Voorjaarsconcert Caecilia w Politieberichten Heiloo Aanbod vakanties voor jongeren groter dan ooit Big Buk Buk Band Battle Metal in Buk Buk Paaspakketten naar Polen Openbare Bibliotheek Boekenweek in de bibliotheek Excursie naar het museum van het psychiatrisch centrum "St. Willibrord" Gehandicapten zoeken vrijwilligers Nieuws van zwembad Loos Voorverkoop Dijk Wijkverpleegkundigen geven lezing Grootse plannen met supermarkt C 1000 Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zul len wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnemen. Grandioos verlopen toernooi Oppositie Rommelmarkt in "Prins Hendrik Stichting" Voorjaarprogramma '94 Culturele Compagnie Hockeyclub verkoopt kortingskaarten rrvLSr/hgH„Tf O rLMRoTrtn krij«en b« de °Penbare Bibliotheken, .0 Lionsclub bridget voor rolstoelbus K.V.G. St. Monica Heiloo Stille omgahg in het weekend van 19 op 20 maart 1994 Ensemble Heraklion in Slotkapel Nederlands vrouwenelftal oefent in Egmond PAGINA 6 UITKIJKPOST 9 MAART 1994 AGENDA OPEN HUIS Donderdag 10 maart Mw. v. Leeuwen Mensdieck9.00 - 10.00 Franse Lés v. ouderen 9.30 - 11.30 Mw. Elzinga Yoga 9.30 - 10.30 Gall Gall vergadering 9.00 - 12.00 Yoga v. ouderen 9.00 - 11.00 PI.landsvrouwen cursus 14.00 - 16.00 Astrologie v. oud. 14.00 - 16.00 H.O.V. operettever. rep. 20.00 - 23.00 Nivon schrijfgroep 20.00 - 22.00 Sjoelclub Heiloo 20.00 - 22.00 H.B.C. bridgeclub Heiloo20.00 - 23.00 H.B.C. 20.00 - 23.00 Eurotaai cursus 19.30 - 20.30 'De Beun': Cabaret 20.15 Vrijdag 11 maart Pl.landsvr. volksd. Volksdansen v. ouderen Nivon Pergamov.v. N.v.v.H., damesbridge Pl.landsvr. volksdansen Vrije Academie cursus Oppositie schaken jeugd Nivon Geologie 4 9.00 - 10.30 11.00 - 12.00 9.30 - 11.30 9.30 - 11.30 14.00 - 15.30 13.30 - 15.30 19.30 - 20.30 20.00 - 22.00 Zaterdag 12 maart Fanfare Showband Heiloo20.00 - 22.00 Zondag 13 maart Geen zalenverhuur. Maandag 14 maart T'ai Chi v. oud. 9.30 - 11.30 9.30 - 10.30 8.30 - 9.30 9.45 - 11.45 9.00 - 12.00 14.00 - 15.30 13.30 - 15.30 14.00 - 16.00 14.00 - 15.30 14.00 - 16.00 13.30 - 15.30 20.00 - 23.00 20.00 - 22.00 20.00 - 23.00 20.00 - 22.00 N.v.v.H.. gym T'ai Chi v. oud. Astrologie v. oud. Spaanse Les N.v.v.H., zang Nivon Doe-middag Rode Kruis Welfare Pl.landsvr. zang J. Giling cursus Hatha Yoga Sans Atout bridge Nivon Aquarellen Falkland toneel rep. E.H.K. Klaverjassen Nivon Zonnekindpoppen 20.00 - 22.00 Hatha Yoga Schoon Audio/Videoles 15 Maart G.T.H. gym Nivon Aquarellen Alliance.Francaiseles Yoga v. ouderen Nieuw Leven zang Nivon boekbinden Oppositie schaken H.B.C. bridge H.A.F. fotoclub Heiloo Winkeliersver. 't Loo 19.30 - 21.30 20.00 - 22.00 9.00 - 11.00 9.30 - 11.30 9.30 - 11.00 9.00 - 11.00 20.00 - 22.00 20.00 - 22.00 20.00 - 23.00 20.00 - 23.00 20.15 - 22.45 20.00 - 23.00 Woensdag 16 maart Nivon tekenen 9.30 - 11.30 Franse Les v. oud. 9.30 - 10.30 St. Dekenaat Alkmaar 9.00 - 11.00 Astrologie v. oud. 9.45 - 11.45 Alliance Francaise les 9.30 - 11.00 Nivon tekenen 13.30 - 15.30 O.A.R.P. soos 14.00 - 17.00 Falkland toneel rep. 20.00 - 23.00 Nivon Kalligrafie 20.00 - 22.00 D.V.W. vergadering 20.00 - 22.00 Nivon Origami cursus 20.00 - 22.00 Rotaryclub Heiloo 19.00 - 21.00 Vrije academie cursus 20.00 - 22.00 Nivon schrijfgroep -5- 20.00 - 22.00 HEILOO - De maand maart staat in het teken van de beginnende bands. In to taal zullen er maar liefst 14 regionale cq. lokale bands op de bühne van de Buk staan. Zij zullen strijden om een fi naleplaats van Noord Hollands Glorie in het Patronaat (Haarlem). Dit driedaags durende festival -verdeeld over de maand- zal net als vorig jaar weer een gigantisch succes worden. De winnaar van de Big Buk Buk Band Batt le krijgt niet alleen de gelegenheid om zich in het Patronaat te presenteren aan het 'GROTE' publiek, maar zal ook in het voorprogramma staan van The Pil