrijver Jan Boerstoel komt op zonda gochtend 20 maart in ons literair jazz-café op visite. Hij begon met het schrijven van teksten voor het bekende cabaret-ensemble Don Quishocking en later voor het programma van Ivo de Wijs. Cabaret-persoonlijkheden zoals Frans Halsema, Adèle Bloemendaal, Gerard Cox, Youp van 't Hek enz. wer den door hem "voorzien" van teksten voor hun voorstellingen. Hij won een aantal fel begeerde literaire prijzen zo als de Louis Davids prijs, meerdere kin- dertheaterprodukties, en; vorig jaar, de Annie M.G. Schmidt-prijs voor zijn bundel "Iemand moet het doen". Deze literaire "duizendpoot" werkt ook nog, free-lance, voor radio en t.v. -resp. de school-radio, de Taaistraat, "Kinderen voor Kinderen", kortom een bezige man, die ook nog bijdragen le vert aan "het Parool" en een aantal tijdschriften. Jazzy-music wordt ge speeld door het Eastside Combo o.l.v. Jan van Weelden. Dus 20 maart, aanvang 11.00 uur (café open om 10.30 uur) in de foyer van "het Open Huis", boven winkelcentrum 't Loo te Heiloo. Entree is 7,50 incl. een kopje koffie. Kaarten is voorverkoop via boekhandel Bruna-Avis op het Stati onscentrum of in de foyer van "het Open Huis". HEILOO - a.s. Zaterdag 12 maart is het weer zo ver, F.S.H. geeft zijn jaarlijkse donateursconcert, dat uiteraard ook be zocht kan worden als u (nog) geen do nateur bent, in het cultureel centrum Het 'Open Huis. Ook dit jaar zijn wij er weer in geslaagd een spetterend pro gramma in elkaar te zetten vergezeld van wervelende shows door onze majo- rette/twirlinggroep en dit alles in de ver trouwde handen van dirigent/muzicus Ruud Peerdeman. Na de try out, die wij als fanfare show band Heiloo hebben aangeboden aan de bewoners en personeel van huize De Loet, is het nu de beurt aan onze dona teurs en de inwoners van Heiloo en om streken om de klanken van F.S.H. te bewonderen. Wilt u ook komen: dit kan op zaterdag 12 maart a.s. in het Open Huis te Hei loo, aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Toegang niet donateurs 2,50, bal na in dé foyer. HEILOO - Nog maar even en we kun nen weer heerlijk in onze tuin gaan zit ten. Ruud van Haneghem laat op 17, 18 en 19 maart vast zien hoe wij onze zitjes weer zo smaakvol mogelijk kunnen in richten. Aan de Vennewatersweg nr. 17 laat hij u een nieuwe generatie teakhou ten en gietijzeren meubelen zien. Verder vindt u er exclusieve parasols en fraaie gekleurde kussens. Bijns geen tuin meer zonder potten en ornamenten voor dit jaar uitgevoerd in beton, roodsteen, zink en hout. Ruud van Ha neghem showt tijdloos en duurzaam meubilair en geeft u inspiratie.voor de komende zomer. De "tuinmeubel open deur" is op donderdag en vrijdag 17-18 maart geopend van 10.00-21.00 uur en zaterdag 19 maart van 10.00-18.00 uur. Ruud van Haneghem is er klaar voor! HEILOO - Graag vestigen wij de aan dacht op de nieuwe tentoonstelling, die te zien is in Oudheidskamer De Oude Pastory, tijdens de gebruikelijke ope ningstijden, te weten zaterdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur en op dinsdaga vond van 19.00 tot 21.00 uur. De ten toonstelling laat een veertigtal foto's zien van het oude Heiloo (met een ver klarende text) en bij elk daarvan een zeer recente opname van de huidige si tuatie. Daarbij wordt in het bijzonder door middel van foto's en enkele ar chiefstukken aandacht besteed aan het oorlogsmomument, dat tot vreugde van vele oude Heilooërs thans weer is opge bouwd. De tentoonstelling zal te zien zijn tot en met zaterdag 11 juni 1994. