Uitkijkpost Collecte Roemenië! drukkerij PAGINA, 8 UITKIJKPOST 16 MAART 1994 "Les" over voortplanting op Zorgvrij Manifestatie vrijdagmiddag- activiteiten Bonhoeffercollege Alkmaarse Oratorium Vereniging geeft uitvoering Mattheus Passion Cursus Stem - Dans Drama (13 t/m 16 jaar) r Fanfare Showband Heiloo laat zich van beste kant zien Bibliotheek en muziekschool leveren fors in Landschappen Foto's van Ben de Graaf Bierbrauwer Nationale voorleeswedstrijd Feest in Buk Buk De Dijk in Buk Buk! Jubilieum orkesten festival Hoe vaak worden er In uw bedrijf documenten vermenigvuldigd? Hoe veel kopieën worden er voor uw vereniging gemaakt? En hoeveel tijd en moeite kost dit? Het is voor u gunstiger uw ko- pieërwerk over te laten aan een specialist op dat gebied. Boven dien kunt u daardoor de kosten van uw kopieerwerk makkelijk in de hand houden. Bij Drukkerij Uitkijkpost BV be schikken wij niet alleen over een moderne Kodak Ektaprint co- pier, maar ook werken wij met aantrekkelijke, vaste prijzen. (Afhankelijk van de oplage). Bovendien geven wij u razend snelle service als het om ko pieerwerk gaat (losse vellen, boekjes, bloks, enz.). Ook bij grotere oplagen kunnen wij in principe binnen een dag de kopieën aan u leveren. Maar onze service houdt niet op bij het kopieeren. Van te voren adviseren wij u graag over de vormgeving en maken desge wenst de modellen 'kopieer- klaar'. Op het gebied van de af werking zijn de mogelijkheden talrijk: verzamelen, vouwen, hechten, ringbanden, omslagen, enzovoort. Informeert u eens vrijblijvend over de mogelijkheden op het ge bied van kopieëren van docu menten bij Drukkerij Uitkijkpost BV te Heiloo. Belt u gerust voor meer informatie over mogelijk heden en tarieven of voor het ma ken van een afspraak. en meer Rechte Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Telefoon 072-330175 Fax no. 072-335644 Openingstijden: maandag t/m donderdag: 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag: 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur Thema-middag Zeevogels Stichting Damland educatiewerkgroep Handbal Koop/Home Meervogels Echte Bakkers creatief in paasnestjes Bungi Jumping Elastiek spektakel naar Egmond-Binnen SPAARNWOUDE - Boerderij Zorg vrij, gelegen in het recreatiegebied Spaarnwoude, biedt volwassenen de ge legenheid om kennis te maken met het leven op de boerderij. Daartoe wordt op zondag 20 maart en 2e paasdag 4 april de mogelijkheid geboden om een 'les' over voortplanting te volgen. In circa 2 uur wordt verteld hoe de boer er voor zorgt dat er steeds kalfjes worden geboren, omdat alleen dan de koeien melk blijven geven. Er wordt informatie gegeven over kunstmatige inseminatie K.I. en embryotransplantatie. Onder een mi croscoop wordt het sperma van stieren bekeken. Alhoewel het accent ligt op de voortplanting van het rund komt ook de voortplanting van de kip en het schaap en de "stront" vlieg aan de orde. Door het schouwen van eieren uit de broed machine kan beoordeeld worden hoever het kuiken ontwikkeld is. Als er door het kuiken een gat in het ei gepikt is, worden de eieren in de uitkombak ge legd. Ook de andere bezoekers kunnen de kuikens in de uitkombak komen be kijken. Het is nu een leuke tijd voor een bezoek aan de boerderij, want er zijn veel lammeren. Bij de instructie wordt gebruik gemaakt van het materiaal dat op werkdagen voor de lessen aan de leerlingen van het voortgezet onderwijs wordt gebruikt. De les wordt gegeven in een groep van circa 15 personen. Er wordt een bijdra ge van ƒ5,- gevraagd. Hiervoor krijgt u ook een kopje koffie. De