grims (18 juni in Buk Buk). Voor velen zijn dit de eerste stappen naar de top; Evisceration, de winnaar van de 5xB '93, is op dit moment dan ook de aan stormende hype van 1995 in de metal- scene. Zaterdag 12 maart is de laatste voorronde en zaterdag 26 maart is de fi nale. De entree bedraagt 7,50 en de aanvang is om 21.00 uur. HEILOO - In maart zal het maandelijk se metal-geweld verzorgd worden door de formatie Gutwrench. Tijdens hun optreden zullen zij laten horen een band met toekomst binnen de Nederlandse hardrockscejie te ziin. Met hun in 1993 verschenen demo 'Wither without you' be wijzen zij dat ze zich, door hun eigen stijl en originaliteit, staande kunnen houden in de huidige death-petal stort vloed, waarin je tegenwoordig het ene bandje nauwelijks van het andere kunt onderscheiden. Gutwrench, afkomstig uit het vaderlandse metal-Mekka Zaan dam, weet door hun aparte songs, waar in zware, logge riffs afgewisseld worden door supersnelle passages, keer op keer voor een boeiend optreden te zorgen. De loeizware death-grunt van zan ger/gitarist Robert en het strakke slag werk van drummer Niels zijn daar niet in het minst verantwoordelijk voor. Ben je nu nog niet overtuigd van de kwaliteit van deze band? Kom dan kijken en oor deel zelf. Zondag 13 maart om 15.00 uur. De entree bedraagt 5,-. HEILOO - Ook dit jaar is er weer gele genheid tot het versturen van paaspak ketten voor familie, vrienden en ken nissen in Polen. Het pakket zal in Polen gegarandeerd vóór de Pasen op het Poolse adres worden afgeleverd. Inleveren van pakketten kan bij: fam. Velthuis, Zeeweg 17 te Heiloo, op don derdag 17 maart van 13.00 - 20.00 uur en te bereiken onder tel. 072-331802. Voor informatie kunt u bellen: 072-613196. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevig kartonnen doos, met plakband dichtge plakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerden èn af zender dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakket ten mogen óók brieven, tijdschriften e.d. bevatten. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kg, de kosten zijn f 7,50 per pakket plus 2,50 per kilo. HEILOO - Van 16 tot en met 21 maart a.s. is het weer boekenweek. Het thema van de landelijke boekenweek 1994 is GEDICHTEN. Zeg nu niet meteen: "gedichten, nee, dat is niets voor mij. Een goed boek ja, maar gedichten! Het boeit me niet, ik kom er niet doorheen". Iedere lezer heeft natuurlijk recht op ei gen smaak en eigen mening. Maar, ge dichten lezen is dikwijls een kwestie van leren lezen en, vooral ook, van leren luisteren. Als het ware de woorden proeven met mond en oor. En juist om deze klus te klaren: (het promoten van poëzie) leek de schrijfster Carla Boogaards ons de juiste persoon. Carla Boogaards publiceerde tot nu toe 3 dichtbundels. Daarnaast publiceerde ze proza en poëzie in tijdschriften en werkt mee aan bloemlezingen, ook voor kinderen, zoals in het leespromotie pro ject "Lees je knetter". Ze werkt veel samen met beeldende kunstenaars o.a. Frank Lodeizen (zeef drukker), ze geeft schrijfworkshops; schrijft boekenrecensies; had een radio column; treedt regelmatig op onder be geleiding van de violist Sander Hoving en de celliste Monica van der Zwan; maakt veel buitenlandse reizen om in drukken op te doen, en voedt ook nog drie zonen op. Uit een interview: "Ik zie dingen die niemand ziet" en "Ik schrijf onder in vloed van muziek, beeldende kunst, de steden waar ik doorheen reis". Uit boekbesprekingen: "Haar werk is bruisend en expressionistisch en niet passend in de Nederlandse traditie" Vernieuwend dus. Dichter Thomas Lieske in Tirade: "De enorme afwisse ling en het ritmische karakter van de regels zelf doen het gedicht dansen". De dichter Wiel Kusters in de Volkskrant: "een ernstige vrouw met bravoure". Kortom, een avond voor de niet kenners en de