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 HEILOO - Voor de meeste modehuizen is het weer tijd hun nieuwe voorjaars- en zomercollectie aan hun klanten te to nen. Bij Marja Geels aan de Oosterzij weg is dat altijd een heel gezellig ge beuren. De rekken hangen vol, de kof fie is bruin, wat lekkers erbij en manne quins lopen om u heen om te laten zien hoe leuk al die kleding weer staat. Naast de reeds bekende merken, zoals o.a. Karelia en Toni heeft Marja Geels weer twee nieuwe merken aan haar col lectie toegevoegd. Mamut, schitterende breimode, die heel mooi te combineren is. Jasjes en een soort battledresses, weer eens wat anders. Het andere merk is Sand Piper, pakjes te combineren met o.a. pullovers en lange vestjes. Verder heel veel combinatiemode bij Marja Geels, veel lange rokken en jasjes met korte mouwen in linnen. Van het merk Femavink is er een hele leuke serie uit, van verfijnd spijker- goed, met glinsterende spijkerkopjes en borduursel. Bermuda's blijven ook de komende zomer nog helemaal "in". Er wordt op vrijdag 11 maart de hele dag geshowd vanaf 9.30 uur tot zolang het gezellig blijft. Voor elke klant is er een leuk kadootje. HEILOO - Maandag 14 maart houdt vogelvereniging Kleurenpracht Heiloo haar contactavond. In het clubgebouw van de postduivenvereniging aaast spor thal 't Vennewater. Aanvang zO.00 uur. Bondskeurmeester S. Verhofstad uit Gemert zal een lezing houden over "Kleur en Postuurkanaries" en over "Het opvoeden van jonge vogels". Le den en belangstellenden zijn welkom. De toegang is gratis. HEILOO - Sleutels, goudkleurig arm bandje, bankbiljet, kindergympakje, 1 paar rood leren handschoenen, motor laarzen, bruine damesportemonnee, su ede handschoenen, linkerhandschoen bordeaux, dameshorloge, gymschoen, mollenklem, rood fluwelen kinderslof je, rood cassettekoffertje, rode leesbril, zilveren armbandje, rose boodschap pentas met inhoud, leesbril groen bruin, en diverse artikelen gevonden bij de ijsbaan. HEILOO - Vrijdagavond 11 maart is er weer een theateravond in de Buk. Om stipt 21.00 uur kun je kijken naar Tea- tro Sportivo. Ja, je leest het goed. Tea- tro Sportivo is niets minder dan de theater toernee van Gruppo Sportivo. De band die eind jaren 70 van zich liet horen met hits als 'Beep Beep love' en 'Hey Girl'. Onder leiding van zanger Hans van den Burg, zal er muziek met gesproken woord gebracht worden, want zoals hij zelf zegt: "het praten begin ik al aardig onder de knie te krijgen". Het belan grijkste blijft echter de muziek, de oude succesnummers, afgewisseld met nieu we liedjes. Mede door de messcherpe vocalen van de Bombita's, de vroegere achtergrondzangeressen van Herman Brood, zul je je snel 15 jaar terug wan en. De tijd van "disco really made it". Samen met drummer Mighty Mike Meyer en toetsenist Peter Calicher wordt een programma gebracht dat ze zelf omschrijven als sex, spanning en sensatie: "Sportivo met al optrekkend tandvlees". Kom het zelf bekijken, voor 10,- ben je binnen. ALKMAAR - Zondag 27 maart organi seert Postzegelvereniging Alkmaar een grote postzegelruilbeurs in de zaal de Brainbox, Kanaalkade 26, Alkmaar. Geopend van 10.00-16.00 uur. Enorm aanbod in zegels. U kunt waarde laten bepalen van uw verzameling. Tijdens de beurs speciale prijs voor nieuwe leden die zich laten inschrijven slechts 30,00. Loop binnen! Voor meer in formatie 072-115185. Open huis bij postzegelsvereniging Alkmaar HEILOO - Het is onze plaatsgenoot Marco Kramer gelukt om met drie me dailles van het wereldkampioenschap schaatsen voor junioren naar Heiloo te rug te keren. Marco werd tweede ria Jan Bos. Op de eerste dag stond Marco Kra mer nog op de derde plaats, maar de tweede dag wist hij zich als tweede te plaatsen. Hij behaalde zilver op de 5 km. en brons