lessen worden gehouden van 13.00 tot 15.00 uur. U wordt verzocht zich vooraf op te geven bij de medewerksters van de boerderij, tel. 023-383876. CASTRICU.M - De vrijdagmiddag activiteiten van het Bonhoeffer genieten in Castricum en omgeving grote be kendheid. Zij bieden van begin oktober tot eind maart ouders, leerlingen en an dere betrokkenen de mogelijkheid tot het beoefenen van kunst, sport, weten schap, cultuur en nijverheid of welke hobby dan ook, onder deskundige lei ding. Dat het Bonhoeffer hiermee in een behoefte voorziet moge blijken uit de elk jaar weer toenemende belangstel ling. De school speelt hierop in door elk seizoen weer het aanbod te verrui men en te actualiseren. Nu, aan het einde van zo'n periode, wordt er op donderdag 24 maart in de aula van het Bonhoeffercollege een feestelijke manifestatie gehouden waar op de resultaten van de diverse activitei ten niet alleen worden getoond maar ook vertoond. Ouders, leerlingen perso neel, familieleden maar ook andere be langstellenden zijn van harte welkom. De avond begint om 19.15 uur. De ver- Zorging van de avond is geheel in han den van de deelnemers aan de vrijdagmiddagactiviteiten. De toegang is gratis. Graag tot ziens op donderdag 24 maart. Voor nadere informatie kunt u terecht bij J. Missaar of bij H. Brandsma op het Bonhoeffercollege (02518-59119). ALKMAAR - Op 26 maart geeft de A.O.V. haar jaarlijkse uitvoering van Bach's Mattheus Passion in de Don Bo- scokerk, Geert Groteplein 2 in Alk maar. Dit jaar heeft het concert een feestelijk accent vanwege het feit dat mevrouw Ada Knop-Kleymeer, die re petitor is van het koor, tijdens deze uit voering voor de vijftigste keer, waarvan vijfentwintig keer bij de Alkmaarse Oratorium Vereniging, de clavecimbel- partij voor haar rekening neemt. De uit voering begint om 19.00 uur en de kerk is open om 18.00 uur. Uitvoerenden zijn: Hieke Meppelink, sopraan, Myra Kroese, alt. Robbert Overpelt, evangelist, Charles van Tas sel, christus. Robert Coupe, tenor. Hans de Vries, bas. Ada Knop- Kleymeer, clavecimbel. Hennie Hei- kens, orgel. Jan Goorissen, viola da gamba. Zaans jongenskoor. Amster dams begeleidingsorkest. Het geheel staat o.l.v. Johan Akerboom. Kaarten in voorverkoop kosten 22,50 en 20,- (houders CJP en Pas 65). Op de avond van het concert aan de kerk 25,- respectievelijk 22,50. De kerk is centraal verwarmd. Kaarten in Heiloo zijn verkrijgbaar bij Disco Heiloo in winkelcentrum 't Loo. Je kunt schitterende rollen leren spelen, wanneer je deze opbouwt uit drie ele menten: stem, dans en drama. Daarom gaan we oefeningen doen om het geluid optimaal te laten klinken. Dat wat je hoort inspireert je om te dansen en vor men te kiezen voor je lijf waaruit een personage kan rollen. Stel dat jij een clown zou willen zijn, dan kun je probe ren de stemmen van een clown te laten horen, je kunt gaan zoeken naar- de houdingen, dansbewegingen van een clown om zo te komen tot jouw per soonlijke clownsvorm, die echt bij jou hoort. Voordat we er rollen uit laten rollen doen we voorbereidende oefenin gen om te leren samenspelen, om de ruimte totaal te gebruiken en je fantasie te prikkelen. Je gaat met elkaar uit pro beren hoe een act met als hoofdbestand deel stem er uit komt te zien en zo ook met dans of drama in de hoofdrol. We zullen regelmatig uitwerkingen van oe feningen aan elkaar laten zien en hier aan schaven totdat we een optimaal resultaat krijgen. Deze cursus start dins dagmiddag 19 april 16.30-18.00 uur. In formatie en opgave Gré Braaksma tel. 072-124014. Fanfare en showband concerteert