kenners van gedichten, die op een ongedwongen wijze door de dichteres Carla Bogaards bij de hand worden ge nomen door ons taalgebied. Het taalgebeid waar de klank van de woorden de toon bepalen, waarop Car la Bogaards vertelt over haar vele reis- en levenservaringen. Deze avond wordt gegeven op 21 maart a.s., aanvang 20.00 uur tot 22.00 uur, toegangspijs 7,50 per persoon, kaarten verkrijgbaar in de bibliotheek, Malevoort. Ook niet abonnementhou ders zijn van harte welkom. Carla van de Bibliotheek. HEILOO - De behandeling van de psy chisch gehandicapte mens is in de loop der tijden zeer verschillend geweest. In de middeleeuwen werden zij soms als heiligen gezien. In later eeuwen werden zij in een "dolhuis" opgesloten en een paar maal per jaar tegen betaling te kijk gezet in kooien. Maar humanere ge dachten en een beter inzicht kregen de overhand. De vondst van de tranquili zers bracht veel verbetering. De elek troshock-therapie werd sterk bekriti seerd. In 1929 werd zo het psychiatrisch centrum te Heiloo gesticht. Dat heeft ook al vele andere wijzen van benade ring meegemaakt. In 1992 werd het mu seum geopend. Het bevat een schat van gegevens over leven en werken en ge bruikte geneesmiddelen. De heren J. Oud en J. Oosterbaan hebben jaren in de stichting gewerkt: zij zijn nu vrijwil ligers in de museumcommissie. Zij wil len u graag toelichting geven en uw vragen beantwoorden. Namens de cul turele commissie van de A.N.B.O.; K.B.O. en de Stichting Ouderenwerk nodigen wij u uit tot een bezoek aan dit leerzame museum, (maximaal 20 perso nen). Datum: donderdag 24 maart. Tijd: 10 uur aanwezig bij de hoofdingang van de stichting. Kosten: 2,00. Voor vervoer kan gezorgd worden. Opgave bij de heer B. Dekker, Ewisweg 108, tel. 333248, onder betaling van de kosten (en graag meteen vermelden of u van het vervoer gebruik wilt maken. Speelgoedwinkel 'De Gelaarsde Kat' is feestelijk verhuisd van de Westerweg naar de Heerenweg hoek Stationsplein. HEILOO - Via de Praktische Thuishulp zoeken gezinnen met een gehandicapt gezinslid een vrijwilliger. Ouders van gehandicapte kinderen willen hun kind graag thuis grootbrengen en volwassen gehandicapten willen graag thuis wo nen. Dit vraagt erg veel tijd en energie. Om dit goed op te kunnen brengen is een paar extra handen op sommige tij den zeer welkom. Voelt u ervoor de vaste persoon te zijn, die regelmatig in een aardige verstandelijk gehandicapte jongen van 11 jaar voor een keer per week van 4 uur tot half zes? - Bij welk gezin mag een verstandelijk gehandi capte jongen van 6 jaar eens echt uit lo geren? - Er komen regelmatig andere vragen binnen. Wilt u meer informatie of zich meteen als vrijwilliger aanmelden, dan kan dat bij de koördinator mevr. I. Pomstra, te lefoon 072 - 158858. Er wordt gekeken of de vraag bij uw mogelijkheden past. U houdt steeds kontakt met hetzelfde gezin. U krijgt begeleiding, een on kostenvergoeding en bent WA verze- hetzelfde gezin bijspringt dan bent u kerd, Praktische Thuishulp N-Kenne^ J rte welkom. merland is een samenwerkingsprojekt voorbeelden van vragen uit uw omge- van de stichtj Praktische Thuishulp ving. - Wie wordt de vertrouwde oppas N-Kennemerland en de Stichting Regio Zn v"standel«k gehandicapt nale Thuiszorg. Het adres van de Prak- fvnnH 5Jaar V°H,r 5™ e" iv. i s "sche Thuishulp is Nassaulaan 30, 1815 avonds. - Wie wordt de speelhulp voor GL Alkmaar, telefoon 072-158858. HEILOO - Op 22 februari was er af zwemmen voor de kinderen vin zwem bad Loos in Bergen. De kinderen gingen deze keer op voor hun A- en hun B- diploma. Er waren kinderen heel duide lijk zenuwachtig en een enkeling moest een baantje overzwefnmen maar verder zette iedereen zijn beste beentje voor. Onder toeziend oog van de heer S. Groot (de official van de Nationale Raad zwemdiploma's) was iedereen uit