op de 3 km. In het totaal klassement eindigde Marco op de twee de plaats. Een geweldige prestatie. HEILOO - Op initiatief van de Neder landse Bowling Federatie zal op vrijdag 11 maart en 25 maart in de televisie uitzending op RTL 4 in het programma van de ,Vijf Uur Show' het bowlen in de belangstelling staan. Daarpp aanslui tend nodigt het Bowlingcenter Heiloo, gelegen aan de Kennemerstraatweg 341, te Heiloo u uit om op zaterdag 12 maart en 26 maart a.s. tussen 11.00 en 13.00 uur geheel gratis kennis te komen ma ken met deze fascinerende sport. Leden van Bowlingvereniging Heiloo zullen aanwezig zijn om u bij te staan met uit leg en informatie over speelwijze en 'het verenigingsbowlen' voor jong en oud. HEILOO - Hanneke Kuiper is geslaagd voor het overlevingsdiploma brons. HEILOO - De.gemeenteraadsverkiezin- gen, bijgewoond door een Poolse dele gatie, zijn voorbij. Een groot aantal Poolse vrienden worden door Heiloose vrienden begin mei uitgenodigd. Maar....20 juli a.s. komen als elk jaar 25 Poolse kinderen in de leeftijd van 10 tot 13 jaar in Heiloo e.o. Wie zijn die kinderen. HEILOO - Op woensdag 16 maart zal er op de Freinetschool weer een inloo pochtend gehouden worden. Vanaf 9.15 uur worden de bezoekers ontvangen. Na een kopje koffie en een inleidend praatje wordt men in de gelegenheid gesteld om de verschillende groepen te bezoeken. De leerlingen volgen op deze ochtend het normale lesprogramma, zo dat men een goede indruk kan krijgen van de wijze waarop op deze school wordt lesgegeven. Centraal staan daar bij de uitgangspunten van de franse on derwijzer Celestin Freinet, veel leerstof wordt door de kinderen zelf aangedra gen, het eigen onderzoek van kinderen wordt sterk gestimuleerd en zij kunnen binnen hun leeftijdsgroep op eigen ni veau werken. Belangstellenden die op deze ochtend verhinderd zijn kunnen een afspraak maken voor een informa tief gesprek. Informatie kan worden verkregen bij de directeur van de school: de heer W. Blom, tel. 072- 332122. Freinetschool Heiloo, Het Ma- levoórt 9 (naast de Bibliotheek). vrijdagavond 11 maart in zaal P.C.C. Fabritiusstraat 1 Alkmaar (Hoefplan). Open Huis wil zeggen dat alle geïnteres seerde postzegelverzamelaars vrije toe gang hebben om kennis te maken met de NVvPV. afdeling Alkmaar. Nieuwe leden die zich melden ontvangen 25% korting op de contributie en betalen slechts 30,00. Meer weten? Belt u dan 611398. In de Zuid-Poolse stad Swietochlowice, de stad waar Heiloo een band mee heeft, wonen kinderen van arme - en onvolledige gezinnen, wonen kinderen met gezondheidsproblemen, veroor zaakt door de grote lucht- en bodemve rontreiniging. 25 van deze kinderen worden door de Stichting "Een hart voor Polen Heiloo" uitgenodigd om even afstand te nemen van dit kinderon- vriendelijk milieu. Gedurende ruim twee weken bieden wij deze kinderen een ontspannen - leerzame en vooral een gezonde vakantie. Graag willen wij hen een beetje warmte geven in een gezin, een Gastgezin. Heiloose gezinnen laat deze kinderen even genieten in uw ge zin, in ons dorp. U kunt u als gastgezin voor twee kinde ren opgeven bij ons secretariaat t.a.v. mevr. van Langen, p/a Oude Hoever- weg 69, 1816 BS Alkmaar, tel. 072-157889. HEILOO - Enige maanden geleden is bakkerij Kaandorp gestart met een kassabonnen-actie. Deze actie houdt in dat u bij 400,- aan kassabonnen een gratis tiramisu-taartje ontvangt. Mevrouw de Graaf was de eerste die 400,- aan kassabonnen heeft bewaard en gespaard. Vandaar deze feestelijke overhandiging. Als ook u spaart en be waart ontvangt u van ons een gratis tiramisu-taart.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1