in de muziekschool. HEILOO - Het optreden van de Fanfa re Showband Heiloo, afgelopen zater dag in het Open Huis, was een succes. Allerlei soorten muziek wisselden elkaar in snel tempo af. Centraal stond het in dividu want in veel nummers traden so listen, duo's of trio's op. De Fanfare Showband Heiloo (FSH) werd in 1968 opgericht als initiatief van een aantal enthousiaste muzikanten. Sinds die tijd maakt FSH shows op tap toes en op straat tijdens het marche ren. Kort na de oprichting kwam er in 1968 een majorfcttegroep. Vervolgens werd er in 1972 een jeugdorkest en in 1977 een jeugdmajorettegroep opge richt. Het korps is in de loop der jaren sterk gegroeid en muzikaal zijn er grote veranderingen doorgevoerd. Dit was za terdagavond duidelijk merkbaar want HEILOO - Er zal moeten worden bezui nigd in Heiloo en er is geen sector die daar aan ontkomt. Met deze boodschap werd vorige week donderdag het bezui nigingsvoorstel van het colleg door een meerderheid van de raad aangenomen. De bibliotheek moet 50.000 inleveren en de muziekschool moet het met 30.000 minder doen. De raad besliste echter wel dat de bibliotheek een aantal vormen van dienstverlening zal moeten blijven verlenen. Unaniem was de raad beslist niet toen er werd gestemd over het voorstel tot be zuiniging. Heiloo 2000, D66 en Groen Links stemden tegen waarbij eerstge noemde partij het weliswaar eens was met het voorstel als zodanig, maar zich niet kon vinden in een amandement van het CDA waarin de bibliotheek in de toekomst wordt verplicht de dienstver lening aan de verzorgingstehuizen in stand te houden. ,,Wij vinden dat je de ze twee instellingen niet dwingend mag voorschrijven hoe ze de bezuinigingen realiseren. Wanneer basisscholen en verzorgingstehuizen gebruik willen blij ven maken van de voorzieningen zullen ze ruimte moeten zoeken binnen hun ei gen budget", aldus Tom ten Hoopen. Ook een voorstel van R. Bos (PvdA) om de dienstverlening aan de basisscholen in stand te houden, werd door de raad aangenomen. A. Plezier van Groen Links vroeg zich af hoe de gemeente aan de bedragen is gekomen die moeten worden bezuinigd. Hij noemde het natte vingerwerk. Hij stelde voor het besluit op te schorten tot er meer bekend is over onder ander de sporthal, het zwembad en het Open Huis. Plezier: „Hiermee voorkom je onrust bij scholen en verzorgingstehui zen". D66 zette vraagtekens bij de wijze van presenteren. Men acht de bezuini gingen noodzakelijk maar dan wel op grond van een duidelijk plan. Ook deze fractie vroeg om uitstel. Vrijwilligers De gemeente wil het vrijwilligerswerk binnen de gemeente stimuleren werken aan kwaliteitsverbetering hiervan en de continuiteit bevorderen. Men kwam met het voorstel om een subsidie van 700Ó ter beschikking te stellen voor kadertraining van de vrijwilligers. In eerste instantie komt het geld ten goede aan de echte vrijwilligersorganisaties en bij de toekenning gaat men uit van het principe 'wie het eerst komt het eerst maalt'. Winkelcentrum Alleen de fractie van Heiloo 2000 stem de tegen het voorstel om 2441 vierkante meter grond te verkopen aan de Dela, de eigenaar van Winkelcentrum 't Loo. Deze grond is nodig om de uitbreiding te kunnen realiseren. Heiloo 2000 kon niet anders dan tegen stemmen omdat ze in een eerder stadium tegen de uit breidingsplannen had gestemd. AKERSLOOT - Al eerder was fotowerk van Ben de Graaf Bierbrauwer in de bi bliotheek van Akersloot te zien. Hij toonde toen zijn visie op Griekenland. Op de expositie die in maart en april wordt gehouden laat hij foto's zien uit