eindelijk geslaagd. Vol trots lieten de kinderen na afloop hun felbegeerde A- of B-diploma aan hun al even trotse ou ders zien en natuurlijk moest ook on middellijk het badpakvignet op het badpak of zwembroek genaaid worden, zodat iedereen kan zien dat jij je diplo ma hebt behaald. De geslaagden zijn: Diploma B: Rick Blomberg; Yvette Speekenbrink; Lennard Ridder; Daniëlle Ammeraal. Diploma A: Bart Ammeraal; Mussie Ayoub; Evelien Beentjes; Ewout Beent jes; Marleen Berkhout; Woiiter Blok dijk; Eddy de Boer; Patty van Burgsteden; Eveline Geuzebroek; Pau- lien Jonker; Carline de Koning; Robin Kosters; Pepijn Efraïm, Nebig; Liede wij Pronk; Lotte Schuurmans; Robert Schut; Youri Tromp; Lara van Vliet; en Bart Stikkers. r =r:.„ HEILOO - De Dijk speelt 18 maart op het podium van Buk Buk. De voorver koop is al een aardig tijdje begonnen, maar er zijn nog kaarten te koop. Als je van plan bent er heen te gaan en je hebt nog geen kaart te pakken, wees er dan als een haas bij om die laatste kaarten te nuttigen. Dit kan bij de Buk Buk op donderdag, vrijdag, zaterdag en zon dag. Maar ook bij Centerdisc ofPop Eye. Voor maar liefst twintig piek ben jij er bij. HEILOO - Op donderdagmiddag 10 maart a.s. van 14.00 tot 15.30 uur geven de wijkverpleegkundigen Karen Her- gaarden en Ria Peperkamp een lezing over de Regionale Thuiszorg. Plaats: 't Trefpunt, Westerweg 294. Toegangs prijs 3,00 (inclusief koffie of thee). Thema van de lezing, Wat heeft de Re gionale Thuiszorg te bieden aan: Oude ren, die zich bezorgd maken over de veranderingen in de thuiszorg. Die zich afvragen of zij, wanneer zij zelfstandig willen blijven wonen, thuis wel genoeg verzorging kunnen krijgen en of het be taalbaar blijft. Mantelzorgers, dit zijn familieleden, buren en vrijwilligers, die in hun omge ving met ouderen te maken hebben en het belangrijk vinden om ook op de hoogte te zijn van de veranderingen in de thuiszorg. Kunnen mantelzorgers ook iets doen aan knelpunten in de zorgverlening aan ouderen? Meer informatie en adviezen zullen op HEILOO - De supermarkt C 1000 gaat voor anderhalf miljoen gulden verbou wen en gaat daarmee van 550 m2 naar 870 m2. Men hoopt dit plan binnen een half jaar gerealiseerd te hebben. De nieuwe ondernemer, de heer J. Overbeke, gaat hier, samen met zijn vrouw, de scepter zwaaien en volgt hier mee de heer Broers op. Meer ruimte biedt natuurlijk meer mo gelijkheden en het echtpaar Overbeke weet daarmee goed om te gaan. Er komt een afdeling vers vlees en vleeswaren bij, een afdeling kaas, een geautomati seerde flesseninname en vier scanning- kassa's. Het hele assortiment zal flink uitgebreid worden. Van het hele ge bouw blijven alleen de buitenmuren nog staan en tot aan de weg zal alles inpan dig worden, wat veel netter staat. Het hoge plafond verdwijnt en alles wordt veel lichter. De huisstijl, die tot nu tot rood was, zal veranderen in mint. De heer Overbeke heeft er zin in, al moet er eerst wel het nodige werk verzet worden. Overbeke komt bij Schuijtema West B.V. (groothandel) vandaan. Hier verkoopt men formules, de lijn C 1000 is er daar een van. Overbeke heeft veel aan het begeleiden van ondernemers ge daan. ,,Nu vind ik het fijn dat ik iets van mezelf heb en met m'n prijzen kan ik de hele wereld aan". HEILOO - Vanaf een op het Stati onsplein geparkeerde personenauto werd de kentekenplaat, met kenteken VX-08-NR, gestolen. Van de Nicolaas Beetsschool aan de Rechte Hondsbosschelaan werd een ruit vernield. Op de Kennemerstraatweg werd een brommer gecontroleèrd. Na technisch onderzoek bleek die teveel geluid te ma ken en teveel vermogen te hebben. Een paar bekeuringen dus. Personeel van de Grosmarkt Westerweg wist een fietsdiefstal te verhinderen. De 2 daders vertrokken in de richting NS- station. Vermoedeijk zijn deze daders ook in huize Overkerck geweest. De re ceptioniste bemerkte 2 jongens en ging achter hen aan. De twee namen de be nen via een nooduitgang. Er werd niets vermist. Wat goed toezicht al niet uithaalt. Winkeldiefstal bij Karwei door een man en een vrouw. Afzonderlijk van elkaar wilde men zonder te betalen de winkel verlaten met lijm maar de electronische winkelbeveiliging werkt daar goed. Aan de Zevenhuizerlaan werd een be jaarde bewoonster opgelicht door een ong." 50 jr. man; fors postuur; donker krullend haar en een rond, doch bleek gezicht. De man belde aan met een hoe veelheid plantgoed, dat eigenlijk bestemd was voor de niet thuis zijnde buren. Hij wilde het achterlaten bij de bewoonster en vroeg of zij het even voor de buren wilde voorschieten. Dat gebeurde, maar achteraf blijkt de bestelling helemaal niet gedaan te zijn. De man bleek van een aantal zaken goed op de hoogte te zijn. De politie verzoekt u in dergelijke gevallen niet zo maar tot betaling over te gaan. Wederom werden twee mensen betrapt op winkeldiefstal. Bij de Grosmarkt Ypestein ging het om een stukje brie en after shave en bij Karwei ging het om een spaarlamp. Snelheidscontrole op de Kanaaldijk tus sen 07.00 en 10.00 uur. De maximum snelheid is daar 80 km/u. Er werden 24 bekeuringen opgemaakt en de snelste reed daar 121 km/u. Op de vrijdagse koopavond werden di verse parkeerbonnen uitgedeeld bij het Loo. Achter een woning aan de Stationsweg (nabij de Westerweg) werd met een stuk steen de portierruit van een blauwe Ford Escort ingegooid. Uit de auto werd niets ontvreemd. Van een grijze citroen BX op de Breede- laan werd de achterruit vernield door het gooien van een bierflesje. In een afvalcontainer van een bedrijf werd een computer aangetroffen. Het is een Honeywell TTX-90. De eigenaar is niet bekend. Mocht iemand vrijwillig dat apparaat daar hebben achtergela ten, s.v.p. een berichtje aan de politie, 072-337676. In de bosjes aan de Ringweg, hoek van Vladerackenlaan werd een zwarte mou- tainbike, merk Towsend gevonden. De fiets heeft 12 versnellingen. Terug te krijgen via de politie tel.: 072-337676. 's Nachts stond een slooppand nabij de Oosterzijweg (in de uitbreidingsplannen van Ypestein) in brand. De brandweer heeft de zaak geblust. Op de Hoogeweg werd een Belgische autobestuurder gecontroleerd op drank gebruik. Bij de ademanalyse bleek de bestuurder 750 ug/! (3x toegestane hoe veelheid) te hebben genutigd. Hij krijgt een proces-verbaal. Op de Kennemerstraatweg werd een bromfietscontrole gehouden. Daarbij werden 11 bekeuringen uitgedeeld aan bestuurders. 5 bromfietsen en 3 snor fietsen hadden teveel vermogen. 3 voer tuigen hadden een ondeugdelijke uit laat. 6 bestuurders moeten hun verzeke ringspapieren tonen. Van twee brom fietsen bleek de stuurinrichting ondeug delijk. Van 28 februari t/m 7 maart 1994 werd zes maal aangifte gedaan van diefstal van een fiets. 1 fiets werd weer terugge vonden. biedt voor individuele wensen. Ze willen eigenlijk hun eigen vakantie samenstel len. Touroperators houden hier in toe nemende mate rekening mee en bieden naast complete reizen ook losse 'bouw stenen' aan. Goed vergelijken Voordat een vakantie wordt geboekt is Jongeren die dit jaar een actieve vakantie willen, zitten goed. Het aanbod is groter en gevarieerder dan ooit. Kajakken in Italië, 'mountainbiken' in de Dordogne, zweefvliegen in Polen, 'stargliden' in Oostenrijk; in deze categorie is de keus enorm. En dat alles voor prijzen die afgestemd zijn op de portemonnee van jongeren. Veel jongeren willen geen standaardva- gen vliegen je om de oren; de een nog kantie, maar een vakantie die ruimte mooier dan de ander. Overzicht is er nauwelijks meer. Een keus valt daarom moeilijk te maken. De Rabobank biedt hiervoor een oplossing. De bank be schikt over een modern computer systeem. Aan de hand van de vertrek datum