Holland, sloten, vergezichten, wolken luchten. Hollandser kan het eigenlijk niet. Landschappen die iedere Hollan der kent en herkent. Maar de fotograaf laat als het ware het landschap opnieuw ontdekken. Bij de compositie wordt ge zocht naar een zo groot mogelijk even wicht, zonder overbodige details. Daardoor wordt de impressie van het landschap voor de beschouwer alleen maar indringender. Tentoonstelling in de Bibliotheek van Akersloot geopend: maandag van 14.00 - 17.30, 19.00 - 20.30 uur; woensdag van 10.00 - 12.00 uur, 14.00 - 17.30 uur; en vrijdag van 14.00 - 17.30 uur, 19.00 - 20.30 uur. de 'gewone' marsmuziek werd afgewis seld met muziekstukken die je als leek bij een fanfarekorps niet verwacht. Een voorbeeld hiervan is de soliste Liesbeth Vleugel die het imposante geluid van de showband perfect afwisselde met het Fragile geluid van de klarinet. Musicus dirigent Ruud Peerdeman had een variërend programma samengesteld waarin ieder instrument tot volle glorie kon komen. Zelfs Beethoven ontbrak hier niet. De muziek werd afgewisseld met optredens van de majorettes die soms geheel zelfstandig en soms op de maat van de muziek hun ingestudeerde figuren maakten. Ze deden dit met veel enthousiasme en plezier en het resultaat was prima. Volgens de leiding van FSH moeten er in Heiloo en omstreken nog vele muzikanten rondlopen, van begin ners tot de meer geroutineerde krach ten, die wel muziek willen maken maar veelal de weg naar de muziekvereniging niet weten te vinden. Zij zijn van harte welkom bij de Fanfare Showband Heiloo. HEILOO - Op 9 maart kwamen 6 Voor- leeskampioenen met hun familie en vrienden naar de bibliotheek in Heiloo. Ze waren afgevaardigd door hun school naar het regionale kampioenschap Noord- en Midden Kennemerland. In een programma van het muzikale clownsduo Bobo Simplo mocht iedere kandidaat 5 minuten voorlezen uit zijn of haar favoriete boek. Als winnares koos de jury onze plaatsgenote Dita Langenberg van basisschool ,De Duif'. Zij gaat door naar de provinciale finale op 16 april en wie weet wordt zij in Utrecht nationale voorleeskampioen! HEILOO - Aanstaande zaterdag 19 maart is het weer zover, net als met het feest van oud en nieuw, zullen de vier dj's van de Total Dance Party weer een fantastische dance-night organiseren. Alle muziek, die in de lijn Mellow, Club, Hiphop, Reggae, Disco en Ska ligt, zal op deze avond worden ge draaid. Kortom: een swingend geheel, dat door de dj's, elk op hun eigen wijze, tot een smaakvol geheel wordt gesmeed. De aankleding van de zaal en de hapjes, die worden rondgedeeld, maken deze avond tot een uniek geheel. De entree bedraagt 7,50 en omdat je met een flyer aan de deur een korting van 2,50 krijgt, is dat reden te meer om deze avond niet te missen. HEILOO - Vrijdag 18 maart zal zoals ieder jaar de Dijk het Buk podium be treden. De aanvang is 21.00 uur en voor kaarten zijn jullie helaas al te laat. Sold out (try mentos). Voorleeswedstrijd in de bibliotheek. HEILOO - Op zaterdag 9 en zondag 10 april 1994 organiseren wij weer het leer lingen Orkesten Festival. Dit doen wij dit jaar voor de tiende keer. We hebben inschrijvingen van meer dan 20 vereni gingen en er is een wachtlijst ingesteld, er is dus weer veel belangstelling voor dit festival. Ter vergelijking in 1993 hebben 20 orkesten deelgenomen en in 1992 15 orkesten. De jury bestaat uit de heren Klaas Vlak en Theo Jansen. In goed overleg met de directie van de mu ziekschool wordt dit festival in het ge bouw aan 't Veld georganiseerd. De aanvang van het festival is op beide da gen 11.30 uur en duurt tot 