en de bestemming kan zo een lijst worden opgeroepen met de goed koopste tarieven. In totaal bevat de 'Rabo-reiscomputer' bijna 10.000 vlieg- het verstandig om na te gaan of andere tarieven voor honderden bestemmin- touroperators niet een zelfde soort reis gen. Die tarieven worden elke nacht bieden. De prijzen van gelijksoortige geactualiseerd, vakanties kunnen namelijk aanzienlijk verschillen. Easy Money Om zich te onderscheiden van de con- Er zijn van die adressen waar jongeren currentie probeert de bank op allerlei gemakkelijk aan voorbij gaan, terwijl manieren voordeel te bieden. Zo kun- ze er heel goed terecht kunnen. Neem nen jongeren gebruik maken van aan- bijvoorbeeld de Rabobank. Jaarlijks biedingen in het zogeheten Easy Money- boeken zo'n miljoen reizigers hun va- kortingsboekje. Dit boekje vol prijs- kantie bij deze bank. Nergens in Neder- voordelen krijgen jongeren die bij de land worden zoveel reizen verkocht. Rabobank een Studentenrekening ope- Juist hier kunnen jongeren, die uit zijn nen. Er zitten onder meer kortingscou- op een voordelige vakantie, hun slag pons in waarmee jongeren voor ƒ99,-, slaan. De bank kent onder meer speciale naar London kunnen. Ook kunnen 'zé jongeren- en studententarieven. Ook de een mini-cruise naar Engeland maken last minute-aanbiedingen zijn er goed. voor ƒ49,-. Voor meer informatie kunt u terecht bij de Rabobank bij u in de Opletten buurt. Vooral in de luchtvaart is momenteel een prijzenslag gaande. De aanbiedin- HEILOO - Op zaterdag 19 maart a.s. gaat het weer gebeuren! Heilooër Har monie orkest Caecilia geeft dan haar jaarlijkse Voorjaarsconcert, in theater de Beun te Heiloo. Een avond vol leuke muziek, gespeeld door: het Jeugd or kest, Tambours van Nijenburg, en het A orkest. Ook treden de majorettes van Nijen burg voor u op. In de pauze kunt u mooie prijzen winnen in onze loterij. Na de pauze is het musical time: het ge heel wordt geflankeerd met dia's, ge maakt door de leden van de Heilooër Amateur Fotoclub. De finale wordt een klapstuk, zoals u die nog nooit heeft meegemaakt! Kaarten voor dit muzika le feest kunt u verkrijgen a 7,50 bij de voorverkoopadressenKantoorvakhan del de Schrijverij, Herenweg 140, en Rookshop J. Braam, Winkelhof 't Loo beiden te Heiloo, en aan de kassa van de Beun, vanaf 19.30 uur. De aanvang is om 20.00 uur. Graag tot ziens op 19 maart. EGMOND - "De Prins Hendrik Stich ting", tehuis voor oud-zeelieden, Voor straat 41 in Egmond aan Zee, organi seert op zaterdag 12 maart een rommel markt, verkoop van meubelen en hand werken. Onze opslagruimtes zijn vol en daarom willen wij weer ruimte maken. In de grote zaal is er ook gelegenheid een kopje koffie te drinken onder het genot van de muzikale noten van Ab Glas. De verkoop is van 11.00 tot 14.30 uur. Op vrijdag 25 maart 1994 organiseert de Culturele Compagnie een excursie met rondleiding naar de tentoonstelling Mondriaan aan de Amstel 1892-1912 in het gemeentearchief te Amsterdam. De ze expositie - een initiatief van het ge meentearchief - vormt de openingsten toonstelling van het Mondriaanjaar 1994 en schenkt voor het eerst aandacht aan de Amsterdamse periode van Piet Mondriaan. Speciaal voor deze expositie zijn ruim 60 schilderijen, aquarellen en tekenin gen uit de hele wereld bijeengebracht. De tentoonstelling vertelt veel nieuws over het persoonlijke leven van Mondri aan. Tevens wordt een bezoek met rondleiding gebracht aan de gerestau reerde 17e eeuwse Portugees-Israëliti sche synagoge. Vertrek: 12.00 uur (achterzijde station Alkmaar). Aankomst: 18.00 uur (ach terzijde Mevrouw Wuijster koopt de kaarten van de jonge Terriers. station Alkmaar. Kosten: die middag gegeven worden over onder 79<50 inbegrepen: vervoerskos- andere, hulpmiddelen (demonstratie ten, entrees en rondleidingen, thee en rollator, dit is een