18.00 uur. Wij heten u van harte welkom op één van deze dagen. Zondag 10 april 1994 worden door wethouder A. M. Worm- de Moei de prijzen uitgereikt. De prij suitreiking zal om ongeveer 17.30 uur zijn. HEILOO - Stichting Hulp Kindertehui zen kan haar werk voortzetten! Voor de Stichting Hulp Kindertehuizen Roeme nie begon 1994 goed. Na de brand in september 1993 had de stichting geen sorteerruimte meer. Per 1 februari kreeg de Stichting van de gemeente Heemskerk de beschikking over een voormalige bollenschuur. De vrijwilli gers van onze stichting werken nu aan een hulpprojekt voor de bewoners van Brosteni. Voor de allerarmste gezinnen van dit dorpje worden pakketten klaar gemaakt. Per persoon wordt er een doos ingepakt met warme jas, een paar schoenen, aangevuld met kleding, lin nengoed en voor kinderen speelgoed en schrijfwaren. Tijdens het volgende hulptransport begin mei 1994 wordt dit dorp bezocht en worden deze dozen uit gedeeld aan de dorpelingen. Tijdens dit transport kontroleren de medewerkers ook het lopende projekt in Tirgu Bujor. De renovatie wordt door de plaatselijke vakmensen uitgevoerd. Om dit trans port te kunnen bekostigen wordt tussen 28 maart en 8 april 1994 in Heiloo een huis aan huis collecte gehouden. Wij re kenen op uw geldelijke bijdrage om ons werk voort te kunnen zetten. Wanneer u onze collectant mist en u wilt onze stich ting steunen, stort u dan uw gift op onze giro nr. 1708566 t.n.v. Stichting Hulp Kindertehuizen Roemenie of op ban- krek. nr. 41.21.43.755 ABN-Amro. Voor verdere informatie kunt u zich wenden tot H.M. Kraakman-Reuling, Bosvaren 7, tel. 072-332713. PERFECT kopieerwerk Aantallen Prijs A4 (80 grams) 1-zijdig 1 9 0,20 10 - 59 0,18 60 - 99 0,15 100 - 249 0,12 250 - 499 0,11 500 - 749 0,10 750 - 999 0,09 1000 - 1999 0,08 2000 0,07 Voor gekleurd papier en voor een kwaliteit zwaarder dan 80 grs gelden afwijkende prijzen Bovengenoemde prijzen zijn exclusief 171/2% BTW. BERGEN - Op zondag 20 maart organi seert de Educatiewerkgroep van de Stichting Damland, een thema middag met als onderwerp Zeevogels. De heer Cees Woutersen, medewerker van de Zeevogel Werkgroep Nederland en des kundige op dit gebied, zal deze middag een lezing over Zeevogels houden, die hij ondersteunt met een dia-voorstelling. Verder is er een expositie over Zeevogels in hun broedgebied en een overzichtten toonstelling over de opvang van Zeevo gels in het Vogelopvangcentrum van Stichting Damland. Na de pauze is er een rondleiding in de Vogelopvang die verzorgd wordt door mevrouw Anneke Kettenis medewerkster van de Vogelop vang. De lezing begint om 14.00 uur en wordt gehouden in het Educatie gebouw van de Stichting Damland aan de Nesdijk te Bergen. De toegang is gra tis en volwassenen en jongeren zijn van harte welkom. Het Educatie-gebouw is tegenover het Vogelopvangcentrum, achteraan het laantje op het Damland terrein. Telefonische informatie: Ma., wo. en do. bij Mieke Korteweg, tel. 02208-97053. AKERSLOOT - Dames senioren 1 kam pioen!! Meervogels/DSS2 16-6. In een overvolle sporthal "De Lelie" behaalde dames 1 het kampioenschap en promo tie naar de tweede divisie. De tegenstan der was DSS 2 en werd in het begin al snel op achterstand gezet. De verdedi ging zat potdicht bij Meervogels. Dss verdedigde veelvoudig niet korrekt, de veroorzaakte strafworpen werden door Moniek Kerssens loepzuiver benut. Ruststand 10-2. Na rust lieten de dames momenten van fraai handbal zien en kon bij het eindsignaal de kampioen schap gehesen worden. Heren sen.l-DSS 17-26. Mindergoed verging het de heren, die