loophulpmiddel) en excursiebegeleiding incontinentiematerialen). Op de thema- i„iichtingen: De Culturele Compagnie, middag zal ruimte zijn voor het stellen obriglaan 9, 1852 KA Heiloo, tel. 072: van vragen aan de spreeksters. De lezing 33373,. Programma's zijn tevens te ver- Voorlichting Senioren (ANBO, KBO Boekhandel Zwaan te Alkmaar en op markt, Mac Donalds, V D, Blokker, en Stichting Ouderenweg Heiloo). aanvraag. P drogist 't Kruidvat, recreatiecentruni HEILOO - Met de aankoop van twee kortingskaarten gaf mevrouw Wuijster, wethoudster van o.a. sportzaken, het startsein voor de kortingsactie '10 voor 5'. Jn Heiloo doet hockeyclub De Ter riërs mee aan deze actie, die is georgani seerd door NOC/NSF. De actie bestaat uit de verkoop van een kaart met waar debonnen, die korting geven op aanko pen bij Albert Heijn, Gamma Bouw- Grandorado, opticiën Pearle en boetiek Steps. Die kortingen zijn onder andere 'twee halen, één betalen', extra voorde lige aanbiedingen en directe guldens kortingen op alle aankopen. De op brengst van de verkopen komt ten goe de aan De Terriërs. De hockeyclub besteedt het geld van deze en volgende acties aan het opknappen van haar kleedkamers. Dus dat goede doel dient de koper van de kaart ook nog. Een waardevolle actie, waarvan iedereen profiteert. Mevrouw Wuijster wenste de speelstertjes en hun club dan ook veel succes toe. HEILOO - Afgelopen zaterdag 5 maart is het jaarlijkse Rapidschaaktoernooi van de jubilerende schaakvereniging Oppositie uit Heiloo een groot succes geweest. De toernooileiding heeft voor treffelijk werk gedaan en heeft geen en kele wanklacht hoeven op te lossen bij de ruim 90 deelnemers en ruim 30 jeugdleden, die een aparte groep had den. In 15 groepen van 6 deelnemers werd er sportief gestreden om de ereplaatsen, t.w. 4 prijzen per groep, die na afloop klaarstonden in een aparte zaal van 't Open Huis. De deelnemers kwamen echt van heinde en ver, en soms met een zoon, dochter of kleinkind mee, om aan dit toernooi mee te doen. De jeugdgroe pen o.l.v. H. Kracht en mw. Manni konden ieder kind een prijsje meegeven na afloop, zodat echt iedereen blij naar huis ging. De le prijswinnaars van de hoofdgroepen waren: 1. S. Groot uit Krommenie, 2. F. van Tellingen uit Alkmaar 3. L. Ruyter uit Bakkum 4. Yong Hoon Rover uit Zaandijk 5. F. Agter 6. M. Munnik uit Alkmaar 7. Daan Zult uit Hoorn 8. C. Ulrich, Alk maar 9. H. Drillenburg, Amstelveen 10. J.J. Langereis, Heiloo 11. R. Winter, Uitgeest 12. P. Elshout, Zaandijk 13. A. Bakels, Purmerend 14. A. Warhorst, Alkmaar 15. B. de Waard, Limmen. Ook mocht de organisatie o.l.v. dhr. P. Folkertsma en H. Moll een groot aantal meisjes en vrouwen inschrijven voor de hoofd- en jeugdgroepen. Een verheu gende ontwikkeling voor de schaak sport in het algemeen. Veel dank is de organisatie verschuldigd aan sponsor VSB-schaakvereniging en goede ,buur' Vredeburg uit Limmen. De schaak- groep van dhr. de Jong en de vele vrij willigers, o.a. Mw. Manni en vele anderen. ALKMAAR - Evenals voorgaande ja ren organiseert de Lions Club Alkmaar een bridge-drive. In de afgelopen jaren trok dit evenement gemiddels 150 brid gers. De opbrengst is dit jaar bestemd voor het vervoer van bewoners van ver zorgingshuizen in de regio Alkmaar mjddels een subsidie aan de Stichting Rolstoelbus. De bridgedrive wordt ge houden op zaterdag 12 maart en start om 19.45 uur. Bridgers zijn vanaf 19.00 uur welkom, evenals voorgaande jaren, in de kantine van de openbare scholen gemeenschap Willem Blaeu aan de Ro- bonsbosweg 11 te Alkmaar. Het in schrijfgeld bedraagt 15,- per persoon. Er zijn vele leuke prijzen te winnen. De hoofdprijs bestaat uit twee waardebon- nenvan 250,-. Voor inlichtingen en inschrijving kan men zich wenden tot: 072-123159 R.P. Bos, 02208-94966 J.J. Met, 072-119678 J.C.M. Schoen (na 18.00 