moesten in DSS hun meerdere erkennen en DSS 1 de titel mee naar huis nam. Voor rust speelden de heren een prima wedstrijd en werd goed en snel gespeeld en had Meervogels bij de rust een geringe voor sprong 13-12. Direkt na rust sloeg het noodlot toe en blesseerde keeper Arjan van de Poorte zich zodanig dat hij geen zijwaartse be wegingen kon maken. De reservekeeper had andere verplichtingen. Het werd toen makkelijk scoren voor DSS. Ge zien de grote belangen welke op het spel stonden werden er veel onnodige over tredingen gemaakt. Het scheidsrechters- duo Elout en De Zorci hadden de zaak goed in de hand. De winst ging naar DSS. HEILOO - De 350 Echte Bakkers van Nederland hebben het voorjaar in het hoofd. Hoewel de bakkers niet massaal de weide in trekken op zoek naar de eerste kievitseieren zijn het wel de Echte Bakkers die als eerste het 'Paasnestje' introduceren. Het is vooral de vorm, 'het vogelnestje met eieren', en de goud gele kleur die er het specifieke voor jaar sgevoel aan geven. Vakmanschap Het Paasnestje is een produkt van de Echte Bakkers waarin het vakmanschap duidelijk naar voren komt. Naast de ve le ambachtelijke kapaciteiten die aan de bakkers worden toegeschreven, wordt nu wel duidelijk dat het Echte Bakker schap vooral een heel kreatief beroep is. De uitdrukking 'wat zijn ogen zien, ma ken zijn handen' is in ieder geval op elke Echte Bakker van toepassing. Uit deze kreativiteit is het 'Paasnestje' ontstaan. Het broodje bestaat uit een overheerlijk deeg van krenten en rozijnen, rijk bestrooid met amandelschaafsel. In het midden van het nestje liggen drie ovale eieren. Oogstrelende eieren, maar voor al de smaakpapillen prikkelende eieren, gemaakt van echt amandelspijs. Paasontbijt Het paasnestje is een bijzonder lekkere en voedzame variant op de traditionele paaseieren. Zowel bij het paasontbijt, de brunch als 'zomaar tussendoor' zal het paasnestje veel bijval en waardering oogsten. Maar dat geldt eigenlijk voor het gehele paasassortiment van de Echte Bakker die rijk is aan vele 'typisch Ech te Bakker' lekkernijen, (is te zien a.s. donderdag 17 maart in de 5 uur show) EGMOND - Ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan van de St. Adelbert sup portersvereniging Rood Zwart, wil deze aktieve club, 'n heel bijzonder evene ment organiseren. Rood Zwart wil het veel besproken "Bungi Jumping" binnen zijn poorten halen, 'n sport voor waaghalsenü Dit spektakel kost veel geld, maar als er vol doende deelnemers zijn, is het de moei te waard hier aan te beginnen. Voordat we deze sport naar Egmond-Binnen ha len, wil Rood Zwart eerst de animo bij de deelnemers gaan polsen. De opzet is, om iedereen de gelegenheid te geven zich aan te melden, zodat Rood Zwart nu al kan beslissen over het wel of niet doorgaan van dit evenement. Eventuele deelnemers kunnen zich bij Ab Boen dermaker tel. 1873, Ronald Zentveld tel. 5653, of Harts Kool tel. 4313 opge ven. Bungi Jumping is een uit Amerika overgewaaide sport, waar de deelne mers vanuit een 60 meter hoge telekraan naar beneden springen, natuurlijk ste vig vastgebonden aan 'n elastiek. Het lijkt allemaal heel gevaarlijk, maar de veiligheidsnormen zijn zeer streng, zo dat er helemaal niets gevaarlijks aan is. Bij voldoende belangstelling zal dit sportevenement eind augustus gaan plaats vinden, en zal op het St. Adelbert voetbalterrein gehouden worden, de kosten bedragen 100,- per sprong. Ga je dus, dan voor 1 april bij sup.ver. Rood Zwart aanmelden, zodat alles op tijd geregeld kan worden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 10