uur). HEIL OO - Woensdag 16 maart houden wc onze ledenavond, aanvang 20.00 uur in 'i Trefpunt, Westerweg 294. De avond wordt verzorgd door 2 contact vrouwen van het K.V.G. Noord-Hol land n.l. mevrouw T. Grooteman en Mar^y Bruinsma-Meester. Het jaarthe ma: 'Samen leven in het jaar 2000' heeft als doelstelling: te willen bereiken dat een ieder openstaat voor eigentijdse woon- en leefvormen. Als lid van onze vereniging mogen wij deze avond beslist niet missen. Woensdag 23 maart houden we onze koffieochtend. Deze morgen beginnen wij om 9 uur, met een Eucharistievie ring in de MoederGodskerk, voorgan ger is Pastor H. Helsloot. Na de viering gaan wij onder leiding van J. van Dijk en C. Spruit, paasstukjes maken. U dient zelf zorg te dragen voor de nodige materialen voor groen en oases wordt gezorgd, een creatieve ochtend toe gewenst. EGMOND - De afdeling Egmonden van de Stille Omgang naar Amsterdam zal plaats hebben in het weekend van 19 op 20 maart a.s. men heeft besloten de reis te maken per touringcar. De kosten be dragen 13,50 per persoon, alles inbe grepen. Het thema zal dit jaar zijn: "Dat het geloof in Gods aanwezigheid mag toenemen in onze gezinnen en daarbuiten". De eucharistieviering zal plaats vinden in de kapel van Zrs. Au- gustinessen van St. Monica in de War moesstraat 159, om 1.00 uur. De deel name van vorig jaar was overweldigend en we rekenen erop dat dit zich al herha len, daarom is het aan te raden om zich zo spoedig mogelijk op te geven bij een van de volgende adressen: Mevr. Ide- ma, tel. 1861, Mevr. Petri, tel. 1983, Mevr. Sent veld, tel. 4260 of de heer Th. de Groot, tel. 3925. Vertrektijden: Egmond aan Zee (Pr. Hendrikstichting) 22.10 uur; Egmond a.d. Hoef, Herenweg/Egmonderstraat- weg, 22.15 uur; Rinnegom 22.20 uur. Kort lof is om 22.30 uur in de kerk te Egmond Binnen door Pastor W. Klück. Vertrek naar Amsterdam 23.00 uur. Vertrek Stille Omgang. Eucharistievie ring Zrs. Augustinessen, om 1.00 uur. Hierna koffiedrinken bij de zusters. Te rugreis naar Egmónd om 2.30 uur. Deelname staat open voor dames en he ren en natuurlijk de jeugd wordt van harte uitgenodigd. EGMOND - Op zondag 13 maart a.s. treedt op in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef het ensemble Heraklion. Voor de pauze speelt een blaastrio, bestaande uit fluitiste Ingrid Geerlings, hoboist Arco van Zon en klarinettist Rick Huls. De leden van dit ensemble studeren al enige jaren aan de conserva toria van Amsterdam en Arnhem. Zo zullen zij het "Quatuor" voor fluit, ho bo, klarinet en piano van de Franse componist Darius Milhaud ten gehore brengen. Pianiste is Noriko Tomoika. Daarnaast staan werken van Andriessen en Arnold op het programma. Na de pauze worden de Zesde Symfonie van Joseph Haydn en de liedcyclus "Tel jour, telle nuit" van Francis Poulenc uitgevoerd door het Heraklion-ensem- ble. Aanvang van het concert: 15.00 uur. Entree (incl. koffie en koek): 10,- Reservering vooraf: 02206-2033, 02206-2387 en 02206-5973. EGMOND AAN DEN HOEF - In de aanloop naar de voetbalinterland tegen het nationale vrouwenteam van Grie kenland, op 19 maart aanstaande bij WFC uit Wormerveer, oefent het Ne derlandse vrouwenteam tegen een com binatie-elftal van interregionale hoofd klasser Zeevogels en een aantal speel sters uit de Noordhollandse selectie van bondscoach Joop Lensen. Deze wed strijd vindt plaats op het terrein van Zeevogels aan de Hogedijk te Egmond aan den Hoef op donderdag 10 maart om 19.00 uur. Zeevogels heeft deze oe fenpartij georganiseerd om het vrou wenvoetbal in de regio wat meer onder de aandacht te brengen. We hopen dat velen de weg naar ons complex zullen weten te vinden, om met eigen ogen te aanschouwen, dat vrouwen voet bal een volwassen sport is geworden. De toe gang' is gratis.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 6